WESTDUITSE ECONOMEN VERWACHTEN CONJUNCTURELE OPLEVING PROEFONDERZOEK GEZINSPLANNING NEDERLANDSE TANKERS REDDEN SCHIPBREUKELINGEN IN PERZISCHE GOLF Voor de zondag KERKDIENSTEN Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 19 augustas 1967 Veroordelingen Griekenland in Brand bij N.D.S.M. RIBBENS' ribbens' handelsonderneming westkolkstr. 40a terneuzen tel. 2272 (k 1150) Regenpakken Het aantal vooraanstaande po litici en economen dat de toekom stige ontwikkeling van de West- duitse conjunctuur met vertrou wen tegemoet ziet neemt toe, zo blijkt uit de resultaten van een enquête die het Westduitse pers bureau D.P.A. heeft gehouden onder het Bundesverband der deutschen Industrie, de Deutsche Gewerkschaftsbund, het West duitse ministerie van economi sche zaken, Bundesbankpresident Karl Blessing en de voorzitter van de Deutsche Industrie- und Handelstag, dr. Schneider. Zij bleken het erover eens dat aan de neerwaartse ontwikkeling van de Westduitse economie een eind is gekomen. Op de vraag wan neer een normale conjuncturele opleving zal beginnen werden echter verschillende antwoorden gegeven. Blessing en Schneider waren GOEDE IDEEEN In het eerste halfjaar van 1967 kon in de Nederlandse Philips- bedrijven een totaalbedrag van 272.618,aan beloningen voor waardevolle ideeën worden uit gekeerd. Dit bedrag is iets kleiner dan het cijfer voor de eerste zes maan den van het vorig jaar. Verge lijkt men het aantal beloningen van de genoemde perioden met elkaar dan valt te constateren, dat dit jaar tot nu ongunstig af steekt bij het vorig jaar, maar uitgedrukt in percenten van het totaal aan ingezonden suggesties is er geen verschil. In beide perioden kwam ruim een derde deel van de ideeën bij eerste behandeling voor honorering in aanmerking. Gemiddeld was het beloningsbedrag per idee hoger in het eerste halfjaar van 196? dan in het eerste halfjaar van 1966. Het is een bekend verschijn sel, dat als er een paar wolkjes aan het firmament van de eco nomie gaan verschijnen de stroom van suggesties dreigt, te verminderen. Zoiets zou niet het geval behoeven te zijn. Juist dan zijn vaak goede ideeën nodig. Het is nu eenmaal zó, dat een verbetering van de doelmatig heid (ook door goede ideeën) uiteindelijk de werkgelegenheid ten goede komt. Zo zégt de vrij dag verschenen Philipskoerier. Twee Haagse kelners verdacht van diefstallen Op het Stadionplein te Am sterdam zijn donderdagmiddag twee Haagse kelners aangehou den, de 23-jarige P. A. J. K. E. en de 22-jarige B. L. B., die ver dacht worden van twee grote diefstallen. Twee Amsterdamse recher cheurs, die in het Westlandse Poeldijk waren in verband met een onderzoek, zagen daar don derdagmorgen in alle vroegte twee mannen uit de Sint Bartho- lomeuskerk komen. Dezen stap ten in een busje en reden weg. Dit wekte de argwaan der poli tiemannen en zetten de achter volging in. De rechercheurs, die niet over een snelle wagen be schikten, raakten het busje ech ter kwijt in Amsterdam. Later werd bekend dat uit de katholieke kerk te Poeldijk vier kostbare zeventien-eeuwse kope ren kandelaars gestolen waren. Met hernieuwe ijver speurde de Amsterdamse politie naar het busje en met succes. Het bevond zich 's middags op het Stadion- plein en daar konden de kelners gearresteerd worden. Tot hun verrassing vonden de politie mannen in het busje twee schil derijen (7500 en 30.000 gulden waard), die in de nacht van 31 juli op 1 augustus ontvreemd waren uit een kunsthandel aan het Noordeinde in Den Haag. Deze schilderijen zijn niet be schadigd. De kandelaars zijn nog niet teruggevonden. De twee verdachten zijn over gedragen aan de Haagse politie. van mening dat de opwaartse ont wikkeling nog dit najaar zal be ginnen. Het B.D.I. acht dit