Terneuzen blij dat Deij bleef Voorhoede van Axel sterker HVV's nieuwe Zeeland Sp. trainer: Neefs moet gaan (ex-Willem IT) verjongen Broer van Dijk terug bij RKVYU Longa op verzoek naar 2b Jeugd van Dosko in opmars Gerards trainer Internos Rood-Wit heeft niet Het ging te snel Roosendaal Uno Animo RAC komt staat er te klagen zegt V.C.W. goed voor ging erop vooruit op nieuw sportpark SPORTNUMMER „DE VRIJE ZEEUW" Terneuzen-secretaris Van Dixhoorm Hwa zijn tl Qi&t OOhtSt" Plet van Dlxhoom, die al meer dan 25 Jaar in het bestuur van Terneuzen zit en niet minder dan 22 jaar als secretaris optreedt, kijkt wat zorgelijk als men hem naar de kansen van Terneuzen in het nieuwe seizoen vraagt. Na enig trouwtrekken vertrok Eugène Lauret namelijk naar NAC en dat betekent een geduchte verzwakking voor de Zeeuwse ploeg. Maar men is tevreden dat Deij is gebleven en dat geeft de burger weer moed. Met wat minder tegenslagen is een plaats in de kopgroep zeker bereikbaar. De uitstekende training van J. Meesters staat daar mede borg voor. De terugslag, die Terneuzen na de winterperiode vorig jaar kreeg is zo ver zekerde Piet van Dixhoom beslist niet te wijten aan een verminderd trainings- bezoek in die periode. Bij Terneuzen is men er ook nog niet achter, wat de terug- slag heeft veroorzaakt. Men hoopt echter het volgend seizoen „verschoond" te blijven van een dergelijke inzinking. Er zijn bij de selectie-groep een aantal spelers bijgekomen en in de oefen wedstrijden zal uiteindelijk de beslissing wel vallen. Eén van die oefenwedstrijden speelt zich overigens niet in ons land, maar in Engeland af. Terneuzen heeft reeds enkele jaren een bijzonder prettig contact met de sterke Engelse amateurploeg FC Dulwich, gevestigd in een voorstad van Londen. Eind augustus trekken de Terneuzenaren met twee elftallen naar Londen toe en men stelt zich van deze trip bijzonder veel voor. De basis voor het contact met FC Dulwich werd enkele jaren geleden gelegd, toen Terneuzen als remplacant voor het spelen tegen deze ploeg werd aangezocht. Dit is langzamerhand uitgegroeid tot een stevige vriendenband. Maar ook al is deze reis nog zo prettig, het sportieve zal beslist niet uit het oog worden verloren. Trainer Meesters neemt deze oefen wedstrijden te baat om een geschikte vervanger voor Eugène Lauret te vinden. Axel leverde het afgelopen seizoen een goede prestatie- Lange tijd speelden ;de oranjehemden zelfs een rol meen in de strijd om het kampioenschap. Er is geen enkele reden te veronderstellen, dat het in het komende seizoen veel minder zal gaan. Secretaris-trainer T- van de Velde, reeds vele jaren de cen trale figuur bij de Axelse ploeg en als Toon niet thuis mocht zijn dan re gelt zijn echtgenote de voetbalzaken v?n de club!) is zeer tevreden over de goede opkomst bij de training. De spelers die er kunnen zijn, zijn er vrijwel steeds. .Gelukkig", aldus deze ijverige secretaris, „hebben wij de laat ste tijd een wat bredere basis gekregen len al is het in feite natuurlijk min ol Imeer wachten op het tijdstip, dat de [A-junioren „rijp" zullen zijn voor een overstapje naar het eerste, er is door jde grotere armslag wat meer concur'-en- Itie gekomen en dat stimuleert altijd tot grotere inzet om het begeerde plaatsje te toehouden of te bereiken". T. vag_Vugt, die in het jaar dat A- |xel de tweede klas bereikte, een succes vol middenvoor is gebleken, maar tij- jdèlijk werd uitgeschakeld, heeft ernstige [plannen de voetbalschoenen weer te [gaan aantrekken en ook L. Deij, die