PROVINCIAAL NIEUWS BEU RSOVERZICHT De broederschap van de bronzen draak Maandag S5/dmsc3ag 26 september 1967 Pagina 3 Terneuzen Axel Goes Sluis Vogelwaarde „Een heel nieuw gezicht" DINGEMANSE' Twee verdachten van roofoverval aangehouden Afscheid ven de heer Johanisse in het Zuidersportpark 581». STAATSLOTERIJ NEDERLANDS JONGETJE OMGEKOMEN HANDBOOGSPORT TE TERNEUZEN VIJFTIG JAAR TENNISSPORT IN TERNEUZEN ÜE VRIJE ZEEUW KANAAL VAN TERNEUZEN Westsluis De hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de dt rectie Zeeland te Middelburg, maakt vanwege de minister van verkeer en waterstaat bekend, dat in verband met de uitvoering van onderhoudswerken aan de westsluis te Terneuzen op 28 en 29 september 1967 gedurende de schutgetijden waarvan het hoog water valt respectievelijk te 8.44 uur en 10.05 uur, het schutten door deze sluis zal worden onder broken. Tengevolge van bovenge noemde werkzaamheden dient de zee- en binnenvaart op genoem de getijden met enige uren ver traging rekening te houden. RIJKSKWEEKSCHOOL MIDDELBURG Voor het eindexamen van de derde leerkring (volledige onder wijsbevoegdheid met hoofdakte) zijn in de afgelopen week ge slaagd aan de rijkskweekschool te Middelburg: mej. M. G. Luit- wieler te Sluis en de heren P. C. Pieters te Terneuzen; J. Scheer- sma te Breskens en P. van 't Westeinde te Groede. De heer A. Will ter aarde besteld Zaterdagmiddag had de begra fenis plaats van de verleden week te Utrecht overleden heer A. Will. Ds. J. Scholten, hervormd predi kant, leidde in de aula van de Zuiderbegraafplaats de rouw dienst met de brief van Paulus aan de Romeinen. Na ds Scholten werd het woord gevoerd door de heer mr. K. Gla- ser, directeur van de Amrobank, waar de overledene ruim 37 jaar heeft gewerkt. Mr. Glaser zei niet alleen te spreken namens de landelijke bankinstelling, maar ook namens het kantoor Terneu zen, waar de heer Will zich zo veel jaren heeft ingezet voor de cliënten en voor het personeel. Ook als lid van het rode kruis- comité voerde mr. Glaser het woord. Voor de jaarlijkse veer tiendaagse rode kruis-acties was de heer Will gedurende vele ja ren een onvermoeidde werker. Hopman L. v. d. Broek sprak namens de „Doormangroep". In de groepscommissie en in de stichting groepsgebouw heeft de heer Will veel werk verzet, aldus de heer v. d. Broek. Op de weg naar het graf wer den de vele kransen gedragen door verkenners van de Door mangroep. Vertegenwoordigers van plaatselijke banken en be drijven begeleidden eveneens de heer Will naar zijn laatste rust plaats. Voorontwerp havenschap ingediend Het gemeentebestuur van Ter neuzen en het provinciaal bestuur van Zeeland zijn thans in het be zit van het voorontwerp van wet voor het havenschap Terneuzen. Dit ontwerp komt vrijwel over een met het ontwerp voor het ha venschap Vlissingen, hetwelk vrijdag tegelijkertijd in de prov. staten en in de Vlissingse ge meenteraad is besproken. Ook wat het toekomstige ha venschap Terneuzen betreft zul len provincie en gemeente hun oordeel ter kennis van Den Haag brengen. In dit havenschap zullen deel nemers het rijk voor 50 en de provincie zowel als de nieuw te v.ormen gemeente „Groot Ter neuzen" elk voor 25 De gemeentelijke deelname houdt alzo verband met de herin deling van Zeeuws-Vlaanderen. Zou deze onverhoopt niet door