slechts mogelijk als de Westduitse re gering haar bevoegdheden tot het nieuw leven inblazen van de eco nomie volledig benut. Het mi nisterie verwacht een echte con juncturele opleving niet eerder dan in het voorjaar, de D.G.B. „op zijn vroegst in 1968." Een militair hof in de Griekse stad Saloniki heeft donderdag twee studenten, die lid zijn ge weest van de inmiddels door de regering ontbonden uiterst-link se organisatie van de Lambra- kis-jeugd, veroordeeld tot ge vangenisstraffen van vier en vijf jaar wegens „ongehoorzaamheid aan de militaire autoriteiten". Een ander kreeg wegens ver spreiding van valse berichten een halfjaar. In Athene zijn donderdag drie journalisten gearresteerd, mede werkers van het centrum-blad „To Vima", de uiterst-rechtse krant „Vradyni" en het orgaan van de links Eda-partij „Avghi". Ze waren kortgeleden al uit de journalistenbond gestoten we gens „anti-nationale activiteit". Phalsbourg: Deze 4 maanden oude baby, de dochter van een koorddansers echtpaar, werd hier deze week in stijl gedoopt: op eenkoord, 20 meter boven de grond! De priester nam liever het zekere voor het onzekere, en gebruikte een ladder. Verkeersongeval Vrijdagmorgen omstreeks 10 uur is nabij de Hallsebrug in Hall een verkeersongeluk gebeurd, waarbij de 80-jarige heer E. Geerligs uit die plaats om het leven is geko men. De heer Geerligs stak met zijn fiets de voorrangsweg over zonder voldoende op het verkeer te letten. Hij werd door een personenauto, bestuurd door T. H. uit Den Bosch, gegrepen. De heer Geerligs overleed tijdens vervoer naar het katholieke zieken huis in Apeldoorn. Schietpartij in café in Loosduinen De 29-jarige portier M. B. heeft donderdagavond in een café in de Tramstraat te Loos duinen met een pistool in de lucht geschoten. De man kwam aangeschoten de gelegenheid bin nen en vuurde met de kreet „Ik maak jullie allemaal kapot". De portier heeft vaak ruzie ge had met de café-eigenaar. De gealarmeerde politie zag kans de portier snel te arreste ren. Agenten zagen de man op de hoek van de Koning Willem Ill-straat met een pistool zwaaien en wisten hem na een achter volging te pakken. Toen bleek dat de portier een speelgoed pistool bij zich had. Maar in het café had de politie wel degelijk een lege huls gevonden. Uit een onderzoek kwam snel vast te staan, dat de portier na het schie ten (met een echt pistool) naar het huis van een kennis was ge vlucht en het wapen daar in een klerenkast had verborgen. Daar na was hij de straat weer opge gaan met een speelgoedpistool tje. De Haagse politie heeft ver klaard dat de portier bijzonder veel risico liep door met dit speelgoedwapen te zwaaien. De agenten hadden best kunnen schieten, in de waan dat de man echt gewapend was. Er zijn sterke aanwijzingen dat zich een verschuiving vol trekt in de relatie tussen kin dertal en sociaal milieu: hoe hoger de sociale status, hoe hoger ook het kindertal". Dit is een van de conclusies waartoe drs H, J. Heeren, docent in de sociologie van de bevol kingsvraagstukken aan de rijks universiteit in Utrecht, en drs H. G. Moors, medewerker van de Nederlandse, organisatie voor zui ver wetenschappelijk onderzoek, komen in hun rapport „gezins planning te Utrecht". Dit rap port behelst de resultaten van een proefonderzoek dat zij in het voorjaar van 1966 instelden en waaraan 92 in 1960 gehuwde vrouwen deelnamen. Het betrof hier dus jonge huwelijken die zich geconfronteerd zien met het probleem van de gewenste ge zinsgrootte. Men verrichtte het onderzoek om meer inzicht te kunnen krijgen in de te ver wachten ontwikkeling van het geboortepatroon. In het voorjaar van 1967 werd een overeenkomstig onderzoek gehouden onder 400 vrouwen. De Nederlandse organisatie voor zuiver-wetenschappelijk