Terneuzen-RKVVU 3-4 een héél nieuw gezicht. DIIMGEMANSE BESRSOVERZIGHT ZATERDAGVOETBAL Uit een klein étui... Opticien DE VRIJE ZEEUW Pagina 15 De overstromingen in Buenos Aires Vreemd, dat U niet eerder op het idee kwam. Een nieuwe bril, dèt is het. Ineens ontdekt U, hoe anders U kunt zijn. U voelt zich prettiger, zelfbewuster, vrijer. Nee, 't is geen verbeelding, er wordt ook met andere ogen naar u gekeken. Meer waar dering? Meer sympathie? Een extra complimentje?... Gewoon, dooreen nieuwe bril. Uitzo'n klein étui. Tiemen Groen won de ronde van Katend recht Gimondi won grote prijs van Lugano Michel Stolker in België veroordeeld Deens schip gezonken De Brabantse doelman is hier Viveen en Deij te vlug af. Een spannende wedstrijd, waar uit RKVVU tenslotte als over winnaar te voorschijn is geko men. Dat was ook wel verdiend. Het spel der gasten was beter verzorgd en hun plaatsen was beter, waarbij kwam dat ze met snelle uitvallen de niet erg hech te roodzwarte verdediging voor grote moeilijkheden plaatsten. Terneuzen nam vlug een voor sprong dank zij Wissel, maar heeft verder steeds tegen een kleine achterstand aangekeken. Terneuzen trapte af met de wind mee en reeds in de 3e mi nuut moest de man van het scoringsbord in actie komen. Verhage rukte door het midden veld op, hij gaf de bal door naar Viveen die Fokke aan het werk zette. Deze passeerde achterspe ler Goudleers en gaf een voorzet naar Wissel, die tussen tal van RKVVU-benen raak schoot (1—0). Deze voorsprong werd in de 8e minuut weer teniet gedaan, toen de roodzwarte verdediging onvoldoende ingreep bij een twij felachtig buitenspelgeval, maar Hendrikx dacht er anders over en schoot de bal na een voorzet van v. d. Heuvel langs doelman Roose (11). In de 17e minuut maakte Deij zich vrij. Hij gaf op maat af aan Wissel die zo lang wachtte, da^ V(, dv Berk hem de bal ont futselde. Deze kwam ook niet ver, want Doorns kreeg de bal te pakken en hij bediende Wissel opnieuw, maar diens schot trof de lat buiten bereik van doel man Van Ginneken. Terneuzen bleef aanvallen maar er werd niet geschoten. RKVVU deed het in de 21e minuut beter. De aan voerder bracht de bal ver op. Hij betrok linksbuiten Tak en ook Vermunt in het spel, die met een schijnbeweging v. d. Heuvel in vrije schietpositie bracht. Doelman Roose had hier op geen verweer (12) Nadat in de 38e minuut een schot van Fokke langs de paal was gegaan, viel in de 40ste minuut de gelijkmaker, toen v. d. Berk de bal met de hand speelde in het beruchte gebied. Wissel schoot de strafschop on houdbaar in (22). RKVVU kreeg na de rust het windvoordeel en reeds in de 3e minuut hadden de gasten succes, toen Tint een roodzwarte aanval onderbrook. Hij zette de bal met een hoge trap naar zijn voor hoede. Van Hulle liep onder de bal door, zodat Hendrikx een vrij veld voor zich kreeg en daarna een schot loste hoog in de touwen (23). Terneuzen gaf zich nog niet gewonnen en doelman Van Gin neken moest schoten van Viveen en Doorns tot corner verwerken. Bij een tegenaanval ontstond er een misverstand tussen Geel- hoedt en Van Hulle, maar Roose zag het gevaar net op tijd en wierp zich voor de voeten van linksbuiten Tak. Terneuzen be gon meer druk uit te oefenen. In de 20e minuut bracht v. d. Hooft de bal op. Hij gaf door naar Dooms die de stand in evenwicht bracht (33). In de 35e minuut viel de be slissing. Bij een RKVVU-aanval