men wegens studieredenen een lange |tijd heeft moeten missen, gaat Weer meetrappen, waardoor het gebrek aan goede voorhoedespelers, dat zich vorig seizoen bij tijd en wijle nogal eens liet ■voelen, kan worden opgelost en de aan val sterker gemaakt. Het feit, dat niet Blinder dan vier elftallen van Axel 'n [kampioenschap behaalden is overigens wel een bewijs, dat het de Axelse ploeg goed gaat. Dat Toon van de Velde desondanks geen kampioenschap verwacht, zou dan ook voor een deel toegeschreven kun nen worden aan zijn nuchtere kijk op de feiten en zijn voorzichtig trainersbe- lleid. Vrijwel het hele seizoen hing HW on deraan. Degradatie was onvermijdelijk. Twee jaar kwam HVV in de tweede klas uit. Maar aan het einde van het vorige seizoen voltrok zich opnieuw het vonnis over de vereniging. De Hulster voetbal lers zakten nog een afdeling lager. Toch begon HVV het laatste seizoen goed. Uit de eerste vier wedstrijden werden 7 pun ten gehaald. Plotseling werd die zege reeks afgebroken. Op onverklaarbare wijze knapte het hele team af en ge durende de hele competitie werden er vrijwel geen punten meer bij gehaaid. Hoe dat mogelijk was is voor iedereen, die de verrichtingen van de club op de voet volgt, een raadsel. Dat een ongeluk nooit alleen komt, gold ook voor HVV '24. Toen de zaken een maal slecht begonnen te lopen kwam de ene tegenslag na de andere. Vorig jaar nam de heer Verniers, sinds 1958 trainer in Hulst, afscheid van HVV. De oefen- meester uit St.-Niklaas, die de ploeg in de eerste klas had gebracht, wilde wei eens een verandering. Ratinkx (Antwer pen) volgde h#m op, maar niet voor lan ge tijd. Na een- seizoen was men in Hulst genoodzaakt Het contract met de heer Ratinkx op te zeggen, omdat men het be nodigde geld niet meer op kon brengen. Ook dat was weer een uitvloeisel van de achteruitgang; steeds meer toeschou wers lieten verstek gaan, zodat weldra de bodem van de kas zichtbaar werd. Ook de animo bij de spelers werd minder, het verzuim op de trainingsüren steeds gro ter. Nu men echter aangeland is op het laagste punt sinds jaren, schijnt de „spi rit" weer terug te komen. Oud-Willem ll'r H. Neefs neemt met ingang van het nieuwe seizoen de spelers onder zijn hoede. In de afgelopen weken zijn er enige goede voetballers lid ge worden van HVV en samen met die nieu we aanwinsten hoopt men bij HW '24 een seizoen te kennen, dat wat beter zal verlopen dan het de laatste jaren het ge val was. Bram Carol, eens een van de beste en meest succesvoile spelers van Middelburg, wiens sportiviteit bijna spreekwoordelijk is geworden, gaat dit seizoen zijn zevende jaar in als trainer van het Vlissingse Zee land Sport. Carol toonde zich over de prestaties van zijn ploeg in het afgelopen seizoen allerminst tevreden en dat valt ook niet te verwonderen. Veel pech, min of meer ernstige bles sures van enkele prominenten en nog en kele andere oorzaken, hebben tot gevolg gehad dat men, hoewel als een der mo gelijke kanshebbers gestart, tenslotte nog hard heeft moeten ploeteren om niet in ernstig gevaar te komen. Voor het ko mende seizoen is er niet yeel wijziging in het eerste elftal te verwachten. Door de terugkeer van Kobus de [Kraker naar RCS moet wel voor enige aanvulling worden gezorg'd. Tegenover dit verlies staat de winst van Klaas vaa Belzen ,die het RCS-shirt voor dat yap. Zeeland Sport gaat verwisselen. Hoewel enkele vaste eerste ejftalspelers al wat op „leeftijd" gaan raken en mo gelijk daardoor wat over hun hoogtepunt heen