gaan, dan zouden in het haven schap voor deelneming in aan merking komen de gemeenten Terneuzen, Sas van Gent, Axel en Westdorpe. Bevestiging ds. J. Verheul als 2e herv. predikant Het was gisteren voor de Ned. hervormde kerk te Axel een groots moment, toen ds. J. Ver- NAGEKOMEN ADVERTENTIES Heden is in haar Heer en Heiland, tot mijn diepe droefheid, ontsla pen mijn geliefde Vrouw, SUZANNA COMMERINA WISSE, in de ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam, H. VAN WIJCK. Terneuzen, 22 sept. '67. Koninginnelaan, rust huis „Bachten Dieke". De begrafenis zal plaats hebben woensdag 27 september a.s., des na middags om 2 uur, van uit de aula op de alge mene begraafplaats. Wil degene die zondag avond 17-'9 een verkeerde regenjas bij Van Glans beek heeft meegenomen, deze ruilen voor eigen jas. 1. DIELEMAN, Leliestr. 1, Terneuzen. heul (voorheen te Callantsoog en Julianadorp) als tweede predi kant werd bevestigd. De bevestiging door ds. P. J Pennings trok veel belangstel ling en het kerkgebouw was dan ook goed bezet. Voor het gemeentebestuur waren aanwezig burgemeester Van Dijke en wethouder C. van Bendegem. Voorts waren er ver tegenwoordigers van andere plaatselijke kerken en herv. ker ken uit de omtrek. De meditatie van ds. Pennings was naar aanleiding van een schriftlezing uit 2 Koningen 23 en een tekstwoord uit Efeze 4 vers 2: „Met alle ootmoedigheid en zachtmoedigheid, met lank moedigheid verdragende elkan der in liefde." Ds. Pennings wees erop dat het moeilijk te definiëren is, wat een predikant in de gemeente alle maal doet. Want naast de vraag „wat doet een predikant" kan men nog een vraag stellen, n.l. „wat moet een predikant doen?" De achtergrond van het tekst woord kan enig licht op het ant woord werpen. Vast staat dat 'n predikant samen met de kerk 'n zware taak heeft, een taak, die door de geweldige stroomver snelling van deze tijd van beide kanten heel veel vergt. Nadat ds. Verheul op de vra gen van het bevestigingsformu lier had geantwoord, betrad hij zelf de kansel. Hij stelde dat hij en zijn vrouw, hoewel zij nog weinig mensen in Axel kenden, vol ver trouwen waren om gedragen door de band des geloofs elkan der goed te leren kennen en waarderen om in Axel vrucht bare arbeid te kunnen verrich ten. In het torenlokaal bestond voor de gemeenteleden na af loop gelegenheid om kennis te maken met 't echtpaar Verheul. Hiervan werd een druk ge bruik gemaakt. Bromfietser gevallen Zaterdagavond om half negen is op de Langeweg een bromfiet ser uit Sas van Gent komen te vallen, waarbij hij een hersen schudding opliep. Dokter Schiltman verleende de eerste hulp en liet hem per taxi naar huis vervoeren. De bestuurder van een perso nenauto, M. de D. uit Hulst, zag dit gebeuren en heeft de brom fiets nog geraakt. Auto in de sloot In de nacht van zaterdag op zondag te 3.20 uur is een Duitse personenauto op de provinciale weg TerneuzenAxel tussen Vaart wijk en de Tol door onbe kende oorzaak in de sloot te rechtgekomen. De, Duitse be stuurder liep een hoofdwonde op en is na eerste behandeling door dokter Schiltman per taxi naar het ziekenhuis te Terneu zen vervoerd. De auto werd zwaar beschadigd. „Z.E.V.A.C." oriëntatierit Zaterdag werd te Kijkuit door de Zeeuws-Vlaamse automobiel club „Z.E.V.A.C." een oriëntatie- rit, gevolgd door