PROVINCIAAL NIEUWS in Verkeersongeluk bleek dubbele moord; de dader bekende Italiaan pleegde moordaanslag in Haarlem Nederlanders gaan oefenen met Britten en Westduitsers Prins Bernhard in plensbui op inspectie voor af nferrieh en afdrogen Glaseda* Premier Kosygin: Defensie moet worden opgevoerd Oplichter zette overval in Terneuzen Aardenburg Axe! Cadzand Oostburg Sas van Gent Westdorpe De Brusselse warenhuisbrand Verlichte fontein in tuin van Bachten Dieke" Oliegevaar in Antwerpse haven Donderdag 5 oktoRer 1967 DE VRITE ZEEUW Pagina 3 Culturele ochtend voor Terneuzense bejaarden in „De Blide" Woensdagmorgen waren er in het restaurant van het rusthuis „De Blide" ruim 150 bejaarden aanwezig om te luisteren en te kijken naar boswachter C. Riem slag die een praatje hield over het dieren- en plantenleven in het recreatiegebied in de Braak man. Verheugend voor de com missie was dat er zovelen van buiten de. tehuizen tot de bezoe kers behoorden. In zoverre is de opzet dus volkomen geslaagd. Zo als eerder gemeld waren er om de financiën te drukken abonne menten verkrijgbaar gesteld tegen de prijs van 1,50. Mevr. G. F. Diköttervan Esch die de bijeenkomst opende, sprak over een hernieuwde kennisma king na het sluitstuk een uit stapje naar het pompstation te St. Jansteen van de culturele bijeenkomsten in het vorig sei zoen. De heer Riemslag had een eenvoudige verteltrant, vaak op prettige wijze onderbroken door - belangstellende vragen uit zijn gehoor, waaruti bleek hoezeer de bejaarden het gebodene op prijs -stelden. „Misschien", zei mevr. Diköt ter in haar sluitingswoord „is deze morgen aanleiding voor sommigen om een vogel- en plan tenboek aan te schaffen en hier mee een nieuwe hobby aan te kweken. Wat de commissie duidelijk werd is dat de zalen van de be jaarden-oorden te klein zijn voor dit werk. Er moet worden omge zien naar een grotere zaal. De commissie hoopt ook spoe dig subsidie te ontvangen. Tot zo lang zal er zoals gisteren bij de uitgang een schaaltje worden neergezet waarin ieder zijn vrij willige bijdrage kan deponeren. Ledenvergadering gemeentelijke personeelsvereniging In zijn openingswoord van de dinsdag in de cantine van de be schuttende werkplaats gehou den ledenvergadering zei de voorzitter de heer J. Huigh, dat het bestuur niet foutloos heeft gewerkt, maar tevrelen is over de activiteiten die hebben plaats gevonden. In het bijzonder was hij dank baar voor de medewerking die van vele zijden werd geboden, waarbij hij vooral de „koffie dames" niet vergat, die belange loos de heren bij voorkomende gelegenheden voorzien van kof- fit en frisdranken. De 34-jarige J. H. uit Kerk driel heeft op de avond van 25 augustus 1966 opzettelijk zijn auto in het water van de Zuid-Willems vaart gereden om zijn vrouw P. E. en zijn vriend J. K. van het leven te beroven. Hij heeft dit bekend, nadat sinds enkele dagen het onderzoek tegen hem was heropend. Tot nu toe meende men dat er van een onge luk sprake was geweest. Alleen verdachte had zich in veiligheid kunnen stellen; de beide andere in zittenden verdronken, i De rijkspolitie heeft ook mevr. Th. V., de weduwe van J. K., aan gehouden, met wie verdachte sinds enige tijd vóór het ongeluk een verhouding had en die van mede plichtigheid wordt verdacht. J. H. had met haar het plan be raamd de man en vrouw van het leven te beroven om daarna te trouwen. H., die een bungalow in de gemeente Maasdriel had laten bouwen, wist onder het mom „tegels voor zijn nieuwe huis te