Prestigestrijd in 3e klasse D Vroeg' seizoen ooor zaterdagcompetitie Na A.Z.V.V.: Arnemuiden A.Z.V.V. of de Tern. Boys? De tweede klasse Middelburg en Vlissingen Derde en vierde klasse De voetbal rolt weer..! Kampioenskansen voor Terneuzen of Axel? EEN „long hot summer" ligt amper achter ons, of de nieuwe voetbalcompe titie eist weer aller aandacht op. De semiprofs van eredivise en eerste en tweede divisie staan al volop in het gareel. Hun prestaties drukken een wekelijks terugkerend» stempel op de voetbalpool, die tienduizenden in den lande intenser bezighoudt dan het verloop der competitie zelf. De amateurs maken zich gereed het voorbeeld van hun betaalde sportmak- kers te volgen. De terreinen hebben een grote schoonmaakbeurt gekregen; de shirtjes zijn gewassen. Ook de scheidsrechters hebben hun uitmonstering aan een nauwgezet onderzoek onderworpen en staan klaar om in dorp en stad lof en blaam in ontvangst te nemen van de massa, die de toegangshekken binnen stroomt om „de eigen ploeg" te zien winnen zonder zich druk te maken over spelregels of sportieve gedragingen. De competitieleiding heeft om bepaalde onnaspeurlijke redenen gemeend de zaterdagvoetballers een paar weken eerder de strijd te moeten insturen dan hun zondagse collega's. Wat de landelijke 2e klasse-competitie betreft valt daar misschien iets voor te zeggen, maar waarom bijv. ook de 4e klasse in Zuid i reeds op 26 augustus werd opgetrommeld, zal velen niet duidelijk zijn. SPORTNUMMER DE VRIJE ZEEUW In de 2e klas van het zaterdagvoetbal heeft Arnemuiden de plaats ingeno men van A.Z.V.V. dat aan zijn verre reizen niet veel prettige herinneringen heeft overgehouden. De „Erremujenèrs" weten met het voorbeeld van hun Axelse vrienden voor ogen in elk geval wat hun te wachten staat. Trainer Van Maris zal daar ongetwijfeld rekening mee hou den. De oefenwedstrijden wettigen bovendien het vertrouwen, dat Arne muiden zijn huid zo duur mogelijk zal verkopen. De eerste wedstrijd in het nieuwe en veel zwaardere milieu tegen „Ter Leede" in Sassenheim kan als een maatstaf worden beschouwd voor de verdere verrichtingen van de Zeeuw se 2e klasser. Dat 't weekblad „Voet bal International" via de pen van Piet Wolffenbuttel al direkt een nederlaag heeft klaar liggen, zegt ons niet zo heel veel, evenmin als het voorbarige feit dat hij vóórdat de zaak nog be gonnen is, al een rodelantaarndrager zoekt onder de ploegen Ter Leede, Arnemuiden, Amstelveen en S.S.S. (Klaaswaal). Zijn voorspellingen ten aanzien van A.Z.V.V. zijn verleden jaar knap uitgekomen. Maar er kan in een jaar veel veranderen. Wij wach ten liever even af wat de Van Belzens, de De Nooyers, de De Ridders en de Schroevers ervan terechtbrengen, De 3e klasse van Zuid I wordt inge leid met de Zeeuws-Vlaamse topont moeting A.Z.V.V.Tem. Boys. Met Dinteloord behoren die ploegen tot de grote kanshebbers in de nieuwe com petitie, waarbij overigens de Roda Boys en de Meeuwen en mogelijk ook Rillandia als gevaarlijke outsiders mogen worden aangemerkt. Meer dan gewone belangstelling gaat natuurlijk uit naar de A.Z.V.V.'ers die in hun „Hollands avontuur" stellig de nodige ervaring hebben opgedaan, maar dia naar onze mening enigszins tie achter Middelburg als tweede ein- digde, schijnt voorbestemd voor een bescheiden plaats op de ranglijst. De Vlissingers hebben enige gevoelige aderlatingen ondergaan. De Ridder werd aangekocht door P.S.V. en Sa- lawane ging naar R.B.C. Nog erger is dat Rob Moens zijn voetbalschoenen aan de wilgen heeft gehangen. Zo doende heeft speciaal de Vlissingse voorhoede een klap gekregen die in de komende competitie merkbare sporen zal achterlaten. Het kan alle maal nog meevallen, maar al