PAMFLET AAN OPVARENDEN NEDERLANDSE KUSTVAARTVLOOT Russisch protest in Bonn Kantongerecht te Terneuzen scww«ij39 SIArOUB S1AGERU AFD. VARKEI PRUZEN Oud-gijzelaars onthulden beeldje in Haaren Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 16 augustus 196? Toeristen in Zwitserland geïsoleerd De overstromingen in Venezuela Vechtpartij met pistoolschoten Rij instructeur lichtte leerlingen voor vijf mille op HET IS DRUK IN DE FLINKE MEISJES eer.Twtw& vooneeMHtu& SCHELVIS ^00 SPERZIE BONEN SPEK- SN'JBONÉNi .HAM CHOCOIAOE mmi PRUISEN SAP POEDER KOFFIE BESCHUIT' ONTBirr- KOEK VAAT DOEKJES SHAMPOO FROU-FROU RUM- STICKS VARKENS IAPJGS VARKENS GEEN WONDER DAT HET ZO DRUK IS WANTIN PE PRU&SIAOj KOPEN PARTICULIEREN j GROAndosI OAC.HERMANS De bij het N.V.V. aangesloten Algemene Vereniging van Zee varenden heeft dinsdag aan alle opvarenden van Nederlandse kustvaartschepen een pamflet verzonden in verband met de dreigende conflictsituatie in de kustvaart. Hierin wordt gesteld, dat, tenzij de reders alsnog bereid zijn hun houding te wijzigen, sta king onvermijdelijk zal zijn. In het pamflet wordt nog eens herhaald, dat de eisen die de reders bij de c.a.o.-onderhande lingen hebben gesteld (de huidi ge c.a.o. loopt op 17 augustus af) voor de A.V.Z. niet aanvaardbaar waren. „Het lijkt er sterk op, dat deze voorstellen voornamelijk zijn opgesteld met het oogmerk een breuk te forceren om zo doende het praten over verbete ringen uit de weg te kunnen gaan", aldus de vereniging. Wellicht zo zegt het pam flet gaan de kustvaartreders er mede van uit, dat de opvarenden van de schepen in de kleine han delsvaart toch niet in verzet zul len komen, uit angst, daardoor hun werkkring te verspelen. De A.V.Z. vraagt zich af, of de reders in hun halsstarrige hou ding volharden in de veronder stelling, dat de mensen door hun voortdurend gejammer over de slechte financiële toestand in de kustvaart zó murw zijn gewor den, dat zij wel gelaten met zich «uilen laten sollen. De vakbond geeft toe, dat het vele kleintjes in de kustvaart niet voor de wind gaat. Maar, zo voegt hy hieraan toe, we hebben er in de onderhandelingen blijk van gegeven mee te willen werken aan het treffen van maatregelen om hen uit de moeilijkheden te helpen. Dit wordt door de reders stelselmatig verzwegen, zo zegt de A.V.Z., maar niettemin doen lij of de positie van de kleinen De Russische zaakgelastigde in Bonn, S. M. Oedrjawzew, heeft dinsdag in een protest bij het West- dultse ministerie van buitenlandse zaken de Westdultse en Ameri kaanse geheime diensten ervan beschuldigd „provocerende acties" tegen de Russische geleerde Kra- scheninnikow ondernomen te heb ben. Naar een woordvoerder van de Russische ambassade in Bonn heeft meegedeeld, richt het protest zich tegen een poging van de agen ten Eberhardt Heinz en Richard Jurgen, die Krascheninnikow in Wést-Duitsland tot verraad aan zijn vaderland hadden willen dwingen door middel van chantage en drei gementen. Beide genoemde agenten hadden papieren van de Westduitse instan tie ter bescherming van de grond wet gekregen en in nauwe samen werking met de vertegenwoordiger van de Amerikaanse geheime dienst, Georgeblies, gehandeld. Krascheninnikow, die binnen het bestek van een wetenschappelijk- technische uitwisseling aan de Frankfort se universiteit werkte en intussen naar de Sowjet-Unie is teruggekeerd, had deze pogingen evenwel afgeweerd. De Russische zaakgelastigde in Bonn heeft, volgens de woordvoer der van de Russische ambassade in Bonn, van de Westduitse rege ring maatregelen geëist, ter be scherming van naar West-Duits- land gezonden „uitgewisselde" Russen tegen „dergelijke provoce rende daden". Het station Schönbueel op 2500 meter hoogte in de kabelbaan Lungerschönbueel in midden- Zwitserland is gisternacht door een zware brand goeddeels ver woest