vriend, die metselaar van beroep gaan kopen" zijn vrouw en zijn was, mee de auto in te krijgen. Op het moment van het ongeluk reed H. uit Schijndel in de richting Den Bosch. Op het punt waar de Bos- scheweg in de gemeente Den Dun- gen samenkomt met de zuidelijke weg langs de Zuid-Willemsvaart, stuurde hij de auto het water in. De zaak kwam onder meer aan gevestigd op het voorgenomen hu- het licht, doordat de aandacht werd welijk van H. met de vrouw van zijn verdronken vriend, dat van daag te Maasdriel zou worden vol trokken. In het zwembad te Culemborg is dinsdagmiddag het misdrijf ge reconstrueerd met medewerking van de Culemborgse zwembrigade. Ook mevr. Th. K.V., de we duwe van de verdronken „vriend" van J. H., heeft later een bekente nis afgelegd. Zij heeft verklaard drie weken vóór de uitvoering van de misdaad aan H., met wie zij een verhouding had, te hebben voorgesteld haar eigen man en de vrouw van H. het water in te rij den en te laten verdrinken, zodat zij en H. zouden kunnen trouwen. Het paar heeft daarna een plan opgemaakt, dat tenslotte op 25 augustus vorig jaar verwezenlijkt werd. De voorzitter deelde mee, dat de wekelijkse kaartavond zal worden uitgebreid door de ge legenheid tot tafeltennis en sjoe len. De vereniging telt 137 leden, dat is 80 van de full-time wer kenden in gemeentelijke dien sten. De niet-leden genieten na tuurlijk niet de voorrechten die de leden wèl krijgen zoals re ducties bij belangrijke evene menten op velerlei gebied. (Toon Hermans, de opera etc.). Volgend jaar zal de gelegen heid worden geboden met een aanmerkelijke reductie een of andere cupwedstrijd te bezoe ken. Na de huishoudelijke zaken vertoonde de heer J. de Vries dia's van oud en nieuw Terneu- Soos in de Molen Vanaf donderdag 5 oktober draait iedere week Soos in de Molen, De Jongestraat, Terneuzen. Soos is voor boven de 18 jaar. Je kunt er wat praten, drinken, wat dansen, watvul maar in. Wat het precies gaat worden is net als de naam nog een vraagteken. Van af 8 uur ben je welkom, Kom en maak er een uitroep teken van. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Aarden burg nam voor kennisgeving aan een schrijven van mevr. De Visch Bremes, waarin zij zich be klaagde over overlast. Bij onder zoek was hiervan niets gebleken aldus de voorzitter. De heren Rosseel en De Clercq qwisten mee te delen dat schrijfster het „ho gerop" zou zoeken. Een subsidieverzoek van het humanistisch thuisfront werd af gewezen. Verzoeken van de plaat selijke afdelingen van het Wit- Gele en het Groene Kruis om subsidie werden ingewilligd. Zij krijgen de helft van de inbare contributie. Voor het nieuwe gymnastieklokaal werd een ver goeding vastgesteld voor het ge bruik buiten schoolverband. Met de stem van de heer J. J. Rosseel tegen werd besloten toe te treden tot de raad van Europese ge meenten. De heer Rosseel vond dat men eerst maar eens moest proberen het plaatselijk grensverkeer be ter te laten functioneren. Voor de afbouw en de inrichting van het gemeentemuseum werd 10.000 beschikbaar gesteld en voor het godsdienstonderwijs aan de open bare school 453. Het college van B. en W. werd gemachtigd de ver dere kosten voor het nieuwe gymnastieklokaal te betalen. Het bouwrijp maken van een deel van het bestemmingsplan West zal onderhands worden aanbesteed. Bij de rondvraag merkte de heer A. Paridaen (K.V.P.) op, dat het waterschap „Het Vrije van Sluis" wegen verbetert, die bijna nooit worden bereden en dat aan het gemeentebestuur de