PROVINCIAAL NIEUWS BEüRSOWERIieHT De broederschap van de bronzen draak NAJAARSBEURS vakbeurzen; VERLICHTINGS- en ELEKTR. HUISH. ART. S'70 en REKLAME '68 - 4 t/m 12 sept.INTER DECOR en TOELEVERING MEUBELINDUSTRIE - 4 t/m 8 sept.»Geopend van 9-17 uur Terneuzen Axel Middelburg Sluis Zaamslag De Commissaris van de Koningin in Zeeland opende het Waterschapshuis te Hulst en stelde het nieuwe gemaal van het waterschap „Hulster Ambacht" te Ossenisse in werking Water iri de nieuwe zeesluis Na enkele voorbereidende werkzaamheden is men donder dag begonnen met het inlaten van water in de zeesluis. Daar toe wordt water uit het kanaal overgeheveld door een buislei ding, waardoor per uur 1500 m3 water stroomt. Vóór het water in de sluis „op peil" is, zal er tussen de 450.000 en 500.000 m3 door de leiding moeten stromen, zodat men binnen ongeveer 12 dagen het water op peil zal heb ben. Vrijdagmorgen kon men niet meer met droge voeten door de sluis wandelen. Rond tien uur was het reeds zover dat een zwemmer zich te water kon be geven om een klein houten ob stakeltje weg te nemen. Het water stijgt langzaam maar regelmatig. Gedurende het weekend is er voor degenen die de sluis „nog niet vol" willen zien, een mooie gelegenheid een kijkje te gaan nemern; Het fraaiste zicht heeft men op het stromende water aan de zijd zijde. Uitreiking Schoolzwemdiploma's Dezer dagen werd in het „Scheldebad" alhier door leer lingen van de lagere scholen zwemproeven afgelegd voor het verkrijgen van het schoolzwem- diploma. Hierbij waren o.m. aan wezig de inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Goes, de heer L. F. J. H. Frant- zen en de inspecteur lichame lijke opvoeding, de heer A. Klaassen, welke aan het slot de behaalde diploma's uitreikten. Bewijs zwemproef De volgende leerlingen legden met goed gevolg de zwemproeven af P. van Alten, M. van Amers- foorth, M. Andriessen, S. J. Age- ma, H. A. Andriessen, A. M. An driessen, H. P. J. de Baare, F. V. M. Barbé, J. Boerbooms, J. C. Bakker, A. Boone, J. Bareman, M. Boschitsch. A. L. M. Bliek, P. Bouterse, C. C. de Braai, G. Beeldens, K. v. d. Bent. K. Blaakman, M. Baart. I. v. d. Ber- se, A. van Boven. M. van Boven, S. Bartelse, L. C. de Blaay. R. de Blaay, C. Brouwer, M. Cas teels, ,T. S. Cohen, P. Th. Car rière, F. Cosiin. L. H. Cosijn. M. Calle. M. v. Damme, M. de Dec ker. J. P. Doorns, ,T. Dekker, F. I. Dekker. M. L. Dobbelaar, M.' Dees, C. Dieleman. E. v. Dinte- ren, J. Dooms, J. Donze, J. Dek- .ker, W. Duitemeijer, I. Dorre- paal, A. C. J. Elskamp, L. El- bertse, B. Elve, A. Elve, N. Geij- zels, C. 't Gilde, M. v. d. Giessen, S. Geertse, D. J. Goeman, J. D. C. Geensen, Th. de Groot, W. de Graaf, G. van Gorsel, G. d'Her- tog, G. den Hamer, K. Herrebout, A. Heijnsdijk. H. ten Hoor, S. J. den Hollander, E. Hamelink, L. v. d. Hooft, A. M. Hogenhout, E. M. Hofman, E. A. Mielen, S. Hamelink, T. Hoekstra, M. Hane- graaf, J. de Haan, W. v. Hoorn, W. de Hulster, J. Hoekman, J. Imandt, J. J. Janse. H. Jansen, J. A. Jurry, M. Jansen, Ta de Koek, P. Kaijser, C. Koster, A. C. de Kramer, A. J. v. Klinken, W. Kaijser, K. Korbee, A. Klok, J. de Kraker, J. de Koeijer, L. de Kort, C. v. Kerkvoort, Y. Keyser, C. Klerk, A. Kamperveen, P. v. Leemput, I. de