PROVINCIAAL NIEUWS OIO C Treinenloop ernstig gestagneerd op een nieuwe fiets ElectroL Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Axel Breskens Biervliet Hulst Middelburg """"'Mooi Vlissingen IJzendijke Kerknieuws Kritiek van republikein Ford op Vietnampolitiek Tona Kaijser, Donderdag 10 augustus 1967 AUTO TEGEN VRACHT WAGEN: VIJF DODEN Op de rijksweg 58 nabij Ril- land-Bath is gisteravond om streeks kwart voor zeven een personenauto met lioge snelheid tegen een tegemoetkomende vrachtwagen opgebotst. Vier in zittende volwassenen werden dood uit het wrak gehaald. Een kind dat eveneens in de auto zat werd dood buiten de wagen ge vonden. Het ongeluk vond plaats doordat de bestuurder bij het in halen de afstand tot de tegenlig ger verkeerd schatte. De slachtoffers blijken allen deel uit te maken van één Ame rikaanse familie, afkomstig uit Cleveland, Ohio. Het zijn een vader en moeder met dochter, schoonzoon en kleinkind. De politie wil in afwachting van het contact met de relaties van de slachtoffers nog geen na men vrij geven. Jeugdvakantieweek Terneuzen De maandag j.l. gehouden ORIËNTATIERIT had de volgende uitslag: Meisjes 8—9 jaar: 1. Ella Ver meulen en Suzankse Huigh, 2. Jeanine de Rocker en Hennie Neve, 3. Judy Rijckaert en Elvi ra Vermeulen. Jongens 89 jaar: 1. Henk Ruissen en Robbie Ouwerkerk, 2. Max van Pienbroek en Mathie Berbers, 3. Tom de Koek en Jan van den Dries. Meisjes 1011 jaar: 1. Diana Klouwers en Yolanda van Strien, 2. Nienke Smilde en Annette Veerman, 3. Jeanine Schuren en Loes de Kort. Jongens 1011 jaar: 1. Evert Elbertse en Leo Elbertse, 2. Peter v. d. Hooft en Eric Wolffen Sper- gen, 3. Ad Bom en Rinie Rie- mens. Meisjes 1214 jaar: 1. Elsbeth de Feijter en Carolien de Koeijer, 2. Els Wesdorp en Rina de Bruijne, 3. Nellie van Luik en Mar ja Gort. Jongens 12—14 jaar: 1. Rik v. Gelder en Ray van Tilborg, 2. Willie v. d. Hooft en Fons Baert, 3. Bob Hamelink en Krijn Hame link. Woensdagochtend hadden hin derniswedstrijden plaats. Hiervan luiden de uitslagen: Meisjes 8—9 jaar: 1. Marleen Leemput; 2. Olga Hoogeboom; 3. Lia van Nieuwenhuizen. Jongens 8—9 jaar: 1. Tom de Koek; 2. Paul v. d. Hooft; 3. Max van Pienbroek. Meisjes 10—11 jaar: 1. Marian de Blaey; 2. Henriëtte Post; 3. Mattie Dobbelaar. Jongens 1011 jaar: 1. Hans Johannisse; 2. Leo Koch; 3. Ton- nie Engels. Meisjes 12—14 jaar: 1. Caro lien de Koeijer; 2. Beppie Schot; 3. Jeanine Sprenkels. Jongens 1214 jaar: 1. Eddie v. d. Hooft; 2. Jan de Block; 3. Rein van Zeeland. Agenda gemeenteraad De gemeenteraad van Axel komt dinsdag 15 augustus 1967, des namiddags om 7 uur ten stadhuize bijeen ter behande ling van o.m. de volgende pun ten: Voorstel om akkoord te gaan met de uitkering in verband met de verlate inwerkingtreding van het Verhaalsbesluit aan secre tarissen en ontvangers; voorstel tot intrekking van de raadsbesluiten d.d. 27 september 1966, nrs. 671 en 672, tot ver koop van bouwgrond aan de heren J. A. D. Vonck en A. F. Kruisifikx, beiden te Axel; voorstel tot het aangaan van grondtransacties met mevrouw P. de Feijterde Regt te Axel; voorstel tot verkoop van een perceel achterterrein aan, en aankoop van een strookje trot- toirgrond van de firma F. J. Steel en Zonen te Axel; voorstel om akkoord tegaan met een wijziging van de „Be zoldigingsregeling gemeente-ont vangers Zeeland 1965"; voorstel om akkoord te gaan met een wijziging van de „Be zoldigingsregeling gemeente secretarissen Zeeland 1965"; voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Rooseveltlaan hoek Zuidsin gel, aan de heer M. de Feijter te Axel; voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Marijkestraat, aan de heer J. Wieles te Axel; voorstel tot 't vaststellen van: a. de 17e wijziging van het Al gemeen Ambtenarenregle ment; b. de 12e wijziging van