middelen worden onthouden om wegen, die veel frequenter worden ge bruikt, te verbeteren. Overigens had hij alle lof voor het gemeen tebestuur dat zoveel mogelijk heeft gedaan ter ontsluiting van de wijk Sint Kruis. De heer J. J. Rosseel wees op de vervuiling op de algemene begraafplaats. In de periode van 13 tot en met 28 ok tober mogen de winkels langer geopend zijn in verband met de jaarlijkse winkelweek. Autobotsing Woensdagmiddag omstreeks kwart voor vier reed de bestuur der van een personenauto, de heer M. L. W. uit Axel, van de Kinderdijk de Langeweg op en kwam te slippen. Op dat moment naderde uit tegenovergestelde richting een personenauto be stuurd door de heer P. J. de R., eveneens uit Axel. Hoewel De R., door naar links uit te wijken, aan de slippende auto van W. trachtte te ontko men, bleek een botsing niet te vermijden. Beide voertuigen werden aan de voorzijde zwaar beschadigd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Algemene bibliotheek In het oecumenisch vormings centrum „Hedenesse" vindt vrij dagavond een vergadering plaats waar van gedachten zal worden gewisseld over een algemene bibliotheek Oostburg, die is af gestemd op de gehele streek. Voor deze bijeenkomst zijn uit iedere gemeente belangstellenden uitge nodigd. Kandidaats rechten Aan de gemeentelijke universi teit te Amsterdam zijn geslaagd voor het kandidaatsexamen rechten de heren A. J. Maat en A. F. Faas, beiden te Oostburg. Film „Jaontje" De film „Jaontje", die werd gemaakt naar het gelijknamige toneelstuk van Cor Schijve uit Oostburg, zal binnenkort in West Zeeuws-Vlaanderen in de roula tie worden gebracht. Het ligt in de bedoeling, dat de film in iedere gemeente zal worden vertoond, waarbij ook is gedacht aan de verschillende wijken, zoals Sint Kruis, Nummer Eén, Eede etc. Vergadering filatelisten In hotel „Du Commerce" vond de maandelijkse bijeenkomst plaats van de postzegelclub „Het Land van Cadzand". Op deze bij eenkomst vroeg de voorzitter, de heer H. Gielliet uit IJzendijke, aandacht voor de komende pro vinciale voorjaarstentoonstelling in Middelburg. Hij vroeg de aan wezige leden hieraan actief mede te werken. Er was voor deze bij eenkomst een grote belangstel ling en een omvangrijke veiling. Opening buurtcentrum Burgemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent zal op zaterdag 7 oktober a.s. om 15 uur het nieu we buurtcentrum van de buurt vereniging „Sint Albert" officieel openen. Er zijn voor deze bijzon dere gebeurtenis een groot aantal uitnodigingen verzonden. Tentoonstelling In kunsthandel „Troutzaerte" wordt van 5 tot 26 oktober een tentoonstelling gehouden van Jacques Siegers met schilderijen, tekeningen en gouaches. De brand in het. Brusselse wa renhuis Innovation op 22 mei van dit jaar heeft volgens de deze week bekendgemaakte offciële slotbalans aan 253 mensen het le ven gekost. Slechts 38 doden kon den worden geïdentificeerd. De 35-jarige Italiaan S. L. heeft woensdagmorgen na een ruzie in het kantoor van een makelaar aan de Kleine Houtweg in Haarlem drie schoten gelost op de bedrijfsleider en is vervolgens gevlucht. In Am sterdam is de man later aangehou den. Hij had zich tot de makelaar ge wend, die ook arbeidszaken re gelt. Een ruzie ontstond, waarbij de Italiaan zich bijzonder opwond. Hij riep onder meer „ik zal je dood schieten". Hij begaf zich naar bui ten en haalde uit zijn auto een pistool. In het kantoor loste hij twee schoten, die vermoedelijk voor de bedrijfsleider waren be