Ajax en Feijenoord blijven de toon aangeven Derde gelijke spel van ADO Drie regenboogtruien voor Nederland Hockeytoernooi te Terneuzen H.V.V. '24-0DI0 3-0 A.Z.Ï.Ï.- TERN. BOYS 3 1 DE SP0RTT0T0 Maandag 28/dinsdag 29 augustus 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Vechtpartijen bij Santos—Inter Wielrennen Axel—D.H.S. 2-0 Taalstrijd in India AJAX—DOS 4—0 31. Henk Groot 10 (strafschop); 45. Nuninga 20; 52. Swart 3 0; 70. Henk Groot 40. Toeschouwers: 18.000. Met geluk en dank zij uitste kend werk van doelman Hooge- veen hield DOS het eerste half uur stand. Een strafschop wegens afhouden van Cruyff, die door Groot feilloos werd ingeschoten, bracht de ommekeer. In de twee de helft was het onmachtige DOS helemaal kansloos. Doelman Bals kreeg slechts enkele malen wat te doen bij schoten van Wery. Via Swart en opnieuw Groot kwam Ajax op 40 maar de overwin ning had veel groter kunnen zijn. Johan Cfjuyff viel op door zijn prachtige.,passeren en spelverde- len. NEC—FEIJENOORD 0—5 15. Geels 0—1; 42. Kindvall 0- 70. Kindvall 03; 84. Israel 05. -2; 81. Geels 04; Toeschouwers: 27.500. NEC is er nauwelijks aan te pas gekomen. Na een kwartier maak te de Nijmeegse defensie een fout, waarvan invaller Geels gebruik maakte. Na rust begonnen de Nijmege- naren met een fel offensief maar hun combinaties waren te door zichtig en te traag van opzet om «ie Rotterdamse defensie in moei lijkheden te brengen. In de 70e minuut werd de supporters van NEC de laatste illusie ontnomen toen de defensie bleef staan bij vermeend buitenspel en een lange pass bij Kindvall belandde, die van de inactiviteit gebruik maak te om te scoren. In de laatste 25 minuten passeerden Geels en Is rael doelman De Bree nogmaals. PSV—SITTARDIA 4—1 3. v. d. Kuylen 10; 25. v. d. Kuy- len 20; 29. Mares (strafschop) 21; 42. Sörensen 31; 66. v. d. Kuylen (strafschop) 41. Toeschouwers: 14.000. Reeds in de derde minuut opende Van der Kuylen de score (10). Twintig minuten later stelde de ver opgerukte Kemper dezelfde speler in de gelegenheid mét een magnifiek afstandsschot de stand op 20 te brengen. Een overtreding van Schalks tegen Cebinac leverde Sittardia een strafschop op, die door Mares werd benut. Kort vóór de rust bekroonde Sörensen een solo actie met een onhoudbaar schot (3—1). In de tweede helft kreeg Sittar dia de kans een paar gevaarlijke tegenaanvallen op te bouwen. Een door Van der Kuylen inge schoten strafschop bracht de stand op 41 en de Sittardia- doelman Van Dongen zorgde er met fraaie reddingen voor dat het daarbij bleef. XERXES/DHCDWS 1—2 10. Hanegem 01; 62. Kluiver 11; 87. Simokovic 12. Toeschouwers: 7.000. Een gelijk spel zou een bevre digende score zijn geweest tussen twee gelijkwaardige ploegen, die niet voor een hoogstaand maar wel voor een pakkend duel zorg den. Na een trekbal van de door gebroken Kleinjan maakte Hane gem het eerste doelpunt (10). Na de hervatting lag het spel peil lager, maar de aanvalslinies wisten toch voor enerverende momenten te zorgen. Nadat Krui- vers permanente bewaker Joncic met een oogblessure even het ter rein had verlaten, buitte de blon de Amsterdamse aanvoerder die grotgre bewegingsvrijheid uit en brachi'öe stand in evenwicht .