waardoor een 30-tal toe risten in hun hotel zijn geïsoleerd. In de loop van de dag zijn zij ge- evaeueerd. Door de brand, die door een felle wind werd aangewakkerd, zijn verscheidene cabines en het motorstation verwoest. De scha de wordt op meer dan een mil joen Zwitserse franc geschat. Het Venezulaanse ministerie van landbouw heeft bekendge maakt dat het grootste deel van de staten Apure, Bolivar, An- zoategui en Delta Amacuro is overstroomd. Deze overstromin gen zijn het gevolg van een week lange regenval waardoor de ri vier de Orinoco buiten haar oevers is getreden. Bijna 100.000 stuks vee is omgekomen. Red dingsploegen van luchtmacht en leger evacueren mensen uit over stroomde boerderijen en voorzien geïsoleerde mensen van levens middelen. Tot dusver is slechts melding gemaakt van twee doden. het beeld van de totale kustvaart tekent en zij rechtvaardigen hun aanval op de arbeidsvoorwaarden van de opvarenden met deze voorstelling van zaken. In het pamflet staat verder, dat de zeevarenden beslist niet uit zijn op strijd maar dat zij als het moet ook niet uit de weg zullen gaan. De federatie van werkne mersorganisaties in de zeevaart (waarbij de A.V.Z. is aangeslo ten) heeft alle voorbereidingen getroffen om zonodig tot een daadwerkelijke actie te kunnen overgaan. Het N.V.V. heeft de A.V.Z. verzekerd, dat het bij een eventuele actie achter de vereni ging staat. Hetzelfde geldt voor de internationale transportarbei dersfederatie en de daarbij aan gesloten bonden van havenarbei ders en zeevarenden. De A.V.Z. verzoekt de opva renden van de kustvaart schepen dringend wilde acties achterwege te laten. Het besluit tot het uitroepen van een staking zal moeten worden genomen door daartoe speciaal bijeen te roepen ledenvergaderingen, die ook het tijdstip van de actie moeten be palen. De heer J. Buquet, secretaris van de A.V.Z., deelde desge vraagd mee, dat bij de A.V.Z. on geveer 4.000 van de 7.000 beman ningsleden van de Nederlandse kustvaart (inclusief buitenlandse werknemers) zijn aangesloten. De katholiek en christelijk ge organiseerde bemanningsleden zijn aangesloten bij resp. de ka tholieke bond van vervoersper- soneel en de christelijke bedrijfs groepen centrale. De heer B. A. de Jonge, hoofd bestuurslid van de C.B.C., spe ciaal belast met de sector koop vaardij, deelde mee dat zijn bond nog altijd hoopt dat er een oplos sing voor de problemen gevon den zal worden. „We leven in een georganiseerd Nederland", zo zei hij, „en het is niet uitgesloten dat de stichting van de arbeid of het college van rijksbemiddelaars een bemiddelingspoging zullen doen". De christelijke vakbeweging staat op het standpunt, dat men pas tot een staking mag overgaan, als alle andere middelen hebben gefaald. Of de C.B.C. zich even tueel zal aansluiten bij een sta- kingsoproep van de A.V.Z., kon de heer De Jonge nu nog niet zeggen. Hij is het wel met de A.V.Z. eens, dat het initiatief tot een herstel van het contact tus sen reders en vakbonden van de zijde van de werkgevers zal moe ten komen. Bij de katholieke bond van ver voerpersoneel was dinsdag geen der bestuurders te bereiken om dat de kantoren in verband met Maria Hemelvaart waren geslo ten. De oud-gijzelaars van St. Mi chielsgestel en Haaren hebben gis termiddag in het groot-seminarie te Haaren (Noord-Brabant) een beeldje onthuld als blijvende herin nering aan hun verblijf in deze ge bouwen in de oorlogsjaren. Het beeldje, gemaakt' door de beeld houwster mevrouw Frieda Heil uit Arnhem, stelt een lezende gijzelaar voor het daar achter een gewapen de wachtsoldaat. In het brons is voorts de aan het Wilhelmus ont leende spreuk aangebracht: Stand vastig is gebleven, mijn hert in tegenspoed. Prof. P. Gaudriaan, destijds de eerste kampleider in „Haaren" droeg het beeld aan het bestyur van het seminarie over. Het is de