Ligny, E. J. Lugt, J. v. d. Laan, J. Laarman, W. Lazaroms, A. D. Li, G. de Lange, P. Luteijn, C. Meijer, L. Minne- bo, M. S. Meeusen, C. P. Mast, K. v. Minnen, P. Moelker, Y. Mevissen, E. Mangnus. M. G. Mi- chielsen, J. Moes, R. Nijs. P. Neu- feglise, A. Nieuwelink, T. Nieu- welink, N. Neve, L. v. Nieuwen- huijzen, M. Overdulve, P. Os kam, M. den Ouden, D. M. Olie- bek, R. Poppe, E. Pauw, B. v. Pionhrnek C. Poelman. I. Popu lier,. L. Prinse, A. Quelery, M. Rombout, M. de Rooy, W. Rut- ters, F. Rammeloo, I. P. de Regt, H. de Regt, M. Roggeveen, M. P. de Ruijter, F. J. Rijkse, R. Rave- stijn, R. M. Schoof, G. Smilde, B. Slager. P. Smit, S. W. Stof fels, A. Sandrini, F. J. Stoffijn, I. Snoek, D. v. d. Straaten, M. Soemers, L. v. d. Sluis, P. Strij- bos, E. Scheele, C. v. Suylekom, C. Schoof, N. Theunisse, J. M. Theunissen, P. de Tree, S. de Tree, J. Ulijn, J. G. M. Veraart, A. Veraart, A. Voorburg, H. Ver beek, R. Verbeek, J. A. Verduin, P. Verhage, E. v. Vliet, A. Ver meulen, M. Verlinden, M. Ver vers,, H. Vader, J. v. d. Velde, A. de Waal, R. v. d. Winckel, R. de Waal, C. van 't Westeinde, G. v. d. Water, A. P. T. v. Waes, C. Willems, A. J. M. Willems, L. v. d. Wege, W. Wolfert, M. West- strate, H. Wolffensperger. L. van Witsen, K. de Zeeuw, H. V. de Zeeuw, T. Zegers, H. Zeventer, C. de Zwarte, allen, leerlingen van scholen uit Terneuzen. C. v. d. Berg, L. de Block, C. Bleijenberg, M. Cousin, F. Dees, M. Dieleman, M. Ciele, S. Harte, J. van Hoeve, M. de Krijger, C. v. Nispen, E. Picavet, C. de Poor ter, J. v. Veen, R. C. de Witte, C. R. de Witte, allen leerlingen van scholen uit Sluiskil. A. Dees, A. Dieleman, J. Die leman, N. Haak, L. de Haas, F. de Haas, L. Hamelink, H. de Putter, N. Verboom, A. Ver linde, J. Verschelling en E. van Westen, allen leerlingen van scholen uit Zaamslag. Totaal slaagden 227 leerlingen, afgewezen 22. Diploma geoefend zwemmer J. Begheijn, C. Brouwers, W. de Block, M. de Blaeii. M. de Bokx, E. v. d. Berg, T. de Bokx, M. de Brock, H. Boer. M. Clem- minck, R. Clemminck, E. de Clerck, R. de Clerck, M. Cosijn, J. v. Dijkhuizen, R. de Dreu, L. Elbertse. F. Francken, B. de Graaf, P. Gaelens, J. Hamelink, A. v. d. Hooft, S. Huigh, K. Huijgh. M. Harnann, S. Hoek stra, D. Janse, M. Kosters. A. Kosters, W. Kaplon, E. v. Klin ken, A. Kools, J. Kaljouw. H. de Ligny, J. Lansen, A. v. d. Lin den. A. Meeusen, J. Mesman. M. Michielsen, J. de Mul. F. de Mul, M. G. Michielsen, C. Mikkers. G. v. d. Neste. R. Notebaart, X. Oppeneer. R. Post, Ho. Post. G. Post. M. Rijckaert, A. Pijnhout, C. R°naud. V. Rennud. J. Roor- da. A.. Reversma. H. Reversma. I. Reversma, E. Scholten, J. Scholten, J. Swanevelt, A. Si- moen, A. de Tree, J. v. Urk, M. TTlijn, A. Verschuren, M. v. Vliet, D. Vinke, E. Vermeulen, P. v. Waardenberg, J. Weststrate, J. Wiertz, M. de Winter, H. Wes terweel en J. v. Witsen, allen leerlingen van scholen uit Ter neuzen. J. Corveleijn, J. Jansen en S. Jansen, leerlingen van scholen uit Sluiskil. L. Mol en N. Sneep, leerlingen van een school uit Zaamslag. K. Buijze, leerling van een school uit Spui. Totaal geslaagd 80 leerlingen, afgewezen 4. Zwemvaardigheidsdiploma I I. v. Assche, C. v. d. Berge, D. Eggebeen, B. Engels, C. de Fouw, J. Fraanje, E. Gort, A. Huij- brechts, E. Heemskerk, V. de