PROVINCIAAL NIEUWS Bombardementen op Noord-Vietnam moeten worden voortgezet Nederlandse zeesleper vindt na drie dagen speuren ronddrijvend Liberiaans vrachtschip Burgerlijke stand BEIiRSOVERZICHT opeen nieuwe fiets Taylor en Clifford terug Pagina 2 Aardenburg Breskens Axel Groede Nieuwvliet Sas van Gent Z.L.M. benoemt recreatie- commissie Sluis IJzendijke Hawker Siddeley staat niets van winst af Japans blad meldt „afslachting" van Russische divisie Bus in ravijn gestort in Zuid-Slavië Terneuzense Jeugd-vakantie- week ging van start Infiltratie op Cuba Veel verdrinkings- gevallen in Japan Hefschroef vliegtuig bij Marseille verongelukt P.N.I.-leiders gearresteerd Muiterij in Jemen? Vliegtusgbotsing in New Hempshire CATHARINA GEERTRUIDA SCHIEMAN, DE VRIJE ZEEUW Maandag 7 Dinsdag 8 augustus 1967 Onder brommer terechtgekomen In de Herendreef is de 8-jarige W. van V. door onbekende oor zaak van zijn fiets gevallen toen op het zelfde moment een brom mer, bestuurd door F. van B. uit Eede. Het jongetje liep hierbij een hersenschudding op. Dokter Van 't Hof verleende eerste hulp en bracht V. naar het ziekenhuis te Oostburg. Autobotsing Op de rijksweg Breskens- Schoondijke kwamen twee per sonenauto's met elkaar in bot sing toen een personenauto be stuurd door A. P. uit Vlissingen naar rechts moest uitwijken. Op dit zelfde moment reed de Buit- ser D. naast hem. Een aanrijding met materiële schade was het gevolg. Bromemr uitgebrand Op het Veerplein aan de oude haven is de brommer van A. D. uit Nieuwvliet totaal uitgebrand. Vermoed wordt dat onbekenden de brommer hebben aangestoken. De schade bedraagt 300. Tractor tegen auto Vrijdagmiddag omstreeks 14.15 uur verleende P. D. uit Zaam- slag met een tractor op de krui sing Kruisweg—Koegorsstraat geen voorrang aan de van rechts komende personenauto, bestuurd door L. F. Ch. M. T. uit Zuid- dorpe, waardoor een botsing ontstond. De auto werd hierbij zwaar beschadigd. Auto slipte tegen lichtmast Zaterdagmorgen omstreeks 6.10 uur slipte een personenauto, be- stuurd door J. A. R. de M. uit De Klinge (B.), komende uit de richting Sluiskil op de Zuidsin gel. Hierbij botste de auto tegen een lichtmast, die werd ontzet. De auto werd geheel vermeld. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. Jeugdvakantieweek De vakantie-kinderweek die gehouden werd onder auspiciën van de plaatselijke V.V.V. eindig de zaterdagavond met een mas sale optocht van ca. 300 kinde ren. Zij werden daarbij uitgeleide gedaan door de plaatselijke drumband en waren getuigen van een groot kampvuur, dat het, eind symboliseerde van een week vol vakantiegenot dat, me de dank zij het voortreffelijk weer, ten volle tot zijn recht kwam. Dansdemonstratie Op het speelplein van de o.l.- school gaf de folkloristische dansgroep „Kas Porgo" uit Goes een dansdemonstratie waarbij de deelnemers gekleed waren in originele Bevelandse kleder dracht en begeleid werden door accordeonmuziek. De heer Ver- wert gaf voor de talrijke kijkers naar dit folkloristisch gebeuren uitleg. Het programma kon worden gegeven met medewerking van de plaatselijke V.V.V. Grote drukte op de Westkade tijdens weekeinde Het afgelopen weekeinde vorm den zich op de Westkade te Sas van Gent herhaaldelijk lange rijen auto's. Naarmate de stroom van auto's met vakantiegangers en zondagsrijders groter werd en onze zuiderburen huiswaarts keerden werd de wachtende rij auto's groter. De filevorming werd veroorzaakt doordat op de Westkade ter hoogte van de Sta tionsstraat slechts één weghelft berijdbaar is wegens werkzaam heden aan de weg. Soms stonden de rijen auto's tot aan de Stijf- selfabriek en nog verder. De stroom van auto's naar Belgie was uiteraard groter dan anders om. Ook in Sas van Gent zelf heerste een grote drukte, voor namelijk van