Goed achterlicht ziet u wel! Hoe een Russische journalist Nederland ziet Na de nederlaag in Kopenhagen ALLE VOERTUIGEN GOEDE VOOR- EN ACHTERLICHTEN Vernieuw de lampen om de twee jaar „Overtreding van Cruijff ging alle perken te buiten" 581.1. STAATSLOTERIJ Vijfduizend gegadigden voor speciale ziektekostenverzekering Vrijdag 6 oktober 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina S Reservelampjes Goed licht Minister Brown: „Men moet me nemen zoals ik ben" VEROORDELING NA ONDERWIJZERS STAKING SCHADE IN DETROIT LAGER DAN VERWACHT Villa's en woonboten Biafra spreekt val van Enoegoe tegen De olievlek in de Antwerpse haven AMERIK. SENAAT WEIGERT GELD VOOR VERHOGING WERKGELEGENHEID FRANSE RAKET GELANCEERD Stakende Ford-arbeiders mogen werken voor Vietnam RIJKSREGELING SUBSIDIERING SPORT ACCOMODATIE Geen penalty DEENSE PERSCOMMENTAREN Klassespelers Heel veel fouten Griekenland schakelde Oostenrijk uit (4-1) WIELRENNEN Twee maanden voorwaardelijk en boete voor Schepers - AGENDA - Wachttijd vier maanden 9 Van goed licht bent u ver zekerd, wanneer u op gezette tij den alle lampjes vernieuwt. Zo'n groepsvervanging biedt grotere zekerheid dat uw verlichting al tijd in orde is. Het verbond voor veilig verkeer adviseert: Is een lamp voor of achter defect, ver nieuw dan beide. Om de hoeveel tijd een groeps vervanging moet plaats hebben, is afhankelijk van het type auto en de soorten lampjes. Als richt lijn kan worden aangehouden: elke twee jaar. Wanneer u op regelmatige tijden al uw lampen vernieuwt en de contacten con troleert of laat controleren, weet u zeker dat u zelf ziet en gezien wordt. Regelmatige controle van de verlichtingen kan ongelukken voorkomen en het is beter zelf gebreken te ontdekken dan er door uw weggebruiker op te worden gewezen. Het is veiliger bovendien een set reservelam pjes bij u te hebben. Een stuk ge reedschap (een schroevedraaier) is over het algemeen voldoende) kan goede diensten bewijzen of zelfs noodzakelijk zijn bij het vervangen van een kapot lam pje. En heeft u een „gevaren driehoek aan boord?". De lichtbundels van de kop lampen dienen goed gericht te zijn, mhar ook moet worden na gegaan of het lampje goed is ge centreerd. Elke garagehouder is thuis op dit terrein en kan het controleren. Bij een tankstation is het een goede gewoonte de voorruit van een auto schoon te maken. Het kan nog beter, als u de pomp bediende vraagt ook even uw koplampen en achterlichten te willen schoonmaken. Goed licht ziet u wel! In deze tijd van het jaar wor den overal verlichtingsacties ge voerd. Vergeet bij uw verlich tingscontrole vooral de accu niet, want die staat weer voor een zware taak. Vertrouw pas op uw lichten, als u de zekerheid hebt dat ze goed kunnen bran den. Licht in een duistere zaak. Dat is de nieuwe bepaling dat u bij nacht en onder ongunstige weers omstandigheden uw verlichting aan moet hebben. Als u stilstaat op parkeerstroken, in parkeer havens of in noodgevallen op vluchtstroken langs autowegen: Licht aan, om gezien te worden. Bij dichte mist ontsteekt u na tuurlijk groot licht. Maar als bij sneeuwval ook overdag het zicht ernstig wordt belemmerd, moet u eveneens verlicht rijden. In plaats van koplampen mogen speciale mistlichten worden ge voerd in het slechte weer. Maar denk er wel aan, dat deze ge combineerd moeten zijn met uw stadslichten, dus niet met groot licht of met dimlicht. DONDERDAG 5 OKTOBER 1967 DERDE KLASSE Prijzen van 15 zijn gevallen op 50 zijn gevallen op 100 zijn gevallen op 200 zijn gevallen op 400 zijn gevallen op 1000 zijn gevallen op nummers nummers nummers nummers nummers nummers eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op 2 769 237 333 884 0819 Een prijs van 2000 is gevallen Een prijs van 2000 ih gevallen Een prijs van 2000 is gevallen Een prijs van 2000 is gevallen Een prijs van 2000 is gevallen Een prijs van 5000 is gevallen De prijs van 30.000 is gevallen Let wel: op dit nummer zijn op het nummer 002741 op het nummer 046951 op het nummer 098656 