bedoeling, dat het een vaste plaats krijgt in het seminariegebouw, dat momenteel wordt verbouwd tot „sluisinstituut" voor zwakzinnige kinderen. Dit laatste zal echter aan de verbondenheid van de oud-gijze laars met die gebouwencomplex niet afdoen, merkte de voorzitter van de verenigde oud-gijzelaars mr. J. van der Dussun (oud-burgemees ter van Dordrecht) op. Aan de reünie van de oud-gijze laars in Haaren was de jaarlijkse herdenking met kranslegging bij de fusillade-plaats op het landgoed „De Rovert" in Goirle voorafge gaan. Het was gisteren premies 25 jaar geleden, dat hier als represaille voor een bomaanslag op een mili taire trein te Rotterdam vijf gijze laars uit St. Michielsgestel door de Duitsers werden doodgeschoten. Zij waren mr. Robert Baelde, Chr- toffel Bennekers en Willem Ruys uit Rotterdam en Otto graaf van Limburg Stirium, en Alexander baron Schimmelpenning van der Oije. Het herdenkingsteken dat In de Rovertse bossen door de oud-gijze laars is opgericht en telken jare op 15 augustus punt van samenkomst is geldt ook de nagedachtenis van de gijzelaars Jan Haantjes, Koos van der Kerkhoff en Hein Vrind, die op 15 oktober 1942 in een bos bij Woudenberg werden gefusil leerd. Zitting van dinsdag 15 augustus 1967. TSJECHISCHE FAMILIE VLUCHTTE NAAR OOSTENRIJK Gmuend (Oostenrijk)Een Tsje chische familie van acht perso nen, variërend van 2 tot 47 jaar, is naar Oostenrijk gevlucht onder het vuur van de Tsjechische grenswacht. Hier de familieleden, die ongedeerd Oostenrijkse grond bereikten. De vader en een zoon werden gewond en een 8-jarige zoon werd gegrepen en terugge voerd naar Tsjecho-Slowakije. Blijf van de weg af. De Terneuzenaar J. de B. werd gistermorgen door de waarne mend kantonrechter mr. H. C. van Son overeenkomstig de eis van de officier van justitie, mr. Th. Lebret, voor het rijden in een auta zonder rijbewijs en zon- derd verzekèrd te zijn, veroor deeld tot twee weken onvoor waardelijke hechtenis en ver beurdverklaring van het in be slaggenomen voertuig. De B., die ongeschikt was ver klaard een auto te besturen, ver telde ter zitting dat hij deze nor maliter in zijn tuin had staan. Ditmaal was hij met een ge gadigde, die de auto van hem wilde kopen, een rondje meege reden, doch nabij de Ribbens- brug weigerde deze adspirant- koper, dit alles naar De B. verklaarde de wagen terug te rijden en zodoende moest hij deze wel zelf besturen om de auto terug jfchuis te krijgen. Mr. Lebret noemde het feit bijzonder ernstig en het advies van mr. Van Son luidde: „Ik zou het eens met een motorboot pro beren; in ieder geval: blijf van de weg af." Geen geringe boete. Ook de auto waarmee P. J. F., eveneens uit Terneuzen, over de Axelsestraat reed, was rijtech- nisch niet in orde, de loopvlak- ken van de banden waren glad, er zat speling op het stuur, de remmen waren niet in orde en aan de uitlaat mankeerde ook wat. „Daar deugt nu letterlijk niets van", was het commentaar van mr. Van Son. F. was boven dien tegen de achterzijde van een andere auto opgebotst. Ook deze weggebruiker werd con form de niet geringe eis veroordeeldEen boete van totaal 210,1 jaar voorwaar, delijke ontzetting uit de rijbe voegdheid met een proeftijd van 2 jaar, verbeurdverklaring van de auto en de voorwaarde bin- nén 6 maanden de aan de an dere auto toegebrachte schade, groot honderd gulden, te ver goeden. Let op de snelheid M. S. uit Rotterdam had over de kanaalkade te Axel een snel heid van 64 km gevoerd. Het was de vierde maal dat S. bin- en een betrekkelijk korte tijd de snelheidsvoorschriften over schreed. Conform de eis werd hij tot 100 boete veroordeeld. J. C. V. te Axel zou in de Veerstraat te Zaamslag ook een snelheid van 64 km hebben ge voerd. Deze legde zich hier echter niet zomaar voetsstoots bij neer: „Het is onmogelijk, in de vorige zaak ging het ook al