Bejaardenpensioenen 70 procent van het laatste brutoloon „RECHT OP INKOMEN NA VERRICHTE ARBEID" Boven de 65 jaar geen medische hulp?.... „KLEUTERONDERWIJS WERD IN DE REGERINGSVERKLARING NIET EENS GENOEMD" DömpOtevrijdl kijk, zuiver scheerwol FOKKER FRIENDSHIP HET MEEST VERKOCHTE EUROPESE VLIEGTUIG RUIM HALF MILJOEN WONINGEN ZIJN AAN VERNIEUWING TOE" BURGERLIJKE STAND TERNEUZEN Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag 25/dinsdag 26 september 1967 Aanvulling Secundaire armoede Ontoelaatbaar - AGENDA - WILSON ANTWOORDT MEVR. TKATSJENKO DE HUURWET HOFFA KRIJGT ER TOCH VIJF JAAR BIJ DE BEVOLKING VAN DE SOWJET-UNIE SMOKKELAARS GOOIDEN GOUD IN ZEE DE BESCHERMING TEGEN RAKETTEN WRAAK SCHAT GEVONDEN BIJ SCILLY-EILANDEN Loop der bevolking Op het deze week gehouden congres van de Europese federa tie van bejaardenorganisaties in Graz heeft de vice-voorzitter van de federatie, de heer K. J. Kuiper uit Amsterdam, een plei dooi gehouden voor een waarde vast, (deels) premievrij bejaarden pensioen van minstens 70 procent van het laatstverdiende brutoloon. Minstens wil zeggen: een even tueel hoger percentage dat het pen sioen van de laagstbetaalden ten minste het laatstverdiende netto loon bedraagt. De oude mens heeft recht op meer dan het bestaansminimum, opdat hij zijn deel in het sociale en culturele leven (inclusief re creatie) kan behouden. Bij alle be schouwingen over de bejaarden- problematiek moet, aldus de heer Kuiper, dit voorop staan. Het vol doen aan dat recht is de conditio sine qua non voor een gelukkige ouderdom. Op de overheid rust de belang rijke plicht een premievrij, waar devast, voor alle beaarden gelijk basispensioen te realiseren en te waarborgen. Dit dient uit de al gemene middelen te worden gefi nancierd, zodat elkeen daaraan naar draagkracht bijdraagt. Tot 't beneiken van het minimum-totaal dienen per bedrijf of onderneming de waardevaste aanvullingspen- sioenen te worden gefinancierd, bijv. uit fondsen waaraan werk gevers en werknemers bijdragen. Aan bejaardencentra, verpleeg tehuizen en daarmee gelijk te stel len inrichtingen moet volgens spre ker eventueel een overheidssubsi die worden verleend, opdat ook de laagstgepensioneerden, zo zij- dat wensen, kunnen worden opgeno men. Het pensioen is een recht op in komen uit hoofde van verrichte ar beid. Het daarop toepassen van kortingen op grond van andere in komsten uit arbeid en/of vermo gen zouden het rechtskarakter van het pensioen aantasten. Dit dient dus onder alle omstandigheden in tegraal te worden uitbetaald. In de groeiende welvaart en so ciale zekerheid moeten ook de be jaarden delen. Materiële welvaart betekent nog niet geestelijk wel zijn. Blijven de bejaarden in onze westelijke wereld dan al gespaard voor de „primaire armoede" (hon ger, gemis aan medische verzor ging enz), velen lijden wel aan „secundaire armoede" en geeste lijke frustratie, die (al vóór het be reiken van de pensioengerechtig de leeftijd) kan optreden en geken merkt wordt door vereenzaming en het gevoel van overbodigheid, mede veroorzaakt door de (nade rende) inkomstendaling. Volgens de heer Kuiper behoort het tot de plichten van het moderne perso neelsbeleid de verouderende werk nemers op hun pensionering voor te bereiden. Hij acht een wetenschap pelijk onderzoek noodzakelijk naar de eisen, waaraan die voorberei ding moet voldoen de wijze waar op zij moet