Weekendverkeer eisi slachtoffers weer Radio en Televisie De broederschap van de bronzen draak BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking Maandag 11/dinsdag 12 september 1967 DË VRIjE ZEEUVC Pagina 7 Gezin op de fiets aangereden De in Londen gearresteerde S.V.B.-employee René L. Auto's na botsing in brand Zeven gewonden Bejaarde fietser verongelukt Ooor tractor overreden Kind verongelukt Dode en twee gewonden AMERIKAANSE LEGER GAAT OPTREDEN TEGEN HUISEIGENAREN DIE NIET AAN NEGER SOLDATEN VERHUREN VUURWERK IN HONGKONG VERBODEN Overstromingen in Mexico Grootscheepse fusie in Westduitse staalindustrie Rap Brown voor de rechter Geen gevaar voor massale salmonellen- infectie Zeiljacht van de K. M.J. zoek De inkrimoins; van de Westdwitse strijdmacht VERTROUWEN IN WETHOUDERS OPGEZEGD MOEDER EN VADER OMGEKOMEN Omstreeks kwart over zeven zaterdagavond zijn bij een aan rijding op de Vledderweg tussen Vledderstad en Stadskanaal twee mensen gedood en twee zwaar ge> wond. Een uit Musselkanaal af komstig echtpaar, Van der B., fiet ste zonder licht ieder met een kind achterop en nog twee kinderen op eigen fietsjes in de richting Stads kanaal. In het schemerdonker wer den zij ingehaald door een busje. Doordat op dat moment een tegen ligger naderde, merkte de bestuur der van het busje de fietsers te laat en er volgde een botsing. Het echtpaar was op slag dood. Twee van de kinderen werden met ern stige verwondingen in een zieken huis opgenomen. Het busje kwam in een langs de weg lopende sloot terecht. De verongelukten zijn de 45- jarige S. van der Borg uit Mussel kanaal en zijn 43-jarige echtgenote. Hun zoontjes van 3 en 6 jaar, die bij de ouders achterop de fiets zaten, werden zwaar gewond in het academisch ziekenhuis in Gro- De in Londen gearresteerde 29- jarige René J. A. L., verdacht van oplichting van de sociale ver zekeringsbank in Amsterdam voor 3,5 ton, had een pas op naam van de 34-jarige K. S. uit Am sterdam, die zich nu bij de cen trale recherche in de hoofdstad heeft gemeld. L. gaf zich ook uit voor K. S. (Koop Strijker). De heer Strijker, aan wie de pas in april 1965 in Amsterdam werd uitgereikt, is door de be richten in de pers, waarin zijn naam werd genoemd, op de zaak geattendeerd, zo vertelde hij de politie. Hij is in zijn papieren gaan zoeken en miste toen zijn pas. Sinds wanneer hij deze kwijt is, weet hij niet, zo deelde hij de recherche mede en evenmin hoe ningen opgenomen. Var* de jongste is de toestand zorgwekkend. De beide andere kinderen die voor hun ouders uit fietsten, werden niet gewond. Op de weg tussen noógezancf en Groningen zijn zaterdag twee per sonenauto's na een botsing in vlammen opgegaan. De éne auto die als gevolg van een plotseling opgetreden defect op de linker rijbaan terecht was gekomen, vloog onmiddellijk in brand. Het vuur sloeg over naar de andere wagen, beide auto's brandden geheel uit. In totaal raakten bij dit ongeval zes personen gewond, waarvan vier zodanig, dat zij in een zieken huis moesten worden opgenomen. Een lid van de brandweer yan Hoogezand/Sappemeer overleed op de plaats van het ongeval tenge volge van een hartaanval. Zaterdagnacht zijn op de noorde lijke oprit naar de brug over het AmsterdamRijnkanaal in Am sterdam-Oost zeven personen ern stig gewond, toen een auto met vijf inzittenden, bestuurd door de 27- jarige kelner K. N. uit Leeuwarden, bij een inhaalpoging frontaal in botsing kwam met een tegenligger. De bestuurder van deze wagen, de 20-jarige