Gemeenten niet garant voor gevolgen van natuurrampen BRITS NATIONAAL K0LENBUREAU VOOR RAMP ABERFAN VERANTWOORDELIJK Man gebruikte drie jarig meisje als schild tegen de politie Antwoord van het college van B. en W. van Terneuzen naar aanleiding van vragen inzake de wateroverlast Mr. Polak liet beslag leggen op o.m. woonhuis van Zwolsman Pagina 2 DE VRIJE'ZEEUW Vrijdag 4 augustus 1967 d. iedere dag worden de pompen in het pompgebouw, alsook de waterstand in de pompkelder 3 maal gecontroleerd. Tegelzetters staking in Duitsland Opiumoorlog DODE EN VIER ERNSTIG GEWONDEN DOOR ONTPLOFFING TANK MAN VERDACHT VAN 67 INBRAKEN INSLUIPER GEPAKT BOTSING TUSSEN VRACHTAUTO EN SCHIP FRONTALE BOTSING BIJ HOORN EIST DERDE SLACHTOFFER Uitgaansverbod in Providence Op de vragen gesteld door de heer A. J. Verbrugge, lid van de gemeenteraad van Terneuzen, naar aanleiding van de water overlast op 14 juli j.l. heeft het college van B. en W. het volgende geantwoord: 1. In de binnenstad zijn 2 ge scheiden rioolstelsels, één ten oosten van de Noordstraat en één ten westen daarvan. Eerstge noemd stelsel loost in het vis sershaventje, alwaar de uitmon ding is voorzien van een deur, welke bij hoog buitenwater af sluit, en een schuif. Normaal is deze schuif 7 cm geopend. Bij het doorspoelen van de riolering en bij zware regenval, wordt de schuif zover mogelijk geopend, d.i. tot circa 30 cm. Dit is ook op 14 juli het geval geweest. Het westelijk gelegen riool stelsel loost via het pompgemaal in de Roeiersgang op het buiten' water. In het pompgemaal is een drietal pompen opgesteld, welke een totale capaciteit hebben van 42 m3 per minuut, of wel 2520 m3 per uur, wat voor het te bemalen gebied een zeer hoge waarde is. De pompen zijn voorzien van automatisch werkende vlotter schakelaars, doch kunnen even eens met de hand worden in- en uitgeschakeld. Tijdens droge perioden treden de schakelaars niet vaak in wer- king. Het is namelijk de gewoon, te, dat de bedieningsman van het gemaal iedere avond met behulp van de handschakeling de pom pen in werking stelt en de kelder leegmaalt. Voor een goed begrip delen wij nog mede, dat het onderhoud van de riolering als volgt plaats vindt: a. alle straatkolken en -putten worden regelmatig met de kolkenzuiger geschoond, het geen inhoudt, dat elke kolk of put éénmaal per maand een beurt krijgt (de omgeving van de Dijkstraat had juist op 13 juli deze beurt gehad); b. iedere maand wordt de pomp kelder bij het gemaal ge schoond; c. iedere maand wordt /het wes telijk gelegen rioolstelsel doorgespoeld en het oostelijke éénmaal per 2 weken; Zoals uit het vorenstaande blijkt is een mogelijkheid voor extra-lozing van water in geen van beide stelsels aanwezig. Dit is echter niet een gevolg van het verouderd zijn van het riole ringsstelsel, doch van het ontbre ken van meerdere lozingspunten (overstorten) welke mede als ge volg van het lage niveau van het oude stadsgedeelte, in de huidige situatie ook niet kunnen worden aangebracht. De normen waarop heden ten dage het ontwerp van riolerings stelsels wordt gebaseerd, zijn, dat ca. 29 mm/uur nog moet kunnen worden afgevoerd, waarvoor dan echter wel nooduitlaten aanwezig moeten zijn, welke in het stelsel van de benedenstad niet kunnen worden aangebracht. Uit inlich tingen is ons echter gebleken, dat in de bebouwde kom nabij de oude stad van Terneuzen op 14 juli een neerslag is geregistreerd van 45 mm in 35 minuten. Voor wat de hevigheid van de bui be treft moge ter vergelijking die nen, dat blijkens statistische ge gevens buien met een neerslag van 40 mm in 30 minuten tot dus ver in ons land zijn voorgekomen met een frequentie van éénmaal in 80 jaar. Een regenbui als die van 14 juli zou omgerekend een neerslag van ca. 77 mm per uur veroorzaken. Hieruit volgt, dat zelfs indien de binnenstad zou zijn voorzien van een riolerings stelsel dat aan alle eisen, die aan een modern stelsel mogen wor den gesteld, zou voldoen, tenge volge van de bui van 14 juli j.l. toch nog ernstige wateroverlast zou zijn ontstaan. 