geschieden. Bij de nu vijf jaar bestaande Europese federatie zijn voor Ne derland aangesloten de coöp. werkgemeenschap „Sterk door Werk" te Eindhoven en de bond voor staatspensionering (120.000, leden). Een officiële commissie heeft een onderzoek ingesteld in het Londense ziekenhuis, waar de directeur-geneesheer in mei '66 zijn personeel voorschreef niet te trachten het hart van be paalde patiënten weer op gang brengen, als het was blijven stilstaan. Hij noemde patiënten met ademhalingsstoornis boven de 65 jaar, lijders aan een slo pende ziekte en patiënten met chronische borst- en nieraan doeningen. In het verslag van de com missie, dat is aanvaard door de minister van gezondheid, wordt de 66-jarige dr. William Mc- math geprezen om de richtlijn die hij zijn medisch personeel heeft gegeven, maar wordt de tekst ervan „bijzonder onge lukkig" genoemd. Ook betreurt de commissie het in hoge mate, dat onbevoeg den er kennis van hebben kun nen nemen. Een cameraploeg van de televisie die opnamen in het ziekenhuis maakte, ontdek te de dienstorder. De commissie heeft bevonden, dat geen van de patiënten die baat hadden kunnen hebben bij een behandeling tot herstel van de hartfunctie, deze behande ling heeft moeten ontberen door de dienstorder van dr. Mc- Math, maar is van oordeel dat elk geval op zichzelf moet wor den beoordeeld en dat men niet louter kan afgaan op de leeftijd van de patient of de aard van de ziekte. Een woordvoerder van de Britse artsenbond was het daarmee eens. Ook hij vindt het voorschrift in zijn algemeen heid ontoelaatbaar. Toen de order van dr. Mc- Math openbaar werd, heeft de regionale ziekenhuisraad in trekking ervan bevolen en vroeg de minister van gezond heid aan de directies van de 2500 staatsziekenhuizen of daar ook een dergelijke dienstorder gold. Dat bleek nergens zo te zijn. MAANDAG 25 SEPTEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Irma la Douce". DINSDAG 26 SEPTEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Irma la Douce". Donze-Visserstraat 61, 710 ■ur: Bazar Leger des Heils. „Niet alleen staat er in de re geringsverklaring niets concreets over het kleuteronderwijs. Het wordt niet eens genoemd. Ver betering zit er voor deze tak van onderwijs dan ook niet in. Uit de miljoenennota blijkt dit ook. Het kleuteronderwijs is één van de posten, waarop men tot vermin deren van uitgaven met zestien miljoen gulden wil komen. Dit wordt nog schrijnender als men bedenkt dat de verhoging van het schoolgeld met 300 procent zal moeten dienen voor vermin dering van de uitgaven." Dit releveerde mej. A. Tak, pre sidente van de vereniging van leidsters bij het christelijk kleu teronderwijs op de algemene ver gadering te Amsterdam. Zij zei geen goed woord over te hebben voor de manipulaties om een vermindering van uitga ven te bereiken en tevens het schoolgeld te verhogen. Zij sprak er haar misnoegen over uit. „Het is ons een raadsel, dat een minis ter die met miljarden omspringt, op de zo geringe post voor kleu teronderwijs heeft zitten turen. Ja, het kleuteronderwijs kreeg aandacht in de miljoenenota, maar zulke belangstelling kun nen we missen," aldus mej. Tak. Een verhoging van de uitgaven voor kleuteronderwijs voor 1968 had mej. Tak ook niet verwacht. De verlaging van de leerlingen- schaal kon niet in het uitzicht worden gesteld. Maar men moet niet vergeten, aldus de presiden