ZEEUWS-VLAAMSE BURGEMEESTERS ZINGEN VOOR DE RADIO Gemeenteraad van Zaamslag Voor de zondag KERKDIENSTEN Meer dan 5 miljard! Weekenddiensten Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 2 september 1TJ8T MARIE-CECILE MOERDIJK DIRIGEERT BURGEMEESTERSKOOR Voor ruim een halve ton aan sigaretten gestolen „Negerproces" tegen Amerikaanse politiemannen Drie jaar geëist wegens roofoverval Raiffeisenbank Den Haag JEUGDIGE BROMFIETSER VERONGELUKT OP SPOORWEG OVERGANG BELGISCHE DOUANEBEAMBTEN DREIGEN MET STAKING TREINROOF IN CANADA EENZAAMHEID Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK De Zeeuws-Vlaamse burgemees ters hebben onder leiding van de Zuiddorpse zangeres Marie-Cecile Moerdijk een koor gevormd dat er mag zijn. Reeds verscheidene ma len hebben ze gerepeteerd en vol gende week (op 7 of 8 sept.) zal de AVRO er een uitzending aan wij den. De luisteraars krijgen o.m. het bekende Wolgalied te horen en niet te vergeten een speciaal Axels lied, waarin burgemeester Van Dijke als solist optreedt. Het is een in Nederland unieke gebeurtenis, waaraan zelfs de gro te landelijke pers, die zo vaak Zeeuws-Vlaanderen doodzwijgt, ongewone, aandacht heeft besteed. Marie-Cecile Moerdijk heeft het initiatief genomen en samen met de burgemeester van Axel heeft ze een groot aantal burgervaders warm gekregen voor haar originele idee. Zij is over de prestaties tevre den en met belangstelling zien ve len in Zeeuws-Vlaanderen de AVRO-uitzending tegemoet. Op de foto herkent men de bur gemeesters P. J. Molthoff te Hulst; J. Leenhouts te Cadzand; J. Die- rick te Koewacht; M. K. van Dijke te Axel; F. J. de Nijs te Graauw; J. A. Eekhout te Breskens; T. Ver- cauteren te Clinge; J. L. van van j Leeuwen te Oostburg; J. de Pree te Zaamslag; R. A. J. den Boer te Sas van Gent; M. J. Verbrugge te Waterlandkerkje; M. G. van Ber- ckel te Aardenburg; J. de Wilde te Zuidzande en mr. J. I. M. Reuser te St. Jansteen. i Met de herindeling voor de deur krijgt de foto zowaar historische I betekenis. De gemeenteraad van Zaamslag nam gistermiddag het voorstel van b. en w. aan een krediet te ver lenen van 300.000 voor het ma ken van een zwembad annex in- struktiebad. Alleen de heer Plad- det stemde tégen. Deze zeide wel van de noodzaak overtuigd te zijn maar geschrokken te zijn van de kosten 468.000) voor het oprichten van een zwem bad, „kleuterbad", kleedcabines en het gymnastiekgebouw. De belas tingen zullen fors omhoog moeten en de heer Pladdet wilde het nage slacht deze erfenis niet nalaten. De heer Florussen zeide wel overtuigd te zijn van het nut en Donderdagnacht is ingebroken bij de firma P. Heijnen en Zonen, een grossierderij in tabaksartike len in de Wassenaarstraat in Bergen op Zoom. Voor zover tot nu toe kon worden nagegaan, zijn 750.000 tot 1.000.000 sigaretten meegenomen met een waarde van circa 55.000, Toen de magazijnchef vrijdag morgen het magazijn binnen kwam, zag hij dat er ongewenste klanten in het bedrijf waren ge weest. Over de vloer verspreid lag een aantal pakken sigaretten en een plastic luchtkoepel op het dak bleek te zijn vernield. De inbrekers zijn met 'n grote vrachtauto het terrein van de Brabantse Buurtspoorwegen, 'n autobusmaatschappij bij het sta tionsplein, opgereden, hebben 'n hek van het terrein bij de sport hal geforceerd en zijn over dit terrein en over de speelwei ge reden naar de muur van het pak huis van de firma Heijnen. Een door negers ingesteld „volkstribunaal" heeft woensdag avond in Detroit drie politie mannen en een lid van de natio nale garde schuldig bevonden aan moord op drie jonge negers tijdens de ongeregeldheden van vorige maand. In totaal kwamen bij de rassenonlusten 43 mensen om. Het tribunaal veroordeelde de vier mannen bij verstek tot de doodstraf. Het proces werd gevoerd in een