stemd, maar ze misten het doel. Ook een derde schot werd gelost. Er werden enige ruiten van het kantoor vernield, maar niemand raakte gewond. De Italiaan begaf zich in snelle vaart naar buiten, stapte in zijn auto en reed in de richting Amsterdam. ITALIAAN BEKENT De Italiaan S. L. is naar Haar lem overgebracht en heeft bekend. De man verklaarde in dienst te zijn geweest van een bedrijf van las apparaten en kort geleden te zijn ontslagen. Hij was hiermee niet te vreden en wilde gaarne zijn oude betrekking terug hebben. De be drijfsleider met wie hij gistermor gen een gesprek voerde, voelde hiervoor niets. En hij sprak uit naam van zijn patroon die de Ita liaan had ontslagen omdat deze 'n gebrek aan activiteit in zijn werk had getoond en ook zijn collega's had bedreigd. Van 6 tot II november zullen Nederlandse troepen tot een totale sterkte van ruim 1600 man deel nemen aan oefeningen in de West- duitse bondsrepubliek, waarbij ze samenwerken met Britse eenheden en eenheden van de Duitse Bun- deswehr. De hoofdmoot van de Ne derlandse troepen bestaat uit de in het, Duitse Hohne gelegerde 41e pantserinfanteriebrigade. Ruim 600 in Nederland gelegerde militairen zullen de brigade tijdens de ma noeuvres versterken. De in Nederland gelégerde troe pen vertrekken op 4 november naar Duitsland. Ze bestaan uit een com pagnie elk van 't 11e, 13e en 48e pantserinfanteriebataljon, een pe loton elk van de 15e en 45e af deling lichte luchtdoelartillerie, een eskadron van 't 43e tankbataljon, een batterij van de 43e afdeling veldartillerie, een peloton van de 43e pantserenergiecompagnie, een detacher tent van de 107e lucht- steunverbindingscompagnie, 41e verbindingsbedieningsbataljon, 44e treinenbataljon, 101e intendance- groep en staf vierde divisie en nog een deel van 't 298e squadron lich te vliegtuigen. In totaal worden er 430 Nederlandse militaire voertui gen bij de oefening ingeschakeld, waarvan er 180 uit Nederland ko men. De oefening heet „Herme lijn 2". (ADVERTENTIE) ff Een der nieuwste gedeelten van Terneuzen is weer een fraaie at tractie rijker geworden., Ip de grote en keurig onderhou den voortuin van „Bachten Dieke" KERSTPAKKETTEN VOOR OVERZEESE BESTEMMINGEN Met het oog op een tijdigever- zending van z.g. kerstpakketten zijn hieronder voor enige over zeese bestemmingen (hoofdzake lijk emigratielanden) de data opgegeven waarop deze pakket ten bij rechtstreekse zeepostver zending ter post moeten zijn be zorgd, teneinde onvoorziene omstandigheden voorbehouden) vóór Kerstmis te kunnen worden 'besteld: Australië: 1 nov. Canada: 17 nov. Indonesië: 26 okt. Nederlandse Antillen, (Aruba, Bonaire, Curasao) 17 nov. (Saba, St. Eustatius, St. Maar ten) (Ned. gedeelte) 15 nov. Nieuw-Zeeland: 25 okt. Suriname: 3 nov. Verenigde Staten: 17 nov. Zuid-Afrika: 9 nov. Omtrent de data van verzen ding met niet-rechtstreekse zee postverbindingen kunnen in ver band met de tijd van verwerking in de transislanden geen inlich tingen worden verstrekt. INBRAAK IN GEMEENTEHUIS In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in het ge meentehuis van Hiivarenbeek. Een bedrag van ongeveer 5000 wordt vermist. Door een raam van de gemeente secretarie te vernielen hebben de inbrekers zich toegang tot het ge bouw verschaft. Via een loket kon den zij het ontvangerskantoor be reiken. De brandkast die daar stond, is naar een kelder gesleept en daar geforceerd. De rijksrecherche stelt in samen werking met de rijkspolitie uit Hil- yarenbeek een onderzoek in, maar tot nu toe ontbreekt elk spoor van de daders. 