Eugenie kaas uit het vuistie i Hoe en waarom negeroproer 3gM twF i wil fe s nnrmaoA S.E.R.-C0MMISSIE OVER E.E.G.-STEUHMAATREGELEN VERVOERONDERNEMINGEN WATER OVERLAST IN DEN HAAG BEURSOVERZICHT g De broederschap van de bronzen draak 3 U 9 RADIO EN TELEVISIE Pagina 6 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 4 augustus 1967 Br'llr AGENT VAN POLITIE GESTOKEN Cijfers Blanke winst Woeker Beloofd VERKEERSDODE IN ITALIË VERMISTE NEDERLANDERS WEER TERECHT AANRANDINGEN Nabeur skoersen TWEE DODEN BIJ FRONTALE BOTSING Een agent van politie is gister avond in Amsterdam door een jongeman met een mes gestoken. De jongeman maakte deel uit van 'n groepje jongelui, die zich gewoonlijk rond het monument op de Dam verzamelen. Toen het was gaan regenen hadden de jongelui zich teruggetrokken onder het zogenaamde „Beurs- poortje", een afgesloten ruimte. De politie bereikte klachten over het gedrag van deze jongelui, waarop twee agenten zich daar heen begaven en de jongens en meisjes wegstuurden. Aanvanke lijk gebeurde dit zonder incident, totdat plotseling een van de jon gelui zich omdraaide, een stiletto trok en daarmee naar een van de agenten stak. De agent kon de steek goeddeels ontwijken, maar werd toch vrij ernstig aan zijn oor geraakt. De jongeman zag kans in de verwarring, die daar op volgde, de benen te nemen. De agent werd door zijn collega naar 't Binnengasthuis gebracht, waar hij werd behandeld. w BS H M M 6» m m H M Hoe konden de oproeren in de grote Amerikaanse steden ont staan en hoe voorkomen we ze in de toekomst? Die twee vragen moet het of ficiële onderzoek in de Verenig de Staten nu gaan beantwoor den. Niet zozeer na Detroit en Newark, maar na nu al in totaal over de dertig uitbarstingen in negerwijken van steden door het hele land, die al tachtig doden en meer dan tweeduizend gewon den hebben gekost. Veel nieuws kan de officiële commissie niet toevoegen aan wat al bekend is. Het lange ver haal hoe in de Amerikaanse ste den de misère uitgroeide tot botte wanhoop is al eerder ver teld. De vraag is slechts hoe de volksvertegenwoordiging in Wa shington reageren zal en vooral hoe de burgerijen hun gemeen tebesturen zullen dwingen te reageren. Het verleden geeft niet veel hoop. Vooral nadat lieden als Stokeley Carmichael de kreet „Zwart aan de macht" gingen prediken heeft angst en ontzet ting de blanken juist nog veel meer weerhouden iets over te hebben voor de getto-bewoners, die men ging zien als een soort verraders aan het nationale ideaal, zeker nu Carmichael zich ophoudt in gezelschap van Cas tro en andere vijanden van de Ver. Staten. Een man als de leider van de machtige vakbond van arbeiders in de auto-industrie, Walther Reuther, ziet het wat helderder: „De bezitlozen in onze grote ste den zijn uitgesloten van onze samenleving. Wie vërwacht dat ze zich wel zouden houden aan onze regels, houdt zichzelf voor de gek: wat voor reden hebben ze daarvoor?" Inderdaad: en daarom de leus „Black Power", en de oproeren. Hier een kleine collectie fei ten: het landelijk gemiddelde van de werkloosheid is 3,7 In East Harlem is het volgens de officiële berekening 9 °/o. Deze lente heeft het departement van arbeid die berekeningen nog eens wat precieser bekeken: het juiste cijfer is 33,1 Vo. En dat is dan nog niet eens het akeligste cijfer. New-Orleans heeft 45,3 °/o werkloosheid onder de negers, maar dat is dan het zuiden. Ech ter, een stad als Phoenix (Ari zona) haalt ook nog de 41,7 °/o. Niet al die werkloosheid is te wijten aan de werkgevers. In de laatste jaren vooral zijn tal van zuidelijke farmers overgegaan op mechanisatie, waarna ze op alle mogelijke manieren poog den af te komen van hun nu overtollig geworden neger-arbei