(U- 1). De gasten waren in de slot fase het gelukkigst toen een schit terend schot van de Zuidslaviër Simokovic op een pasje van Bur gers onhoudbaar voor doelman Treytel de roos trof (12). F.C. TWENTE—MVV 2—1 29. Van Dijk 10; 40. Bronkers 2—0; 89. Willems 2—1. Toeschouwers: 6.000. MVV, dat tot dusver nog zon der verlies was, verloor in het stadion Diekman met 21, een resultaat dat de oostelijken op grond van betere voetbalkwali teiten wel toekwam, maar dat niet zonder geluk werd bereikt. De kopbal van Geurten en een listig schot van Hoenen, die beide tegen het houtwerk belandden, waren er onderdelen van. F.C. Twente schrok er even van, maar toen Körver een fout maakte en de bal losliet na een schot van Bronkers, scoorde Van Dijk on houdbaar. Vijf minuten vóór rust bracht Bronkers de stand op 20, waarbij de Maastrichtse de fensie wederom niet vrijuit ging. De pogingen van MVV om de achterstand weg te werken lever den pas kort vóór het einde iets op. Willems bracht de stand op 21, maar verder kon MVV niet komen. ADO—GVAV 3—3 3. Visser 01; 16. Heynen 11; 24. Heynen 21; 49. Houwaart 31; 55. Visser 32; 90. Koeman 3—3. Toeschouwers: 18.000. 'Heynen heeft ADO uit zijn doelpuntenarmoede gehaald. De Hagenaar, die ter elfder ure moest uitkomen, scoorde twee doelpunten. GVAV begon in hoog tempo en de Groningers hadden al snel succes. Heynen bracht ADO binnen enkele minuten aan de leiding en daarna hebben de Hagenaars de wedstrijd beheerst. De ADO-aanvallen waren ge vaarlijker en toen de thuisclub kort na de hervatting op 31 kwam, leek de Haagse club vei lig. GVAV da't zijn heil zocht in uitvallen, had daarbij tweemaal succes. Eerst had Visser geluk dat een buitenspelsituatie werd opgeheven en met de laatste trap van deze aantrekkelijke wedstrijd kon Koeman de Groningers nog aan een gelijkspel helpen, FORTUNA '54—GO AHEAD 1—1 28. Veenstra 01; 47. Fischer 1 1. Toeschouwers: 9.000. Het heeft Fortuna in de wed strijd tegen Go Ahead niet mee gezeten. Theunissen, Giesen en Fischer verschenen alleen voor doelman van Zoghei maar brach ten de kansen om zeep. Giesen had zelfs een verlaten doel voor zich, maar schoot ook ditmaal naast. Het zeer konsekwent de buitenspelval hanterende Go Ahead opende tenslotte in de achtentwintigste minuut de score door een afstandsschot van Wiet- se Veenstra, dat in de bovenhoek doel trof: 01. Even na de rust slaagde Fischer er,in een corner van Frederix langs doelman Van Zoghei te koppen: 11. Daarna zakte het tempo aanzienlijk. Go Ahead was kennelijk tevreden met het gelijke spel en vertraag de het spel vooral op het midden veld en Fortuna slaagde er niet meer in de versterkte verdedi ging van de Deventenaren te doorbreken. Coen Moulijn weet door te bre ken, waarop de bal naar Kindvall zal worden gespeeld, die bet tweede doelpunt kan scoren. een zeer verdienstelijk gelijk spel. Het zag er zelfs lange tijd naar behalen, maar dat zou een te grote beloning hebben betekend voor het betonvoetbal, door de Volendammers ondanks de nog prille competitie met volle over gave toegepast. Anderzijds werd ook niet dui delijk hoe de gasten dan wel aan punten moeten komen, want be halve de talentvolle Muhren, keeper Tuyp en de geroutineer de Klaas Zwarthoed, schijnen de overigen maar matig begaafd met het schieten als uitzondering. Twee uitvallen over Muhren, die van Ter Horst meer vrijheid kreeg dan de afwezige Langhorst hem zou hebben toegestaan be tekenden bijna twee doelpunten. Het eerste schot van Hoogland werd door Pijs van richting ver anderd en kwam tegen de paal, maar tegen een uithaal van Sier was geen kruid gewassen. Ten slotte kopte Eijkenbroek, die Tuyp bij enkele hoekschoppen al eerder op de proef had gesteld in en bracht de stand in even wicht. NAC—TELSTAR 2—1 40. Visschers 10; 52. Van Eg- mond 