Gemeenteraad van Axel De misère Provinciaal nieuws De broederschap van de bronzen draak ^ansche^a boord of manchef weer schoon en net 4i Vergadering van dinsdag 15 augustus Ook voor huurkoop nu dekking voor overlijdensrisico Zaamslag Terneuzen Axel ^ansche^ Dt VRIJE ZEEUW Pagina S Aanwezig: Voorzitter: M. K. van Dijke. Secretaris: P. G. van den Bosse. Wethouder: C. van Bendegem. Leden: H. Bouman, J. Dieleman, J. den Doelder, P. Dekker, A. H. van der Lee, J. C, van Luijk, E. A. Maas, D. J. Oggel, J. Vink en A. de Waard. Afwezig met kennisgeving: de heren M. L. M. IJsebaert en M. 't Gilde. 1. Opening. De voorzitter opent de vergade ring met het ambtsgebed. 2. Notulen. De notulen van de vergadering van 27 juni 1967 worden vastge steld conform het voorstel van B. en W. 3. Ingekomen stukken en mede delingen. Deze worden voor kennisgeving aangenomen. De volgende punten van de agen da worden zonder bespreking en hoofdelijke stemming aangenomen: 4. Voorstel om akkoord te gaan met de uitkering in verband met de verlate inwerkingtre ding vanhet Verhaalbeslult aan secretarissen en ontvan gers. 5. Voorstel tot Intrekking van de raadsbesluiten d.d. 27 septem ber 1966, nrs. 671 en 672, tot verkoop van bouwgrond aan de heren J. A. D. Vonck en A. F. Kruisifikx, beiden te Axel. 6. Voorstel tot het aangaan van grondtransacties met mevrouw P. de Feijter—de Regt te Axel. 7. Voorstel tot verkoop van een perceel achterterrein aan, en aankoop van een strookje trot- tolrgrond van de firma F. J. Steel en Zonen te Axel. 8. Voorstel om akkoord ïe gaan mte een wijziging van de „Be- zoldigingsregeling gemeente ontvangers Zeeland 1965". 9. Voorstel om akkoord te gaan met een wijziging van de „Be zoldigingsregeling gemeente secretarissen Zeeland 1965". 10. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Rooseveltlaan hoek Zuidsingel, aan de heer M. de Feijter te Axel. 11. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de IVlarijkestraat, aan de heer J. Wieles te Axel. 12. Voorstel tof het vaststellen van: a. de 17e wijziging van het Algemeen Ambtenarenreg lement; b. de 12e wijiziging van de Arbeidsovereenkomsten- verordennig; e. de le wijziging van de Wachtgeldverordening. 13. Voorstel tof het nemen van een nieuw besluit, dat een be stemmingsplan in voorberei ding is voor een gedeelte van de bebouwde kom der ge meente, ten oosten van de Noordstraat en omgeving. De heer Oggel vraagt hoe ver het staat met het plan, is 'er een spoe dige doorgang van dit plan te ver wachten. De Voorzitter antwoordt dat er goede hoop is dat snoedig een voorstel van B. en W. de raad zal bereiken. Er is enige vertraging ontstaan doordat het hoofd van het bouw kundig bureau Ir. Schut minister is geworden en zijn opvolger enige tiid nodig heeft gehad om zich in te werken. Zonder hoofdelijke stemming "'ordt conform het voorstel beslo ten. 14. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de bouw van een cultureel centrum. nemen dat Axel als woonplaats verheft. De heer Van der Lee zegt mede namens zijn fractiegenoot ook waardering te willen uitspreken over de snelle werkwijze die is ge voerd om met dit voorstel te kun nen komen. Het is een doordacht plan. Spreker wil zich aansluiten bij de woorden van de heer Oggel over de situering, maar zijn gedachten gaan ook naar de andere richting. Zal het bejaardencentrum geen ge luidshinder ondervinden? Vooral wanneer tijdens avond voorstellingen de auto's op het parkeerterrein gestart worden bij het uitgaan van de voorstelling. Wij hebben waardering voor het ont werp, maar zijn enigszins teleurge steld, wellicht door gebrek aan financiën, over hetgeen bij het oor spronkelijke ontwerp is verdwenen, o.a. het balkon in de grote zaal. In het ontwerp is niets te zien voor het eventueel inrichten voor bioscoop. En nu de exploitant van de bioscoop heeft besloten om de exploitatie te stoppen