heer W. H. C. Groene- weg en zijn 24-jarige passagiere mej. T. Beudeker, beiden uit Am sterdam, werden met ernstige ver wondingen in een ziekenhuis op genomen, evenals de inzittenden van de andere wagen, die volgens de politie onder invloed van sterke drank verkeerden. De kelner had vóór de fatale bot sing reeds vijf wagens bij het in halen min of meer ernstig bescha digd. In de gemeente Vleuten-de Meern is zaterdagmiddag omstreeks vijf uur op de kruising rijksstraatwee- Loobrug de 80-jarige J. T. F. Maarsseveen uit De Meern op de fiets aangereden door een per zijn pas in het bezit is gekomenXsonenauto- HÖ overleed ter plaatse, van René L. In afwachting van zijn uitlevering naar Nederland, .blijft René in hechtenis. Zijn po ging om op borgstelling vrij te komen, mislukte, maar deze week kan hij opnieuw een verzoek bij de rechter in Londen doen. In Herwijnen is zaterdag om streeks zes uur op de Lingedijk de TERNEUZEN Geboren: 30 aug. Patrick Cornelis, z. van Jacobus Verpoorte en Sonja C. Berwald, Zuidlandstr. 101; 31 aug. Clara Janneke, d. van Leen- dert van Wijck en Janneke 't Gilde, Oostkade 11; Eric Geertruda Jaco bus, z. van Adolph R. M. Samijn en Maria J. H. Franken, Oostdam 9 te Sas van Gent; 1 sept. Ina Johanna, d. van Jozeph A. Neve en Johanna A. Casteleijn, Zuidlandstr. 23; Pie- ter Jan, z. van Gerard J. Overbeeke en Cornelia J. Hubregtse, Chopin- laan 93; Ernst Theodoor,' z. van Herman H. C. de Leeuw en Rika E Sweringa, Koninginnelaan 18; Jo- iiannes, z. van Petrus A. M. van de Sriend en Maatje de Klerk, Breit nerstr. 131; Koen Cornelis Willem, t, van Th. J. van Bezu en Anna M. H. Bosland, Breitnerstr. 65; 2 sept. lasper Christiaan, z. van Cornelis ran den Bovenkamp en Maatje Si- monse, Heer Janstr. 1 te Zaamslag; Franqois Joost, z. van Joost P. de longe en Laurina C. de Jonge, «ixelsestraat 45 te Zaamslag; Herwald Johannes Maria, z. van Ronny P. Gelderland en Marleentje Vf. F. van Passel, Middenstr. 79; 3 lept. Daniël Willem, z. van Antho- nie J. 't Gilde en Geertje C. Cam- phens, Jan Steenstr. 4; Claudia, d. van André J. de Rijcke en Wilhel- inina Jonkman, Julianastr. .19 te ^xel; Marco, z. van Jacob Note- haart en Jozina G. van Houte, Mag- aoliaplein 4; Wilhelmina, d. van Cornelis J. Roose en Catharina W. ie Putter, Rozenstr. 154; 4 sept. Albert, z. van Abraham Riemens en Aaltje Heersprink, Marijkestr. 50 :e Axel; Natasja Anna-Maria Jose- phus, d. van Harry F. P. van de Voorde en Leonie A. M. C. van Walle, Reedijkstr. 58 te Westdorpe; Dina Johanna Christina, d. van Johannes G. Verbrugge en Sara de Feijter, Graaf Jansdijk 59 te Axel; 5 sept. Marie-Thérèse Henriëtte Marguerite, d. van Jan C. Visser en Marguerite F. M. Jurriëns, Vinken- str. 8; 6 sept. Patrick Freddy Oscar, i. van Oswald H. E'. Martens en Jobina J. A. Faes, Tamarindestr. 11. Huwelijksvoltrekkingen: 1 sept. Medy J. Vliegendhart (won. te Sas van Gent), 31 j., geh. gew., en Viviane Broekhuis, 26 j., Dijkstr. 61 a/b. Overleden: 31 aug. Janna Haak, 53 j., echtg. van L. J. Dieleman, O 16; Jan Rinkhoud (won. te Hoek), 89 j., echtg. van M. Jansen; 2 sept. Edmondus van Hurck (won. te Westdorpe), 69 j„ echtg. van A. S. de Bouver; Irma E. M. Verhelst, 82 j., geh. gew. met, C. F. M. Cort- vriendt. Nieuwe Kerkstr. 27; 4 sept. Cornelia A. de Lange (won. te Axel), 75 j., geh. gew. met J. G. J. Geerling; 5 sept. Frangois van Es, 69 j., echtg. van P. T. Bruggeman, F. Bolstr. 16. TERNEUZEN Ingekomen personen: A. N. G. Hofland, Verdistr. 