PROVINCIAAL NIEUWS Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! HET WEER Kneedbaar hout in 9 kleuren CËteÉUJir Gupa De broederschap van de bronzen draak Rusland beschuldigt Engelse politie van ,grof geweld' Nieuwe zaak „Radio De Koek" geopend Terneuzen Axel Breskens Hoek Middelburg Oost burg Sas van Gent Sluis De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nög beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. Tkatsjenko terug naar Moskou Geen ontvoering? Vertrokken Onderwijzersexamens Voor het examen volledig be voegd onder wijzer (es) (3e leer- kring) slaagden aan de chr. kweekschool te Middelburg o.m.: rnej. E. de Blaey te Axel en de heren P. J. Kraak te Terneuzen en M. C. Geuze te Oostburg. Gemeentebestuur bracht bezoek aan Vlissingen Een aantal Terneuzense ge meentebestuurders hebben maan dag een bezoek gebracht aan Vlis singen. Behalve burgemeester Aschoff en de wethouders De Vos fen Berbers maakten negen raads leden deel uit van het gezelschap. De Vlissingse wethouders Gil lissenVerschage en Smit leidden hun Terneuzense collega's rond en zorgden hier en daar voor de no dige toelichting. Na een kort bezoek per bus aan de bedrijven Hoechst en Billiton werd de sporthal (nog in aanbouw) bezichtigd, waarna ook de nieuwe woonwijken en het stadhuis eeri beurt kregen. Wethouder GillissenVerschage wees op de overeenkomstige ont wikkeling die Vlissingen en Ter neuzen te zien geven. Burgemeester Aschoff sprak een dankwoord, waarin hij verklaarde dat speciaal de bezoeken aan de sporthal en het stadhuis zeer nut tig en leerzaam waren geweest, dit ;met het oog op het feit dat men ook in Terneuzen bouwplannen in voorbereiding heeft. De heer Aschoff nodigde ten slotte het Vlissingse gemeente bestuur uit voor een bezoek aan Terneuzen. Zilveren jubileum bij Transportmij. „Terneuzen" Zondag 17 september herdacht de heer J. A. Bedet, schipper van het m.s. „Madeleine", het feit dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de N.V. Transportmij. „Ter neuzen", een dochtersonderne ming van de N.V. „De Hoop", alhier. Dit zilveren jubileum werd maandagmiddag in de cantine van laatstgenoemd bedrijf ge vierd. Ook zijn familie, de ad- junkt-direkteuren en andere ge nodigden waren bij deze viering aanwezig. De huldiging begon met een toespraak van een der adjunkt- direkteuren, de iieer G. A. Pro voost, die de loopbaan van de heer Bedet de revue liet pas seren. De heer Provoost sprak •ook woorden van lof over de ijver en de plichtsbetrachting waarmee de jubilaris in de afge lopen kwarteeuw zijn werkzaam heden heeft verricht. De Vereniging van handelaren ijl bouwïnateriaien in Nederland te Amsterdam had voor dit ju- mfëüïh "de~ bronzen gedenkpen ning met oorkonde beschikbaar gesteld, welke onderscheidingen door de heer Provoost werden overhandigd. Vervolgens bood deze aan de jubilerende schipper uit dank baarheid voor diens prestaties en als aandenken aan deze mooie dag een herinneringsgeschenk, aan. Ook de moeder van de ju bilaris, mevrouw J. Bedet—de Jonge, ontving een verrassing. Daarna dankte de heer Bedet de directie hartelijk voor al deze blijken van belangstelling. Tentoonstelling „Scheepsbouw" in T amarindeschool „Laat ik dan ook maar eens een beetje schoolmeesterachtig pra ten", zei wethouder D. Binnekamp gistermiddag bij de opening van de tentoonstelling „Scheepsbouw" in de school aan de Terneuzense Tamarindestraat, „ik hoop dat hier veel wordt geleerd". De tentoonstelling, die werd in gericht door de stichting onder wijstentoonstellingen, is bestemd voor de Terneuzense schooljeugd en geeft een interessant overzicht van de scheepsbouw van boom stam tot reuzentanker. „Onderwijs tentoonstellingen vind ik een be langrijke zaak", aldus de wethou der, „omdat ze de gelegenheid bie den op een verantwoorde manier aanschouwelijk onderwijs te ge ven. „Het onderwerp „scheeps bouw" achtte de heer Binnekamp goed gekozen. „Scheepsbouw is een belangrijk onderwerp voor het Ne derlandse industriële leven", .zei