RIA VAN DE STEL RONDE-MISS De jury SAMENSPEL WILLY DE FEBER Zaterdag l(i september Zondag 17 september fevS-, rijdt dit jaar mindgr goed dan in het vorige seizoen. Zijn beste plaats was 'n vierde, in Water land—Oudevan. Misschien dat de coureur uit Sluiskil, nu hij voor eigen volk fietst dit week einde» meer succes heeft. RECORD CORRECTIES FAVORIETEN BE VP, IT E ZEEUW mtmsmk, rfe-?' 1 ^SbS# ,*'i25® fi/fJ/sH O PW? '^^Êfs/iNet/zejf iËüv Of fan*" "Bfrhvffef WtsfeJrf* (Van onze sportredactie) CADZAND „Enorm leuk" was de eerste reactie van Ria van de Stel toen zijn hoorde dat de zeven man sterke jury haar had uitverkoren om als ronde-miss bij de Omloop van Zeeuwsch-Vlaan- deren te fungeren. Het was voor het Cadzandse meisje de tweede maal dat zij bjj een miss-verkie- zing een titel won. Verleden jaar dong ze met succes mee naar de titel „Miss Cadzand". Aan de eer ste plaats was echter geen uitno diging verbonden. En dat is bij de ronde-miss-verkiezing voor de wielerronde wel het geval. Twee dagen lang zal Ria van de Stel de wielerkaravaan door Zeeuwsch- Viaandtren volgen. De 31-jarige Cad zandse verheugt zich er op: „Zondag heb ik nog gekeken bij de profronde van Eede. Ik vind zo'n wielerwedstrijd interessant, maar ik heb niet alleen be langstelling voor -wielrennen. Ook een voetbalwedstrijd mag ik graag zien". Voor de donkerblonde Ria van de Stel komt de Omloop van Zeeuwseh- Vlaanderen als een welkome afwisse ling na een druk seizoen in Cadzand, waar haar ouders een pension en een koffiehuis exploiteren, 's Zomers werkt de jonge ronde-miss bij haar ouders in de zaak. Na het seizoen neemt' zij dan een baantje aan als secretaresse. In haar vrije tijd beoefent Ria van de Stel de zwemsport. Dit jaar heeft zij vanwege' de grote drukte in Cadzand echter vrijwel geen gelegenheid gehad zich aan haar favoriete sport te wijden. Ria van de Stel werd geboren in Mid delburg. Na de lagere school doorliep zij de huishoudschool en behaalde de beno digde diploma's voor een functie als se cretaresse. Muziek is de grootste hobby van Ria van der Stel. Zij speelt gitaar en blok fluit. Aan muziekwedstrijden heeft zij zich nog nooit gewaagd, rtuss-verkisztn- gen trekken haar meer. T erneuzenT erneuzen (165 kilometer) Terneuzen—Oos tburg PLOEGENTIJDRIT (28,5 kilometer) Oostburg—Oostburg (135 kilometer) (Van onze sportredacteur) TERNEUZEN/OOSTBURG. Na drie jaar is „De Om loop van Zeeuwsch-Vlaande- ren", de grote internationale etappe-koers Voor amateurs doorgebroken". Het comité Omloop van Z.- Vlaanderën, dal in samenwer king met de in de wielersport niet onbekende Bredanaar Toon Simons de vierde wed strijd vooorbereidde, consta teert dit feit terecht niet zon der trots. Jaren van hard wer ken zijn beloond. De Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen is, wat men in deze sport noemt, gearriveerd. Voor do wedstrijd van aanstaande Baterdag en zondag heeft het comité intensiever gewerkt dan ooit. Voorzit- (ter G. Veerman, eerste secretaris H. van Paemel, eerste penningmeester P. Roelands, chef-representatie Th. En- (allen Terneuzen), vice-voorzitter truggeman, tweede secretaris P. rbeijn, tweede penningmeester R. amins en chef-publiciteit L. van e (allen Oostburg) zijn vanaf be- Igin dit ja-ar regelmatig bij elkaar ge weest om de vierde Omloop voor te bereiden. De laatste vier maanden ont moetten ze elkaar meerdere malen per week, om het werkplan tot in de ■kleinste details te regelen. Ze maak ten hun programma af in samenwer king met Toon Simons, van wie voor zitter Gijs Veerman zegt: „Wij hebben elkaar uitstekend begrepen. Het is een voortreffelijk samenspel geworden". Op zijn beurt meent Toon Simons: ,,Het comité heeft moderne ideeën over de aanpak van een wedstrijd. 