Tormie haas uit het vuistje PROVINCIAAL NIEUWS De broederschap ran de bronzen draak wife Ajax uitgeschakeld door 2-1 nederlaag tegen Real Madrid DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Othene Sas van Gent Kinderboekenweek ie Terneuzen s VOEDZAAM M g K H sa M wvmaoA** verhoogde zijn levensverzekering en wat het leuke is, het kost hem niets meer... PREMIE SPAARPLAN Als de vis nu maar wil bijten Terneuzen Cadzand Middelburg Donderdag 12 oktober 1961 tot en met de leeftijd van 35 jaar kunnen tot en met 15 oktober a.s. als gegadigde worden aangemeld, dan wel zich als gegadigde aan melden bij gedeputeerde staten van Zeeland (St. Pieterstraat 42 te Middelburg) onder het motto „Aanmoedigingsprijs 1967". De aanmelding moet vergezeld gaan .van personalia en een uitvoerige vermelding van antecedenten, welke voor de beoordeling van belang kunnen zijn. Druk bezochte kaartavond Ook deze winter-blijkt er weer veel belangstelling te bestaan voor de maandelijkse kaartavon den te Othene. Zaterdagavond lieten zich niet minder dan veer tig deelnemers inschrijven. Voor een belangrijk deel mag dat wor den toegeschreven aan de fraaie prijzen die er telkenmale te win nen zijn, maar anderzijds spreekt toch ook de prettige sfeer een woordje mee. De uitslag was 1. J. de Bruijne; 2. J. 't Gilde; 3. JR. de Vos; 4. C. Jansen; 5. J. Smallegange; 6. L. Willemsen; 7. A. Zegers; 8. J. Federmann; 9. J. Warrens; 10. Th. Meertens. O.N.A. vierde twintigjarig bestaan De personeelsvereniging O.N.A. van de glasfabriek en de Zuid- Chemie vierde dezer dagen haar twintigjarig bestaan. Voor deze gelegenheid was de feestzaal van de glasfabriek kleurig versierd en waren vele leden en genodigden van de personeelsvereniging aan wezig. Het eerste deel van de avond werd verzorgd door het theaterbureau Anova uit Amster dam met medewerking van de zangeressen Conny van Bergen en de Poolse Bozena Crabowska. De imitator en conferencier Dick Engelbracht die het programma aan elkaar praatte, oogstte veel applaus met enkele rake typerin gen. Ook het goochelduo Cornel en Monique deden leuke trucjes en muzikaal werd het eerste ge deelte van de avond verzorgd door twee meisjes mfet accordeon. Als algemene muzikale leider op de piano fungeerde Joop de Leur. Het succes van de avond werd echter Bueno de Mesquita met z'n parodie en imitaties. Na het caba ret-gedeelte was het tijd voor het bal waarvoor Bob Marijs uit Zei- zate met een Belgische zanger uit stekende muziek verzorgde. Het was reeds diep in de nacht toen de laatste bezoekers de feestzaal verlieten en huiswaarts keerden. De personeelsvereniging O.N.A. had met ruim vierhonderd aan wezigen een passend twintigjarig bestaan gevierd. Feestweek voor buurtvereniging In verband met de feestelijke opening van het wijkcentrum van de buurtvereniging Sint Albert is er een gehele week feest in het pas in gebruik genomen wijk centrum. Nadat dinsdag 't zang koor voor de leden van de buurt vereniging van boven de 65 een zang- en declamatie-avond heeft gehouden, was de zaal woensdag avond beschikbaar voor de voet balwedstrijd Real MadridAjax. Vrijdagavond zal het een spe ciale damesavond worden terwijl de zaterdag in het teken van de jeugd zal staan met poppenkast en spelletjes. Sasse koren werken mee aan televisieopnamen Zowel het rooms-katholieke als het hervormde koor van Sas van Gent zal 14 oktober a.s. mede werking verlenen aan de uitzen ding „Zingend Geloven" die in Aardenburg voor de televisie wordt opgenomen. Fotokring in nieuw clublokaal De Sasse fotokring die maan dag j.l. voor het eerst in het nieu we lokaal „La Petite Bourse" bijeenkwam, heeft de dia's en foto's voor de onderlinge foto- en diawedstrijd „Arbeid en Indus trie" samengebracht. Verder werd er gesproken over het voordeel