Indonesische leger versterkt greep op Soekarno en zijn aanhangers RADIO EN TELEVISIE Maastrichtse student in Bulgarije vermist Parades als machtsvertoon BURGERLIJKE STAND Bergbeklimmers door bliksem op Mont Blanc gedood De broederschap van de bronzen draak Loop der bevolking Maandag/dinsdag 14A3 augustus 1907 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Machtsvertoon Om zijn veiligheid Muur rond Chinese ambassade wordt verlaagd Belangrijke uranïumvondst in Brazilië Meer macht voor Griekse „sterke man" Papadopoelos Journalisten in Sydney blijven staken Auto-ongeluk in Turkije Senaat leidt eigen onderzoek naar rassenonlusten Terroristen in Saigon gearresteerd Veel doden bij paniek in India Arrestaties in Griekenland WINDHOOSJE IN OMMEN Vals alarm vertraagde hoognodige hulp Het Indonesische leger heeft zijn greep op de afgezette president Soekarno en zijn aanhangers ver sterkt. Naar verluidt mag Soekarno sinds twee weken geen bezoekers ontvangen in zijn zomerpaleis te Bogor. Zelf moet hij zowel een vergunning van het leger hebben en West-Java waar Bogor ligt te verlaten, als ook een bewijs dat hij Djakarta mag binnen komen, wanneer hij een bezoek aan de hoofdstad wil brengen. De speciale politie-afdeling die Soekarno placht te begeleiden op zijn weekenduitstapjes, is ontbon den. Nu let uitsluitend de militaire politie op zijn bewegingen. Bij de woning van de vierde echtgenote van de afgezette presi dent, Yurike Sanger, in Djakarta staat een politieman op wacht. Haar woning zou een vergader plaats zijn voor leden van de na tionalistische partij P. N. I. die op de hand van Soekarno zijn. Intussen dringt het leger aan op verwijdering van commandeur Poe- goen, en neef van Soekarno, als hoofdredacteur van het Soekarno- gezinde blad „El Bahar". Na de ontdekking van het kom- plot vorige maand om het bewind van generaal Soeharto omver te werpen rjcht het leger zich vooral tegen de P. N. I. De bevelhebber van de invloedrijke strategische strijdkrachten, generaal-majoor Ke- mal Idriss, heeft met zijn troepen in verscheidene plaatsen in Oost- Java parades gehouden bij wijze van machtsvertoon. Oost-Java is een belangrijk bolwerk van de P. N. I. Onder de strijdkrachten is 'n zuivering van aanhangers van Soe karno gaande. Onlangs nog heeft de waar nemende president, generaal Soe harto, het parlement gevraagd hem de vrije hand te laten ten aanzien van Soekarno. Intussen schijnen echter invloedrijke legercomman danten er bij Soeharto op aan te dringen om de afgezette president en zijn medestanders krachtiger aan te pakken. Volgens de stafchef van het gar nizoen van Djakarta, kolonel Nas- serie, is de bewegingsvrijheid van Soekarno beperkt ter wille van zijn veiligheid. In tenminste 1 geval hebben de militaire autoriteiten Soekarno toestemming geweigerd naar Djakarta te komen. Dit was toen hij twee weken geleden de be grafenis wilde bijwonen van de vrouw van oud-premier Sastroa- midjojo, de voormalige secretaris generaal van de nationalistische partij P. N. I. Kolonel Nasserie ver klaarde dat het niet de bedoeling was Soekarno te verbieden zijn kinderen in de Djakartaanse voor stad Kebajoran te bezoeken. De muur rond de Chinese am bassade in Djakarta zal moeten worden verlaagd. De Chinese diplomaten hebben van de gou verneur van Djakarta te horen gekregen dat een Indonesische opruimingsploeg daar dinsdag toe zal overgaan wanneer de Chinezen het niet zelf doen. Zoals gemeld moeten alle mu ren in de Indonesische hoofdstad tot anderhalve meter zijn terug