kerk in aanwezigheid van ongeveer duizend mensen, voor namelijk negers. In een nabijge legen zaal luisterden nog eens vierhonderd mensen via luid sprekers. De vier beklaagden waren uit genodigd de zitting bij te wonen. Zij werden op 23 augustus ge arresteerd en beschuldigd van mishandeling en verantwoorde lijkheid voor de dood der drie negers. Op 26 juli waren zij een motel binnengegaan om sluip schutters op te sporen. Zij trof fen daar de jonge "negers aan, die zij verdachten van sluip schuttersactiviteit. Het „volkstribunaal" was in gesteld nadat de vier agenten uit voorlopige hechtenis waren ont slagen. Enige dagen geleden ver klaarden bewoners van het negergetto dat een eventueel doodvonnis van het tribunaal op „een of andere wüze" zou wor den voltrokken. noemde een zwem-instructiebad „een zegen" voor de gemeente, doch dacht dat de geraamde kos ten wel hoger zouden zijn. Er wordt gedreigd met belastingver hoging, die wel drastisch zou zijn. „De rijksoverheid schuift zoveel mogelijk belastingen af naar de ge meenten". Van de hulp der bevol king bij aanleg en bouw zeide spre ker geen hoge verwachtingen te hebben. De heer Faas was er „heilig van overtuigd" dat de belastingen om hoog zouden moeten, „doch wij moeten nu zeggen: „doen of niet". De heer De Visser prees het col lege voor zijn voortvarendheid in deze kwestie, doch zeide niet te willen spreken over een „nood zaak", hij wilde liever het woord wenselijkheid gebruiken. „Dit is een unieke gelegenheid om iets in het belang van de volksgezondheid te doen en de leefbaarheid der ge meente op te voeren. „Natuurlijk", zo vervolgde de heer De Visser, zitten er aan de uitvoering van het plan financiële consequenties, er valt aan belastingverhoging niet te ontkomen". Hij vroeg verder of het, juist met het oog om de kosten te drukken, niet gewenst was aannemers uit de eigen gemeente bij het werk te be trekken. Zijns inziens zou de Ned. Heidemaatschappij1 toch ook onder aannemers in moeten schakelen. De Voorzitter betuigde zijn dank aan de heer De Visser voor diens lovende woorden. De Heide maatschappij zal het gymnastiek lokaal in serie bouwen. Voor de bouw van het zwembad zal het col lege ernstig in overweging nemen aannemers uit de eigen gemeente in te schakelen. De heer Florussen zeide nogmaals in te stemmen met de bouw van het zwembad in combinatie met het gymnastieklokaal. Zijn bezwa ren blijven de belastingverhogin gen en vroeg zich af welke dat zullen zijn? De Voorzitter antwoordde hem „Wij hebben ons hierin nog niet verdiept, dit betreft de tweede fase. Misschien dat u een suggestie wilt doen?" Hij zeide zelf ook van de kosten geschrokken te zijn. „Maar, er is in het verleden door enkele raads leden meermalen aangedrongen op de bouw van een zwem- en instruk- tiebad. De heer Florussen heeft zelfs aangedrongen op een 50 me ter bad. Dit is een onmogelijkheid, het zou de exploitatiekosten zeer hoog opvoeren". De Voorzitter was niet bang voor overschrijding van het ge raamde bedrag, hierin zit een be hoorlijke post onvoorzien. Er is steeds aangedrongen vanuit de raad op de bouw van een zwem- instruktiebad, nu kan dit gebouwd worden in combinatie met het gym nastieklokaal. Spreker verheelde bepaald niet dat er een tekort van 23.000 per jaar zou blijven be staan „en dan moet er van het bad nog een behoorlijk aantal malen gebruik worden gemaakt. De be lastingen zijn in Zaamslag laag en als een actieve bevolkingsgroep zich voor deze zaak zou inzetten, dan zou dat tientallen duizenden guldens besparen en, geen f 20.000 zoals de heer Florussen gesugge reerd had: „U is wat pessimistisch met uw 20.000 zeide hij tot de heer Florussen. De heer Florussen zeide bij het voorstel tot het garanderen van een bedrag van 995.000 door de gemeente van een door de