Krachtig beroep van Valery Giscard d'Estaing op De Gaulle Ontslag voor 443 havenarbeiders in Rotterdam Luchtslag tussen ooievaars en arenden Belangrijke archeologische vondst in Zuid-Slavië De strijd in Nigeria BEUIISOVERZIGHT Israël protesteert tegen oorlogs zuchtige houding van Jordanië Nigeriaans vliegveld Kano gesloten Averoff vraagt gratie Wilson over Amerikaanse politiek in Vietnam Noodweer In Karfnthië Ook Zeeuw-Vlamingen ontslagen Volledige instemming van de bond Moderne arbeidsbesparende technieken Geen ontslag In Amsterdamse havens Leger komt "tussenbeide in Kanton Chinees protest overhandigd Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 18 augustus 1967 Valery Giscard d'Estaing, lei der van de rechtervleugel van de gaullistische meerderheid in het parlement, heeft donderdag een krachtig beroep gedaan op gene raal De Gaulle, zijn regerings methoden te herzien. Giscard d'Estaing, die minister van financiën is geweest en lei der van de onafhankelijke repu blikeinse partij, heeft gezegd, dat presidentiële besluiten moeten volgen op doeltreffend beraad 'zowel in de regering als in het parlement. In zijn verklaring verwerpt Giscard d'Estaing De Gaulles ty pering van de tegenstanders als „apostelen van het verval". Vol gens de Jeider van de republi keinse partij zijn er niet „twee categorieën Fransen de goe' den en de slechten". Hij is voor stander van een democratisch debat, zowel in de gaullistische gelederen als in de oppositie. (Van de 244 gaullistische zetels in de 487 zetels tellende natio nale vergadering worden er 44 bezet door onafhankelijke repu blikeinen. Ook in het kabinet zit ten onafhankelijk republikeinse ministers.) In zijn verklaring van donder dag ging Giscard d'Estaing ver' der in op drie kwesties, die naar hij meende de laatste tijd de po litieke evolutie van Frankrijk hadden bemoeilijkt. Deze kwes ties zijn de regeringsdecreten in- De Israëlische regering heeft aan secretaris-generaal Oe Thant een boodschap gezonden waarin zij protesteert tegen de „oorlogs- zuchtige houding" van Jordanië, zo is in Tel Aviv vernomen. Is raël somt in de boodschap de Jordaanse oproepen tot voort zetting van de strijd op en de gevallen van aanzetting tot on gehoorzaamheid onder de Ara bieren in bezet Jordanië. Israël betreurt deze Jordaanse houding, aangenomen terwijl Israël „om humanitaire redenen" Palestijn se vluchtelingen wil repatriëren. Deze repatriëring moet vrijdag voltooid zijn, door de Israëlische veiligheidsmaatregelen zal het aantal repatrianten veel minder zijn dan was voorzien. De luchthaven Kano, een van de twee Nigeriaanse internatio nale vliegvelden, is voor alle commerciële vluchten gesloten. Het 360 km ten noordoosten van Lagos gelegen veld heeft maan dag j.l. voor 14 dagen zijn poor ten gesloten, aldus Reuter. De K.L.M.-vliegtuigen die per week vier tussenlandingen uit voerden op Kano, op de heen- en terugreis tussen Amsterdam en Zuid-Afrika, maken nu noodge dwongen hun technische stop op het vliegveld van de Ghanese hoofdstad Accra. Door de sluiting van Kano, waar volgens Reuter belangrijke militaire installaties van de fede rale regering staan, worden alle internationale vluchten van en naar Nigeria nu afgehandeld op de luchthaven Ikeja, 22 km ten noordwesten van Lagos. De lucht haven Ikeja is echter alleen overdag in dienst, nadat de luchthavenautoriteiten de nacht diensten vorige week hebben ge staakt naar aanleiding van de bombardementen op Lagos door de strijdmacht van Biafra. Premier Kollias van Grieken' land zal koning Konstantijn om gratie vragen voor de woensdag tot vijf jaar gevangenisstraf ver oordeelde voormalige* minister van buitenlandse zaken Averoff. Deze kreeg die straf omdat hij vorige maand een verboden bij eenkomst in zijn huis had ge houden. Averoff, die het vonnis een „politieke daad" noemde, die hij als politicus onder ogen zou zien, is donderdag naar een gevangenis in de buurt van Athene gebracht. Aan het