hij. Waarbij hij de moeilijkheden in OPKLARINGEN Na 't passeren van een Oceaan- front stroomt nu met een matige, en aan de kust tijdelijk krachtige westelijke wind iets drogere lucht ons land binnen. Een zwakke rug van hoge druk, die via de Britse eilanden oostwaarts trekt, kan ons woensdag opklaringen bren gen, maar aar gezien de opbouw van de atmosfeer onstabiel is, zullen ook plaatselijk buien voor komen. In het temperatuurver- loop komt weinig verandering. Op de Atlantische Oceaan in het zeegebied ten noorden van de Azoren is nimiddels de tropische cycloon Chloe aangekomen en ze ti-ekt nog geleidelijk oostwaarts. Verwacht wordt dat de cycloon woensdag ten zuidwesten van Engeland zal aankomen, en hier bij zal .zijn overgegaan tot een normale Oceaanstoring. Fraai nazomerweer treffen we in Euro pa alleen nog aan in de landen rond de Middellandse Zee, waar maxima werden bereikt-van on- £eveeïé25a»!afien. f deze branche niet onvermeld liet, „moeilijkheden, waaraan men nu door regeringsmaatregelen een halt wil toeroepen". De heer J. Ammerlaan van de stichting onderwijstentoonstellin gen ]iep met het onderwijzend per soneel, dat de opening bijwoonde, de tentoonstelling langs. Zijn uit voerige toelichting diende als boeiende achtergrondinformatie voor de onderwijzers. Die zullen zelf de tentoonstelling bij hun klas inleiden. Recordaantal bezoekers aan Scheldebad Het buitengewone zomerweer, de bevolkingsaanwas, de ligging van en de outillage in het Schel debad zijn factoren die het aan tal bezoekers in het afgelopen seizoen ver de 150.000 deden overschrijden. Zaterdagmorgen nadat het bad de vorige dag was gesloten, wa ren 163.411 bezoekers geteld. Vorig jaar bedroeg het aantal 126.635. Een flinke winst en wel een bewijs dat het Scheldebad in een behoefte voorziet. Voor de wedstrijdzwemmers en de poloclub wel jammer dat met deze sluiting aan hun trai ning een eind is gekomen. Het aantal diploma's dat werd uitgereikt aan leerlingen van di verse onderwijsinrichtingen, be droeg 556. Auto-botsing Gistermiddag te half twee had ter hoogte van de nieuwe brug over het kanaal TerneuzenGent op de westelijk van dit kanaal gelegen weg een aanrijding plaats tussen een personenauto en een kraanwagen. Beide voer tuigen reden in de richting Ter neuzen. De. personenauto, bestuurd door de heer E. W., wonende te Axel," reed met flinke snelheid op de achterzijde van de vóór hem rij dende kraanwagen, bestuurd door de heer A. J. J. W„ wonende te Breda. De auto van de heer W. werd totaal vernield. Ter plaatse werd door dokter Van der Griek eer ste hulp verleend aan de heer W. en zijn. naast hem zittende echt genote., die gewond waren. Beiden werden per ambulance naar het Juliana-ziekenhuis ge bracht. De heer W. kon, na in het zie kenhuis te zijn behandeld, huis waarts keren, zijn echtegenote werd echter ter observatie opge nomen. Moeilijke karwei Gistermiddag werd een 102.000 kg wegend verdampervat van de loskade aan het kanaal tegenover het Noorderdok vervoerd naar de Nieuw-Neuzenpolder, waar de P. Z. E. M.„waterfabriek" wordt gebouwd. Dit precisiewerk, in verband met de omvang en het gewicht van het verdampervat, nam enkele uren in beslag. De gemeentepolitie heeft enkele uren handen vol werk gehad, vooral op de rijksweg 61, om het verkeer in goede banen te leiden. Maar het vat, dat door de commis saris der koningin in Zeeland vrij dag officieel zal worden geplaatst, kwam in ongeschonden toestand op de gestemde plaats. Lustrum biertapwedstrijden 1967 De animo van horecazijde voor de nationale biertapwedstrijden, die vorig jaar opnieuw aan het licht is getreden, is voor de Ne derlandse brouwerijen aanleiding geweest om deze demonstraties van vakmanschap ook in 1967 voor het 15e jaar voort te zet ten. Voor Terneuzen is een voor wedstrijd vastgesteld op vrijdag 6 oktober a.s. om half drie in hotel „Rotterdam", aan de West- kölkstraat. De winnaars komen later uit in de landelijke wedstrijden. Excursie plattelandsvrouwen De afdeling Terneuzen van de Nederl. bond i van plattelands vrouwen organiseert op dinsdag 3 oktober a.s. een excursie naar de hotelschool voor meisjes te Brugge. De dames zullen daar de school bezichtigen en de meisjes er aan 't werk zien. Een maaltijd, door de leerlingen klaargemaakt en ook door hen opgediend, wordt de deelneemsters op het middag uur aangeboden. 