- rijp, vitaal, NORTON VERBETERING VAN WESTELIJKE RIJBAAN VAN RIJKSWEG 16 Werkloosheid in Rotterdam vrij sterk toegenomen De broederschap Tan de bronzen draak Vrijdag september 1967 V 15 IT E ZEEUW NORTON is er! Drie simpele woorden, een wereld van verandering. Een verandering die jaren geleden begonnen is op de rijke tabaksplantages onder de warme zon van Amerika's oude Zuiden. NORTON heeft het bereikt. Planters kweekten nieuwe soorten volle, weelderige tabak—de tabak voor Norton. Mensen van nu stellen steeds hogere eisen, aan alles. Daarom kon Norton er niet eerder zijn, geen dag! Omdat iets wat echt goed is, langzaam geboren wordt. NORTON is van een unieke, oprechte kwaliteit- rijp, vitaal, echt! Norton is de sigaret die er nog niet was—gemaakt door mannen die alles en alles weten van tabak. Koop een pakje. Probeer er een juist, dat is Norton! Twee rijstroken blijven beschikbaar INCIDENTEN BIJ ISMAILIA Bouwactiviteit Nog steeds onrust in Brooklyn GEWELDDADEN IN ADEN ■tilli Pagina 3 de beste tabak is NORTON tabak mannen die alles weten van tabak feiiiiÉiiiiiiiiiiiiiu ii iiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiitiiii i volle weelderige tabak Werfd Copyright Rijkswaterstaat begint op 25 sep tember a.s. met de verbetering van één der drukste wegen van Neder land, n.l. rijksweg no. 16 tussen de Van Brienenoordbrug ten oosten van Rotterdam en Ridderkerk, na bij de aansluiting met rijksweg no. 15 in de richting Gorinchem. Teneinde de onvermijdelijke ver- keersvertragingen tijdens het werk tot een minimum te beperken is een aantal maatregelen getroffen, die de bijzondere oplettendheid van de weggebruiker vereisen, zo zegt rijkswaterstaat. Aanvangend op circa 1 kilometer ten zuiden van de Van Brienen oordbrug bij de grens van de bij deze brug behorende verkeersplei nen zal met het werk worden aangevangen. De uitvoering zal in 4 fasen telkenmale over een lengte van on- ;eveer 1000 meter geschieden, vaarbij bij de beëindiging van elke 'ase een geheel verbeterd wegge- leelte zonder enige beperking aan het verkeer ter beschikking kan vorden gesteld. Elke rijbaan van deze rijksweg >estaat uit 3 rijstroken en een rluchtberm. Bij het aanvangen van elke fase tal worden begonnen met de ver harding van de vluchtstrook en de neest rechtse rijstrook van de weg. Na gereedkomen van vluchtberm sn de meest rechtse rijstrook wordt t verkeer over dit gereedgekomen «edeelte van de weg geleid en wor- len de 2 linker rijstroken van de rijbaan in uitvoering genomen. Door deze werkwijze blijven tij dens de uitvoering van het werk dus 2 rijstroken voor het verkeer beschikbaar, terwijl het verkeer van de andere zijde (van Ridder kerk naar Rotterdam) geen enkele beperking behoeft te worden op gelegd. Gedurende die tijd zullen wegge bruikers komende uit de richting Rotterdam en gaande in de richting Ridderkerk, zeker in de spitsuren, met vertragingen rekening moeten houden. Het werk, dat over een lengte van in totaal 4600 meter zal wor den uitgevoerd, zal begin december gereed kunnen zijn. De kosten zullen circa 900.000 bedragen. Egyptenaren en Israëliërs heb ben woensdagavond aan het Suezkanaal bij Ismailia enkele uren lang op elkaar geschoten. Volgens de Israëliërs zijn de Egyptenaren begonnen en vielen aan Israëlische kant geen slacht offers. Het incident is volgens Israë lische. correspondenten bijzonder ernstig geweest. De Isra li's had den de stad Ismailia zelf onder vuur genomen omdat daar de Egyptische batterijen stonden op gesteld. Intussen zijn Egyptische en Al gerijnse troepen geconcentreerd aan de zuidelijke monding van 't Suezkanaal naar aanleiding van de Israëlische beschieting van maandag j.l. de toeristenplaats Port Toefik lijkt een spookstad, nu veel inwoners de laatste da gen zijn weggetrokken. Volgens Egyptische functionarissen heb ben de Israëlische kanonnen maandag dichtbevolkte wijken in de acht km verder gelegen stad Suez bestookt, als gevolg waar van zeker 44 burgers 'oïn het le ven kwamen en er 177 werden gewond, van wie enkele ernstig. Veertig huizen waren in puin ge schoten. CEtatauMT Cetaflex witte houtlijm De werkloosheid in RotterdamTstijging tegemoet van de werk- die in de maand augustus „vrij sterk" is 'gestegen van 1980 tot 2367 werkloze mannen zal, aldus de directeur van het ge- westeliik arbeidsbureau, in de komende maanden nog sterker toenemen. De oorzaken: de uit werking van de ontslagen, circa 450 man, in de haven, ontslagen enkele met grote aantallen in het wegtransport, en de fusie van de binnenvaartbedrijven