en nadeel van be paalde baden bij het ontwikkelen. Er worden ook reeds voorberei dingen getroffen voor de tentoon stelling in december a.s. Het bestuur van de hengel- sportvereniging O.N.I. heeft voor de leden diep in de beurs getast voor de aankoop van vis, welke geleverd wordt door de O.B.V. (Organisatie Verbetering Bin nenvisserij). De leveringen be treffen z.g. tweezomerse karper, snoekbaars en baars. Een dezer dagen werd 350 kg karper op de Otheense kreek uitgezet. Als die nu maar willen groeien en in de kreek hun vaste woonplaats houden. Uiteraard moet de vis dan nog gevangen worden vóór ze ter tafel kan worden gebracht. DE JAARBEURSSTEDENBEKER Slavia PraagF.C. Köln 22. F.C. Köln won de eerste wedstrijd met 20 en gaat over naar de volgende ronde. De karpers zullen nog dit jaar gezelschap krijgen van 2000 stuks snoekbaars ter grootte van 3 a 10 cm. De grootte van de karpers is van ca. 20 tot 24 cm. Het „Gat van Pinte" zal extra worden bevolkt door 200 kg baars. Nationale ploegwedstrijden Tijdens de woensdag in Ooste lijk Flevoland gehouden nationa le ploegwedstrijden is de boeren zoon M. Schoonen uit Zeelst bij Eindhoven Nederlands kampioen geworden. Tweede werd met slechts 1 punt verschil P. van de Deen uit Emmeloord. Na drie jaren heeft Nederland hiermee een nieuwe ploegkam- pioen. Klaas Eelman uit Texel is drie jaar achtereen landskam pioen geweest. Finale leeswedstrijd Dinsdagmiddag heeft in de open bare bibliotheek in Terneuzen de finale plaats gevonden van een leeswedstrijd voor leerlingen van lagere scholen. Zeven finalisten overgebleven uit een „veld" van 28 leerlingen lazen drie minuten voor uit hun lievelingsboek. Voor de winnaar lag een reis naar de landelijke finale in het verschiet en heel mis schien de mogelijkheid om op 28 oktober voor de televisie zijn frag ment nog eens te mogen voorlezen. Joost Vermeulen, uit de zesde klas van de hervormde school, zal mogelijk deze eer te beurt vallen; hij won met een prachtig voorgele zen fragment van Kleine Klaas en Grote Klaas uit de Sprookjes van Andersen. Carla Verdurmen van de Heilige Familieschool werd met een miniem kleine achterstand tweede door voor te lezen uit een bewerking van Tijl Uilenspiegel. Helen Andriessen van de Zuidland- schoo! werd derde, Rosita de Witte van de o.l.s. te Sluiskil vierde, Jacqueline Vinke (Heilige Fam. school) vijfde, Mare Andriessen (Willebrordschool) zesde en Ronnie de Meijer (o.l.s. Tamarindestraat) zevende. Onder de gekozen boeken kwa men veel „klassieken" voor; schrij vers als Kieviet, Chr. van Abcoude en Nienke van Hichtum blijken nog steeds in trek. De vraag rijst daar bij1 of kinderen gedoemd zijn de jeugdboeken, die hun ouders mooi vonden te lezen, terwijl een belang rijk aantal goede moderne jeugd boeken verschijnt. Moge de organi satoren van de jeugdboekenweek erin slagen juist belangstelling te wekken voor die goede moderne jeugdboeken. HET BERNABEU-STADION Madrid: Dit is het enorme Berna- beu-stadion waar gisteravond het duel Real MadridAjax plaats vond. De arena kan 100.000 toe schouwers bevatten. H *4 W »-3 H M s E «6 M 0 N A V v e M 115) Als Aram en prins Bal thazar zich met elkander ver zoend hebben, blijven zij tot laat in de avond in levendig gesprek bijeen. Aram vertelt hoe de ach tervolging van Aiglon verlopen is en Balthazar beschrijft de ge- vangenname van prins Angelo en de drakenridders. Tegen mid dernacht brengt de prins zijn nieuwe vriend naar een slaap vertrek. „Morgenochtend gaan de ban nelingen scheep," zegt hij tot Aram. „Ik zal u tijdig komen wekken om er getuige van te zijn." Reeds vroeg de volgende och tend betreedt Balthazar opnieuw Arams slaapkamer. „Mijn broeder Angelo en zijn trawanten zijn reeds onder zeil", deelt hij mede. „Haast u, heer Aram, dan kunt u