hadden wij zeker graag geizen dat er bouw kundige voorzieningen waren ge troffen dat men het ook eventueel kan gebruiken als bioscoop. De heer J. Dieleman: Mijnheer de voorzitter, Ik voel behoefte om over dit punt van de agenda mijn opvattin gen kenbaar te maken. Reeds vele jaren, bestaat er in Axel een grote behoefte aan zaal ruimte voor het houden van cultu rele evenementen. In de loop der jaren heeft men wel gezocht naar oplossingen voor dit probleem en vooral de religieuse stromingen in onze gemeente hebben geprobeerd aan deze armoede aan lokaliteiten iets te doen maar wat er uit de bus kwam is nooit voldoende gebleken om in de behoefte te voorzien. Indertijd, mijnheer de voorzitter, dachten wij, dat „Het Centrum" de oplossing zou brengen. Er ver scheen aan de Zeestraat een ge bouw, dat weliswaar toen vele jaren aan een bepaalde behoefte voldeed, maar vooral na de oorlog bleek al gauw, dat de inrichting en accomodatie niet meer beant woordde aan de na-oorlogse eisen. De evolutie gaat immers steeds meer door en is niet tegen te hou den. Axel is in de loop der jaren na de oorlog gegroeid en met deze groei en ontwikkeling eist onze ge meente vernieuwingen op velerlei terrein, niet het minsf voorzienin gen voor culturele evenementen. Reeds al lang voldeden de bestaan de gebouwen niet meer aan de daaraan te stellen eisen. Ook „Het Centrum" met zijn be perkte toneelaccomodatie, beant woordde niet meer daaraan. Ver schillende uitvoeringen, die voor dien in Axel plaats vonden dreig den we kwijt te raken, terwijl de mogelijkheid om nieuwe en grotere gezelschappen aan te trekken nihil waren wegens een te beperkte en niet meer aan deze tijd beantwoor dende toneelruimte. Mijnheer de voorzitter, Nu blijkt dat het particulier ini tiatief is tekort geschoten om te zorgen voor een aan deze tijd aan gepaste voorzieningen, prijs ik mij gelukkig dat de overheid dit in eigen handen heeft genomen en B. en W. nu met een voorstel bij de raad komt ons haar goedkeuring te geven voor de bouw van een cul tureel centrum, zoals dat hier ter tafel in plan ligt. Het is een prachtig gebouw, dat aangepast is aan de omgeving waar het zal komen te staan en dat voor vele doeleinden geschikt is en voor alle groeperingen in onze Axelse bevolking. Mijnheer de voorzitter, ik reali seer mii, dat dit cultureel centrum, veel geld kost. Ik realiseer mii ook, dat de exploitatie voorlopig niet zó zal kunnen zijn, dat het zichzelf financieel zal kunnen bedruipen. Hoewel dit zeer aantrekkelijk zou zijn, mag dat m.i. niet een kwestie zijn van staan of vallen van deze aanpak. Ik meen dat dit gebouw voorlopig de gemeenschap wel enig geld mag kosten. Het geraamde exploitatietekort gaat m.i. onze toekomstige begro tingen niet te boven. Last not least voel ik behoefte om aan B. en W. mijn waardering 75. Angelo lacht spottend om van de woede snuivende Jonker. „Wel, waarde vriend", roept hij Tobias achterna, als deze zijn schonkig ros heeft omgewend om naar Balthazar te rijden, „gij moogt eerst wel aan een goede lans zien te komen, of wilt ge ons wellicht met uw wijsvinger uit het zadel lichten?" „Messire, sta mij toe een korte tijd uw voortreffelijke lans te voe ren, opdat ik deze belediging op uw tegenstanders wreken kan". Een ogenblik aarzelt Balthazar en met gefronste wenkbrauwen monstert hij de potsierlijke gestal te op het schamele, magere paard. Dan biedt hij zwijgend zijn lans aan, terwijl een bittere lach om zijn mond speelt. Met een zwierig gebaar zet Jon ker Tobias de oude kuiphelm op, grijpt de lans en stelt zich op ter zijde van het houten tussenschot. Op een wenk van Prins Angelo komt een der ridders van de bron zen draak naar voren om de uit daging te beantwoorden. Opnieuw schallen de bazuinen het aanvals- signaal en in volle ren stuiven de kampvechters op elkander toe. Drie grote huurkoopfinancie ringsmaatschappijen, de