PROVINCIAAL NIEUWS Vrouw door ex-echtgenoot neergestoken Marktberichten BEBRSOVERZICHT Maandag 28/dinsdag 29 augustus 1967 Terneuzen Axel Cadzand Hoek Hulst Sluiskil Sluis Vogelwaarde Jongen onder zand bedolven Kanaal Aanvaring in het Jordaanse verliezen in oorlog met Israël Soekarno onder bewaking Gewijzigd programma amateurvoetbal district Zuid I Agenda DE VRITE ZEEUW Pagina 3 50-jarig huwelijksfeest Woensdag a.s. vieren de heer én mevrouw F. Engels-van der Velden hun gouden huwelijks feest. Op die dag wordt om 10 uur een plechtige mis opge dragen in de Triniteitskerk. In het bejaardentehuis „De Blide" wordt een koffietafel aange boden en vervolgens zal het gou den bruidspaar tot 's avonds zes uur thuis (Rodenbachstraat 9) zijn om vrienden en relaties te ontvangen. De heer (Stienj Engels (711 werd in Antwerpen geboren en kwam in 1914 naar Terneuzen, waar hij in de bouwvakken werkte. Toen „de nieuwe fabriek" in Sluiskil werd ge bouwd, trok de heer Engels daar heen en werkte niet alleen mee aan de opbouw, maar bleef er gedurende een 15-tal jaren (1945). Vervolgens was hij ruim een jaar werkzaam bij de marine als hulpkok, maar dat beviel hem niet zo best, want hij ging werken bij de Terneuzense Scheepsbouwmaatschappij. In 1961 werd de heer Engels gepen sioneerd. Toen begonnen werd met het opdragen van zondagsmissen in de gemeenschapszaal van de r.k. jongensschool aan de Begonia straat, werd de heer Engels kos ter en deze taak bleef hij vervul len toen de Triniteitskerk in ge bruik werd genomen. De men sen die deze kerk regelmatig be zoeken, zijn ervan overtuigd dat er geen betere koster dan de heer Engels is. Het echtpaar, nog genietend van een uitstekende gezondheid, woont in een van de bejaarden woningen van „De Blide". Mevrouw Engels (70) is er trots op te kunnen verklaren dat zij geboren en getogen Ter neuzense is. Vier kinderen, 7 kleinkinderen en 3 achterklein kinderen zullen het gouden feest meemaken. Nieuwe kapelaan De kapittel-vicaris van het bisdom Breda, monseigneur H. Ernst, heeft de heer H. Groote benoemd tot kapelaan van de St. Willibrordusparochie te Terneu zen. Kapelaan Groote is priester in het bisdom Breda-en werkte enkele jaren als missionaris in Brazilië. Examen m.o. Staatsinrichting Aan de Vrije Universiteit ie Utrecht slaagde voor het m.o. examen Staatsinrichting onze oud-stadgenoot de heer J. A. Jansen. Een kettingbotsing Zondagavond om 8.15 uur vond op de rijksweg 61 tussen de mid den- en westsluis een kettingbot sing tussen 'n drietal auto's plaats. De bestuurder van een personen auto, de heer F. E. L. M. uit Ant werpen stopte om voorrang te ver lenen. De achter hem rijdende heer P. C. V. uit Hoek stopte eveneens, doch aan de bestuurder van de der de auto, de heer C. M. de P. uit Zaamslag lukte dit niet tijdig. Hij botste tegen de zich voor hem bevindende auto, die op zijn beurt weer tegen zijn voorganger terecht kwam. De materiale schade aan de auto's was aanzienlijk. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Zoals gewoonlijk vonden er in het afgelopen weekeinde kleine aanrijdingen plaats die zich geluk kig beperkten tot materiële schade. Persoonliike ongelukken werden niet gemeld. Geen vreemd natuurverschijnsel Ter geruststelling van dege nen, die zaterdagavond ongeveer half negen geschrokken zijn van een enkele malen oplaaiende vuurgloed in de omgeving van Koedijk-Molendijk, kunnen wij meedelen, dat er op dat moment geen sprake was van een aard gasontploffing met een daardoor veroorzaakte brand of een bran dende tanker in de Schelde. Op