zijn, zal het volgens trainer Carol toch een hele toer worden om nü al tot verjonging over te gaan. Er zijn wel en kele veelbelovende A-junioren, maar de sprong van het juniorenvoetbal naar het soms toch wel wat harde tweede klas spel lijkt hem toch juist nog iets te gropt Des ondanks meent hij in een speler pis P. Kambier een ernstig kandidaat to zien voor ëen vaste plaats in het eerste, ter wijl ook F. Doelaard en J. Muller tot de kanshebbers behoren". Was het niet dat het tengere postuur van B. Sorgedrager hem parten speelt, dan zou deze knappe voetballer zeker voor een plaats in het eerste in aanmerking komen". Deze uitspraak typeert eens te meer de voorzichtigheid, waarmee trainer Ca rol zijn spelersmateriaal „hanteert". Al met al meent hij dat in het komende sei zoen weer een plaats in de veilige mid denmoot bereikbaar is. „Vorig seizoen werden te veel punten en juist in de laatste minuten verspeeld en veelal", aldus Carol, ..dopg danfflj# ipech". Het Leurse Unitas had in de vorige competitie heel wat in de (kampioens) pap te brokkelen. De geelzwarten uit het dorp aan de Mark dicteerden met RKC (dat tenslotte beslag zou leggen op de titel) en EAC de wetten in de tweede klasse B. Ook in de compeitie 1967—1988 zullen de spelers van trainer Louis Timp waarschijnlijk een hartig woordje mee spreken, want ondanks het verlies van rechtsbinnen Tonny Frjjters, die naar RBC werd overgeheveld, is de voetbal lende formatie uit Leur sterker geworden. Unitas, dat in de tweede klasse debu teerde met enthousiast spel en het door zettingsvermogen bekroond zag met di verse winstpunten, gaat steeds meer in-, houd in zijn spel leggen. Secretaris Robert Raaymakers slaat de kansen van zijn tricolores hoog aan, maar omdat zo langzamerhand klassiek gewor den derbies met Rood Wit en Internos deel uitmaken van 't program, is tiet aanwij zen van een kampioen een moeilijke zaak. Deze derbies die altijd een zeer sportief karakter dragen, zijn vooral voor de penningmeester een welkom rugge- steuntje. Broer van Dijk, enkele jaren geleden het enfant terrible van de Leurenaren, is teruggekomen van UW. De Bredanaar Van de Heuvel en de Internosjeugdspeler Bert Gijzen zijn de andere aanwinsten van Unitas, dat ook weer uit zijn jeugd- arsenaal kan putten. Nico Prins, Johan van de Logt, Kees Theunissen en Jan Hendrikx kunnen steunpilaren worden voor de Leurse club, terwijl jeugdkeeper Gijzen zijn talent verder kan ontplooien. De samenstelling van het eerste elftal is een interessant vraagstuk, dat pas na het spelen van diverse oefenwedstrijden opgelost za) zijn; vast staat, dat zowel het eerste elftal als het tweede team bij zonder sterk aan de competitie zullen Ikunnen beginnen. Tweemaal heeft de amateurclub Longa' een aanloop genomen ten einde de eerste' klasse binnen te stappen. Even zovele' malen is de vlieger niet opgegaan, maar1 omdat alle goede dingen in drieën ple-j gen te gebeuren is bestuurslid Van Os; optimistisch gestemd. „Belangrijk is",; zegt hij, „dat men stilaan begint te ver geten dat we ooit in het betaalde voetbal hebben gespeeld. De meeste tegenstan ders hadden er een handje van juist te gen die ex-profs stevig van leer te trek ken. Er komt nogal wat versterking. De oud- Willem II-ers (de latere Wilhelminianen); Boor, Kerestesz en Van Esch komen bij! Longa spelen. Ook Weeterings, die recht-! streeks van Willem II (waar hij geen eon-; tract meir kreeg) overstapt. Verder be-! eindigt ex-aanvoerder Van Erp zijn NEC- avontuur en keert hij op het