t^rovinciaal nieuw Het steeds toenemend verkeer over rijksweg 58 Ill KERKDIENSTEN Voor de zondag Pagina 2 Terneuzen Axel Breskens Hoek Vlissingen De hoofdverkeersader van Zeeuws-Vlaanderen en midden-Zeeland Binnentanker met olie gestrand Koele Franse reactie op indiening niet- verspreidings- verdrag Guyana, Trinidad en Barbados interveniëren op Anguilla Senator Kennedy voor controle op verkoop van vuurwapens Bankoverval Hongkong Lid van het bestuur van N.P.D. pleegde zelfmoord DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 26 augustus 1967 Nieuwe rijbaan in gebruik Donderdagmorgen werd de nieuwe rijbaan in gebruik geno men, welke met de nog te ver anderen Axelseweg in de toe komst een tweebaansweg zal vormen. Om over te schakelen van het verkeer van de Axelsestraat naar de nieuwe rijbaan werd de on misbare hulp van de Terneuzen- se politie ingeroepen, die gedu rende het half uur dat de over schakeling moest plaats vinden het verkeer regelde. Toen alles gereed was leek het of er niets was gebeurd en ging het verkeer voort op de nieuwe rijbaan, waarvan we een minuut na de openstelling deze foto maakten. Duidelijk is nog het niveauverschil te zien van de ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1967 GEREF. KERK Axel: 14 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Huwelijksbevestigingsdienst. ZONDAG 27 AUGUSTUS 1967 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. S. den Blaauwen. Hoek: 9 uur Ds. W. J. van Meeu wen; 10.45 uur Ds. J. A. Poelman, van Terneuzen. Hontenisse: 10.30 uur Ds. J. Schol ten, van Terneuzen. Hulst: 9 uur Ds. J. Scholten, van Terneuzen. Sluiskil: 9 en 10.30 uur Ds. Jeddens, van Melle (B.). Terneuzen: Grote kerk; 9 uur Ds. J. A. Poelman. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 19 uur Ds. J. Scholten. Zaamslag: 10.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen, van Hoek; 14.30 uur Ds. H. W. Doornink, van Groede. GEREF. KERK Axel: 10 uur Ds. Zwaan, van Zaam slag; 17 uur Ds. J. Th. Heems- ksrk» Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Sas van Gent: 19 uur Ds. L'. Ber ger, van Terneuzen. Terneuzen: 10 en 16.30 uur Ds. W. H. Gispen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Kuiper Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 uur Ds. K. D. van Dijk; 15 uur Ds. A. C. Haitsma, van Zaamslag. Zaamslag: 9.30 uur Ds. A. C. Hait sma. 14.30 uur Ds. K. D. van Dijk van Terneuzen. Zoutesnui: 10 uur Leesdienst; 16.30 uur Ds. K. D. van Dijk, van Ter neuzen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Axel: 10 en 15 uur Leesdienst. Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 en 15 uur Student Boo gaard, van Nisse. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst; 19 uur Student Boogaard, van Nisse. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. NED. PROTESTANTENBOND Terneuzen (K.M.C.-gebouw): 10.30 uur Eerw. Heer C. Lecompte, van Gent. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heiligingssamen komst; 19.30 uur Verlossings samenkomst o.l.v. Luitenante M. Naujoks. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 7, 8.30, 10 en 19 uur H. Mis sen; 14 uur Lof. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Missen. Hoek: H. Kruiskerk: zaterdagavond 19.15 uur H. Mis; zondag 9.30 uur H. Mis. Hulst: zaterdags 19 uur; zon dags 8, 10, 11.30 en 17 uur; in de week 7, 7.30 en 19.30 uur H. Missen. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis sen. Sas van Gent: 7.30, 9, 11 en 17 uur H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.45 en 17 uur H. Missen. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: zaterdagavond 19.15 uur H. Mis; zondag 8 en 10.30 uur H. Missen. Triniteitskerk: zaterdagavond 19.15 uur H. Mis; zondag 9, 11 17 uur H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur Ds. C. Balk, van Sluis. Biervliet: 9.30 uur Ds. Van Eppin- ga, van Britswert. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. 11 uur Pfr. G. Clauss. Duitse dienst. Car^and: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door nink. Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten, van IJzendijke. Nieuwvliet: 9.30 uur Eerw. Heer M. Allewijn, van Middelburg. 11 uur Pf. R. Remandt. H. Avond maal. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retranchement: 10.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen, van Oostburg. Schoondijke: 9.3n uur Ds. P. A. L. Brinkman. H. Doop. St. Anna ter Muiden: 11 uur Eerw. Heer P. Drijver. St. Kruis: 9 uur Ds. C. Balk, van Sluis. Slu's: 9.30 uur Eerw. Heer P. Drij ver. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 11 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten. Zuidzande: 9.30 uur Mej. Da. S. R. C. van Kempen. nieuwe rijbaan en de Axelse weg. Men is direct begonnen met het afgraven van de laatste en hoopt het gehele werk in de eerste maanden van 1968 gereed te hebben. K. J. van Drongelen 25 jaar in dienst der P.T.T. Vrijdag 1 september zal de heer K. J. van Drongelen zijn zilveren ambtsjubileum bij de P.T.T. vie ren. 1 september 1942 trad de heer Van Drongelen in dienst bij de P.T.T. en kreeg in Terneuzen zijn opleiding tot loket-ambte naar. Na de beëindiging van deze opleiding op 1 maart 1943 kreeg hij Axel als standplaats, waar hij thans nog geplaatst is, nu als hoofdemployé. Na de bevrijding zette de heer Van Drongelen zich aan de stu die en in 1950 behaalde hij zijn vakdiploma's. De heer Van Drongelen staat bij de Axelse bevolking bekend als een vriendelijk en behulp zaam ambtenaar. Velen zijn in de loop der jaren bij hem op het postkantoor geweest om inlich tingen, maar ook velen komen bij hem thuis om hulp bii het in vullen van stukken, wat hij al tijd zeer bereidwillig heeft ge daan. Ook bij het overige personeel staat de heer Van Drongelen be kend als een goed collega die men nooit tevergeefs een beroep op zijn hulp of medewerking doet. Bij de directeuren waaron der de heer Van Drongelen werkzaam was, stond hij in hoog aanzien wegens zijn ijver, cor rectheid en bereidwilligheid. Ook zijn vrije tijd was altijd goed gevuld. Vanaf 1958 heeft hij P.T.T.-personeel uit Axel, Ter neuzen, Hulst en Sas van Gent opgeleid voor de vakexamens. Toch vond hij ondanks deze drukke werkzaamheden nog voor tal van functies de tijd. Reeds 11 jaar is hij voorzitter van de wan delcommissie van het Rode Kruis; tevens was hij administra- teeur van de Roode Kruiscolonne en sinds 1962 is hij secretaris van het Roode Kruis en bestuurslid van het Jeugd Roode Kruis. Vier jaar had de heer Van Drongelen zitting in de oudercommissie van de kleuterschool „Roodkapje", waarvan 2 jaar als voorzitter. Sinds 1963 is hij secretaris van de oudercommissie van de Prinses Marijkeschool. 1 september 1967 zal voor hem zeker een dag worden die niet gauw vergeten zal worden. Agenda gemeenteraad De raad der gemeente Bres kens vergadert maandag 28 aug. om half acht. De agende ver meldt o.a. beëdiging van het nieuwe raadslid mevr. Hensen van Zandvliet. Medegedeeld wordt dat in de vacature ter sekretarie is voor zien door de benoeming van mej. E. Vertregt. Mej. J. van Noorden verzoekt per 1 november ontslag als leidster van de openbare kleuterschool. De gemeente-ontvanger de heer P. Hoste neemt ontslag wegens het bereiken van zijn pensioen gerechtigde leeftijd. B. en W. stellen voor hem dit eervol te verlenen. Tegelijkertijd delen B. en W. mede dat zij de heer Hoste tot tijdelijk ontvanger hebben be noemd. Bij besluit van 31 oktober '66 is besloten om gezamenlijk met de gemeenten Groede en Nieuw vliet voorzieningen te treffen om de vuilnisbelt aan de Havendijk te gebruiken. Van de gemeente Groede is een ontwerp-regeling ontvangen voor het voor geza menlijke rekening onderhouden en verbeteren van deze belt. Afgedankte auto's zullen niet op de belt