25, van Axel; M. L. Jasperse, Rozenstr. 116, van Yerseke; M. M. J. M. Peeters, Nwe kerkstr. 17, Oostende (B.); A. A. R. Claeys, Nwe Kerkstr. 17, van Oostende (B.); J. W. de Gardeijn, Verdistr. 5, van Goes; V. I. de Put terde Caluwé, Esdoornlaan 19, van Sas van Gent; J. H. de Putter, Esdoornlaan 19, van Zaamslag; J. Pol, Schoolweg 33, van Vreeswijk; A. C. H. de Moor, Larixstr. 36, van 's-Heerenhoek; E. C. Dissevelt, Scheldekade 53,'wan Leiden; E. J. Wijdeveld, IJsbaanstr. 1, van Vrees wijk; G. Puister, Iepenlaan 48, van Amsterdam; M. den Hollander, Stationsweg 66, van Domburg; T. A. Swartelé, Steenkamplaan 2d, van Hoek; R. K. Jahangiri, J. van Stolbergstr. 22, van Rotterdam; J. Ashiri, J. van Stolbergstr. 22, van Rotterdam; B. Timmer, Verdistr. 1, van Delfzijl; L. M. M. Dieleman Dieleman, Zuidlandstr. 63, van Oostburg; H. Smit, Burg. Geillstr. 32, van Amsterdam; E. W. Roco,' Beethovenhof 44, van Spijkenisse; B. Mirzapour, Steenkamplaan 10, van Rotterdam; M. T. Ahmadi Par- cheli, Steenkamplaan 10, van Rot terdam; L. Vali Pour, Steenkamp laan 10, van Rotterdam; A. A. Ha- bibi Shahmirzad, Kastanjelaan 60, van Rotterdam; E. Khanjari, Kas tanjelaan 60, van Vlaardingen; I. Mahian, Kastanjelaan 60, van Rot terdam; P. W. Bolleman, Van Steen bergenlaan 26a, van Axel; H. Vis sers, Brederostr. 10, van Dordrecht; J. B. van der PiasBerkheij, Verdi str. 23, van Sluis. Vertroken personen: A. J. Trim- peBlok, Breitnerstr. 10, naar Ber gen op Zoom; F. Brunnekreeft, Den- nenstr. 12,. naar Bergen op Zoom; R. A. Josiassen, Zuidlandstr. 103, naar Breda; J. I. H. de Meijer, Scheldekade 35, naar Ubbergen; C. Faasse, lepeniaan 48, naar Rotter dam; M. J. L. Chapman, Van Steen bergenlaan 25a, naar 's-Gravenha- ge; A. L. P. Wijffels, Noofdstr. 103, naar Ossendrecht; D. C. Geuquierre Nieuwediepstr. 89, naar Hoek; M. T. Dekker, Koninginnelaan 2, naar Zaamslag; V. VliegendhartBroek huis, Dijkstr. 61 a/b, naar Sas van Gent. duopassagier van een bromfietser bij een ongeval omgekomen. De bromfietser verleende aan een landbouwtrekker geen voorrang. De duopassagier, de 15-jarige C. de Ridder uit Asperen, werd van de bromfiets geslingerd en werd door de landbouwtrekker over reden. Bij aankomst in een zieken huis in Leerdam overleed hij. De 5-jarige Thomaske Sjoukje Kroes uit Ens is zondagmorgen overreden door een auto. Zij was op slag dood. Het ongeval gebeur de op de Vliegtuigweg bij Ens waar het aan het spelen was. Het kind stak plotseling de weg over en werd door de auto gegrepen. Zaterdagnacht om half een is op de weg van Vries naar Zeijen een personenauto tegen een rechte van de weg staande boorrf gereden. De bestuurder van de auto, de 33-jarige heer D. Klun- der uit Anlo, is ter plaatse aan zijn verwondingen overleden. Twee mede-inzittenden werden gewond in een ziekenhuis in Assen opgenomen. Het Amerikaanse leger gaat met spoed maatregelen nemen tegen huiseigenaren in de omge ving van militaire kampementen die weigeren aan negersoldaten te verhuren. Minister van defen sie McNamara zei donderdag-" avond dat onmiddellijk sancties zullen worden genomen ter be strijding van een „schandelijke discriminatie tegen duizenden mannen in uniform en hun ge zinnen". Uit een onderzoek door het „pentagon" was gebleken dat in één derde van de gebieden waar militaire bases zijn discriminatie wordt toegepast bij verhuur van woningen. Brigade-genefaal Ekman zal worden belast met een nationaal programma om een einde aan de rassendiscriminatie bij de ver huur