oude nest' terug. Als het nu maar lukt van de nieu we formatie een eenheid te maken (wat eerder niet is gelukt) dan kan trainer Bud Brokken op 'n sterk team rekenen".. Verlies werd genoteerd door het contract! dat Vrins aanging met Turnhout en de| terugkeer van De Chêne naar Noad. Longa verhuist naar de tweede klasse B;j de westelijke afdeling. Men is er allesbe-j halve rouwig om. Men heeft er trouwens' zelf om gevraagd. De Tilburgers waren wat uitgekeken op de kwaliteit van het voetbal dat men doorgaans in Oost-Brabant pleegt te spe len. Het is wat hard soms en kwalitatief nu ook niet direct om daarover naar huis! te schrijven. „Wij willen" en dat onderstreept pen ningmeester Van Os nadrukkelijk „in de eerste plaats goed voetbal spelen en wij zijn van mening dat het voetbal in 2B ons wat beter ligt. Wij vermoeden bij de Westbrabantse en Zeeuwse clubs meer techniek, zodat het spel zuiverder kan worden gespeeld." Werden de reiskosten niet hoger? De heer Van Os zegt: Dat is het ergste niet, ofschoon we 3 maal naar Zeeland moe-' ten (Terneuzen, Axel en Zeeland Sport). Erger misschien is dat veel van onze nieuwe tegenstanders weinig toeschou- iwers meenemen tijdens de uitwedstrijden. De nestor van het Bergse Dosko, de heer Q. Bogers, is zeven dagen per week in de weer voor zjjn vereniging. „Krien" (niemand, jong en oud, kent hem anders) is al 53 jaar lid van de Bergse vereni ging en heeft als commissaris van ma teriaal zitting in het bestuur. Maar datt is niet zijn belangrijkste functie. Krien heeft meer importante bezigheden. Hij is dt „ambassadeur" van Dosko, de lonmisbare man die allerlei „akkefietjes" opknapt. In de loop der jaren is dat zo gegroeid. „Toen ik op mijn vijftiende jaar bij Dosko kwam, hadden wij nog maar zeven leden en was het een dood boeltje hier. Nu hebben wij veel jong materiaal, dat elkaar staat te verdringen voor een plaatsje in het eerste elftal". Een feit, dat Krien Bogers graag signa leert, want het betekent volgens hem dat de toekomst er goed uitziet. Over het vorige jaar waar men 't na de toekomst altijd over krijgt is men bij Dosko „gematigd" tevreden. Na een matige start bleek dat het 4—24-systeem maar weinig winstpunten opleverde en in overleg met trainer Van Pelt seha- ■kelde Dosko terug naar de vertrouwde stopperspilformatie, waarmee het jaar daarvoor het kampioenschap werd be haald. En juist daarna kwamen er over winningen op toonaangevende clubs. Trai ner Van Pelt vertrok naar een andera club en het ziet er naar uit, dat onder] de Hongaarse trainer Joseph Nagy (dia in Breda woont) het stopperspilsysteemi doorgang blijft vinden. Nagy heeft eenl uitstekende staat van dienst; hij was eer-! der oefenmeester bij Baronie, RKC ea' Meteo. Krien Bogers heeft naast de prestaties van het eerste elftal dit jaar nog één. grote interesse: de viering van 't 60-jarig bekaan. Hij heeft daarvoor slechts één wens: „Wat zou het fijn zijn als onze po gingen om het elftal van de oud-interna tionals voor onze jubileumwedstrijd naar hier te krijgen succes zouden hebben". Een met klasse gezegend voetbalelftal beantwoordt niet altijd aan de verwachtin gen; deze ervaring is men in Etten wel rijker geworden in de competitie 1966i 1967, waarin het Ettense Internos als een der grootste kanshebbers voor het kam pioenschap begon. Door een samenloop van omstandigheden werd 't eerste elftal! gebombardeerd tot een team voor de mid denmoot. Internos werd in de laatste com-j petitie achtereenvolgens getraind doorl Van Knijff, Canjeis