Neder- "ndsche Middenstands Finan- erings Bank, de Financierings Mij „Mahuko" N.V. en de „Fi- nata" Bank N.V., hebben geza menlijk besloten voor de huur- koopcredieten betreffende ge zinsgoederen en bromfietsen kwijtschelding te verlenen bij overlijden. Deze uitbreiding van de ser vice zal geen kostenverhoging met zich meebrengen. De vraag naar huurkoopcredieten in gro tere bedragen is met de toe neming van de koopkracht even eens gestegen. Dit heeft het mo gelijk gemaakt voor credieten boven 1.000 de tarieven aan merkelijk te verlagen, aldus wordt in een communiqué mee gedeeld. Autobotsing Dinsdagavond om ongeveer 18.00 uur reed A. R. B. uit Hon- tenisse met een personenauto, ko mende uit de richting Sluiskil, over de Zuidsingel, waar de auto begon te slippen. De wagen kwam dwars over de rijbaan en botste tegen een uit tegenover gestelde richting komende auto, bestuurd door R.E.B.M. uit Gij- zeghem (B.), tengevolge waar van beide auto's zeer zwaar wer den beschadigd. Verkoop Rode Kruis-zegels Het bestuur van de plaatselijke afdeling van het Nederlandse Roode Kruis wil in het kader van de Eeuwfeest-aktie meewerken aan de verkoop van de speciale herdenkingszegels. Leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen zul len in de loop van de komende week mapjes ter waarde van 2,50 of 1,50 aanbieden. Het bestuur verwacht, dat deze postzegelaktie zeker zal slagen. (ADVERTENTIE) President Moboetoe heeft diep in de Kongolese schatkist, getast om de Organisatie van Afrikaan se Staten waardig in Kinsjasa te kunnen ontvangen. Als hij bij gelovig is, denkt hij daarbij wel licht even aan de nog grootsere voorbereidingen die zijn Gha- nese collega Nkroemah indertijd voor het zelfde doel trof: de ver gadering ging niet door en Nkroe mah was spoedig afgezet. In Mo- boetoes geval is het de vraag of hij het nog in funktie meemaakt dat de O.A.S. in Kinsjasa ver gadert. Het is niet helemaal duidelijk wat er in het begin gebeurde, even nadat Mogoetoes vijand Tsjombe in de lucht was gekid napt naar Algerije. Er was een muiterij onder de blanke huur lingen, die prompt Kisangani veroverden. De Belgische majoor Schramme beweert dat Moboetoe hem en zijn huursoldaten had ontslagen. En dat dit er in zat, is zeker. De andere Afrikaanse staats lieden hebben het Tsjombe altijd al verweten dat hij met behulp van deze huurlingen een zekere rust in Kongo wist te vestigen. En al nam Moboetoe dit systeem over, hij wist dat dit zijn aanzien schaadde. Zo kort voor de O.A.S.- visite kan hij deze smet op zijn blazoen hebben willen wegwis sen. Anderen beweren dat de muiterij van buitenaf was geor ganiseerd en dan wijzen de vin gers op Tsjombe. TWEEHONDERD HUURLINGEN Hoe dan ook: in Kisangani was de orde spoedig hersteld, maar nu opeens blijken de 200 mannen van Schramme met wat overge lopen Katangese gendarmes in het oosten des lands het Kongo lese leger weg te kunnen vegen. Een expert als de Brit Hoare, die ook hier vocht, verklaart dat het ook zeker technisch mogelijk is dat deze kleine bende van 200 goede soldaten het opneemt tegen de 40.000 man van het Kongolese leger en dan nog kans ziet om Kinsjasa te veroveren ook. Bij de eerste muiterij kwamen de Amerikanen met wat trans portvliegtuigen te hulp, maar toen bleek dat er een complete oorlog op handen was, hield dit op. De Amerikanen hebben ken nelijk geen zin partij te worden in de Kongolese oorlog. Ze heb ben in Vietnam gezien hoe ge makkelijk je daar tot aan je oren in vast komt te zitten. Prompt braken anti-Amerikaanse rellen uit, nadat al eerder een aantal blanken het slachtoffer was ge worden van de vooral tegen de Belgen gerichte agitatie. De eisen van de muiters of opstandelingen is dat Tsjombe weer een plaats krijgt in het landsbestuur. Dat gebeurt ter wijl Moboetoe juist zijn best doet hem door Algerije's president Boumedienne uitgeleverd te krij gen teneinde