gebracht voor de Indonesische onafhankelijkheidsdag, 17 augus tus. De Chinese ambassade is om ringd door prikkeldraad, hekken en doornstruiken. Vorige week werd de ambassade door Indo nesische jeugd bestormd. Zater dag werd de bewaking bij de ambassade verdubbeld nadat bij geruchten was gehoord dat de jongeren opnieuw wilden de monstreren. Op strategische pun ten van de hoofdstad staan mi litairen met pantserwagens. Ten noorden van Sao Paulo in de Braziliaanse staat Minas Ge- rais is een belangrijke uranium- laag ontdekt, zo is in Belo Hori- zonte van pnofficiële zijde verno men. Het gesteente bevat 2 tot 4 procent uranium, wat buitenge woon hoog wordt geacht. De Griekse minister-secretaris van de ministerraad, kolonel Pa padopoelos, heeft aanzienlijk aan invloed gewonnen. Blijkens officiële mededelingen heeft Papadopoelos, die be schouwd wordt als de „sterke man" van het militair bewind, als assistent van de minister-presi dent de bevoegdheid gekregen „bij de uitoefening van zijn taak in het kader van het algemeen regeringsbeleid alle nodige maat regelen te nemen". Ook oefent hij toezicht uit op een onlangs opgerichte „algemene leiding van de regeringspolitiek", die alles Wat betreft en toepassing van de regeringspolitiek op alle terrei nen van de staatsactiviteit". De ministers zjjn verplicht de nieuwe instantie alle dokumenten en zaken te verschaffen die zij nodig heeft voor de uitoefening van haar taak. De ongeveer 4.000 journalisten drukkers en andere werknemers van de in Sydney verschijnende dagbladen hebben besloten, hun staking voort te zetten omdat de eigenaars van twee bladen straf maatregelen zouden hebben ge nomen tegen deelnemers aan de actie. De journalisten gingen op 1 augustus in staking uit protest tegen een achteruitgang in klas se-indeling, welke op een aan zienlijke salarisverhoging was gevolgd. Zij kregen de steun van het personeel van de drukkerijen. Enkele dagen geleden besloten de journalisten vandaag het werk te hervatten, nadat hun bij ge rechtelijke uitspraak was gelast de staking te beëindigen, op straf fe van een dwangsom van dui zend dollar per dag voor hun be roepsorganisatie. Vrijdag zijn bij een auto-onge luk op de weg tussen de Turkse plaats Agri en de Turks-Iraanse grens 11 personen om het leven gekomen en 13 ernstig gewond. Een vrachtauto, beladen met arbeiders en koopwaar en be stuurd door een jongen van 15 jaar die geen rijbewijs had, was in een ravijn gereden. De arbei ders werden onder de lading ver pletterd TERNEUZEN Geboren: 3 aug. Anneke Elisa beth, d. v. Marinus J. de Feijter en Janna C. de Zeeuw, Bachlaan 126; Ira Germaine, d. v. Fritz F. F. Jann en Liane V. A. Reichelt, won. te Philippine, Eilandstr. 23; Yvonne, d. van Abraham C. Davidse en Johanna C. E. Somers, J. Haydnstr. 21. 5 aug. Erica Andrea, d. van Geert Danhof en Saartje A. Eekman, Iepenlaan 136; Ronald Michel, z. van Jo hannes D. Vasseur en Maria H. C. Rinkhoud, H. Heijerrhansstr. 59; Marieke, d. van Walter Berentsen en Louise P. J. van Loon, Zuidlandstr. 63; Maria Maurice Emelda, d. van Arnold Simonse en Sara L. Martens, won. te Biervliet, Schoollaan 21. 6 aug. Antoinette, d. van Salo mon C. van de Velde en Chris tiana M. Maenhout, won. te Hoek, Langestr. 57; Hubert Johan Ma ria, z. van Frits M. IJsebaert en Irene G. J. M. van Mossevelde, Vlooswijkstr. 57; Cornelia Mag- dalena Aloisius Betsy, d. van Petrus E. de Poorter en Elisabeth Bakker, P. C. Hooftstr. 10; Dim- men Pieter, z. van Pieter M. Kolijn en Jacoba-C. Meliefste, won. te Hoek, Nareisstr, 4. 