onder zoek heeft hiervoor een subsidie verleend. Als de resultaten van dit onderzoek beschikbaar komen zal het mogelijk zijn, veel be trouwbaarder en nauwkeuriger uitspraken te doen. De voor naamste onderwerpen die in het onderzoek van 1966 ter sprake kwamen, waren: het ideale kin dertal, de huidige gezinsgrootte en de meningen daaromtrent, de houding ten opzichte van ge boorteregeling en de toepassing hiervan, alsmede de verwachtin gen over de toekomstige gezins grootte. Slechts ongeveer 10 pro cent van de vrouwen weigerde medewerking. Ongeveer 81 procent van de geïnterviewde vrouwen wenste twee tot vier kinderen. Het ge middelde gewenste kindertal was 3,0. Talrijke sociale en psy chologische faktoren waren hier echter op van invloed. De gods- dienstfaktor neemt daarbij in betekenis af. Er waren nauwe lijks verschillen in het gemid deld gewenste kindertal en in de toepassing van geboorterege ling tussen katholieken, her vormden en onkerkelijken, maar wel in de keuze van de middè- len. De gereformeerden bleven zich onderscheiden met een hoog ge middeld kindertal. De toepassing van geboorteregeling neemt sterk toe naarmate er 'meer kin deren aanwezig zijn. Vóór de geboorte van het eerste kind paste slechts 24 procent geboor teregeling toe, maar dit percen tage steeg tot 88 procent, na de geboorte van het derde kind. De voorkeur voor de pil steeg ook naarmate men meer kinderen had. Motor tegen stilstaande vrachtauto: één dode Een botsing van een motor tegen een stilstaande vrachtauto op rijksweg 3 (RotterdamGou da) donderdagmiddag omstreeks vijf uur heeft het leven gekost aan de duo-passagier, de 33- jarige los-werkman W. Versluis uit Gouda. Het ongeluk gebeur de bij de kruising met de Capel- seweg nog juist in de gemeente Rotterdam. De motorrijder, de 31-jarige los-werkman G. H., eveneens uit Gouda, reed in de richting Gouda in volle vaart tegen de achterkant van een vrachtauto die bij de verkeers lichten was gestopt. De motor kwam vervolgens tegen de vang rails, waar de duopassagier er af werd geslingerd. De motor rijder zag kans 300 meter door te rijden. Zijn motor was vrij wel onbeschadigd, hij zelf liep een gebroken linker arm op. Tegen G. H., die volgens de politie" niet helemaal brand schoon was" (alcoholgebruik), is proces-verbaal opgemaakt. Hij zal zich vermoedelijk wegens dood door schuld moeten ver antwoorden. Grote oplettendheid aan boord van de Nederlandse tanker „Vlie land" (van de Kon. Nederlandse Lloyd) heeft geleid tot de red ding van 27 schipbreukelingen, passagiers en bemanningsleden van het uit Bombay afkomstige scheepje „Ganjo Salamat". Op volle kracht varende in de Per zische Golf hoorden bemannings leden van de Nederlandse tanker vorige week midden in de nacht hulpgeroep. Het lukte om on danks het nachtelijk duister de eerste drenkelingen te vinden. Op een' alarmbericht kwamen de Een grote uitslaande brand op de Westwerf van de N.D.S.M. in Am sterdam-noord heeft gistermiddag de mallenzolder van de oude scheepsbouwloods (zeventig bij twintig meter) vrijwel geheel in de as gelegd. Het vuur, dat zich bin nen tien minuten over de gehele zolder verspreidde, was tot ver in de omtrek te zien. In de loods zelf, waarin onder meer de afdeling ap paratenbouw en de interne techni sche dienst zijn ondergebracht, ont stond in hoofdzaak waterschade. De oorzaak van de brand, die I omstreeks vijf uur aan het einde van de werktijd uitbrak is nog niet bekend. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. De brandweer rukte met groot mate rieel uit. De vlammen werden be streden met 22 stralen. Om tien over zeven had men het vuur onder controle. Over de schade kon van de zijde van de N.D.S.M. nog niets worden gezegd. Vermoed wordt dat de meeste schade is aangericht door het bluswater, tankers „Doelwijk", eveneens van de Lloyd, en de Engelse tanker „British Courage" deelnemen aan het reddingswerk. De slachtoffers van de onder gang van de „Ganjo Salamat", dat lek was geraakt en gezonken, hadden reeds 16 uur in het water gelegen. Enkelen hadden een zwemvest of een reddingsboei weten te bemachtigen, maar de meeste van hen klampten zich vast aan een stuk wrakhout. De drenkelingen waren er niet te best aan toe door de invloed van het zoute water en zonverbran- ding. Zij zijn in Perzische havens afgezet. Aan het reddingswerk werd deelgenomen door vliegtuigen uit Bahrein,dierookbommen wierpen op de plaatsen waar zij drenkelingen zagen drijven. De tankers hebben drie doden geborgen. Zeven opvarenden van de „Ganjo Salamat" bleven ver mist. Dit nieuws over deze reddings- aktie van Nederlandse tankers werd bij de Rotterdamse Lloyd bekend door een brief van de ge zagvoerder van de „Doelwijk". MOEDELOOSHEID „Op de een of andere dag zal ik toch door de hand van Saul omkomen." 1 Samuël 27 1 David geeft de strijd op. Al maar voortgejaagd, elke dag in gevaar, dat is niet vol te hou den en dus neemt hij zijn lot in eigen handen. Hij trekt de grens over naar Achis, de koning van Gath en vraagt asyl. „Indien gij mij gunstig gezind zijt, geef mij een plaats." Zo krijgt hij Ziklag, asyl bij de erfvijand van zijn volk. Nu heeft hij eindelijk rust, die het resul taat is van zijn moedeloosheid. Zouden er veel mensen zijn, die haar niet kennen? Zij is dikwijls heel begrijpelijk; zoals zij dat ook bij David is, maar zij is altijd ge vaarlijk. Ik stond eens met iemand bij een prachtig-bloeiende, rode klimroos. Terwijl ik op al die weelde wees, kreeg ik tot ant woord: „Ik zie er niets van, ik ben kleurenblind." Een moedeloze is kleurenblind, hij ziet geen enkele rode roos meer, hij ziet alleen maar die ene donkere, kleur, die hem bang maakt. Zo ziet David alleen maar het gevaar en niet de beloften van God voor de toekomst. Daarom betekent de rust van Ziklag, die hij zo duur gekocht heeft, voor hem alleen maar onrust, dat staat duidelijk in de laatste verzen van dit hoofdstuk. Altijd strijden en wreed zijn, om daarmee aan zijn beschermer te bewijzen, hoe be trouwbaar hij is. Zo is zijn rust een doorlopende vlucht, niet voor Saul, maar voor God, Totdat God, die niet laat va ren het werk zijner handen, hem heel streng tot de orde roept, wanneer hij ontdekt, dat Ziklag verbrand is. (Uit: Hij sprak en ik hoorde.) Jongen, dood onder vrachtwagen De 15-jarige Cornells van Houten is donderdagavond om: het Heven gekomen toen hij onder het ooste lijk viaduct van het Centraal sta tion in Amsterdam met zijn fiets onder een vrachtauto terecht kwam. Vermoed wordt dat de jon gen een onder het viaduct gepar keerde auto te Iaat heeft gezien en plotseling naar links moest zwen ken op het moment dat da vracht wagen hem passeerde. Probleem ii lerdeeberg Rattencampagne tegen Congres Een pas opgerichte organisatie van armen in Baltimore (Ma- rvland), gaat in de week van 28 aug. tot 3 sent. een cam pagne voeren onder het motto: „Zend een rat naar het con gres." Dit als wraak voor de recente afwijzing van 'n wets ontwerp inzak° rattenbestrij ding. De voorzitster van de or ganisatie zei: ..We willen dat onze congresleden nu eens een week de afschuwelijke toe stand voelen, die wij als be woners elke dag van ons leven doormaken." 