Ajax maakte Volendam in met 7-1 kaas uit het vuistje Verrassende nederlaag van PSV tegen F.C. Twente DE SP0RTT0T0 TERNEUZEN- DOS.KO 5-2 ZaierdagvoeibaS Het Nederlands elftal tegen Oost-Duitsland 3 DE VRIJE ZEEUW Michelin- en Falkplan- wegenkaarten Boekhandel VAN DE SANDE Duivensport %rvw Oost-Duitsland won met 8—0 Eddy P. G. weer in het doel Pagina 4 Maandag 11/dinsdag 12 september 1967 ging, waarin soms met beton- Voetbal getracht werd de 21 voorsprong te behouden. Eén mi nuut vóór het laatste fluitsignaal raakte Cornwell de bal met de hand aan en- er zat niets anders op dan dat scheidsrechter Van A1AX—VOLENDAM 7—1 9. Nuninga 10; 34. Cruyff 2 0; 36. Keizer 30; 67. Henk Groot 4—0; 75. Pelk 4—1; 77. Henk Groot 51; 83. Cruyff 61; 86. Henk Groot 71. Toeschouwers24.000. In een aantrekkelijke en spor tieve wedstrijd heeft Ajax een ietwat geflatteerde zege behaald. Voor d'e rust was het duidelijk dat de Volendammers techniek te kort komen om de landskam pioenen in moeilijkheden te kun nen brengen. Weliswaar hebben de oranje hemden ijverig aangevallen, maar er was te weinig „mankracht" in de aanval om de niet zo sterke Ajax-defensie te passeren. De Amsterdamse aanvallen waren feller en gevaarlijker en als niet Tuyp, Karregat en Zwarthoed enige spectaculaire reddingen hadden verricht, was er een nog grotere score op het bord ge weest. Ajax dat door Nuninga de lei ding nam, klopte Volendam na ruim een half uur spelen, toen het binnen drie minuten door het duo Keizer-Cruyff op 30 kwam. Na de hervatting heeft Volendam goed teruggevochten, maar de gasten konden geen voldoende energie meer opbrengen»om na de treffer van Pelk door te sto ten. ADO—TELSTAR 2—1 10. Schoenmaker 10; 20. Hey- nen 2—0; 22. Bond 2—1. Toeschouwers: 14.500. ADO is ook tegen Telstar on geslagen gebleven. De overwin ning is echter met moeite tot stand gekomen. Telstar bood in de eerste helft onverwacht felle tegenstand. Dat was overigens niet het geval in de eerste twin tig minuten, toen de Hagenaars telkens onstuimig ten aanval trokken. Deze periode leverde ADO twee doelpunten op. Bij het eerste verkeek doelman Van der Meeren zich op een diagonaal schot van rechtshalf Schoenma ker en uit een voorzet van Aarts trof Heynen de roos (2—0). Merkwaardigerwijs lukte het daarna niet meer bij ADO, ter wijl Telstar juist werd geprikkeld tot grootse daden. Twee minuten later rondde Bond 'n solo af met een fraai doelpunt (21). Bond en de vinnige linksbuiten Cle ment waren de gevaarlijkste spe lers in de Velser voorhoede, maar zijn ontvingen te weinig steun van Boekestein en de ongeïnte resseerd spelende Ceestman. De tweede helft bracht weinig fraai voetbal. ADO was het meest in de aanval maar de vele schoten van Houwaart, Maassen en Aarts mis ten de juiste richting. SPARTA—SITTARDIA 5—0 8. Verdonk 10; 19. Madsen 2 0; 61. Verdonk 30; 66. Madsen 40; 67. Bosveld 50. Toeschouwers: 11.500. Met een handvol doelpunten was de verhouding tussen Sparta en Sittardia nog te zwak uitge drukt. De overmacht van de Rot terdammers dankte men echter niet aan Madsen, die dit seizoen voor het eerst meedeed. De Deen had gemakkelijk in zijn eentje voor een produktie van vijf doel punten kunnen zorgen, als hij niet zo vaak voor open doel had ge faald. De uitstekende doelman Vogels, die in zijn verdediging niemand had om op te steunen, was er mede dé oorzaak van, dat de Spartanen niet met een veel grotere overwinning van het veld konden stappen. In de Sittardia- voorhoede die geen