Katholieke Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvereniging te slui ten geldlening van 6.500.000, dat hij in de loop der jaren hui verig is geworden voor garantie verleningen, vooral voor grote bedragen. Hij zag verder de noodzaak van de te bouwen 14 middenstandswoningen niet in. De heer De Visser was van mening, aangezien de raad in haar vergadering van 17 februa ri besloot tot de bouw van 22 bejaarden- en 14 middenstands woningen, de raad deze garantie nu niet kon weigeren. „Hopen- lijk zei deze nooit nodig zijn." De Voorzitter zeide ook hierin het pessimisme van de heer Flo- sussen niet te delen. Nu de leef baarheid in de gemeente door de bouw van verschillnde voorzie ningen opgevoerd wordt, had hij goede hoop dat er gegadigden voor de woningen zouden zijn. Zonder discussie werd beslo ten de benodigde grond in het bestemmingsplan aan de vereni ging te verkopen. RONDVRAAG Bij de rond^aag sprak de heer Florussen zijn misnoegen uit over de verhoogde vastrecht tarieven van de Zegam, „dat zijn zaken die geruisloos gebeuren." De heer Dobbelaar vroeg aan dacht voor het soms opdringende publiek bij teraardebestellingen op de begraafplaats en infor meerde tevens of er al kans was op plaatsing van een publieke telefooncel. Over de vraag van de heer Dobbelaar om de braakliggende volkstuintjes in het bestemmings plan voor lage prijs te verhu ren, zeide de Voorzitter blij te zijn. Hij lanceerde hierop het plan van B. en W. de braaklig gende grond in het reeds bouw rijp gemaakte bestemmingsplan gratis aan gegadigden voor tuinieren ter beschikking te stel len. Na ampele discussie werd al dus besloten. De officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag heeft drie jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest geëist en voorwaardelijke terbeschikking stelling van de regering tegen de 26-jarige barkeeper Elester M. uit Den Haag, die vorig jaar een roofoverval pleegde op de kas sier van de Raiffeissenbank aan de Zuiderparklaan en daarbij ƒ7662 buit maakte. Na de aan vankelijke van zes jaar bij de eerste behandeling had de recht bank een psychiatrisch rapport bevolen en dit rapport deed de officier de eis wijzigen. Een medeplichtige is door de recht bank reeds eerder tot een jaar en zes maanden veroordeeld. Deze verdachte had in een auto voor het bankgebouw gewacht terwijl M. de overval pleegde. Hij had een koffertje meegenomen en terwijl hij de kassier A. Kopmels met een revolver bedreigde, ge lastte hij hem dit te vullen met bankbiljetten. Verdachte is in 1960 veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en voorwaarde lijke terbeschikkingstelling we gens afpersing. In 1964 kreeg hij een jaar en zes maanden gevan genisstraf wegens diefstal met geweldpleging. Enkele dagen vóór de bank overval had verdachte een auto gestolen, die werd gebruikt om na de overval snel weg te komen. Voorts nam verdachte met zekere Hendrik H. deel aan een inbraak in een villa aan de Duin weg waar voor een waarde van 60.000 aan antiek, bontjassen en juwelen werd gestolen. Volgens verdachte had hij het geld nodig voor de inrichting en verbouwing van zijn woning. De rechtbank zal 15 sept. uit spraak doen. Donderdagavond omstreeks half negen is op een spoorweg overgang op de Broeierdweg te Enschedé een bromfiets door een trein gegrepen. Het slachtoffer was de 16- jarige B. Wesselink uit Enschedé De jongens bereden elk een bromfiets. De overweg op de Broeierdweg is onbewaakt. De trein waardoor de knaap is aan gereden, was een personentrein, die uit Enschedé in de richting Hengelo was vertrokken. Het treinverkeer ondervond pl.m. 20 minuten stagnatie. De andere jongen bleef onge deerd. 