51) Ik geloof dat ik veel te bard reed, want binnen tien minuten stond ik in het zijlaantje, met een pseudo-vette bougie en een draad, die ik in het wilde weg losgerukt had, want ik kon toch niet veel zien, in het duister. Ik richtte een reflector, die tamelijk hoog zat, zó, dat ik er eventueel van dicht bij herkenbaar uitzag. Meer had ik niet voor Terry over, want ik dacht: als iemand, die de p. aan hem heeft, mij op een afstand qualificeert als Terry van der Linden, dan schiet 'ie me neer; dan heb ik er niets meer aan, en van m'n detective-verhaal komt geen spat terecht. Maar zo dacht ik slechts, omdat ik Terry's inzichten niet kende. Voorlopig gebeurde er niets. Ik peuterde een beetje aan de draad, die veel te diep had vastgezeten, dan dat ik 'm zou kunnen her stellen, en voelde eens aan de vette bougie, maar ik achtte me niet gerechtigd meer te doen, daar ik anders waarschijnlijk klaar zou zijn als mijn gast kwam, en dan had ik dus geen reden van stilstaan. Zo wachtte ik minstens een half uur, In een boom boven m'n hoofd DOOR OLAF J. DE LANDELL ritselde een vogel met zo nu en dan een hoog vrouwengeluid dat antwoordde. Soms suisde de wind een beetje door de blaren, en dan was het weer stil; het bos sliep in de kale winternacht. Geen haas hipte over de weg, geen fietser kwam langs, zelfs de wolken schenen de hemel te negeren, op dit eenzame plaatsje. Ik was al leen met mijn moedwillig tot zwijgen gebrachte auto, en wachtte, van het ene been op het andere. Op de duur begon het me ont zettend te vervelen. Er bleef nie mand komen. De stemmen waren weggewandeld. Het was meer dan doodstil, en mijn rug deed pijn van dat zinloze gebukt staan. M'n handen kleefden van het vet en ik kreeg de stellige indruk, dat ik voor gek stond. Het is naar mijn mening altijd vervelend, op een afspraakje te wachten, dat de tegenpartij blijkt te vergeten. Ik rechtte mijn rug en leunde maar eens achterover, om m'n spieren te restaureren. Gaapte eens. Keek naar de lucht, luis terde nadrukkelijk. Alles zonder succes. Toen veegde ik mijn han den af aan een dot poetskatoen en bekeek de omtrek met wat meer oprechtheid. Ja, het was stil en verlaten, zonder mensen, zonder vogels of andere dieren, leek het wel. Nog nooit heb ik een bos zo saai gevonden. De hemel was burgerlijk alledaags, zonder iets bijzonders. De bomen stonden gewoon op hun plaats, er was niet het minste opvallends te onder scheiden. Ten einde raad boog ik me maar weer over de motor; onderzocht, of ik een goede daad had verricht met het losrukken van dat draadje en constateerde met voldoening dat de toeter niet meer ging. Tenslotte besloot ik, alle bou gies op de tast vet te maken, want zou die bedreiger van mijn leven ooit komen, dan mocht ik wel zor gen, ter ere van Terry's roep van slimheid, dat ik een degelijk ex cuus had voor zo'n lang opont houd. Toen ik er drie had bewerkt, schramde ik 'n vinger aan iets scherps, en dat maakte me zo woest, dat ik hardop „stik" zei. En alsof op dit wachtwoord een vol gend tafereel moest volgen, tikte een harde zakelijke vinger op mijn schouder. Ik schrok zo, van louter verwachting, dat ik met mijn beide benen van de grond sprong. Achter me stond een lange magere man, met 'n verfomfaaide hoed diep in de ogen. „Kapot?" informeerde hij. 