er Kuypers; in de meti rasse schreden naderende nieuwe wed- istrijdenreeks zal de kleine architect van (het grote middenveld, Johnny Gerards, 'het trainingsgedeelteh op zich nemen. De Ettense formatie wil zioh dit seizoen; niet andermaal bij de neus laten nemen; en als het enigszins mogelijk is een plaatsi bij de eerste drie bemachtigen. Een kam-- pioenschap zou uitermate welkom zijn, omdat Internos in 1968 haar 40-jarig be staan hoopt te vieren. Lambregte en Gillissen, beiden van Ban ironie, Snoeijs van NSV en Leo Dekkers 'de jeugdige Ettenaar, die het in de NAC- jeugd geprobeerd heeft, zullen in de eom- Ipetitie 19671968 de geelblauwe gelederen versterken. Jan Bogers, die er bij In- 'temos steeds beter inkwam, verhuisde naar het gepromoveerde Boeimeer en Jac. Hermes gaat het bij Rood Wit proberen. In de terreinaccommodatie mag zeer spoedig verbetering te verwachten zijn. [wamt het sportcomplex, dat ten noorden van het N.S.-station zal verrijzen is reeds in een vergevorderd stadium. „Er be staat", aldus Inifcernossecretaris Jef van Kuyck, één der oprichters van de Ettense voetbalvereniging ..een goede kans dat de competitie 1968—1969 hier zijn beslag zal ■krijgen-" De sporthal, die het terreinen complex gaan completeren, zal uitstekend Igeschakt zijn voor binnentraining, wan- neer de weersomstandigheden de buiten- trajgjntt niet mogelijk maken. Eindelijk zou Rood Wit wel eens bin- 'nen willen treden in het walhalla van het amateurvoetbal, de eerste klasse. Reeds verschillende jaren misten de Wil- jlebrorders de promotie op een haar na. '.Iedere keer weer bleek er een ander elftal in de eindsprint juist iets sterker jdan Rood Wit. In het wielerdorp St.-Wil- ;lebrord koestert men nu opnieuw de vu- (rige wens, dat het voetbalelftal, de an- Idere trots, het overstapje zal kunnen ma llen. En men is ervan overtuigd dat als 'het dan toch kan het dit jaar moet [gebeuren. Rood Wit, dat nog naarstig [naar een trainer zoekt, beschikt op dit .moment over ruim twintig spelers, die geschikt zijn voor het eerste elftal. Iede- 're trainer is jaloers op zijn (toekomstige) ÏWillebrordse collega, die over zo'n ruime .keuze kan beschikken. De leden van het -elftal van de junioren-hoofdklasse, vorig ■seizoen kampioen in hun afdeling, maken van de selectiegroep een belangrijk deel ruit. Het elftal is namelijk geheel over gegaan naar de senioren. Deze senioren- 'afdeling gaat waarschijnlijk vier teams tellen, tegen (eveneens) vier junioren- elftallen. Reeds nu is men bij Rood Wit enigszins tevreden. Ook de spelers zijn dit en dat .heeft één voorname reden: de problemen wat de accommodatie betreft zijn gro tendeels opgelost. Nog dit seizoen zal namelijk het derde speelveld waar men zo lang op heeft gehoopt in ge bruik worden genomen; een hele zorg minder voor het bestuur van Rood Wit, -dat de gestadig groeiende stroom wed strijden niet meer op twee velden ver speeld kon krijgen. Bovendien is het hoofdveld van een (nieuwe) degelijke .afrastering voorzien. Zaken, die het spe len slechts veraangenamen. En daarom heerst er bij het eerste elf tal vertrouwen voor de toekomst; ver trouwen dat het nu eindelijk eens zal lukken, dat de promotie naar de eerste (klasse een feit zal worden. De tegen standers van de Willebrorder» rijn ge- Negentienhonderd Inwoners heeft Wa genberg en dat is niet veel. Wagenberg heeft ook VCW en dat is heel wat.,Twee- Ie klasser werd het op 16 april en er is geweldig om gefeest. Nu ligt dat weer /er achter de actualiteit