27.500 VAN KANTOOR BEDIENDE GESTOLEN Terwijl de 58-jarige kantoor bediende G. T. van Rederij en Cargadoorsbedrijf Vinke en Co. in Amsterdam donderdagmiddag met zijn bromfiets aan de hand de korte afstand tussen 't hoofd postkantoor op de Nieuwe Zijds Voorburgwal en het districtskan toor van de Algemene Bank Nederland in de Spuistraat af legde heeft een dief kans gezien zijn geldtas met 27.500 te stelen. De man had op het postkantoor enige betalingen verricht en de tas in een zijvak van zijn fietstas gestopt. Hij miste de tas voor het bankgebouw, waar hij enige che ques moest afgeven. TERNEUZEN: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Jiskoot, Markt 25, tel. 2303. Apotheek geopend: M. B. M. Hamann, Noordstraat 69, telef. 2060. Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: mevr. zr. Kolijn Burger, Nic. Beetsstraat 1, tel. 2945 (b.g.g. 008). SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Neve te Philippi ne, tel. 01159—306. AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstraat 8, tel. 666. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag, waar genomen door dierenarts J. Jans sen, Stationsstraat 10 te Axel, tel. 01155—488. Na een stiptheidsactie van drie weken dreigen de Belgische douaneambtenaren thans met 'n algehele staking. Zij eisen sala risverhogingen en vertragen sinds 11 augustus 't verkeer aan de grenzen door geheel volgens het boekje te werk te gaan. Weg vervoerders zeggen dat voor het inklaren van een auto aan de Duits-Belgische grenspost Eynat- ten zes a acht uur wordt uitge trokken. Aan deze post hebben donderdag verscheidene doua niers het werk geheel neerge legd. De Belgisceh regering heeft hierop onmiddellijk gereageerd en gezegd dat afwezige douane ambtenaren geen salaris zullen ontvangen. Het Belgisch verbond van ambtenaren bij financiën heeft als antwoord gedreigd met een algemene staking als de sta kende douaniers door regerings maatregelen worden getroffen. Twee gewapende mannen heb ben donderdag de bewaker van een goederenwagon van de snel trein Malifax-Montreal over meesterd en zijn er vandoor ge gaan met een bedrag van naar schatting 80.000 dollar (260.000 gulden). De rovers zijn vermoedelijk in de trein gestapt toen deze in Be- loeil (Quebec) stopte. Zij boei den de enige bewaker van de goederenwagon en stopten hem een prop in de mond. De diefstal werd ontdekt toen de trein op het centraal station in Montreal arriveerde. „Wanneer gij niet naar buiten gaat, blijft er van nacht niemand bij u." 2 Samuël 19 7 In de opgegeven verzen is sprake van een dubbele een zaamheid. Allereerst de eenzaam heid van de hooggeplaatste, de koning. Hij is zielsbedroefd, maar hij mag die droefheid niet tonen, hetvolksbelang gaat boven het eigen belang. Maar deze een zaamheid is niet de bitterste, want een offer dat wij brengen, kan veel strijd en verdriet geven, maar het laat geen bitterheid achter. Veel erger, grievender is voor hem het onderhoud met Joab. Joab, die zijn koning aanblaft, commandeert, hoe durft hij? Joab durft, omdat hij David in zijn macht kreeg, toen deze hem gebruikte bij de moord op Uria. Het is niet eens nodig dat die naam genoemd wordt, David be grijpt het zo wel. Als ik verborgen kwaad van u weet, heb ik u in mijn macht. Hier is de weg geopend voor een van de walgelijkste van alle mis daden, chantage. Hier is een een zaamheid, waarin de beul zijn slachtoffer heeft gedreven: óf ge hoorzamen, óf openbaarmaking en de kroon verliezen. „Houdt wat gij hebt, opdat nie mand uw kroon neme." Uit deze eenzaamheid kan alleen redden Hij, die alles weten mag. omdat Hij alles weet. Door Hem krijgt David zijn kroon terug. Maar de herinnering dat David deze bit terheid niet kon vergeten, blijkt uit zijn uitspraak, later„Laat mij niet vqllen in de handen van mensen". (Uit: „Hij sprak en ik hoorde.") ZONDAG 3 SEPTEMBER 1967 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. (10.30 uur H. Doop.) Hoek: 9 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen; 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen. H. Doop. Hontenisse: 10.30 uur Mevr. H. A. Oosterveldvan Aken. Hulst: 9 uur Mevr. H. A. Ooster veldvan Aken. Sluiskil: 9 en 10.30 uur Eerw. Heer H. Jeddens, van Melle (B.). Terneuzen: Grote Kerk: 9 uur Ds. J. Scholten. H. Doop. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman. H. Doop; 19 uur Ds. W. J. van Meeuwen, van Hoek. Zaamslag: 10.30 en 14.30 uur Ds. Ph. M. Becht, van Ter Heijde aan Zee. GEREF. KERK Axel: 10 en 17 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. A. J. Verbeek. (ADVERTENTIE) (f 5.000.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Cëntrale Raif feisenbank te Utrecht. Ruim vijf miljard gul den. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de WALSTRAAT 7 TERNEUZEN NOORDSTRAAT 6 AXEL 29) Ze haalde haar schouders op en glimlachte tegen me met een tikje medelijden. „U bent een af schuwelijke nuchterling, mon sieur!" ze boog het hoofd en voegde er tragisch aan toe: „Ik had nog zo gehoopt, u te verlei den, mij te helpen „Te helpen? Waarbij? vroeg ik verbaasd. „Ik zou zo graag willen spe len!" Ze scheen net zo verbaasd, over mijn stupiditeit. Met een dringend gebaar legde ze een hand op mijn schouder, en smeekte: „Zou het niet kun nen?.. „Het gaat niet, madame," ant woordde ik ferm. „Een enkel klein half uurtje maar," bad ze. „Ik mag u niet in die kamer toelaten," zei ik. „Desnoods zal ik niet spelen," pingelde ze. „Als ik mijn instru ment maar even mag zien Als ik er even mee alleen mag zijn om het te o, u zult me uit lachen! U doet het nu waar schijnlijk al!" „Ik heb diep medelijden met u," antwoordde ik, veel te hoffe lijk om het voor serieus door te DOOR OLAF J. Dl LANDELL kunnen laten gaan. „Uitlachen staat gelijk met spotten. En ik zou met u niet kunnen of willen spotten." „Waarom niet?" fluisterde ze. „Omdat uw geliefde in het zie kenhuis ligt," bedacht ik handig. Ze bleef ernstig; nam zelfs de hand niet,,van rnijn schouder, en zei zacht: „Merci.merci beau- coup, monsieur En aangezien we toen allebei een ogenblikje uitgepraat waren, heerste er volle drie minuten stilte, dié ik ten einde raad be nutte om mijn kopje zo langzaam mogelijk leeg te drinken. De hand werd toch van mijn arm weggenomen. Daarna presenteerde ze me een koekje, en praatte geforceerd over vrolijke dingen, waar ik maar al te dankbaar op inging, om de onaangename plicht van het weigeren zo, gauw mogelijk te vergeten. Om negen uur ongeveer kwam de directeur van het hotel met 'n bescheiden klopje waarschuwen, dat er telefoon voor madame was. Uit Brussel. „Uit Brussel? Tiens!" riep zij uit, „wat afschuwelijk! Hoe zijn de mensen achter mijn adres ge komen? Ze stond snel op en excuseerde zich dringend bij mij, waarna ze met coquette trippel pasjes achter de directeur aan naar de telefooncel draafde. Ik zegende deze onderbreking, want nu had ik even tijd, eens na te gaan, waarover ik met haar zou kunnen praten. Het viel me niet mee, de conversatie aan de gang te houden, want het leek me toe dat Arlette leed aan de echt Franse ongedurigheid. Ze was echter binnen een paar minuten weer terug. „Gelukkig een intieme kennis," zei ze op gelucht. „Ik heb haar op het hart gedrukt, met niemand over mijn aanwezigheid hier te spreken." Hoewel ik niets van madame Enbourg had te verwachten, vond ik het toch plezierig dat het een „zij" was geweest, aan de tele foon; desniettegenstaande voelde ik me verwonderd over dat feit, want ik vond haar geen type voor vriendinnen. „In wat voor relatie staat toch die aardige jongeman, die u bij u hebt?" vroeg ze plotseling. Ik moest met geweld een blos terug houden bij dit openlijk compli ment. En ik vrees, dat ik veel te vriendelijk uitleg