2. De lozingspunten, vermeld in het antwoord op vraag 1, komen als gevolg van de kanaalverrui- mingswerken beide te vervallen. Gezocht moest dan ook worden naar andere lozingsmogelijk heden. Met het oog daarop is op 23 november 1961 aan het Inge nieursbureau Witteveen en Bos te Deventer, opdracht gegeven plannen daartoe te ontwerpen. Na een uitgebreide studie waar in het rioleringsstelsel van de gehele bebouwde kom der ge meente werd betrokken, bracht genoemd bureau op 13 november 1962 een uitvoerig rapport uit, waarin het resultaat van de stu die is neergelegd. Ter vervanging van het lozingspunt tegenover de Roeiersgang is een rioolleiding ontworpen vanaf de daar aan wezige rioolput via de Nieuw- straat, Arsenaalstr., Burg. Geill- straat, Havenstraat naar de Blok ken en vandaar naar het gemaal Westerschelde van de A.W.L. Op deze leiding zal ook de riolering, welke thans op het vissershaven tje loost, worden aangesloten. Het gedeelte Roeiersgang-Blok ken is inmiddels op 21 juli j.l. aanbesteed. Het gedeelte Blok ken-Westerscheldege'maal zal te gelijk met de kanaalwerken wor den uitgevoerd. Nadrukkelijk zij er de aan dacht op gevestigd, dat de aan leg van dit riool geen verbete ring van de huidige situatie be tekent, doch uitsluitend vervan ging van bestaande lozingspun ten. Teneinde toch tot verbetering te komen en omdat het ongewenst moet worden geacht, dat de af watering van een bepaald gebied uitsluitend via een pompgemaal kan geschieden, is gebruikge maakt van de mogelijkheden welke de vervanging van de Axelsebrug door een dam straks zal bieden. Vanaf het eindpunt van het stamriool, hetwelk van het rioolgemaal door de Dijk straat en Nieuwediepstraat tot aan de Pelmolengang loopt, is 'n connectieleiding geprojecteerd, welke via het overige gedeelte van de Nieuwediepstraat, het hogere gedeelte van de Vloos- wijkstraat, de dam door de Oos telijke kanaalarm en de Axelse- straat, wordt aangesloten op het domeinriool in de Van Steenber genlaan. Deze leiding zal in de meeste gevallen als overstort kunnen fungeren. Hoewel ook na aanleg van deze leiding geen ga rantie kan worden gegeven, dat wateroverlast niet meer zal voor komen, mag toch worden aange nomen, dat in vergelijking met de huidige situatie een belang rijke verbetering zal ontstaan, ook al omdat de in het riolerings stelsel van het lage gedeelte van het stadscentrum aanwezige ber gingscapaciteit, door het bureau Witteveen en Bos berekend op netto 520 m3, met 540 m3 zal wor den vergroot. 3. Bijstand wordt verleend in alle gevallen waarin dat op so ciale gronden noodzakelijk is. In verband daarmee heeft de waar nemend voorzitter van ons col lege onmiddellijk na de bui, aan ambtenaren van de sociale dienst opdracht gegeven in de wijk waar de meeste wateroverlast werd ondervonden, een onder zoek in te stellen teneinde na te gaan of direkte hulp noodzake lijk was. Deze ambtenaren heb ben, zodra de straten weer eni germate begaanbaar waren, een groot aantal gezinnen bezocht, waarbij hen bleek, dat geen di rekte hulp werd gevraagd of was vereist. De waarnemend voorzitter heeft de volgende ochtend bij een bezoek aan de wijk ook met een aantal mensen gesproken en en kele ouderen de raad gegeven zich tot de sociale dienst te wen den indien zij aanschaffingen moesten doen, die hun draag kracht te boven gingen. Voorts is in het dagblad „De Vrije Zeeuw" van 21 juli door de direkteur van de sociale dienst in opdracht van ons college per ad vertentie herinnerd aan de mo gelijkheid bij deze dienst bijstand aan te vragen. Het aantal inge komen aanvragen is tot dusver echter gering, doch in enkele ge vallen is reeds gunstig op de aan vragen beschikt. 