'k Moest me beheersen, om niet te zeggen: „Je bent laat." In plaats daarvan trachtte ik onbe vangen te glimlachen én ant woordde: „Ja. Bougie vet, geloof ik, en nog iets Snap 't niet Hij zweeg even en bekeek me van onder zijn vogelnesthoedje. „Moest u nog ver?" vroeg hij voort, met een zware stem zonder veel uitdrukking. Ik hoopte in stilte, dat ik nou maar niet aangeklampt was door een doodgewoon dorpeling, zodat mijn aanvaller zou vluchten als hij zag, dat ik niet alleen was. „Och, een eindje nog legde ik vaag uit. Hij leunde tegen het spatbord van mijn linker achterwiel, en be vredigde zijn nieuwsgierigheid nog vollediger: „Staat u al lang zo?" „O, al een tijd", zuchtte ik. Be greep nu, half tot mijn teleurstel ling en half opgelucht, dat dit een gewone man was: zijn conversatie toonde die typische opbouw van logische gevolgtrekkingen, welke hét mogelijk maken, een half uur te praten over een wolkje - dat - aan - de - hemel - zou - zweven, - als - de - zon - niet - geschenen - had, - en - anders - zou - dat - wolkje - geregend - hebben - en - dat - zou - goed - voor - de - plan ten - geweest - zijn, - maar - zon - is - ook - goed - voor - de - plan ten. Vermoedelijk zou hij als vol gende vraag stellen, of er al die tijd niemand langs was gekomen. En ik zou daar bevestigend op antwoorden, 'k Besloot daarna weer eens aan mijn bougies te morrelen, en de man te lozen, want mijn aanrander moest lang zamerhand toch wel op hete kolen zitten. v (Wordt vervolgd.) is deze week een verlichte fontein in werking gesteld die in de avond uren een sprookjesachtige aanblik biedt. Men had aanvankelijk met wat tegenslag te kampen maar de vak mensen van de firma Fehres uit Haarlem hebben de moeilijkheden in korte tijd weten op te lossen en thans spuit de fontein zijn fraai verlichte stralen de hoogte in als een sieraad voor de omgeving. De verlichtingsapparatuur is aangebracht door de firma W. J. de Bruijn te Terneuzen. Een lang gekoesterde wens van directie, bewoners en tuincommis- sie is met de totstandkoming van deze fontein in vervulling gegaan. De benodigde gelden, door ge meenschappelijke inspanning bij eengebracht, hebben een goede be steding gevonden. Toen Z.K.H. de Prins der Ne derlanden woensdagochtend bij Velmerstot in de bondsrepubliek Duitsland een stelling „Hawk"- geleide projectielen van de ko ninklijke luchtmacht inspecteer de, begon het uit de bewolkte hemel ineens zó te stortregenen dat in een oogwenk een modde rige bodem ontstond. De prins, die in zijn functie van inspec teur-generaal van de koninklij ke luchtmacht woensdag een werkbezoek bracht aan enige groepen geleide wapens die in de bondsrepubliek zijn gelegerd, moest door de waterstromen en modderpoelen waden om een enigszins droog plekje te berei ken. Hij, zijn chef-staf. kolonel J. A. ten Broek, en zijn adju dant, majoor-vlieger H. Holthuis liepen in deze hoosbui allemaal natte sokken en voeten op. Het werkbezoek werd voort gezet met een vlucht per „Alou- ette 3"-helikopter van de konink lijke luchtmacht naar Hessisch- Óldenhof waar de prins tegen 't middaguur aankwam. Hij be zichtigde er de lagere school voor kinderen van het personeel van de koninklijke luchtmacht, stapte er een klas binnen en on derhield zich met onderwijzeres mej. J. Cats, vervolgde het be zoek door een bezichtiging van de aangrenzende school voor u.l.o. en h.b.s. en begaf zich naar de officiersmess waar hij Neder landse journalisten vertelde dat hij nog nooit zo nat was geweest als deze morgen. De inspecteur-generaal verwis selde even later in de hall van het mess-gebouw zijn natte sok ken voor een paar droge en her