's Middags volgt een bezoek aan het stedelijk museum „Gruuthuse" en aan de O. L. Vrouwekerk, beroemd om het witmarmeren Madonnabeeld van Michel Angelo. Opbrengst collecte De door de vereniging .„Axel- Polen" jaarlijks verzorgde collecte t.b.v. Poolse invalide oud-strijders bracht dit jaar alhier 911,10 op. Sleutel zoek Tijdens de gisteren gehouden re ceptie ter gelegenheid van de ope ning van Jac. Hermans Prijsslag supermarkt te Axel is met vele van de in de gemeente uitgestrooi de sleutels, waarvan er één past op het slot dat toegang geeft tot de supermarkt, geprobeerd de zaak te openen. Helaas gelukte dit met geen der gevonden sleutels. Onder de enkele nog niet ge vonden exemplaren bevindt zich dus de sleutel, waaraan voor de vinder een prijs is verbonden. De directie ziet dan ook met belang stelling uit naar de komst van de vinder van deze waardevolle sleu tel.- Autodiefstal Door onbekenden is maandag avond omstreeks 22.00 uur een splinternieuwe personenauto ontvreemd voor garage H. De rijkspolitie, die direct een uitgebreid onderzoek instelde in West Zeeuws-Vlaanderen en en kele Belgische gemeenten, slaag de er niet in een spoor van de auto te vinden. Dinsdagmiddag zag een in Vlissingen wonende inwoner van Breskens, die van de vermissing afwist, de auto in Vlissingen staan. De ijlings gewaarschuwde po litie kwam' poolshoogte nemen en nam de wagen mee. 's Avonds is de auto aan de eigenaar terug gegeven. Van de daders (s) ont breekt elk spoor. Gymnastiek en judo De gymnastiek- en judodemon straties die zaterdag in het Bur gemeester Van Tienhovenplant soen alhier zijn gegeven, genoten een verblijdende belangstelling. Met muziek voorop trokken de talrijke deelneemsters het dorp door. Onder leiding van mevr. Coonen voerde de damesgroep diverse knotsoefeningen uit. Ook de oefeningen van de meisjesaf delingen onder leiding van mej. De Ruijsscher. kregen een warm applaus. Daarna volgde een judo- en jiu- jitsudemonstratie door leden van de „Hoekse Rakkers", waarna 'n ontmoeting met een Axelse judo- groep een overwinning voor de Hoekse judoërs opleverde. Hier voor was een beker beschikbaar gesteld die aan de winnaars werd overhandigd door de heer Ber nard, de nieuwe voorzitter van de gymnastiekvereniging N. E. K. Vergadering prov. staten De agenda voor de vergadering der staten van Zeeland, te hou den op vrijdag 22 september '67 om 10 uur in de Statenzaal te Middelburg, ziet er als volgt uit: Opening met ambtsgebed; schrijven van het Zeeuws con sultatiebureau voor alcoholisme te Middelburg, houdende ver zoek om verhoging van het toe gekende subsidie met ingang van 1968; voorstel van gedeputeerde sta ten met betrekking tot het ha venschap Vlissingen; resumptie der besluiten en vaststelling der notulen. Vergadering Waterschap De jaarvergadering van het waterschap „Het Vrije van Sluis" zal donderdagmorgen te Oostburg werden gehouden in hotel „Du Commerce". Er moet een aanbe veling van driepersonen worden opgesteld voor de benoeming van een dijkgraaf wegens het perio dieke aftreden van de heer J. Becu uit Groede en van een ge zworene wegens het. periodieke aftreden van de heer A. Kosten- se uit Biervliet. Verder bevat de agenda een groot aantal voorstel len tot het doen van aan- en verkoop van gronden en is er een bespreking over het wegenplan 1968. Evenals in 1967 en 1968 komt er voor 1968 een minder uitgebreid plan dan voordien. Hierdoor komen gelden vrij voor dekking van de uit andere wer ken voortvloeiende financiële las ten, waardoor een onverantwoor de verhoging van het dijkgeschot zal kunnen worden voorkomen. Na 'afloop van de koffiemaal tijd in „De Eenhoorn" wordt