Belgische bezoe kers die een flinke aanval deden op de mosselvoorraad van Sas van Gnt. Bezoek zwembad In de maand juli brachten 28.914 bezoekers een bezoek aan het Sasse zwembad. Per 31 juli 1967 werden 56.091 bezoekers ge registreerd in dit seizoen. De 1688 bezoekers op 18 juli j.l. vormden een record, maar er waren ook enkele topdagen met 1684 bezoekers. Van de 31 dagen waren er de helft met meer dan duizend bezoekers. Men heeft in de maand juli temperaturen kunnen meten van het water van 24 graden. Vaak noteerde men een buitentemperatuur van 30 graden. Bij dezelfde weersom standigheden zal men spoedig de 75.000 bezoekers bereikt hebben. Toneelvereniging leeft op Na enkele jaren van non-ac tief gaat de toneelvereniging „Excelsior" weer voor het voet licht treden. Men is nog wel niet met de repetities begonnen maar in de onlangs gehouden jaarver- Landbouw en recreatie hebben naar het oordeel van het bestuur van de Zeeuwse Landbouwmaat- schappij een groot aantal raak vlakken. Vele landbouwers zijn werkzaam in de recreatie, gedeel telijk of geheel; anderen denken er over om met recreatie te beginnen. Het bestuur heeft zich gerealiseerd, dat ook in het verleden velen reeds een beroep deden op de diensten van de maatschappij voor een voorlichting en begeleiding in zaken recreatie betreffende. Voor een goede dienstenver lening achtte het bestuur het nood zakelijk om over te gaan tot de in stelling van een vaste recreatie commissie van de Zeeuwse Land- bouwmaatschappij, die tot taak zal krijgen het bestuur te adviseren in recreatie-aangelegenheden. Tot leden in deze commissie zijn benoemd de heren J. Mol te Kam perland. D. Kluyfhout te Koude- kerke. K. J. Schippers te Kamper land, P. de Visser te Aagtekerke, H. J. v. d Zande te Nieuwerkerk, J. C. de Feijter te Burgh, F. Dees te Cadzand, P. Riemens te Nieuw vliet, H. van Gorsel te Oud-Vosse- meer en J. D. Haak te Hoek. Het voorzitterschap van de commissie zal worden bekleed door mr. E. Wage, terwijl het secretariaat in handen zal zijn van de heer L. A. Nobels. (Advertentie) gadering werd toch besloten om in de maand augustus aan te vangen met de repetities van een toneelstuk. Welk stuk men in het licht der schijnwerpers zal brengen staat nog niet vast. Carillonconcerten Door prof. Delmotte uit Oost ende zullen a.s. woensdagmiddag en -avond de volgende beiaard concerten ten gehore worden ge bracht: Middagconcert: 1. Nabucco: Slavenkoor (Verdi) 2. Sérénade (Heykens) 3. Wagneriana (selectie van Delmotte) 4. Danse Hongroise 5 (Brahms) 5. Alblumblatt, pour Elise (Beethoven) 6. Home, sweet home (Bishop) 7. Blumenlied (Lange) 8. Volksliederen 9. Carmen: de Don José (Bizet) Avondconcert 1. La Bohème: introduction (Puccini) 2. Lentelied (Mendelsohn) 3. Czardas (Monto 4. Suite Oriëntale (Popy) 5. La Prophete: Kroningsmars (Meijerbeer) 6. Allegro uit de „Kindersin- fonie". 7. The last rose of summer (old song) 8. Volksliederen 9. Faust: Salut, demeure chaste et pure (Gounod) Geen voorrang verleend Doordat een Belgische bus be stuurd door A. V. uit Sleidinge geen voorrang verleende aan een personenauto, bestuurd door S. uit Terneuzen, ontstond een aan rijding tussen S. en een achter hem rijdende auto van M. M. uit Antwerpen. Beide voertuigen werden beschadigd. Op de Mauritsweg kwam J. R. uit IJzendijke met zijn personen auto in aanraking met de dames B. en V., beiden uit Hoofdplaat, die met hun fiets vanuit het zwembad de weg opkwamen. Bei de dames werden aan hun linker been gewond terwijl het zoontje van mevr. V., dat achterop zat, licht werd gewond. Na drie dagen en nachten zoeken in de Golf van Bengalen is de zee sleepboot „Friesland" er in de nacht van vrijdag op zaterdag in geslaagd het grotendeels uitge brande Liberiaanse vrachtschip „Angelina" te vinden. Ot> 