de Ar- beidsovereenkomsténverorde- ning; c. de le wijziging van de Wacht geldverordening voorstel tot het nemen van een nieuw besluit, dat een be stemmingsplan in voorbereiding is voor een gedeelte van de be bouwde kom der gemeente, ten oosten van de Noordstraat en omgeving; voorstel tot het verlenen van medewerking voor de bouw van een cultureel centrum; voorstel tot het garanderen van een geldlening, aan te gaan door de Katholieke Zeeuwsch- Vlaamsche Woningbouwvereni ging, gevestigd te Hulst, ten be hoeve van de stichting van 88 premiewoningen te Axel; voorstel tot het garanderen van een geldlening, aan te gaan door de Katholieke Zeeuwsch- Vlaamsche Woningbouwvereni ging, gevestigd te Hulst, ten be hoeve van de stichting van 48 bejaardenwoningen te Axel. MEDEDELING B. en W. delen in antwoord op de door de heer Oggel in de raadsvergadering van 28 febr. 1967 gestelde vraag inzake ver lichting kruispunt Saswegrijks weg AxelSluiskil nabij deAxel- se Sassing het volgende mede: Wij hebben de N.V. Provin ciale Zeeuwsche Electriciteits- Maatschappij opdracht gegeven een lichtmast te plaatsen bij het westelijke kruispunt Sasweg rijksweg AxelSluiskil nabij de Axelse Sassing. Stamboekschapen ontvreemd Op het erf van de heer Ris- seeuw aan de rijksweg zijn 2 stamboekschapen ontvreemd. De dieren hebben een waarde van ƒ200. Van de daders(s) ont breekt ieder spoor. De rijkspoli tie stelt een onderzoek in. Wijziging telefoonnummers De telefoonnummers van 't net Breskens zullen in het vierde kwartaal gewijzigd worden van 3 in 4 cijfers. Voor het bestaan de nummer zal het cijfer 1 wor den geplaatst. Aanvoer vismijn In de week van 31 juli t/m 5 augustus werden op de vismijn te Breskens aangevoerd: 9212 kg exportgarnalen; 1006 kg pellerij garnalen; 447 kg onverkochte garnalen; 32 kg bot; 1287 kg schar; 2975 kg schol; 10.245 kg tong; 1106 kg tarbot; 215 kg griet; 265 kg gul; 175 kg rog; 260 kg poon; 113 kg makreel; 262 kg haai; 948 kg onverkochte schol; 7 kg onverkochte ma kreel; 6 kg onverkochte gul en 290 kg onverkochte poon. Agenda gemeenteraad De agenda voor de op vrijdag a.s., des avonds te 7.30 uur, te houden vergadering van de ge meenteraad, luidt als volgt: Notulen; ingekomen stukken en mede delingen; wijziging van het algemeen ambtenarenreglement en van de arbeidsovereenkomstenverorde- ning. Deze wijzigingen zijn nood zakelijk in verband met de in werkingtreding per 1 juli 1967 van de Wet op de Arbeidsonge schiktheidsverzekering en de daarmee samenhangende wijzi ging van de Ziektewet; wijziging en aanvulling van de gemeentelijke bezoldigingsveror dening voor de ambtenaren ter sekretarie en gemeentewerklie den. In deze wijziging is ver werkt de per 1 juli j.l. in wer king getreden algemene loons verhoging van 1% °/o, een en an der conform de circulaire van de minister van binnenlandse za ken d.d. 29 mei 1967 en van ge deputeerde staten van Zeeland d.d. 16 juli 1967. Tevens is in de verordening opgenomen de jaar wedde van de ambtenaar van de burgerlijke stand, welke voor heen door gedeputeerde staten werd geregeld. Verder wordt voorgesteld de jaarwedde van de gemeente-opzichter dienover eenkomstig te doen aanpassen; van gedeputeerde staten van Zeeland zijn een tweetal ont werpbesluiten ontvangen tot wij ziging van de bezoldigingsrege ling voor de gemeente-sekreta- rissen en -ontvangers, eveneens in verband met de algemene loonsverhoging per 1 juli- 1967. B. en W. stellen voor hiermee akkoofd te gaan; toekenning van een subsidie ad 90,— aan de Stichting Kath. Levensschool voor jonge werk nemers in Zeeuws-Vlaanderen te Sluiskil, ten behoeve van een uit deze gemeente afkomstige leerling, die deze school heeft bezocht; verkoop van een perceel erf- pachtsgrond aan de Gentsestraat, groot 210 centiare, kadastraal be kend sectie D nr. 3126, aan de erfpachter, de heer G. P. de Meijer alhier, voor de prijs van 3,per ma of 630,in to taal; verkoop van een perceel grond gelegen langs de grindweg in de Geertruidapolder, kadastraal be kend sectie D nr. 3447, groot 985 m2, aan de heer G. Termote ts Hoofdplaat voor de prijs van 3,per m2 of 2955,in to- taal; op vrijdag 4 augustus j.l. vond, ten overstaan van notaris G. L. de Kok uit IJzendijke de open bare veiling plaats van het per ceel Gentsestr. 