ders. In sommige plaatsen werd geadverteerd dat negers zomaar een enkele reis naar het noorden konden krijgen, gratis. Andere plaatsen deden het met uithon gering, door te weigeren mee te werken aan de federale regelin gen voor sociale bijstand. Zo stroomden bij tienduizen den negers, die alleen maar be kwaam waren in het hakken van katoenplanten, een kunde waar voor bij de industrie uiteraard weinig belangstelling bestaat, naar de steden. Deze geldlozen hokken bijeen in de rotste be huizing die er is. Inderdaad degenen die werk hebben, verdienen goed. Maar als ze hun inkomsten moeten delen met nog tien familieleden die met hen op een kamer wonen, is het toch armoe gebla zen. Daarbij komt dat juist in deze krottenwijken menige blanke winkelier is gebleven, niet uit solidariteit, maar omdat hij goe de winsten kan maken. Hij is vaak duurder en levert slech tere waar. Maar hij bindt zijn klanten die te arm zijn om met bus of tram elders te gaan kopen door een beginkrediet. Dan is er nog de discriminatie die vakbonden toepassen. Los Angeles dat eveneens een mas sale' ne'gerwerkloosheid kent, bouwt een nieuwe stadsspoorweg en nieuwe wegen. De vakbon den eisen dat alleen blanken hieraan werken, die dan van heinde en ver worden aange voerd. Een stad als Detroit staat nog als goed en vooruitstrevend aan geschreven. Maar sinds 1951 is er niets gedaan aan het Ameri kaanse equivalent van volkswo ningbouw. Wel zijn er grote delen van de negersloppenbuur- ten afgebroken, waardoor dui zenden gedwongen werden nog verder in de overbevolkte rest te trekken, maar wat ervoor in de plaats kwam was voor de negerbevolking onbetaalbaar. Wat deed de overheid nog meer? Ze regelde de afbetalings mogelijkheden, waarvan juist in deze arme wijken veel gebruik gemaakt moest worden. Maxi mumpercentages aan rente blij ken dan nog 285 te belopen. Een verklaring waarom de plun deraars bijvoorbeeld vooral uit waren op tv-toestellen. Zes jaar lang is het bijzonder goed gegaan in de economie van de Ver. Staten. Het nationaal in komen steeg sterk. Het gemid delde inkomen in de centra van de oude steden, waar de neger getto's zijn, daalde in die tijd. In 1954 stelde het opperste ge rechtshof vast dat rassenschei ding op de scholen ongrondwet telijk was en moest verdwijnen. Tien jaar later was er nog niets gebeurd, hoewel de overheid kon dwingen door geen geld meer beschikbaar te stellen voor scho len die zich niet openstelden voor zowel zwart als blank. Nu gaat nog pas dertien pro cent der negerkinderen in het zuiden naar een school die door beide rassen bezocht kan wor den en notoir is bijvoorbeeld in de federale hoofdstad Wa shington het verschil in kwali teit dat op de zuiver zwarte scholen gegeven kan worden. Met gebrek aan onderwijs ont valt weer een mogelijkheid tot meer scholing die de kans op werk voor vele negers zou ver groten. Juist in deze periode sinds rond 1950 is juist door acties als van ds. King aan de negerbevolking veel beloofd, wat zeker niet al leen gebeurde om stemmen te trekken, maar bij lieden als Ken nedy en Johnson zeer zeker ook uit sociale verantwoordelijkheid desnoods als inzicht dat men anders aanstuurde op wat Detroit en Newark te zien hebben ge geven. Van de beloften is ook nog wat gerealiseerd. Bijvoor beeld dat er geen onderscheid gemaakt mag worden tussen neger en blanke bij aankoop van een huis. Maar doordat de ar moede het aantal huizenkopen- de negers miniem houdt, heeft deze wet vooral curiositeits- waarde. Wat gebeurde is dat zeer veel hoop werd gewekt, die kort daar op wreed weer werd gesmoord, Lieden als King en Wilkins, voormannen in de strijd voor burgerrechten, hebben nog aan hang maar dan vooral in kringen van negers die