over 64 km, het lijkt wel of de politie daar patent op heeft." De officier zeide dat er geen twijfel bestond aan de uitkomst van de elektronische apparaten van welke zich de Dolitie be dient en eiste een boete van 25, waarbij de kantonrechter zich aansloot. Na het carnaval 1 A. H. te Zuiddörpe was door de politie in kennelijke staat op het dorpslein aldaar aangetrof fen. Kantonrechter „Was u inder daad dronken?" H. „Ja, ik was naar het car naval in Moerbeke geweest." De 26-jarige autohandelaar F. F. uit Den Haag is gisternacht in de borst getroffen door een kogel uit een licht kaliber pis tool, dat de 19-jarige tegelzetter A. B. van O., eveneens uit Den Haag, afvuurde bij een alge mene vechtpartij in een café aan de Gedempte Burgwal. De autohandelaar werd, nadat de kogel in een ziekenhuis was ver wijderd, ingesloten. Hij wordt ervan verdacht ook te hebben geschoten. Ook de tegelzetter werd gearresteerd, terwijl diens wapen in beslag kon worden ge nomen. Zowel de tegelzetter als de autohandelaar staan bij de politie bekend als notoire vech tersbazen. De tegelzetter zat al in het café toen de autohandelaar er in gezelschap van zijn hondje arriveerde en bij binnenkomst een rondje'Voor de hele zaak aanbood. Het hondje veroor zaakte moeilijkheden. Cafébezoe kers maakten hierover herrie. Er ontstond een vechtpartij tus sen de autohandelaar en de tegel zetter, waarop de autohandelaar de deur werd uitgewerkt. Hij kondigde aan nog wel even terug te komen. Hij hield woord en verscheen met kornuiten bij het café. Van buiten werd een kogel door de ruit van het café ge schoten, niemand werd geraakt, Bij de volgende algemene vecht partij vuurde de tegelzetter twee schoten af. Eén ervan trof de autohandelaar. Uit het onder zoek is gebleken dat twee pisto len werden gebruikt. De tegel zetter gaf zijn wapen zelf af aan de politie. Op straat werd de huls gevonden van een kogel, die niet met het pistool van de tegelzetter kan zijn afgevuurd. Hoe een en ander zich precies heeft afgespeeld, zoekt de poli tie thans verder uit. 16. „Vind jij die idee, van in een vermomming te gaan, die niet bij elkaar behoort, en elkander zoge naamd op het feest te treffen, niet een beetje geraffineerd?" „Een héél klein beetje", gaf ik toe. „Het wordt immers wel meer gedaan". „Ja". Terry knikte en dacht na. „Maar het is toch geslepen. Het kan een reden hebben gehad". „Alles kan", vond ik. „Een mens die op één punt ge slepen is, kan het ook in andere dingen zijn", vervolgde Terry on gestoord. „Stel je nou eens dit voor, Han. We zitten naast elkaar in de auto, die hard rijdt". „Goed", stemde ik toe. „Ik zit op de normale stuur plaats, links, en jij zit dus rechts" „Ja". „Nou gaan we door een bocht, linksom". „Ja", zei ik geduldig. „Vóél je 't?" vroeg Terry drin gend. „Je zit te maffen!" Ik tracht te het me voor te stellen. Terry links, ik naast hem. Snelrijdende wagen. Bocht linksom. „Ja", zei ik weer. „Naar welke kant word ie door DOOR OLAF J. DE LANDELL de vaart gedrukt?" informeerde Terry gespannen. Ik dacht weer na: „Tegen het portier". „Verlies je daardoor Je even wicht?" vroeg hij snel. „Nee", zei ik. „Tenzij ik zo dicht tegen je aan zit, dat er tussen mij en het portier ruimte is, Terry! Dan rol ik als het ware om". „Zo ruim is die wagen niet", ver klaarde Terry. „Dan blijf ik rechtop tegen het portier zitten", stemde ik toe. „Dat deed ze niet", voltooide hij. Ja, dat was vervelend waar. Ma dame Enbourg had haar evenwicht verloren, en moest het stuur grij pen. „En daardoor reed de wagen te gen een boom", vulde Terry aan, die de gedachten van mijn gezicht las. „Maar", wierp ik tegen, „dat zal ze heus niet expres gedaan hebben want bij een dergeliik ongeluk komt degeen die naast de chauf feur zit er altijd het slechtste af, dat is bekend." „En zij bleef volslagen onge