PROVINCIAAL NIEUWS BEURSOVERZICHT Amerikaanse congrescommissie over Chinese kernwapen Man trachtte ex-verloofde te wurgen Ultimatum aan Lioe Sjao Sji Donderdag 3 augustus 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina S Terneuzen T eraardebestelling agent van politie W. Dekker Baggermolen op het droge gezet Poging tot recordverbetering Axel Autobotsing Sas van Gent Met vrachtauto in kanaal gereden Geen voorrang verleend AFVLOEIING PERSONEEL TEN GEVOLGE VAN AUTOMATISERING VRACHTAUTO RIJDT DWARS DOOR HUIS Boudewijn H. in mei 1968 voorwaardelijk in vrijheid Brand in Utrecht Australië en de troepen in Vietnam Thant en de ruzie tussen Ivoorkust en Guinea Huurlingen in gevecht met Kongolese soldaten WEER IRAAKSE OLIE NAAR NEDERLAND BOERDERIJBRAND JONGETJE VERDRONKEN Student verongelukt Frans blad in Kongo verboden Drie voormalige Pijlkruisers in Hongarije terechtgesteld Nederlander betrokken bij guerrilla-activiteit in Bolivia? Bandiet in Pakistan gearresteerd Wielrennen Belgische profploeg voor wereldkampioen schappen De dood van Simpson Boksen Clay mag Amerika niet verlaten De op maandag j.l. te Amster dam zo tragisch om het leven ge komen agent van de gemeente politie de heer W. Dekker, zal vrijdag 4 augustus a.s. te Terneu zen met korpseer worden begra ven. De uitvaart vindt plaats in de Triniteitskerk te 10.30 uur. De overledene maakte deel uit van een bijstand-détachement te Amsterdam. In verband hier mede zal ook een afvaardiging van dat korps, o.a. een deel van de politiekapel, bij de uitvaart tegenwoordig zijn. Belangstellenden zij er op ge wezen dat de plaats van samen komst de genoemde Triniteits kerk is. Bij werkzaamheden in de wes telijke buitenhaven haalde gis teravond een baggermolen een anker op, waardoor een gat in de bodem van de baggermolen ont stond. Met assistentie van de sleepboten „Pepsy Letzer", „Hol land", „Zeeland" en „En Avant XV" gelukte het de baggermolen drijvende te houden. In de loop van de avond is de baggermolen naar de slikken vóór de Scheldekade gesleept en daar op het droge gezet. Vóór het zaterdag alhier te houden waterpolotournooi zal een viertal leden van „De Schel de" een poging doen het Zeeuwse record op de 4 x 100 m wissel slag te verbeteren. Op de rug slag komt uit J. Leeman, school slag: J. Geerand; vlinderslag: K. Weijland, en vrije slag M. de Poo- ter. Woensdagmorgen omstreeks kwart over zeven reed C. B. uit Axel met zijn personenauto uit de Marijkestraat de Singel- weg op. Hierbij verleende hij geen voorrang aan de over de Singelweg rijdende personen auto bestuurd door E. F. N. uit Hulst, die door werkzaamheden aan het wegdek over de linker weghelft moest rijden. Door de botsing die ontstond, werden beide auto's flink bescha digd. Woensdagnamiddag omstreeks kwart over vijf is een vrachtauto van de firma Pieters uit Sas van Gent, bestuurd door P. B. uit Axel, nabij de boerderij van de heer J. Ramondt, in het kanaal TerneuzenGent gereden. Toen de chauffeur van de vrachtauto een op de weg staan de tractor met aanhangwagen passeerde naderde uit de richting Terneuzen een personenauto, waardoor de vrachtauto direct na het passeren naar rechts uitweek en daarop dwars door de stoot- rand het kanaal inreed. De chauffeur B. wist de cabine snel te verlaten en kwam er met de schrik af. De vrachtauto ver dween geheel onder water en, zal door een drijvende bok weer op het droge worden gezet. Op de kruising van de West kade en Oostdam verleende de Italiaanse automobilist R. geen voorrang aan de bromfietser B. uit Sas van Gent. B. liep verwon dingen op, terwijl de bromfiets zwaar werd beschadigd. Dezer dagen voltooide de Ko ninklijke Aabe Wollenstoffen- en Dekenfabrieken -N.V. te Tilburg een verschuiving in het produk- ten-pakket naar artikelen, die zich meer voor automatisering lenen. Door deze accent-verleg ging in haar produktie moet Aabe 33 werknemers, merendeels werkzaam