dat tiidstip schrokken velen namelijk op uit hun televisie kijkende rust, renden naar bui ten om de oorzaken op te spo- ren. Ook een aantal wandelaars en fietsers, benevens autorijders begaven zich in de richting waar de felle gloed was waargenomen. Doch er was niets aan de hand, alleen lagen er op de overgang van de Oranjestraat naar de Jac. Catsstraat enkele kennelijk uit as bestaande hoopjes. Naar ver luidt betrof het hier de resten van de demonstratie van een scheikundig experiment hetwelk op deze minder gelukkig geko zen plaats werd uitgevoerd. Een „praktical joke", die omwonen den de schrik op het lijf joeg. Internationale hengelwedstrijd Zaterdag j.l. organiseerde de nlaatselijke hengelverenigmg .7.0.A. een groots opgezette in ternationale viswedstrijd. Hier voor bestond een ongekend grote belangstelling. Telde de wed strijd vorig jaar 136 deelnemers, nu waren er ruim 250 visen- thousiasten, waaronder vele zui derburen, naar Axel waren ge komen. De vangst was goed. Ruim 85 kg werd op het droge gebracht. Burgemeester M. K. van Dyke vfVjMA&t RöêaÜIêlteJg af wezig. De eerste prijswinnaar mocht een beker van de ge meente in ontvangst nemen. Ook het doel van de wedstrijd, het stimuleren van jeugdwedstrijden, stemde de burgemeester tot vol doening. De uitslag was 1. E. Rignaar, Gentbrugge, 1245 pt.; 2. E. de Valeck, Humbeek, 1100 pt.; 3. G. van den Eynde, Lederkerke, 1090 pt.; 4. R. Grijp, Gent, 965 pt.; 5. Van den Bran- de, Humbeek, 945 pt,; 6. M. Mon- deleerd. Wachtebeke, 910 pt.; 7. J. van der Plas, Brussgl, 825 pt.; 8. G. Magnus, Boschkapelle, 770 pt.; 9. A. Cappaert, Deurne, 720 pt.; 10. P. Lissens, Niel, 720 pt.; 11. J. Triest, Lederkerke, 690 pt.; 12. P. van de Borre, Aalst, 605 pt.; 13. F. van Cauteren, Deurne, 570 pt.; 14 F. de Neve, Stekene, 535 pt.; 15. P. de Lange, Aalst, 530 pt.; 16. A. Maes, Gent, 525 pt.; 17. G. Vereecken, Gent, 520 pt.; 18. E. Meneve, Wachtebeke, 515 pt.; 19. A. Swartelee, Gent, 495 pt.; 20. L. Capiaux, Wille broek, 440 pt. Ie Nederlander: J. Overdulve, Axel, 230 pt. Ie dame: mevr. Stoop, Deurne, 295 pt. Ie jeugdvisser: L. Capiaux, le jeugdvisser G.O.A. G. Driesbeke, Axel, 20 pt. le lid G.O.A. M. Kuit, Axel, 170 pt. Pater G. Baart naar „Hedenesse" Met ingang van 1 september a.s. is pater G. Baart benoemd tot staflid van het oecumenisch vor mingscentrum „Hedenesse" te Cadzand. Hij zal daar als katho liek vormingsleider optreden. Zijn toekomstig adres is Burge meester van Zuyenstraat 17 te Breskens. Pater Baart kwam in 1963 naar Zeeuws-Vlaanderen als tijdelijk assistent van de ge zamenlijke pastorale in de kanaalzone. Woensdagavond a.s. om 20 uur zal pater Baart in het St. Elisabethziekenhuis te Sluis kil officieel afscheid nemen van de kanaalzone. Omloop-miss gekozen In de overvolle zaal van „hotel Zeebad" te Cadzand had zater dagavond de verkiezing plaats van de miss „Omloop van Zeeuws-Vlaanderen 1967". Na de gebruikelijke voorselectie bleven 3 candidaten over en hoe moei lijk het voor de jury was om de juiste „miss Helen" te kiezen, bleek uit het geringe puntenver- schil waarmee deze dames ten slotte (figuurlijk) uit de bus kwamen. Na een spannende finale bleek de charmante 21-jarige mej. Ria van der Stelle uit Cadzand de beste waardering te hebben ver kregen. Tijdens de „Omloop van Zeeuws-Vlaanderen" op zaterdag 16 en zondag 17 september zal zij als gastvrouw optreden. Voor deze rol bestond bij de jonge dames grote belangstelling, het geen bleek uit de deelname van kandidaten uit Breda en Haar lem. De verkiezing werd geleid door de