7 aug. Johannes Christiaan, z. van En- gel Aug. Slabbekoorn en Corne lia R. de Pooter, won. te Zaam- slag, Axelsestr. 133; Henricus Johannes Clemens Maria, z. van Clemens M. W. J. Sweere en Antonia P. A. Sleegers, Vondel straat 51; Lotfi Mohamed Rosan- ne, z. van El Habib Lazreg en Carla M. M. Lijbaert, won. te Lausanne (Zwitserl.). Huwelijksaangiften: 4 aug. Willem Jacobus van den Akker, 22 j., jm. en Maria Wilhelmina van de Wege, 20 j., j. 7 aug. Cor- nelis Faasse, 22 j., jm. en Alida Cornelia de Rijke, 22 j., jd. 8 aug. Pieter Verstraten (won. te Axel), 24 j,, jm. en Jacomina Ebrina Kielman, -24 j., jd. 9 aug. Gilbert Henri Oscar Masschelein (won. te Clinge), 23 j., jm. en Ariejetta Elisabeth Ridderhof, 19 j., jd.; Marinus Johannis van Hoeve (won. te Dinteloord), 31 j., jm. en Margaretha Josepha Anna Theresia Maria Adriaan- sens, 29 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen: 4 aug. Hendrik Meijer (won. te Onst- wedde), 23 j., jm. en Catharina Beatrice de Bree, 22 j„ jd.; Gus- taaf Hendrikus Adrianus Borgt (won. te Geleen), 26 j., jm. en Dina Johanna de Bokx, 22 j., jd.; Jan Marinus Ver berkmoes (won. te Axel), 20 j., jm. en Hilda Ma thilda Meurs, 24 j., id.; Cornelis Arie Jan de Zeeuw, 23 j., jm. en Geertriuda van de Steen, 20 j., jd. Overleden: 7 aug. Catharina Geertruida Schieman, 64 j., geh. gew. met J. de Kraker; Marinus Gerard Jonkman, 70 j., echtg. van L. den Engelsman (won. te Axel). 8 aug. Adriaan Koekkoek, 68 j., echtg. van C. M. van Dron- gelen (won. te Axel); Constan- tinus Pieter Kielman, 64 j., echtg. van M. J. Dieleman. TERNEUZEN Gedurende het tijdvak van 4 t/m 10 augustus hebben zich in deze gemeente gevestigd W. A. M. van Riet, Corellistr. 38, van Tilburg; G. C. Lohman, Corellistr. 52, van Rotterdam; P. W. Marijs, Noordstr. 96, van Vlissingen; H. J. Koorevaar, Stijn Streuvelsstr. 13, van Breukelen; J. A. Ermens, Corellistr. 34, van Helmond; G. Nijhuis, de Blokken 16 a/b, van Maasbracht; M. C. P. Rademakers, Korte Kerkstr. 19, van Roosendaal (N.B.); F. de Ruiter, Beethovenhof 34, van Rotterdam; P. H. van Gilst, Rem- brandtlaan 23, van Middelburg; M. A. E. Staal, Nieuwe Kerkstr. 17, van Sluis; J. E. J. Wattimena, Stijn Streuvelsstr. 11, van Den Helder; J. C. van Leeuwen, J. van Stolbergstr. 7, van Amster dam; M. A. Kruithof, Corellistr. 44, van Spijkenisse; H. Scheit- ler, Steenkamplaan 36, van Hoek; W. J. v. d. Akker, Axelsestr. 5, van De Lier; M. L. Rijk, Nieuw- straat 41, van Stolzenau (Did.); J. P. Arnold, Breitnerstr. 17, van Nuenen; J. C. P. Huijzen, W. Andriessenlaan 21, van Spijke nisse; F. J. van Driessen, Julia- nastr. 25, van Vogelwaarde; C. de Wolff, Vergaertstraat 32, van Westdorpe; J. M. Verberkmoes, Zuidlandstr. 107, van Axel; L. C. C. Dieleman, Erasmusstr. 61, van Axel; W. G. Flamm, G. Gezelle- straat 20, van Stolberg (Did.); O. E. E. de Vos, NWe Kerkstr. 17, van Aardenburg; M. J. L. J. Noë, Nwe Kerkstr. 17, van Aarden burg; F. M. van Riel, Zuidland- straat 67, van St. Jansteen; H. H. A. Tirion, Van der Waalstr. 16, van Bloemendaal. VertrokkenC. Boer, Olean- derstr. 28, naar Waalwijk; E. P. Dees, Oostkade 28, naar Veere; J. A. A. M. Adriaansen, Korte Kerkstr. 22, naar Oudenbosch; C. B. Meijerde Bree, Bachlaan 110, naar Onstwedde; D. J. Borgt—de Bokx, Hondiusstr. 