zag 't Gilde geen kans de bal weg te werken, waarna v. d. Heuvel van de zijlijn een draai- bal inzond, die Roose in eerste instantie nog wegsloeg, maar door Hendrikx, die vrij voor doel liep. werd ingekopt (34). RKVVU kwam terug via Tak, wiens harde schot door Roose werd weggeslagen, maar de defensie zag weer geen kans de bal weg te werken, zodat Ver munt opnieuw inschoot maar naast de paal. Het slot van een onbevredi gende wedstrijd was dat Unitas de beide punten meenam naar Brabant. De Têrneuzense rood zwarten haddén gefaald, nu ze de kans hadden om de top van de ranglijst te bereiken, want achteraf zou blijken dat ook Longa had verloren. Dosko—Axel 1—4 Vóór de rust begon Axél met de wind in de rug- Niettemin was DOSKO in he' eerste kwartier het meest in de aanval. Bij een Axelse uitval in de 7e minuut bracht Lensen mét een goed ge richt schot de s'and op 01. Verder dan enkele schoten die door reserve-doelman Oppé- neer goed werden gestopt, wist DOSKO in deze periode niet te komen. In het laatste half uur van de eerste helft gaf Axel de toon aan. Even vóór de rust zette SEOLTO—TERN. BOYS 2—4 Na een haast alarmerend begin in deze competitie hebben de Tern. Boys zich krachtig hersteld. Zaterdag behaalden ze in Zeven bergen hun derde overwinning in successie. Seolto opende reeds na vijf mi nuten de score uit een schot van Visser. Dat was voor de Boys aan leiding om er een schepje op te gooien, hetgeen resulteerde "in de gelijkmaker van de voet van De Kubber. Dezelfde speler zorgde ervoor dat de Boys nog vóór de rust een 12 voorsprong hadden. In de tweede helft bracht Jan Jonkman de stand al spoedig op 13 en de Terneuzense zege scheen veilig. Maar de thuisclub zette tegen het eind enkele aan vallen op, waaruit Frijters de achterstand terugbracht tot 23. De Brabanders hadden hiermee hun kruit verschoten en een hal ve minuut vóór het eindsignaal kregen de Boys nog een goal ca deau, toen de Seolto-defensie de bal bij een Terneuzense aanval zelf in het doel deed belanden. AZVV—Dinteloord 2—2 Een hardfe wind schuin over het veld deed veel afbreuk aan he'. spel, zodat er van goéd voetbal weinig sprake was. AZVV speelde vóór de rust met de wind in de rug, maar wist hiér- uit niet veel profijt te trekken. De dieptépasses hadden vaak zoveel vaart dat de bal veelal een prooi werd van de Branbantse verdedi gers In de 3e min. kwam Dinteloord reeds aan e'en goedkoop doelpunt. L. Dieleman greep slecht in en hiervan wist L.-Valster tte profite- ten frHÖ. AZVV ging in de aanval, maar verder dan enkele schoten van Ruijtenburg en J. Diéleman kwam de thuisclub voorlopig nie'. In de 10e minuut kreeg De Kor te een kans om de voorsprong van de gasten te Vergroten. Enkele meters voor het Axeler doel kreeg hij in vrije positie de bal toege speeld, maar onbesuisd schoot hij de bal hoog over. In de 23e minuut loste De Korte een hard én goed gericht afstand schot, dat Flipse ten koste van een corner wist te keren. In de 24e minuut viel dé gelijk maker. Na een schot van Ruijten burg ving L. Schieman de bal op en scoorde (11). Na de rust ging Dinteloord met dé wind in de rug direkt in de aanval over, maar de Axelse ver dediging gaf geen kansen weg. In de 16e minuut probeerde L. Valster hét met een ver schot, maar Flipse stompte de bal vak kundig over de lat. In de 27e minuut nam AZVV de leiding. Uit een voorzet van J. Dieleman wérd