worden toegelaten. Voorgesteld wordt om aan het Vrije van Sluis 131 m2 grond te verkopen voor he.t delven en verbreden van een waterleiding. V erkeersongeval Op de rijksweg Breskens Schoondijke ontstond een aan rijding tussen een brommer, be stuurd door R. G. uit IJzendijke en een personenauto, bestuurd door J. B. uit Brussel. Beiden kwamen van de boot gereden. Toen laatstgenoemde op het kruispunt Buitenlust rechtsaf sloeg in de richting Groede, ver leende hij geen voorrang aan de brommer. G. werd bij deze aan rijding gewond. Dokter v. d. Maas uit Breskens verleende eerste hulp en liet hem naar het ziekenhuis te Oostburg over brengen. Er was aanzienlijke ma teriële schade. Nieuwe pastoor benoemd Aan de parochie van de H. Barbara is benoemd kapelaan O. Gielliet, thans kapelaan te Oost burg. De heer Gielliet volgt pas toor Stam op die om gezond- vraagd. kregen. Beroep aangenomen Ds A. J. Verbeek, predikant der geref. kerk alhier, heeft het beroep naar Mechelen (België) aangenomen. Opdracht van 5 min voor „De Schelde" De N.V. Koninklijke Maatschap pij „De Schelde" te Vlissingen, lid van de Rijn-Schelde groep, heeft van de N.V. Aannemersbedrijf v/h Boele en Van Eesteren opdracht gekregen voor de levering van de aluminium binnen- en buitengevels voor het nieuwe gebouw van de rijkswaterstaat en de deltadienst in Den Haag. Dit gebouw, in opdracht van de rijksgebouwendienst ontworpen door het architectenbureau Gouwe tor, Mulder en Tielman, is reeds in aanbouw en zal in de loop van 1969 gereed zijn. Voor „De Schelde" is met deze opdracht een bedrag van circa 5 miljoen gulden gemoeid. „Billiton-M en T chemische industrie" start volgende maand Z. K. H. prins Claus zal donder dagmiddag 21 september de offi ciële ingebruikstelling verrichten van het nieuwe bedrijf van „Billi- De samenwerkende Kamers van Koophandel en Fabrieken in Zeeland hebben onderstaand schrijven gericht aan de minis ter van Verkeer en Waterstaat, waarin zij. hun bezorgdheid uit spreken over de bruikbaarheid van Rijksweg 58: „Excellentie, De hoofdverkeersader van Zeeuws-Vlaanderen en Midden- Zeeland Rijksweg 58 is in zeer ernstige mate een bron van groeiende bezorgdheid in onze provincie. Ondanks de verlich ting voor het verkeer Zeeland- Randstad over de provinciale Zeelandburg wordt het jaarlijks aantal spitsuren onrustbarend groter. De capaciteit van deze in hoofdzaak tweebaansweg wordt sterk nadelig beïnvloed door het langzame landbouwver- keer. Het aantal auto's dat per tijdseenheid van de Rijksweg 58 gebruik kan maken wordt mede door dit landbouwverkeer (trek kers) bepaald. Voor de gevestigde industriële bedrijven en de beginnende ont wikkeling van de Zeeuwse in dustrialisatie en havenaktivitei- ten heeft de toenemende con gestie een ontmoedigend effect. Wij menen dat het nationale in dustrialisatiebeleid hierdoor in Zeeland onvoldoende tot zijn recht kan komen. De grote betekenis die Zeeland heeft voor de nationale en in ternationale recreatie, onder vindt van de vele uren durende route ten westen van Korteven een schadelijke invloed. De in druk die de recreanten krijgen zal een ongunstige nawerking hebben. Alle categorieën weggebrui kers nemen sterk in aantal toe. De toenemende onveiligheid is schrikbarend. De opstoppingen dreigen een verkeersafstotend karakter te krijgen. Voor de realisatie van de taak die Zeeland in de nationale ont wikkeling in economisch en re creatief opzicht blijkens ver- Tijdens mist is vrijdagmorgen op de Oosterschelde even buiten de haven van Bergen op Zoom de binnentanker „Alvere 1", gela den met 429 ton stookolie, met hoogtij omhoog gevaren en op de zandplaat Noordland muurvast blijven zitten. Tijdens pogingen om de bin nentanker los te krijgen, brak een bolder van de tanker en de sleepkabel. WEER VLOT De „Almere I" is vrijdagavond om kwart over zes vlotgetrok- ken. Nadat 's morgens een po ging het schip vlot