bekende wielercommen- tator, de heer W. Hendriks. Het bal werd verzorgd door 't danporkest „The Typhoons" uit Brugge. Examen staathuishoudkunde Bij de te Utrecht gehouden exa mens voor de akte staathuishoud kunde en statistiek m.o. is geslaagd de heer L. de Putter te Hoek. Diplomazwemmen in de Braakman Zaterdag is in de Braakman het diplomazwemmen gehouden. Als official trad op de heer C. Wagenaar, geassisteerd door de badmeester. Voor de zwemproef slaagden: Mevr. E. de Meijer, mevr. A. Buysse, H. Pladdet, M. Hermans, H. Lijbaart, L. Verpoorten, M. Versluys, S. de Meijer, J. Her mans, Chr. Dhuyvetter (meis jes): L. de Meijer, J. Scheele, H. de Jonge, O. v. Renterghem, D. de Visser, R. v. d. Hemel,"E.'de Meijer, T. Dhuysserinck, A. Smet, H. de Meijer (Jongens), allen uit Biervliet; mevr. R. David, L. Dees, H. Weijnen, M. Dourleyn, E. de Blaey, P. Dieleman, A. de Pooter, J. Maljaars, H. Blaauw, P. de Putter (meisjes); A. Vinke, B. Boerman, M. v. Meeuwen, J. Meulbroek, J. Donze, K, Hame link, J. Meertens. L. Goense, (jongens), allen uit Hoek; C. de Kriiger, J. Cruson, M. v. Hurck, F. Schieman, (meisjes); H. Ram- meloo, P. Haers, R. Cuelenaere, A. Rammeloo (jongens), allen uit Philippine; B. v. Hiifte, J. v. d. Ameele, W. Thomas, J. v. Hijf- te. allen uit Hoofdplaat; H. de Dobbelaere en F. Callon uit IJzendijke en C. Vandenbulcke en T. Vandenbulcke, uit Gulle- gem (B.). Voor het diploma geoefend zwemmer slaacden: Mevr. L. de Krijger, I. de Krijger, C. de Krij ger, E. v. Renterghem, P. Giel- liet, I. Cortvriendt, M. Vertaal. meisjes); de heer P. Weeda, J. Kosteose. C. Pladdet, L. Ingels. H. Neve, jongens), allen uit Biervliet; P. Dieleman. (meis jes) D. J. van Meeuwen, G. J. Oudshoorn, C. Bernard, B. Boer man (iongens). allen uit Hoek; C. de Kriiger, G. v. Hoeve, (meis jes); C. Rammeloo, C. Verpoor ten, P. Dieleman, F. Verstraeten, allen uit Philippine: C. v. Hijfte, W. Thomas, J. v. Hijfte. J. v. d. Ameele (jongens), allen uit Hoofdplaat; M. de Dobbelaere, (meisjes); H. de Dobbelaere, M. de Dobbelaere (jongens), allen uit IJzendijke; L. Buyck, uit Aar denburg, C. Vandenbulcke, T. Vandenbulcke, uit Gulleghem (België). Voor het zwemvaardigheids- diploma I slaagden: M. Ver- cruysse, M. Kalkman, J. Pladdet, M. Ingels, T. Hermans, C. Borm, (meisjes); J. Weeda, A. Ingels, F. v. d. Hemel, R. Vercruysse, (jongens, allen uit Biervliet. Voor het zwemvaardigheids- diploma II slaagden: Francke uit Hoek, en F. Dieleman, uit Phi lippine. Voor het zwemvaardigheids- diploma III slaagde: T. Verstrae ten, uit Philippine. Voor het zwemvaardigheids- diploma IV slaagde: B. de Meij er, uit Biervliet. Commissaris opent waterschapshuis De commissaris der koningin in de provincie Zeeland, mr. J. van Aartsen, zal vrijdag 1 september a.s. het nieuwe waterschapshuis van het „Hulster Ambacht" offi cieel openen. Dit nieuwe tehuis van het water schap is verrezen in de Gentse- straa' op de plaats waar zich voor heen het kantoorgebouw van de Amro-bank bevond. Het werk werd uitgevoerd door het aannemers bedrijf Goossen uit Walsoorden. Op dezelfde dag wordt ook het nieuwe gemaal van het Hulster Ambacht te Ossenisse officieel in gebruik gesteld. -Na de- toespraken in het ge meentehuis te Hulst zal een groot aantal genodigden in de gelegen heid worden gesteld het water schapshuis en het gemaal te bezich tigen. Het officiële gedeelte wordt be sloten met een diner in „De Koning van Engeland". Filmactie van de blindenbond Evenals dat in de afgelopen maanden elders is geschied, zal Sluiskil in het kader van de