enkele keer gevaarlijk kon worden, faalden Mares en Cebinac volkomen. Bij Sparta waren er geen opvallende spelers, al lieten Verdonk en in valler Van der Veen een goede indruk achter. Ajarr heeft gisteren een ruime der Veer NEC een strafschop gaf. overwinning geboekt op het pas gepromoveerde Volendam. Hier het tweede doelpunt van de Am sterdammers. Cruyff heeft met een listig balletje keeper Tuyp omspeeld en het is 20. Volen- dammer Jonk kijkt ontzet toe als de bal in het net verdwijnt. PSV—F.C. TWENTE 1—2 50. Van Dijk 01; 55. Schrijvers 11; 64. Van Dijk 12. Toeschouwers: 13.000. In de eerste helft toonde.de ge ïnspireerd spelende formatie van trainer Kees Rijvers zich in alle opzichten de meerdere van een de snelle en sluitende Twentse combinaties. De voorhoede van de gasten kon echter geen ge bruik maken van de talrijke kan sen. Een schot tegen de paal van Pahlplatz in de 27ste minuut was het enige wapenfeit van F.C. Twente. Na de hervatting hetzelf de spelbeeld. Maar nu leidde het aanvallend spel van de Ensche- deërs tot een doelpunt van Van Dijk na een voorzet van Jeuring. Na de gelijkmaker van de gebles seerde Schrijvers uit een voorzet yan SchmidtHansen, kreeg het spel van PSV korte tijd meer be zieling. Maar bij een watervlugge uitval, die de PSV-verdediging volkomen verraste, kon Van Dijk zijn ploeg de overwinning bezor gen. NAC—FEIJENOORD 0—3 59. Haak (strafschop) 01; 79. Geels 02; 88. Kindvall 03. Toeschouwers: 16.500. NAC heeft zich uitstekend ge weerd. Het heeft tot ongeveer een kwartier na rust geduurd alvorens de Rotterdammers door een strafschop na een overtre ding van Graaumans tegen Kind vall de leiding konden nemen. Die voorsprong bleek voor de bezoekers een ruggesteuntje. Voordien was NAC meerdere malen dicht in de buurt van het Feijenoord doel geweest. Mou- lijn en de zijnen werden nu veel sterker dan de gastheren, die in de 79ste minuut machteloos moesten toezien hoe Geels na een combinatie met Kindvall de bal achter Van der Merwe in het net deponeerde. In de laatste minu ten bepaalde Kindvall de eind stand zelfs nog op 30, tqen hij handig gebruik maakte van een moment van onoplettendheid in de NAC-defensie. GO AHEAD—GVAV 3—1 23. Veenstra 10; 44. Pedersen 11; 60. Van Vlierden (eigen doel) 21; 70. Veenstra 31. Toeschouwers: 14.000. GVAV heeft in Deventer zijn eerste nederlaag moeten incasse ren. De Groningers misten Frit- sen en toen na rust Beuvink ver vangen moest worden door Brein burg, was de stootkracht hele maal uit de GVAV-voorhoede verdwenen. In de eerste helft wa ren de krachten aardig verdeeld en de score bleef dan ook in evenwicht. Na rust zette Go Ahead het GVAV-doel onder zware druk. Toch had Go Ahead nog de hulp van een tegenstander nodig om aan een voorsprong tc komen, toen Van Vlierden de bai achter zijn eigen doelman werk te. Jan Veenstra bracht Go Ahead definitief op winst. Boennen maakte geen fout en hielp zijn ploeg op de valreep aan een gelijkspel. XERXES/DHC—MVV 2—1 42. Hanegem 10; 60. Brokamp 11; 75. Hanegem (strafschop) 2—1. Toeschouwers: 3.500. Er was een strafschop voor nó dig om Xerxes/DHC aan de eer ste zege te helpen. Een kwartier voor het einde greep MVV-doel- man Körver de Delftse aanvaller Reyers, die juist iets eerder dan hij bij de bal was, bij een been. De door Hanegem benutte 11-meter trap bracht de thuisclub voor goed de voorsprong, die het een kwartier daarvoor uit handen had moeten geven. Groot was het krachtsverschil niet, maar aan vallend hadden de