gaf: het was 'n neef van me, een schrijver, die me hielp met enkele dingen, daar veel, maar toch niet alles wist. „Alors, vous êtes detective?" riep ze uit. „Madame," vermaande ik, „dat wist u wel. U hebt het zelf aan juffrouw Booner verteld." Ze werd bloedrood. .Veel erger. dan ik van haar verwacht had en het verbaasde me zeer. Een ogen blik was ze inderdaad sprake loos. Toen redde ze zich eruit: „En waar heeft uw neef dan ver stand van?!" met hoog opgetrok ken wenkbrauwen, alsof ze zich verwonderde! „Van literatuur," antwoordde ik. „En van enkele dingen, die me hier te pas kunnen komen Aldus mijn armzalig gebrek aan verklaring bedekkend onder de mantel van ambtsgeheim. Ze leunde naar voren toe om mijn gezicht beter te kunnen zien, wat ik met het oog op de vermomming helemaal niet lolig vond en informeerde gloedvol: „Heeft u al een spoor gevonden?" „Och," schouderschokte ik, „spoor spóór.Ik heb natuurlijk mijn gevolgtrekkingen gemaakt „Welke?" vroeg ze ademloos. „Zijn ze vréselijk griezelig?!" om er dan geschrokken bij te voe gen: „U verdenkt toch Henri niet, wel?" Ik meende dit gevoegelijk te mogen ontkennen, waarmee ik haar geruststelde. „Geen mens weet, hoe ik over hem in angst heb gezeten," zuchtte ze. „Ik houd zoveel van hem, en nu zou dit alle plannen van ons kunnen verstoren Ik voelde een onbedwingbare jaloezie tegenover Henri. Hjj had het, mèt alle ongelukken, toch maar getroffen! (Wordt vervolgd.) Sas van Gent: 19 uur Ds. W. II. Gispen, van Terneuzen. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds. L. Berger. Bevestiging ambtsdragers; 16.30 uur Ds. L. Berger. Hulpkerk Mozarthof: 9.30 uur Ds. W. H. Gispen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Kuioer Hoek: 10 uur Ds. H. M. Ohmann; 14.30 uur Ds. K. D. van Dijk, van Terneuzen. Terneuzen: 10 uur Ds. K. D. van Dijk: 15 uur Ds. H. M. Ohmann, van Hoek. Zaamslag: 9.30 en 14.30 uur Ds. A. C. Haitsma. Zoutespui: 10 uur Leesdienst; 16.45 uur Ds. H. M. Ohmann, van Hoek. Voorbereiding H. Avond maal. CHR. GEREF. KERK rnnrf Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Axel: 10 en 15 uur Leesdienst. Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axèl: 10 en 15 uur Leesdienst. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): IC uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heiligingssamen komst; 19.30 uur Veriossings- samenkomst o.l.v. Luitenante M. Naujoks. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 7, 8.30, 10 en 19 uur H. Mis sen; 14 uur Lof. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Missen. Hoek: H. Kruiskerk: zaterdagavond 19.15 uur H. Mis; zondag 9.30 uur H. Mis. Hulst: 's zaterdags 19 uur; zon dags 8, 10, 11.30 en 17 uur; in de week 7, 7.30 en 19.30 uur H Missen. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis sen. Sas van Gent: 7.30, 9, II en 17 uur H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.45 en 17 uur H. Missen. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: zaterdagavond 19.15 uur H. Mis; zondag 8 en 10.30 uur H. Missen. Triniteitskerk: zaterdagavond 19.15 uur H. Mis; zondag 9, 11 17 uur H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Biervliet: 9.30 uur Ds. G. F. H. Kel- ling. H. Doop. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. Groede: 9.30 uur Ds. J. van Woer den, em. pred. van Middelburg. Nieuwvliet: 11 uur Ds. H. W. Door- nink. Oostburg: 9.30 uur Dr. F. O. van Gennep, van Leidschendam. Retranchement: 19 uur Ds. H. Fa- ber, van Aardenburg. Schoondijke: 11 uur Ds. P. A. L'. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Eerw. Heer H. Reiziger, van Utrecht. IJzendijke: 9.30 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten. Zuidzande: 9.30 uur Mej. Da. H. B. de Neeling. t

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2