lande lijke aktie van de Nederl. blinden bond op de film worden gezet. Dat gebeurt op vrijdag 8 september a.s. Op die dag rijdt een opnamewagen door Sluiskil om de mensen bij hun huis, op hun werk, op straat, op de boerderij en overal te fil men. Voorts is het de bedoeling een zo volledig mogelijk beeld te geven van het verenigingsleven, hetgeen men wil bereiken door het organiseren van een ODtocht. Het contactadres voor de filmopnamen is Middenstraat 89. In de komendp winter zal de film worden vertoond. Gemeenteraad Donderdagavond komt de ge meenteraad van Sluis bijeen. De agenda vermeldt o.m. een verzoek van Du Fossé's meubelinrichting om gebruik te mogen maken van de raadhuiskelder voor het inrich ten van een meubeltentoonstelling van 3 t/m 19 september. Daarna willen de schutters van Willem Teil hiervan gebruik maken en dat zal 12,50 per avond kosten. Voorts is er een voorstel van het college om in principe te be sluiten tot onderhandse aanbeste ding van een te bouwen gymna stieklokaal. Gebouwd zal worden een standaardmodel, waarvan de uitvoering wordt gepland in een z.g. bouwstroom. De bouw- en in richtingskosten, exclusief de grond- kosten worden geraamd op een be drag van 245.000. Het nieuwe gemeenschaps huis Tijdens een druk bezochte bijeen komst in het patronaatsgebouw te Stoppeldijk heeft de architect, de heer P. Roelands, vrijdagavond 25 augustus j.l. voor nagenoeg alle plaatselijke verenigingen een uit voerige toelichting gegeven betref fende de bouw van een nieuw ge meenschapshuis voor de gemeente Vogelwaarde tussen Boschkapelle en Stoppeldijk nabij het nieuwe sportveldencomplex. Met de houw van dit gemeen schapshuis dat een totale investe ring vraagt van meer dan vier ton, zal In 't voorjaar van 1968 een aan vang worden gemaakt'. De financie ring komt voor een gedeelte tot stand door de verkoon van de be staande natroneatgpbouwpn te Stonneldiik en Boschkapelle die overbodig worden. Het gemeenschapshuis, waar van 'f arehitectenburean-Roelands uit Hazerswoude een fraaie ma- nnette had vervaardiod. kriiet een hestemmi"" Het wordt nif+ allppe pen verenioïnganebouw. ma ar tpvpns snort/raai en nvnv naetioVlrkoal wft- ftp prnaact fa hmiwpn crhnnl. TTU flo veraiftorinn wot-5 van verscbillprvtp ri-aory pp. irifprmeer/t paar een mnppl'"Vp nïf- brpikipa in dp tppi-pmar s/Tot b«t png an d» fipanrlfclo armciag knn Hp iplpMpr Hipnaapnaande geen toe7P<",'p,,pn doen. Vergaderin g gem een teraad De gemeenteraad van Zaam slag krijgt in zijn op vrijdag 1 september a.s. te houden open bare vergadering de volgende agendapunten te behandelen: Voorstel tot het verlenen van een krediet voor het maken van een zwembad met speelweiden en speeltuin; voorstel tot aankoop van een perceel grond van de heer J. van Fraeijhove; voorstel tot het verlenen van enkele kredieten ten behoeve van de riolering; voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge art. 72 van de Lager-Onderwijswet '20; voorstel tot benoeming van twee leden in de raad van be stuur van de „Afvalwaterleiding Oost Zeeuwsch-Vlaanderen- Oost" (voorgedragen worden de burgemeester en wethouder F. de Koeijer); voorstel inzake het garanderen van een door de Katholieke Zeeuws-Vlaamse Woningbouw vereniging te sluiten geldlening; voorstel tot verkoop van een perceel grond in het bestem mingsplan Noord-Oost voor de bouw van 14 middenstandswo ningen; herdenking van het feit dat de gemeentesecretaris, de heer J. J. Haak, 25 jaar geleden in dienst is getreden der gemeente Zaamslag. MEDEDELINGEN VAN B. EN W. 1. Op vrijdag 30 juni j.l. is ons college in gehoor ontvangen door de vaste commissie voor binnenlandse zaken van de Tweede Kamer. In de bus waarmee de commissie reis de, is het college medegere den van de oostgrens der ge meente zonder meer de pro vinciale weg volgend. Er is onderweg niet gestopt, ook niet in het dorp. Het behoeft dus geen betoog dat de door de commissie opgedane in drukken zéér vluchtig waren. 