30, Urmond; G. de Zeeuwv. d. Steen, Kerkhoflaan 64, naar Vel- sen; C. A. J. de Zeeuw, Magno liaplein 8, naar Velsen; J. J. W. van der Linden, Beethovenhof 84, naar Oosterhout; J. Koster, Brederostraat 6, naar Nieuw- vliet. De Amerikaanse senaat heeft een eigen onderzoek gelast naar de reeks van rassenonlusten, on danks het feit dat een speciale presidentiële commissie reeds met een onderzoek is begonnen. Voor het senaatsonderzoek is een bedrag van 150.000 dollar uitgetrokken. Tot voorzitter van de onderzoekcommissie is sena tor John McClellan benoemd. De presidentiële commissie heeft in een tussentijds rapport verklaard dat zo spoedig moge lijk veel meer negers in de na tionale garde moeten worden opgenomen. Ook werden aanbe velingen gedaan over een spe ciale opleiding tot beteugeling van onlusten en herziening van de procedures voor aanstelling en bevordering van officieren van de garde. Sinds 26 juli zijn door de ver schillende politie-installaties van Saigon 23 terroristen aangehou den, die in opdracht van het zuidvietnamees be vr ij dingsf ront tijdens de verkiezingscampagne aanslagen in de Zuidvietnamese hoofdstad moesten plegen, aldus officiële zegslieden in Saigon. Volgens een Indisch persbu reau zijn in Tiroepati, in de zuid- Indische staat Andhra Pradesj, acht vrouwen, zeven kinderen en twee mannen onder de voet ge lopen en gedood toen pelgrims, plotseling door paniek bevangen, een hindoe-tempel uitrenden. Andere onder de voet gelopen pelgrims werden bewusteloos naar ziekenhuizen gebracht. Wat de paniek heeft veroorzaakt is nog niet bekend. De secretaris-generaal van het Griekse ministerie van openbare orde heeft bekendgemaakt dat 'n zekere Christos Kampanas, een employé van Air France, en an dere leden van een bende zijn ge arresteerd op beschuldiging van diefstal van 20 kg goud in mei 1964 en van eenzelfde hoeveel heid goud in januari 1966. Kam panas zou de leider van de bende zijn. Ommen is zondagmiddag, om streeks half vier, getroffen door een kleine windhoos. Hierdoor werd het station licht beschadigd en een wagon uit de rails getild. Enkele dakpannen kwamen naar beneden en een rijwielstalling ging omver. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. De ambulancedienst van Haar lemmermeer kreeg zaterdag de melding dat een ernstig ongeluk was gebeurd op de Venneperweg bij rijksweg 4 in Nieuw-Vennep. Meegedeeld werd dat er negen zwaar gewonden waren. Drie beschikbare ambulances reden uit, terwijl ook de gemeentepo litie de beschikbare manschap pen naar de opgegeven plaats dirigeerde. Bij aankomst bleek dat het loos alarm was. Nauwelijks op de terugweg kwam opnieuw een melding bin nen van een ongeval en nu op de kruisweg bij de Cruquius- brug. Hier waren vier gewon den, waarvan een vrouw (37 jaar) zeer ernstig. Als gevolg van het valse alarm arriveerde de ambulance veel later dan normaal mogelijk zou zijn ge weest. De ambulance was nog net op tijd om 'te voorkomen dat de vrouw is doodgebloed. On de „Col de la Brenva", na bij de top van de Mont Blanc, heeft men zondag de zwaar ver minkte lijken gevonden van vier bergbeklimmers, die kennelijk in de nacht van 9 op 10 augustus in hun nylontenten door de bliksem zijn getroffen. Gezien de uitrus ting van de slachtoffers neemt men aan, dat het ervaren Alpi nisten waren. Enkele jaren geleden zijn in hetzelfde berggebied vijf Span jaarden door de bliksem gedood. Op de gletser Blaitière, elders in het Mpnt-Blancgebergte, heeft in het weekeinde een Britse berg beklimmer door een val ernstige verwondingen opgelopen. De vier slachtoffers op de „Col de la Brenva" blijken vier Duit sers te zijn, een leraar en drie studenten van wie de leeftijden variërden van 34 tot 26 jaar. Sinds 1 augustus wordt de Maastrichtse