te maken. Het eerste zal hij zich bezig houden met Califor- nië waar meer dan honderddui zend militairen buiten hun bases wonen. Tot de maatregelen die worden overwogen, behoort het verbieden van «nilitairen wonin gen te huren in wijken waar ras senscheiding wordt toegepast. De autoriteit in Hongkong hebben gisteren alle handel in vuurwerk een voor Chinese feesten welhaast onmisbaar arti kel verboden. Zij willen voor komen dat het explosieve mate riaal doof terroristen gebruikt wordt voor het vervaardigen van bómmen, zoals er tijdens de re cente onlusten in de Britse kroonkolonie al zoveel gebruikt zijn. Volgens waarnemers zou van alle beperkende bepalingen, die tot dusver zijn afgekondigd, deze het meeste effect kunnen sorteren. Kort na de uitvaardiging van 't verbod heeft de politie al het vuurwerk in de winkels in beslag genomen. De eigenaars krijgen schadevergoeding, In de laaggelegen gebieden van centraal Mexico zijn duizenden naar hoger gelegen terrein ge vlucht, omdat de door hevige regenval gezwollen rivieren de dijken dreigen te doorbreken. In de staat Guanajuanto staan reeds enkele plaatsen onder water en ongeveer 4000 gezinnen zijn dak-J. loos. In de Westduitse staalindustrie staat een grootscheepse fusie voor de deur want de August Thyssenhütte A-G. en de Hüt- tenwerke Oberhausen A.G. heb ben vrijdag bekendgemaakt dat zij 'n fusie willen aangaan. Tezij- nertijd zullen de aandelen Hoag worden omgewisseld tegen aan delen Thyssen, waarschijnlijk in de verhouding tien aandelen Hoag tegen zes aandelen Thys sen plus tien der nominale waar de der aandelen Ath in contan ten. Het Thyssen-concern dat afge zien van de Britse genationali seerde staalindustrie de grootste van Europa is, zal na de fusie de beschikking hebben over een ca paciteit voor de produktie van ongeveer tien miljoen ton ruw- staal per jaar bij een omzet aan derden van circa acht miljard mark en met een personeels sterkte van 110.000 man. Zijn aandeel in de ruwstaalproduktie van de bondsrepubliek zal dan stijgen van 22 tot 28 procept. Voor de voorgenomen fusie is toestemming van de commissie der Europese gemeenschappen in Brussel nodig. Thyssen wil de goedkeuringsaanvrage zo spoedig mogelijk indienen en zodra toe stemming is verleend zal de ruil van de aandelen tot stand wor den gebracht. De Westduitse re gering en de regering van de deelstaat Noordrijnland-Westfa- len zijn van het voornemen om een fusie aan te gaan op de hoog te gesteld. Rap Brown, voorzitter van de Amerikaanse negerorganisatie Snick, het comité voo.r geweld loze studentenactie, moet zich voor de justitie in Maryland ver antwoorden wegens het uitlok ken van oproer en brandstichting op 24 juli. De gouverneur van Virginia, waar de negerleider zich op het ogenblik bevindt, heeft hem uitgewezen. Op ge noemde datum hield Brown in Cambridge/Maryland een bij zonder felle toespraak, waarin hij zijn toehoorders aanspoorde Op de avond van dezelfde dag kwam het in deze stad tot ras- senonlusten, waarbij verschei dene gewonden vielen en veel schade werd aangericht. Sedert dien is Brown tweemaal gearres teerd, eenmaal wegens verboden wapenbezit en weer op borgtocht vrijgelaten. Volgens de Westduitse minis ter van gezondheid, mevrouw Kaete Strobel (S.P.D.) is er in de bondsrepubliek voor zover haar bekend geen salmonellen- infectie op grote schaal te duch ten. In antwoord op een schriftelij ke vraag heeft zij meegedeeld dat er geen verband bestaat tus sen de salmonelleninfectie