4. Indien met deze vraag wordt bedoeld, dat in dergelijke schade gevallen vergoeding zou moeten worden verstrekt uit de gemeen- kas, beantwoordden wij deze vraag ontkennend. Een gemeen te kan zich niet garant stellen voor de gevolgen van natuur rampen, welke haar inwoners overkomen. Dit zou met het oog op eventuele andere calamiteiten tot onaanvaardbare consequen ties kunnen leiden. Steunver lening vanwege de gemeente zal dan ook beperkt moeten blijven tot bijstand in de sociale sfeer. 5. Gezien het antwoord op vraag 4 kan beantwoording van deze vraag achterwege blijven. Ver wezen moge nog worden naar het sub 3 gestelde. De ramp in Aberfan van vorig jaar 21 oktober, die aan 116 kinde ren en 28 volwassenen het leven heeft gekost, had voorkomen kun nen worden, luidt de conclusie van een Britse regeringscommissie van onderzoek. Deze commissie heeft donderdag in een eindrapport de hoogste chef van het nationale kolenbureau voor de ramp verant woordelijk gesteld. Het bureau had niet bekendgemaakt dat er zich onder de steenhoop een onder grondse bron bevond, die de direc te oorzaak van de lawine van steen en modder is geweest. Bovendien ontbraken richtlijnen inzake bevei liging tegen schuiven van puin hopen, vertoont de wet een lacune op dit gebied en gaat de mijnin- spectie niet geheel vrijuit. Opge merkt wordt dat het nationale kolenbureau, dat na de nationali satie van de mijnen een regerings instantie werd, niet meer gedaan heeft dan het voorbeeld van zijn voorgangers navolgen. De commissie meent dat alle steenhopen een potentieel gevaar betekenen en eist instelling van een nationale commissie die voor beveiliging moet zorgen. Aan het kolenbureau en het hoofd daarvan, lord Robens, werd voorts verweten getalmd te hebben met toegeven tegenover de com missie dat de ramp had kunnen worden voorzien en voorkomen. „De ramp in Aberfan is een af schrikwekkend voorbeeld van dwa ze knoeierijen door vele mannen die met taken waren belast waar voor zij volkomen ongeschikt wa ren, van het zich niet bekommeren om duidelijke waarschuwingen en van volslagen gebrek aan leiding van hogerhand. Het zijn geen schurken, maar fatsoenlijke man nen. die misleid waren door dwaas heid en onwetendheid of beide tegeliik, die voor het gebeurde in Aberfan verantwoordelijk waren". Met name noemt het rapport mijn- directeur Thomas Wvnne en acht ingenieurs die min of meer mede schuldig ziin. De commissie heeft tijdens het onderzoek opgemerkt dat er een traditie van laksheid heerste ten aanzien van het gevaar dat de afvalhopen vormen, een traditie die teruggaat tot de voor oorlogse dagen, toen de mijnen nog niet waren genationaliseerd. In de honderd jaar waarin de afvalhopen gevormd ziin, hebben zich geen grote ramoen voorge daan, maar er ziin wel voortekenen geweest. Al in 1927 wees een nrn- feasor uit Wales al on het princi piële gevaar dat de hopen vorm»" De afvelonen 27 iaar ziin er drie grote verschuivingen geweest, die nauwelijks de aandacht trokken omdat er geen mensenlevens h'i verloren gingen. Het rapport heeft kritiek op de keuze van stortplaats, zelfs een kind kon zien dat daar een bron was en een stroompje, die tenslotte de oorzaak van de ramp bleken te worden. Het hoofd van het Britse na tionale kolenbureau, lord Robens, is donderdag door de minister voor energie, Richard Marsh, ontboden tegelijk met het ver schijnen van het rapport over de ramp in Aberfan. Na een onderhoud van iets meer dan een uur gaf het mi nisterie een verklaring uit dat lord Robens tot eind augustus de tijd heeft gekregen om de kritiek van het regeringsrapport te be antwoorden en te verklaren wel ke maatregelen hij heeft geno men om een herhaling van de ramp te voorkomen. Het verschijnen van het rap port was er de oorzaak van dat Aberfan opnieuw overstroomd wordt door verslaggevers, foto grafen en televisiemensen. De ge troffen ouders staan in de rij om het