een baan hebben, die een beetje behoor lijk wonen, kortom die deel heb ben aan de gewone Amerikaan se samenleving. In de getto's der nietsbezittenden groeide slechts de verbittering na de verpletter de hoop. Voor de oren van hen steekt er meer in de woorden van leiders als Carmichael, die het opgegeven hebben nog lan ger te proberen langs de weg van de redelijkheid en via de gevestigde instanties iets te be reiken. De enige andere weg is dan dat men zelf neemt wat kenne lijk niet gegeven kan worden al is de vraag niet onrechtvaardig. Vandaar dat in de getto's deze zomer veel aanplakbiljetten? prij ken van de Black Panther Par ty, de Zwarte Panter, die als lijfspreuk heeft: „Move over or we'll move on over you". (Geef ons wat ruimte of we dringen op, over jou heen.) Dit alles komt uit rapporten van de overheid zelf, die zeer goed in staat blijkt de diagnose te stellen van de verziekende ellende in de getto's. En die nu ook een betere medicijn zal moe ten voorschrijven dan soldaten te sturen met de bajonet op het geweer. FELLE BRAND IN CENTRUM VAN MAASTRICHT Maastricht: Woensdag is in het centrum van Maastricht een felle brand uitgebroken in de radio- en televisiezaak van de firma Dom van den Bergh, gelegen tussen de Nieuwstraat en de Muntstraat. De zaak brandde geheel uit, ter wijl ook de belendende percelen flinke schade opliepen. Op de foto de brandweer in de totaal vernielde winkel. De S.E.R.-commissie voor in ternationale sociaal-economische aangelegenheden heeft de staats- seóretaris van verkeer en water staat haar instemming betuigd met de grondgedachte voor een regeling van de steunverlening aan ondernemingen van vervoer per spoor, over de weg en over de binnenwateren. Deze regeling is door een E.E.G.-commissie voorgesteld. De S.E.R.-commissie merkt evenwel op, dat in het voorstel nogal vage formulerin gen voorkomen, waardoor toch eventueel ongewenste steun aan vervoersondernemingen kan wor den verleend. Ook overige be denkingen brengt zij ter kennis van de staatssecretaris. Het uitgangspunt voor de regeling is dat het algemene ver bod van steunmaatregelen moet worden uitgebreid voor de ver voerssector, zodat dit verbod ook geldt voor steunmaatrege len, die het handelsverkeer tus sen de lidstaten niet ongunstig beïnvloeden. De algemene ver bodsbepaling geldt niet voor steunverlening door gemeenten aan vervoerondernemingen op het gebied van reizigersvervoer. Uitgaande van de algemene ver bodsbepaling dient te worden aangegeven in welke gevallen en volgens welke maatstaven steun verlening aan vervoeronderne mingen of vervoertakken in de gemeenschap zal z'in toegestaan. Volgens de S.E.R.-commissie schijnt de E.E.G.-commissie het begrip steunmaatregel enger te interpreteren dan gebruikelijk. De S.E.R.-commissie vindt bij voorbeeld, dat infrastructuren, die met overheidsgelden zijn aangelegd, en die op relatief gun stige voorwaarden aan bepaalde vervoertakken worden beschik baar gesteld, niet onder het al gemene verbod van steunverle ning vallen. Zij stelt wel voor, dat steun mag worden verleend aan vervoerondernemingen i.c de spoorwegen, die de infrastruc tuur gebruiken. De spoorwegen moeten de kosten van de infra structuur, die zij gebruiken, zelf dragen. Steun mag worden ver leend opdat een deel van de voor gebruik van de infrastructuur gemaakte uitgaven wordt gecom penseerd. De S.E.R.