in Beieren en de in Nederlands kippevlees aangetroffen salmo- nellen. De besmetting in Beieren, die één mensenleven heeft geëist, was voor zover bekend, niet het gevolg van besmette levensmid delen. In de bondsrepubliek, en in de E.E.G. zijn nieuwe richtlijnen in voorbereiding om besmetting met salmonellen te voorkomen, aldus de minister. Van het vliegkamp Valkenburg is gistermiddag een Neptune van de marinevliegdienst opgestegen om te zoeken naar het zeiljacht „Najade" van de koninklijke ma rine jachtclub. Het 12 meter lange, kitsgetuigde jacht is op 2 september uit Den Helder ver trokken voor een tocht naar Ber gen (Noorwegen). Er wordt ech ter rekening mee gehouden dat het schip op de Waddenzee is ge bleven. Schipper is luitenant ter zee Massee,' die als een ervaren zeézeiler bekend staat, verder zijn nog vier heren en een dame aan boord. De scheepvaart is verzocht naar het jacht uit te kijken. DINSDAG 12 SEPTEMBER 1967 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.20 Lich te grammofoonmuziek; 7.55 Deze dag; 8,00 Nieuws; 8.10 Actualitei ten; 8.15 Lichte grammofoonmu ziek (8.3Ö8.35 De groenteman, praatje voor de huisvrouw); 8.50 Morgenwijding; 9.00 Stereo: Klank juwelen (gr.) (9.359.40 Water standen); 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoekolatenprogramma 11.00 11.02 Nieuws); 11.55 Beursberich ten; 12.00 Stereo: Dansorkest en zangsolisten; 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12.30 Overheidsvoorlichting: Uitzending voor de landbouw; 12.40 Licht in strumentaal sextet; 13.00 Nieuws; 13.10 Actualiteiten; 13.30 Stereo: Moderne grammofoonmuziek: 15.10 Voor de vrouw; 15.40 Stereo: Radio trombonekwartet: moderne mu ziek; 16.00 Nieuws; 16.02, Altviool en piano: moderne muziek; 16.15 Voor de jeued; 17.15 Lichte gram mofoonmuziek voor de teenagers; 18.00 Nieuws: 18.15 Actualiteiten: 18.30 Licht orgelsnel; 19.00 Muziek mozaïek: 20 00 Nieuws; 20.05 Zing met ons mee: liedjesprogramma; 20.35 Zomertoer: gevarieerd pro gramma; 22.00 De Jemen Bosch- tentoonstellin" in Den Bosch, be schouwing; 27.30 Niéuws;22.40 Actualiteiten; 22.55 Stereo: Moder ne Engelse .orkestmuziek (gr.); 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Meditatie; 7.15 Lichte gram mofoonmuziek (7.307.32 Nieuws): 7.55 Overweging: 8.00 Nieuws; 8.10 Lichte grammofoonmuziek: 8.30 Nws; 8.32 Touringclub: vakantie- tips: 8 4.1 Voor de huisvrouw; 10.00 S'*reo: Moderne grammo foonmuziek; 11.00 Voor de zieken; 12.00 Stereo: Musette orkest en zangsoliste; 12.18 Marktberichten voor schipners: 12.20 Voor de land bouwers; 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Actualiteiten: 12.50 Licht in strumentaal ensemble en solisten; 13.30 Musiësta: licht muziekpro gramma (opn.); 14.20 Schoolradio; 14.40 Stereo: Licht ensemble; 15.00 blank Amerika plat j te branden.i. pizzicato: muzikaai middaèmaga zine; 17.00 Overheidsvoorlichting: Oude landhuizen op Curagao. Spre- De ongeveer 460.000 man ster ke Westduitse strijdmacht zal met hoogstens 15.000 a 19.000 man ingekrompen worden. Volgens de Westduitse rege ringswoordvoerder Karl-Guen- ther von Hase zouden bondskan selier Kiesinger en de Westduit se minister van defensie Schrö der in beginsel hierover over eenstemming bereikt hebben. Von Hase voegde er evenwel aan toe, dat het overleg over de wenselijkheid van inkrimping van de „Bundeswehr" nog niet afgesloten is. Maar als een in krimping noodzakelijk zou ziin, zou deze binnen de 15.000 a 19.000 man blijven. D.P.A. tekent