88 alhier. Hoog ste bieder was de heer A. A. M. de Smet alhier met een bod van ƒ4550,—. B. en W. stellen voor de woning Gentsestraat 88, met bijbehorende grond aan hem te verkopen; grondruiltransactie met de heer H. A. M. van de Vijver, Weststraat 25, alhier. Door de gemeente moet bij deze grond ruil 'n totaalbedrag van 2627,- worden bijbetaald; verkoop aan de vereniging „Protestantsch Tehuis Rozen- oord" te Sluis van een perceel weiland ter grootte van pl.m. 1 hectare', gelegen op de z.g. „wal- le", ten noorden van de brand- vijver, „de Oude Haven", voor de prijs van 25.000,de hoop. Gemelde vereniging zal op dit perceel een nieuw bejaarden centrum stichten; aanwijzing van een plaatsver vangend lid in de commissie van bestuur, als bedoeld in de ge meenschappelijke regeling met betrekking tot het buitengewoon lager onderwijs in West Zeeuws- Vlaanderen. In de vergadering van 14 mei 1959 werd als zoda nig aangewezen de heer J. van Pamelen. B. en W. stellen voor de heer S. van Hoeve als plaats vervangend lid aan te wijzen; aanwijzing van twee vertegen woordigers in de raad van af gevaardigden, als bedoeld in ar tikel 4 onder 2 der gemeen schappelijke regeling tot instel ling van een commissie van ad vies ingevolge artikel 75 van de Algemene Bijstandswet. In de vergadering van 26 april 1965 werden als zodanig aangewezen de toenmalige wethouders, de heren A. Dijk en J. W. Verplan- ke. B. en W. stellen voor met in gang van heden als afgevaardig den aan te wijzen, de huidige wethouders, de heren G. A. Claeijs en S. van Hoeve; benoeming onbezoldigde amb tenaren van de burgerlijke stand. B. en W. stellen voor beide wet houders als zodanig te benoe men; vaststelling 3e wijziging ge meentebegroting 1967; rondvraag. Examens Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf In Hulst, Goes en Middelburg hadden gisteren de examens plaats van de stichting Vakop leiding Bouwbedrijf. Gistermiddag om twee uur kwamen in Hulst in het gebouw van de l.t.s. 13 jongens examen doen voor het bouwwerkstuk en 27 voor programma 1 (banktim- meren). De jongens werken reeds in het bouwbedrijf. Na hun driejarige l.t.s.-oplei- ding zijn ze een middag in de week de tweejarige bedrijfsop leiding gaan volgen. Na twee jaar doen ze 't school examen met landelijke examen eisen. Als een jongen slaagt voor zowel theorie als praktijk, dan ontvangt hij het aspirant-gezel- bedrijfsdiploma. In de klaslokalen van de l.t.s. te Hulst heerste een ongedwon gen sfeer, hoewel er hard werd gezwoegd op de werkstukken. In deze tijd, waarin men over weinig andere dingen praat dan vakantieplannen en vakantie ervaringen deed het ietwat vreemd aan hier jongens bezig te zien aan een examen. De heer J. Provoost, consu lent bij de stichting Vakoplei ding Bouwbedrijf, was belast met het verzamelen en verwer ken van de examengegevens. Van de zijde van het bestuur van de stichting Vakopleiding afdeling Hulst werd tijdens de examens veel belangstelling ge toond. De heer R. Bleijenbergh, voorzitter, en de secretaris, de heer P. Hemelaar, kwamen een kijkje nemen. Ook de heren E. de Bruin, P. J. Brand en E. van de Water waren .tanwezig. De heer Brand kwam uit hoofde van zijn functie als directeur van het arbeidsbureau te Hulst. De diploma-uitreiking zal plaats vinden morgen om 20.00 uur in de school, Werk voor 