op het nummer 056083 op het-nummer 016734 op het nummer 099909 op het nummer 056713 twee prijzen gevallen. De Britse minister van buiten landse zaken, George Brown, heeft zich woensdagavond voor de televisie verweerd tegen de kritiek op zijn gedrag in het openbaar en het Britse volk ge vraagd hem te nemen zoals hij is, omdat er niet de minste kans is dat hij zich verandert. „Als u een minister van buitenlandse zaken wilt die helemaal niets verkeerds doet, dan ben ik uw man niet, maar ik denk dat de vent die u dan zult krijgen, geen erg goede minister van buitenlandse zaken zal zijn", aldus Brown, die begin deze week ruzie had met fotogra fen die plaatjes schoten van hem en zijn vrouw tijdens een dans partij op het labourcongres in Scarborough. Minister Brown verklaarde verder dat er vroeger een onge schreven regel bestond dat de pers over bepaalde dingen niet schreef. „Niemand zal willen zeggen dat Winston Churchill geen alco hol gebruikte, maar daar sprak men eenvoudig niet over. Ik zeg ook niet dat ik geen alcohol drink. Ik werk behoorlijk hard; ik werk dagelijks vele uren. An dere dingen waaraan de mensen zich zouden kunnen ergeren, doe ik niet", zei hij. Brown gaf toe dat hij de kritiek op zijn gedrag voor een deel aan zichzelf te wij ten had, maar zei de indruk te hebben dat zij (de journalisten) „loeren op alles wat ze maar kunnen vinden". Het Russische blad „Sowjet- skaya Rossia" geeft een weinig rooskleurige kijk op de economi sche toestand en de levensom standigheden van de gewone man in ons land. De correspondent in Den Haag, Joery Kornilov, hangt zijn sombere bespiegelingen in 'n fors artikel op aan de begroting en prinsjesdag. In de tocht van de gouden koets ziet hij een „uiterst kleurig schouwspel", dat een ver tekend beeld geeft van de werke lijke toestanden. „De doorsnee- Nederlander werd 's avonds weer geconfronteerd met een berg pro blemen, zoals Assepoester van het weelderige bal terugkeerde naar haar armzalige stulp", zo schrijft hij. Uitvoerig schildert de Russi sche journalist hoe de stoet naar het „door de eeuwen zwart ge- Het gerechtshof van de staat New York heeft woensdag de Newyorkse onderwijzersfederatie tot 150.000 dollar boete en haar voorzitter, Albert Shanker, tot vijftien dagen gevangenisstraf en 250 dollar boete veroordeeld we gens het uitroepen van een sta king, waardoor een nieuwe wet werd overtreden die employées in overheidsdienst het staken verbiedt. Het departement van onderwijs van New York had een klacht in gediend, toen de onderwijzers in september 17 dagen staakten ter ondersteuning van salariseisen en andere eisen voor betere arbeids voorwaarden. De schade die tijdens het op roer van juli in Detroit is aange richt en oorspronkelijk door brandweerfunctionarissen op meer dan 250 min. dollar werd ge raamd, bedraagt niet meer dan 70 min., zo blijkt uit een onder zoek van verzekeringsmaatschap pijen. Volgens John Wrend, secere- taris-generaal van een gezamen lijk onderzoekingsbureau, werden meer dan 1.700 winkels in Detroit geplunderd en ongeveer 600 door brand beschadigd. Het oproer kostte aan 46 personen het leven. worden parlementsgebouw" trok en hoe „de schitterende kleuren verbleekten" toen na enkele uren de avondbladen met de troonrede en de miljoenennota bij de men sen in de bus kwamen. Vervolgens zet Kornilov uiteen dat de begrotingscijfers een te kort betekenen, „zo reusachtig als Nederland nog nooit heeft ge kend". De correspondent schrijft dat 'n groot aantal Nederlanders het slecht heeft. Hij noemt cijfers over de groeiende werkloosheid en over faillissementen en slui ting van bedrijven, „die de con currentiestrijd met krachtiger ondernemingen in andere landen van de Euromarkt niet hebben kunnen overleven en duizenden werknemers op straat hebben ge zet." De woningsituatie is weinig beter," aldus de Russische jour nalist; „Wie als toerist naar Nederland gaat, ontvangt van een van de grootste toeristenbedrij- ven weelderige brochures, ge drukt op prachtig papier en