die afgestemd wor.lt op de nieuwe competitie, waarin VCW moet bewijzen „het" waard te ijn. Ter kennismaking met deze nieuwe tweede klas club, even wat geschiedenis Een merkwaardige historie, oordeel maar: VCW ontstond kort na de oorlog uit het in die tijd ontbonden WVC. De plaatselijke garage Jansstns diende in eerste instantie als oprichtingslokaal en misschieft kwam het daardoor dat VCW de afstand van de derde klas afdeling naar de eerste zo snel aflegde. In zes jaar stootte het door naar de top, toen viel de motor stil en pruttelde de VCW- machine als een regelmatig werkstuk door. Er werd aan gesleuteld. Nieuw materiaal in de personen van jeugdspe lers, bracht er zes jaar geleden ineens weer gang in. VCW promoveerde naar de vierde klas KNVB. Het begin van een succesvolle periode, die nu een hoog tepunt vond in de -vergang naar de Itweede klas. Het is allemaal te snel ge gaan, zeggen ze in Wagenberg. En daar bij doelt men dan op de accommodatie die de gemeente Terheijden een jaar of wat geleden ter beschikking stelde: een schitterend complex, met een voortref felijke lichtinstallatie en een kanine die er zijn mag. Maar. het is entourage voor een vierde of derde klas club. Nu VCW in een hogere afdeling speelt heett het behoefte aan een tribune, een grote re kantine en meer velden. Zullen de voorzieningen er komen? Jan Janssens, leider van het eerste en onvermóeiba#r werker wanneer VCW 'n beroep op hem doet, zegt: „Ik geloof het niet". Vol goede moed is de voetbalclub Roo sendaal aan de vooravond van het nieu we seizoen. De enthousiaste rood-witten promoveerden naar de tweede klas, na een bijzonder spannende finale. „Ons spel", aldus voorzitter Piet Bruyninckx (40 jr.) „zal zeker beter tot z'n recht komen in de tweede klas. We streven er eerst naar om goed mee te kunnen ko men met constructief voetbal. Dat is voor spelers en voor publiek het pret tigste" Voetbalclub Roosendaal is wel eens meer vol goede moed aan een nieuw sei zoen begonnen. Zes jaar geleden bij voorbeeld promoveerde het naar de eer ste klas. Na een jaar ai volgde degrada tie en nog een jaai later werd_ „Roo sendaal" derde klasser- Drie seizoenen heeft men er over gedaan om die down periode ai te sluiten. De vaart zit nu weer in de club Ei is een uitstekende sleer, de financiële zaken staan er roos kleurig voor en het spelersmateriaal doet veel verwachten. Utt het kampioenselftal heeft men met lede ogen goalgetter Ad de Bot naar Sportclub Gastel zien vertrekken-Rechts- half Johan van de Boom verwisselde het rode shirt voor de RBO-kleuren. Verster king is op komen dagen in de persoon van oud-TSC'er Wim Soeters, RBC-con- tractspeler Jan Wittebols en Teun van Soest, sportinstructeur bij de Comman do's. De eerste elftalclub van „Roosen daal" vermeldt verder de namen van Geert Mol, Marinus en Tiny Matthijssen. Pierre Heesbeen. Ad Hopstaken, Christ van Merode, Nico van de Boom, Wim Willems, Walter Heynen en John van Dorst. „Ik heb alle vertrouwen in deze mannen", aldus voorzitter Bruyninckx. Onder leiding van trainer Geert van Nassau zijn de kerospelers aan een ge ducht oefenprogramma begonnen. „Maar we laten de spelers helemaal in hun gewone doen", aldus de voorzitter „geen poespas van dat moet je eten en dat. mag je niet drinken. Gewoon doen". 