slot van het proces had de openbare aanklager tot vrijspraak gecon cludeerd, doch de rechtbank nam met vier stemmen tegen één het besluit vijf jaar gevangenisstraf op te leggen, de zwaarste straf die een vooraanstaand politicus onder het huidige Griekse be wind tot dusver heeft gekregen. Volgens welingelichte bron zit ten op het ogenblik ongeveer 45 bekende politici gevangen. De leiders van de E.D.A., die naar Jaros en Leros zijn gedeporteerd, zijn hierbij niet meegeteld. zake winstdeling door de arbei ders en herziening van het stel sel van sociale voorzieningen, de crisis in het midden-oosten en generaal De Gaulles bezoek van vorige maand aan Canada. Giscard d'Estaing zei dat de manier waarop generaal De Gaulle zich achter de Franse Ca nadezen in Quebec had gesteld in strijd was met een van de be ginselen waarop generaal De Gaulle het herstel van Frankrijks prestige en invloed grondde, n.l. het beginsel van niet-inmenging in de binnenlandse aangelegen heden van andere landen. Terwijl Giscard d'Estaing zegt de houding van neutraliteit van De Gaulle tegenover de crisis in het midden-oosten goed te keu ren stemt hij aan de andere kant niet in met de transformatie van deze neutraliteit in een „voor keur" of het Franse wapenembar go t.a.v. Israël. Giscard d'Estaing betreurt het dat de door de regering voorge stelde economische en sociale hervormingen niet aan de goed keuring van het parlement zijn onderworpen. De leider van de onafhanke lijke republikeinen zegt overi gens dat er geen sprake van is dat de onafhankelijke republi keinen het gezag van de presi dent betwisten, maar wèl dat het noodzakelijk is dat dit gezag al leen wordt uitgeoefend, na het nodige beraad: „Doeltreffend re- geringsoverleg, zo het een zaak is van uitvoerende besluiten en parlementair beraad, zo het een zaak is van legislatieve beslui ten". Premier Wilson van Engeland heeft gereageerd op het telegram van acht labourleden van het lagerhuis, waarin dezen hem verzochten onmiddellijk protest aan te tekenen tegen de nieuwe uitbreiding van de oorlog in Vietnam door de Amerikaanse bombardementen op Hanoi en doelen bij de grens tussen Noord- Vietnam en China. In zijn antwoord zegt Wilson niet van mening te zijn dat deze bombardementen het gevolg zijn van een wijziging van de Ame rikaanse politiek in Vietnam die zijn inziens gericht blijft op be perkte doelen ter verdediging van Zuid-Vietnam. EEN KOOPJE Goslar: „Het snoepje van de week" zou de vrije vertaling kun~ n-en zijn van deze reclamekreet. Een autohandelaar in Goslar zag zó weinig brood in een paar in geruilde wagens, die uiteindelijk kostbare meters grond innamen, dat hij ze tegen minder dan af- braakprijzen te koop aanbiedt: 10 mark per stuk. Goslar ligt on geveer 250 km van de Neder landse grens. Bij werkzaamheden op het ter rein van de waterkrachtcentrale van de IJzeren Poort, in de buurt van d.e grens tussen Zuid-Slavië en Roemenië, zijn kortgeleden de overblijfselen ontdekt van een stad die dateert van omstreeks 6000 jaar vóór Chr. Over een gebied van 1250 m2 kwamen de resten van 41 trapeziumvormige woningen aan de oppervlakte met talrijke bewerkte voorwer pen die qua vorm en afmeting enig in hun soort zijn, aldus Zuidslavische archeologen. De stad is volgens hen één van de oudste die men kent. Vanwege haar architectonische structuur en haar rijkdom aan werktuigen en andere voorwerpen vormt zij één van de belangrijkste over blijfselen uit het stenen tijdperk. De ontdekking zal mogelijk een nieuw licht werpen op de be trekkingen tussen de oude Euro pese en Oosterse beschavingen, meent de vooraanstaande oud heidkundige dr. Dragon Srejo- vica. De leider van de ca. 13 mil joen Yoroeba's in Nigeria, Oba- femi Awolowo, heeft woensdag de leden van zijn stam in de westelijke provincie die daar veruit in de meerderheid zijn tot strijd opgeroepen in geval van een invasie. „Een rebel is een rebel, tot welke bevolkings groep hij ook behoort", verklaar