11; 55. Van Gorp (straf schop) 21. Toeschouwers: 9.000. De kleine overwinning van NAC op Telstar is niet zonder ge luk tot stand gekomen. Beide ploegen, die niet groots maar wel aantrekkelijk speelden, bleken n.l. van gelijke sterkte en nadat NAC in de tweede helft een voor sprong had genomen, kwam Tel star herhaaldelijk dicht bij de (verdiende) gelijkmaker. Peter van der Merwe, de uitstekende Bredase doelman, stond echter alle succes van Telstar in de weg. Zowel NAC als Telstar had den een sterk gewijzigde opstel ling. NAC nam door een kopbal van Visschers kort voor de rust de leiding, maar in de zevende minuut van de tweede helft stond Van der Merwe machte loos tegen een afstandsschot van Van Egmond. Weer nam NAC echter een voorsprong. De door gebroken Frans Bouwmeester werd in het strafschopgebied ten val gebracht en Jan van Gorp mocht een strafschop nemen. In eerste instantie schoot hij tegen doelman Van der Meeren aan. Maar deze liet dé bal weer los en de snel toegeschoten Van Gorp scoorde alsnog (21). Telstar zette hierna een fel offensief in, maar Van der Merwe bleek niet te passeren. Een spelmoment van de ontmoe ting OlympiaLionidas (00). SPARTA—VOLENDAM 1—1 26. Sier 0—1; 55. Eijkenbroek 1— 1. Toeschouwers: 15.500. Volendam bereikte op Spangen Een „vriendschappelijke" ont moeting tussen Santos (Brazilië) en Inter Milaan moest zaterdag avond in het Yankee-stadion te New York veertien minuten onderbroken worden, toen er ge vechten uitbraken tussen spelers en toeschouwers. Inter leidde op dat moment met 10. De toe schouwers overstroomden het veld, toen Abel Verenico da Fielho in de 74e minuut bij San tos rechtsbuiten Wilson Ferreila kwam vervangen. De Braziliaan Machada de Silva liep verwon dingen op in het tumult dat volgde. Nadat drie spelers van het veld waren gezonden, kon de wedstrijd vervolgd worden. Een groep toeschouwers zorg de al eerder voor oponthoud, toen rechtsbinnen Sandro Maz- zola in de tweede helft het Inter- doelpunt scoorde. De politie drong de menigte spoedig terug. Een politieagent werd getroffen door een voet zoeker, maar hij kon ter plaatse behandeld worden. Het was de tweede wedstrijd tussen beide clubs in 't Yankee stadion. Vorig jaar september won Santos met 40. De wed strijd van zaterdag, 24 uur uit gesteld wegens hevige regenval, gaf de 37.000 toeschouwers eerst reden voor gejoel toen Pele in de tweede helft niet meer in 't veld verscheen en vervangen was door Ramos Delgado. Er werd omgeroepen, dat Pele zijn rechterknie had geblesseerd, toen hij twee minuten voor de rust in het doelnet verward raakte. Na het kwartier oponthoud in de tweede helft kon de wedstrijd zonder verdere incidenten wor den voortgezet. Gescoord werd er niet meer, zodat Inter met 10 won. GERT BONGERS Wereldkampioen achtervol ging amateurs. De Nederlandse wielersport heeft een goed weekeinde achter de rug. Van de vier regenboog truien, die zaterdag en zondag in het Olympisch stadion door U.C. I.voorzitter Adriano Rodoni wer den uitgedeeld, gingen er twee naar renners uit ons lage landje aan de zee. Na de amateurstayer Piet de Wit, die al zijn tegen standers op minstens een ronde fietste, kwam ook prof-achter volger Tiemen Groen op de hoog ste trede. De vierde maal in de nog korte loopbaan van de Fries, die ook in 1964, 1965 en 1966 het wereldgoud maar dan bij de amateur-achtervolgers had veroverd. De overwinningen van De Wit en Groen, die beiden 21 PIET DE WIT Wereldkampioen stayers amateurs. jaar oud zijn, waren een