de bal onhoud baar door Ruijtenburg ingescho ten (2—1). AZVV kreeg daarna meerdere mooie kansen om de voorsprong te vérgroten, maar er werd zeer slecht geschoten. In de 31e minuut werd het weer gelijk. Uit een voorzet van links knalde F. Harings onhoudbaar in (2—2). Vlak vóór het eindé ontstond er een gevaarlijke situatie voor 't Brabantse doel. Schieman kopte in en toen de doelman deeds ver slagen was, kon één van de ver dedigers de bal van de doellijn wegtrappen. Met de puntenverdeling kunnen beide ploegen overigens tevreden zijn. Verberkmoés een DOSKO-speler de voet dwars. De Brabander liet zich vallen en de arbiter kende een strafschop toe, die evenwel naast werd geschoten. Na de hervatting trok DOSKO wéér in de aanval. Axel ving de Brabanders op en na tien minuten brak Sheilds door. Hij trof de roos en het was 02. In de 22e minuut bracht DOSKO de achterstand te rug to' 12. Kort hierna slaagde P. Deij erin door te breken. Be heerst plaatste hij een boogbal over de uitgelopen doelman en het was 13. Vijf minuten vóór het einde had Sheilds zich scherp opgesteld. Hij kreeg de bal te pak ken en met een strak schot in de benédenhoek liet hij het vierde Axelse doelpunt aantekenen. ZEELAND SPORT— UNO ANIMO 1—1 In een zeer matig partijtje voetbal nam Uno Animo in de vijfde minuut door Meijer een 01 voorsprong. De gelijkmaker viel in de 23e minuut en werd gescoord door De Nooijer. In de tweede helft had Uno Animo het beste van het spel, maar doelman De Ridder behoed de Zeeland Sport voor een neder laag. Derde klasse D VOGELWAARDE—ALLIANCE 1—4 Polderman bezorgde in de 22e minuut van de eerste helft Al liance een 01 voorsprong, die in de 37e minuut werd verhoogd tot 02 door Zandvliet. Toen vlak na de hervatting Lambert de achterstand tot 1—2 verkleinde veerde Vogelwaarde wat op, maar de hoop op de ge lijkmaker vervloog na een kwar tier door een treffer van v. d. Boom (13). Polderman bepaal de na een half uur de eindstand op I4. HVV '24—METO 2—1 Dank zij een goede eerste helft heeft HVV de zege in de wacht gesleept. Het was een vlugge eerste helft met veelal wisselen de kansen. Er werd goed samen gespeeld en er was dus aardig voetbal te zien, maar de afwer king liet veel te wensen over, vooral bij de gasten. Beide keepers moesten een paar maal ten koste van een cor ner redden. Zij verdedigden hun doel zeer goed. Vooral de HVV- doelman De Vos was goed op dreef en stopte veel schoten. Kort vóór het einde van de eer ste helft scoorde HVV het eerste doelpunt. Linksback Willems van METO beoordeelde een bal ver keerd en greep niet meer in. Rudy Neefs zette goed voor de doelmond en Ronny de Badts schoot onhoudbaar in (I0). De tweede helft was nauwelijks een paar minuten oud toen HVV zijn voorsprong vergrootte. Bij een combinatie tussen De Boye, Back en Neefs, schoot deze laat ste bijna van het cornerpunt op doel en buiten het bereik van de METO-doelman vloog de bal bin nen (20). METO liet het hierbij niet zitten en bouwde aanval na aanval op maar de afwerking bleef slecht, terwijl de Hulsterse achterhoede met doelman De Vos meestal op tijd ingreep. HVV liet METO op het laatst te veel vrij spel en een tegenpunt kon niet uitblijven, want METO kwam steeds terug. Drie minuten vóór tijd kreeg METO loon naar wer ken. Bij een aarzeling van de Hulster verdediging schoot de midvoor van de gasten de eind stand naar 21. HONTENISSE—MOC 