in de niet-direkt-pro- duktieve sektor, voor afvloeiing in aanmerking laten komen, al dus een mededeling van het be drijf. „De afvloeiing geschiedt in nauw overleg met ondernemings raad en vakbonden. Voor de be trokkenen werd een ruime af vloeiingsregeling getroffen". Een zware vrachtwagen met aanhanger van een transportbe drijf uit Winterswijk is gister middag omstreeks één uur in Odoorn dwars door de woning van het bejaarde echtpaar R. Jan sen gereden. Het achterste ge deelte van de woning, die aan de Borgerderweg staat, stortte in. Vervolgens reed de vrachtwagen combinatie tegen een achter het huis staande garage aan. Een daarin geparkeerde personenauto Werd geheel vernield. Het echt paar Jansen, dat in de voorka mer zat toen het ongeluk gebeur de, bleef ongedeerd. Uit de enor me ravage kwamen de chauffeur en zijn bijrijder wat onthutst te voorschijn. De bijrijder bleek ge wond te zijn en werd naar het ziekenhuis in Emmen gebracht. De vrachtwagen was door nog onopgehelderde oorzaak links van de weg gaan rijden, ramde een andere vrachtwagen, waarvan de bestuurder eveneens werd ge wond, en botste vervolgens tegen een personenauto. Beide voertui gen kregen zware schade. De Tachtwagencombinatie scheerde 'aarop rakelings langs enkele bomen en reed via de voortuin *et huis binnen. De chauffeur van de vrachtwa gen, de 31-jarige G. W. K. uit Winterswijk, heeft tegenover de politie verklaard, dat hij achter het «tuut.ifl »lS9P was gevallen- De minister van justitie, prof. mr. C. H. F. Polak, heeft de Twee de-Kamercommissie voor justitie meegedeeld dat Boudewijn H., een der hoofdfiguren uit de Baarnse moordzaak, in mei a.s. voorwaardelijk in vrijheid kan worden gesteld. De minister, die met de commissie sprak over persberichten dat Boudewijn H. reeds een jaar college loopt in Utrecht, voegde hier nadrukke lijk aan toe dat hij over de mo gelijkheid en wenselijkheid van deze invrijheidstelling nog geen oordeel heeft. De dr. H. van der Hoevenkli- niek in Utrecht, waar Boudewijn H. wordt verpleegd, is geen ge sloten inrichting. Zij die hiervoor in aanmerking komen kunnen buiten de kliniek cursussen vol gen, en van deze mogelijkheid wordt ruim gebruik gemaakt. Er zijn verpleegden die in de stad de avond-Mulo of een banketbak kerscursus volgen. Om Boudewijn H. beter voor te bereiden op zijn vermoedelijke terugkeer in de maatschappij achtte men het wenselijk dat hij zijn scheikundestudie aan de universiteit te Utrecht zou kun nen voortzetten. Daarvoor was een zekere bewegingsvrijheid nodig, hoofdzakelijk om practica te volgen. Minister Polak verklaarde in antwoord op vragen hoeveel delinquenten de laatste vijf jaar tijdens het uitzitten van hun straf een universitaire studie hebben kunnen volgen, niet over deze gegevens te beschikken. Weinig delinquenten zijn echter in staat een universitaire studie te volgen, aldus de bewindsman. In de Paardstraat in Utrecht zijn rond het middaguur twee woningen in een flatgebouw totaal uitge brand. Drie andere panden liepen zware water- en rookschade op. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Wel staat vast, dat de brand begonnen is in een van de slaapkamers van de familie Pee- ters, die op de tweede etage woont. Het echtpaar Peeters is met vakan tie, en de zoons onder wie DOS- voetballer Bas Peeters waren op het moment van de brand even min thuis. Een bewoner van een straat achter de Paardstraat zag rookwolken uit de ramen komen en waarschuwde de brandweer. De Utrechtse brandweer, geas sisteerd door de vrijwillige brand weer van Zuilen, zette een hoge drukspuit, een neveltankwagen, twee lage druk-auto's en een lad derwagen in en bestreed het vuur met vijf lage- en vier hogedruk- stralen. Aangezien de binnenmuren in het flatgebouw niet doorlopen tot aan het dak, kon het vuur zich tussen het plafond en het dak door uitbrei den tot de aangrenzende woning van het vijf leden tellende