met schitterende illustraties. Men zou daaruit opmaken dat Nederland niet alleen een land is van tulpen en polders, maar ook een van de welvarendste staten in de wereld, een goedkoop eiland in Europa, een land waar arbeid en kapitaal een gemeenschappelijke taal van samenwerking hebben gevonden. „Zulke beweringen zijn van toe passing op de bewoners van Was senaar waar villa's liggen temid den van tennisbanen, die door ijzeren hekken van de buiten wereld zijn afgeschermd", maar het is de vraag of „de Amster damse arbeider die geen huis heeft, maar beschutting zoekt in een woonboot, de zienswijze van de brochures zal delen, aldus de correspondent. Het radiostation „De stem van Baifra" heeft donderdag tegenge sproken dat Enoegoe, de hoofd stad van de afgescheiden staat, in handen van de Nigeriaanse fede rale troepen is gevallen, zoals woensdag in Lagos was gemeld. De melding van 't radiostation werd opgevangen in Cotonou in het aangrenzende Dahomey. Vol gens het radiostation, dat nog steeds uit Enoegoe zou uitzenden, hebben de Biafraanse troepen vijandelijke aanvallen met succes afgeslagen en de federale troepen zware verliezen aan mensen en materiaal toegebracht. „De stem van Biafra" heeft niets aan zijn programma's ge wijzigd. Volgens waarnemers in Cotonou is de technische kwali teit van de uitzendingen, die de afgelopen acht dagen aanzienlijk achteruit was gegaan, weer uit stekend. Eenheden van de Belgische ma rine zijn donderdag in Antwer pen aangekomen om te helpen bij het opruimen van de grote hoeveelheid olie, die woensdag uit een gescheurde tank met drie miljoen liter op de Esso-raffina- derij was weggevloeid. Vooral het vijfde havendok is zwaar getrof fen. Er drijft een laag van dertig centimeter op het water. De scheepvaart in het getroffen havengedeelte was donderdag nog steeds gestremd. Ook het goe derenverkeer van de spoorwe gen ondervindt hinder, aangezien de rails hier en daar met een laag olie zijn bedekt. Op aangrenzende terreinen staan een honderdtal zware vrachtwagens van een transport firma en honderden jeeps en trekkers van het Amerikaanse leger tot aan de assen in de olie. Er is een speciale coördinatie commissie van brandweer, bur gerbescherming en de stad Ant werpen gevormd voor het oprui- mingswerk. Het vijfde havendok is met een lichter afgesloten om te voorko men dat de olie zich verder ver spreidt. Uit het dok is donderdag een eerste hoeveelheid van 500 ton olie gepompt, die door die raf finaderij opnieuw zal worden verwerkt. De directeur-generaal van de Antwerpse haven verklaarde donderdag, dat de schade als ge volg van het ongeval zeer groot is, niet zozeer materieel als wel door verliezen omdat fabrieken en andere werkzaamheden in de buurt moesten worden stilgelegd en een deel van de scheepvaart onderbroken is. De wethouder van de Antwerp se haven, Delwaide, verklaarde later op de dag evenwel, dat de toestand aanmerkelijk is verbe terd en dat de schepen die in het vijfde havendok werden opge houden, wéér kunnen gaan varen. De Amerikaanse senaat heeft woensdag met 54 tegen 28 een voorstel van de senaatscommissie voor de werkgelegenheid, de kre dieten voor werkverschaffing voor 200.000 werklozen met 2,8 miljard dollar te verhogen, ver worpen. Dit geld zou tevens moe ten worden gebruikt voor 300.000 werklozen in het komende jaar. Voor de strijd tegen de armoede is reeds 2,2 miljard dollar uitge trokken. Van een lanceerplaats op het eiland Andoyea in het noorden van Noorwegen is woensdag een Franse „Dragon"-tweetrapsraket gelanceerd om de samenstelling van de bovenste lagen van de at mosfeer te onderzoeken. Een kwartier later werd t-an een lan ceerplaats in Sardinië eveneens een raket gelanceerd, hebben Noorse ruimtevaartgeleerden meegedeeld. De twee lanceringen maken deel uit van een programma van de Europese organisatie voor ruimte-onderzoek (Esro), ter verkrijging van gegevens om trent de hogere luchtlagen. SMEERBEURT Voor de twee jaar oude Paul Pennington uit Bournemouth (Engeland) werd