1—2 De eindstand was reeds bij de rust bereikt. Hontenisse had een goede start, want reeds na 2 mi nuten leidde de thuisclub na een prachtige kopbal van Boogaart (10). Twee doelpunten van Verpalen binnen vier minuten halverwege de eerste helft bleken voldoende voor MOC om in Kloosterzande een 12 zege te behalen. Het ontbrak Hontenisse ook in deze wedstrijd weer aan schutters. Vierde klasse H IJZENDIJKE—KOEWACHT 1—2 IJzendijke had een goede start en nam in de eerste minuut een 10 voorsprong door De Marte- laere. De tweede helft was 20 minu ten oud toen v. d. Broecke voor de gelijkmaker zorgde (11). Twee minuten later viel het be slissende doelpunt dat werd ge scoord door Rietjens (12). AARDENBURG—CLINGE 1—5 Een slecht spelend Aardenburg stond bij de rust reeds met 03 achter door treffers van Bracke, Verschueren en Olyslager. In de tiende minuut van de tweede helft werd het 04 door Olyslager. Aardenburg kreeg een strafschop toegekend, die door Pieters niet werd benut. Vlas- senrood deed het aan de.overzijde beter (05). In de 25e minuut zorgde Charité voor het enige Aardenburgse doelpunt (15). CORN BOYS—BIERVLIET 2—2 Corn Boys was over het geheel genomen sterker dan het bezoe kende Biervliet. Nadat bij een 0—0 stand was gedraaid nam Biervliet na 6 minuten de leiding door Geirnaert. Verbeek bracht in de 16e minuut de partijen op gelijke voet (1—1). Vijf minuten later nam Biervliet door v. d. Bossche opnieuw de leiding (12). Eerst vier minuten voor het einde kon Verbeek de meer dan verdiende gelijkmaker in het Biervlietse doel plaatsen (2—2). WALCHEREN—OOSTBURG 0—2 Walcheren heeft gisteren op eigen veld verdiend verloren van een strijdlustiger Oostburg, dat in de 10e minuut de leiding nam door Vermeire (01). In de 20e minuut van de tweede 'helft werd de eindstand 02 be reikt na een doelpunt van Visser. RCS—SLUISKIL 0—2 In de 10e minuut nam Sluiskil de leiding door De Feber die met een goed schot de stand op 01 bracht. Het was dezelfde speler die de voorsprong van Sluiskil vergrootte tot 0—2. RCS faalde ook in deze wedstrijd in het af werken van de aanvallen. BRESKENS—HANSW. BOYS 2—2 Een wedstrijd die veel had te lijden van de regen. Vóór de rust was Breskens veel in de aanval. In de 15e minuut wist Verduijn te scoren met een ver schot dat de keeper verraste. In de 10e minuut van de twee de helft scoorde Dijkman de ge lijkmaker en in de 27e minuut forceerden de gasten een voor sprong door Poorter. In de 39e minuut ontstond voor het doel van de Hansw. Boys een verwar de situatie en Hoefnagel wist toen de stand op 22 te brengen. Avondzesdaagse voor de jeugd De werkgroep jeugd en jonge- rén in de kanaalzone is voorne mens in de herfstvakantie (van 30 okt. tot 4 nov.) een avondzes daagse te organiseren waarin de initiatiefnemers zullen trachten duidélijk te maken wat de ouders voor de kinderen betekenen. Tevens zal worden nagedacht over het thema „Ik en de andér." Over de opzet van deze „zes daagse" zal a.s. vrijdagavond met de ouders een gesprek gevoerd worden in de St. Willibrordus- school. Grote overstromingen hebben de afgelopen dagen in Buenos Aires het leven gekost aan 27 mensen. Velen worden nog vermist. Men heeft circa tachtigduizend mensen geëvacueerd en vele woningen zijn door het water vernield. ERKEND LEVERANCIER VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN U KIEST IN ELKE PRIJSKLASSE