31 juli was op de „Angelina" (7229 ton, die leeg onderweg was van Madras naar Vizakhapatnam), brand uitge broken in de machinekamer. Dit gebeurde op 85 mijl ten oost-noord oosten van Madras. Door de brand en de explosies die erop volgden kwam één lid van de bemanning om het leven. Op 1 augustus wer den de overige opvarenden opge pikt door het vrachtschip „Golden Phoenix". Inmiddels was na de eerste nood melding de 3000 pk sterke „Fries land" van de N.V. Bureau Wijsmul ler, onder commando van kapitein T. Hoek, uit Colombo vertrokken. Op de ochtend van 2 augustus be reikte de IJmuidense zeesleper de positie waar de „Angelina" in brand was geraakt. Van hieruit be gon de speurtocht naar de afge dreven Liberiaan, die drie etmalen zou duren. Het gebied waar men het gezochte schip vermoedde, werd met slagen van 100 tot 180 mijl afgezocht. Vrijdagnacht, toen men er al van overtuigd begon te raken, dat de „Angelina" was ge zonken toonde de radar een nieuwe grote echo. 's Nachts om half drie, bij slechte weersomstandigheden (windkracht 6 tot 8), stiet de „Friesland" op de ronddrijvende „Angelina". Het schip bleek ruim 200 mijl in noordoostelijke richting afgedreven te zijn. Zaterdag zijn bergingsmateriaal, sleepgerei en brandblusmateriaal aan boord gebracht. Zondagmorgen hoopte men een sleepverbinding tot stand te brengen om vervol gens met de „Angelina", waarvan de bovenbouw en de machinekamer geheel zijn uitgebrand, de reis naar Madras (400 mijl) te beginnen. De Britse vliegtuigfabriek van Hawker Siddeley die beschudigd is van het maken van buiten sporige winst op een contract met het ministerie van defensie in Londen, heeft laten weten dat 'er geen sprake van is dat zij iets aan de regering terugbetaalt. Volgens de maatschappij had zij opdracht voor de Britse ma rine bommenwerpers van het type Buccaneer te maken. Met deze order was een bedrag van 780 miljoen gulden gemoeid. De winst zou ongeveer 95 miljoen gulden, of 12 procent bedragen. In de afgelopen week had een parlementaire commissie waarin alle partijen zijn vertegenwoor digd, de mogelijkheid geopperd dat de winst te hoog zou zijn, omdat wellicht de ramingen be treffende de post arbeidslonen en de vaste bedrijfskosten om streeks 30 procent te hoog zouden zijn. Enkele andere ondernemingen hebben eerder naar aanleiding van dergelijke kritische geluiden van de betrokken commissie een deel van hun winst terugbetaald. DODE EN VIER ERNSTIG GEWONDEN BIJ FRONTALE BOTSING Op de weg langs de Zuid-Wil lemsvaart in de gemeente Neder- weert zijn vannacht twee auto's door nog onbekende oorzaak fron taal tegen elkaar gebotst. De vijf inzittenden van de ene auto liepen ernstige verwondingen op. Eén van hen, de 19-jarige voe ger H. A. van den Akker uit Erp, overleed later in een ziekenhuis in Weert. De drie inzittenden van de tweede auto werden licht gewond. De eerste kavaleriedevisie van het Russische leger zou „afge slacht" zijn in het grensgebied met de Chinese provincie Sing- kiang, zo heeft de correspondent van het Japanse blad „Mainitsji Sjimboen" van een muurkrant in Peking vernomen. De correspondent meldde geen verdere bijzonderheden over het incident. Volgens het Japanse blad heb ben zich aan de Russisch-Chinese grens kleine schermutselingen afgespeeld, maar dat het in het betreffende gebied rustig was geweest na de spanningen in ver band met het vertrek van Chi nese studenten uit Moskou in het voorjaar. Het blad acht het mo gelijk dat de autoriteiten te Oei- goer verantwoordelijk zijn voor het bericht in een muurkrant. Oeigoer heeft aktiviteit van anti- maoistische groeperingen gekend en staat thans onder bestuur van een zekere Wang En-Mao, wiens betrekkingen met de aanhangers van Mao „delicaat" worden ge noemd door „Mainitsji Sjim boen". Een bus