te trekken, was mislukt, had men 's middags 150 ton olie overgepompt in de „Shell 46", die langszij was ge komen. Gisteravond is de „Almere I" de haven van Bergen op Zoom binnengelopen. Voor zover men tot nu toe heeft kunnen nagaan, heeft het schip bij de stranding geen averij opgelopen. HET WONDER VAN ISRAEL „Naar de verkiezing zijn zij geliefden om der vaderen wil." Romeinen 11 28. Men is het niet eens over de vraag, of de rol van Israël in de heilgeschiedenis uitgespeeld is. Staat er in het aangegeven bij belgedeelte niet een duidelijk antwoord op die vraag? „Want de genadegaven en de roeping Gods zijn onberouwe- lijk." Dat laatste woord is be doeld van Gods kant. In dit ver band trof mij, wat ik las: „Heb troost, Israël! God zal eerder zijn openbaring terugnemen, ja zijn wereld, dan zijn belofte aan u." Welk een belachelijke God zou Hij zijn, die in al zijn alwetend heid een belofte deed, die Hij be reid zou moeten zijn te breken, reeds terwijl Hij ze geeft? Ge looft uw vijanden niet, als zij zeg gen dat gij ontslagen zijt als een ondeugdelijke slaaf, een dienst bode van oude stijl, die men par does het huis uitjaagt. Gelooft het niet, Israël! Tussen God en u blijft open verantwoording en deze zal ver effend worden te uwen gunste, als de genade eenmaal de reke ning opmaakt. Als ik nooit een wonder be leefd had en niet in wonderen geloofde, «ou ik moeten bukken voor het wonder van de staat Is raël. Toen Hitier, de grote vijand van Gods volk, verbrandde, werd de staat Israël uitgeroepen. Wat het einde scheen, werd het be gin. Daarom volg ik met grote spanning en verwachting de din gen, die daar komen zullen. (Uit: „Hij sprak en ik hoorde.") scheidene regeringsnota's Is toegedacht, is deze toestand vrij wel onbegrijpelijk. Vanuit een grote verontrusting voor de economische ontwikke ling van onze provincie doen wij daarom een beroep op U om al het mogelijke te doen voor de verbetering c.q. de vernieuwing van Rijksweg 58. Speciaal vra gen wij Uw aandacht voor het gedeelte KruiningenKorteven, dat na de ingebruikneming van de nieuwe veerboten tussen Hansweert en Perkpolder ('68), per bootaankomst met pl.m. 200 eenheden zal worden belast." ton M. en T. Chemische Industrie N.V." in het havengebied Vlissin- gen-Oost. De Billiton M. en T. Chemische Industrie N.V. is in 1963 opgericht als een joint venture tussen de Billiton Mij en M. en T. Chemicals Inc. New York. Met de bouw van het industrie complex, waar de continue pro- duktie van organo-metaalverbin- dingen ter hand zal worden ge nomen, werd begonnen in april '66. Het bedrijf zal in 1969 op volle capaciteit kunnen draaien met een produktie t.w.v. 20 miljoen gulden, waarvan 80 procent direct of in direct zal worden geëxporteerd. 24. Hij grijnsde een beetje. Klopte met hardhandigheid op de rug en ging voort: „Weet je nog, dat we als kinderen eens zouden rijden met een bokkenwagentje? Dat wist ik nog maar al te best. Terry, die me zag lachen, zei alleen maar: „Juist. Die bok was onwillig en liep slechts als je aan zijn oren trok. Maar dan achter uit. Toen heb ik hem achterste voren ingespannen en toen reden we op een rare manier. Maar we reden toch, hè?" Ik moest lachen als ik er aan dacht. „Nou, dat is eigenlijk het hele detective-zijn," verklaarde Terry kalm. „Gewone mensen weten geen originele oplossing voor een gebeurtenis. Dan ga ik op mijn manier logisch denken en dan zie ik een heel andere uitweg „Ja," zei ik, „maar misschien weet je niet meer, dat het die bok op een gegeven ogenblik be gon te vervelen en dat ie toen vooruit sprong, en omdat ie om gekeerd in het tuig stond, sprong ie op de wagen en de hele boel kantelde." „En toen had ik een neef," vul de Terry aan, „die Han heette en zo slim was, tegen die bok te schreeuwen zo hard als ie maar DOOR OLAF J. DE LANDELL kon. En daarvan schrok het en we waren gered." Hij knikte langzaam en ernstig. „Zo