triomf van de jeugd. Wereldtitels waren er voorts voor het Italiaanse temdempaar VerziniGonzato en de Russi sche krachtsprintster Valentina Savina, maar uiteraard waren de 20.000 toeschouwers zondagmid dag gekomen om onze eigen man nen aan het werk te zien. Uitslag finale amateurstayers: 1 en wereldkampioen: Piet de Wit (Ned.), 83 km en 294 m af gelegd in één uur; 2. Markov (Rush), op 580 m; 3. Helsloot (Ned.), op 760 m; 4. Weil (West- Duitsland), op 1795 m; 5. Introzzi (It.), op 1960 m; 8. Groenewegen (Ned.), op 7650 m. TIEMEN GROEN Wereldkampioen achtervol ging profs. De achtervolging Nadat Tiemen Groen in de halve finale de Italiaanse titel houder Faggin had uitgeschakeld, kwam hij zondagmiddag in de fi nale uit tegen de Brit Porter. Het werden twee grandioze overwin ningen voor de Fries, die hier mee zijn vierde wereldtitel in achtervolging behaalde en voor wie de winterbanen open staan. Uitslag halve finale: le rit: 1. Porter; 2. Fornoni; 2e rit: 1. Groen; 2. Faggin. Finale: 1. Groen; 2. Porter. Om de 3e en 4e plaats: 3. Faggin; 4. Fornoni. Zoals wij reeds in de zaterdag editie konden vermelden ver overde vrijdagavond Gert Bon- gers de wereldtitel achtervolging amateurs, zodat Nederland nu reeds drie regenboogtruien in be zit heeft. De Terneuzense hockeyclub Olympia" organiseerde zaterdag en zondag in het Zuidersportpark een tweedaags internationaal toer nooi. Dank zij het uitstekende weer en de goede organisatie waar voor de voorzitter, de heer J. G. Verlinde, velen dank bracht zijn er aantrekkelijke wedstrijden ge speeld. Bij de dames was het de gast- vereniging die met de overwinning ging strijken. Zaterdagavond werd de gasten een feestavond aangeboden in Por- gy en Bess" waaraan „The Origi nal Dixieland Heebie Jeebie Jazz band" medewerking verleende. De uitslagen luidden. Dames: 1. „Olympia", Terneuzen; 2. „Leoni- das", Rotterdam; 3. Geleen; 4. „Ra- nide", Hulst; 5. Brugge; 6. „H.O. D.", Valkenswaard. Heren: Mechelen I; 2. „Rapide" Hulst; 3. Geleen; 4. „Leonidas", Rotterdam; 5. „Basko", Veldhoven; 6. Antwerpen; 7. „H.O.D.", Val kenswaard; 8. Sp. Mechelen; 9. Mchelen II; 10. Leuven. In totaal namen ruim 20 elftallen aan dit toernooi deel. In de eerste competitiewedstrijd tussen de twee ex-2e klassers heeft H.V.V. de beide punten veroverd. Het was een aantrekkelijke wed strijd die tamelijk goed voetbal te zien gaf. De partijen waren aan elkaar gewaagd en zagen voor rust geen kans te scoren. Eén minuut vóór tijd ontstond er een incident waarvan de Odio-linksachter Vriens de dupe werd. De H.V.V.-rechts- buiten hield hem even bekneld en hij» probeerde zich los te werken. Scheidsrechter Hemelsoet zag hier in natrappen en verwees hem on verdiend naar de kleedkamer. Na de thee zag men een sterker H.V.V., dat zijn veldoverwicht pas in de 11e minuut kon uitdrukken in een doelpunt. R. Neefs rukte mee naar voren en loste van 30 m afstand een schot, dat op de lat af stuitte, maar de attente De Booy was meegekomen en scoorde. Twee minuten later was het op nieuw raak toen De Booy op links doorbrak en onhoudbaar inschoot. In de 70e minuut maakte De Booy zijn hattrick vol na een fraaie combinatie met R. de Badts. Het was een verdiende maar iets geflatteerde overwinning van H.V.V. Doelman Leunis van de Tem. Boys heeft het niet gemakkelijk gehad. De laatste zondag vóór de aan vang van de competitie heeft Axel benut om het op te nemen tegen de 2e klasser D. H. S. uit Schiedam. Voor de rust een goede partij voetbal met Axel het