gezin Vermeer, dat op het ogenblik met vakantie in Italië is. Ook deze flat brandde geheel uit. Om te voor komen, dat de vlammen nog ver der om zich heengrepen, moest de brandweer het dak over de gehele breedte van 't gebouw openhakken. Toen tegen half één het sein „brand meester" was gegeven, wa ren de twee woningen op de bo venste verdieping geheel uitge brand, terwijl een flat ernaast en de twee woningen eronder grote water- en rookschade hadden opge lopen. De schade wordt voorlopig ge schat op ongeveer 100.000. De Australische socialistische partij, die in de oppositie is, zal niet onmiddellijk de troepen uit Vietnam terugtrekken wanneer zij aan de macht komen. De par tij heeft op een conferentie be sloten dat echter met terugtrek king rekening moet worden ge houden als de bondgenoten geen bepaalde stappen doen om een regeling in Vietnam tot stand te brengen. Het besluit bevrijdt de labour- partjj van de politiek van haar vroegere fractievoorzitter Arthur Calwell, die eiste dat een socia listische regering onmiddellijk de Australische troepen uit Viet nam zal terugtrekken. Er vech ten 6.500 Australiërs in Vietnam, alsmede een eskader straalbom- menwerpers en twee torpedo jagers met geleide raketten. Communistisch China kan tegen 1970 een waterstofbom lading van de megatonklasse voor intercontinentale ballisti sche projectielen vervaardigen. Tot deze slotsom is een commis sie voor kernénergie van het Amerikaanse congres gekomen in een rapport over de Chinese vorderingen op kerngebied. Volgens de commissie kan China vóór 1972 beschikken over een intercontinentale raket. Het zou zelfs mogelijk zijn dat dit in 1970 al het geval zal zijn. Het rapport is gebaseerd op gehei me verklaringen van de centrale geheime dienst (C.I.A.), Ameri kaanse kerngeleerden en van functionarissen van de ministe ries van buitenlandse zaken en defensie. Volgens het rapport zijn er be wijzen dat bij de jongste Chi nese kernproef een waterstof wapen met de kracht van enige megatonnen vanuit een vlieg- Secretaris-generaal Thant van de Verenigde Naties heeft bij de regering van Ivoorkust aange drongen op onvoorwaardelijke vrijlating van de drie Guinezen, die sinds 26 juni in Abidjan ge vangen worden gehouden. Thant heeft de regering van Ivoorkust in dit verband gewezen op de internationale verdragen die de onschendbaarheid van diploma ten bij de Verenigde Naties en functionarissen van de volkeren organisatie en haar instellingen waarborgen. Hij wil de invrij- heidsstelling van de drie Gui nezen, onder wie de minister van buitenlandse zaken van Guinea, dan ook niet koppelen aan die van de burgers van Ivoorkust, die in Guinea gevan gen zitten wat de regering van Ivoorkust wel wil. De Guinese diplomaten wer den gearresteerd toen zij van Nèw York, waar zij het debat over het midden-oosten hadden bijgewoond, naar huis terugkeer den. Bij een treffen tussen huur lingen en Kongolese soldaten in de omgeving van Boekavoe in oostelijk Kongo zijn dinsdag on geveer 50 Kongolezen om het leven gekomen, aldus betrouw bare zegslieden. De Kongolezen zouden ook drie pantserwagens in het gevecht hebben verloren. De strijdmacht van de huur lingen wordt op 100 tot 180 man geschat. Met hen vechten onge veer 800 voormalige Katangese gendarmes. Volgens de zegslieden heeft de terugkeer van de verslagen Kon golezen in Boekavoe grote ver ontrusting onder de ongeveer 250 Europeanen in de stad veroor zaakt. Vele Europeanen hebben Boekavoe verlaten sinds de ge vechten van vorige maand tussen Kongolese troepen en huurlin gen. Het is niet bekend wat voor verliezen de huurlingen en hun aanhang geleden hebben. Even min of zij van plan waren naar de grens met Rwanda te gaan. tuig tot ontploffing is gebracht. De Chinezen zouden nu in staat zijn een waterstofbom van vele megatonnen te maken, die per vliegtuig naar een doel kan worden gebracht. Hiermee is China de Fransen