gastheren wel iets meer in hun mars. Door het ontbreken van een schutter duurde het tot kort voor de rust alvorens Hanegem met een hard schot de score kon openen. Rado- vic had de zege van Xerxes/DHC al vrij kort na rust veilig kun nen stellen maar faalde twee keer. In plaats daarvan werd het gelijk toen Hoenen uit een vrije trap Brokamp lanceerde. Diens schot dat van richting werd ver anderd, was te machtig voor doelman Treytel. Daarna had MVV een licht overwicht, maar de thuisclub was tenslotte de ge lukkigste. FORTUNA '54—DOS 2—2 11. Teunissen 10; 69. Teunis- sen 2—0; 72. Wery 2—1; 88. Pla- geman 22. Toeschouwers; 5.000. Twee minuten vóór tijd kwam DOS in een matige wedstrijd aan een gelijkspel'. Plageman ving via Wery en Van Stijn de bal op en kopte over de slecht opgestelde doelman Wings in doel. Fortuna '54 leek aanvankelijk op een royale zege af te stevenen. In de elfde minuut passeerde Teunissen doelman 't Hoogeveen, die later geblesseerd raakte en vervangen werd door Van Dongen. In de tweede helft bleef Fortuna ge vaarlijker en Teunissen scoorde uit een vrije trap. Inmiddels had de Fortuna-ver- dediging een verzwakking'onder- gaan omdat de geblesseerde Mun sters zich moest laten vervangen. In de 72ste minuut begon de si tuatie er voor DOS wat hoopvol ler uit te zien. Toen kreeg Wery na een duel tussen Beenen en Hardeman een fraaie kans en hij faalde niet (21). In de laatste minuten zorgde Plageman voor het gelijkmakende doelpunt. De uitslagen van de voetbalwed strijden, die meetellen voor sport- toto no. 6, luiden: Go Ahead—GVAV 3—1 ADOTelstar 21 Fortuna '54DOS 22 NACFeijenoord 03 AjaxVolendam 71 NEC—DWS 2—2 SpartaSittardia 50 Xerxes/DHC—MW 2—1 PSV—FC Twente 1—2 CambuurVitesse 11 DFC—Willem II 2—1 ElinkwijkHaarlem 22 DrenteLimburgia 11 Juist ingevuld ziet h Dtofor- mulier er als volgt uit: 113213112313 3. De eerste thuiswedstrijd van Ter- haalde rechtshalf Hagenaars on nodig Viveen onderuit, wat een neuzen heeft na de nederlaag van vorige week een goed herstel te zien gegeven. De roodzwarten die het nog steeds zonder Wissel en Frederiksen moesten stellen, had nu geen „oude paarden" van stal gehaald, maar de jeugdige spelers Verhage, Viveen, Fokke en Wal raven een kans gegeven. Daardoor werd in de tweede helft na een overrompelend begin van Dosko een achterstand weggewerkt. De reserve-doelman Hornstra die een zwakke indruk maakte, kreeg vijf maal het nakijken. Dosko dat technisch met beter voetbal startte, scoorde reeds in .de derde minuut, toen rechtsbuiten Van Ista een hoge voorzet gaf voor het rood-zwarte doel, waar Suij- kerbuijk vrij liep en onhoudbaar in schoot (01). De stand was bijna gelijk, toen Hornstra de bal stuitte voor de voeten van Dooms die het leer naar het lege doel plaatste, maar via de binnenkant van de paal vloog de bal terug. Terneuzen kwam terug en Walraven lanceer de Doorns, maar Hornstra sloeg de bal via de paal corner. Vervolgens bouwde Dosko een snelle aanval op. Keeper Roose keerde het effect volle schot van Van Ista keurig. Ook bij schoten van Suijkerbuijk en Muster stond hij op de goede plaats. In de 24e minuut gooide Deij de bal ver in, Verhage schoof door naar Walraven, die een opge legde kans voor open (loei jammer lijk miste. Terneuzen won steeds meer terrein. Eerst werd een vrije trap van Deij mét kunst- en vlieg werk weggewerkt en wist links half Van Loon een schot van Fokke op de doellijn.te keren, toen zijn doelman reeds een geslagen man was. Bij een snelle