Haan, F. Harms, H. Hoornaert, H. de Jonge, J. Kolijn, S. Lee man, C. v. d. Linde, M. Lugt, A. Meeusen, C. Meijers, J. Mi chielsen, B. Overdulve. M. de Ruijter, Y. v. Strien, A. Veer man, C. v. Waardenberg en D. v. Wolferen, allen leerlingen van scholen uit Terneuzen. L. Martens, leerlinge van een school uit Sluiskil. W. Drabbe, leerlinge van een school uit Hoek. Totaal geslaagd 28 leerlingen, afgewezen 2. Algemene vergadering „Axeler Ambacht" De dijkgraaf van het water schap „Axeler Ambacht" heeft een algemene vergadering uitge schreven tegen donderdag 14 september a.s. om 14 uur in het „Gezellenhuis" te Axel. Aan de orde komen o.m. de volgende agendapunten Voorstel salarismaatregelen waterschapspersoneel voorstel overname beheer en onderhoud wegen; vaststelling verordening ver goeding van schade aan gewas sen; voorstel uitvoering werken tot verbetering ontwatering gedeel te voormalige Koegorspolder; aanbieding rekening 1965. Ontwatering gedeelte voor malige Koegorspolder In het zuidoostelijk deel van de Koegorspolder bestaat perio diek wateroverlast. Het gehele stelsel van de rioleringen ver keert in een verwaarloosde toe stand en functioneert vrijwel niet meer; de afmetingen van de buizen zijn te klein. Het on derhoud berust bij de eigenaars van de aangrenzende percelen. De verbetering omvat het gra ven van een sloot van de Graaf- jansdijk in westelijke richting langs de Sasweg en de Koegors- straat tot de polderwaterleiding ongeveer 100 m ten zuiden van de Kruisweg. Als gevolg van het maken van deze werken kan polderwaterleiding no. 13 ver vallen en worden afgevoerd van de staat van waterleidingen. Voor het maken van de nieuwe werken is het noodzakelijk de benodigde grond aan te kopen. Dit betreft 3300 m2. De te ver kopen oppervlakte bedraagt 1625 m2. De kosten worden ge raamd op 12.000, inclusief grondaan- en -verkoop. Het dagelijks bestuur van het waterschap stelt voor te beslui ten a. tot uitvoering van de hierbo ven bedoelde werken; b. tot het aankopen van de be nodigde gronden; c. tot het verkopen van de strook grond waarin thans de riole ring ligt; d. tot het beschikbaar stellen van de voor de uitvoering der werken benodigde gelden. Tweede ingang provinciehuis Op maandag 4 september a.s. zal het provinciehuis te Middelburg een tweede ingang krijgen en wel aan de Sint Pietersstraat 42. Deze tweede ingang is bestemd voor het personeel en voor bezoekers der verschillende griffie-afdelingen. De nieuwe ingang vormt het sluitstuk van een interne verbouwing. Hij betekent ook een verbetering van de interne verbindingslijnen na de in gebruikneming van de nieuwe vleu gel aan de Sint Pietersstraat enkele maanden geleden. De bodenkamer is van de Abdijzijde overgeplaatst tot vlak naast de nieuwe ingang. Daar zijn ook het trappenhuis en de lift gelegen. De ingang aan het Abdijplein zal in de toekomst vooral dienst doen bij bezoeken, die een representatief karakter dragen. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Sluis be sloot tot het verhuren v^n de Raadhuiskelder aan Du Fossé's meubelinrichting voor het houden van 'n tentoonstelling van 3 tot en met 19 september. Aan het Schuttersgilde „Willem Teil" werd dezelfde kelder ver huurd voor het houden van oefen avonden voor een bedrag van f 12,50 per avond. Adhesie werd betuigd aan een motie van de gemeenteraad van Purmerend omtrent de financiële verhouding tussen rijk en gemeen te. Grond in het uitbreidingsplan Suiddijkstraat-Ridderstraat werd verkocht aan R. Berckmoes te Sluis en aan Van Foucke's Aanne mingsbedrijf te Sluis. Beiden kre gen een stuk van 300 m2 toegewe zen voor een grondprijs van 35 per m2. In principe werd besloten het nieuw te bouwen gymnastiek lokaal zal tot stand komen in sa menwerking met de vereniging van Nederlandse gemeenten en de Ne derlandse Heidemaatschappij. Om een aanvaardbare aanneem- som te verkrijgen tot genoegen van G.S. van Zeeland en de inspecteur van het onderwijs is het noodzake lijk dat aannemers aangetrokken worden op aanwijzing van de Heide maatschappij. De totale bouw- en inrichtingskosten zullen 245.000 bedragen, exclusief de grondkos- ten. P, Zilveren ambtsjubileum van de heer J. Haak In de met guirlandes versierde raadszaal werd de gemeentesecre taris Haak na de raadsvergadering gehuldigd wegens zijn 25-jarig ambtsjub'leum in dienst der ge meente Zaamslag. Hierbij waren het voltallig s°cretariepersoneel be nevens bode P. de Vos aanwezig. In hartelijke bewoordingen werd de heer Haak toegesproken door burgemeester De Pree, het raads lid W. Faas en de eerste ambte naar ter secretarie de heer C. J. Dees. Dit alles gine gepaard met een feestelijk samenzijn, waarbij de heer Haak fraaie geschenken wer den overhandigd. De jubilaris be dankte nadien met een toespraak waarin hij zijn grote verbonden heid met de gemeente Zaamslag deed uitkomen. De burgemeester zeide dat er in de gemeente-archieven weinig schokkende zaken over de heer Haak te vinden waren. De jubilaris is ongehuwd, doch getrouwd met de gemeente Zaamslag. Hij prees de rustige, vriendelijke en kalme wiize in het ontreden van de secre taris. die hii reeds 25 iaar zeide te kennen en met wie hij nu 8 maan den mee samenwerkt. HH is bii de eemeente begonnen als .krullenjon gen" en ongeklommen in snel tem po tot zijn huidige funktie. Zijn Gistermiddag te half drie ver welkomde de voorzitter van het waterschap Hulster Ambacht in het stadhuis te Hulst dijkgraaf W. Staal de commissaris van de konin gin in Zeeland mr. J. van Aartsen met de woorden; In het vroege voorjaar hebben wij afgesproken dat er in Hulst een nieuw water schapshuis zou worden geopend en nu is het zover. De komst van de commissaris had een tweeledig doel, n.l. de ope ning van het nieuwe waterschaps huis in de Gentsestraat en het in- gebruik stellen van het nieuwe ge maal „Campen" te Ossenisse. De commissaris sprak zijn vreug de er over uit dat het nieuwe wa terschap springlevend is en noem de het nieuwe gebouw, dat geves tigd is in het voormalige gebouw van de Rotterdamse Bank een fraai stukje representatie. De heer P. van Hoeve, voorzitter van het waterschap Axeler Am bacht, feliciteerde zijn collega van het Hulster Ambacht met de ope ning van haar gebouw en bood daarbij een fraaie aquarel aan. Ondanks vele moeilijke kwesties zijn wij steeds goede vrienden ge bleven bij hét uit de weg ruimen er van, aldus spreker. Burgemeester Molthoff wees er op dat het waterschap 2% jaar in het gemeentehuis heeft gewoond. Deze tijd is voor het gemeentebe stuur geenszins