een kaartlees- rit, verreden. De inschrijving vond plaats in Landhuis Kijkuit". Er versche nen 26 deelnemers aan de start. Dat het geen gemakkelijke rit was, bleek uit het groot aantal strafpunten. Om 7 uur kon de voorzitter, de heer Wolfert, de prijzen uitrei ken. De eerste prijs behaalde de heer Van den Hemel uit Bier vliet met 173 strafpunten. Hier voor werd hem een beker over handigd en tevens een wissel beker, welke was geschonken door het „Landhuis Kijkuit". Als verdere prijzen waren er medail les en een drinkset, geschonken door de Amstel-brouwerij. De verdere uitslag was 2e pr. A. van Wijck, Terneuzen 175 strp.; 3e pr. H. J. Houg, Terneu zen 229 strp.; 4e pr. J. van Hijf- te, Schoondijke 229 strp.; 5e pr. J. Risseeuw, Zuidzande 286 strp.; 6e pr. K. van Hoeve, Zaamslag 287 strp.; 7e pr. P. Buijze, Ter neuzen 326 strp.; 8e pr. D. C. Houg, Terneuzen 338 strp.; 9e pr. A. M. M. van Damme, Terneuzen 352 strp.; 10e pr. S. Buijze, Zaam slag 378 strp.; lie W. de Ridder, Terneuzen 389 strp.; 12e pr. M. Nijssen, Terneuzen 390 strp.; 13e pr. L. Verbrugge, Walsoorden 412 strp.; '14e pr. H. v. d. Vijver, Biervliet 420 strp.; 15e pr. M. Verbrugge, Terneuzen 425 strp.; 16e pr. W. J. de Bruijn, Terneuzen 425 strp.; 17e pr. H. de Ridder, Axel 434 strp.; 18e pr. W. d'Hondt, St. Jansteen 441 strp.; 19e pr. H. Halm, Terneuzen 446 strp.; 20e pr. P. Deij, Axel 450 strp. Zeeland zendt veestapel naar getroffen Italië Zaterdagmorgen is in Goes een uitgebreide veestapel van 82 hoogdrachtige vaarzen op trans port gesteld naar het Italiaanse Grosseto. De beesten zijn aange kocht uit de gelden van het co mité „Een koe voor Grosseto" dat in het begin van dit jaar een blik semactie van ruim 1,3 ton inge zameld, waarbij enkele bedragen van de provinciale besturen van Zeeland, Zuid-Holland en Noord- Brabant. Deze drie provincies wensten namelijk uiting te geven aan de solidariteit met Italië, dat in 1953 spontaan en royaal hulp verleende aan het Nederlandse rampgebied. De dieren worden beschikbaar gesteld aan de boerenbond in Grosseto, die voor de distributie onder de zwaarstgetroffen en meest behoeftige veehouders zal 1 zorgen. De voorzitter van het ac tiecomité, de heer L. van der Slikke, hield voordat de veesta pel werd ingeladen, een korte toespraak, waarin hij aan de snel le en gunstige resultaten van de actie herinnerde. Het initiatief werd destijds genomen door de z.g. service-clubs van Walcheren. Bij de korte bijeenkomst in Goes waren de gedeputeerden van Zeeland en Brabant aanwezig. Auto geramd en weggereden Aan de doorlaatpost te Sint Anna ter Muiden reed een zwaar beladen 20-tons vrachtwagen achteruit en ramde daarbij een personenwagen van een Belgische douanier. Deze auto werd totaal vernield. De chauffeur van de vrachtwagen werd blijkbaar niets van het ongeval gewaar. Hij reed weg en kon pas in Vlissin gen worden achterhaald. Koeien in de moestuin Uit een weiland aan de Sint Annastraat brak een zevental koeien uit, waarna de dieren gin gen grazen in de moestuin van kapper M. Deze ontdekte de her kauwers in zijn tuin in de vroege ochtenduren, maar toen was de schade niet meer te herstellen. Hij waarschuwde de politie, die met de eigenaar B. uit Eede een voor beide partijen bevredigen de regeling trof. Bromfiets ontvreemd De heer C. uit