doorbraak van Viveen en Doorns vloog de bal via Hornstra's handen tegen de paal en terug in 't veld. Dooms liep snel toe evenals Hornstra, waardoor ze in botsing kwamen. Het natte spons bracht beiden weer op de been en de stand bleef 01 tot de rust. De thee had Terneuzen goed ge daan, want reeds bij de eerste aan val had men succes, toen Deij hoog inschoot. De bal raakte de lat. De meegelopen linksbuiten Walraven ving het leer op en schoot hard in (11). Deze stand was van-korte duur, want in de 4e minuut rond de Muster een goede combinatie met Suijkerbuijk af (12). Dosko had niet lang plezier van deze voor sprong. Amper één minuut later strafschop kostte, die Doorns feil loos Inschoot (22). Nadat Suijkerbuijk door 'n knie blessure was uitgevallen en ver vangen door v. d. Haver, nam Ter neuzen het heft in handen op het middenveld. Hornstra redde fraai toen Walraven was doorgebroken. Nadat Viveen bij een misser van Hagenaars de bal net langs het doel had geschoten, nam Terneu zen in de 23e minuut de leiding, toen Doorns een hoge doorloopbal gaf naar Viveen, die het leer over de uitgelopen Hornstra in het doel lepelde, (32). Terneuzen kwam direct terug. Tijdens een ver door gevoerde aanval werd terugge speeld naar Dooms, die van buiten het strafschopgebied laag inschoot langs de verraste Hornstra (42). Deii viel door een kuitblessure uit en Thijssen nam zijn plaats in. In de 39e minuut speelde Van Hulle de bal vrij naar Verhage op het middenveld. Deze gaf snel door naar de naar binnen gezwenkte Walraven die onder groot gejuich van de Terneuzense aanhang de stand op 52 bracht. Met Terneu zen in de aanval kwam het einde van een snelle en sDortieve wed strijd,* die verdiend door de thuis club werd gewonnen en die belof ten inhoudt voor het verdere ver loop der competitie. Roosendaal—Axel 1-0 Axel had aanvankeliik het b=«te van het snel. Dat duurde zo'n klei ne twintig minuten, waarna de thuisclub zich begon te Toeren. Er werden diverse aanvallen op het Axelse doel gelanceerd en Hopsta ken met Matthiissen zorgden voor tal van gevaarlijke combinaties. Een Roosendaal-goal in de 20e minuut werd afgekeurd wegens aanvallen van de keeper, terwijl een Axels doelpunt wegens buiten spel werd geannuleerd. Na 25 minu ten ontstond het enige doelpunt van de wedstrijd. Willems zette goed voor en Matthijssen benutte de kans (10). De tweede helft gaf niet veel bij zonders meer te zien. De thuisclub kreeg nog meerdere kansen, maar die werden alle gemist. De Axel aars zetten enige overrompelende aanvallen op, maar hadden geen geluk en de gelijkmaker bleef uit. Het was een gelukkige overwin ning voor de Brabanders, die wel iets meer kregen dan ze verdien den. De Axelse invallers konden I het gemis van -spelers als Lensen, Verstraeten en Verpoorte niet goedmaken. Zoals deze foto laat zien had de verdediging van DOSKO het gis termiddag zwaar te verduren. NEC—DWS 2—2 2. Rensenbrink 01; 65. Ven- neker 11; 81. Geurtsen 12; 89. Boennen (strafschop) 22. Toeschouwers: 18.000. Tot tweemaal toe had de Nij meegse ploeg de kracht een ach terstand weg te werken. Reeds na -twee minuten overrompelde DWS de eredivisie-debutant door een doelpunt van Rensenbrink. Tot de rust vocht NEC voor de ge lijkmaker maar de Amsterdam mers hielden stand. Na de rust kwam een herboren NEC in het veld. Met snelle aanvallen pro beerden de Nijmegenaren de ge lijkmaker te forceren. In de 65e minuut schoot Venneker uit een hoekschop de bal hoog achter doelman Jongbloed. NEC