met vakantiegangers is zondag tussen Serajewo en Split in Zuid-Slavië van de weg geraakt en 30 meter omlaag ge stort. Zes inzittenden werden ge dood en 27 gewond, voor vier daarvan bestaat levensgevaar. Hedenmiddag om half twee is een aanvang gemaakt met het af werken van het programma van de jeugd-vakantieweek 1967. Gestart werd met een oriëntatie- rit, waarvoor de deelnemers in drie leeftijdsgroepen waren ingedeeld. Op de foto een overzicht van de vele deelnemers in het Zuidersport park. Cubaanse militairen hebben een groep „contra-revolutionai ren" gevangen genomen, die per schip uit de Verenigde Staten waren gekomen en op het wes telijk deel van het eiland waren geland. Volgens de Cubaanse verklaring waarin dit werd be kendgemaakt, had de groep een grote hoeveelheid wapens en ra diozenders bij zich. Zii zouden van plan zijn geweest Cubaanse leiders te vermoorden, sabotage te plegen en opstanden te orga niseren. In het afgelopen weekeinde zijn in geheel Japan 160 mensen bij het baden verdronken. Het is op het ogenblik zeer warm in het land. Sinds het vakantieseizoen op 1 juni begon zijn al bijna 1600 Japan ners door verdrinking om het leven gekomen. Van- ongeveer honderd vermisten wordt aangenomen dat zij eveneens zijn verdronken. F.en aroot, in de Sowjet-Unle gebouwd hefschroefvliegtuig is zondag bij de bestrijding van een bosbrand in de omgeving van Mar seille neergestort. De ongeveer zes inzittenden zijn vermoedelijk om gekomen. Er blijken negen mensen te zijn omgekomen, onder wie zeven Rus sen. Het hefschroefvliegtuig met deze negen inzittenden was met de bestrijding van de brand bezig toen het neerstortte en ontplofte. De MI-6 werd gedemonstreerd voor de brandweer van Marseille en kwam daarbij te dicht bij de brand, trachtte een paar hoogspan ningskabels te ontwijken en stortte neer. BIERVLIET Geboren: Lucy P. L., d. van K P. M. van de Vijver en M. A. Cam- maert; John-Peter B., z. van B. J, van der Slikke en M. S. Jansen. Overleden: J. de Visser, 4 maan den; J. A. Kostense, 68 j. Huwelijks-voltrekkingen: Th. G. van Vooren, 28 j., en J. M. A. de Meijer, 24 j.; J. P. van Landschot, 21 j., en M. L. Mercy, 19 HOEK Huwelijks-aangiften: 10 juli. Pie- ter J. Risseeuw (won. te Breskens), 23 j., im, en Catharina J. Meeusen, 23 j., jd; 14 juli. Luuk R. A. J. Pie- ters (won. te Philippine), 22 j., jm, en Cornelia S. Remeeus, 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen: 7 juli. Meeuwis Boogert (won. te Zaam- slag), 25 j., jm. en Tanneke E. Haak, 23 j., jd; 28 juli. Pieter J. Risseeuw (won. te Breskens), 24 j., jm, en Catharina J. Meeusen, 23 jd. Geboren: 4 juli. Ronald Laurent Leon, z. van Gaston R. P. Dijse- liinck en Jessica E. D. Smolenaers; 18 juli. Johanna Adriana Janna, d. van Gilles; 24 juli. Johannes, z. van Dieleman; 24 juli. Johannes, z. van Marinus Florussen en Maria K. van Hoorn (geb. te Terneuzen). Overleden: 14 juli. Jan Buijze, 87 j„ wedn. van S. J. Liebens (overl. te Terneuzen); 16 juli. Pieternella H. de Reu, 55 j., wed. van J. J. de Meijer (overl. te Oostburg). Generaal Maxwell Taylor en Clark Clifford, die in opdracht van president Johnson een rond reis hebben gemaakt langs de hoofdsteden van Amerika's bondgenoten in Vietnam, zijn zaterdag in Washington terug gekeerd. In een verklaring tegenover de pers zei Clifford dat alle bondgenoten het er over eens zijn dat de bombardemen ten moeten worden voortgezet, in de huidige omvang of mis schien nog wel op grotere schaal. De voormalige Indonesische pre mier Ali Sastroamidjojo en twee andere leiders van de nationalisti sche partij P.N.I. zijn volgens een bericht van het Indonesische dag blad „Ampera" gearresteerd omdat zij gepoogd zouden hebben ex-pre sident Soekarno weer aan de macht te brengen. Ampera is de spreekbuis van