deerd," versloeg hij me. „Als ie bent voorbereid, kun je zeker je maatregelen nemen, om niet door de voorruit te vliegen of tegen het dashboard te kwakken. Bovendien ik heb het verhaal gehoord van de directeur van dit hotel bo vendien vertrok madame Enbourg in een zware leren jas, met bont gevoerd." „Vind je dat gek?" verwonderde ik me. „Vind je dat, over een bal-mas- qué-costuum, en dan vooral zoiets teers als een speelgoedfee, èn bij een zachte temperatuur, niet gek?" weervroeg Terry. En daar ik zweeg, voegde hij er nog duidelijk heidshalve bij: „Door zo'n jas, van een paar huiden op elkaar, kan bijna geen glas dringen, terwijl de dikke laag alle eventuele stoten verzacht. Behalve dat heb ik je al gezegd, wat ik van' die blauwe plekken op haar vingers denk: ze heeft zich met geweld uit de buurt van de stuur-inrichting gehouden, door de kruk van het portier vast te houden. Door de schok raakten haar vingers er even tussen be kneld." Ik gaf me gewonnen. „Terry, je bent een reuze licht!" Hij antwoordde voldaan: „Zie je nou wel, dat je straks aan het dazen was, toen ie me on de vinders wou tikken, hetreffende miin kunde?" Absoluut",, beaamde ik nederi". „Maar je broeit nou wel on de misdaad van dat arme vrouwtie... kun je echter ook vertellen, waar óm ze het deed?" Terry streek eens door zijn haar en zuchtte: „Kijk es, Han, al heb ben mensen nog zo'n hekel aan elkaar, daarom kunnen ze mekaar toch wel eens op een of ander punt niet missen. De broers Van Doff hadden allebei een zwakke plek: geld. Martijn was een vreemd mens. Hij interesseerde zich hoog stens voor antiek... Maar hoewel hij rijk was, is de idee „liefdadig heid" verre van hem gebleven. En het spijt me Henri is ook niet buitengewoon scheutig.Zodoende hebben ze indertijd beiden een tes tament laten maken, waarin ieders geld vermaakt werd aan de langst levende. En nu wil het toeval, dat Henri drie dagen tevoren naar de notaris was geweest om zijn testa ment te laten veranderen.Kan het ook zijn, dat hij zijn geld bij over lijden wenste te vermaken aan Ar- lette Enbourg? En is het misschien mogelijk, dat de broers daarover ruzie hebben gekregen?... En wist Arlette zelf daarvan, zodat ze, toen broerlief dood was, het noodlot een handje meende te mogen hel pen?!..." „Terry!hijgde ik verbaasd. „Is de boel dus als het ware opge lost?..." „Welnee," zei hij doodrustig. „Dat is een lezing van het geval, die ik niet uit het oog wil verlie zen. Hoewel ik denk, dat het anders is geweest, want er zijn gegevens, die verder reiken..." (Wordt vervolgd) H. had een veroordeling lopen van nog geen jaar geleden. „Dat kan zo niet voort blijven gaan", zei mr. Van Son en de verdachte gaf dit toe en zeide zich sterk te zullen matigen. „Als u maar meewerkt," zei mr. Lebret, „dan zal alles nog wel loslopen, anders komen hier niets dan narigheden van." Mr. Lebret zei verder wel het idee te hebben, dat het H. ernst is om zich niet meer schuldig te maken aan drankmisbruik en wilde de straf daarom beperkt zien tot een geldboete van 75, van welke 25 voorwaardelijk, met de bepaling dat H. zich on der toezicht zal moeten stellen van het Zeeuwse bureau ter be strijding van alcoholisme, dit al les met een proeftijd van twee jaar. Ook mr. Van Son) die H. ver oordeelde conform de eis, zei rekening te houden met bepaal de, voor H.'s moeilijke levens omstandigheden en ried hem tot slot: „Ga wat meer in de natuur wandelen, u woont zo graag in Zuiddörpe, maar als u nogmaals in kennelijke staat wordt aan getroffen, moet u onvrijwillig ergens anders gaan 'logeren." Vrijspraak. Een zaak die veel tijd in be slag nam door het horen van ge tuigen en omdat één der be trokkenen geen Nederlands zeide te verstaan, was die tegen R. A. B. uit Hulst, die op de wegkrui- sing van Maelstedeweg—Stations straat te Hulst aan een auto, die bestuurd