150 man in nieuwe fabriek Hercules N.V. Begin december zal in Middel burg in een nieuwe fabriek van van Hercules N.V. te Den Haag, (Advertentie) een vestiging van het Ameri kaanse chemisch concern Her cules Incorporated, een aanvang worden gemaakt met de produk- tie van dimethylterephtalaat (D.M.T.). De nieuwe fabriek in Zeeland zal dan werkgelegenheid bieden aan circa 150 man, die voor het werk in de nieuwe fabriek zijn aangetrokken. Begin december zal in de nieuwe fabriek worden begonnen met proefdraaien. Met de feite lijke produktie zal, naar men bij Hercules N.V. verwacht, eind maart 1968 een aanvang kunnen worden gemaakt. D.M.T. is de grondstof voor polyester-vezels en -films. Poly ester-vezels zijn bekend onder handelsnamen 'als Dacron, Ter- lenka, Trevira, Terylene, enz.; terwijl polyesterfilms op de markt worden gebracht onder de namen Mylar, Melinex, Hosti- phan, enz. Met het gereedkomen van het project te Middelburg is door Hercules N.V. in totaal bij na 100 miljoen in vaste activa in Nederland geïnvesteerd. Her cules N.V. heeft al een fabriek in Zwijndrecht. De wereldproduktie van poly estervezels neemt elk jaar met ruim 100.000 ton toe. De directie van de Hercules N.V. verwacht dan ook dat de nieuwe fabriek een goede toekomst tegemoet gaat. Aanbestedingen De directie van de rijkswater staat in Zeeland te Middelburg heeft aanbesteed: het aanleggen van een gedeeltelijke autosnel weg met bijkomende werken od de Sloedam tussen kilometer 46700 en kilometer 48500 in de gemeenten 's-Heer Arendskerke en Arnemuiden. Er waren 16 inschrijvers. De laagste inschrijver is de firma Boone en Besuyen voor ƒ1.596.000. De hoogste inschrij-1 ver de firma A. W. Wandel te Nieuwerkerk voor 2.005.000. Fregat „Van Nes" in gebruik gesteld Gistermorgen is op de werf van de koninklijke maatschappij „De Schelde" n.v. te Vlissingen het onderzeebootbestrijdingsfre- gat „Van Nes" officieel in ge bruik gesteld. De „Van Nes" is het derde fregat van de Van Speykklasse, dat gereedgekomen is. Drie andere fregatten van dit type zijn nog in aanbouw. Zoals bekend zijn de fregatten van de Van Speykklasse oorspronkelijk opgezet volgens Brits ontwerp. Er zijn echter zoveel wijzigingen in het ontwerp aangebracht, dat er volgens de koninklijke marine van een eigen Nederlands ont werp gesproken'kan worden. Bij de indienststelling van de „Van Nes" werden korte toespra ken gehouden door o.a. de staats secretaris van defensie (marine) A. van Es, commandeur R. M. Eibers, chef staf van de comman dant zeemacht en de president directeur van maatschappij „De Schelde" de heer J. W. Hupkes. De indienststelling zelf werd verricht door de aangewezen commandant van „Van Es", kapi tein-luitenant ter zee J. L. Lan- genberg. De plechtigheid werd opgeluisterd door het fanfare korps van de genie uit Vught. Geen voorrang verleend Op de Nieuwendijk verleende W. V. uit Biervliet met zijn brommer .geen voorrang aan de personenauto van A. van B. uit IJzendijke. V. liep een hoofdwonde op bij dit ongeval. Dokter Lievens ver leende eerste hulp. Beide voertuigen werden be schadigd. ZE ZATEN ERG DIEP DEN HAAG: In zijn functie als vice-voorzitter van het rampen fonds heeft dr. L. J. M. Beel dins dagmorgen de eerste serie Rode Kruispostzegels gekocht. Op de foto dr. Beel die heel diep in z'n portemonnee moest grabbelen om de benodigde f 1,75 tevoorschijn te halen. Rechts de voorzitter van het Rode Kruis jhr, G. Kraijenhof. (ADVERTENTIE) NED. HERV. KERK Aangenomen naar Steenber gen (N.