hem op te hangen. VOOR OF TEGEN Dat Boumedienne hiermee niet al te vlot is. komt vermoedelijk doordat de Algerijn van Moboe toe eerst een verklaring wenst dat hij achter de Arabieren tegen Israël staat. Een beetje moeilijk voor de Kongolees, want wat hij voor militaire opleiding heeft gehad, kreeg hij in Israël dat zeer aktief is onder de Afrikaanse sta ten. Niet alleen met militaire, instructieve hulp, maar vooral ook met technische bijstand. En nu kan Moboetoe wel tegen de Israëli's gaan schoppen, maar waar moet dan de bijstand van daan komen? De Belgen zien er niet veel meer in, met de V. S. ligt hij overhoop, van de Arabie ren is niet veel te verwachten. Bovendien zit hij kennelijk in de misère, zodat hij met het op knopen van Tsjombe minder haast heeft. Hij heeft al via de veiligheidsraad om hulp gevraagd om de 200 man van Schramme de baas te worden. Moboetoe voelt zich dus niet erg veilig. Ook weet hij dat al te veel leunen op de Sowjet-Uiie en de Oosteuro peanen geen aanbeveling ver dient. Zijn land is potentieel het rijkste van Afrika met tal van mogelijkheden tot ontwikkeling: enorme waterkrachtreserves, dia mant-, goud- en allerlei andere waardevolle minerale reserves, die voor de westelijke industrie van te groot belang zijn om ze helemaal uit de invloedssfeer te laten verdwijnen, om nog maar niet te spreken van de koper en uranium van Katanga. Zou hij al te veel naar Rusland leunen, dan is het ook zeker dat Schrammes mannen allerlei geheimzinnige steun krijgen, zodat hij ze hele maal niet meer de baas kan. Het lijkt er veel op dat de tijd weer is gekomen voor Kongo om een nieuwe sterke man te krijgen. Maar dat daarmee de rust zal komen in dit onrustigste stukje Afrika, dat geloven maar weini gen. Honorering gemeentelijke functionarissen Door de heer A. C. S. van bi eaa Vriesman is het volgend schrij ven aan de gemeenteraad van Terneuzen gericht: „Gelet op het besluit van de gemeenteraad van 10 augustus 1967, waarbij instemming werd betuigd met een voorstel van Gedeputeerde Staten van Zee land om de wedden voor een bepaalde groep dienaren onzer gemeente te brengen op het peil van gemeenten van 24.000 tot 30.000 zielen, stel ik uw raad voor alle pogingen in het werk te stellen om billijkheids halve te bevorderen, dat voor de honorering van alle ge meentelijke functionarissen, inclusief de gemeentepolitie, de gemeente Terneuzen wordt geplaatst in de klasse van 24.000 tot 30.000 zielen." Direkteur Tern. Scheepsbouw Mij. ernstig gewond Op de Putteseweg. nabij de witte bomen onder Bergen op Zoom, is maandagavond de direk teur van de Terneuzense Scheeps bouw Mij, de heer J. Pannevis, het slachtoffer geworden van een ernstig verkeersongeluk. Toen hij met zijn auto in de berm van de weg terecht kwam, begon de wagen te slippen en botste tegen de bomen. Hij werd zó ernstig bekneld in zijn auto aangetroffen, dat hij moest worden uitgezaagd. Het slachtoffer bleek een ern stige verwonding aan zijn been te hebben opgelopen; vermoede lijk zal hij dit moeten missen. De heer Pannevis werd naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. De heer Oggel zegt namens de Prot. Chr. fractie blij te zijn dat het college met dit voorstel komt. Wij hebben waardering voor het werk dat door de voorzitter is ge daan om te komen tot de bouw van een cultureel centrum. Er is hier voor op een korte termijn veel werk verricht. Toch wil hij bij dit voorstel enke le opmerkingen plaatsen. De Prot. Chr. groepering Is, ge zien de samenstelling van de raad, in de stichting miniem vertegen woordigd. Toch willen wij onze steun aan dit voorstel.niet onthou den. Hij wil echter aandringen bij een nieuwe samenstelling hierbij eens in deze richting te kijken. Onze groepering thans is slecht vertegenwoordigd. De situering van het gebouw: Deze is kort bij de begraafplaats, wij vertrouwen dat alles gedaan zal worden