de hij, kennelijk doelende op bri gade-generaal Banjo, die in het midden-westen de macht aan zich heeft getrokken en een Yoroeba is. Er hebben zich maan dag in Ibadan, de hoofdstad van west-Nigeria, bloedige onlusten voorgedaan. De gouverneur van de provincie, generaal Robert Adebayo, heeft gewaarschuwd dat streng zal worden opgetre den tegen ordeverstoorders. Ra- dio-Biafra, het radiostation van het van de Nigeriaanse federatie afgescheiden oosten, had eerder woensdag gemeld dat de bevol king van Ibadan in opstand was gekomen en dat Biafraanse troe pen een deel van de provincie in handen hadden. Intussen hebben 5000 uit het midden-westen afkomstige per sonen in Lagos besloten tot vor ming van een regering in bal lingschap. Er is een studiecommissie in gesteld voor de „bevrijding" van de door de rebellen bezette pro vincie. Een hevig noodweer heeft donderdag in de Oostenrijkse provincie Karinthië zware scha de aangericht. Vooral het gebied van Villach en Klagenfurt werd getroffen. Twe Italiaanse gastarbeiders liepen ernstige verwondingen op, doordat zij op het banvak Vel den—Foederlach in aanraking kwamen met de vernielde bo venleiding. (Vervolg van pagina 1) De uit Zeeuws-Viaanderen afkomstige werknemers in het havenbedrijf hebben indertijd een risico op zich geladen, zo meent ir. De Wildt. De meesten van hen is verzocht om in Rot terdam of omgeving te gaan wonen. Nu gaat ten aanzien van hen de kostenfactor een duide lijke rol spelen. Het ontslag mag volgens de di recteur van het arbeidsbureau niet leiden tot een paniekstem ming onder de havenarbeiders. De totale werkgelegenheid zal op den duur zeker kleiner worden, maar dit zal zeer geleidelijk ge beuren. Ir. De Wildt meent ook dat het aan jonge mensen niet be hoeft te worden ontraden om zich op een van de beide havenvak scholen voor een beroep in het zich moderniserende havengebied te laten opleiden- Er zal ook in de toekomst echt een behoefte blijven aan goed opgeleide ha venvakmensen. De heer J. van der Windt, dis trictsbestuurder van de christe lijke bedrijfsgroepen centrale in Rotterdam, zei ons dat de zinsne de „in overleg met de vakorgani saties" in de mededeling van de Scheepvaartvereniging Zuid niet betekent, dat de vakorganisaties het eens zijn met het ontslag: „Aangezien wij nooit bij het per soneelsbeleid betrokken zijn, kunnen wij daar niet over oor delen." De C.B.C. kan de argumenten van de werkgevers echter wel billijken. Bij de gedachtenwisse- ling tussen de S.V.Z. en de vak bonden is volgens de heer Van der Windt gebleken, dat de werk gevers praktisch niet anders kun nen. Over de afvloeiingsregeling toonde de heer Van der Windt zich tevreden. Deze heeft dan ook de volledige instemming van zijn bond. Aan de ontslagen werknemers van zestig jaar en ouder zal de S.V.Z. tot hun pensioen een wachtgeld van 80 procent betalen. Bovendien nemen de werkgevers voor deze categorie ontslagenen de volledige pensioenpremie voor hun rekening. Aan de overige werknemers zal, afhankelijk van hun leeftijd, gedurende een be paalde termijn een aanvulling op de werkloosheidsuitkering wor den gegeven tot 100 procent van het loon. Voor de groep 18- tot en met 29-jarigen is deze termijn vier weken, voor de 30- tot en met 39-jarigen acht weken, voor de 40- tot en met 49-jarigen der tien weken en voor de 50- tot en met 59-jarigen zesentwintig we ken. Bovendien ontvangen alle werknemers onder de zestig jaar bij hun ontslag een uitkering in eens die bestaat uit één weekloon voor ieder dienstjaar. Van de werknemers die op de ontslaglijst staan, zijn er 116 zes tig jaar of ouder. Vele havenarbeiders hebben reeds donderdag een brief ont vangen, waarin het ontslag wordt aangezegd. De brief is voorzien van een formulier, waarop zij kunnen verklaren dat zjj met ont slag akkoord gaan. In de ontslagbrieven verklaart de Scheepvaartvereniging Zuid, dat het ontslag is verleend aan mensen uit vier categorieën: de groep oudere arbeiders, de