1 Van de vele semi-profi die door het in-, 'krimpen van de clubs in het betaalde •voetbal vrij kwamen, heeft Uno Animo eij •ook enkele gekregen. Van Willem U kwa men Meyer en Broeders naar de voetbal-, club in Loon op Zand Samen met v. d. iLaak, die al een half jaar lid van de ver-j eniging is maar door de overschrijving bij gjjn vroegere club RKTW halverwege; Int seizoen niet mocht spelen gaan zij de (voorhoede van Uno Animo aanmerkelijk; versterken. De Loonse club ging erop 'vooruit. De competitie '66'67 is voor Una ■Ammo niet bepaald succesvol verlopen! ■Vooral in de eerste helft van het seizoeri (waren de resultaten slecht. Alles leelc 'tegen te zitten, later ging het weer iets! ibeter en kon Uno Animo de dreigende degradatie ontlopen. Al met al wist de iclub met hangen en wurgen haar plaats 'in de tweede klas te behouden. Die teruggag kwam als een complete verrassing. Het jaar daarvoor had Uno Animo nog het kampioenschap behaald, de promotie kon toen echter nog niet worden verwezenlijkt. Naast het minder goede voetbal had ook de indeling ir) een afdeling waar verschillende Zeeuwse 'clubs uitkwamen een slechte invloed op 'het toeschouwersaantaL Was een toe schouwersaantal van meer dan duizend mensen in het kampioensjaar een nor maal verschijnsel, in het afgelopen sei zoen moest men het vaak stellen met 20(j mensen. Door de lange reizen waren de supporters van de Zeeuwse gasten meest-; al niet in staat hun favorieten te volgen.' Naar één man zal men vanaf septemJ ber tevergeefs in het eerste zoeken. Vete.' raan Jan Meyer ex-NOAD en LONGA (39) voelde zich te oud voor het eerste; -elftal en gaf zijn plaats onder de bestel ielf op. De voetballiefhebbers in Loon op Zand hopen dit jaar pp betere resultaten dan het vorig seizoen. Gezien de verster kingen in het eerste elftal to0h geen on bereikbaar doeiL Dit seizoen staat RAC voor een grote overgang. Niet door promotie, want dip gelegenheid moesten de Rflenaren na een boeiend gevecht met RKC opgeven. Neen, RAC staat een andere verandering te wachten. Het gaat na vijfendertig jaap gespeeld te hebben aan de Laagstraat verhuizen naar het gloednieuwe gemeen telijk sportpark „De Vjjf Eiken", knus met bossen omsloten in de hoek rijks weg Tilburg - Breda en de Oosterhoutse-, weg. RAC begint aan het negenendertigste seizoen en de te vieren vier kruisjes (volgend jaar augustus) wil men uiter aard graag met een eerste klasserschafl omlijst zien. Met enige fantasie mag men; de RAC-elf die yoor deze opgave staan welhaast conservatief noemen Het laat zich namelijk aanzien dat geen enkel nieuwe spelers in het elftal wordt opge nomen. Wèl mist men voor het eerst sinds 14 jaren Theo yan der Steen, die twee beenbreuken in het voorbije seizoen net genoeg vond om nu de schoenen voorgoed op te bergen. RAC heeft voldoende „eigen kweek"! om eventueel opengevallen gaten te vul len. Een bijzonder bloeiende jeugdafde ling (12 junioren- en 4 pupillenteams)' staan gereed om yoor aanvulling te zor gen. Aanwinst yan enige importantie is de 18-jarige W. Santegoets, een doelman vaa Willem IL Of de Tilburger reeds dit sei zoen de uitstekende goalie Henk van Oosterwijk kan verdringen is echter niet geloofwaardig. „We hopen mee te doen in het strijdge woel rond het kampioenschap", redeneerts RAC. Weinig overtuigend zal men zegJ gen? Uit de manden van de RAC-be-1 stuurders hoort men zelden sensationele uitspraken. Wie echter de onder Toon van Beek (ex-BW) geleide trainingen bezoekt, zal ervaren dat RAC veel voor bereidingen treft om deze uitspraak waar te maken. In Rijen rekent men in leder geval op een even enerverend slot als yo- rig jaar. Maar dan,,", met 1 et» meer succes.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 13