te lang geweest en ondanks het feit dat voor het wa terschap de inwoning wel langer duurde dan gehoopt was, zijn er nimmer wrijvingen geweest. Hij sprak zijn blijdschap er over uit dat het waterschap in Hulst geves tigd blijft. Nadat het gezelschap zich naar het nieuwe gebouw had begeven opende de Commissaris het wa terschapshuis door het doorknip pen van een lint en volgde een rondleiding door het fraaie gebouw. Vervolgens werd met twee bus sen naar Ossenisse gereden waar de Commissaris het gemaal „Cam pen" in gebruik stelde door het overhalen van een handle. Tot slot verenigde het gezelschap zich aan een door het bestuur van het waterschap aangeboden diner. KALME EN LICHT VERDEELDE MARKT Het was een ietwat verdeelde en onzekere markt op de Amster damse effectenbeurs, gisteren op de eerste beursdag van septem ber. Het vaste verloop van Wall- street donderdag maakte hier niet veel indruk. Trouwens de Neder landse fondsen in New York waren onveranderd voor Kon. Olie en iets vaster voor Unilever, maar KLM moest 1% dollar prijsgeven. Men zag dan ook een zeer kalme markt en in de hoe ken gins het bijzonder rustig toe. Gisterochtend werd Philips nog een gulden hoger verhandeld op capaciteiten bleven dus niet onop gemerkt. De heer Faas zeide dat de secre taris de kunst heeft verstaan steeds dezelfde te blijven en vooral: een echte Zaamslagger. De heer Dees releveerde de loop baan van de secretaris, die totnutoe onder acht burgemeesters had ge werkt. echte, waarnemende en sur rogaat. Hii verbond aan ziin toespraak oer.eoonliike herinneringen en hoopte, evenals vorige snrekers. de ambtelijke staat van de heer Haak in dienst der gemeente Zaamslag nog vele jaren bestendigd te zien. 116,60, maar dit bleek te hoog voor de officiële opening. Deze stelde zich op 115,50. Het komende weekend droeg ertoe bij om dp kopers voorzichtig te maken. Toch vervolgde er later enige opleving want Philips her stelde tot f 116 20 en dat was een halve gulden hoger dan donder dag. Ook Unilever zette aarze lend in maar vertoonde later een herstel tot f 106.60 waarmee het vorige slotniveau met 30 cent werd overschreden. Kon. Olie daarentegen kon moeilijk mee komen en bleef een paar dubbel tjes beneden donderdag. Trou wens de gehele markt was nogal ongeanimeerd en het ontbrak aan stimulerend nieuws. Zo bleef ook AKU beneden het peil van don derdag. Over de gehele week ge nomen echter is het een goede beurs geweest voor Philips en Unilever. De eerste is ca 10. de tweede circa vier en een halve gulden omhoog gegaan. Daaren tegen moest AKU deze week ca. 2 prijsgeven, bleef Kon. Olie vrijwel onveranderd en trad ook in Hoogovens nauwelijks enige wüziging op. De cultures deden het gisteren niet slecht en HVA ging zelfs een vol punt omboog. Wat. de scheep vaart betreft hier was de stem ming gereserveerd met uitzonde ring van Scheepvaart-Unie die biina 2 punten verbeterde. Het blijft op de beurs gonzen van ge- 87. „Wachter, ontwapen deze man", gebiedt prins Angelo met een grimmig lachje. Terwijl ridder Orlando met het geheven zwaard Aram in be dwang houdt, voert de schild wacht het bevel van zijn mees ter uit. „Aiglon. gij verwisselt thans uw kleren voor de uitrusting van Orlando", vervolgt Angelo ge biedend. Met verbeten woede