student Anthony van den Boorn (29 jaar) uit Maastricht, op reis in Bulgarije, samen met zijn zwager de uit de D.D.R. gevluchte Duitser Peter Lehmann (30 jaar) leraar in So lingen en een vriend uit Rem- scheid vermist. De heer Van den Boorn was met zijn vrouw Bri gitte van den BoornLehmann op vakantie in Villach in Oosten rijk. Daar ontmoette hij beide anderen. Volgens een vroeger ge maakte afspraak reden zij 's och tends vroeg op 29 juli met hun auto's Van den Boorn in een Opel Kapitein met Nederlands kenteken en beide anderen in een N.S.U. met een nummerplaat uit Solingen naar Bulgarije. Terwijl mevrouw Van den Boorn in Villach achterbleef. Zij zouden in Nessebar Gudrun Leh mann, een zus van mevrouw Van den BoornLehmann en van Pe ter Lehmann ontmoeten. Zij is als dokter aan het streekziekenhuis in Kieselbach in de D.D.R. ver bonden en was met een reisge zelschap op vakantie in Bulgarije. Van den Boorn had zijn vrouw beloofd op 2 augustus een tele gram naar Villach te sturen en dan op 7 augustus terug te keren Mevrouw Van den Boorn wacht te nog tot 9 augustus en ging te rug naar Maastricht. Van" de heer Boorn en de twee anderen werd sindsdien niets meer vernomen. Naar de familie in Maastricht verklaard heeft zou het niet uit gesloten zijn dat het drietal is ge arresteerd bij een poging Gudrun Lehmann naar het westen te smokkelen. Intussen ontving de familie Van Lehmann in Vacha am Röhn in de D.D.R. via de leiding van het ziekenhuis in Kieselbach de me dedeling uit Bulgarije dat Gud run Lehmann aldaar was overle den. Dat overlijden werd via een telegram vervolgens medege deeld aan mevr. Van den Boorn 'Lehmann door haar zuster Mar- got uit Vacha. Pogingen om te achterhalen waaraan Gudrun is overleden alsook waar de drie mannen zijn gebleven zijn tot nu toe zonder resultaat gebleven. Aangifte van de vermissing van de Maastrichtenaar werd gedaan bij de gemeentepolitie te Maas tricht die op haar beurt een be roep heeft gedaan op Interpol. 73) De spanning rond het tour- nooiveld neemt hand over hand toe. Reeds zijn vier van Baltha zars strijdmakkers door de rid ders van de Bronzen Draak ver slagen, terwijl aan de kant van prins Angelo slechts één ridder het onderspit gedolven heeft. Elk ogenblik kan nu het mo ment aanbreken, waarop de bei de tweelingbroers elkaar zullen uitdagen voor een tweekamp. Maar plotseling uit een van Angelo's ridders een verbaasde kreet. „Nee maar, mijn prins, zie eens welk een wonderlijke edel man daar komt aanrijden Aram en Angelo kijken in de richting die de ridder aanwijst en inderdaad: een vreemdere figuur heeft Aram wel nimmer gezien. Op een oud, broodma gere knol gezeten, nadert een ridder, met op het hoofd een ouderwetse kuiphelm, versierd met rafelige en geknakte veren. In de linkerhand draagt de rare man een groot schild, waarop een opgeblazen kikvors afge beeld staat. Borst- en beenpant sers heeft hij niet, evenmin als handschoenen, een lans of een zwaard. De groot-maarschalk van Na pels drijft zijn paard naar voren om de onverwachte gast de weg te versperren. „Halt!" zegt hij bevelend, „in naam des konings, wie zijt gij en wat zoekt gij hier?" Met een zwierig gebaar tilt de vreemdeling de zware kuiphelm aan de verentooi op en tot Arams verrassing verschijnt het rode hoofd van jonker Tobias, de man, die door Angelo uit het voetblok bevrijd werd! „Wie ik ben, vraagt ge?" roept hij met schallende stem. „Ik ben de beroemde jonker Tobias Bluff van Plauderstein, meester op alle wapens en nog nimmer versla gen En wat