het schip van af de torenkrans zien uitvaren." Op de toren worden zij begroet door jonker Tobias. „Daar gaan zij, de schuimers," snuift hij minachtend, terwijl hij naar een klein zeilschip wijst, dat onder hen wegglijdt over het zilver lichtende water. „Voorgoed onschadelijk dank zij het dappere optreden van de ridders, Aram van Barranca en Tobias - Bluff - van JHauderstein i" Zwijgend blijven de edelen het zeilschip met de ogen volgen tot het als een stipje aan de horizon verdwijnt. „Het einde van de Broeder schap der Bronzen Draak", zegt Aram peinzend. Dan haalt hij de torentrap af om zich gereed te maken voor de thuisreis. En dat kan ook liw man! Wanneer hij nu deelneemt aan het Premie Spaarplan en elk jaar 500,- aan premie betaalt, dan krijgt hij vanaf 1972 ieder jaar honderd gulden terug van het Rijk! Belastingvrij! Dit geld kan hij dan weer gebruiken voor het verhogen van zijn levensverzekering. Honderd gulden meer premia betekent een forse stijging van het verzekerd bedrag. (Tenzij u voor die honderd gulden liever een leuk jurkje koopt Praat in ieder geval eens met uw man over dat Premie Spaarplan. Alle levensverzekeringsmaatschappijen en assurantie tussenpersonen zullen hem graag inlichten. Basis voor persoonlijk bezit In hetzelfde Bernabeüsstadion stadion waar Real Madrid twee jaar geledenen de Europacup- droom van Feijenoord ruw ver stoorde, heeft de „Koninklijke" woensdagavond na 120 minuten voetbal opnieuw een Nederland se kampioen de weg naar de vol gende ronde van het toernooi om de Europese beker versperd. Een aanvankelijk zwaar verdedi gend spelend Ajax heeft de Spaanse kampioensploeg echter heel wat meer moeilijkheden be zorgd dan Feyenoord destijds. Velen van de 60.000 Spaanse supporters hebben, vooral tegen het slot van dé tweede helft toen Ajax een 10 achterstand door 'n schitterend doelpunt van Henk Groot had weggewerkt, angstige momenten doorgemaakt. Ajax had toen een overwicht, maar doelpunten leverde het niet op. In de honderdste minuut van de verlenging maakte Veloso, na een solo, met een strak schot echter een einde aan de Amsterdamse illusie. DE WEDSTRIJD Na een nerveus begin van beide ploegen bouwde Real Madrid door de zwaar verdedi gende taktiek van Ajax, dat maar met twee man in de aan val speelde, een licht overwicht op. Pas in de 11e minuut kwam Real's eerste werkelijke kans toen Veloso een hard schot losliet, dat echter door Bals goed werd gestopt. Ajax bleef zijn verdedigende taktiek handhaven met met Swart als bewaker van de snel le Gento. Na een half uur werd het even onvriendelijk. Suurbier haakte de doorgebroken Veloso, waarop de uitstekende Schotse arbiter Davidson de Amsterdam mer in zijn boekje noteerde. Korte tijd later zag Zocco geen andere mogelijkheid om Cruyff te stoppen dan hem onderuit te haken. Ook hij werd door David son opgeschreven. In de laatste minuten van de eerste helft kwam Real enkele malen gevaarlijk terug. Vlak voor het rustsignaal leek Real toch nog de leiding te zullen ne men. Gento verscheen alleen voor Bals maar in plaats van te schieten, speelde hij de bal naar de buitenspel staande Veloso. De treffer werd door Davidson uiteraard afgekeurd. Na de hervatting had Real, aangemoedigd door de ruim 60.000 toeschouwers, opnieuw een licht overwicht. De snelle Gento werkte zich door de Am sterdamse defensie en schoot laag in de linkerbenedenhoek (1—0). Ajax leek even aangeslagen maar de Amsterdammers kwa men fel terug. Nadat Muller een hoekschop had moeten veroor zaken om Gento te beteugelen, kwam in de 68e minuut onver wacht de gelijkmaker. Een fraai genomen vrije trap van Swart werd met een kopbal in de uiterste bovenhoek door Groot doeltreffend afgerond (11). Real ging onzeker spelen en Ajax wilde daarvan profiteren door veelvuldig