rapport te kopen. De tegelzetters in de Duitse deelstaat Nordrhein/Westfalen staken sinds 10 juli. Deze staking is gericht tegen de werkgevers bonden die tijdens onderhande lingen over een nieuwe c.a.o. on verkort hun eis handhaveij dat de beloningsmogelijkheden'voor de tegelzetters met gemiddeld 40 procent moeten worden terugge bracht. Duitse tegelzetterspatroons uit het stakingsgebied doen nu ern stige pogingen om Nederlandse werknemers te werven. In ver band hiermede hebben de drie Nederlandse samenwerkende werknemersorganisaties in het bouwbedrijf besloten hun leden af te raden om tijdens de duur van de staking tegelzetterswerk in Duitsland te aanvaarden. Bij gevechten tussen een stam in het noorden van Thailand en Chi ne voormalige nationalistische sol daten zijn van deze laatsten 300 man gedood, heeft het Thailandse ministerie van binnenlandse zaken donderdag bekendgemaakt. De par tijen waren het niet eens over de vraag wie het recht had gelden te heffen van opiumkaravanen. Vorig weekeinde laaide de strijd daarover op, drie dagen lang werd gevoch ten. In het betrokken gebied, waar de grenzen van Birma, Laos en Thai land samenkomen, wordt papaver voor opiumproduktie geteeld. Leden van de „Haw"-stam werken als bewakers bij de karavaans die door wat zij als hun gebied be schouwen trekken en heffen er geld van, de oud-soldaten wonen er al sinds het einde van de tweede wereldoorlog. Thailand heeft poli- tietroepen naar het gebied gezon den. Verwacht wordt dat Birma en Laos hetzelfde zullen doen. De 27-jarige heer J. Kuipers uit Emmen is gedood en vier per sonen werden gewond bij een ontploffing op het terrein van de kunstharsfabriek Scado-Archer- Daniels N.V. te Schoonebeek. Door onbekende oorzaak ex plodeerde donderdagmiddag om streeks twee uur een der grote tanks, die dienen voor de opslag van chemische vloeistoffen. Drie werknemers van de N.V. Schoo- nebeekse machinefabriek en che mische apparatenbouw, onder wie de heer Kuipers, die in de nabijheid van de tank reparaties verrichtten, werden weggeslin gerd. Daarbij werden de heer G. van Bennekom uit Schoonebeek en de heer H. Boelens uit Klazie- naveen zwaar gewond. De ijze ren dakconstructie van de tank werd ongeveer 20 meter wegge slagen en kwam op de Nieuw Amsterdamseweg terecht, de heer A. J. Koen uit Dieren en zijn echtgenote werden daarbij ernstig gewond. De beide kinde ren van het echtpaar kregen geen letsel. Na bijna twee maanden van intensief onderzoek heeft de Haagse politie bekendgelmaakt dat op 10 juni een man is aan gehouden, die wordt verdacht van niet minder dan 67 inbra ken, sinds december gepleegd in diverse plaatsen in heel Neder land. De verdachte is de 25- jarige W. C. B., die zich kok noemt, maar eigenlijk geen be roep heeft. Hij heeft geen vaste woon- of verblijfplaats. De man bevindt zich in het huis ver be waring te Breda, maar hij is de afgelopen weken „uitgeleend" aan talloze politiekorpsen, voor het onderzoek. Woensdag is zijn zaak in Den Haag afgesloten. Het hele Nederlandse politie apparaat kent B. Allerlei korp sen hebben in Den Haag een coördinatievergadering over zijn zaak gehouden. De Haagse poli tie heeft met B. door de stad gereden, zodat deze kon aanwij zen waar hij zijn Haagse inbra ken (14 in totaal) heeft ge pleegd. De man interesseerde zich alleen voor geld. In de resi dentie stal hij 4000 gulden, maar hoeveel hij in totaal verzamelde is niet bekend. De verschillende politiekorp sen sturen afzonderlijke proces sen-verbaal naar de officier van justitie te Breda. B. is voor het eerst in 1958 veroordeeld. In totaal zat hij zes maal in de gevangenis wegens diefstallen en inbraken. Hij was sinds 9 december 1966 op vrije voeten. De recherche van het Amster damse politiebureau Leidseplein heeft een insluiper bij de kraag gegrepen, die waarschijnlijk voor een waarde van vele duizenden guldens uit