Aardenburg par keerde zijn bromfiets in de Oude Kerkstraat te Sluis. Bij zijn te rugkeer was zijn vervoermiddel verdwenen. Later op de dag werden in Gent twee jongens van resp. 14 en 16 jaar aangehouden. Ze vielen in die stad op door hun vreemd ge drag en bij nader onderzoek bleek dat de knapen waren ontvlucht uit een wederopvoedingsgesticht te Ruiselede. Zij waren er in Sluis met de bromfiets vandoor gegaan. De gemeenteraad vergadert op 28 september Op donderdag 28 september a.s. komt de gemeenteraad van Vogelwaarde om 19 uur in open bare vergadering bijeen om de volgende agendapunten te be handelen: Aanbieding gemeentebegroting voor het dienstjaar 1968; ambts woning gemeentesecretaris; straatnamen in bestemmingsplan Hengstdijk-Zuid; bijdragerege ling doorstroming woningen; bij drageregeling krotopruiming; aanleg trottoirs, herstraten van wegen en openbare verlichting in uitbreidingsplan Vogelwaarde; ontsluitingsweg in bestemmings plan Hengstdijk-Zuid; recreatie plan De Vogel, onderdeel bunga lowterrein; bouw en inrichting gymnastieklokaal Hengstdijk, aanvullend krediet; verhuur voetbalvelden aan de v.v. „Vogelwaarde" voor 1500 per jaar; verhuur tennisbaan aan de plaatselijke tennisclub voor 25 per lid per jaar; subsidie voor het Hulster gemengd koor 300 voor jubileumconcert). SECRETARIS IN AMBTSWONING De burgemeester zal binnen korte tijd zijn nieuwe woning in de gemeente Hulst betrekken, zo schrijven B en W aan de ge meenteraad. Het college is thans van mening dat de ambtswoning in Vogelwaarde moet worden be stemd als ambtswoning voor de gemeentesecretaris. Deze be woont nog steeds een woningwet woning, terwijl deze categorie van woningen in feite bestemd is voor werknemers met een lager inkomen. De secretaris is bereid de woning te betrekken. Voor het genot van een ambts woning wordt een korting toege past van twaalf ten honderd. In dien de huurwaarde van de woning, bepaald naar artikel 8 van de wet op de personele belasting 1950, minder bedraagt dan de berekende korting van 12 wordt de korting op het bedrag dier huurwaarde gesteld. B en W stellen voor de ambts woning van de burgemeester, na dat deze woning door de burge meester zal zijn verlaten, te be stemmen tot ambtswoning van de secretaris. Geweldig, wat een moderne teenerbril kan doenJe ontdekt, hoe totaal anders je kunt zijn. Moderner, vrijer, zelfbewuster. Machtig als je duidelijk ziet hoe er ineens heel anders naar je gekeken wordt. Als je weet, dat je .de laatste mode niet aan je voorbij hebt laten gaan. En die oude bril? Gewoon, veranderd in een fijne zonnebril. -Opticien AXELSESTRAAT 46 - TERNEUZEN TELEFOON 01150 - 3373 De Utrechtse politie heeft de 47- jarige losarbeider Z. uit Jutphaas en de 29-jarige smid V. uit Utrecht in verzekerde bewaring gesteld. Zij worden ervan verdacht ruim een week geleden betrokken te zijn geweest bij de mislukte roofover val op het Utrechtse kantoor van het sociaal fonds bouwnijverheid. Twee andere verdachten werden reeds eerder aangehouden en zijn inmiddels voorgeleid aan de offi cier van justitie. Bij de overval waren vier mannen betrokken. De losarbeider werd zaterdagavond aangehouden. De smid werd zon dagochtend door de Soester poli tie van het bed gelicht in een wo ning in Soesterberg. Het tweetal ontkent iets te maken te hebben gehad met de roofoverval. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag 1606 dieren aan gevoerd t.w. 1174 slachtrunderen en 432 varkens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. 4,40 4,65, le kwal. 3,90—4,20, 2e kwal. 3,453,60, 3e kwal. 3,153,30; Varkens: extra kw. ƒ2,16—f2,20, le kwal. 2,12— ƒ2,16, 2e kwal. ƒ2,06—ƒ2,12, 3e kwal. 2,002,05; Stieren 4,00 4,50; Worstkoeien 3,05 3,35; Slachtzeugen 1,651,75; Zware varkens 1,801,90. Alles per kg. De aanvoer van slachtrunderen was even minder, de handel aan vankelijk tamelijk, afloop flauw, de prijzen extra kwal., eerste kwal. en stieren onveranderd, ver der iets lager; Varkens: aanvoer iets ruimer, handel redelijk en even hoger in prijs. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Op de aardappelbeurs te Rotter dam werden vandaag de volgende noteringen opgemaakt: Klei-aard- appelen voor het binnenland: Eigenheimers 40 mm opw. 13,50 15; Bintje 35—50 mm opw. geen notering; Bintje 40 mm opw. 11—13. Klei-aardappelen voor de export; Bintje 35 mm opw. in twee maten gesorteerd: 11,5012; Bintje 40 mm opw. 12; Bintje 45 mm Zandaardappelen voor het bin- opw. 12,50—13. nenland: Bintje 40 mm opw. 9,50. Zandaardappelen voor de export: Bintje 35 mm opw. 9. Voeraardappelen 34. Stemming: binnenland en export flauw. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Tijdens de atletiekwedstrijden die zaterdagmiddag in het Zui dersportpark werden gehouden, heeft „Scheldesport" bij monde van de voorzitter, de heer L. Sim pelaar, afscheid genomen van de ambtenaar voor sportzaken van de gemeente Terneuzen, de heer J. B. Johanisse. In bijna zes jaren heeft de heer Johanisse veel en goed werk ver richt voor het sportleven in Ter neuzen, zo viel uit de woorden van de voorzitter te beluisteren. De heer Simpelaar dankte hem voor zijn destijds genomen initia tief voor de oprichting van „Scheldesport", thans een bloei-11 ende vereniging met rond 150 le den. Onder het aanbieden van een herinneringsgeschenk en bloemen voor mevrouw Johanisse wenste de heer Simpelaar de familie Jo hanisse een goede en succesvolle tijd in Spijkenisse. Tevens werd Uit handen van een jeugdig lid ontving de heer Johanessse een afscheidsgeschenk. de heer Johanisse tot ere-lid van „Scheldesport" benoemd. Bij de atletiekwedstrijden heeft Fassaert van R.K.H.A.V. (Hulst) met ruime voorsprong de 1500 meter voor jongens B gewonnen. Daarmee werd hij kampioen van Zeeland in deze klasse. AKU VAST IN OVERIGENS LICHT VERDEELDE MARKT Beursplein 5 heeft gisteren de nieuwe beursweek ingezet met 'n licht verdeelde stemming bij de opening voor de internationale waarden. Opvallend hierbij was de zeer vaste tendentie voor het AKU-aandeel met een eerste ver handeling op 60,70, tegen vrijdag als slotprijs 57,50. Voorbeurs werd in AKU 59,30 tot 59,80 ge daan. Vrijdag steeg in Wallstreet American Enka, waarin AKU 'n meerderheidsbelang heeft, 2% dollar. Daarbij komt nog, dat de situatie in de Nederlandse tex- tiel-industrie zich aan het ver beteren is. Er worden weer gast arbeiders in deze industrie ge vraagd. Dit alles droeg tot de zeer vaste stemming in de AKU- hoek bij. De handel was echter kalm en niet in overeenstemming met de forse koersstijging. Ook Unilever deed van zich spreken met een eerste koers op 111 (109,60). Dit fonds