te, dat de post onderwijs eigenlijk ook een beleggingsfactor is. Wat moet Nederland beginnen zonder goed opgeleide wetenschapsmen sen, vroeg zij zich af. Wil men het onderwijs aanpassen aan de culturele en maatschappelijke behoeften, dan mag de start niet worden verwaarloosd, meende mej. Tak. Daarbij wees zij nog met voor bijgaan aan de grote nood van de veel te zwaar bezette klassen, op het salarisverschil van volledig bevoegde krachten bij het kleu teronderwijs en bij het lager on derwijs 340 per maand. Naar haar oordeel zitten de kleuter leidsters dan wel niet bepaald in het hoekje waar de slagen vallen, „het lijkt er veel op, dat wij tot de vergeten groepen behoren", aldus mej. Tak. Premier Wilson van Groot- Brittannië heeft persoonlijk ge antwoord op de brief die me vrouw Tkatsjenko, echtgenote van de Russische natuurkundige die volgens Russische lezing op 16 september in Londen werd „ontvoerd" uit een vlieg tuig van Aeroflot. Dit is uit goe de bron vernomen. In de brief zou Wilson zeggen de bezorgd heid van mevrouw Tkatsjenko voor de gezondheid van haar echtgenoot te begrijpen en zijn beste wensen overgebracht heb ben voor een spoedig herstel. Voorts wees hij de Russische be schuldiging van de hand volgens welke de Britse autoriteiten wederrechtelijk optraden in het geval Tkatsjenko. Er zou geen enkele moeilijkheid zijn gerezen als de Russische functionarissen in Londen zich om hulp tot de Britse autoriteiten zouden heb ben gewend. Mevrouw Tkatsjenko had in haar brief gesproken over „de grove en onmenselijke" wijze waarop- haar man behandeld zou zijn,. neusjcfiel en borstvan vastzittend «tijm Veel leden van de tweede kamercommissie voor volkshuis vesting en ruimtelijke ordening wensen de regeling voor de op lossing van moeilijkheden waar mee nieuw optredende huurders van woningen in geliberaliseerde gebieden kunnen worden gecon fronteerd uit te breiden tot be drijfspanden. Dit blijkt uit het eindverslag van de commissie over de wij ziging van de huurwet dat van daag is gepubliceerd. De mogelijkheid open latend dat, gezien de terminologie van de wet, de voor woningen voor gestelde regeling reeds geldt voor bedrijfspanden, verzoeken zij de minister om, indien hun uitleg van de wetstermen niet juist is de regeling alsnog tot bedrijfspanden uit te breiden. Zie eens wat een mooi jongens- vest. Met V-hals. Een van de ves ten uit de fijne fully fashioned najaarscollectie van Delana. Zui ver Tasmanie scheerwol, krimp- werend - vervilt niet. Op en top Delana kindermode! Maat 104- 164, prijs vanaf 19,50. kindermode, tricotmode De Fokker-Friendship mag zich het meest verkochte verkeers vliegtuig van Europa (inclusief Engeland) noemen. De Fokker fabrieken hebben bekend ge maakt twee nieuwe opdrachten te hebben ontvangen voor de le vering van in totaal 12 Fr-27 toe stellen. Dit aantal brengt Fok- ker's orderboek, ondanks een re cente annulering van een con tract voor twee toestellen, op 452 verkochte F-27 machines. Daar van zijn er 274 door Fokker ver kocht en 178 door de Amerikaan se Fairchild Hiller Fabrieken, die de Friendship in licentie bouwen voor de Amerikaanse markt. Fokker heeft nu het „magische getal" van 444 gebouwde Engel se Viekers „Viscounts", tot dus verre het meest succesvolle Europese ontwerp, ruimschoots overschreden. In ons land zijn 550.000 wonin gen, die nog niet voor sanering in aanmerking