'Daarom komt het succes- zo vroeg". Dat succes, dfe doorbraak, bestaat uit de grote belangstelling voor de vierde Omloop. Dit jaar starten er ze ventien ploegen en dat zijn acht équi pes meer dan in 1966. in totaal ko men zaterdagmiddag om twee uur in de Terneuzense Leeuwenlaan honderd- twintig coureurs aan het vertrek. Een record-aantal. Verder lieten enkele grote firma's hun interesse blijken. Het comité kreeg dit jaar meer en betere spon sors. Het comité werd voorts aange naam getroffen door de medewerking van rijks- en gemeentepolitie en van de gemeentebesturen. Van de politie-functionarissen heeft de voorbereiding veel werk geëist, om dat de bezetting zaterdag beneden de -normale sterkte ligt doordat bijna der- 'tóg manschappen ter assistentie naar Goes moeten voor het fruitcorso. Er bestond echter alle begrip voor de wensen van het wielercomité, dat zich tevreden uitlaat over de medewerking van de poytie-autoriteiten. Dezelfde er varing heeft men met de gemeentebe sturen die royaal ingingen op de ver langens. Het zijn voor de organisators (die zoals wellicht bekend bestaan uit leden van de wielercomité's Oost burg en Terneuzen) prettige, ervarin gen die het drukke werk van de laatste dagen voor de koers veraangenamen en minder zwaar maken. Er is, dat gaat altijd zo bij grote ron des, in da nog resterende tijd veel te WERK IS BELOOND doen. Ploegen worden op het laatste moment gewijzigd, routes dienen kort voor de koers nog even gecontroleerd te worden. Wat die parkoersen be treft: er zijn dit jaar enkele wijzi gingen. In de eerste etappe (zaterdag 16 sep tember van Terneuzen naar Terneu zen over 165 kilometer) neemt men nu eerst een lus van 100 kilometer aan de oost-zijde van het kanaal, daarna een ring van zestig kilometer aan de overkant. Daardoor vervalt de ravi- tailiering in Huist; de bevoorrading vindt nu na 100 kilometer plaats op het parkoers Leeuwenlaan in Terneu zen. Op die manier is het circuit bijna gelijk aan dat van de eerste Omloop in de route voor de ploegentijdrit (waarbij de twee jaar geleaen ,,Piet Hack-wisselbeker" op het spel staatj die zondagmorgen tussen Terneuzen en Oostburg verreden wordt is geen wij ziging, gekomen. De renners gaan via Terneuzen, Westsluis, Hoek, Biervliet, IJzendijke, Turkeye, Waterlandkerkje naar de Markt in Oostburg waar de eerste ploeg rond kwart voor elf aan komt. Voor de daarop volgende rit Oostburg 'Oostburg (135 kilometer) moest wél een correctie aangebracht, worden. Door werkzaamheden aan het wegdek Oostburg Zuidzande, gaat de karavaan nu door de Veerhoek naar Zuidzande, In beide etappeplaat sen zijn er traditiegetrouw afwachtings- wedstrijden voor nieuwelingen op hei aankomstparkoers van de Omloop. Om kwart over twee starten de nieuwelin gen in Terneuzen (zaterdag), om hall drie zondag in Oostburg. Er wordt een programma afgewerkt vóór de finish van de amateurs die on getwijfeld harde strijd gaan leveren want er zitten veel favorieten onder de deelnemers. Het is altijd een moeilijke zaak uitge sproken kanshebbers te noemen. Wan neer men echter uitgaat van de resul- Bosschaart komt met dées Koeken, Arima met Piet Kettenis, Rouw met Wim Bravenboer, Verdegem-Legrand met Piet Barendrecrt, Normstahl met Rini Huybregts, Volkswagen met Ko de Vrieze en Peter Kisner, Van de Mey met Aldershof. Sport '67 met Henk de Kok. De Schrijver-Bodoin met Ad van Gaal, Amstal met Daan Holst en Jo van Katwijk, Caballero met Leen de Groot. Blijven er vraagtekens rond de buitenlandse deelnemers over wie wei nig bekend is. Men ziet, kanshebbers genoeg. Zondagavond rond half zes zal in Oostburg bekend zijn wie uit eindelijk de sterkste was. PETER#HEERKENS TOON SIMONS goede samenwerking taten in de laatste weken is .het ech ter toch wel mogelijk een klein over zicht te geven van de voornaamste kan didaten. Wanneer men de lijst nagaat blijkt in de ploeg Acifit een groot aan tal cracks te zitten: Leo Duyndam. René Pijnen, Cees Rentmeester, Leen Poortvliet, Wout Wagtmans brengt voor Euromast oa. de winnaar van 1966 Frite Hoogerheide in koers. Hertekamp lanceert Willy de Feber, De samenstelling va.n de jury voor de pierde Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen: Wedstrijdleider A. de Schipper (Ka- pelle) Kamprechter: J. Dhaenes (Hulst) Voorzitter jury: J. Ganseman (Ka- pelle) Secretaris jury: J. Burm (Hulst) Leden: W. Jeremiasse (Heinkens- zand), G. Malkus (Oostburg) en A. Boelens (Oostburg) Tijdwaarnemers: H. Stevens (Am sterdam) en P. van Hal (Amsterdam) Microfonist: P. Romeynse (Terneu zen) Consul KNWU; P. Yseboert (Terneu zen)

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 9