dat de rust, die bij een begraafplaats hoort, behouden blijft. Wij hopen dat dit beheer van bet gebouw op een verant woorde wijze zal gevoerd worden en spreken de wens uit dat dit cul tureel centrum «en plaats zal in- ADVERTENTIE) Spreker wil besluiten met dank uit te spreken voor de door de raad aan het college gegeven steun. Snel optreden redt leven van patiënt kenbaar te maken voor haar initia tief in dezen. Zij heeft vele moei lijkheden moeten overwinnen en alleen om haar doorzettingsvermo gen en het geloof in de mogelijk heid tot deze bouw is het te dan ken, dat dit prachtige plan nu ter tafel ligt. De heer Maas zegt zich graag te willen aansluiten bij de woorden van waardering die zijn gesproken. De Voorzitter betuigt namens het college zijn dank voor de woorden van waardering. De heer Oggel bracht zijn dank aan mij maar dit werk is tot stand- gekomen door goed teamwerk van het stichtingsbestuur en het colle ge van burgemeester en wethou ders. Wij zijn dan ook blij met dit voorstel tot de raad te kunnen ko men. Er zijn enkele vragen gesteld waarop ik dan nu wil antwoorden. De heer Oggel sprak over de samenstelling van het stichtings bestuur. Wij hebben hier niet in tensief bij: stilgestaan, maar in de toekomst zullen wij hier zoveel mogelijk rekening mede houden. Wat betreft de situering: de architect heeft voor een goede ge- luid-isolatie gezogrd en aan de zijde van de begraafplaats zijn ruimten ontworpen waardoor de rust zeker niet zal worden ver stoord. Ook voor de geluidshinder naar het bejaardencentrum behoeft niet gevreesd te worden. Het starten van de auto's op de parkeerplaats is iets dat mogelijk enig leven zal kunnen veroorzaken, maar dit is nu eenmaal zo gis er een parkeer terrein in de nabijheid is. Ik heb alle reden voor vertrou wen in het beheer. Het dagelijks bestuur heeft een grote invloed op het stichtingsbestuur en ook de raad zal dat zeker hebben. De heer Van der Lee sprak zijn spijt uit over het verdwijnen van enkele dingen uit het oorspronke lijke ontwerp. Het eerste ontwerp was iets royaler maar het was iets te groot voor het beschikbare krediet. Er komt geen balkon maar er is naar gestreefd achter In de zaal een plafond te laten uitsteken die het geheel toch een goed aanzien geeft. Door een andere indeling van de zitplaatsen is men toch kunnen komen tof ruim 400 zitplaatsen -„--ior balkon. Toen wij de berichten hoorden dat„Het Centrum" de bioscooozaal sloot hebben wij sne! gewerkt en naar een oplossing gezocht en ge vonden om ook de zaal voor bio scoopvoorstellingen bruikbaar te maken. De extrakosten hiervoor zijn niet hoog, slechts 1000. Het bestuur heeft nog geen be sluit genomen om eventueel een bioscoopvergunning aan te vragen en apparatuur aan te schaffen. Dit zou een investering zijn van 30.000. De heer Dieleman zeide dat het particulier initiatief tekort heeft geschoten en nu door de overheid iets gedaan moet worden. Toch wil ik gebruik maken om van deze ge legenheid mijn waardering uit te snreken dat de familie Dieleman dit heeft gedaan zonder overheids steun. We weten dat overal in deze branche met exploitatietekorten gewerktwordt' en overheidssteun vaak moet worden gegeven. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Zonder bespreking en hoofde lijke stemming worden achtereen volgens goedgekeurd de agenda punten: 15. Voorstel tot liet garanderen van een geldlening, aan te gaan door de Katholieke Zeeuwsch- Vlaamse Woningbouwvereni ging, gevestigd te Hulst, ten behoeve van de stichting van 88 premiewoningen te Axel. 16. Voorstel tot het garanderen van een geldlening, aan te gaan door de Katholieke Zeeuwsch- Vlaamse Woningbouwvereni ging, gevestigd te Hulst, ten behoeve van de stichting van 48 bejaardenwoningen te Axel. 16a. Voorstel tot aankoop van een oppervlakte weiland, ge legen aan de Van Middelho- venstraat, van de heren A. A. Martinet en C. Audenaerde te St. Jansteen. 