het Indonesische verbond van vakver enigingen, dat sterk gekant is tegen de P.N.I. De gearresteerde leiders van de P.N.I. zouden pogingen in het werk gesteld hebben om op 17 augustus de Indonesische onaf hankelijkheidsdag een massa bijeenkomst te organiseren waarbij Soekarno het woord zou voeren. Ampera maakt melding van plannen om Soekarno en de voor malige Indonesische vice-president, Mohammed Hatta, die in 1945 ge zamenlijk de Indonesische onafhan kelijkheid hebben uitgeroepen, als sprekers uit te nodigen. Sastroadmidjojo is algemeen voorzitter geweest van de Soekar- no-gezinde P.N.I. Hij moest aftre den na de staatsgreep van 1965 wegens kritiek op zijn linkse op vattingen. Sastroamidjojo, die tot de staatsgreep een vooraanstaande politieke figuur in Indonesië is ge weest, verdween daarna geleidelijk van het politieke toneel. Vandaag is in Djakarta bekend gemaakt dat de waarnemende In donesische president, generaal Soe- harto, aan de vooravond van onaf hankelijkheidsdag in het parle mentsgebouw een rede zal houden. Soekarno placht op de onafhanke lijkheidsdag zelf zich tot een groot publiek te richten voor het Mer- deka-paleis in Djakarta. Volgens de Zuidarabische ra dio, die onder regeringstoezicht staat, zijn militairen van een leger dat in Jemen wordt opge leid voor strijd tegen de Zuid arabische federatie, onlangs in verzet gekomen tegen hun Egyp tische officieren. Er waren gevechten uitgebro ken tussen het 600 man sterke „bevrijdingsleger" en Egyptische versterkingen. De moeilijkheden deden zich 12 dagen geleden voor nabij Taiz, Jemens tweede stad. De radio maakte geen bijzonder heden bekend. Het „bevrijdingsleger" was op gericht door het „front voor de bevrijding van bezet Zuid- Jemen". Zij hadden overal gelijke op vattingen over de toestand in Vietnam geconstateerd en eens gezindheid om de oorlog voort te zetten. Taylor1 en Clifford hebben be zoeken aan de hoofdsteden van Zuid-Vietnam, Thailand, Aus tralië, Nieuw-Zeeland, de Phi- lippijnen en Zuid-Korea ge bracht. De bedoeling was het Amerikaanse standpunt uiteen te zetten en de ideeën der bond genoten te horen. Het was voor al een kwestie van wederzijdse informatie, aldus Clifford. Generaal Taylor verklaarde dat zij niet naar Zuidoost-Azië waren gegaan om meer militai ren voor de strijd in Vietnam te krijgen. Hij zei dat men het erover eens is dat er een nieuwe topconferentie der bondgenoten over Vietnam moet komen. Da tum en plaats zijn echter nog niet vastgesteld. Clifford deelde nog mee, dat alle aspecten van de oorlog in nam vechten, aldus generaal de economische en pacificatie problemen. Nadat Taylor en Clifford aan president Johnson verslag had den uitgebracht, zeiden zij op een persconferentie dat hun op reis steeds weer was gezegd „dat de oorlog ten onrechte een Zuid- vietnamese oorlog wordt ge noemd en dat gesproken zou moeten worden van de „Zuid- oostaziatische oorlog". Op een vraag of dat de mogelijkheid van uitbreiding van het conflict zou kunnen inhouden, antwoordde Clifford dat het slechts inhield dat Zuid-Vietnam van invloed zou zijn op de toestand in ge heel Zuidoost-Azië. Generaal Taylor zei niet te willen voorspellen dat meer mi litairen naar Vietnam zuilen worden gezonden door de bond genoten, maar hij en Clifford gaven te kennen dat zij opvoe ring van de troepensterkten verwachten na meer besprekin gen met de betrokken ïanden. De tijd is aangebroken voor een „maximale inspanning" door de zes geallieerden die in Viet- Vietnam waren besproken, ook Taylor. Beursnlein 5 heeft gisteren de nieuwe beursweek kunnen inzet ten met een liehtverdeelde stem ming bij de opening voor de in ternationale waarden. Alleen AKU lag aanvankelijk zwak in de markt met een eerste verhan deling op 54, tegen vrijdag als slotprijs 55,20. Later