2. Het Staatsbosbeheer heeft een subsidie toegezegd van 4640 in de kosten van beplanting van het bestemmingsplan Noord-Oost en langs de Axel- seweg met inbegrip van een bijdrage in de plankosten. De beplanting rond het bestem mingsplan Noord-Oost is in middels uitgevoerd; die langs de Axelseweg zal dit najaar worden aangebracht. LUXAFLEX Ingekomen is een verzoek om medewerking ingevolge art. 72 van de Lager-Onderwijswet van het bestuur der vereniging tot bevordering van gereformeerd lager onderwijs. De medewerking wordt ge vraagd voor: a. het aanbrengen van luxaflex- jalouzieën in de lokalen, de leermiddelen en de c.v.-ruim- te; b. het aanbrengen van verduis- terings-jalouzieën in één der lokalen voor de gangdeur en de twee tussendeuren; c. het aanschaffen van een bu reau voor de personeelska- mer; d. het aanschaffen van een gas geiser in de c.v.-ruimte, ten behoeve van de schoolschoon- maakter. Fraai resultaat verkoop Rode Kruis-zegels Van de jubileumzegels, uitge geven van het eeuwfeest van het Nederlandsche Roode Kruis, zijn door leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen 94 mapjes van 2,50 en 122 mapjes van 1,50 verkocht, samen ter waarde van ƒ418,Het bestuur van de plaatselijke afdeling is zeer ingenomen met dit resultaat, dat door medewerking van de hoofden der scholen en de jon gens en meisjes is bereikt. Van de overwaarde van deze zegels komt een gedeelte ten goede aan de afdelingskas, waardoor het mogelijk is verschillende taken ook plaatselijk te verrichten. Zo heeft één ingezetene van Zaam slag ook weer kunnen deelnemen aan de tocht met de Henri Du- nant. De inzameling van lectuur door middel van het lectuurkastje loopt ook nog goed. Regelmatig worden pakketten verzonden. De ledenwerfactie heeft wel enig resultaat gehad, maar verge leken met andere plaatsen is het ledental percentsgewijs te klein. Het bestuur wil trachten het als nog op te voeren. I Veilig Verkeer De afdeling Zaamslag van het Verbond van Veilig Verkeer on derzoekt de mogelijkheid om een verkeerstafel te laten vervaard! gen, die bij het verkeersonder wijs een uitstekend hulpmiddel zou kunnen zijn. Het bestuur wil in de komende winter opnieuw een verkeerscursus voor volwas- senen organiseren, nadat geble ken is dat de vorige cursus in een grote behoefte voorzag. Het ledental van deze afdeling is sinds het vorige najaar geste gen van ongeveer 70 tot 133. Kaartleesrit Zaterdag werd door de ZEVAC een kaartleesrit verreden met start en finish te Zaamslag in het restaurant „De Kraghe". Bij deze eerste rit na de vakantie moest men zo dicht mogelijk een ingetekende liin benaderen, het geen voor ëe meeste deelnemers ge°n moeilijkheden onleverde. De uitslag was: 1. H. v. d. He mel te Biervliet 0 str.pt; 2. C. Kol'in te Terneuzen. 