ik hier zoek? Ik zoek hier een tegenstander die tenminste nog een klein beetje tegen mij opgewassen is, al vrees ik dat ik zulk een persoon ook hier niet vinden zal, want dat is mij nog nimmer gelukt!" DINSDAG 15 AUGUSTUS 1967 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord, lezing; 7.15 Lichte grammofoonmuziek (7.307.32 Nieuws); 7.55 Overwe ging; 8.00 Nieuws; 8.10 Voor de kinderen; 8.30 Nieuws; 8.32 Tou- ringclub: vakantietips; 8.45 Eucha ristieviering; 9.45 Waterstanden; 9.50 Licht instrumentaal kwartet; 10.00 Aubade: klassieke en moder ne muziek (gr.); 11.00 Voor de zie ken; 12.00 Stereo: Musette-orkest en zangsoliste; 12.18 Marktberich ten voor schippers; 12.20 Voor de landbouwers; 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Actualiteiten; 12.50 Licht ensemble met solisten; 13.30 Musiësta: licht gevarieerd muziek programma (opn.); 14.00 Simba's sterven niet, hoorspel (1); 14.50 Populaire grammofoonmuziek; 15.00 Pizzicato: muzikaal middag magazine; 17.00 Overheidsvoor lichting: Handel en scheepvaart op Curacao. Presentatie: Raymundo Debrot; 17.10 Voor de jeugd; 18.00 Licht gevarieerd muziekprogram ma (opn.); 18.40 Musicerende dilet tanten: Fanfare-orkest; 19.00 Nws; 19.10 Actualiteiten; 19.30 Geva rieerd muziekprogramma; 20.00 Stereo: Omroepkoor en -orkest met solisten: klassieke gewijde muziek; 20.55 Voordracht; 21.10 Pianoreci tal: moderne muziek (opn.); 21.40 Kamermuziek (gr.); 22.00 De zin gende kerk: Gregoriaanse gezan gen; 22.30 Nieuws; 22.40 Overwe ging; 22.45 Sabeth, of: De zwart gerokte gasten, hoorspel; 23.55— 24.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.20 Lich te grammofoonmuziek; 7.55 Deze dag; 8.00 Nieuws; 8.10 Actualitei ten; 8.15 Lichte grammofoonmuziek (8.308.35 De groenteman); 8.50 Morgenwijding; 9.00 Klankjuwelen (gr.); 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Arbeidsvitaminen: populair ver- zoekplatenprogramma (11.00 11.02 Nieuws); 11.55 Beursberich ten; 12.00 Stereo: Metropole orkest: amusementsmuziek; 12.27 Mededelingen voor land- en tuin bouw; 12.30 Draaiorgelklanken (gr.); 12.40 Stereos Licht orkest; 13.00 Nieuws; 13.10 Actualiteiten; 13.30 Stereo: Radiophilharmonisch orkest: klassieke en moderne mu ziek; 14.20 We weten er allemaal niet veel van: programma's over het buitengewoon lager onderwijs; 14.40 Kamerorkest van de BRT met solisten: moderne muziek; 16.00 Nieuws; 16.02 Stereo: Klassieke grammofoonmuziek; 16.15 Voor de jeugd; 17.15 Tussen 10+ en 20 lichte grammofoonmuziek voor de tieners; 18.00 Nieuws; 18.15 Actua liteiten; 18.30 Licht orkest; 18.55 Paris vous parle, gesproken brief uit Parijs; 19.00 Muziek mozaiek: licht gevarieerd platenprogramma; 20.00 Nieuws; 20.05 Zing met ons mee: liedjesprogramma; 20.35 Op de zomertoer: gevarieerd program ma; 21.50 Jazz spectrum; 22.30 Nieuws; 22.40 Actualiteiten; 22.55 Stereo: Moderne Zweedse orkest werken (gr.); 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nieuws; 9.02 Actualiteiten; 9.10 Vakantie- tips; 9.13 Kamperen maarrr: platen- programma met interviews; 10.00 Nieuws; 10.02 Kwink: pop- en cabaretmuziek (10.30 Geen ja, geen nee; 11.00 Nieuws); 12.00 Nieuws; 12.02 Expres: platen bij' de lunch (13.00 Nieuws); 14.00 Nieuws; 14.02 Verzoekplatenprogramma; 15.00 Nieuws; 15.02 Mix...: gevarieerd platenprogramma (16.00 Nieuws); 17.00 Nieuws; 17.02—18.00 5555en en 6666en. BRUSSEL (Ned. uitz.): 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muziek; 12.55 Programma-overzicht en SOS-be- richten voor de schippers; 13.00 