uit tientallen mo dellen. Passend bij Uw type. Een bril op maat.Oók wat de glazen betreft. Want ook deer is tegenwoordig een grote verscheidenheid in. Bijvoorbeeld getinte glazen, wan neer U veel In kunstlicht werkt. De praktische bi- en trifocaal glazen. En natuurlijk de zo fraaie ontspiegelde glazen. Komt U eens langs? U bent welkom I AXELSESTRAAT 46 - TERNEUZEN- TELEFOON 01150 - 8373 Tiemen Groen heeft zaterdag in Rotterdam de ronde van Ka- tendrecht gewonnen. Hij liet over de 103 km een tijd noteren van 2 uur, 32 minuten en 51 seconden. Groen verraste het renners- veld met o.a. Van Looy, Hoe- venaers, Stevens en Van Tonger- loo, door direkt na het startschot een vluchtpoging te ondernemen die wonderwel slaagde. Groen nam bijna een ronde voorsprong, maar tegen het eind van de wed strijd keek een uit zes man be staand groepje hem al weer in de rug. Julien Stevens (B won de sprint om de tweede plaats. Hij had een halve minuut achter stand. De sprint van het peloton, die werd gewonnen door de jong ste overwinnaar van Parijs-Tours Rik van Looy, was van belang voor het eindklassement om de door „Intersport" uitgeloofde tro fee, die elk seizoen aan de meest regelmatige renner wordt uitge reikt. De belangrijkste kansheb bers waren Peter Post en Gerard Vianen. Doordat Peter Post juist vóór Vianen finishte, verzamelde hij één punt meer dan de wiel renner uit Kockenge. Onder de vele toeschouwers bevond zich de herstellende Fedor den Hertog. De uitslag was: 1. Tiemen Groen (Follega), 103 km in 2.32.51; 2. Julien Stevens (B.), op 30 sec.; 3. Nol Klooster man (Valkenburg); 4. Huub Ha rings (Sibbe); 5. Maarten Breure (Rotterdam); 6. Leo Duyndam (Honselersdijk)7. Bart Zoet (Waarde); 8. Rik van Looy (B.), op 52 sec.; 9. Peter Post (Amstel veen); 10. Gerard Vianen (Koc kenge). De Italiaan Felice Gimondi heeft zondag de grote prijs van Lugano, een tijdrit over 77 km gewonnen. De Italiaanse „cam- pionissimo" legde het parkoers af met een gemiddelde snelheid van 43,664 km per uur -en ontnam daarmee de Fransman Jacques Anquetil het oude record, dat op 42,9 km per uur stond. In deze 18e editie van de grote prijs van Lugano eindigden ach ter Gimondi, evenals bij de grote prijs der naties in Frankrijk, de Fransman Bernard Guyot en de Zwitser Robert Hagmann. De uitslag: 1. Gimondi (It.), 77 km in 1.45.48; 8. Guyot (Fr.), 1.47.14; 3. Hagmann (Zwitserl.), 1.47.59; 4. Bracke (B.), 1.48.29; 5. Pmgeon (Fr.), 1.49.42. INTERNATIONALS GEMAKKELIJKER De internationale waarden heb ben vandaag de nieuwe beurs- week bij dé opening ingezet met fractioneel lagere koersen. Kon. Olie was echter op 142 goed prijs houdend, vergeleken met 't voor gaande slotnivéau. De koers daling vrijdag in Wallstreet van Kon. Olie met circa 34 dollar, was reeds in de koers in Amsterdam verdisconteerd. Philips opende op 116,10 om daarna terug '.e vallen tot 115,50 (116,20). Uniléver daalde van 110,10 tot 109,70 (110,50). Kon. Olie liep terug tot 141,60. AKU daalde 80 cent to'. 