ruim vooruit. Snel optreden van de gemeen tepolitie van Kerkrade heeft woensdagmorgen omstreeks half tien waarschijnlijk het leven ge red van het 19-jarig meisje An nie B. uit Kerkrade. In het taluud van de Klinkstraat heeft de 31-jarige G. B. uit Kerkrade, ex-verloofde van Annie B., na een hooglopende ruzie getracht het meisje door steken met een schaar en wurging van het leven te beroven. Ook heeft hij pogin gen aangewend zichzelf het leven te benemen. Omstreeks half tien woensdag morgen had G. B. een ontmoe ting met zijn ex-verloofde An nie B. Bij het voetpad in de buurt van het station kregen ze over het verbreken van de ver loving onenigheid. Deze liep zo hoog, dat G. B. het meisje met een schaar drie steken in de borst toebracht. Vervolgens trachtte de man het slachtoffer met twee aan elkaar geknoopte bandjes van een onderjurk te wurgen. Toen het meisje bewus teloos geraakte was de dader in de veronderstelling dat hij haar had gedood en poogde hij de hand aan zichzelf te slaan. Eerst probeerde hij zich te wurgen. Toen dit niet lukte trok hij zijn jas uit en wilde zich eveneens met de schaar steken. Op dit moment zag hij de surveillance wagen van de gemeentepolitie van Kerkrade en maakte hij zich uit de voeten. Hij werd echter aangehouden en gearresteerd. Het meisje werd in de nabij heid bewusteloos en hevig bloe dend aangetroffen. Per ambu lance werd zij onmiddellijk naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij werd behandeld. Om elf uur 's morgens bestond er voor haar geen levensgevaar meer. Omstreeks half tien had de politie van een onbekende een tip gekregen dat er iets gaande was bij de Klinkstraat. Het on derzoek is in handen van mr. Wolfs van het parket te Maas tricht en de recherche van Kerk rade. De verdachte is overge bracht naar Maastricht en voor de officier van justitie geleid. G. B. heeft inmiddels een vol ledige bekentenis afgelegd. WAPENBUIT NA RAZZIA Hongkong: Een gedeelte van de wapenbuit, dat de politie bijeen wist te brengen tijdens een razzia op een scheepswerf. Meer dan ZU0 verdachte rode oproerkraaiers werden gearresteerd. Irak zal de levering van olie via de Syrische haven Banias en de Libanese haven Tripoli aan de meeste Europese landen hervat ten. Naar in doorgaans goedinge- lichte kringen wordt vernomen, zijn Irak, Syrië en Libanon over eengekomen de uitvoer van olie naar onder meer Nederland, België, Italië, Zweden, Denemar ken, Noorwegen en Portugal weer toe te staan. Verwacht wordt dat het besluit nog deze week van kracht zal worden. De olielevering werd tijdens de oorlog in het midden-oosten ge staakt. Een felle brand heeft gister- midag in korte tijd de boerderij van de veehouder S. K. Atsma te Rottevalle (bij Drachten) in de as gelegd. De brand is vermoede lijk ontstaan in een hoeveelheid gedroogd gras, die 's morgens in de schuur was opgeslagen. De brandweer van Drachten kon niet verhinderen dat het be- drijfsgedeelte, waarin zich een grote voorraad hooi en gedroogd gras bevond, geheel verloren ging. Het woongedeelte, waarvan de wanden waren bekleed met kostbare tegeltableaus, liep veel waterschade op, maar bleef ge deeltelijk gespaard. Het grootste deel van de inboedel van het woonhuis kon in veiligheid wor den gebracht. De heer Atsma is tegen brandschade verzekerd. De schade wordt geschat op ca 200.000. In het zwembad van de cam ping „Het speulder bos" in Gar deren is dinsdagavond de zes jarige C. E. B. Foppen uit Nun- speet verdronken. Het jongetje is onopgemerkt bij het van een af zetting voorziene diepe bad ge komen, waar in verband met werkzaamheden aan het bad op dat moment niet' gezwommen werd. Vermoedelijk is het kind uitgegleden en in het water ge vallen. Niemand heeft het onge luk zien gebeuren. De 20-jarige student Hans Klau- cke uit Utrecht is woensdagmid dag, toen hij in een bestelauto reed, op het kruispunt Oppen- heimplein-Mariëndaalstraat in