zag een kans op de zege en hield de DWS- achterhoede onder zware druk. Flinkevleugel en Jongbloed ble ven de NEC-aanval echter mees ter. Negen minuten vóór tijd maakte Kruiver gebruik van een fout in de Nijmeegse defensie en plaatste de bal naar Geurtsen, die raak schoot. NEC gaf de moed 3E KLASSE Vogelwaarde—Steenbergen 1-4 Reeds in de le minuut namen 2 gasten de leiding door de nksbuiten Van Tilburg. Na de rust vergrootte Dam de voor- oprong tot 03. Een kwartier vóór het einde scoorde Strooband voor de thuis club, maar in de eindfase be paalde Bruijnzeel de slotstand op 14. De Bosschenaars hadden kennelijk hun dag niet. Hontenisse—Hulst 1—0 Een verrassende uitslag die werd bereikt na een gelijk op gaande strijd. Het enige doel punt kwam tot stand in de tweede helft, toen Van Water schoot profiteerde van een mis verstand in de Hulsterse ver dediging tussen Hoefnagels en keeper De Vos. De beide voor hoedes maakten een zwakke in druk. Steen—Meto 1-1 Een tamelijk harde wedstrijd, die bij de rust nog een dubbel- blanke stand te zien gaf. In de 26e minuut na de her vatting bezorgde Bogers de Bra banders een 01 voorsprong. Acht minuten vóór het eind signaal maakte Zaman handig gebruik van een blunder van keeper-invaller Van Tilburg, waardoor Steen nog een punten- PSV, dat geen vat kon krijgen op niet op. DWS trok in de verdedi-1 verdeling uit het vuur sleepte. 4E KLASSE RCS—Aardenburg 3—0 Een geflatteerde zege voor de Souburgers die met 30 meer kregen dan ze verdienden. De rust ging in met 10' dank zij 'n goal van Van de Velde. In de 2e helft maakte Van den Berge na 35 minuten een tweede doelpunt, waarna Vanjon een kleine tien minuten vóór het einde voor de derde maal het Aardenburgdoel doorboorde. IJzendijke—Corn Boys 4—0 Een onverwacht grote neder laag voor de Sassenaars. In de eerste helft zorgde Debbaut met twee goals voor een veilige voor sprong. Het was Blondeel die de thuisclub naar 30 schoot. Een kwartier later benutte Van Op- dorp een strafschop, daarmee IJzendijke aan een verrassende zege helpend. Clinge—Biervliet 0—3 Direct na de aftrap profiteerde De Regt van een fout van de Clinge-doelman (01). Tien minuten later was het op nieuw De Regt die de roos trof. Na de thee voegde Van den Bossche er nog een doelpunt aan toe (0-J-3). Een verdiende over winning voor de bezoekers. Hansw. Boys—Sluiskil 4—2 In de 24e minuut gaf Witte de thuisploeg de leiding, maar De Feber zorgde nog voor de rust voor een gelijke stand. Tien minuten na de thee schoot De Coninck de Hansw. Boys naar 21, waarna Visser de situatie weer vereffende. Tot vijf minuten vóór het eind bleef de stand 22 en het leek erop dat dit het eindresultaat zou worden, toen de thuisclub een strafschop kreeg toegewezen. De Poorter maakte geen fout (32). De Boys vielen opnieuw aan en Den Hollander slaagde erin zijn club een grotere zege te bezorgen dan ,het spel had doen verwach ten. Koewacht—Oostburg 3—0 Het spel was amper een minuut oud, toen Riekens er bij een gevaarlijke terugspeelbal op het Oostburgse doel als de kippen bij was om de gastheren de lei ding te geven. Dezelfde speler maakte er vóór de rust 20 van. Het derde doelpunt ontstond uit een strafschop die onhoud baar door Riekens werd inge schoten. BOND VAN ZATERDAGVLIEGERS PRIJSVLUCHT UIT NEUFRILLES „E.M.M." - Terneuzen Snelheid eerste duif 1042 m; laatste prijswinnende duif 761 m. 1, 2, 4 en 6. D. Deurwaarder; 3. J. Zegers; 5. P..v. d. Peijl; 7. A. de Bruijne. PRIJSVLUCHT UIT QUIEVRAIN „De