19. HOOFDSTUK V. Toen de wagen voor het politie bureau in Aerdenberg stopte om inspecteur Menters uit te laten, kwam de heer Crommer met drif tige stappen naar buiten gebeend en vroeg kortaf: „Zoudt u zo vriendelijk willen zijn. even bin nen te komen, heren?" Hij leek me erg opgewonden. Zijn gezicht was van een onheil spellende kleur en zijn ogen gin gen haast schuil onder de ge fronste wenkbrauwen. „Zeker," antwoordde Burgheem, die over het algemeen zó opval lend zwijgzaam was. dat we hem haast niet onmerkten. Terry knikte vriendelijk naar de commissaris, die echter niet gediend schopn vnn zulke vrijpos tigheden. Hij blikte nors een an dere kant op. Onder het diepste stilzwijgen marcheerden we achter elkaar naar de kamer van de commissa ris. Hij bood ons ieder een stoel en sloot de deur voorzichtig.. Toen wendde hij zich gewichtig om, en stelde de verpletterde vraag: „Wie van u is Terry van der Linden?" „Ik", zei Terry, zonder blikken of blozen. DOOR OLAF J. DE LANDELL „U geeft zich uit voordetec tive, niet?" ging Crommer voort met een schampere glimlach. „Ik heb enige malen het werk van een detective met goed suc- ses gedaan," verbeterde Terry hoffelijk. En hij voegde er bij: „En dat is de reden, voorzovér ik weet, dat de mensen mij een de tective noemen." „Hoe dan ook de heer Crom mer wuifde naar hem met een dik, boos handje, „u schijnt van zins te zijn, deze zaak op te lossen als ik wel ben ingelicht." Burgheem nam kalm het woord en vroeg: „Wie heeft u ingelicht, commisssaris?" „Dat gaat u niet aan," baste de heer Crommer. „Het enige waar over ik u wens te onderhouden, is. dat ik me in miin vak bele digd acht. als u zich gaat occu peren met. detectives. U moest beter weten Een ontwikkeld m»n als u Ri.reheem boog het hoofd, en repliceerde zachtmoedig: ,.U zult tocb rijet van mij verlangen, dat ik Henri van Doff, die naar mijn mening onschuldig is, zonder meer laat verdenken door de politie, meneer Crommer. Dat moest beter weten. Ik heb veel vertrouwen in de macht en de wetenschap van het politiecorps. Maar Henri van Doff zal ik tot het laatste trachten te zuiveren van verdenking". „Waarom pleegde u dan geen overleg met mij!" snauwde de commissaris, een beroerte nabij. „Omdat u als hoofd van de po litie niet te vinden zoudt zijn ge weest voor een overleg betref fende de hulp van detectives", weerlegde Burgheem. Terry richtte zich op, en vroeg: „Mag ik ook eens wat zeggen, meneer Crommer?" „Kom op", gromde deze. „Per slot van rekening is zo wel meneer Burgheem als zijn cliënt, meneer Van Doff, vrij te doen wat ze willen, aangaande de hulp van een detective, niet waar?" „Ja. er bestaat nog zoiets als beleefdheid en een daaruit voort vloeiend vertrouwen", beet Crommer hem toe. „Zeker", erkende zijn neef zachtmoedig. „Maar uw spreek trant zal defce gevoelens zeker niet versterkt hebben. En zelfs al had u zonder enig voorbehoud gelijk dan nog zie ik hierin geen reden voor u zich over deze ori- vé-aangelegenheid van meneer Doff zo op te winden." De commissaris liep met dreu nende stappen op en neer voor ons en zweeg een paar seconden. „Wat mij onaangenaam treft," zei hij toen kortaf, „is. dat uw hulp is stilgehouden. Wij hebben gisteren kennis met u gemaakt, als vrienden van de Vqn Doff's. En of u dat nu bent of niet, laat me ijskoud, maar het was een leugen, dat u alleen uit belang stelling kwam En met die leu gen. hebt u alle mogelijke ge gevens uit ons gekregen, die we anders zeker en vast niet zou den hebben verstrektDe ge dachte alleen, dat ik aan een beroepsdetective inlichtingen heb verschaft „Daar zit 'm de fout," antwoord de Terry. „U geeft wel veel te veel feiten bloot tegenover leken die er niets mee nodig hebben. Maar als ik als beroepsman bij u zou komen om inlichtingen, gaf u me geen woord." „U kunt niet verwachten, dat een rijksinstelling concurrentie verdraagt van een gewoon bur germannetje," sneerde de com missaris. „Ze zou samenwerking kunnen toestaan met een begaafd sneur- der," zette Terry hem schaakmat, niet zonder pedanterie. Oit, wond