het autoootje- spelen zo echt dat hij zichzelf een auto waande en een blik motorolie inslikte. Paul is thans in revisie in een zieken huis. De stakende arbeiders bij de Amerikaanse Ford-fabrieken zul len ermee instemmen dat het werk in bepaalde fabrieken wordt hervat om het toenemende tekort aan onderdelen voor Amerikaanse militaire voertui gen in Vietnam op te vangen. Walter Reuther, voorzitter van de Amerikaanse vakbond voor arbeiders in de automobielindus trie, zei dat instemmend zal wor den geantwoord op een bood schap van het ministerie van de fensie waarin op de ontstane te korten wordt gewezen. De besprekingen tussen de di rectie van Ford en de personeels- bonden zijn gisteren voortgezet. Verwacht wordt dat het vraag stuk van hogere lonen en andere betere arbeidsvoorwaarden niet vóór zondag zal worden bespro ken, als een bijzondere vergade ring van de bond wordt gehou den. Dan zal ook de financiering van de staking aan de orde ko men. De staking begon een maand geleden en kost wekelijks vijf miljoen dollar. De stakingskas bevatte 67 miljoen dollar aan het begin. In de Nederlandse Staatscou rant van dinsdag 3 oktober 1967 is gepubliceerd de „Rijksregeling subsidiëring overdekte sportacco- modaties". Onder overdekte sportaccomodatie wordt in deze regeling verstaan een specifieke sporthal, een hal met een vrij speelveldoppervlak van minimaal 22 x 42 m met boven het (gehele) speelveldoppervlak een obstakel- vrije hoogte van tenminste 7 m. Bij de bouw van deze specifieke sporthallen, waarvoor na 1 januari 1967 de zogenaamde rijks goedkeuring werd afgegeven, zal met terugwerkende kracht tot deze datum voortaan een subsidie in de stichtingskosten kunnen worden verleend van maximaal 200.000,—. Met deze beschikking geeft de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, uitvoering aan het bij de behandeling van de be groting 1967 aangekondigde voor nemen hiertoe. „Ik vind het resultaat teleur stellend", zo luidde het oordeel van George Kessler over de nederlaag van het oranjeteam in de Deense hoofdstad. Hij spaarde zijn ploeg nauwe lijks. „Wij hebben grote fouten gemaakt. Als we in de eerste helft waren begonnen met een zelfde instelling als in de twee de, hadden we gewonnen. We hebben het tempo niet gehan teerd om de tegenstanders in moeilijkheden te brengen. Dat vind ik ronduit zwak. En dan, onze dekking begint tien of twaalf meter voor het straf schopgebied. In het middenveld is iedere tegenstander vrij. Wat wil je dan? Elke aanval kan zorgvuldig opgebouwd wor den". Ontevreden was Kessler, ook over het gedrag van diverse spelers. „Dat zijn dingen waar ik niet van houd. Ik heb het de spelers in de rust ronduit gezegd. Zo'n overtreding van Cruijff, die nummer tien aan zijn shirt vasthoudt, gaat alle perken te buiten". Ook de chef de délégation, Jos Cooler, had niet de minste waardering voor CruijfPs actie tegen Söndergaard. „ik ben er officieel mijn excuses voor gaan aanbieden bij de voorzitter van de Deense bond", zei hij. Een sfeer van gelatenheid heerste in de Nederlandse kleedkamer. „Na de rust zijn we pas gaan knokken", zei een wat triest lachende aanvoerder Bennie Muller. „De Denen won nen door het publiek. Wat een publiek is dat. Dat blijft door gaan met aanmoedigen, ook toen we van 30 op 32 kwa men". Erg gelukkig waren de Ne derlanders niet met de beslis sing van scheidsrechter Wright. „Het was helemaal geen pe nalty. Die Söndergaard liep op ons muurtje in. Daar kan je nu eenmaal niet doorheen". Ver duidelijkend tikte Suurbier op de vaalgroene muur achter hem. „Daar kom je ook niet doorheen. Die Deen veerde ge woon terug. Geen sprake dat ik Johan Cruijff speelde een goede partij De ochtendbladen van Kopen hagen openden zonder uitzonde ring hun sportpagina's met in vet gedrukte koppen hun visie te ge ven op de interlandwedstrijd De nemarkenNederland. Over het algemeen waren zij het erover eens dat het Nederlandse natio nale elftal een teleurstellende wedstrijd had gespeeld. Het commentaar van het