verbeterde in Wallstreet dollar, hetgeen in Amsterdam wat lokale vraag tot gevolg had. Kon. Olie, iets lager op de Newyorkse beurs, had van wat winstnemingen te lijden waardoor 143,80 (144,50) werd gedaan. Philips was bij de ope ning nauwelijks prijshoudend op 113,20. Hoogovens werd 'n halve gulden hoger geadviseerd op 95. In alle hoofdfondsen verliep de handel zeer kalm. In AKU ging nog het meest om. Later kreeg de markt voor de internationale waarden een wat verdeeld karakter. Zo daalde AKU tot 59,80, als gevolg van winstnemingen. Philips echter verbeterde tot 113,80, terwijl Unilever verder uitliep tot 111,40. De cultures openden onveran derd. Amsterdam Rubber steeg later van 63 tot 64% (63). De scheepvaartsector was onregel matig tot lager. Scheepvaart- Unie gaf bijna 2 punten prijs op 136. Van Nievelt herstelde zich van 115% tot 116% (116). De staatsfondsenmarkt was iets ge makkelijker met weinig zaken. De gang van zaken bij de An tilliaanse verffabriek te Willem stad is zich aan het verbeteren. Er bestaan gunstige dividend vooruitzichten. De aandelen Veenendaalsche Stoomspinnerij werden op 170 laten geadviseerd, tegen vrijdag 175 laten en een laatst gedane notering van 185. Bij het sluiten van de beurs werd AKU verhandeld op 59,80, Philips 113,70, Unilever 111,10 en Kon. Olie op 144,10. Hoogovens ging drie gulden omhoog en KLM 4,20. Van de scheepvaart waarden verbeterde Scheep vaart-Unie tot 137 doch Van Nie velt zakte in tot 115%. In de eerste periode ging Bijenkorf Beheer 7 punten om hoog en hetzelfde deed de Wereldhaven. Vijf tot tien pun ten hoger waren: Calvé, Reine- veld en Fokker. Tilb. Waterlei ding was 5 punten hoger niet aan te komen. Ver. Bouwbedrijf Bre- dero waren 20 punten hoger bie- MAANDAG 25 SEPTEMBER 19 67 EERSTE KLASSE Prijzen van: 5 zijn gevallen op nummers eindigende op 4 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 630 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 838 200 zijn gevallen op nummers eindigende op 071 400 zijn gevallen op nummers eindigende op 575 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op 2706 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 024965 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 036028 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 011720 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 057696 Een prijs van ƒ2000 is gevallen op het nummer 033248 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 095842 De prijs van 20.000 is gevallen op het nmmer 017934* Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. 103) Met gesloten vizier, de zwaarden getrokken en de lan sen gereed tot de stoot storm den de ridders van prins An- gelo en prins Balthazar op el kander in. De grond dreunt on der de hoefslag der strijdrossen, kletterend slaan de wapens tegen elkaar. Aram heeft snel zijn paard gewend, maar juist als hij op Angelo wil toestormen schiet er een ridder met hooggeheven zwaard langs hem heen. Het is prins Balthazar, die met verbit terde woede zijn broeder aanvalt. Achter de valse prins Angelo stormt diens handlanger Aiglcn naar voren. Snel richt Aram zijn lans op de helm van de roofrid der. Met een daverende slag slaat de lans van Aiglon aan splinters op Arams schild. Gelijktijdig vliegt de strijdhelm van de roof ridder af door de welgemikte stoot van zijn tegenstander. Bei de mannen -yankelden in het zadelslechts met moeite stelt Aram zich in positie en doet op nieuw een uitval. Maar Aiglon heeft bliksemsnel zijn gebroken lans weggeworpen en zijn zwaard getrokken. Met een geweldige houw beukt zijn wapen op de schacht van Arams lans, die kra kend in stukken breekt den op 460. Elsevier was eees vast met 'n koersverhoging van ƒ5. Billiton-2 steeg ƒ1,60. Vijf punten lager waren Holl.