4 str.pt.; 3. J. N. van Hijfte te IJzendijke, 6 str.pt.; 4. S. van Hoeve, te Axel, 12 str.nt.: 5. P. Buijze, 19 str.pt.; 6. A. M. M V-. Damme, 30 str.pt.; 7. A van W'iok, 30 str. pt.: 8. H. J. Houg, 30 str. pt.; 9. W. G. de Ridder, 32 str.pt., aRen te Terneuzen; 10. J. Ris- seeuw te Zuidzande, 32 str.pt.; Een 24-jarige Rotterdamse vrouw is zondagmorgen in haar woning aan de Hilledijk in de Maasstad neergestoken door haar vroegere echtgenoot. De vrouw werd met ernstige steekwonden in de buik naar het Dijkzigtziekenhuis over gebracht, waar operatief moest worden ingegrepen. Haar toestand was zondagavond bevredigend. Vrij kort na de steekpartij ar resteerde de Rotterdamse politie de dader, de 29-jarige chauffeur W. de V., in zijn woning te Rotter dam. De vrouw werd in de gang van haar huis neergestoken na dat zij de voordeur op aanbellen van haar ex-echtgenoot had ge opend. Even later vond een huis genoot de vrouw bloedend in de gang liggen. De dader was inmid dels gevlucht. De 17-jarige Machiel Spaans uit Den Haag is zaterdagmiddag om het leven gekomen, toen hij in een drie meter diepe kuil die instortte bedolven werd onder 't zand. Politie, brandweer en bur gers hebben drie kwartier moe ten graven om 't stoffelijk over schot van de jongen naar boven te halen. Boerdeiijbrand door lichte gasontploffing Zondagmiddag is de boerderij van de heer E. J. van den Brink aan de Kootwijkerdijk te Koot wijkerbroek door brand ver woest. Van het woonhuis bleef niet veel meer over dan de mu ren, terwijl het grote achterhuis bijna geheel in de as werd gelegd. De inboedel kon grotendeels worden gered. De brandweren van Kootwijkerbroek en Barne- veld konden weinig uitrichten tegen het vuur, dat werd gevoed door het rieten dak van de wo ning. De vermoedelijke oorzaak is een lekkage in de leiding van een gasstel. Een hierop volgende lichte ontploffing zette het ach terhuis in vlammen. De schade kon nog niet .worden vastgesteld. De eigenaar is verzekerd. In 't Engelse Kanaal op 17 mijl ten zuiden van Newhaven zijn van nacht het 5198 ton nietende Griek se schip Aristos en het 13.883 ton metende Noorse schip Linde met elkaar in aanvaring gekomen. De bemanning van de Aristos, die wa ter maakte, is door de Noor aan boord genomen. De aanvaring ge beurde in dichte mist. De Linde had geen hulp nodig. De Aristos was van Antwerpen op weg naar Piraeus in Grieken land, de Linde van Amerika naar Duitsland. De Aristos is later gezonken. De bemanning is aan boord van de sleepboot Hermes. De Jordaanse minister van buitenlandse zaken, Mohammed' Adib el Amiri, heeft zondag op de conferentie in Chartoem van Arabische ministers van buiten landse zaken meegedeeld, dat Jordaeië bij de gevechten in juni tegen Israël 6.000 man heeft ver loren. De verliezen betreffen of ficieren en manschappen die ge sneuveld zijn of als vermist te boek staan. Soekarno, die weer last van zijn nieren heeft gekregen, is van Djakarta naar zijn paleis in Bo- gor teruggekeerd. In de Indonesische hoofdstad heeft hij een medische behande ling ondergaan. Feitelijk, zo deelde men zondag van welingelichte zijde in Dja karta mee, bevindt Soekarno zich in hechtenis. Zijn paleis in Bogor wordt bewaakt door speciale eenheden. Niemand ook zijn kinderen niet mag hem bezoe ken zonder toestemming van de legercommandant van West- Java, generaal-majoor Dharsono. PATIËNTEN VAN KLINIEK BEKENNEN ZEVENTIEN INBRAKEN Drie patiënten van de Sinai- kliniek in Amersfoort blijken hun vrije uren te gebruiken voor het bezoeken van in de omge ving gelegen villa's, waarbij nogal wat bezittingen van eige naar veranderen. Zaterdagmiddag kwam de eigenaar van een nog leegstaand huis aan de Potgieterlaan aan toen hij voor een van de ramen een man zag staan. Terwijl zijn echtgenote de politie belde stap te de man naar binnen, gewa pend met een flinke knuppel. Hij slaagde erin te voorkomen dat de drie bezoekers konden vluchten, waarna de politieman