huizen heeft gehaald, waar tijdelijk niemand was. De methode was eenvoudig: aanbel len en als open gedaan werd vra gen naar iemand die er niet woonde en excuses maken. Werd er niet opengedaan, dan had de man 30 jaar oud en R. R. ge heten altijd wel een loper bij zich die op het slot paste. Geld nam hij graag mee, voor de schuilplaatsen had hij een goe de neus. Kwam de bewoner of bewoonster onverwacht thuis dan verzon R. meestal het leu gentje belastingambtenaar te zijn en iemand die er niet kon wo nen te zoeken. De deur was dan niet dicht en omdat er op zijn bellen niet opengedaan werd, was hij maar naar binnen gegaan. Opnieuw excuses en weg was R. Maar de laatste keer ging de vlie ger niet op. De man is reeds eer der wegens diefstal en soortge lijke praktijken veroordeeld. Een onbemande, zware vracht auto, geladen met 14 ton gema len mergel, is donderdagmorgen omstreeks elf uur bij de Wilhel- minahaven te Maastricht in bot sing gekomen met een schip. Het aan de kade gemeerde schip, de „Deo Data", liep ernstige averij aan de voorsteven op. De vracht auto verdween in de ter plaatse zes meter diepe Maas. In de loop van de middag heeft een sterke kraanwagen met be hulp van duikers de vrachtauto op het droge gebracht. De lading mergel was door de Maas ge spoeld. Het ongeluk gebeurde, toen de chauffeur de vrachtauto had verlaten, omdat hij even moest wachten vóór hij de lading in het ruim van een schip kon storten. Hij zette de wagen op de handrem, maar het zwaarbela den gevaarte begon de hellende kade af te rijden en botste, op het moment dat de rechterzijde bo ven het water zweefde, frontaal tegen het schip. Aan de gevolgen van een onge luk haar woensdagavond over komen, is in een ziekenhuis te Hoorn zuster Louisa van de Ur- sulinen uit Hoogkarspel over leden. Bij de frontale botsing tus sen een personenauto met vijf in zittenden en een vrachtwagen werden twee collega's van zuster Louisa op slag gedood. Mr. R. J. Polak, aandeelhouder van de Exploitatiemaatschappij Scheveningen, heeft op 14 juli door een deurwaarder beslag laten leggen op onroerend goed van de Centrale Administratie Maatschappij (C.A.M.), waar onder het woonhuis van de heer R. Zwolsman aan de Klatteweg in Den Haag. Mr. Polak is daartoe overge gaan nadat de C.A.M. geen ge volg had gegeven aan zijn op 3 juli per exploit gegeven bevel om binnen twee dagen 'n dwang som aan hem te voldoen op grond van het op 13 maart door de Haagse rechtbank gewezen vonnis in kort geding, waarbij was bepaald dat de C.A.M. vóór 1 mei de balansen en de verlies- en winstrekeningen met de ver eiste toelichting aan de Vereeni- ging voor den Effectenhandel moest overleggen op straffe van een dwangsom van 5000 per dag, te betalen aan mr. Polak. Zoals bekend had dit vonnis be trekking op het door de C.A.M. aangekondigde, maar nog steeds niet gerealiseerde omwisselings aanbod aan aandeelhouders E.M.S., waaruit voorlopige note ring voor de 7% pet. obligaties C.A.M. zou voortvloeien De ge- eiste dwangsom is berekend tot en met 2 juli. In 't exploit wordt gesteld dat uit de getuigeverhoren van 19 mei, 5 en 19 juni voor de recht bank te Amsterdam is gebleken dat de C.A.M. niet aan de ver oordeling van de Haagse recht bank heeft voldaan. Bedoelde getuigen waren de voorzitter van de Vereeniging voor den Effec tenhandel, de heer J. C. van Mar ken, het hoofd van de afdeling fondsenbehandeling van de Ver eeniging, de heer H. G. Martin en de secretaris van de Vereeni ging, mr. J. N. G. de Hoop Schef- fer. Óp haar beurt heeft de C.A.M. mr. Polak bij exploit van 18 juli bevolen om de tenuitvoerlegging van het door de Haagse recht bank gewezen vonnis onmiddel lijk te staken en het executoriaal beslag op de onroerende goede ren op te heffen. De C.A.M. heeft daarop een kort geding tegen de E.M.S.