61,40 doch herstelde zich tot 61,60. De koersdaling van AKU houdt verband met de groté brand van Danlon in. Emmen. Opgemerkt dient echter te worden dat AKU in zoverre met deze brand té maken heeft, dat dit concern nylongaren levert aan Danlon. Hoogovens werd op 95 (94,30) ge adviseerd. Het Hoogovensconc'ern gaat de Blerickse buizenfabriek overnemen. De handel in de inter nationale waarden verliép zeer kalm. Wallstreet gaf vrijdag een koersherstel te zien doch dit haalde in Amsterdam niets. uit. Vandaag werd voor het eerst gehandéld in aandelen Kon. Zout/Organon. Deze handel vond plaats in een open hoek. Voor heen werd in Kon. Zout en Zwa- nenberg-Organon slechts volstaan met één notering. Thans worden dé aandelen Kon. Zout/Organon in 7 tijdvakken verhandeld. De stukken hebben een nominale waarde van 20,Als eerste koers werd gedaan 156,40, het- wélk overeenkomt met 782 pro cent, hetgeen de koers van vrij dag was. De stock en Organon deden 39,10. De scheepvaartsector was eveneens over vrijwtel de gehele linie iets gemakkelijker met wei nig zaken. De cultures moésten terrein prijsgeven. De staatsfond- senmarkt was prijshoudend tot De Bredase wielrenner Michel Stolker is wegens het in zijn be zit hebben van stimulerende mid delen door de kantonrechter van Oudenaarde veroordeeld tot een boete van 520 francs en een voor waardelijke gevangenisstraf van acht dagen met een proeftijd van drie jaar. Bovendien mag hij zes maanden lang niet deelnemen aan Belgische wielerevenementen. Met hem werden de Belgische renners Marc Demoen en Freddy Nijs, beiden cyclo-crossers, tot eenzelfde straf veroordeeld. iets gemakkelijker. Ook hier ging weinig om. Dé beurs taxeert de koers van de vrijdag aangekon digde 6% pet. staatslening groot 250 min. op ca. 99%. De inschrij ving vindt plaats op basis van het tendersysteem. Dit om het majo reren te voorkomen. Dé inschrij vers stellen zelf de koers vast. De beurs krijgt er een nieuw fonds bij. De uitgéversmaat- schappij Kluwer (familiebezit) gaat naar de beurs met een aan delenemissie met claimrécht in de verhouding één op drie, tegen 350 procent. AKU trok verder aan en verliet dé markt op 61,80. Philips deed 116,60, Unilever 110,80 terwijl Kon. Olie zich herstelde tot 142.20. Kon. Zou'/Organon daalde tot 155,70. Claims Leerdamse Water leiding déden voor de laatste ver- handeldag ca. 43. Hoogovens ging één gulden omhoog, doch Deli-maatschappij daalde 1,50. In de eerste periode steeg Amstel Brouwerij 11, Géveke 6 en Bammens 4 punten. V.M.F. lag gevraagd in de markt door de grote Franse order voor een doch ter-maatschappij van de V.M.F. voor dé bouw van een der groot ste kunstmestfabrieken ter wereld. Aandelen Verenigde Touw gingen ruim 6 punten om laag op de dalende winst in hét eerste halfjaar 1967. Gelderland- Tielens gaf 5 en Vlismar eveneens 5 punten prijs. Zes punten lager waren Van dér Grinten en Neder- horst. Leeuwarder Papier daalde 7, en Calvé 14% punt. Schevenin- gen ging 1,20 omlaag. De laat- koers van Hoogenstraa'en werd 5 punten lager gesteld. Hetzelfde was het geval voor aandelen Ned. Aann. Mij. Opperman met bouwlift neergestort De 43-jarge opperman J. P. Roodhuzen uit Den Haag is za terdagmorgen met een vouwlift 24 meter naar beneden gestort. Op weg naar het ziekenhuis overleed hij aan zijn verwondin gen. De opperman stond op het pla teau van de lift bij een bouw werk aan de Landréstraat. Naar wordt aangenomen heeft hij ver geten de lift te vergrendelen voor hij op het plateau stapte. De Deense trawler „Eva Thin- nesen" is gisteren ter hoogte van Wiek voor de Schotse noordoost kust gezonken, zo is in Londen vernomen. De drie opvarenden van het schip zijn gered door de Deense trawler „Esther Marie".

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 5