komen, dringend toe aan vernieuwing. Dit ver klaarde de Utrechtse wethouder van volkshuisvesting de heer T. Hartevelt, op het congres van de nationale woningraad in Rotter dam. Hij zei dat de eisen die aan het wonen worden gesteld, zich zó snel ontwikkelden, dat ook in goéde technische toestand verke- JEUGD EN SEKS" De burgemeester van Gorichem, mr. L. R. J. Ridder van Rappard, heeft tijdens een teach-in in Gouda over „Jeugd en seks" scherp zijn ongerustheid en zijn ongenoegen uitgesproken over wat hij noemde de „sexobsessie", die naar zijn mening het leven steeds sterker gaat beheersen. De burgemeester stelde de Ne derlandse vereniging voor sex- uele hervorming (N.V.S.H.) en de leiding van de N.V.S.H. er voor een belangrijk deel voor aan sprakelijk, dat de zaak van de sexualiteit zo volstrekt overtrok ken aan de de orde wordt ge steld. Voorts liet de burgemeester we ten, dat hij „kotsmisselijk is van de sex-trammelant" in de pers en op de radio en t.v. Mr. Van Rappard maakte deze opmerkingen bij de aanvang van een forum-discussie over de on derwerp „sexuele voorlichting". Naast mr. Ridder van Rappard werd het forum gevormd door de volgende personen: mevr. dr. M. Zeldenrust-Noordanus, voorzit ster van de N.V.S.H.; ds. J. A. van Boven, voorzitter van de raad van kerk en gezin der ge nerale synode van de Nederland se Hervormde Kerk en pater J. van Kilsdonk s.j., studentenmo derator in Amsterdam. Mevr. Zeldenrust pleitte voor sexuele voorlichting op de lagere scholen. Daarvoor moet volgens haar een begin worden gemaakt met sexuele voorlichting en op voeding van de onderwijzers op de kweekscholen. Ds. Van Boven zag meer in het gezin, terwijl pater Van Kils donk veel heil zag in een vorm van voorlichting op de scholen door een fofum van deskundigen, die ook de ouders in hun ge sprekken zouden moeten betrek ken. De seks hield de enkele hon derden belangstellenden en de op den duur ietwat vermoeide fo rumleden danig in de ban. James R. Hoffa, voormalig lei der van de Amerikaanse vak bond van transportarbeiders, is opnieuw tot vijf jaar gevange nisstraf en 10.000 dollar boete veroordeeld wegens medeplich tigheid aan oplichting van het pensioenfonds van de bond. Hof- fa, die al een straf van acht jaar uitzit voor omkoping van de ju ry, stond terecht voor een fede rale districtsrechtbank op be schuldiging in 1964 tezamen met vijf anderen het pensioenfonds van Amerika's machtigste bond voor 1.700.000 dollar te hebben opgelicht. Het hooggerecht wees Hoffa's zaak destijds terug om dat de aanklager gebruik zou hebben gemaakt van bandopna men die door de regering ter be schikking zouden zijn gesteld. De rechter bepaalde dat de aanklager geen hulp had gehad van de bandopnamen en veroor deelde Hoffa opnieuw. Hij zal zijn straf moeten uitzitten als zijn eerdere straf van acht jaar voorbij is. Hoffa's advocaat heeft gezegd in beroep te gaan, zo nodig terug naar het hooggerechtshof. rende woningen binnen afzienba re tijd nauwelijks meer aan vaardbaar zullen zijn. De volgende voorzieningen ko men volgens de heer Hartevelt in aanmerking om het oude wo- ningbezit aan te passen aan de woonwensen van vandaag: ver vanging droog kloset; aanbren gen douche; aanbrengen vaste wastafels; het plaatsen van mo derne keukenapparatuur; uit breiding elektrische installatie; vergroting raamoppervlak en eventueel centrale verwarming. De