min der valide arbeiders, de werkne mers uit veraf gelegen pendel- gebieden en de categorie kort ge leden in dienst getreden haven arbeiders. Ook vermeldt de Scheepvaartvereniging in de ont slagbrieven de oorzaak: de mo derne arbeidsbesparende tech nieken bij het veetransport. Het besluit tot ontslag moest worden genomen, omdat ondanks een personeeistop vanaf het begin van dit jaar en ondanks het ver trek van buitenlandse arbeiders er toch een teveel aan arbeids krachten was, aldus de ontslag brieven. In de Amsterdamse haven ligt de situatie anders. Maatregelen reeds eerder genomen hadden tot gevolg dat het bestand van de arbeidsreserve van de stichting samenwerkende havenbedrijven onder de reglementaire sterkte lag, zodat de optredende over' schotten niet verontrustend groot zijn, dat het nemen van drastische maatregelen zoals in Rotterdam niet noodzakelijk maakt. De mededeling, dat 500 werk nemers in de haven van Botter dam per 3 september zullen wor den ontslagen, is voor de Neder' landse bond van vervoersperso' neel (N.B.V.) „bijzonder teleur stellend", zo heeft deze bij het N.V.V. aangesloten bond donder dagmorgen meegedeeld. Het is naar de mening van de N.B.V. niet bevorderlijk voor de goede verhoudingen in de Rotterdamse haven, dat van werkgeverszijde bij de voorbereidingen van de plannen tot ontslag van werk nemers niet vooraf overleg heeft plaats gehad over de vraag, op welke wijze de positie van de werknemers in breed verband zou kunnen worden veilig gesteld. Met enige bezorgdheid vraagt de N.B.V. zich af, of hier niet van een kortzichtig personeelsbeleid sprake is en of aan werkgevers zijde wel voldoende wordt be seft, welke indruk een en ander moet maken op de werknemers, die nu nog niet worden ontsla gen. De N.B.V. erkent, dat de enor me strukturele veranderingen die van de ontwikkeling van het ver voer met containerschepen zijn te verwachten, niet kunnen wor den tegengehouden, maar is wel van oordeel, dat de in de toe komst nog verder te verwachten veranderingen een centraal per soneelsbeleid vereisen. De N.B.V. is verder van oor deel, dat de bestaande mogelijk heden niet berekend zijn op het opvangen van de gevolgen van structurele veranderingen, zoals deze zich thans voltrekken. Op zeer korte termijn zal het over leg moeten worden geopend om te komen tot een algemeen gel dende regeling voor de gehele haven en voor alle bedrijven. De N.B.V. vraagt volledige inspraak bij het personeelsbeleid voor zover dit verband houdt met de komende ontwikkeling van de werkgelegenheid. „Noodverban den" dienen te worden vervan gen door regels van algemeen beleid, die de rechtszekerheid van de werknemers garanderen. De bedrijfschap havens van de N.B.V. zal binnenkort het kader van de Rotterdamse en Amster damse haven bijeen roepen om met hen de ontstane situatie te bespreken. Ooggetuigen hebben in Istan bul verbazingwekkende verkla ringen afgelegd over gevechten op leven en dood tussen ooie vaars en arenden. Een dergelijke strijd zou zich minstens eenmaal per jaar voordoen en de lucht zou dan verduisterd worden door talloze vogels, terwijl het op de grond bloeddruppels regent. Een bericht, dat het persbureau Reuter onlangs verspreidde over een dergelijke vogelslag bij Tar sus verwekte een controverse tussen ornithologen. Sommigen verwezen het nar het rijk der fabelen of zeiden dat de latijnse schrijver Plinius al tweeduizend jaar geleden een soortgelijke ge beurtenis beschreef. Zowel Turkse zoölogen als de jachtclub van Istanbul beweren echter met klem dat de vogel- oorlogen werkelijk gebeuren. Hoessein Karagol, een 62-jari ge natuurkundeleraar uit Erzu- rum, in oost-Turkije, verklaarde, dat hij in 1921 in een vallei van de Shakshakbergen bij Erzurum een dergelijk gevecht had gade geslagen. Het was verbazingwek kend te zien hoe de vogels zieh eerst in slagorde formeerden al vorens elkaar aan te vallen. De taktiek der ooievaars lag in het winnen van hoogte om