-aandeelhouder aange spannen dat op 18 augustus voor de president van de Haagse rechtbank zal dienen en waarbij opheffing van het beslag wordt gevorderd. CONSTANTE KWAI1TEIT -25 STUKS ft.» Donderdagmorgen vroeg, om een uur of half drie, zat in zijn woning in de Bellamystraat de 29-jarige uit Paramaribo afkom stige I. C. P. met een geladen pistool met een driejarig meisje van zijn zuster op schoot op de overloop van zijn bovenwoning, met de illusie op deze wijze de politie, die op het punt staat hem te arresteren, zich van het lijf te kunnen houden. De man, wiens opsporing al geruime tijd werd verzocht, wegens pogingen tot geweldple ging, werd gisternacht gesigna leerd in een café nabij de Bel lamystraat, waar hij opnieuw een van de aanwezigen met een geladen pistool bedreigde. Toen de politie kwam vluchtte hij zijn woning binnen en sloot de deur af. Nadat versterking was ge komen en men de deur had ge opend trof men de man op_ de bovenverdieping aan waar hij de trap onder schot hield en ver klaarde iedereen, die boven kwam, te zullen neerschieten. Even later haalde hij 't meisje uit bed en hield dit als schild voor zich, vermoedelijk om te voorkomen, dat van de zijde van de politie op hem zou worden geschoten. Er ontspon zich tussen de man en de inmiddels gearriveerde hoofdinspecteur van politie een gesprek wat er op neerkwam, dat de man beloofde zich 's morgens om 8 uur vrijwillig over te geven, als men hem op dat moment met rust liet. De poging de man tot reden te brengen had rond kwart voor elf succes. P. heeft zich overgegeven en werd naar het politiebureau Leidseplein overgebracht. Het meisje heeft geen letsel opge lopen. Rond kwart over tien had de Amsterdamse politie een flink aantal manschappen naar de Bellamystraat gestuurd teneinde bij een poging de man tot reden te brengen, op alles voorbereid te zijn. De autobus met agenten had zich buiten het zicht van de woning van P. ongesteld. De zuster van P. had het kind bij P. achtergelaten en was zelf, De burgemeester van Provi dence in de Amerikaanse staat Rhode Island heeft voor de be woners van de negerwijk van de stad een uitgaansverbod afge kondigd voor de avondlijke en nachtelijke uren in verband met de schietpartijen die zich daar dinsdagavond en -nacht hebben voorgedaan. Er zijn daarbij een dertigtal mensen gewond geraakt. De politie heeft 50 mensen ge arresteerd, onder wie een aantal blanken. Amsterdam: De Surinamer wordt door de mensenmenigte naar de arrestantenwagen geleid. waarschijnlijk met vakantie, naar Suriname gereisd. De vrouw waar de man tot voor kort mee samenwoonde had wegens een ruzie het huis verlaten zodat P. met het kind alleen was. Het meisje is direct nadat hij zich overgegeven had, door de politie meegenomen en zal voor lopig in 'n tehuis worden onder gebracht of als die te vinden is, bij familie worden geplaatst. P. blijft in verzekerde bewaring. Hij is een goede bekende van de politie en werd gezocht omdat hij dinsdagavond in een café aan de Zeedijk iemand met een pistool had bedreigd. Dat, plus wat er in de nacht van woensdag op don derdag is gebeurd, is voldoende om hem in afwachting van het verdere verloop van de rechts pleging, voorlopig vast te hou den. Het „drama" had eigenlijk een anticlimax. Tegen half elf gister morgen begaven zich twee hoofd inspecteurs van politie, de heren De Leeuw en Kooistra, naar binnen. P. had zich toen in zijn etagewoning teruggetrokken maar kwam op het roepen van zijn naam naar buiten en ge baarde de politiemannen maar boven te komen. Hij bleek niet langer gewapend. Zijn pistool had hij onder een kussen gestopt waar het al gauw werd gevon den. Alle bravour van de vroege ochtend was verdwenen en na enig heen en weer gepraat was de man bereid rustig mee te gaan. Amsterdam: Het 3-jarig dochter tje veilig aan de hand van een rechercheur om naar de politie wagen te worden gebracht.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2