werd door J. W. te Anderlecht (B.), geen voorrang zou hebben verleend en hierdoor een botsing zou hebben veroor zaakt. De totale schade was niet gering, ƒ2600. B., die toen het ongeval plaats vond bezig was met een auto uit te proberen, ontkende. Hij is van beroep chauffeur en had de Belgische auto zien staan, stopte toen zelf, maar zag toen dat de Belgische auto naar links begon te draaien. Er trad in deze zaak een 12- jarige getuige op, J. P. B. uit Steenbergen, die, met vakantie te Hulst, fietsend over de Van Maelstedeweg alles had zien ge beuren. Hoewel hij, zoals de kan tonrechter opmerkte, amper met zijn hoofd boven de tafel uit kon kijken, antwoordde hij on bevangen op alle vragen en was zeer positief in zijn getuigenis die erop neerkwam, „dat de Bel gische auto stond te draaien, mijnheer B. keek ergens naar, toen trapte hij op zijn gas en reed er op." De zaak werd hierna geschorst om de Belgische mijnheer W. geen Nederlands, je zelfs geen Vlaams zei-te spreken en te ver staan. Er moest toen een tolk worden gehaald. De door B. meegebrachte ver dediger, mr. Fijn van Draat, hield vanzelfsprekend geen plei dooi, op de eis van de officier tot vrijspraak van B., wél merk te hij op, dat zijn cliënt geen overtreding had begaan, omdat de kruising al was gepasseerd toen de aanrijding plaatsvond. De kantonrechter sprak de heer B. hierna vrij. Ergerlijke baldadigheid. Drie jongemannen uit Hulst, J. de W., J. B. en B. S., hadden zich te St. Jansteen schuldig ge maakt aan ergerlijke baldadig heid, die varieerde van het uit de grond rukken van bermplan ken, een verkeerszuil en een verkeersbord vernielen en het slaan van zekere S. te Hulst. Als enige van de drie gaf S. de feiten toe, behalve het slaan varf de heer S. Deze gaf ter zitting een uit voerig relaas van de gebeurte nissen, waarbij hij willens en wetens betrokken raakte, door de jongens vanuit zijn auto op hun baldadigheid te wijzen. De jongens hadden tegenover de politie verklaard „verschrik kelijk veel plezier te hebben ge had". Nu zeiden ze, dat dit wel losliep. Hoewel de heer S. als getuige gehoord, zeide dat verdachte De W. hem als enige niet geslagen had, was deze voor deze verkla ring niet dankbaar: „U kwam met de auto aanrijden en als ik mijn vriend S. niet gewaar schuwd had, was deze ongetwij feld aangereden", zei hij. Mr. Lebret achtte het slaan van de heer S. niet bewezen, doch noemde het buitengewoon flauw en smakeloos om zich te vergrijpen aan verkeerstekens. Hij eiste tegen elk van de drie een boete van dertig gulden. Kantonrechter mr. Van Con zeide waardering te voelen voor de houding van S. die rond voor zijn schuld uitkwam. Hij ver oordeelde de drie jongens elk tot een boete van twintig gulden. De Amsterdamse centrale re cherche heeft de 30-jarige rij- instructeur P. G. uit de hoofdstad gearresteerd onder verdenking van oplichting van een twaalftal leerlingen voor totaal vijf mille. De man, die een volledige beken tenis heeft afgelegd, zal aan de officier van justitie worden voor geleid. Van het geld is niets meer over. De rijinstructeur, die ver bonden is aan een autorijschool, vertelde dat hij een aanrijding had gehad en 400 gulden moest betalen; deed hij dit niet dan zou hii worden ontslagen. Tot de gedupeerden behoort een echtpaar dat 900 gulden aan de instructeur had gegeven. Zc> druk^dof we er k <sen paai~> ■1 toij kunnen Cj&bruiken Meid u vcor-sollici-hafie cf in lichtingen by de chef van orisf iligql v. BOOGRAM. zonder groat-pan klaar- '05 /yens/ /?ee tnr/oudq50grot»\ /rteJk2C09rmrl zo/xyer' p/cu. /*euz&po/- gro7e. ma/se /y//77a sfenis. GBOTEtfLÉS a-shampoo} 'ali vrtjd. y "/zc/yt IN OMZET c/oorrtsgrer? />6/2P0/\/O wa^/s c/cr/-fu'ryd' ASR posyc vl fesingerj-MTdcfel bung gen op Zoom rrieuzen yoga ocZ/h Ztxë/-' i

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2