er met bussen een tocht gemaakt langs de in uitvoering zijnde wer ken van het waterschap. Bietencampagne begonnen De bietencampagne 19677968 is weer begonnen. Dit betekent voor Sas van Gent met zijn twee suikerfabrieken, n.I. de Centrale Suikermaatschappij en de Coöp. Beetwortelsuikerfabriek, weer Het was gisteren meer dan vol in het pand Noordstraat 107 waar burgemeester J. C. Aschoff om 2 uur de nieuwe zaak van „Radio De Koek" ten doop hield. Hij deed dit door het drukken op een knop waardoor de talloze verlichtings armaturen in de showroom gingen branden, hetgeen behalve een zee van licht ook een grote warmte- uitstraling tot gevolg had. Radio De Koek is met deze ope ning verhuisd naar de overkant van de straat. De cliëntele hoeft dus geen andere route te nemen om de zaak te bereiken. Het van de grond opgebouwde nieuwe pand heeft een vloeropper vlakte van 350 vierkante meter en is er ongeveer 31 meter etalage ge creëerd, onderverdeeld in tien grote vitrines met één kleine. Twee glazen deuren geven toegang tot de enorme ruimte, achter welke zich een schier onbeperkte collec tie verlichtingsarmaturen in alle gangbare vormgevingen, huishou delijke elektrische apparaten, tele visie en geluidinstallaties voor het oog van de kijklustige adspirant- koper onthult. Radio De Koek heeft bij het Ter neuzense publiek en ook ver daar buiten een vertrouwde klank op dit gebied en het is dan ook geen wonder, dat in deze nieuwe zaak, die van vooruitstrevendheid en durf van de'ondernemer getuigt, de kleurentelevisie een plaats heeft. Op 21 september zal bij Radio De Koek de proefuitzending in kleu- ren-t.v. voor het publiek te zien zijn. Wat de zaak zelf betreft, de bovenverdieping steekt twee meter uit, waardoor een passage is ont staan, door middel waarvan het Burgemeester Aschoff verricht de opening door een druk op een knop waardoor alle lichten in de winkel gingen branden. Op de voorgrond het zoontje van de heer De Koek. kijklustig publiek bij regen ver zekerd is van een droge plaats. Boven de verkoopruimte bevin den zich het kantoor, de repara tiewerkplaats en het magazijn. Op de tweede etage heeft de familie De Koek een ruime woonruimte. Er is negen maanden aan de verbouwing gewerkt. Naast per soonlijke waren er ook veel schrif telijke gelukwensen en een schat van bloemen. Voor de kinderen heeft de heer De Koek 5000 kleu rige ballonnen aangeschaft, die gedurende de openingsweek zullen worden uitgereikt. een extra verkeersdrukte en veel schepen aan de loskade. De eer ste dag was een regenachtige dag en vrij spoedig lag er een flinke laag slijk in de druk bereden straten van Sas van Gent. Brandlcranen geaccentueerd Van gemeentewege heeft men in Sas van Gent de brandkranen, die midden op het wegdek lig gen, duidelijk geaccentueerd. Men heeft om de brandkranen heen een witte band gelegd, zo dat vooral 's nachts de brand kranen in nood spcfedig gevon den zullén worden. De raadhuiskelder Het bestuur van de muziekver eniging „Apollo" heeft besloten om geen gebruik meer te maken van de ruimte in de raadhuiskel der voor de wekelijkse oefen avonden. Evenals de schutters van Willem Teil zijn zij nu ge.- huisvest in het voormalig semi narie der Augustijners-Redemp toristen aan de Sint Anna straat. De bij Apollo behorende drum band, die tot nu toe repeteerde in de oude gymnastiekzaal van de openbare lagere school verhuist eveneens naar het voormalige seminarie. Evenals de schutters lopen de muziekanten echter de kans dat het verblijf maar van korte duur zal zijn. De paters hebben het uitgebreide complex n.I. te koop aangeboden en een nieuwe eigenaar zal allicht aan het complex een bepaalde be stemming wensen te geven. Gymnastiek Het bestuur van de gymnas tiekvereniging: „Willen is Kun nen" uit Sluis heeft besloten de wekelijkse oefenavonden te her vatten. Uit eigen kring zal hier aan de nodige leiding worden ge geven. De oefeningen zullen niet meer worden gegeven in het oude gymnasteiklokaal van de open bare lagere school, maar