nen de ongewenste bezoekers naar het politiebureau over brachten. Inmiddels hebben twee van de drie in verzekerde bewaring gestelden reeds zeventien inbra ken bekend. De derde kon in middels naar de Sinaikliniek terugkeren. AUTO TEGEN BOOM: Eén dode Zondagnacht is op de Noord- dijk te Hellevoetsluis een auto met drie jongelui uit de bocht ge vlogen en tegen een boom ge reden. Eén van de passagiers, de 17-jarige Wouter Rozendaal uit Geervliet, is in de loop van de nacht in het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam aan de opgelopen ver wondingen overleden. De bestuurder, de 18-jarige B. V. uit Zuidland, en een andere inzittende jongeman, liepen lich te verwondingen op. HENGELAAR VERDRONKEN In de sluis bij het fort „Uiter- meer" bij Weesp is zaterdagmiddag de 32-jarige Giuseppe Carnibella, die in Hilversum woonde, in de sluis geraakt en verdronken. De Italiaan, die gehuwd was en twee kinderen had, stond bij de sluis te vissen. Door onbekende oorzaak is de man in 't snel stromende sluis water gevallen. Andere hengelaars zagen hem pas toen hij al begon te zinken. Motorrijder verongelukt Op de Bredeweg in Randwijk (gemeente Heteren) is zaterdag middag de 18-jarige H. Menting uit die plaats met zijn motor tegen een personenauto gebotst. De jongeman werd zo ernstig ge wond, dat hij ter plaatse is over leden. 11. S. Buijze te Zaamslag, 33 str.pt.; 12. J. Verstraete te Schoondiike. 35 str.pt.; 13. M. Hamelink. 60 str.pt.; 14. M. Ver- brugge, 61 str.pt., beiden te Ter neuzen: 15. M. Dekker te Zaam slag. 66 str.pt.: 16. J. P. T. Aers Oostburg, 71 str.Dt.; 17. A. van Tiggelen fp Biervliet, 120 str.pt.; 18. L. W. Hamelink te Zaamslag, 360 str.pt. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Door de Ned. Hervormde Kerk is beroepen te Zwijndrecht (vac. ds.' J. C. Stelwagen) ds. J. A. Poelman te Terneuzen. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag in totaal aange voerd 1548 dieren, zijnde 1213 slachtrunderen en 335 varkens. De noteringen waren ais volgt: Slachtrunderen: extra kwal. 4,30 4,55, le kwal. 3,854,15, 2e kwal. 3,503,70, 3e kwal. 3,25 3,45; Varkens: extra kwal. ƒ2,14—ƒ2,18, le kwal. ƒ2,06— ƒ2,14, 2e kwal. ƒ1,95—ƒ2; 3e kwal. 1,851,95; Stieren 3,85 4,40; Worstkoeien ƒ3,30 3,50; Slachtzeugen 1,551,65; Zware varkens 1,751,85. Alles per kg. De aanvoer van slachtrunderen was iets minder, de handel kalm en de prijzen onveranderd, slachtstie- ren iets lager; Varkens: aanvoer als vorige week met vlotte handel en hogere prijzen, behalve slacht zeugen. RES. 2E KLAS C 3 september Zeel. Sport 2Breskens 2 NAC 4Middelburg 2 Goes 2—RBC 3 MOC '17/2—DOSKO 2 10 september Terneuzen 2DOSKO 2 RBC 3—Axel 2 Middelburg 2Goes 2 Zeeland Sport 2NAC 4 17 september Axel 2—MOC '17/2 Zeel. Sport 2Terneuzen 2 NAC 4Breskens 2 Goes 2—DOSKO 2 24 september DOSKO 2—NAC 4 RBC 3—MOC '17/2 Middelburg 2Terneuzen 2 Zeel. Sport 2Goes 2 1 oktober Middelburg 2Axel 2 NAC 4—RBC 3 Terneuzen 2Breskens 2 MOC '17/2—Goes 2 8 oktober Axel 2Breskens 2 Goes 2Terneuzen 2 Middelburg 2MOC '17/2 RBC 3Zeel. Sport 2 15 oktober DOSKO 2—Axel 2 Terneuzen 2MOC '17/2 Breskens 2Goes 2 RBC 3—Middelburg 2 22 oktober Axel 2Zeel. Sport 2 MOC '17/2—Breskens 2 DOSKO 2—RBC 3 Goes 2—NAC 4 29 oktober DOSKO 2—Middelburg 2 NAC 4—Axel 2 RBC 3Breskens 2 MOC '17/2—Zeel. Sport 2 5 november Axel 2Terneuzen 2 Middelburg 2Zeel. Sport 2 MOC '17/2—NAC 4 Breskens 2DOSKO 2 12 november Zeel. Sport 2—DOSKO 2 Axel 2Goes 2 NAC 4Terneuzen 2 Breskens 2Middelburg 2 19 nov. return van 3 sept. HEDEN: Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „Vuurdoop op de Yangsle- Kiang". DINSDAG 29 AUGUSTUS Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „Vuurdoop op de Yangste- Kiang". BROMFIETSER REED LINKS Op de paralelweg bij rijksweg 55 in de gemeente Rosmalen (N.