kan het ook nu weer gaan. kon. En daarvan schrok de bok en we waren geerd." Voordat ik een woord had kun nen antwoorden, had Terry zich gebukt, alweer verdiept in het probleem, en murmelde: „Daar lag het potlood Toen verklaarde hij het onder zoek voor geëindigd en we be gaven ons naar beneden. Juffrouw Booner ontving ons zwijgend, met thee. Terry gaf haar een pluim over de smaak, zodat ze in een betere stemming geraakte, want ze was zichtbaar nerveus. „Hoe lang bent u al hier?" vroeg Terry. „Tien jaar, meneer," antwoord de ze, zo prompt alsof ze op school was. „Nou, dat is een hele tijd," meende Terry. „Acht u meneer Henri in staat tot wat de mensen van hem denken? „O, dus u weet het ook al," ver wonderde ze zich. Ze werd bleek en frommelde wat aan een klein zakdoekje. „N-nee, meneer Henri is altijd zo'n aardige man. En zo kalm. Nee." „Waar was u eigenlijk, toen meneer Henri die middag thuis kwam uit de stad?" „Ik was in de keuken, meneer," vertelde ze. „Met Gert, de knecht, ziet uIk zou net boodschap pen gaan doenen toen hoor ik de voordeur „Gut" zeg ik tegen Gert, „dat is meneer Hen ri zeg iken ik wachtte even, met in de gang te kom- me tot meneer boven was Terry knikte. „Waarom wacht te u?" „Nou, ik von het geen pas geve, tegelijk met meneer in de gang te zijn En ik moest toch tegen Gert zegge, dat hij de mes- se moest slijpe, terwijl ik weg was „O, ging u uit?" begreep Terry. „Ja, meneer.. we moeste groene zeep hebbe en zout. enne closetpapierEn dat haal ik altijd in een winkeltje waar ze geen telefoon hebbe zodat ik het zelf moet hale." „Juist," zei Terry nadenkend. „Dus was u niet thuis, toen nou ja, op het ogenblik, dat er iets met meneer Martijn gebeurd moet zijn?" „D-dat weet ik niet, meneer, want ziet u, eh ik wachtte een beetje lang.. enne Ze kreeg plotseling tranen in de ogen, en kon niet verder gaan. „Nou?" vroeg Terry gespannen, maar toch vriendelijk en rustig. „Kom, juffrouw. „Ik vin 'et zo naar." Ze legde het hoofd voorover en snikte. Terry zond mij een flitsend snelle blik toe. Hij legde zijn hand kal merend op die van de huishoud ster. „Zegt u het mij maar...., wat was er zo naar?" Ze richtte zich net zo plotse ling weer op, zodat ik niet kon nalaten, terug te veren met mijn hoofd. In dat ene moment was haar gezicht helemaal rood en opgezet van tranen. „Ik ben d'r zo zenuwachtig van geweest," zei ze bevend, „ik durf gewoonweg niet meer te slapen.Toen ik de gang in kwam, hoorde ik meneer Henri boven met iets zwaars sjouwen. Ik werd ijskoud en keek naar Terry. Het haar op mijn hoofd prikte. „Ik riep: „Zal ik u effe helpe, meneer Henri?" maar hij had bijna geen adem, en antwoordde: „Nee, dank u, juffrouw.... ik ben d'r al!" Nou, en toen ben ik maar uitgegaan Er viel een schaduw over Ter ry's gezicht. Hij was opeens vol komen ernstig. „Ik mag meneer Henri graag," voegde het mensje erbij, „en ik zou niet wille, dat 'ie door mij in de knijp kwam. Maar u ben 'n detectivedie merkte toch alles „Ja," zei Terry ernstig. „Dat zie je nou En juffrouw Booner knikte plechtig, onder de indruk, met het hoofd. „U houdt nog meer verborgen," raadde Terry met een ontzettend streng gezicht. „Denkt u nog eens na, juf frouw!" vermaande Terry. „Ik kan niet meer denke," zuchtte ze. „En ik wil ook niet." We zwegen allemaal even. Toen vroeg Terry: „Wie heeft u ver teld, dat ik detective was?" (Wordt .vervolgd.) De indiening van een ontwerp verdrag tegen verspreiding van kernwapens is in Frankrijk koel ontvangen. Een woordvoerder van het ministerie van buiten landse zaken in Parijs zei dat het verdrag dat op de Geneefse ont wapeningsconferentie ter tafel is gebracht geen stap in de richting van ontwapening was maar de consolidering van het monopolie van de kernmogendheden. Frankrijk dat zijn eigen kern macht ontwikkelt maakte al eer der duidelijk het verdrag niet te zullen onderschrijven. Het boy cot de Geneefse