met al staan de Scheldestadbewoners voor een lastig seizoen. Na de degradatie van Hulst zijn in de 2e klasse B drie Zeeuwse ploegen overgebleven, n.l. Terneuzen, Axel en Zeeland Sport. Hun voornaamste tegenstanders zijn R.A.C., R.K.V.V.U., Rood Wit, Internos en Longa, welke laatste ploeg op eigen verzoek van Van Vugt, de aanvalsleider va.i Axel, dia hersteld is van een blessure. verzwakt de 3e klasse zijn binnenge vallen, nu zowel De Putter en De Vis ser als Pieter Dieleman zo goed als zeker niet meer van de partij zullen zijn. Daar staat tegenover dat keeper Flipse weer present is, terwijl verder goede vervangers ter beschikking staan in de jeugdige spelers De Witte en Hamelink. De Terneuzense Boys hebben in het vorig seizoen nogal gesukkeld met hun verdediging, waardoor het aantal tegendoelpunten ongekend hoog is opgelopen. Om kampioen te worden, waartoe de Boys zeker in staat zijn, dienen ze wat harder en feller voor de dag te komen in de goede beteke nis van het woord. Trainer Walraven heeft daar vermoedelijk wel aandacht aan besteed. Er is alle reden om de competitie met enig optimisme tege moet te zien, temeer daar in de samen stelling van het elftal weinig verande ring is gekomen. De opstelling van Jan Jonkman kan een versterking be tekenen. Samenvattend mogen wij concluderen dat onder de Zeeuwse ploegen in deze 3e klasse (A.Z.V.V., Tem. Boys, Ril landia en Meeuwen) een kampioen kan schuilen die volgend jaar samen met Arnemuiden de strijd gaat aan binden tegen de „Hollandse" 2e klas- sers. Met Hoek is de enige Zeeuws-Vlaam se vertegenwoordiger in de 4e klasse uit het zaterdagvoetbal verdwenen. Het is te hopen dat de Hoekenaars „de weg terug" zullen weten te vin den en dat ze dit jaar in de afdeling als een aanloop zullen gebruiken om opnieuw de sprong naar de K.N.V.B.- competitie te wagen. Het ziet ernaar uit dat Middelburg in de 1e klasse van het zondagvoetbal weer een dominerende positie gaat innemen. Of dat tot een derde lands kampioenschap in successie zal lei den, ligt voorlopig in een onzekere toekomst verborgen, maar de kansen zitten er stellig in, al zouden de Veer- se Boys, de Spechten en vooral T.S.C, zich wel eens als geduchte concur renten kunnen ontpoppen. Vlissingen dat in de vorige, compefi- 2 A naar 2 B is overgeheveld. De ge promoveerde clubs Roosendaal en V.C.W. (Wagenberg) zijn outsiders, voor wie geen toonaangevende rol is weggelegd. Het valt niet mee in deze 2e klasse B met enige kans op succes een kampioen aan te wijzen. Terneu zen en Axel zijn In de vorige compe titie in geen enkel opzicht da mindere gebleken van het naar de 1e klas ge promoveerde R.K.C. Zij hebben beide evenveel kansen als iedere Brabantse club om aan de kop te eindigen. Hun zwakte ligt evenwel in het onregelmatige spel dat de ene week winst oplevert tegen de sterk- sten en een week later verlies tegen de zwaksten. Terneuzen dat in de laatste competitie juist boven Axel is geëindigd, zal het in de voorhoede zonder Lauret moe ten stellen, die zoals bekend naar NAC ïs overgegaan en daar in het B-elftal Is opgesteld. Axel moet Hans Herman missen die naar St. Niklaas verhuisde. Voor bei de elftallen betekent dat ontegenzeg gelijk een verzwakking. Axel krijgt weliswaar weer de beschikking over Van Vugt, maar of die Herman kan doen vergeten, valt te betwijfelen. Overigens bleven beide ploegen vrij wel ongewijzigd. Axel heeft de jeug dige Piet Gans op de nominatie staan, terwijl Terneuzen naast Leo Fokke een proef kan wagen met de uit Hulst overgekomen De Rooy, waarbij ver der ook Van der Staal nog wel aan zijn trekken zal komen. De Terneuzenaars mogen, gelet op de ervaringen in het jongste seizoen, in hun voorhoede