-B.) had in de nacht van zondag op maandag een ver keersongeluk plaats waarbij de 18-jarige J. G. Tienesen uit Nij megen dodelijk werd gewond. De heer Tienesen reed met zijn bromfiets links door de bocht en botste frontaal tegen een hem tegemoetkomende personenauto. Hij overleed vanmorgen in het groot ziekengasthuis te 's-Her- togenbosch. INTERNATIONALS MERENDEELS LAGER Beursplein 5 heeft vandaag de nieuwe beursweek ingezet met een licht verdeelde stemming hij de opening voor de internatio nale waarden. Alleen Philips kon zich herstellen na de zwakke tendentie van vrijdag. Als eerste koers werd in Philips gedaan 106,50, tegen vrijdag als slotpriis 105.90, Lokale vraag deed de prijs later verder uitlopen tot 106,90. Kon. Olie was aan de zwakke kant op 134,30 (135,60). Unilever moest 60 cent prijs geven met. een eerste verhande ling op 101,40, doch zakte later verder in tot 100,80. AKU daalde een halve gulden tot 55 waarna 54,80 werd gedaan. Hoogovens werd op 91,50 (92) geadviseerd. De handel in alle hoofdfondsen was zeer kalm. In Philips ging nog het meest om. Het publiek nam, wegens gebrek aan stimu lerend nieuws, een afwachtende houding aan. De geringe ver kopen van die ziide in Kon. Olie, Unilever en AKU hadden de overhand. Van de arbitrage ging vrijwel niets uit. Dit te meer, daar de beurs in Londen, wegens Bank Holiday, vandaag gesloten bleef. Van Wallstreet ging in Amster dam geen enkele stimulans uit omdat de Newyorkse beurs vrij dag de beursweek afsloot met wederom lagere koersen. Hierbij soeelden de onzekerheden over de aanstaande loon-onderhande- lingen in de auto-industrie een rol. De auto-fondsen waren er lager, alsmde die van de vlieg tuigwaarden, waarvan KLM met ruim een dollar. In dit verband werd KLM in Amsterdam lager geadviseerd. De scheepvaartsector was eveneens licht verdeeld. Hoger noteerden Kon. Boot en H.A.L., lager waren Van Nievelt en Scheepvaartunie. waarvan de laatste 2 punten inzakte tot 142%. Van de cultures was Amsterdam Rubber gemakkelijker. HVA on veranderd. De staatsfondsen- markt was in herstel na de ge drukte stemming in deze sector van vrijdag, toen de B.N.G.- lening bekend werd gemaakt. KLM zakte ƒ2 tot 283. Van de internationale waarden liep Phi lips verder uit tot 107.40. doch Kon. Olie zakte in tot 133,50. In de eerste periode waren Albert Heyn, Bijenkorf en Van Nelle iets gemakkelijker. Van der Grinten had een uitschieter met een koerswinst van 20 pun ten. Billiton 2 kon iets verbete ren. Nyma was één puntje hoger op 26. Verder steeg "Wessanen met 10, Vredestein 6 en Int. Gew. Beton met 5 punten. Schevenin- gen steeg 1,10 door aanhoudende buitenlandse vraag. Lager waren met 5 punten Chas. Macintosh, Hoeks Machines, Key en Kramer, Kloos en Geveke. De bank-aan- delen moesten een stapje terug doen. Wyers verloor 4% en Ned. Kabel negen punten. Ook de meeste bier-aandelen verloren terrein. Na laatkoersen van de laatste voorgaande beursdagen kwam er in Elsevier en De Spaarnestad vandaag notering. Deze fondsen lagen zeer flauw in de markt. Beursindices (1953 100) 24/8 25/8 28/8 Int. conc. 436.8 433.8 430.8 Industrie 333.7 332.7 332.4 Scheepvaart 115.9 115.4 115.4 Bank en verz. 183.9 183.2 180.9 Handel enz. 159.6 159.8 159.4 Algemeen 333.1 331.5 330.0

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3