Crommer dan ook vre selijk op. „Begaafd speurder?" schreeuwde hij, met een hoge uit haal. „Hahaha ik zou er haast om lachen „Kom nou," vermaande Terry gemoedelijk, „u en lachen „U bent een fantast meneer brulde de man der Wet. „En ik zal u niet verder helpen. Dat is alles, wat ik u te zeggen heb." „Ja, waarom zegt u dat dan nW. meteen?" wilde Terry weten. „Dat is toch veel kernachtiger Het spijt me overigens, want ik zou met uw hulp nog veel gau wer klaar ziin geweest. Nu zal het zeker nog vier dagen duren, voordat ik u een velledige ver klaring van de toedracht zal kun nen voorleggen." (Wordt vervolgd.) ZONDAG 20 AUGUSTUS 1967 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axél: 8.45 en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 10.30 uur Ds. H. G. Beneder, van Middelburg. Hulst: 9 uur Ds. H. G. Beneder, van Middelburg. Sluiskil: 9 en 10.30 uur Ds. H. J. Ruis. (10.30 uur H. Avondmaal.) Terneuzen: Grote kerk: 9 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. Scholten; 19 uur Ds. J. A. Poel man. Zaamslag: 10.30 uur Ds. E. E. Stern, van Sas van Gent; 14.30 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. GEREF. KERK Axel: 10 en 17 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. W. H. Gispen, van Temeuzen. Temeuzen: 9 en 16.30 uur Ds. W. H. Gispen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 uur Ds. A. Kuiper; 15 uur Ds. K. D. van Dijk, van Terneu zen. Hoek: 10 én 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10.30 uur Ds. K. D. van Dik: 15 uur Ds. A. Kuiper, van Axel. Zoutesnui: 10 uur Leesdienst; 16.30 uur Ds. A. Kuiper, van Axel. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Axel: 10 en 15 uur Leesdienst. Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GF.RF.F. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 en 15 uur Leesdienst. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELTF. GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heilipinpssameri- komst; 19.30 uur Verlossings samenkomst o.l.v. Luitenante M. Naujoks. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 7, 8.30, 10 en 19 uur H. Mis sen; 14 uur Lof. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Missen. Hoek: H. Kruiskerk: zaterdagavond 19.15 uur H. Mis; zondag 9.30 uur H. Mis. Hulst: 's zaterdags 19 uur; zon dags 8, 10, 11.30 en 17 uur; in de week 7, 7.30 en 19.30 uur H. Missen. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis sen. Sas van Gent: 7.30, 9, 11 en 17 uur H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.45 en 17 uur H. Missen. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: zaterdagavond 19.15 uur H. Mis; zondag 8 en 10.30 uur H. Missen. Triniteitskerk: zaterdagavond 19.15 uur H. Mis; zondag 9, 11 17 uur H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur Eerw. Heer P. Drijver, van Voorschoten. Biervliet: 11 uur Ds. G. F. H. Kel- ling. Cadzand: 9.30 uur Ds.. W. C. Luu- ring. 11 uur Pfr. G. Clauss. Duitse dienst. Groede: 9.30 uur Ds. M. J. van Wijck, van Lunteren. 11 uur Pf. R. Demandt. Duitse dienst. Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. G. F. H. Keiling, van Biervliet. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. H. W. Doornink. Oostburf»; 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retranchement: 10.30 uur Ds. W. C. Luuring, van Cadzand. Schoondiike: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Eerw. Heer P. Drij ver, van Voorschoten. Sluis: 9.30 uur Ds. C Balk. H. Hoon. Woterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Ber»sma. IJzendiike: 9.30 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten. Zuidzande: 10.45 uur Ds. T. A. C. van Drunen, van Ooatburg.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2