Nieuws, weerbericht en mededelin gen; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Nieuws; 14.03 Opera- en belcanto concert; 16.00 Muzikaal amuse mentsprogramma; 17.00 Nieuws en weerbericht; 17.10 Spirituals en gospelsongs; 17.45 Voor de kinde ren; 18.00 Nieuws; 18.03 Lichte muziek; 18.15 Marialiederen; 18.28 Paardesportuitslagen; 18.30 Katho liek-godsdienstige uitzending; 19.00 Nieuws en weerbericht; 19.30 Lich te orgelmuziek; 19.40 Weense mu ziek; 20.00 Hand in hand met Ne derland; 20.30 Klassieke muziek; 21.00 Noordzeefestival: amuse mentsprogramma (in de pauze: Nieuws en berichten); 23.00 Dans muziek; 23.30 Nieuws; 23.3523.45 Ligging van de zeeschepen. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 18.45 De Mini- molen; 18.50 Journaal; 18.55 Recla me; 19.00 Jazzmuziek; 19.30 De gasten van Felix Hechinger (3), tv- film; 19.56 Reclame; 20.00 Jour naal; 20.16 Reclame; 20.20 Atten tie; 20.40 Vakantie van L t/m Z: amusementsprogramma; 21.20 Ge sprek; 21.30 87th Precinct Main event, tv-film; 22.20 Tschaikowsky- festival: pianorecital: klassieke muziek; 22.3022.35 Journaal. NEDERLAND II: 20.00 Nieuws in 't kort; 20.01 Reclame; 20.05 Eurovisie: Die goede oude tijd, variété-programma; 20.45 The Vir ginian: Broeder Thaddeus, tv-film; 21.56 Reclame; 22.0022.1,5 Jour naal. BELGIE (Ned. uitz.): 10.30— 11.30 H. Mis (Eurovisie); 15.30 Film voor de jeugd; 16.5517.55 Repor tage motorcross te Mol; 19.30 Tie nerprogramma; 20.00 Journaal; 20.20 Variétéprogramma; 21.00 De hele familie en nog eentje, Spaanse speelfilm; 22.35 Nieuws. WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1967 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Dagopening; 7.15 Stereo: Klas sieke kamermuziek (gr.); 7.30 Nws; 7.32 Radiokrant; 7.50 Lichte gram mofoonmuziek; 8.00 Nieuws; 8.10 Gewijde muziek; 8.30 Nieuws; 8.33 Touringclub: vakantietips; 8.45 Lichte grammofoonmuziek; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterstanden; 9.40 Operette-klanken (gr.); 10.10 Stereo: Residentie-orkest (gr.)r klassieke muziek; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Lichte grammofoon muziek; 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Actualiteiten of grammofoon muziek; 12.50 Operamuziek (gr.); 14.00 Lichte orkestmuziek (gr.); 14.20 Amusementsmuziek (gr.); 15.05 Jong talent op Queekhoven: alt, fluit en piano: moderne en klassieke muziek; 15.50 Bijbelver telling voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.00 Lichte grammo foonmuziek; 17.50 Overheidsvoor lichting: Politie nu; 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd. Studen ten Muziek-Interacademiale: mo derne en klassieke muziek; 18.30 Stereo: Hollandse vokalisten: lichte muziek (gr.); 19.00 Nieuws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 Leger des Heilskwartier (gr.); 19.45 Wereldpanorama; 19.55 Lich te orkestmuziek (gr.); 20.20 Haar lemse orgelmaand 1967: vocaal ensemble: oude muziek; 21.25 Vi sioen en visie: programma over creativiteit; 24.45 Lichte grammo foonmuziek; 22.10 Meditatie; 22.30 Nieuws en herhaling SOS-berich- ten; 22.40 Koorzang: hoogtepunten uit bekende musicals; 23.00 Theo logische etherleergang; 23.15 Lich te grammofoonmuziek; 23.55— 24.