schieten, even wel zonder succes. Vertwijfeld probeerde Real 't initiatief terug te winnen, maar nu was het al Ajax wat de klok sloeg. Het bleef echter 11 en een verlenging van twee maal een kwartier werd toen nood zakelijk. Na een korte rustpauze op het veld begonnen de twee moege streden ploegen aan de extra speeltijd. Ajax zette zijn druk uit het laatste gedeelte van de tweede helft voort. Keizer om speelde in de 94e minuut de Spaanse defensie waarna hij Cruvff een schitterende kans bood. De jonge internationaal schoot echter precies in de han den van de Spaanse doelman. Ajax bleef het spel beheersen met rustig en zelfverzekerd spel. De klap, die in de honderdste minuut volgde, kwam daardoor dubbel hard aSn. Veloso begon op het middenveld aan een solo en nadat hij Muller als laatste obstakel had „genomen" schoot de Spanjaard de bal feillos ach ter Bals in de rechterhoek (21). De rust keerde nu terug in de Spaanse ploeg. In de tweede helft van de verlenging probeerde Ajax ver geefs om alsnog een gelijkspel uit het vuur te slepen, maar alle ondernomen acties leverden geen succes op. Kort vóór afloop leek de zesvoudige bekerwinnaar zelfs nog op 3—1 te komen toen Amancio na een pass van Gen to een machtige kopstoot lan ceerde. Bals redde echter op fraaie wijze. In de laatste minuten probeer de Ajax vergeefs de achterstand weg te werken maar de on bal bezit spelende panjaarden gaven geen kansen meer weg. DE EUROPESE BEKER VOOR LANDSKAMPIOENEN Juventus een ronde verder Het Italiaanse Juventus plaat ste zich woensdag voor de achtste finales door een 20 overwin ning op Olympakos Piraeus uit Griekenland. De eerste wedstrijd, in Griekenland gespeeld, eindig de onbeslist: 00. OOK VASAS BOEDAPEST BEKERT VERDER Vasas Boedapest heeft woens dag in Boedapest voor 85.000 toe schouwers de tweede wedstrijd tegen het Ierse Dundalk met 81 gewonnen, ruststand 41. Vasas, dat de eerste wedstrijd met 10 won, heeft zich voor de tweede ronde geplaatst. DE EUROPESE BEKER VOOR BEKERWINNAARS Levski Sofia (Bulgarije)A.C. Milaan (Italië) 11. A.C. Milaan won de eerste wedstrijd met 51 en is dus geplaatst voor de vol gende ronde. Spartak Trnava (Tsj.-Sl.) Lausanne Sports (Zwits.) 20, De Tsjechische bekerhouder be reikte de tweede ronde, ondanks de 23 nederlaag in de eerste wedstrijd. Valencia heeft woensdag in Belfast voor 8000 toeschouwers Crusaders met 42 (31) ver slagen in de tweede wedstrijd voor bekerwinnaars. Valencia, dat de eerste wed strijd met 40 won, heeft zich voor de tweede ronde geplaatst. OOST-DUITSLAND VERSLOEG DENEMARKEN In de voorlaatste wedstrijd voor groep 5 van het toernooi om het Europese kampioenschap voor landenteams heeft Oost-Duits- land woensdag in Leipzig met 32 gewonnen van Denemarken. De ruststand was 21 in het voordeel van de Denen. De wed strijd was van geen belang meer voor de bezetting van de eerste plaats, aangezien Hongarije niet meer in te halen is en zich heeft gekwalificeerd voor de kwartfi nales. Vorige week woensdag wonnen de Denen in Kopenhagen met 32 van Nederland. Met alleen de wedstrijd Oost- Duitsland—Hongarije op 29 ok tober nog te spelen, luidt de stand in groep 5: 1. Hongarije 5 4 1 0 9 154 2. Oost-Duitsl. 5 2 1 2 5 910 3. Nederland 6 2 1 3 5 1111 4. Denemarken 6 1 1 4 3 6—16 Vuilnisemmers van cle straat Veel bewoners van de stadsge deelten, waar de vuilnisophaal dienst des morgens vroeg met het ledigen van vuilnisemmers be gint, hebben de gewoonte reeds de avond, voordat deze worden geledigd, op of aan de weg te plaatsen. In verband hiermede vestigt de waarnemend korpschef de aan dacht op artikel 141 van de poli tieverordening. Hierbij is het ver boden vuilnisemmers eerder dan één uur vóór het gebruikelijke uur van lediging door het perso neel van de ophaaldienst op