dan als speren op de aanstormende aren den neer te duiken. Soms wist een ooievaar zijn puntige snavel niet uit een tegenstander los te majjen, waarna beide doodvielen. Soms lassen de strijdende vogels In de Chinese stad Kanton zijn twee bataljons van het geregel de leger aangekomen om een einde te helpen maken aan de strijd tussen rode gardisten en tegenstanders van Mao Tse- Toeng, zo hebben reizigers ver teld die gisternacht uit Kanton in Hongkong arriveerden. De toestand was er, zo zeiden ze, nu weer normaal na de felle onlusten van de laatste tijd. De bus- en tramdiensten waren her vat. China heeft woensdag bij de Zwitserse ambassade in Peking een protestnota overhandigd waarin bezwaar gemaakt wordt tegen steun en het aanzetten tot anti-Chinese activiteiten bij de Tibetaanse vluchtelingen die in Zwitserland verblijven. Dit jong ste protest komt naar aanleiding van een eerste-steenlegging voor een Tibetaans instituut in Zwit serland. Daarbij waren verwanten en een speciale vertegenwoordiger van de daily lama aanwezig, be richt het persbureau Nieuw Chi na. Televisie, radio en ners heb ben hieraan veel aandacht be steed om een anti-Chinese stem ming te kweken, zegt de nota. China heeft al eerder bij Zwit serland geprotesteerd tegen steun aan de Tibetaanse „ban dietenactiviteiten", maar de Zwit serse regering heeft zich daar niets van aangetrokken. Dat Zwitserland deze activiteiten blijft steunen noemt de nota een grove bemoeiing met de in terne aangelegenheden van Chi na. De nota zegt dat de Zwitser se autoriteiten hun land een cen trum van anti-Chinese activitei ten in Europa laten worden. De Tibetanen die uit hun land zijn gevlucht zijn verraders en vijan den het Chinese volk, die met hulp van buiten 't reactionaire be wind van slavenhouders, dat door het Chinese volk is omverge worpen, weer terug willen", een „droom die nooit bewaarheid zal worden". Zwitserland en China onder houden volledige diplomatieke betrekkingen. een gevechtspauze in om zich te hergroeperen en opnieuw aan te vallen. De hoogleraren Saadet Bayra- moglu en Atif Sengun van de universiteit van Istanbul beves tigden het bestaan van dergelij ke vogelgevechten. Zij vinden meestal plaats als de ooievaars op trekvlucht zijn en daarbij bergen passeren waar arenden leven. Beide professoren verklaarden, dat de ooievaars op de terugweg naar gewonden zoeken, die zij moesten achterlaten en deze in middels herstelde soortgenoten in de trek opnemen. Ismet Heper, assistent aan de zoölogische faculteit van de uni versiteit van Istanbul, zei: „Deze gevechten kunnen op elk tijdstip en overal in Turkije voorkomen. Er zijn er veel van bekend". Vol gens hem beginnen zij met een koppel arenden, die dan spoedig hulp krijgen van verderop hui zende soortgenoten. Boeren en jagers mengen zich wel eens met buksen in de strijd om de arenden neer te schieten, want Turken staan steeds aan de kant van de ooievaar, aldus Heper. Leden van de jachtclub ver klaarden, dat de meeste vogel- oorlogen zich voordoen in de buurt van Adana en Erzurum en tussen Bursa en Izmir in west- Turkije. UNILEVER ZEER VAST Vanzelfsprekend heeft Beurs plein 5 donderdag in het teken gestaan van de gepubliceerde 2e kwartaalcijfers, alsmede die over het le halfjaar 1967 van Unilever en Philips. Direkt hierop aanslui tend moet worden geconstateerd dat Unilever op circa 100 zeer vast in de markt lag tegen woensdag als slotprijs. 