best eens aan het experimenteren slaan. De ondervin ding die zij in dat opzicht met Lauret hebben opgedaan, levert daarvoor het beste bewijs. Men kan uit traditie ook te lang aan dezelfde spelers vasthou den. Indien Terneuzen en Axel tot de juiste opstelling kunnen geraken en ge spaard mogen blijven voor de tot dus ver traditionele inzinkingen, kunnen ze beide een rol van betekenis gaan spelen in de belangrijke competitie die voor de deur staat. Wat Terneuzen aangaat hebben we al verscheidene jaren achtereen de stel ling horen verkondigen: „Als ze ooit kans hebben gehad om kampioen te worden, dan is het nu". Die stelling geldt, dunkt ons, ditmaal in onver minderde mate. lijk herstel zit er naar onze smaak niet in. Steen en Zierikzee zijn pas gepro moveerd. Hun optreden in de nieuwe omgeving zal wel buiten het sensa tionele vlak blijven, al kan Steen voor verrassingen zorgen met zijn Hulster- se versterkingen. Hulst dat in weinige jaren van de 1e naar de 3e klas is afgezakt, zal moe ten tonen dat die terugval te smade lijk is geweest. Breskens heeft in de 3e klasse leer geld betaald dat nu in de 4e klasse H rente zal moeten opbrengen. Een der grootste concurrenten wordt Biervliet, welke ploeg vorig seizoen aanvanke lijk onbedreigd op het kampioenschap scheen af te gaan, maar tenslotte aan Steen de eer moest laten. Wel verlie zen de „Beukelszonen" veel aan Ad Versluijs die naar het Belgische Ber- chem is vertrokken, maar ze hebben een goede vervanger gevonden In Boeckhout die uit Breskens Is over gekomen. Sluiskil draaide in de vorige compe titie heel goed mee en zal ook nu zijn partij wel meeblazen. Clinge verloor een paar spelers aan Hulst en staat voor een lastig jaar, evenals Aardenburg en de Hansw. Boys. IJzendijke krijgt de Souburgse scherp schutter Debbaut in de gelederen, maar moet Schilders en J. van de Sande missen. Oostburg krijgt behalve een keepers probleem nog enkele moeilijkheden op te lossen, zodat trainer Jan Fran ken nogal wat hoofdbrekens zal heb ben om een elftal te formeren dat het er beter afbrengt dan In het afgelopen seizoen. Oostburg heeft nu al zorgen! De keeper en zijn plaatsvervanger blijken niet beschikbaar te zijn. Geen prettig vooruitzicht, maar trainer Jan Fran ken kan toch nog wel lachen, zoals deze foto laat zien. In Axel schijnt men blijkens diverse uitlatingen hoogstens op een plaats in de middenmoot te rekenen. Dat lijkt ons te pessimistisch gezien. Wat meer zelfvertrouwen is stellig niet misplaatst. Wij hebben het al meer malen neergeschreven dat én Axel èn Terneuzen in niets onderdoen voor de gemiddelde Brabantse 2e klassers. Dat hebben hun resultaten tegen een ploeg als R.K.C. zonneklaar bewezen. Sportieve wedijver tussen de beide ploegen kan hun prestaties ongetwij feld opvoeren. Het zou de spanning in en de belangstelling voor het Zeeuws- Vlaamse voetbal in niet geringe mate ten goede komen. Ondanks de degradatie van Breskens telt de 3e klasse D momenteel niet mrnder dan vijf Zeeuwse ploegen, n.l. Hulst, Steen, Hontenisse, Vogelwaar de en Zierikzee. Vooral de streekont- moetingen in het oostelijkste deel van Zeeuws-Vlaanderen zullen met het nodige tam-tam gepaard gaan. De Onderlinge animositeit speelt daar een grote rol die naast plaatselijke tegen stellingen voor een deel is toe te schrijven aan de jaarlijkse overgang van diverse spelers naar concur rerende clubs. Met name tussen Hulst en Steen zijn de „vriendschappelijke" relaties daardoor beneden het nul- pun gedaald. Vogelwaarde en Hontenisse hebben een moeilijk seizoen achter de rug. Slechts j.met pijn" wisten je zich in de 3e klas te handhaven. Een duide-

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 11