-Br.) drs C. van Evert, laatstelijk predikant Oldemarkt- Paaslo, thans leraar cultuurge schiedenis van het christendom aan het atheneum te Lochem, eerder predikant te IJzendijke. Geen roest, geen vet, geen vuil meer op uw kookplaten. Electrol maakt de kookplaten schoon en beschermt tegen roest. Een doosje - met speciale inwrijfdons is genoeg voor één jaar. 12) „Je moet moord eigenlijk nooit als regel beschouwen," vond Ter ry droog, en hij nam een grote slok. Dr. Gants schoot in de lach, en vroeg: „Hebt u wel eens opge merkt, hoe weinig „regel" er eigenlijk in het leven is?" „Dit was ook geen regel," her nam Burgheem. „Natuurlijk niet. Maar hier betrof het iets anders. Deze twee mannen leefden zo volkomen langs elkaar heen, ze negeerden mekaar zo abso luut, dat ze daardoor automatisch uit elkanders buurt bleven." „Het is toch bekend, dat ze die middag verschil van mening heb ben gehad," voerde ik aan. Mr. Burgheem knikte naden kend en nipte van zijn glas. Ik had een helder ogenblik, en vroeg nog: „Hadden ze geen ge meenschappelijke vijanden?" Terry schopte me onder de ta fel. Blijkbaar was ik niet holder genoeg, om naast hun grote gees ten uit te blinken. Maar Burg heem glimlachte tegen me en antwoordde: ,Ik zou de situatie niet beter kunnen tekenen, dan door te zeggen: Nee. Ze hadden geen gemeenschappelijke vijan den." DOOR OLAF J. DE LANDELL Terry viel hierover. Het is zijn vak, over de dingen te vallen. Hij zei: „Drukt u zich nu niet een beetje onhandig uit?" De ander nam hem kalm op en zei: „Het lijkt erop. Dat geef ik toe. Maar ik wilde alleen maar zeggen, dat ze zo weinig met elkander hadden uit te staan, dat ze niét eens dezelfde mensen ken den." „Behalve dan het personeel," voerde ik aan. Ditmaal bleef de schop onder tafel achterwege. Dr. Gants vroeg: „Kent -u bei den Henri van Doff intiem?" „Och," ontweek Terry, „in tiem dat is zo'n onbegrensde uitdrukkingHij lachte tegen de arts en wees uitnodigend naar de fles waardoor hij handig de aandacht afleidde. Burgheem scheen dit wel te bemerken. Hij zei: „Ik heb de ge- neesheer-direkteur van het zie kenhuis opgebeld. Hij acht het niet gevaarlijk voor de zieke, als u hem morgenochtend zoudt wil len zien en spreken. Als u hem maar niet te erg opwindt." „Natuurlijk niet, die arme keerl" antwoordde Terry warm. „U wordt bevoorrecht," zei dr. Gants, „want madame Enbourg heeft hem nog niet mogen zien." Hii leek iets van onze aanwezig heid in Aerdenberg te begrijpen. „Bezoek van een vrouw, en dan vooral van een beminde, is ook iets heel anders, dan een goe de kennis, die even komt kijken," sneed Terry hem de pas af. We moesten er allemaal om lachen, en dr, Gants ging er niet verder op in. Hij stond op en nam afscheid, daar volgens zijn zeggen thuis zijn eega wachtte met het dagelijks brood. Toen hij weg was, vroeg Terry aan Burgheem: „Hoe oud zijn de beide broers Van Doff?" „Henri is drieëndertig," deel de de advocaat mee, „en Martijn was vijfendertig." „En hoe oud," vroeg Terry bot weg, „is madame Enbourg?" Even knepen de oude ogen wat dicht, voordat het kalme ant woord kwam: „Ik heb haar nooit naar haar leeftijd gevraagd. Maar ik zal u aan haar voorstel len, dan kunt u dat zelf doen." Hij stond op en gebaarde naar de deur. We gingen met hem mee. Toen we in het primitieve halletje kwamen, zweefde juist een elegante gestalte de trappen af: de dame in kwestie. We werden ,door Burgheem ge ïntroduceerd, en zeiden om beur ten „Ravi, madame." Ze drukte ons de hand, toen Burgheem ons voorstelde als oude bekenden van Henri. Haar stem, zacht en diep, zong: „Enchantée, messieurs", on ik kon me, toen ik het prachtige figuur, de blan ke huid en de schitterende ogen zag, dadelijk voorstellen, dat Henri van Doff met deze dame naar een bal masqué had gewild. Ze lachte bepaald mooi, en haar haar was van een diepblauw- bruin, zoals ik nooit eerder had gezien, hoewel het volgens Terry, expert in alle mogelijke bijzon derheden, de natuurlijke kleur moest zijn. We waren eigenlijk allebei verrukt. „Oh," zuchtte ze, „vous êtes venus pour sauver mon petit Henri?..,." en ze