kosten bedragen, aldus de Utrechtse wethouder, ongeveer de helft van die voor een nieuw bouwwoning. De verbeteringen rechtvaardigen een huurverho ging, die echter beperkt moet blijven tot een redelijke verhou ding met de huur van nieuwe huizen. Het niet-gedekte bedrag moet z.i. mede door rijksbedra gen worden gevonden. Particulie re eigenaren moeten subsidies ontvangen om de vernieuwingen mogelijk te maken. In de te vernieuwen wijken dienen ook verbeteringen te ko men als kinderspeelplaatsen, groenvoorziening en parkeer ruimte. 44) De man keek even, alsof hij nadacht, met de ogen in een pijnlijke verte achter ons. „Hij werd boos," vertelde hij dan. „En hij maakte me uit voor on beheerst sujeten hij wei gerde het geldmet zichtbaar plezier." Gert herhaalde het, met de tanden op elkaar van drifti „Met pleziermeneer." „Wat zei hij daarna?" vroeg Terry. „Hij zeide knecht dacht versuft na. „Hij zei: „jullie on beschoft gepeupel... dacht je te spelen van mijn geld? Moeten jullie zoveel verliezen aan de speeltafel kleinburgerlijke prot- sers? Kun je niet ophouden als je ziet dat je verliest?" Gert keek alsof hij bijkwam uit een bezwijming. „Dat zei hij, me neer." „En hij zei ook: „Je kunt op flikkeren", vulde Terry aan. „En al stik je in je schulden, dan stik je maar. Van mij zul je je geld moeten afwachten tot je eraan toe bent." Niet, Gert?" „Jawel, meneer," bekende Gert, spierwit. „Dat zei meneer Martij n." „En wat zei jij toen?" drong Terry aan. Gert richtte zijn ogen op ons en keek ons een voor een aan. Er was zo'n pijn in die blik, dat ik dieD medelijden voelde, nog D DOOR OLAF J. DE LANDELL veel dieper dan eerst met de huishoudster. Ik kon ine opeens best voorstellen dat een mens iemand vermoordde na zo'n ge sprek. Ik moest denken aan de woorden van dr. Gantst „Er kun nen wel eens woorden vallen, die zich als het ware invreten." Daar stond dan Gert, verdacht van moord. Zijn houding was gespannen en verslagen tegelijk. Zijn gezicht was smartelijk ver trokken. „Ik zei," stamelde hij met droge lippen, „ik zei... Er kwam een geluid uit zijn keel als een snik. En hij hief een arm op, alsof hij zijn ogen wilde bedekken, ,,'k Weet het niet meer," voegde hij er zacht en toonloos aan toe. „Je zei," vulde Terry meedo genloos aan, „moet ik wachten totdat ik eraan toe ben I Sta ik misschien in meneer's testa ment?" De commissaris veerde om hoog. „En toen lachte meneer Mar- tijn," vervolgde Terry langzaam. „Maar plotseling brak dat lachen af, Gert. En meneer Martijn vroeg angstig: „Wat wou je?" De man keek op met een won derlijke gloed in de ogen. Zijn blik ging vliegensvlug langs de deur en het raam. Maar alles was gesloten, en hij deed geen stap van zijn plaats. Hij likte langs zjjn droge lippen en knikte verslagen. „Ja", gaf hij stil toe. „Ja. „Waarom vroeg meneer Mar tijn dat?" riep Terry hem plot seling scherp tot verantwoording. We schokten allemaal op van zijn stem. Doch Gert knikte stom met het hoofd en scheen te zullen gaan lachen. Hij bleef staan en knikken als een onnozele. Terry ging naar hem toe en greep hem bij de schouder: „Waarom zei die man dat?" Gert rukte zich los met wan hoop en doodangst in de ogen. ,,'t Ken me niet schelenbrulde hü. „Jullie geloven me toch niet! En die vent is dood Terry wendde zich kalm tot Crommer en voegde hem toe „Ik moet u verzoeken deze man te arresteren." „Verrajers krijste