hierbij aan, dat het Westduitse ministerie van defensie er evenwel naar streeft de huidige sterkte te handhaven en de troepenmacht niet in te krimpen. De agenda van de gemeente raad van Zwartewaai voor aan staande donderdagavond ver meldt het voorstel van de raads leden J. Hobbel, J. Stolk, M. Brobbel en W. van Heyzen om de beide wethouders J. van der Wel en J. Kuut te ontslaan. De raad van Zwartewaai heeft enige tijd geleden het vertrouwen in B. en W. opgezegd. Wethouder Van der Wel wordt verweten dat hij zou hebben ge faald in het gehele beleid inzake de aan- en verkoop van gronden en gebouwen. Een ander punt is het uitblijven van de afwikkeling van de besluiten van de raad in zake werkzaamheden aan de Henry Fordstraat. De heer Kuut wordt verweten tekort te schie ten in zijn leiding en toezicht op de dienst van gemeentewerken. ker: F. J. van Wel; 17.10 Voor de jeugd; 18.00 Licht pianospel (gr.); 18.20 Uitzending van de Boeren partij. Spreker: De heer H. Koe koek, voorzitter v. d. Boerenpartij; 18.30 Musicerende dilettanten: koorzang; 18.50 Ondernemend: nieuws en commentaren i.s.m. het Nederlands katholiek ondernemers- verbond; 19.00 Nieuws; 19.10 Ac tualiteiten; 19.30 Conciliepostbus; 19.35 Vaudeville: lichte grammo foonmuziek; 20.00 Stereo: Omroep orkest: moderne en klassieke mu ziek; 21.00 Voordracht; 21.20 Pro menadeorkest en zangsoliste: ope ra- en operettemuziek; 22.00 De zingende kerk, muzikale lezing; 22.30 Nieuws; 22.40 Overweging; 22.45 De politie, hoorspel; 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nieuws; 9.02 Actualiteiten; 9.10 Platen maarrr: lichte platen; 10.00 Nieuws; 10.02 Kwink: pop- en cabaretpro gramma (10.30 Geen ja, geen nee; 11.00 Nieuws); 12 00 Nieuws; >2.02 Expres: platen bii de lunch (13.00 Nieuws); 14.00 Nieuws: 14.02 De was in de last: verzoekplaten: 15 00 Nieuws; 15.02 Mix: gevarieerd pla- tenprogramma (16.00 Nieuws); 17.00 Nieuws; 17.02—18.00 5555en en 6666en. BRUSSEL (Ned. uitz.): 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muziek; 12.40 Weerbericht, mededelingen, pro gramma-overzicht en SOS-berich- ten voor schipners; 12.48 Lichte muziek; 12.55 Buitenlands pers overzicht; 13.00 Nieuws, weerbe richt en mededelingen; 13.20 Tafel- muziek; 14.00 Nieuws; 14.03 Lichte muziek: 15 00 Nieuws; 15.03 Semj- klassieke muziek: 15.40 Klassieke pianomuziek; 16.00 Nieuws; 16.03 Beursberichten; 16.09 Programma voor oudere luisteraars: 17.00 Nws en weerbericht; 17.15 Soirituals en gosDelsones; 17.45 Nederlandse volksliederen; 18.00 Nieuws: 18.03 'Voor de soldaten: 18 28. Paarde- snortuit.slagen; 1830 Franse les; 18.32 Gitaarmuziek; 1845Sport- nroTamma: 18.52 Taal wenken; 18.55 Lichte zang; 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokroniek; 19.40 Licht'e muziek; 19.50' Lezing: 20.00 Hand in hand met Nederland; 20.30 Hoorspel: 21.45 Lichte miv.iek; 22.0022.15 Nieuws en berichten. TELEVISIEPROGRAMMA'S - NEDERLAND I: 18.45 De Mini- molen: '8 50 Journaal: 18.55 Recla me: 19.00 Maia Plisetskaia en Nicholas Fadeiietsjew, balletpro gramma; 19.20 Van nul uur één tot middernacht, Duitse tv-serie; 19.45 Met pijpen en trommels, reportage van landeliik showconcours; 19.56 Reclame: 20.00 Journaal; 20.16 Re clame; 20.20 Attentie; 20.45 De maan in de gele. rivier, toneelspel van dp Ierse tv; 22.20 Gesprek met ds. T. Broertjes; 22.30—22.35 Jour naal. NEDERLAND II: 20.00 Nieuws in 't kort; 20.01 Reclame; 20.05 Ri- corda, amusementsnrogramma van de Belgische tv: 20.50 