schonk ons allebei een blik, die ik tot in m'n tenen meende te voelen. Het leek me lang niet onmo gelijk, dat de heren Van Doff om deze vrouw ruzie hadden gekre gen. Was ze het niet ten volle waard?Ik geloof niet, ooit zo'n buitengewoon knappe ver schijning gezien te hebben, van Frangaises gesproken. Want Frangaises zijn over het alge meen wel charmant en elegant en zelfs meeslepend, maar niet zo zeer mooi. Deze was echter van een filmstar-achtige schoonheid, wat nog geaccentueerd werd door haar eenvoudige japon van diep-groen fluweel. Het enige wat uit de toon viel was een blau we striem, die dwars over alle vingers van de rechterhand liep: waarschijnlijk een gevolg van het ongeluk. We gebruikten met elkaar het diner. Madame Enbourg, mr. Burgheem, Terry en ik. Mijn neef bestond het geestig te zijn in het Frans, waarom ik hem benijdde, want madame lachte enige malen zeer hartelijk en welluidend om hem. Maar het was al een genot, haar te zien, en meer mocht ik als 33 van Terry niet verlan gen, vond ik. (Wordt vervolgd.) Gerald Ford uit Michigan, leider van de republikeinse fractie in het huis van afgevaardigden, heeft dinsdag het regeringsbeleid in de oorlogvoering in Vietnam bekriti seerd. Ford, een verklaard voorstander van handhaving der bombardemen ten op Noord-Vietnam, verzette zich tegen de beperking van het aantal luchtdoelen en beweerde dat tweederde van de mogelijke doelen in het noorden nog nooit aange vallen was. Zo zou tot dusver 90 procent van de industrieproduktie, 75 procent van de olievoorraad en 60 procent van het verbindingsnet van Noord-Vietnam gespaard zijn gebleven. Ford sprak zich ook uit tegen uitbreiding van de Amerikaanse troepensterkte in Vietnam en eiste een herziening van het militair be leid in de oorlog, om een eind te maken aan wat hij „deze bloedige zaak" noemde. In antwoord op de kritiek van Ford heeft minister van defensie Robert McNamara verklaard dat het doel van de bombardementen niet het uitlokken van een nog he viger oorlog, maar intoming van de toevloed van mensen en mate riaal uit Noord-Vietnam naar het zuiden is. Ook worden volgens de minister door de beperking van de bombardementen onnodige vernie tiging en Verliezen onder de Noord- vietnamese burgerbevolking voor komen. Door een storing in de stroom voorziening zijn de spoorwegen gistermiddag kwart voor twaalf ernstig gehandicapt op enige be langrijke baanvakken in het noorden en oosten van het land. De baanvakken ZwolleGronin gen, ZwolleLeeuwarden, Zwol leDeventer en DeventerEn schedé hadden geen spannnig op de bovenleiding, waardoor alle treinen op deze trajekten stil stonden. Op de trajecten ZwolleGro ningen en ZwolleLeeuwarden werden dieseltreinen ingelast. Omstreeks één uur 's middags is het treinverkeer in het oosten van ons land weer op gang geko men. Het baanvak Hengelo Oldenzaal kon pas om kwart over één worden bereden. De reizi gers hebben vertragingen tot 45 minuten opgelopen. Om 14.20 uur gistermiddag was de situatie op het gebied der stroomlevering in het noorden en oosten van het land weer nor maal. Van de zijde van de IJsselcen- trale is meegedeeld, dat er iets haperde in de centrale Harculo, maar men tast nog in het duister voor wat betreft de aard van de storing daar. (ADVERTENTIE) Heden werd, nog vrij onverwacht, van onze zijde weggenomen onze geliefde Moeder, Oma, Huis genote, Zuster, Behuwdzuster en Tante Weduwe van Reinier Loof, op de leeftijd van 54 jaar. Oostburg: G. LOOF A. M. LOOF—DE GUESQUIÈRE Jacqueline - Anja - Tilly Terneuzen: A. GEENSEN. Terneuzen, 9 augustus 1967. Eikenstraat 17. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. zater dag 12 augustus, des n.m. 1.30 uur, na voorafgaan de rouwdienst in de aula, aanvang 1 uur. i

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2