groot ste Deense ochtendblad „Berling- ske Tidende" was: Als men niet beter wist zou men geloven dat de Denen de semi-profs waren en niet de Nederlanders. In sommige perioden van de wedstrijd speel den de Denen met hun tegenstan ders. In het begin van de tweede helft overklasten de amateurs de semi-profs volkomen. Daarom was het onbegrijpelijk dat het oranje-team een jaar geleden thuis (Nederland won toen in Rotterdam met 20 door treffers van Swart en Van der Kuylen) bijna de gehele wedstrijd zo supe rieur was aan de Denen. Daar is nu een verandering in gekomen. Ofschoon de Nederlanders enke le van de beste Deense spelers hebben gekocht, heeft Denemar ken toch nog een elftal dat er mag wezen." Volgens het blad waren alleen Eijkenbroek, Muller en Cruijff goed op dreef. Speciaal Johan Cruijff speelde een goede partij. De Nederlanders startten goed en technisch waren zij stuk voor stuk uitstekend, maar zij hadden geen fantasie en konden niet improvi seren. Over de strafschop in de eerste helft, die Denemarken de 10 voorsprong bezorgde, schreef het blad: „Het toekennen van de strafschop was juist. De overtre ding van Israël, die in de penalty culmineerde, gebeurde in een ge compliceerde situatie, maar alle Nederlandse verslaggevers op de perstribune waren het er over eens, dat de beslissing van de scheidsrechter de enige juiste was. Het Deense regeringsblad „Ak- tuelt" opende zijn visie op de wedstrijd met de mededeling dat de oranjemannen hun tegenstan ders na de ontmoeting in Rotter dam van verleden jaar onderschat hebben. De derde grote krant in Kopen hagen, „Politiken" schrijft: „Het jonge Deense team maakte voet bal historie door Nederland, één van de beste midden-Europese voetbalteams, te overspelen na een 30 voorsprong. Nederland gaf alleen in het begin van de ontmoeting goed partij. Hun lange passes veroorzaakten even paniek en verwarring in de Deense ach terhoede. Johan Cruijff was de enige gevaarlijke speler, maar hij kreeg te weinig steun van zijn mede-voorwaartsen." hem liet vallen". Voor de zoveelste maal werd de wedstrijd in 't „Idraetspark" van Kopenhagen wij wonnen er slechts in 1939 en 1949 'n door de gastheren beheerste ontmoeting. Volgens traditie vinden jaarlijks een veertiental topspelers van de alleen ama teurvoetbal kennende Deense bond hun weg naar landen waar hun prestaties rijkelijk worden beloond. Desondanks trad er ook nu een ploeg aan met spelers van klasse. Dat waren niet alleen verdediger Erik Sandvad en aanvaller Finn Laudrup, die sinds enkele dagen het profcontract in de zak heb ben. In meerdere mate gold dat voor de blonde linksbuiten Ul- ric Lefevre en ook voor de rechtsbuiten die door de Neder landse defensie sneden alsof die uit koek bestond. Tonny Pronk faalde op de hem vreemde linkerverdedigers- plaats volkomen. Het gemis van een „linkerbeen" gaf de Amsterdammer geen kans om met een pass langs de zijlijn voor opluchting te zorgen. „Pronk heeft heel veel fouten gemaakt", zei Kessler, die ty pisch genoeg niets over Pieters Graafland te zeggen had. De zwakte van Suurbier en Pronk legde het centrum van de verdediging voor de Denen open. Dyreborg ontweek ver dediger Eijkenbroek door steeds naar links en rechts af te zwen ken. Wanneer de pass eenmaal kwam, was de vrije ruimte vrij wel steeds gevonden. De voorhoede kwam al even zeer tot een onvoldoende. Ben nie Muller, ijverig als altijd maar weinig gelukkig in het plaatsen, stond voor een wan hopige opgave, daar ook Groot beneden zijn vorm bleef. De Denen hebben alle kans gehad om met een groter ver schil te winnen. Toen Krttsen Bjerre in de 27e minuut na de rust de stand op 30 had ge bracht, speelden de gastheren geen wedstrijd meer. Ze gaven een demonstratie. Dat bood de Nederlanders de kans gevaar lijker te worden. De Deense overmoed kostte twee treffers, zodat er vier minuten later bij een stand van 32 zelfs voor het teleurstellende oranjeteam nog mogelijkheden schenen te liggen. Oostenrijk is uitgeschakeld in het toernooi om het