meest in de aanval, hetgeen in een doelpunt werd uitgedrukt. Na de thee deed D. H. S. alle moeite om de ach terstand weg te werken, waarbij men wel eens te ver ging voor 'n vriendschappelijke wedstrijd. Arbiter Sturm trad hiertegen niet voldoende op. Lensen werd van dit ruwe spel de dupe en moest worden vervangen door Martheze. In de 8e minuut plaatste Sheilds een goede dribbel naar Lensen, die zuiver inschoot (1—0). Tot de rust bleef Axel in de aanval, waarbij P. Deij uit een pass van Sheilds naast schoot en Lensen scherp voor doel langs schoot. De tweede helft toonde een fel aanvallend D.H.S. en enkele malen moest doelman Verpoorte zijn capaciteiten laten zien. Na een half uur spelen miste P. Deij een goede kans voor open doel. Een minuut vóór tijd schoot een van de Schiedamse spelers in eigen doel (20), Met deze stand kwam het einde. De eerste wedstrijd in de nieuwe competitie heeft geen groot voetbal te zien gegeven. AZVV wist een verdiende over winning te behalen, maar men kon niet zien dat er een oud-2e klasser aan het werk was. Zowel bij AZVV als bij de Boys liet de afwerking in de aanval wel wat te wensen over. De eerste vijf minuten waren de Boys het meest in de aanval maar daarna wist AZVV beslag te leggen op het middenveld en trokken de gastheren in de aan val. In de 17e minuut kreeg Roose een goede kans om de Boys de leiding te geven maar voor open doel miste hij. Een minuut later zette Ruijten- burg goed voor, maar de kopbal van L. Dieleman ging naast. Pas in de 37e minuut werd de score geopend. Een vrije trap stuitte af op het muurtje waarna de terugspringende bal onhoud baar werd ingeschoten door Jopie Dieleman (10). Even na de hervatting moest de AZVV-doelman Flipse alle zeilen bijzetten om een schot van Geensen corner te stompen. De druk van de Boys werd zwaarder en in de 5e minuut kreeg Van Dixhoorn de gelegen heid om de stand gelijk te ma ken, maar in goede positie schoot hij naast het verlaten doel. In de 17e minuut greep doel man Flipse onvoldoende in en Jonkman profiteerde hiervan om gelijk te maken (11). In de 27e minuut werd een schot van Ruijtenburg door Schoonakker in eigen doel ge werkt (2—1). Kort voor tijd was het Schie man die de stand op 31 bepaal ds. De uitslagen van de wedstrij den, die meetellen voor sporttoto 3, luiden: ADO—GVAV 3—3 Fortuna '54Go Ahead 11 NAC—Telstar 2—1 AjaxDOS 40 NECFeijenoord 05 SpartaVolendam 11 Xerxes/DHC—DWS 1—2 PSVSittardia 41 F.C. Twente—MVV 2—1 HeraclesHoll. Sport 01 F.C. Den BoschRCH 20 HVCVitesse 12 Elinkwijk—Willem II 1—2 Juist ingevuld ziet het totofor mulier er als volgt uit: 3-3—1—1—2—3—2— 1 1 2 1 2 2. Het aantal deelnemers aan sporttoto nummer drie van dit weekeinde bedroeg 579.728. De inleg was ƒ798.457,Voor de eerste prijs is beschikbaar 144.920,voor de tweede prijs 79.047,en voor de derde prijs 39.523,—. Zondagavond waren zes mel dingen met dertien goede uitsla gen, en vijftien met twaalf. Drie dagen van geweld in Ran- tsji, een stad in de Indische staat Bihar, hebben aan 38 mensen het leven gekost, zo wordt gezegd in berichten die de autoriteiten van de staat jn Patna hebben ontvan gen. De gewelddaden volgden op de verspreiding van wat een of ficiële woordvoerder „een zeer provocerend" vlugschrift noemde, gericht tegen het voorstel om het oerdoe als tweede officiële taal in Bihar te erkennen. De officiële taal van de staat is het Hindi. Tijdens en na de relletjes zijn 700 mensen gearresteerd.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 5