vatte daarna het gesprek in de mess. Een deel van het Antwerpse havengebied is woensdag be dreigd door een grote hoeveelheid zware olie, die uit een tank van de Esso-raffinaderij even ten noorden van de stad was ontsnapt. Dinsdagnacht werd ontdekt, dat een tank die onlangs in gebruik was genomen en die drie miljoen liter bevatte, een lek vertoonde. Aanvankelijk hoopte men de vloed te kunnen bedwingen door de olie op te vangen in de be schermde wal rondom de tank en tevens door de tank snel leeg te pompen. Woensdagochtend echter bleek de olie zich een weg te ba nen naar de havendokken. De brandweer trof onmiddellijk uitgebreide maatregelen om het brandgevaar tegen te gaan. De vlam van een nabijgelegen raffi naderij werd gedoofd en het aan grenzende vijfde havendok, waar acht zeeschepen en een vijftigtal lichters lagen, werd ontruimd. Honderden arbeiders zijn de ge hele dag bezig geweest om de olie stroom in te dammen en de aan grenzende Scheldelaan te reini gen. De olie verspreidde een on aangename geur, die kilometers ver in de omtrek merkbaar was. GROOT AANTAL ARRESTATIES IN GRIEKENLAND In de Griekse hoofdstad zijn onlangs zestig personen gearres teerd. Zij worden ervan beschul digd de daders te zijn van een groot aantal explosies die zich sinds de staatsgreep van april in Athene hebben voorgedaan. Naar uit betrouwbare bron wordt ver nomen zou het zestigtal deel heb ben uitgemaakt van een komplot, dat in groepen van drie man werkte. Z4 Alles glimt in huis. Met Glaseda. Voelt aan als een zeem, neemt vocht op als vloei! Hygiënisch, onverslijtbaar, praktisch, zacht voor de handen. Premier Kosygin heeft het Rus sische volk in een rede voorgehou den dat opvoering van de defen siekracht van de Sowjet-Unie nog steeds een zaak is van de hoogste prioriteit. De premier zei dat de internationale situatie voornamelijk door de oorlog in Vietnam gespan nen is. Het Russische partij-orgaan Prawda meldde dit in een verslag van de toespraak die gehouden werd in Kisjinev, de hoofdstad van de Sowjet-republiek Moldavië. Hoewel Kosygin zei dat de rege ring streeft naar een gestadige groei van het internationale in komen, zagen waarnemers in. de rede een duidelijke aanwijzing dat de verbetering van de levensstan daard op de tweede plaats komt na de defensie. De begroting voor 1968 die door de regering en het centraal partij comité al is goedgekeurd, voorziet naar verluidt in een flinke stijging van de defensie-uitgaven. Volgen- do week zal de opperste-Sowjet de begroting in een driedaagse zitting behandelen. Een tiental dagen vóór zijn aan houding heeft de Ridderkerker A. V., die ervan verdacht wordt het Amsterdamse G. A. K. voor meer dan een ton te hebben opeelicht, getracht een overval in scène te daarmee de politie wilde laten ge- zetten. Waarschijnlijk is, dat hij loven beroofd te zijn van 100.000 gulden, omdat hij zijn arrestatie zag aankomen. Allereerst vroeg hij in Ridder kerk de politie om begeleiding om dat hij een dergelijk groot bedrag naar Antwerpen moest overbren gen. De begeleiding werd hem ge weigerd. Later werd zowel de Mid delburgse als de Antwerpse politie gealarmeerd, dat een bedrijfsleider van het bureau in Antwerpen, dat „Benelux" genaamd is, zou zijn overvallen in de Zeeuwse hoofd stad. Hoewel de gemeentepolitie daar in staat van groot alarm werd gebracht, kon geen spoor van een overval worden ontdekt. Later bleek de hele zaak op vals alarm te berusten.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3