Homofilie - diagnose van bet anders zijn. docu mentaire; 21.56 Reclame; 22.00— 22.15 Journaal. BELGIE (Ned. uitz.): 18.55 Zand mannetje: 19.00 Tienershow: 19.35 Kwart-Eefie. nrdgramma voor de vrouw; 19.52 Mededelingen en Ne derlandse les: 20 00 Nieuws: 20.25 Het Zuiden (Sud), snel; .22.05 Me dium: kunst- en cultuurmagazine; 22.35 Nieuws. WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1967 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws en ochtendgymnastiek; 7.20 Socialis tisch strijdlied; 7.23 grammofoon muziek en reportages (7.307.35 Van de voorpagina, persoverzicht); 7.55 Deze dag; 8.00 Nieuws; 8.10 Lichte grammofoonmuziek en reportages (8.308.35 Van alle markten thuis, praatje voor de huis vrouw); 9.00 Klassieke pianotrio (gr.); 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.00 Lichte grammo foonmuziek; 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Nieuws; 11.02 R.V.U.: Genealogische banden tussen „zuid en noord"-Nederland, door H. L. Kruimel; 11.32 Holland festival 1967: fanfare-orkest: moderne mu ziek; 11.50 Lichte grammofoonmu ziek; 12.22 Voor het platteland; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Stereo: Metropole- 93. Terwijl het toernooi weer in volle gang is, gebeurt er bij de verlaten tenten iets, dat de ver raderlijke plannen van prins An- gelo dreigt te dooi'kruisen. Bij Arams tent heeft Broek zijn dolkmes getrokken en behoed zaam begint hij het tentzeil open te snijden. Spoedig heeft Arams trouwe wapenknecht het tent doek voldoende opengesneden om er door te kunnen. Snel glipt hij naar binnen, waar Presto nog steeds stevig op de bank gebon den zit. „Geen woord er staat een schildwacht voor de tent fluistert Broek, terwijl hij de doek voor Presto's mond weg trekt. Met enkele sneden bevrijdt hij de knaap van de knellende touwen en samen sluipen zij naar het gat in het tentzeil. Spiedend kijkt Bróck naar buiten. „Kom," fluistert hij dan, „de weg is vrij." orkest; 13.00 Nieuws; 13.10 Actua liteiten en kalender; 13.25 Vrij en tree, cabaret; 13.50 Gesproken por tret; 14.05 Omroeporkest: semi- klassieke muziek; 14.45 Stereo: Omroepkamerkoor: klassieke liede ren; 15.00 Voor de kinderen; 16.00 Nieuws; 16.02 Lichte Nederlandse grammofoonmuziek; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Jazzmuziek (gr.); 18.00 Nieuws; 18.lè Actualiteiten; 18.20 Uitzen ding van de Anti Revolutionaire Partij. Spreker: mr. W. de Kwaad- steniet, secretaris van de Anti Re volutionaire Partij; 18.30 Stereo; Dansorkest; 19.00 Licht orgelspel; 19.20 Artistieke staalkaart; 20.00 Nieuws; 20.05 Militaire kapel (gr.); 20.10 Reportage van de voetbal wedstrijd NederlandOost-Duits- land te Amsterdam; 22.05 Lichte Grammofoonmuziek; 22.30 Nieuws; 22.40 Actualiteiten; 22.55 Stereo: Moderne muziek; 23.20 Radio jazz- magazine; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II:, 7.00 Nieuws; 7.10 Dagopening; 7.15 Stereo: Klas sieke grammofoonmuziek; 7.30 Nieuws: 7.32 Radiokrant; 7.50 Ste reo: Lichte grammofoonmuziek; 8.00 Nieuws; 8.10 Stereo: Gewijde muziek (gr.); 8.30 Nieuws; 8.32 Touringclub: vakantietips; 8.45 Negro spirituals (gr.); 9.00 Voor de zieken: 9.40 Voor de vrouw; 10.30 De bijbel is toch moeilijker dan u denkt: studiodienst; 11.00 Lichte grammofoonmuziek; 12.27 Medede lingen voor land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Grammofoon muziek, event, actualiteiten; 12.50 Operafragmenten (gr.); 14.00 Amu sementsmuziek (gr.); 14.20 Lichte grammofoonmuziek; 15.05 