Gert. „Wat snap je van 'n man die beledigd wordt en geld nodig heeftJul lie zitten daar maar en je kun nen niks anders dan 'n man ar resteren Verrajers! Oplich ters! Wie heeft er aan de deur geluisterd?" Het schuim stond hem in de mondhoeken, toen hij eensklaps tot bezinning kwam en zich stil hield. Menters stond op en ging naar buiten om een paar agenten te roepen. Terry vroeg nog: „Ben je met meneer Martijn in de kamer van zijn broer geweest, Gert?' „Nee, meneer," antwoordde de man timide. Terry liep heen en weer met gebogen hoofd. Op de sofa zat commissaris Crommer een beet je verslagen voor zich uit te kijken. Van tijd tot tijd richtte hij zijn ogen bedektelijk loerend naar Gert, die maar stil stond te wachten. Toen de knecht was weggeleid, vroeg Crommer: „Dus dit is de dader, volgens u?" „Ik weet het niet," antwoord de Terry. „Hij zegt dat hij niet met Martijn in de kamer van Henri is geweest. Als dat waar is, kan hij de moordenaar bijna niet zijn." „Waarom niet?" wilde de com missaris stomverbaasd weten. „Omdat Martijn, toen hij on der dat bed lag nog leefde," leg de Terry uit. „Nog leefde?stotterde Crom mer. Menters,'die erbij zat, trok zijn wenkbrauwen op. „Ja," bevestigde Terry. „De sporen onder het bed wijzen vol gens mij uit, dat hij, terwijl hij daar lag, nog zijn benen bewo gen heeft, want het stof is aan de kant geschoven op diverse plaatsen. Niet alleen waar het lichaam heeft gelegen. Dus moet hij zijn benen bewogen hebben." „Maar die henen kunnen toch wel door de moordenaar recht gelegd zijn?" vond Menters. „Ja-a", gaf Terry toe. „Wèl van voren naar achteren, dieper onder het bed. Maar dit is juist andersom. En wat voor nut zou de moordenaar ervan hebben ge had die benen eèn beetje meer naar voren te leggen?" „Ik begrijp u niet helemaal," verklaarde Crommer. Tot mijn grote verbazing, want het leek me zo klaar als een klontje. Terry glimlachte stralend. Ik geloof, dat de commissaris geen aangenamer woorden had kun nen spreken wat hem betrof. „Het is heus heel eenvoudig," zei hij. „Gaat u even mee, dan zal ik het u op de plaats zelf uitleggen." (Wordt vervolgd.) Op 1 juli van dit jaar telde de Sowjet-Unie 235 miljoen in woners, van wie 83 miljoen arbei ders en kantoorpersoneel en 20 miljoen boeren, aldus een in Moskou gepubliceerde statistiek. Ook in de Sowjet-Unie is de trek naar de stad groot. In 1931 was 75 procent van de bevolking in de landbouw werkzaam. Nu is dat nog 31 procent. Arabische smokkelaars, die door de douane werden verrast, toen zij probeerden goud en hor loges de haven van Bombay bin nen te smokkelen, hebben hun sluikgoederen ter waarde van bijna 2,5 miljoen gulden in zee gegooid. Het kwam daarbij tot een vuurgevecht tussen de smok kelaars en de douane-beamten, maar niemand raakte gewond. Er konden nog 2.500 horloges in be slag worden genomen. De voorgenomen Amerikaanse afweer tegen ballistische projec tielen zal het in 1972 of 1973 mogelijk maken zowel door on derzeeboten gelanceerde raket ten te onderscheppen als raket ten die rechtstreeks uit China worden afgevuurd. Dit is mee gedeeld door het departement van defensie in Washington. Het afweersysteem zal vijf miljard dollar kosten. Het stelsel is niet bedoeld als bescherming tegen een Russische aanval, uitgezon derd een eventuele aanval op Amerika's strategische minute- man-raketten. Waarnemers merken op, dat dit in