-commissie oordeelt, dat moet worden vastgehouden aan de gedachte, dat gebruiks voorwaarden geen steunver lening aan enige vervoeronder- neming of vervoertak mogen in houden. Voor de periode, dat nog geen concrete oplossing van dit vraagstuk van gebruiksvoor waarden van de infrastructuren is bereikt, kan een tijdelijke uit zonderingsbepaling worden op genomen. Donderdagmorgen omstreeks half tien heeft op de weg Zeddam Ter Borg, onder de gemeente Bergh, een verkeersongeval plaats gevonden, dat het leven heeft ge kost aan de 61-jarige bromfietser C. G. van der Wal, afkomstig uit Braamt (gemeente Bergh). Het slachtoffer stak de weg over en werd door een personenauto ge grepen. Hij is ter plaatse overleden. Den Haag is donderdagmorgen geteisterd door hevige stortbuien, waardoor overal in de stad kelders onderliepen. De brandweer had het daardoor zo druk, dat zij gewone lekkages moest laten rusten. Grote moeilijkheden waren er onder an dere in de Turkse ambassade, het ministerie van buitenlandse zaken, de koninklijke schouwburg, een bankierskantoor in de Oranjestraat en een kantoor van de E.M.S. in de Paleisstraat. De brandweer rukte niet alleen uit met pompen, maar.nam ook dekzeilen mee om alle mogelijke gaten af te sluiten. Daar de riolen de stortbuien niét konden verwer ken, kwam het water niet alleen van boven, maar ook van beneden de huizen en gebouwen binnen. Op de straten bleef het water enkele centimeters hoog staan, zodat het verkeer flinke moeilijkheden on dervond, die nog verergerden door het slechte zicht veroorzaakt door het regengordijn. In de andere grote steden in Ne derland bleek in die tijd de zon te schijnen. Het echtpaar M. de Vos uit Den Haag dat met hun 12-jarig dochtertje sinds maandagmiddag in de Dolomieten nabij Trente werd vermist, is gistermorgen in uitgeputte toestand aangetrof fen. Het drietal had al die tijd sinds zij voor een eenvoudige wandeling hun hotel verlaten 'hadden en verdwaald waren niets te eten kunnen vinden. Een uitgebreide reddingsactie waar bij, naast honden, ook een heli copter van de Italiaanse lucht macht was ingeschakeld bracht donderdagmorgen de verlossing voor het drietal dat naar het zich laat aanzi.en geen ernstige gevolgen van het avontuur zal overhouden. De directie van het hotel te Fai Delia Paganella, waar zij logeren, heeft gistermorgen het gunstige bericht doorgegeven aan het reisbureau „Eurotex" die de reis verzorgd had. INTERNATIONALS PRIJSHOUDEND De beurs heeft gisteren op de gepubliceerde 2e kwartaalcijfers alsmede die over het le halfjaar 1967 van de Kon./Shell-groep bij de opening gereageerd met een iets lagere koers voor dit aandeel op 130,50, tegen woensdag als slotprijs 131,35. Op het bekend worden van deze cijfers daalde de prijs in de voorbeurs van 132,80 tot 130,10. Het aanbod kwam toen hoofdzakelijk van de buitenlandse zijde. Hoewel de cijfers niet tegenvielen werd toch geconstateerd dat ze verge leken bij die van de Ameri kaanse oliemaatschappijen ten achter bleven. Later kwam er in de oliehoek een grote koper waardoor de koers opliep tot 131,70. De overige internationale waarden bleven prijshoudend. Philips deed 99,40, Unilever 91,20, terwijl AKU iets inzakte van 57,40 tot 57. Hoogovens werd onveranderd op 92 geadviseerd, doch KLM kreeg een lagere ad- vieskoers omdat dit fonds woens dag in Wallstreet twee dollar lager sloot terwijl het dinsdag aldaar reeds vier dollar was in gezakt. Ondanks de rassenrellen, als mede de grote inspanningen in Vietnam blijft de stemming in Wallstreet zeer vast. Ook woens dag was dit het geval. De om zet bedroeg er 13,5 min. aan delen. Het Dow Jones-gemid- delde voor Industrie-aandelen ging tien punten omhoog, het geen een nieuw hoogterecord voor 1967 betekende. De Neder landse waarden sloten in New York iets hoger, behalve dan voor KLM. In de scheepvaartsector verliep de handel zeer kalm. De stemming was licht verdeeld. De cultures noteerden iets hoger. De staatsfondsenmarkt was voor de 7 pet. leningen gemakkelijker. Groot nieuws ter beurze giste ren was ongetwijfeld