ziet Aram toe, als de beide ridders van kle ren verwisselen. De lanspunt van de schildwacht drukt voortdu rend in zijn rug, als een dreigen de waarschuwing Hij is vol komen machteloos „Welaan, mijn dappere dwaas", lacht Angelo spottend, „gij wilt nu waarschijnlijk het liefste weer snel naar boven, om u voor de rest van het tournooi bij mijn broeder te scharen. Ik zal u daar om helaas moeten opsluiten, wij hebben onze handen al vol aan die verduivelde jonker Tobias. Orlanda, gij blijft bij hem, en verliest hem geen moment uit het oog. Hij is dom maar tame lijk sterk, hahahah". „Schurk", dondert Aram met dreigend gebalde vuist, als de zware celdeur langzaam voor hem en Orlando dichtdraait, wij spreken elkaar nader." „Inderdaad, en dan draag ik de kroon van Napels," lacht An* gelo, terwijl hij Aram spottend vaarwel zwaait. „Denk er nog maar eens over na, hoe ik u bij de neus genomen heb. En nog wel bedankt voor de ridders, die gij voor mij ver slagen hebt". En achter de gesloten deur hoort Aram nog de hatelijke spotlach van Aiglon en Ange lo ruchten over de H.B.U., die don derdag nabeurs is opgelopen tot zelfs 230 maar gistermorgen terugkeerde naar 223 hetgeen toch weer drie punten hoger was dan het slotniveau van donder dag. Men zou in beurskringen wel graag de oplossing van het raadse] zien. Voorlopig bleef de onzekerheid voortduren. Neder landse staatsfondsen wisten zich goed te handhaven maar hadden een rustig verloop. In het verdere verloop kwa men geen grote veranderingen meer voor. Unilever en Philips bleven echter aan de vaste kant. Hoogovens deed 92,50. Cultures goed prijshoudend maar Deli zwak op 78.20. KLM was drie gulden lager op 287. Lijempf was 2 punten hoger doordat het conflict een betere wending heeft genomen. Blauw hoed verbeterde 2,50 ingevolge de samenwerking met Pakhuis- meesteren. In deze laatste heeft Vlismar een groot belang waar door deze opliep van 255 bieden tot 375 laten. H.B.U. deed 221, dus een punt hoger. Claims Amro-Bank waren 2,10. Aan delen A.B.N. waren vier punten hoger. De converteerbare obliga ties Blauwhoed trokken drie punten aan. Onder de lokale in dustrieën waren koersstijgingen in de meerderheid o.a. voor Dapra, A.I.R.. Utnrmohlen, Key en Kramer. Ned. Kabel. Erdal. Oude aandelen E.M.F. deden f 46.50. de nieuw» 39. Nat. Nederlanden ging 5% punt om hoog. Daarentegen waren Bier aandelen lager, moest Bijenkorf - Beheer acht punten prijsgeven. Kemo min 6, Mosa min 6% en Elsevier min twee gulden. Beursindices (1953 1001 30/8 31/8 1/9 Int. conc. 442.1 444.4 445.6 Industrie 332.5 332.3 332.1 Scheepv. 113.8 113.4 113.8 Bank en verz. 181.2 180.4 181.8 Handel enz. 158.5 158.9 158.3 Algemeen 334.4 335.2 335.6 N abeurskoersen A.K.U.: 53.70— 53.90 53.50) Hoogovens: 93.40) Kon. Olie: 136.00—137.30 (135.70) Philips: 116.80—117.30 (116.50) Unilever: 107.00—107.40 (106.80) LEVENSLANG IN GRIEKENLAND.... De 60-jarige Dimitrios Sahinis is donderdag in Saloniki töt levenslange gevangenisstraf ver oordeeld omdat hij getracht zou hebben het Griekse bewind om ver te werpen. Zes mensen, die met hem tegen de regering zouden hebben sa mengezworen, werden veroor deeld tot gevangenisstraffen van twee tot twintig jaar. j

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3