-Socj, Leidsche Wol, Ned. Bakkerij Wessanen, Nutrfcia en Holl. Be* ton. Zes punten lager was Tech» nische Unie. Ned, Melk-Üpie gaf 7, Bührmann en Van der Grinten ieder 8 punten prijs;, Oude en nieuwe aandelen Soheveningen verder in reactie. Een 5-jarige Nederlandse jon» gen, Jacobus Molenaar, is om het leven gekomen, toen hij tijdens een tocht door het nationale park in Nieuw-Zeeland op Mount Ruapehu 140 meter naar beneden viel van Skippers Bluff. Het jon getje was ongemerkt onder een veiligheidshek doorgekropen, toen zijn ouders naar het uitzicht stonden te kijken. Op de laatste dag van de ker mis organiseerde de handboog mij. „De Wersterschelde" haar traditionele schieting sedert 1888. Dank zij het goede weer was de deelname bevredigend. De uitslag was: eerste hoog vogel: Cam. Dhert, Zandstraat; tweede: G. van Waes, Westdor pe; zijvogels: J. Fopma, Sluiskil en Aug. Meert, IJzendijke; kal len: Cyr, van Damme, Terneu zen en Ed. Kaas, Zandstraat Voor de puntenschieting in 1967 voor 5 geldprijzen is da stand momenteel: G, van Waeg, Westdorpe 13 pnt.j Aug. Meert* IJzendijke, 10 pnt.j A. van dei Poel, Terneuzen, 9 pnt.j Cant Dhert, Zandstraat 8 pntj L. Kalfsvel, Zandstraat, 6 unt,{ A» Roose, Axel, 6 pntj Theo yan Waes, Westdorpe, 6 punten» De tennisclub „Animo" te Ter» neuzen herdacht zaterdagavond het vijftigjarig bestaan met een drukbezochte receptie in hotel „Rotterdam". Vele vrienden en ook besturen van andere tennis clubs en sportverenigingen kwa men hun gelukwensen aanbieden. De vereniging werd opgericht in 1917 en de eerste voorzitter was de heer Van Pienbroek. In 1925 werd de vereniging nieuw leven ingeblazen door het be stuur, bestaande uit de dames M. de Doelder en M. Temmerman en de heren L. Wiskerke, A. Moggré en J. Jurry. De heer Jurry was gedurende 35 jaren voorzitter van de vereni ging. Hij werd opgevolgd door de heer L. van Os. Thans is de heer J. L. Jurry jr. voorzitter. In 1939 kwam een fusie tot stand met „Smash" en in 1942 werden voor eigen rekening drie gravelbanen aangelegd. In 1952 verhuisde de vereni ging naar de tegenwoordige ten nisvelden in verband met de bouw van het Julianaziekenhuis. Het huidige bestuur houdt er terdege rekening mee dat mis schien voor de vierde maal naar een andere plaats zal moeten worden uitgekeken. Zaterdagavond Werden ook de prijzen uitgereikt van het onder linge toernooi. De uitslagen hiervan luidden als volgt: Dames-enkel: 1. mevrouw Ver schelling; 2. mevrouw Hofman. Heren-enkel: 1. de heer R. Vroeg- op; 2. de heer Van der Meulen. Dames-dubbel: de dames Gielen- Peck; 2. dames Hogeboom- Hanegraaf. Gemend dubbel: 1. mevrouw Van Gelderde heer A. IJsebaert; 2. mevrouw Gielende heer Dieudonné. Heren-dubbel: 1. de heren A. IJsebaertGielen; 2. de heren Wijnen—J. Jur;~

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3