de aankon diging van een aandelenemissie met claimrecht, in de verhouding één op zeven van de Amro-bank. De emissie is groot 25,2 min. Voor de beurs was deze aankon diging een grote verrassing. De internationale waarden gaven weinig veranderingen De Haarlemse politie heeft een 17-jarige leerling-tekenaar aangehouden, die in de afgelopen weken zesmaal meisjes en vrou wen van 15 tot 28 jaar had aan gerand of gepoogd had aan te randen. Regelmatig kwamen be richten binnen van meisjes die in bosjes in de Noorderhout in Haarlem-noord werden gesleurd en mishandeld. Als er ge schreeuwd werd nam de jonge man de benen. Hij zal voor de officier van justitie worden ge leid. meer te zien. De markt sloot merendeels nauwelijks prijshou dend. In de le periode was Alb. Heyn 11 punten lager na de forse koerswinst me tl8 punten van woensdag. De Bijenkorf en Van Nelle gingen ieder 7 en Simon de Wit 4 punten omhoog. Techn. Bureau Marijnen verbeterde 19 punten. Amro-bank was vast op de aangekondigde aandelenemis sie met claimrecht. Vijf tot tien punten hoger waren: Industriële Maatschappij, Kon. Zout, Van der Grinten, Chemische Fabriek Naarden, Twentsche Kabel, Ver. Touw en Ducroo en Braun. De Porceleyne Flesch was 20 punten lager niet af te komen op de drastische dividendverlaging tot 5 (9) pet. Wessanén en Oranje boom gingen ieder vijf, Ned. Kabel 6 punten omlaag. AKU: 56—56.50 (56.95) Hoogovens: (92) Kon. Olie: 130.60—131.50 (131.45) Philips: 98.20 gb—99 (99.15) Unilever: 90.30—91 (91.15) K.L.M.: 315 (317) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, zijn onver anderd gebleven. Gisteravond zijn op de provin ciale weg nabij Hoorn twee zus ters ursulinen, resp. 59 en 53 jaar oud, bij een auto-ongeluk om 't leven gekomen. De auto, waarin behalve de twee slachtoffers, nog twee zusters en een 39-jarige vrouw zaten, geraakte ten gevolge van het nattè wegdek in een slip en botste frontaal tegen een met mest geladen vracht auto. De twee zusters werden op slag gedood. Van de andere zus ters werd er een zwaar en één licht gewond. De 39-jarige vrouw werd eveneens licht gewond. De bestuurder van de vrachtauto bleef ongedeerd. De personen auto werd totaal vernield. De vrachtwagen werd zwaar be schadigd. De twee om het leven gekomen religieuzen zijn zuster Rosario (53), hoofd b.I.o.-school te Hoog- karspel, en zuster Baptista (59), onderwijzeres op een lagere school te Hoogkarspel. Levensgevaarlijk gewond werd de moeder-overste zr. Delecta (59), eveneens uit Hoog karspel. Zuster Louise (47) en mej. M. Schouten (35) uit Blok ker liepen lichte verwondingen op. ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1967 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord, lez.; 7.15 Klass. muziek; 7.30 Nieuws; 7.32 Geestelijke liederen; 7.55 Over weging; 8.00 Nieuws; 8.10 Djinn: gevar. progr.; (8.30 Neiuws; 8.32 8.45 Vakantietips; 9.35 Water standen); 12.25 Marktberichten; 12.27 Med. voor land- en tuinb.; 12.30 Nieuws; 12.40 Mens en sa menleving; 12.50 Zonder gren zen: een rubriek over missie en zending; 13.00 Lichte gram.; 14.00 Familieprogr.; 17.00 Radio voor- tieners; 18.00 Licht muziekprogr.; (18.30—18.35 Kanjer Koning Kompettie); 19.00 Nieuws; 19.10 Akt.; 19.30 Operetteklanken; 20.00 Verzoekplatenprogr.; 22.30 Nieuws; 22.40 Overweging; 22.45 Muzik. amusementsprogr.; 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws en ochtendgymnastiek; 7.20 Soc. strijdlied; 7.23 Lichte grammo- foonmuz.; 7.55 Deze dag; 8.00 Nws; 8.10 Lichte grammofoon- muziek; 9.40 Harmonie-orkest; 10.00 Z.O. 135, gevar. programma; (Om 11.00 Nieuws); 12.15 Vraag gesprek; 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Tussen start en fi nish: actueel sportnieuws; 