conferentie. Ook de Franse pers toonde zich vrijdag weinig enthousiast en voorspelde langdurige onderhan delingen. De „Figaro" en de „Combat" wezen erop dat de clausule betreffende controle nog blank is en dat er geen garanties zijn voor niet-nucleaire staten tegen atoomaanvallen. De Japanse minister van bui tenlandse zaken, Takeo Miki, noemde het verdrag een grote stap voorwaarts, maar voegde eraan toe te hopen dat de waar borgen voor het vreedzaam ge bruik van kernenergie de econo mische en technische ontwikke ling niet zullen belemmeren. De Britse bladen leggen er de nadruk op dat de clausule betref fende inspektie ontbreekt. In Ottawa zei de Canadese mi nister van buitenlandse zaken, Paul Martin, veel waarde aan het ontwerpverdrag te hechten. Hij noemde het „een waardevolle basis voor onderhandelingen." Guyana, Trinidad en Barbados hebben met een Brits oorlogsschip een gemeenschappelijke strijdmacht naar Anguilla gezonden om het grondwettige bewind te herstellen, zo is officieel in Georgetown mee gedeeld. Anguilla was grondwettelijk ver bonden met de eilanden Kitta en Nevis, maar scheidde zich op 11 juli af en riep de onafhankelijkheid uit. Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter R. J. P. Bauwens, Jac. van Lennepstraat 87, telef. 3768. Apotheek geopend: A. J. Klaas- sen, Noordstraat 54, tel. 2090. Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: mevr. zr. Vermey- len, Dennestraat 7, tel. 3829 (b.g.g. 008). SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Bouwens te Hoek, tel. 01154—274 (b.g.g. 008). AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter W. G. C. Kok, Oran jestraat 19, tel. 555 DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag, waar genomen door dierenarts J. F. Haas, Axelsestraat 108 te Zaam slag, tel. 01153366. 33iöv 30 De Amerikaanse senator Ro bert Kennedy heeft voor een ge zamenlijke commissie van stad en staat New York gepleit voor meer toezicht op de wapenhan del. Hij noemde de vrije verkoop van vuurwapens de oorzaak van de dood van vele Amerikanen. Kennedy beschuldigde de „natio nal Rifle Association" ervan druk te hebben uitgeoefend in parle mentaire kringen te Washington opdat men zich zou verzetten te gen elke maatregel die controle op de verkoop van vuurwapens zou beogen. „Als we dergelijke wetten niet aannemen, tekenen we de over- lijdensacte van nog meer politie mannen en zullen nog meer kin deren het slachtoffer worden van vuurgevechten." Zeven bandieten hebben donder dag bij een overval op een bank in de Venezolaanse hoofdstad Cara cas 400.000 Bolivar (meer dan 350.000 gulden) buitgemaakt. Zij hadden de directeur en diens assis tent uit hun huizen ontvoerd en hen gedwongen de kluis te openen. Volgens de politie is de overval het werk van terroristen die door Cuba worden gesteund. Britse goerkha-eenheden heb ben vrijdag weer traangas én fosfor gebruikt om Chinese de monstranten te verdrijven die trachten de grensversperringen te doorbreken tussen de Britse kroonkolonie Hongkong en het Chinese vasteland. Een groep van zestien Chinezen trachtte de prikkeldraadversperringen weg te halen op de brug over de grensrivier bij Man Kam To. Het bestuurslid van de N.P.D. en lid van de N.P.D.-fractie in de Landdag van Neder-Saksen, Otto Hess, heeft zich donderdagavond in zijn woning in Bissendorf bij Hannover van het leven beroofd. Naar verluidt zou Hess, die als ondernemer in het bouwbe drijf werkzaam was, ten behoeve van zakenvrienden aanzienlijke financiële verplichtingen op zioh genomen hebben, die zijn finan ciële positie in gevaar brachten en bij hem „kortsluiting" veroor zaakt zou hebben. De dood van Hess heeft bij het bestuur 'van de N.P.D. in Hanno ver grote verslagenheid gewekt. Wegens zijn politieke activiteit in het derde rijk was Hess één van de meest omstreden politici van de N.P.D.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2