Eendracht" - Terneuzen Snelheid eerste duif 1205,7 m; laatste prijswinnende duif 1036,1 m. 1. Meijer/v. d. Berge; 2. H. F. Koch en Zn; 3. S. Bril; 4. M. A. de Roo; 5. F. Temmerman; 6. J. A. de Smidt; 7. J. Geel- hoedt; 8. A. F. Harms; 9. J. v..d. Graaf; 10. J. Willemsen. PRIJSVLUCHT UIT PARKESTONE „Herleving"' - Klöosterzande Snelheid 1ste duif 1276,3 m; laatst prijswinnende duif 1200 m. 1. G. Snelders te Hulst; 2. J. D. A. Haak te Hoek; 3 en 9. A. J. Smallegange; 4 en 7. J. A. de Smidt, beiden te Terneuzen; 5. C. Lernout te Glinge; 8. J. Dhaeze te Terneuzen; J0. R. van Goethem te Kloosterzande, H >4 M M KI O H BS H M us -9 A.Z.V.V.—Roda Boys 1-2 Een onverwachte nederlaag voor de Axelaars, waaraan het niet-mee- spelen. van J. Dieleman niet vreemd was. De thuisclub kwam kort na de rust op tamelijk fortuinlijke manier aan de leiding, toen de Brabantse back Bouman de bal in eigen doêl deponeerde. Vlak daarop bleef de Axelse defensie werkloos toezien bij een aanval van de Bys in de mening dat de arbiter voor buiten spel zou fluiten. Dat gebeurde ech ter niet en De Vos scoorde de ge lijkmaker (11). Geen vijf minu ten later namen de gasten de lei ding. Bij een goede voorzet zette Van der Laar zijn hoofd onder de bal en keeper Flipse werd voor de tweede maal gepasseerd. A.Z.V.V. ging geducht in de aanval, maar de Rode Boys hielden stand en boek ten een kleine zege. Dinteloord—Tern. Boys 2-1 Ook hun derde wedstrijd heb ben de Bovs met de oneven goal verloren. Tot de rust bleef de stand blank na een gelijk op gaande strijd die toen nog alle mogelijkheden inhield. In de tweede helft nam de thuisclub al spoedig een voor sprong door een goal van Slok kers. De Terneuzense linksbuiten Roose bracht in de 26e minuut de partijen op gelijkevoet (11). Een minuut of acht vóór het eind greep Dinteloord de zege, toen Van Oers doorbrak en onhoudbaar scoorde (2—1). Met Seolto staan de Boys thans onderaan de ranglijst. Als voorbereiding op de inter landwedstrijd tegen Nederland aan staande woensdag speelde het Oostduitse voetbalelftal zaterdag avond in Berlijn een oefenwedstrijd tegen een Oostberlijns selectie team. De nationale ploeg bleek veel sterker te zijn dan de Ber- lijners en won met niet minder dan 80. Topscorers waren Erler en Gren- zel met ieder 3 doelpunten. Nölder en Hoge namen de óverige twee voor hun rekening. Het Nederlands voetbalelftal dat woensdagavond 13 september in het Olympisch stadion te Am sterdam tegen Oost-Duitsland speelt in het toernooi om het Europese kampioenschap voor landenteams, is door bondscoach George Kessler als volgt samen gesteld: DOEL: Eddy Pieters Graafland (Feijenoord). ACHTER: Wim Suurbier (Ajax), Rinus Israël (Feijenoord), Hans Eijkenbroek (Sparta) en Cor Veldhoen (Feijenoord). MIDDEN: Hen Groot (Ajax) en Ben Muller (Ajax), aanvoerder VOOR: Klijnjan (DFC), Johan Cruyff, Klaas Nuninga en Piet Keizer (allen Ajax). RESERVES: Pim Doesburg (PS V), Peter Kemper (PSV), Ton- ny Pronk (Ajax), Bert Theu- nissen (Fortuna '54) en Willy van der Kuijlen (PSV). De DFC'er Klijnjan maakt in dpze wedstrijd zijn debuut in het nationale elftal. Van het elftal, dat op 5 april j.l. in Lepzig met 43 van Oost- Duitsland verloor, spelen nu nog slechts mee Suurber, de zich als enige in de defensie handhaafde, Groot, Nuninga en Keizer. Van het Nederlands elftal maakten toen verder deel uit doelman Tonny van Leeuwen. Pijs, Schrij vers, Kemper, Swart en Mulder.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 4