Europees kampioenschap voor landen teams. Het Oostenrijkse elftal verloor woensdag in Athene van Griekenland. Na een ruststand van 20 wonnen de Grieken met 4—1. De stand in groep III werd door deze uitslag: Sowj et-Unie 4 4 0 0 8 155 Griekenland 4 2 1 1 5 77 Oostenrijk 4 1 1 2 3 69 Finland 6 0 2 4 2 5—12 In het Karaiskaki-stadion van Athene zagen 40.000 toeschou wers dat het Griekse elftal door linkshalf Sideris in de 28e mi nuut een voorsprong nam. Zes minuten later scoorde dezelfde speler uti een strafschop. Acht tien minuten na rust maakte Grausam een doelpunt voor Oos tenrijk, maar geen minuut later scoorde Sideris opnieuw voor de Grieken. Een kwartier vóór tijd maakte Papaioannou het laatste doel punt voor de Grieken. De Nederlandse wielrenner Wim Schepers is donderdag door de kantonrechter in Gent we gens 't gebruik van stimuleren de middelen tijdens de ronde van Vlaanderen in dit voorjaar veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van vijf jaar en een boete van 1000 francs (ongeveer 70 gulden). Met Schepers, die niet op de zitting aanwezig was, stonden ook de Belgische renners Noel Depauw, André Messelis, Jero me Kegels en Willy Blocklant terecht. Zij kregen dezelfde straf; alleen werd Blocklant, die reeds eerder op het gebruik van dope werd betrapt, een boete van 4000 francs opgelegd. CONSTANTE KWALITEIT .25 STUKS f IJ» ZATERDAG 7 OKTOBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „Angélique en de koning". Zuidersportpark, 3.30 uur: Tern. Boys—Rillandia. Zaamslag: Groene Kruisge- bouw, 7 uur: Alg. ledenverga dering afd. Zaamslag Groene Kruis. Othene: 7 uur: Prijskaarten. ZONDAG 8 OKTOBER Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „Tarzan en Tanya". 5 en 8 uur: „Angélique en de koning". MAANDAG 9 OKTOBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „Angélique en de koning", DINSDAG 10 OKTOBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „Angélique en de koning". Ongeveer 5000 Nederlandei's hebben zich tot dusver gemeld voor de speciale ziektekosten verzekering, die de particuliere ziektekostenverzekeraars in april van dit jaar mogelijk maakten voor iedereen die niet onder de werkingssfeer van de zieken fondsen valt, ongeacht gezond heidstoestand of leeftijd. Zoals te verwachten viel meld den zich vooral mensen die we gens hun gezondheidstoestand of leeftijd niet voor een normale particuliere verzekering werden geaccepteerd en die graag be reid waren de premie van 396 per jaar te betalen om de voor hen extra grote risico's te dek ken. De oprichting van een onder ling herverzekeringsinstituut (N.O.Z.) door de vier organisa ties van ziektekostenverzeke raars, samenwerkend in de kon- taktcommissie landelijke organi saties van ziektekostenverzeke raars, heeft de introductie van deze speciale ziektekostenverze- ring mogelijk gemaakt. Aan toelating tot deze bijzon dere verzekering wordt de eis gesteld dat men zich niet bij een ziekenfonds kan verzekeren, om dat het inkomen ligt boven de inkomensgrens van de zieken fondsverzekering. Voor de spe ciale verzekering komen, zolang de verpleging duurt, niet in aan merking degenen die ter behan deling en/of verpleging in een ziekenhuis, sanatorium, ver pleeg- of andere inrichtingen zijn opgenomen. Voor degenen die thans on verzekerd zijn, geldt een wacht tijd van vier maanden. Deze wachttijd komt te vervallen voor hen, die een bestaande verzeke ring omzetten in een speciale verzekering. Aanvankelijk was de voorwaarde gesteld, dat men zich dan vóór 3 oktober 1967 voor de speciale verzekering zou moeten aanmelden. Nu is beslo ten de termijn van deze over gangsregeling te verlengen. Tot 1 januari 1968 kunnen bestaan de verzekeringen zonder wacht tijd worden omgezet in de spe ciale verzekering, zoals deze in het leven is geroepen voor hen, die op grond van gezondheids toestand en/of leeftijd een ver zwaard risico nemen. Men dient zich hiervoor te wenden tot zijn ziektekostenverzekeraars.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 5