of aan de weg te hebben. Deze voor werpen moeten uiterlijk één uur nadat ze zijn geledigd van de weg zijn verwijderd. De politie zal een en ander con troleren waarbij verbaliserend zal worden opgetreden. Laatste wedstrijd van O.N.I. De vierde en laatste clubwed strijd van de hengelaarsvereni ging O.N.I. Terneuzen is weer achter de rug. De deelname was niet zoals bij voorgaande wed strijden, het weer lokte niet erg om aan de waterkant van de Schelde te staan. Lange tijd leek het er op dat het een saaie wedstrijd zou worden, want de vis beet slecht. Later werd het wat beter. Na afloop van de wedstrijd konden twintig hengelaars met een prijs huiswaarts keren. De tien eerstgeklasseerden waren W. de Cuyper 196 pt; mevr. Federman 126 pt; M. de Kraker 114 pt; J. Harms 114 pt; G. Kiel 105 pt; C. J. v. d. Broek 95 pt; mevr. HamelinkHaak 92 pt; S. Kiel 82 pt; A. Eekman 79 pt en A. Hamelink 68 pt. De clubkampioen van 1967 zal op de najaarsvergadering offi cieel bekend worden gemaakt. Het afgelopen jaar zal niet ge boekstaafd worden als een gun stig vangjaar. Het is te hopen dat „Neptunus" voor 1968 iets voor de sporthengelaar in petto heeft, dat zal zeker gewaardeerd worden. De ruilbeurs De maandelijkse ruilbeurs wordt zaterdagmiddag 14 oktober weer gehouden in het gebouw „Pro Rege" in de De Jonge- straat. Verzamelaars vinden er heel wat van hun gading. De vaste klanten weten er de weg. Voor de nieuwkomers wordt zo nodig voor tekst er uitleg gezorgd. Beatavond in liet patronaat Op zaterdag 14 oktober wordt in het patronaat te Terneuzen 'n beat- en R B-avond gegeven. Hieraan werkt o.a. mee de Neder- .landse groep „The Golden Ear rings". De groep is vooral bekend door de laatste hit „The sound of the screaming day". Deze plaat kwam veertiende op de Neder landse toptien. Verder staat de avond in het teken van de love-in. Er worden films vertoond, dia's geprojecteerd, bananen verkocht, snoep uitgedeeld en er zijn nog diverse andere attracties. Op de eerste verdieping van het patronaat is er een disco-bar. Daar worden de nieuwste platen gedraaid. Vergadering van de gemeenteraad De gemeenteraad van Cadzand kwam in openbare zitting bij een. Bij de aanvang werd de heer K. F. Malcorps na het af leggen van de vereiste eden als lid van de raad geïnstalleerd. Ingekomen was een schrijven van het raadslid mevr. J. Adriaansen-de Neef, waarin zij wees op de onhygiënische toe standen bij de visverkoperij aan de kust. Het'college antwoordde dat inmiddels afdoende maat regelen waren getroffen. De raad had geen bezwaar om aan G. S. te adviseren de wet houderssalarissen te verhogen tot een bedrag van 1896,per jaar. Alleen wethouder De Brui ne stemde tegen. Een bijdrage van 1020, werd gegeven in het vervoeren van leerlingen die de neutrale kleuterschool bezoeken. Voor de aanschaf van leerlingensets in het derde lokaal van de open bare school werd 2285,gevo teerd. Een nieuwe verordening op de heffing van reinigings- en riool- belasting werd vastgesteld. De gemeentebegroting 1966 sluit voorlopig met een batig saldo van 3471,op de ge wone dienst en van 316.251, op de kapitaaldienst. Bij de rondvraag drong mevr. Adriaansen aan op een betere materiaalvoorziening voor de gemeentearbeiders. Aanmoedigingsprijs jong Zeeuws talent Gedeputeerde Staten van Zee- land hebben op advies van de Zeeuwse culturele raad de heren mr. F. W. Adriaanse en G. W. Bergman, beiden te Middelburg, en de heer drs. K. de Jong Ozn. te Goes benoemd tot leden van de commissie-ad hoc, die de voor dracht zal opstellen voor de toe kenning van de aanmoedigings prijs „Jong Zeeuws talent" 1967. Deze prijs zal, zoals reeds eerder werd gemeld, worden toegekend in de sektor muziek. Jonge Zeeuwse beroepsmusici

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3