trok de nrijs in deze hoek aan tot 54,70. Mor gen, dinsdag, maakt AKU in de morgenuren de 2e kwartaal cijfers 1967 bekend. De beurs is ten aanzien van deze cijfers niet optimistisch doch ziet er met grote belangstelling naar uit. PhiliDs was goed prijshoudend op 98. Unilever verbeterde een gulden tot 92,20 om later verder uit te lopen tot 92,40. Dit ondanks het feit, dat de grote verkoper van de laatste dagen in Unilever wederom met aanbod in de markt was. Kon. Olie was vast op 132,70. De handel in alle hoe ken was gering. De vraag kwam grotendeels van het publiek. Hoogovens werd 2 gulden lager geadviseerd op 88. KLM moest een groot gedeelte van het forse koersherstel van vrijdag weer nri.isgeven omdat dit fonds in Wallstreet ruim 2 dollar lager sloot. Wallstreet bad vrijdag geen nadelige gevolgen van de aan gekondigde belastingverhoging met 10 pet. De markt sloot er goed prijshoudend en voor de Nederlandse fondsen goed gedis- Twee kleine vliegtuigjes zijn zondag met elkaar in de lucht in botsing gekomen en neergestort toen zij trachtten te landen op het vliegveld van Laconia in de Ame rikaanse staat New Hampshire. Vijf personen drie mannen en twee vrouwen kwamen bij het ongeluk om het leven. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Algemene kennisgeving. Tot mijn diepe droefheid werd heden na een langdurig geduldig gedragen lijden van mij weg genomen mijn geliefde en zorgzame Moeder, Be huwdzuster en Tante Wed. van Jozias de Kraker, op de leeftijd van 64 jaar. J. DE KRAKER. Terneuzen, 7 augustus 1967. Leliestraat 4. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. don derdag 10 augustus, des n.m. 2.15 uur poneerd, behalve dan voor KLM. De scheepvaartsector was ge makkelijker met weinig zake1 Voor de cultures werden hogere koersen bedongen. De staats- fondsenmarkt stond wederom onder druk. Dit door de 6 rente- spaarbriefleningen van de B.N.G. plus de 6% pet. lening van de Staatsmijnen groot 100 min. tegen 98% pet. De hardnekkige geruchten ter beurze over een bod op de aan delen en certificaten van de Hol- Iandsche Bank-Unie door een andere grote bankinstelling zijn door de H.B.U. pertinent tegen gesproken. Van besprekingen te dien aanzien is geen sprake, al dus de H.B.U. Vrijdag werd in dit fonds voor nominaal 366.400 omgezet met een koersstijging van vier punten tot 198. Op de incourante markt werd getracht voor de eerste maal te handelen in aandelen Vrumona (frisdranken). Het aanbod was echter te gering tegenover de vraag. Volstaan werd met een biedkoers van 200. K.L.M. gaf tien gulden prjjs tot 324. Aanhoudende lokale vraag in een dunne markt deed de koers voor Philips oplopen tot 99.60, die voor Kon. Olie tot 133.60. In de le periode boekten 6 tot 10 punten winst: Bührmanm, Ned. Gist, Meelfabrieken, Carp Sigaren, Hero, Hoogenstraten, en Fokker. Rommenhöler was tien punten hoger niet aan te komen. Billiton verbeterde 2,40. Aan de verlieszijde met vijf tol acht punten noteerden wij: Kon. Papier, Lijm Gelatine, Uerecht.se Asfalt, Brocades, Bensdorp en Ver. Touw. Udenhout was vijf punten lager niet af te komen door de drastische dividendver laging. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag 1126 slachtrunde- ren en 278 varkens aangevoerd. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. ƒ4,30 4,55, le kwal. 3,804,15, 2e kwal. 3,40—3,70,3e kwal. 3,25 3,40; Varkens: extra kwal. 2,102,12, le kwal. 22,10, 2e kwal. 1,851,95, 3e kwal. ƒ1,75ƒ1,80; Stieren 3,80 4,45; Worstkoeien 3,253,45; Slachtzeugen 1,55—1,65; Zware varkens 1,65—1,70. Alles per kg- De aanvoer van slachtrunderen was iets korter, de handel tamelijk, de prijzen even stijver. De aanvoer van varkens even kleiner met rede lijke handel en gedrukte prijzen.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2