in de grote zaal van het parochiehuis. De hervatting van de wekelijkse oefenavond geldt zowel voor de jeugdafdelingen als voor de da mesafdeling. V/ér middelen In één tablet - waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox helpen snel en... doen wonderen l 99 „Niemand mag de tent in of uit," snauwt de schildwacht bars tot Arams schildknaap. De jonge ridder treedt vastberaden op de krijger toe. „Wie heeft je bevolen, mijn tent te bewaken?!" zegt hij toor nig. „Prins Angelo, messir.e! Ik heb strikte orders, niemand door te laten." En veelbetekenend laat de wachter zijn speerpunt voor Arams, borst zakken. „Ben je dol geworden, kerel," roept hij woedend uit. „Sinds wanneer is het een ridder ver boden zijn eigen tent te betre den 1" „Het is niet nodig, u kwaad te maken, heer Aram," roept Presto lachend, „ik heb uw lans en helm reeds hier!!" Terwijl de wachter met Aram in het gesprek was, is de slimme knaap door het gat in het tentzeil, waardoor hij met Broek ontsnapte, naar binnen geglipt om de wapenrusting te halen! En terwijl de stomver baasde schildwacht zich vergeefs afvraagt, hoe de schildknaap in de tent gekomen is, stijgt Aram reeds te paard en maakt zich ge reed tot de strijd. De Sowjet-Unie heeft Engeland maandagavond beschuldigd van 't gebruik 'van geweld tegen Russi sche diplomaten in Londen en ge zegd dat de Britse inlichtingen dienst heeft gepoogd de Russische natuurkundige Tkatsjenko te be wegen tot samenwerking en niet naar de Sowjet-Unie terug te keren. In een verklaring van het mi nisterie van buitenlandse zaken in Moskou die de Britse zaakge lastigde werd voorgelezen, be schuldigden de Russen de Britten van 't gebruik van „grof geweld". Er is alle reden om aan te nemen dat Tkatsjenko tijdens zijn ver blijf in Engeland is „geïntimideerd en onder druk gezet door de Britse speciale diensten met het doel hem tot samenwerking met hen te be wegen en niet terug te keren naar de Sowet-Unie", aldus de verkla ring. De Sowet-Unie eist dat de Brit se regering het onmiddellijke en ongehinderde vertrek van Tkats- enko en diens echtgenote naar de Sowet-Unie verzekert. Volgens de lezing van het pers bureau „Tass" had de vlieger za terdag de motoren van zijn toestel al gestart toen de controletoren meedeelde dat de start om tech nische redenen was vertraagd. Een groep politiemannen was aan boord van het vliegtuig gegaan en men vroeg Tkatsenko mee te gaan voor een onderhoud. Deze weiger de echter en was toen met geweld uit het vliegtuig gehaald en in een ziekenauto geduwd. Volgens de Britse verklaringen was de Russische natuurkundige eerder in een ambassade-auto ge trokken en naar het vliegveld ge reden waar men hem in het vlieg tuig van de Aeroflot trachtte te krijgen. De Britse politie belette dat, in de mening verkerend dat Tkatsjenko werd ontvoerd. Later na medisch onderzoek werd de Rus weer naar de am bassade gebracht. 's Middags is de 25-jarige Rus sische natuurkundige met zijn vrou*v uit Londen naar Moskou vertrokken, zo werd later gemeld. Toen Tkatsjenko op het vlieg veld aankwam, zag hij er nog ver wezen uit. Zijn vrouw had tevoren op een persconferentie verklaard dat haar man door het „onmense lijk optreden" van de Britten ei zeer slecht aan toe was. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden behaagde het de Heere na een langduri ge ziekte uit ons mid den weg te nemen onze innig geliefde Man, Va der, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader MARINUS DE REGT, Echtgenoot van W. de Joage, eerder Weduwnaar van C. J. de Vlieger, in de ouderdom van 87 jaar. Zaamslag: W. de Regtde Jonge Wieringerwerf: M. de Regt A. de RegtLuijk Colijnsplaat: C. de Regt P. M. M. de Regt— Verhulst Klein- en Achter kleinkinderen. Zaamslag, 19 sept. 1967. Axelsestraat 106. De teraardebestelling zal D.V. plaats nebben op de Alg. Begraaf plaats te Zaamslag op vrijdag 22 sept. des n.m. 2 uur vanuit het V erenigingsgebouw, Zaagstraat 2.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3