DE NIEUWE EL4T125 de échte zware van de Weduwe Ja,wat graag POCKETBOEKEN - VAN DE SANDE Je reinste tabak. Lekker zwaar en pittig. Geurig tot de laatste lange draad. Al jaren aan de top voor mannen die «zwaar» voor hun geld willen hebben. FIAT-AGENT ZaamslagFa. A. DE KEIJZER&ZN Hulst: W. J. BLOCK Ter neuzen: Autobedrijf A. DE KEIJZER&ZN China weer voorgedragen voor lidmaatschap V.N. U-2 BOVEN CHINA NEERGEHAALD COMPENSATIE NA ABERFAN-RAMP Grote bult voor Newyorkse politie Wielrennen JOS VAN DER VLEUTEN GEBRUIKTE DOPING MELKBUS STAGNEERT TREIN Revolutionair is de conceptie! Ruimte, luxe en comfort van 'n grantu- rismo, machine (2 bovenliggende nokkenassen) van 'n sportwagen, prijs van 'n middenklasser. Maak snel 'n proefrit in deze grote Fiat! 1600CC i 8599,- Pagina O UB V til E ZËÜUW Plein 29, Telefoón 01153-468 v. Maelstedeweg 4, Telefoon 011402101 Verl. v. Steenbergenlaan 25, Telefoon 01150—4564 België heeft het zondag on danks een staking van cultureel en technisch personeel bij de B.R.T.R.T.B. niet zonder eigen radio en t.v. behoeven te stellen. Het personeel had 't werk neer gelegd ter ondersteuning van een eis voor dubbele toeslag voor zondagswerk en het heeft ge dreigd de zondagsstakingen te zullen herhalen tot de eis is in gewilligd. De radio is niettemin de gehele dag in de lucht ge weest met grammofoonplaten- programma's, die af en aan wer den gekondigd door wat onwen nige gelegenheidsomroepers, leden van het hoger personeel dat niet aan de staking deelnam. Ook kon een aantal nieuwsuit zendingen worden uitgezonden, omdat de bond van radio- en DE DOUANE IN BELG1E STAAKT Negen landen hebben Oe Thant formeel verzocht de kandidatuur van communistisch China voor het lidmaatschap van de V. N. op te nemen op de agenda van de 22ste algemene vergadering die 19 september wordt geopend. De landen zijn Roemenië welks minister van buitenland se zaken de nieuwe voorzitter van de assemblee zal zijn, Alba nië, Algerië, Cambodja, Kongo- Brazzaville, Cuba, Guinea, Mali en Syrië. De landen hebben een memorandum ingediend waarin om „herstel van China's wette lijke rechten" wordt gevraagd. Dezelfde negen landen droegen China vorig jaar ook voor. Even als in daaraan voorafgaande ja ren wilde de algemene vergade ring China toen niet erkennen. Ook weigerde de assemblee het nationalistisch Chinese bewind op Formosa uit te stoten. Er is een tweederde meerderheid no dig voor aanvaarding van China ..als lid.' In ingelichte kringen in New' York achtte men de kans dat ditmaal wel 'n tweederde meer derheid zal worden verkregen vrijwel uitgesloten in verband met de ontwikkelingen in China waar o.m. buitenlandse ambas sades werden gemolesteerd. Ook wees men op de verslechterde betrekkingen tussen Peking en landen van het Sowjet-blok en een aantal niet-verbonden lan den. Hier een beeld van het vliegveld Zaventhem, waar de douaniers de tijd doden met een spelletje kaart. televisiejournalisten het recht op informatie van het publiek bo ven de gevoelens van solidariteit met de stakers had gesteld. De tv kwam 's middags en 's avonds in de lucht met enkele film en nieuws, uiteraard vooral sport nieuws. Boven het oosten van het land heeft de Chinese luchtmacht een U-2 van nationalistisch China neergeschoten, zo maakt het offi- ciale persbureau „Nieuw China" bekend. De U-2 is een bemand verkenningsvliegtuig van Ameri kaanse makelij, dat op grote hoogte vliegt. Volgens het persbureau zijn sinds september 1962 verscheide ne malen nationalistisch-Chinese U-2-vliegtuigen neergeschoten. Het eerste toestel van dit type dat werd neergehaald, was dat van de Amerikaanse piloot Powers, in 1960 boven de Sowjet-Unie. Aan het touwtrekken om de grootte van de financiële com pensatie voor de ouders van 116 kinderen, die vorig jaar oktober in het Britse mijndorp Aberfann het leven lieten toen de berg mijnafval ging schuiven, is vrij dag een eind gekomen. Elk ge zin dat één of meer kinderen ver loor, krijgt nog 50.000 gulden uit gekeerd boven de bedragen die al uit het door giften uit de ge hele wereld gevormde fonds zijn uitgekeerd. De man, die de belangen van de ouders verdedigde, C. Sulli van, zei: „We zijn goed behan