Nederlandse Rijnvaartvereni ging en Vulcaan. „Wij gaan een 91 En aldus, mijne edele heren, heb ik, na een urenlange strijd op de stadsbrug, Plauder- stein van de Mongoolse horden gered!! Eén man tegen een over macht van honderden!!" De man, die deze snoevende woorden ge uit heeft, is jonker Tobias die, in de tent van prins Balthazar, aan de ridders van de prins in geuren en kleuren zijn helden- beschrijft. - „Wel, wel, één man tegen hon derden!" glimlacht Balthazar on gelovig, „en kwamen toen einde lijk de ridders van Plauderstein te hulp?" „Welaan," snoeft Tobias ver der, „toen er nog enige tientallen over waren, sloegen de schurken in paniek op de vlucht!! Zij hiel den mij voor 'n bovennatuurlijk wezen!" Op dat moment klinken buiten de trompetten der herau ten. „Het signaal, dat we ons moe ten opstellen!! Naar de paarden, mannen!" roept Balthazar. „Nu zal ik ook de overige bronzen draken in splinters slaan!" galmt Tobias, als hij naast Balthazar naar buiten treedt. „Gelijk Siegfried, mijn beroemde voorvader, de echte draak ver sloeg U'1 „Daar komt Orlando reeds om u de kans te geven!" lacht Bal thazar. Maar zij vermoeden niet, dat het niet het gelaat van Orlando is, daar dat schuil gaat achter de traliehelm der nade rende ridder En dat de luide stem, die jonker Tobias uitdaagt voor een tweegevecht, de stem is van roofridder Aiglon. loosheid door seizoeninvloeden' aldus directeur ir. De Wildt. Anderzijds blijft er in Rotter dam en omgeving een grote vraag naar metaalarbeiders, zo wel bij de scheepsbouw als bij de andere metaalbedrijven. De belangstelling van de werkne mers voor deze sector is volgens het arbeidsbureau te gering. Men acht omschakeling naar de me- faal door omscholing zeer ge wenst en wil in samenwerking met het bedrijfsleven meer voor- 'ichting geven over vele moge lijkheden in de metaalsector. Zo. zal het noordelijk Water weggebied in de toekomst nog meer arbeidskrachten van elders moeten aantrekken, aldus het gewestelijk arbeidsbureau in Vlaardingen dat een vraag aan metaalarbeiders van 2318 regis- reerde per eind augustus. Bij dit arbeidsbureau- staan ook nog 195 aanvragen open voor bouwvak kers. Deze gunstige cijfers zijn het resultaat van de grote bouwac tiviteiten in het Waterweggebied, o.m. woningbouw in Maessluis, kadewerken voor olieindustrie- en, de bouw van bruggen over het Calandkanaal en het Brielse meer en van industriële gebou wen (zoals voor Esso-Chemie). De bouw van de chemische fa briek Konam verkeert in een eindstadium, maar de aanwezige personeelsbezetting van 500 man, hoofdzakelijk metaalarbeiders, zal volgens het arbeidsbureau geleidelijk geruisloos kunnen af vloeien, omdat bij andere objëC- ten op Rozenburg in de naaste toekomst nog tal van metaal arbeiders nodig zullen zijn. Ook woensdagavond zijn de negers in Brooklijn weer tot ge welddaden overgegaan. Er werd met molotov-cocktails en fles sen gegooid'en de politie kon de orde pas herstellen, nadat een kruidenierswinkel wasgeplun derd en brandweerlieden, die een brand probeerden te blus sen, met flessen en stenen wa ren bekogeld. Aan de onlusten was overleg voorafgegaan tussen leden van de negergemeenschap in dit deel van New York en gemeente functionarissen, onder wie twee negers. De ambtenaren hebben, kennelijk zonder succes, ge tracht de negers te kalmeren die zich nogal opgewonden hebben over de dood van een 14-jarige negerjongen, die maandag door een negerrechercheur was neer geschoten De jongen zou deel hebben uitgemaakt van een ben de die een 75-jarige blanke heeft willen beroven. De negerrecher cheur zal voor een grand jury moeten verschijnen. In Aden hadden de Britse troe pen het donderdag weer hard te verduren. Zij werden voortdu rend beschoten door Arabische nationalisten, die ook een 24- uursstaking hebben georgani seerd. Deze stakingsoproep, uitge gaan van het door Egypte ge steunde „front voor de bevrij ding van bezet Zuid-Jemen" (Flosy), is grotendeels opge volgd. De andere nationalistische beweging, het „nationale bevrij dingsfront" (NLF). steunt deze actie niet. Flosy zou de staking op touw hebben gezet om zijn populariteit in de Zuidarabische federatie aan te tonen, nu het concurrerende NLF in het groot ste deel van de afzonderlijke staatjes de macht in handen zegt te hebben. De gewelddaden tegen de Brit se militairen begonnen 's mor gens vroeg. Vooral in de wijken Mansoera en Sjekh Othman was de actie hevig. Van slachtoffers is nog geen melding gemaakt.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3