13.00 VARA-Varia; 13.15 Lichte gram- mofoonmuz. voor teenagers; 14.15 Progr. voor twintigers; 14.55 Ra dio Jazz Magazine; 15.30 Ikke, 'n geluidscollega; 16.00 Nws; 16.02 Oosteuropese kroniek; 16.20 Lich te grammofoonmuz.; 17.05 Idem; 17.30 Radioweekjournaal; 18.00 Nws en commentaar op het nws; 18.20 Lichte grammofoonmuziek; 18.45 Een grammofoonplatenpro- gramma; 19.20 Artistieke Staal kaart; 20.00 Nws; 20.05 Metropole ork. met solisten; 20.40 De ge strafte preutsheid; 21.50 Oude muziek; 22.30 Nws; 22.40 Lichte grammofoonmuz.; 23.10 Lichte grammofoonmuz.; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nieuws; 9.02 Klass. muziek; 10.00 Nieuws; 10.02 Operamuziek; 11.00 Nieuws; 11.02 Amusementsmuziek; 11.30 Leger des Heilsmuz.; 12.00 Nws; 12.02 Wegwijzers; 13.00 Nieuws; 13.02 Tienerama; 14.00 Nws; 14.02 Sweet Soul Music; 14.30 Ram blers Radio Reprises; 15.00 Nws; 15.02 Modern Amerik. amuse ment; 15.30 Muzikale zwerftocht; (16.00 Nieuws); 17.00 Nieuws; 17.0218.00 Sportshow: sport en lichte muziek. BRUSSEL VI.: 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muziek; 12.40 Weer bericht, med., progr-overzicht en SOS-berichten voor schippers; 12.45 Lichte muz.; 12.55 Buiten lands persoverzicht; 13.00 Nieuws en weerbericht; 13.15 Gevar. muziekprogr.; (14.00 en 15.00 Nieuws); 17.00 Nws, weerbericht en med.; 17.10 Veilig Verkeer; 17.35 Dansmuziek; 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportuitslagen; 18.30 Fran se les; 18.32 Lichte muz.; 18.52 Taal wenken; 18.55 Lichte muz.; 19.00 Nieuws en weerber.; 19.30 BRT-bis; 20.00 Jazzmuziek; 21.00 23.00 Lichte muziek; 23.00 Dansmuziek; 23.4023.45 Nws. Televisieprogramma's NEDERLAND I: 15.34 Week- journaal; 16.00 Get Smart; 16.25 Vrouwelijkheden; 17.00 Bezoek aan het Dolfinarium; 19.00 Ja zuster-, nee zuster; 19.40 Teken film; 20.45 Music Hall Warschau; 21.15 Rawhide; 22.05 Jo Leemans show. NEDERLAND II: 20.05 Ernst Gröschl bespeelt het Hammer- klavier; 20.20 De muur, t.v.-spel; 21.10 Filmprogramma. BELG. (VI.): Tussen 16.10 en 18.45 Atleteik- zwemrep.; 19.00 Kath.-godsdienstige uitz.; 19.30 Tiener klanken; 20.00 Nws; 20.20 Dr. Kildare, t.v.-serie; 20.45 Van nu tot morgen: amusementspro gramma; 21.35 Echo; 22.05 Sus pens, politiefilm; 23.05 Nieuws. 66. De herfstzon kaatst vrolijk in zijn glinsterende wapenrus ting, als ridder Aram zijn paard het grote tournooiveld binnen drijft. Een klaterend handgeklap van de met wimpels en vlaggen versierde tribunes begroet hem en Presto, die met de banier van Barranca in de hand achter Aram aanrijdt, glundert van trots. Aan de beide einden van het strijdperk staan de twee par- tijen opgesteld. Rechts staat prins Balthazar met slechts een drietal ridders, links zijn broeder Angelo met al de leden van de broederschap der Bronzen Draak, een tiental goed uitge ruste ridders, allen met de bron zen draak als helmteken op het hoofd. Zonder zich een ogenblik te bedenken rijdt Aram naar de linker groep. Met gevelde lans I brengt hij zijn groet aan prins Angelo, die met zijn prachtig op getuigd paard en zilverblinkend harnas een waarlijk koninklijke indruk maakt. „Welkom in de gelederen, heer Aram," roept de jonge prins vro lijk, „een prachtige dag om een koningskroon te winnen, niet waar? Ik vrees alléén, dat we ons niet erg zullen kunnen onderscheiden tegen mijn dwaze broeder en zijn handjevol volge lingen." In de koninklijke loge glijden de geschoeide handen van Lorenzo onrustig door zijn gol vende, witte baard: Angstig en vol bezorgdheid wendt de oude vorst van Napels zijn blikken van Angelo naar Balthazar. Eén van zijn zoons zal hij tot zijn op volger moeten verkiezen, maar wie zal het zijn

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 6