deld. Geld kan ons verlies niet vergoeden, maar een volle beurs maakt het lijden dragelijker". De nabestaanden hadden al een flink bedrag ontvangen, maar er volgde een heftige discussie of zij meer of minder hadden moeten hebben. Het na de ramp gevorm de fonds beschikte over een be drag van ongeveer 18 miljoen gulden. Na andere uitbetalingen, zoals aan de nagelaten betrek kingen van 28 omgekomen vol wassenen en reserveringen voor gewonden, houdt het fonds acht miljoen in kas voor nog nader te bepalen bestemmingen. De Newyorkse politie heeft za terdagavond op het internatio nale vliegveld Kennedy 'n goede slaggeslagen met de arrestatie van twee Amerikanen, een Cos- taricaan, een Cubaan en een Mexicaan, die uit een vliegtuig uit New Orleans stapten. Zij bleken een hoeveelheid cócaïne bii zich te hebben ter waarde van 2.800.000 dollar. Kort na de arrestatie van de vijf reizigers drie mannen en twee vrou wen werd een derde vróuw, een 31-jarige Cubaanse, in haar woning in New York ingere kend wegens handel in verdo vende middelen. Tot dusver is in de Ver. Sta ten slechts enkele malen een dergelijke hoeveelheid verdoven de middelen in één slag buitge maakt. De Nederlander Jos van der Vleuten heeft tijdens het wereld kampioenschap op de weg voor beroepsrenners, dat op 3 septem ber in Heerlen werd gehouden, doping gebruikt. Dit is in Tunis waar het uitvoerend comité van de internationale wielrenfedera- tie (U.C.I.) vergaderde, door de secretaris-generaal van de U.C.I. de Fransman René Chesal, be kend gemaakt. Van der Vleuten heeft een boete gekregen van 2.000 Zwitserse francs (circa 1.500 gulden). Tevens is de Bra bander, die als vijfde eindigde nadat hij al na 7 km met de goede ontsnapping was meegegaan, ge diskwalificeerd en uit de officiële uitslag geschrapt. De eerste drie van het wereld kampioenschap Eddy Merckx, Jan Janssen en de Spanjaard Saez werden bij het doping onderzoek zuiver bevonden. AUTO-ONGELUK Bij een frontalebotsing tussen een Opel en een 2 cv op de noor delijke oprit naar de brug over het Amsterdam-Rijnkanaal, wer den 7 personen gewond, van wie twee ernstig. De inzittenden van de Opel zouden onder de invloed van sterke drank hebben ver keerd. Bij het inhalen zou deze auto reeds vijf andere wagens hebben beschadigd, alvorens met de 2 CV in botsing te komen. Een trein die op weg was naar Leeuwarden is zondagochtend om tien uur op een particuliere overweg tussen Grouw en Wir- dum in botsing gekomen met een lege melkbus. Het obstakel kwam klem te zitten tussen de trein en de rails en het duurde 18 minu ten voor men de bus had los gewrikt. De rijkspolitie in Idaar- deradeel en de spoorwegrecher- che stellen een onderzoek in. Hockey Dames Oirschot—Olympia 2—4 Na 2 tournooien te hebben ge wonnen, n.l. te Terneuzen en te Parijs begonnen de Terneuzense dames wat onwennig deze eerste competitie-wedstrijd. Het vlotte allemaal niet zo goed in de voor hoede. Toch kwamen er leuke aanvallen en na 15 min. kwam Olympia er wat beter in. Het was dan ook Ria Mullaert die Olym pia aan 'n voorsprong hielp. Direct hierna gingen de Oor schotse dames in de aanval maar de Olympia achterhoede hield stand. 4 minuten voor de rust was 't Marie Jose de Coninck die uit 'n corner keihard inschoot (0-2). Na de rust waren het de Oir- schotse dames die het initiatief namen. Zij bouwden aanval na aanval op. In 5 min. tijds zagen zij kans de stand op 22 gelijk te brengen. De Olympia-dames zetten toen alles op alles en trok ken allen in de aanval. Dit' had succes. Ria Mullaert. scoorde nog 2 maal voor Olympia zodat Olympia de eerste 2 punten in de wacht sleepte. 4 cilinder, 1608 cc, 2 bovenliggen de nokkenassen, 99 pk, 160 km/u, 4 schijfremmen m. rembekrach- tiger extra brede banden, wis selstroom-generator, 2-traps car burateur, acceleratie 0-80 km/u: 9,5 sec., veiligheids-stuur, -interi eur en -carrosserie, ruitenwis sers met geheugen, gesloten koelsysteem, zelfdenkende ven tilator, geen smeerpunten, slaap banken met microafstelling, 4- deurs, anti-verblindings-spiegel, kaartleeslampje. Compl. f 8599,- (laken bekleding) f 8699,- (sim. leder bekl.).

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 6