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws en ochtendgymnastiek; 7.20 Socialis tisch strijdlied; 7.23 Uitgeslapen; lichte grammofoonmuziek en repor tage (7.307.35 Van de voorpagina, persoverzicht); 7.55 Deze dag; 8.00 Nieuws; 8.10 Uitgeslapen (vervolg) (8.308.35 Van alle markten thuis, praatje voor de huisvrouw); 9.00 Klassieke en moderne orkestmu ziek (gr.); 10.00 Lichte grammo foonmuziek; 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Nieuws; 11.02 Voor de vrouw; 11.40 Vocaal dubbelkwar- tet; 11.55 Lichte grammofoonmu ziek; 12.22 Voor het platteland; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Stereo: Metropole orkest; 13.00 Nieuws; 13.10 Actua liteiten en kalender; 13.25 Vrij entree: cabaretprogramma; 13.50 Gesproken portret; 14.05 Stereo: Radiokamerorkest en Belgisch kla rinetkwartet: oude en moderne mu ziek; 15.00 Voor de kinderen; 16.00 Nieuws; 16.02 De microfoon is voor u: amateurprogramma; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Beatshow '67 (opn.); 18.00 Nieuws; 18.15 Actualiteiten; 18.30 Stereo: Dansorkest; 19.00 Licht or gelspel: 19.20 Artistieke staalkaart; 20.00 Nieuws; 20.05 Akkoord: licht gevarieerd muziekprogramma (opn.); 20.45 Spreekt u maar...!: wedstrijdprogramma; 21.20 Ak koord (vervolg); 22.00 Gesprek: uitkomst van vraag en antwoord; 22.30 Nieuws; 22.40 Actualiteiten; 22.55 Stereo: Moderne kamermu ziek (opn.); 23.20 Radio jazzmaga- zine: nieuwe platen, nieuwe mu ziek; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nieuws; 9.02 Actualiteiten; 9.05 Kaleido- scoop: AVRO-solisten en -orkesten (opn.); 10.00 Nieuws; 10.02 Arbeids vitaminen: populair verzoekplaten- programma (11.00 Nieuws)); 12.00 Nieuws; 12.02 Operettefragmenten; 13.00 Nieuws; 13.02 Actualiteiten; 13.05 Zet 'm opPlaatjes en en praatjes (14.00 Nieuws); 15.00 Nieuws; 15.02 Lichte muziek voor een Hollands publiek; 16.00 Nws; 16.02 Toerbeurt: platenprogramma van AVRO's jeugdafdeling; 17.00 Nieuws; 17.02 Actualiteiten; 17.05 Rhythm and blues: oude en nieu we opnamen; 17.3518.00 Hillbilly time: Country and western muziek. BRUSSEL (Ned. uitz.): 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muziek; 12.40 Weerbericht, mededelingen, pro gramma-overzicht en SOS-berich- ten voor de schippers; 12.48 Lichte muziek; 12.55 Buitenlands pers overzicht; 13.00 Nieuws, weerbe richt en beursberichten; 13.20 Ta- felmuziek; 14.00 Nieuws; 14.03 Filmmuziek; 14.20 Chansons; 14.30 Griekse muziek; 14.50 Koorzang (15.00 Nieuws); 15.15 Voor de kin deren; 16.00 Nieuws; 16.03 Beurs berichten; 16.09 Lichte muziek; 17.00 Nieuws, weerbericht en mede delingen; 17.15 Lichte muziek; 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de soldaten; 18.30 Lekenmoraal en -filosofie; 18.50 Lichte muziek; 18.55 Taai- wenken; 19.00 Nieuws en weerbe richt; 19.30 Lichte muziek; 20.00 Operettemuziek; 20.30 Hoorspel; 21.43 Klassieke muziek; 22.00 22.15 Nieuws en berichten. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 17.00—17.35 Voor de kinderen; 18.54 De Mini- molen; 18.50 Journaal; 18.55 Recla me; 19.00 Aladin en de wonder lamp, tekenfilm; 19.25 Internatio naal agrarisch nieuws; 19.51 Uit zending stichting Socutera; 19.56 Reclame; 20.00 Journaal en weer- overzicht; 20.16 Reclame; 20.20 De rode kaperkapitein, speelfilm; 22.00 De gouden roos van Montreux: Bienvenu Guy Béart: muziek, zang en dans; 22.4522.50 Journaal. NEDERLAND II: 20,00 Nieuws in 't kort; 20.01 Reclame; 20.05 De Barry Sisters: liedjesprogramma; 20.35 Kleren maken de man, film reportage van de ITC; 21.20 Het geheimzinnige kasteel, tv-film uit de Engelse serie The Avengers; 22.10 Reclame; 22.15—22.30 Jour naal. BELGIE: (Ned. uitz.): 19.30 Jeugdtelevisie; 19.55 De weerman; 20.00 Journaal; 20.20 Nana, blijspel; 22.05 Gastprogramma; 22.35 Nws

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 7