overeenstemming is met de Amerikaanse wens met Moskou te onderhandelen over weder zijdse vermindering van het aan tal offensieve en defensieve raketten. Vier gevangenen kregen een dezer dagen genoeg van het uit zitten van hun langdurige straf in de cellen onder het paleis van justitie in de Zuid-Afrikaanse stad Bockburg. Zij overvielen hun cipier, grepen zijn revolver, stormden de rechtszaal binnen en vuurden schoten af op rechters, getuigen en politiemannen, die in doodsangst onder de banken do- ken. De agenten schoten terug tot zij versterking kregen en de uitbre kers konden overmeesteren. Na hét gevecht, waarbij twee politie mannen en twee gevangenen ver- wondingen opliepen, werden in de muren van de zaal twaalf ko gelgaten gevonden. Eén Britse expeditie onder lei ding van een restauranthoudei uit Penzance in Cornwall, Roland Morris, heeft bij de Scilly-eilan- den op 30 meter diepte het wrak ontdekt van het schip van admi raal sir Clowdisley Shovell, dal daar 260 jaar geleden is vergaan, Men heeft al 1.500 gouden en zil veren munten opgevist. Volgens Morris bevat het schip nog dui zenden geldstukken, waarvan da totale waarde op 30 miljoen gul den wordt geschat. Volgens de Britse wet worden in wrakken gevonden goederen na een jaar, als zich dan geen eigenaar heeft gemeld, ten bate van de staat verkocht. De vinder kan rekenen op een beloning die normaal ongeveer een derde van de totale waarde bedraagt. Geboorten: 15 sept. Peter Jac- qeus, z. van René Michielsen en Francina de Kraker, Driewegen straat 10; Mario Leopold René, z. van Willem P. Taalman en Marijke J. Sturm, won. te Phi- liopine, Julianastr. 6. 16 sept. Alain Daniël, z. van Aaron D. Cracau en Frieda Ph. P. Bleyen- berg, Handellaan 36; Hendrik Timotheüs, z. van Hendrik Hoeve en Annetje van Paasschen, won. te Sas v. Gent, Joostenstr. 3; Ru dy Theophile Paulina, z. van Pau- lus J. Lutaert en Ria M. de Grae- ve, won. te Philippine, Gentse Breedstr. 23; Mirza, d. van Hans Vis en Lenny Portier, won. te Sas van Gent, t Hoge Sas 5; Marco Gerardus, z. van Gerardus W. Dortland en Jannetje M. Spee, Middenstr. 91; Cornelis Chris- tiaan, z. van Johan C.\C. Ypma en Anna van Driel, won. te Axel, Weststr. 55. 17 sept. Veronique Willy Theo, d. van Petrus W. G. Gelderland en Emma M. de Smet, won. te Westdorpe, Stroo- dorpe 51; Cornelis Antonie. z. van Daniël Hamelink en Louisa Krijger, G. Gezellestr. 22; Jacob, z. van Jacobus Pijpelink en Hele na C. Zegers, Rozenstr. 182. 18 sept. Paul Arnoldus en Ronald Johannes, zonen van Arnoldus Willems en Johanna A. de Groot, H. Heijermansstr. 55; Sandra Ma- rie-Jean Julien, d. van Klaus G. O. de Brauwer 'en Emmy M. R. Rijckaert Rentmeesterstr. 11; An na Maria, d. van Johan E. Laker- veld en Janna J. Smallegang, Dijkstr. 38a; Ingmar Franciscus Elisabeth, z. van August A. van Goethem en Maria V. Snoeck, won. te Westdorpe. Piet Heinstr. 21; Jolanda, d. van Wilhelmus J. Raven en Anna M. C. Daniels, Ferd. Bolstr. 3. 19 sept. Adriënne Bonita, d. van Arie van der Hoek en Debora Koster, Bernhardstr. 28? Chantal Clement Germaine, d. van William R. L. de Cock en Francine J. G. van Acker, won. te Westdorpe, Graaf Jansdijk B 83; Ingrid Maria Hubertina, d. van Hubert Vanhouttem en Ivon- ne M. Bracke, Lijsterplein 3; Godelieve Hugo Annie, d. van André H. A. van Driessen en Paula C. G. de Smet, P 161. 