96.90. Toen woensdag direkt nabeurs de cijfers van Unilever bekend wer den steeg de prijs van 97 tot 100.20. Donderdagmorgen voor beurs werd als hoogste prijs 100.50 voor Unilever betaald. De netto winst van het Unilever concern over het le halfjaar be draagt 356 min, tegen 325 min over het le halfjaar 1966. Voor Philips zijn deze cijfers resp. 148 min, tegen 157 min. De netto winst van Philips over het 2e kwartaal 1967- geeft slechts een geringe daling te zien verge leken met die over het 2e kwar taal 1966. Dit viel de beurs erg mee. In verband hiermede steeg Philips op de voorbeurs, toen de cijfers bekend werden, van 101.50 tot 102.30. Dit verhoogde niveau kon de officiële beurs niet halen. Geopend werd op 101.20, waarna de koers inzakte tot 100,50 door winstnemingen. De handel in beide fondsen was zeer kalm doch hierbij dient te worden aangetekend, dat woens dag nabeurs en donderdag voor beurs in deze fondsen veel is omgegaan. Kon. Olie verbeterde een halve gulden tot 135.60. A.K.U. zakte in van 55 tot 54.70 (55,40). Hoogovens werd een halve gulden hoger op 91.50 ge adviseerd. De opnieuw hogere koersen in West-Duitsland droegen tot de gunstige tendentie voor de mees te internationale waarden in Amsterdam bij. De Nederlandse fondsen sloten woensdag in Wall- street hoger, waarvan Unilever met dollar op de gepubliceer de cijfers. K.L.M. was in New York een gulden lager. Wallstreet sloot voor de eigen markt aan de zwakke kant. De cultures waren iets gemak kelijker. De scheepvaartwaarden vertoonden een lichtverdeelde stemming met Holland Amerika- lijn lager, doch Scheepvaart-Unie hoger. De Staatsfondsenmarkt was prijshoudend zonder meer. De 6 rentespaarbriefleningen van de B.N.G., die vanaf woensdag verkrijgbaar waren tegen 100 pet, zijn sterk overtekend. Er moet dan ook een zeer aanzien lijke reductie op de aanvragen worden toegepast. Voor de in schrijving op de 100 min 6% obligaties van de Staatsmijnen tegen 99% pet bestond zeer gro te belangstelling. In het laatste beurshalfuur werd de handel in de Unilever- hoek zeer ruim. Er gingen pos ten om van 500 en 100 stuks. De vraag had verre de overhand waardoor de koers opliep tot 100.50, de hoogste prijs van de dag. Ook voor Philips nam de belangstelling toe. In deze hoek steeg de prijs van 100.50 tot 101.70. In de le periode verbeterde Alb. Heijn 7 en Van Nelle 4 pun ten, doch moest de Bijenkorf 8 punten prijsgeven. Van Reeuwijk was 5 punten hoger niet aan te komen. Nationale Nederlanden ging 5 punten omhoog. In over: eenstemming met de vasté"'teh-" dentie voor Unilever steeg Calvé 13 punten. Elsevier verbeterde 5 gulden. De bieraandelen moesten weer terrein prijsgeven, waar van d'Oranjeboom 7 punten. Ze ven punten lager was Nederhorst. Kemo ging 14, Drent. Overijssel se Hout en Wessanen ieder 10 punten omlaag. Hero en Kwatta gaven ieder 6 punten prijs. Beursindices 15/8 16/8 17/8 424.6 423.6 427.9 333.3 333.3 333.2 117.9 117.9 117.9 Int. conc. Industrie Scheepv. Bank- en verz.wezen 177.1 177.1 178.1 Handel, enz. 160.6 161.0 1615 Algemeen 327.9 327.6 33f.2 Nabeurskoersen A.K.U.54.70) Hoogovens: 91,30) Kon. Olie: 135.80—135.90 (135.70) Philips: 102.90—104.40 (101.60) Unilever: 102.80—103.40 (100.40) K.L.M.(300.00) Advieskoersen De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend in Am sterdam op de volgende werkdag zijn donderdag onveranderd ge bleven. Daggeld wederom verlaagd Voor de derde achtereenvol gende dag is, ingaande donder dag, het tarief voor daggeld (call money) met een half pro cent verlaagd en gebracht op 3 procent. Dit als aanpassing aan de ruimere geldmarkt van woensdag. Netto-winst daalde bij Philips Uit de eerste halfjaar-cijferg van N.V. Philips blijkt dat de omzet ten opzichte van de over eenkomstige periode in 1966 is toegenomen van 3.651 min tot 3.88896 min. Het bruto-bedrijfs- resultaat daalde echter van 382 min tot 377 min, terwijl het ne gatieve saldo van overige baten en lasten is gestegen van ƒ81 min tot 103 min, zodat een la gere winst voor belasting res teert van ƒ274 min (ƒ301 min). De belasting op de winst daalde daarentegen van 144 min tot 133 min, waardoor de winst na belasting uitkomt op 141 min 157 min). Na een ver meerdering van 7 min (nihil) uit „niet geconsolideerde deelne mingen en minderheidsbelang van derden" komt de netto winst over het eerste halfjaar 1967 tenslotte lager uit dan over het eerste halfjaar 1966 en wel op 148 min 157 min).

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 4