Een goed begin: debutanten piano- en zangracital; 15.50 Biibelvertelling voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.00 De LondonMelbournrace, hoorspel; 17.15 Stereo: Lichte grammofoonmuziek; 17.50 Over heidsvoorlichting: Politie nu; 18.00 Tijd vrij' voor muziek in vrije tijd: A. Stereo: Licht vocaal ensemble (opri.); B. Harmonie-orkest; 18.30 Spektrum: nieuws uit de protes tants-christelijke organisaties; 18.50 Lichte grammofoonmuziek; 19.00 Nieuws en weerpraatje; 19.10 Ra diokrant; 19.30 Leger des Heils- kwartier; 19,45 Wereldpanorama; 19.55 Stereo: Lichte grammofoon muziek; 20.15 De LondonMel bournrace. hoorsnel; 20.30 Kamer orkest: klassieke muziek; 21.35 Visoen en visie: letterkundig pro gramma; 21.55 Stereo: Lichte gram mofoonmuziek; 22.15 Wiid als de wereld: internationale oriëntatie in kerk, zending en oecumene; 22.30 Nieuws: 22.40 Stereo: Licht instru mentaal kwintet (gr.); 23.00 Ver antwoord ouderschap, lezing; 23.15 Lichte Grammofoonmuziek; 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nieuws; 9.02 Actualiteiten;, 9.05 Kaleido- scoop: AVRO-solisten en orkesten (onn.); 10.00 Nieuws; 10.02 Arbeids vitaminen, ponuiair verzoekplaten- nrogramma (11.00 Nieuws); 12.00 Nieuws; 12 02 Operette-muziek (gr.); 13.00 Nieuws; 13.02 Actuali teiten; 13.05 Zet. 'm op! plaatjes en praatjes (14.00 Nieuws); 15.00 Nieuws; 15.02 Lichte muziek voor een Hollands publiek; 16.00 Nws; 16.02 Toerbeurt: platenprogramma van AVRO's jeugdafdeling; 17.00 Nieuws; 17.02 Actualiteiten; 17.05 Rhythm and blues; oude en nieuwe opnamen; 17.3518.00 Hillbilly time: Country and Western muziek. BRUSSEL (Ned. uitz.): 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muziek; 12.40 Weerbericht, mededelingen, pro gramma-overzicht en SOS-berich- ten voor schippers; 12.48 Lichte muziek: 12.55 Buitenlands pers overzicht: 13.00 Nieuws, weerbe richt en beursberichten; 13.20 Ta- felmuziek; 14.00 Nieuws; 14.03 Lichte muziek; 14.20 Koormuziek; 14.30 Filmmuziek; 14.50 Koorzang (15.00 Nieuw»!: 15.15 Kinderpro gramma; 16.00 Nieuws; 16.03 Beursberichten; 16.09 Dansmuziek; 17.00 Nieuws, weerbericht en me dedelingen: 17.15 Dagdromen; 18.00 Nieuws: 18.03 Voor de soldaten; 18.30 Uitzending over lekenmoraal en filosofie; 18.50 Sportprogram ma; 18.57 Taaiwenken; 19.00 Nws, weerbericht en radiokroniek; 19.40 Lichte muziek: 20.00 Amusements concert: 22.0022.15 Nieuws en berichten. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 17.00 Douchka, filmpje voor kinderen: 17.2017.35 Voor de kinderen; Naiha. filmpje; 18.45 De Minimolen: 18.50 Journaal; 18.55 Reclame; 19.00 Speciaal pro gramma, gewijd aan Luxemburg, i.v.m. statiebezoek; 19,15 Interna tionaal agrarisch nieuws; 19.41 Uit zending stichting Socutera; 19.56 Reclame; 20.00 Journaal en weer- overzicht; 20.16 Reclame; 20.20 Po litieke uitzending: Het Gerefor meerd Politiek Verbond: 20.30 Les espions, hoofdfilm; 22.25 Voetbal wedstrijd NederlandOost-Duits- land, samenvatting; 22.5523.00 Journaal. NEDERLAND II: 20.00 Nieuws in 't kort; 20.01 Reclame; 20.05 Waauw, programma voor de jeugd; 20.35 Batman, tv-serie; 21.25 Euro pees panorama; 22.10 Reclame; 22.1522.30 Journaal. BELGIE (Ned. uitz.): 17.00— 18.00 Televisum, jeugdtelevisie; 18.55 Zandmannetje; 19.00 Tijd voor u; 19.25 Arena; 19.52 Mede delingen en weerbericht; 20.00 Nieuws; 20.25 Dr. Kildare, tv-serle; 20.50 Panorama; 22.00 Gastpro- gramma: lekenmoraal en filosofie; 22.30 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 7