22 sept. Johanna Maria, d. van Al- bert K. Oosterbeek en Eja E. Meijerhof, won. te Westdorpe, Bernhardstraat. Huwelijksaangiften: 14 sept. Ivan Theophiel Emile Cappaert, (won. te Westdorpe), 23 j., jm. en Bibiana Carla Alida de Mul. 15 sept. Johan Camiel Jacobus Marie de Roo, 20 j., jm. en Jan- neke Roeland, 18 j„ jd: 19 sept. Levinus Klaassen (won. te Zaam- slag), 22 j., jm. en Maria Diele- man, 21 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen: 15 sept. Arie Johannes Molewijk, 22 j., jm. en Eliza Maria Nagtegaal 21 j., jd. 21 sept. Alphons Marie Bou- chaut, 30 j., jm. en Aaltje Otten- hoff, 23 j., jd. Overleden: 13 sept. Neeltje de Bruijn, 79 j., geh. gew. met W. C. Vellekoop. 14 sept. Louis Rutten, 49 j., echtg. van A. S. Tijhuis (won. te Westdorpe); Johanna Maria Elisabeth Visser. 86 i.. geh. gew. met G. J. Will. 15 sept. Jacob Servaas Nijésêh, 85. j., ón- geh. (won. te Axel). 18 sept. Wil- lemina van Loon, 90-jr,"géhrgéw. met C. Lok; Camiel Theophiel van Pamelen, 86 j., echtg. van M. Gillis (won. te Philippine). 19 sept. Levinus Scheele, 61 j., echtg. van E. A. de Bruijne. 20 sept. Emma Louisa Marteijn, 57 j., echtg. van A. Notschaele (won. te Philippine). TERNEUZEN In het tijdvak van 15 tot en met 21 september hebben zich in deze gemeente gevestigd: C. H. A. Vroom, Nwe Kerkstr. 17, van Veldhoven; J. Huisman, Verdistr. 39, van Geleen; J, Imandt, Scheldekade 17, van Oudenbosch; A. C. Sjouw, West- kolkstr. 34, van Antwerpen (B. M. J. M. van de Rijt, Verdistr. 11, van Poortugaal; L. Kamp, Breit- nerstr. 23, van Borne; A. T. M. Nefs. H. Heijermansstr. 41, van Hulst; F. L. Groosman, Goesse- polderstr. 1, van Hoofdplaat; H. A. J. Grooten, Korte Kerkstr. 22, van Sao Paulo (Brazilië); E. Vis ser, Axelsestr. 59a, van Tie!; A. C. M. Janson, A. Thijmstr. 1, van Breda; L. M. Nefs-van Houte, H. Heijermansstr. 41, van St. Jan steen; J. Scholten, Kersstr. 11, van Middelburg; M. J. R. de Vries, Iepenlaan 48, van Sas van Gent; M. S. de Feijter, Van Steenbergenlaan 25a, van Aar denburg; D. Kempe, Breitnerstr. 10, van Axel; L. K. Faasse, Iepen laan 48, van Utrecht; J. de Put ter, J. van Lennepstr, 95, van Hoek; C. Groen, Verdistr. 9, van Middelburg; M. L. P. Serrarens, Nwe Kerkstr. 17, van Vogelwaar de; C. J. Meeusen-van de Velde, Hobbemastr. 24, van Axel; M. T. E. de Vrieze, Iepenlaan 48, van Westdorpe; J. Dekker, Ju lianastr. 37, van Domburg, J. W. M. Koek, Van Steenbergen- laan 17, van Breda; P. A. van Gilst, Verdistr. 3, van Middel burg; C. L. J. de Waal, Azalea straat 23, van Egmond aan Zee; P. M. Zuijdgeest, Nwe Kerkstr. 17, van Amsterdam; S. E M de Bruijn, Axelsestr. 87b, van Rot terdam; J. A. Korstanje, salon wagen, van Hoek; J. M. Worst, Iepenlaan 48, van Amsterdam; A. H. Swets, Axelsestr. 37, van Hardinxveld; A. A. J. Visser, Mauvestr. 8, van Zwijndrecht. In het zelfde tijdvak zijn uit deze gemeente vertrokken L. I. Postma-Elve, Oostkolk- straat 20, naar Heerenveen; A. E. Masschelein-Rid derhof, Conscien- cestr. 5, naar Clinge; J. van der Laan, Iepenlaan 48, naar Am sterdam; H. Worst, .Iepenlaan 48, naar Amsterdam; L. F. Cornelis, Donze-Visserstr. 26 a/b, naar Gent( B.); P. J. van Waarden- bergBrood, Marijkestr. 14, naar Stekene B.W. B. Caibo, Rem brand tlaan 11, naar Emmen; K. A. J. Medendorp. Bachlaan 100, naar Spijkenisse; W. J. P. van de Wege, Rozenstr. 19, naar Hil versum.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2