17. Rondvraag. De heer Maas zegt te willen wij zen op de alarmerende berichten over lekkende gaskranen en vraagt of ook in onze gemeente hieraan al aandacht is besteed en wie de eventuele kosten, hieraan verbon den, zal moeten dragen? De heer Oggel vraagt aandacht voor de beplanting. In onze ge meente is veel gedaan aan beplan ting voor verfraaiing. Als deze be planting klein is, is het mooi maar nu die groot wordt belemmert het soms het verkeer. Zo kan men wanneer men van de Kanaalkade de Crijnsensstraat inrijdt maar net meer de midden bermbeplanting van de Kanaalkade overzien. Ook vraagt spreken aandacht voor de kruising Kanaalkade Zuidsingel, ZeestraatKinderdijk. Het is daar bijzonder gevaarlijk en acht het met de grote verkeers drukte nodig dat hier een verkeers lichtbeveiliging wordt aangebracht. Verder wijst spreker erop dat op de nota's voor de riool- en straat belasting wèl staat wat er betaald moet worden, maar dat er niet op te zien is voor welke panden dit geldt. Mogelijk kan op de aansla gen een iets meer gespecificeerd overzicht worden gegeven. De heer De Waard zegt te willen wijzen op het pand op de hoek van de NoordstraatWeststraat. Dit pand wordt bouwvallig en het ver dient aanbeveling tot sloop over te gaan. De Voorzitter sluit hierop de vergadering met het uitspreken van het dankgebed. Het leven van een operatiepa tiënt in het Arnhemse gemeente ziekenhuis kon gisteren worden gered dankzij snel optreden van de Arnhemse en Amsterdamse politie. Bij de betrokken patiënt was een afwijkende bloedgroep geconstateerd, terwijl het met het oog op een spoedeisende ope ratie noodzakelijk was een hoe veelheid bloed toe te dienen. Aangezien het ziekenhuis er niet voldoende van in voorraad had, werd de Arnhemse politie gealar meerd. In pijlsnelle vaart ging het toen naar Amsterdam, waar het hoofdlaboratorium van het Rode Kruis al doners had opge roepen. In Amsterdam werden de Arnhemse politiemensen door collega's door de stad geloodst. Een uur daarna kon het bloed al worden gegeven aan de be trokken patiënt die toen direct werd geopereerd. Meisje ventte met gestolen speelgoed bij bestolene Mevrouw Benninga uit de Ma- rislaan in Utrecht was nogal ver baasd, toen dinsdag aan haar voordeur een twaalfjarig meisje aanbelde dat speelgoed te koop aanbood. Niet zozeer vanwege de leeftijd van de verkoopster, als wel omdat het kind haar een figuurtje uit een ringwerpspel toonde, dat haar bijzonder be kend voorkwam. Het figuurtje behoorde namelijk tot een partij speelgoed, die enkele maanden geleden uit het pakhuis van haar man een groothandelaar in speelgoed was verdwenen. Op de vraag, hoe zij aan haar waar kwam, antwoordde het meisje, dat haar vader het speel goed zelf had gemaakt. Mevrouw Benninga vroeg zich af, of die vader dan in China woont, want op het figuurtje stond duidelijk „Made in China". Het kind werd uitgenodigd even binnen te ko men, maar het nam de benen, toen een surveillancewagen van de door mevr. Benninga ijlings gewaarschuwde politie voor het huis stopte. De politie kon echter harder lopen dan het meisje. De hoop, dat zij de recherche op het spoor van de dieven kon bren gen, vervloog echter al gauw in rook. Ze had het speelgoed ge vonden in een vuilnisschuit in de Krommerijn, waar de inbrekers zich kennelijk van een voor hen onverkoopbaar deel van de buit hadden ontdaan. FOTO VAN DE AARDE De eerste foto van vrijwel de ge hele aarde, genomen door de „Lunar Orbiter V" op een af stand van ruim 322.000 km. Dui delijk is links Afrika te zien, met de Rode Zee, 't Arabische schier eiland, Italië en de Balkan. Eindelijk kunnen ook kragen en manchetten er weer dagelijks als nieuw uitzien. Manschetta reinigt vliegensvlug. Hagelwiten zon der slijtage. Ook op zaken- of va kantiereis gemakkelijk.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3