Utrecht in botsing gekomen met een personenauto, die werd be stuurd door de 28-jarige wegen wachter S. J. Kuster. De bestel auto sloeg om en de student kwam onder de wagen terecht. Hij werd zó ernstig gewond, dat hij na aankomst in het acade misch ziekenhuis overleed. Rode gardisten hebben presi dent Lioe Sjao Sji van commu nistisch China de eis gesteld Tsjoeng Nan Hai, de wijk in Peking waar alleen hoge partij en regeringsfunktionarissen mo gen komen, te verlaten en zich op 5 augustus middernacht aan een „openbaar onderzoek" te onder werpen. Dit heeft de correspon dent in Peking van het Japanse blad „Sankei Sjimboen" woens dag in zijn krant gemeld. De aktie om Lioe Sjao Sji te dwingen deze wijk te verlaten en te berechten is sterk teegenojjren nadat de rode garde op 9 juli de Chinese president had gedwon gen kritiek op zichzelf uit te oefenen. De correspondent in Peking van het Japanse blad „Mainichi Sjimboen" weet te melden dat tegenstanders van Mao van plan zijn geweest premier Tsjou En- Lai in Woehan te ontvoeren toen hij naar deze stad wilde vliegen om de rebellen te bewegen zich over te geven. Het plan lekte echter uit en het toestel met Tsjou En-Lai ItB&a tfien elfiers. KON. OLIE EN AKU VAST Het aandeel Kon. Olie heeft er gisteren geen twijfel over laten bestaan dat bet niet bereid zou zijn tot hogere koersen over te gaan. Viel de stemming voor dit fonds maandag en dinsdag tegen, gisteren was dit aandeel de favoriet tussen de internationale waarden. Geopend werd op 131,60, tegen dinsdag als gemid delde slotprijs van het laatste tijdvak op 129,80. De vraag in de oliehoek kwam speciaal van lokale zijde. De olieaandelen lagen dinsdag in Wallstreet vast in de markt, ook voor Kon. Olie met een koersstijging van een halve dollar. De olieboycot van de landen uit het Midden-Oos ten, sedert de gebeurtenissen al daar met Israël, is aan het ver wateren. Irak is bereid olie aan de Europese landen te leveren. AKU zette de vaste tendentie van de voorgaande dag verder voort. De prijs steeg van 56,80 tot 57,30 (56,25). Ook hier bestond de vraag uit kooporders van het publiek. Philips was goed prijs houdend op 99,70. Unilever ging een halve gulden omhoog tot 91,50. Hoogovens, waarvan de koers dinsdag danig teleurstelde, werd een gulden lager op 93 ge adviseerd. KLM was zeer flauw door de scherpe koersdaling met 4 dollar dinsdag in Wallstreet. De Newyorkse beurs heeft dinsdag flink van zich doen spre ken. Er werd een omzet bereikt van ruim 12 miljoen aandelen. De markt sloot er zeer vast, waardoor het Dow Jones-gemid- delde voor industrie-aandelen er met 912,97 op een nieuw hoogte punt over 1967 kwam. In de scheepvaartsector ver liep de handel zeer rustig. De stemming was in deze afdeling goed prijshoudend. De cultures lagen zwak in de markt. De staatsfondsen gaven wederom hogere koersen te zien met voor al beginbeurs ruime handel. De N.F. 50 miljoen 6Vz obligaties Nederlandse Antillen, waarop dinsdag tegen 100 werd inge schreven, is een groot succes ge worden. Op dinsdag 10 augustus kan worden ingeschreven op 6 min TVi obligaties stichting Maartenswouden, tegen 100 pro cent. Gedurende de verdere beurs- De Kongolese regering heeft woensdag het Franse weekblad „Paris Match" verboden omdat het een ongunstige voorstelling zou hebben gegeven van Kongo, het Kongolese volk en zijn re gering. Het biad beschrijft één der huurlingenleiders van de jongste opstand, de Franse kolo nel Bob Denard, als „een echte moderne held", aldus de regering, die ook klaagt over de foto's die het blad van de opstand heeft ge publiceerd. Drie voormalige leiders van de Hongaarse fascistische „pijl- kruisers"-beweging zijn woens dag terechtgesteld, aldus het persbureau M.T.I. De drie mannen waren door het hooggerechtshof schuldig bevon den aan misdaden en wreedheden tegenover het Hongaarse volk en onwettige executie van onschul dige personen. Een verzoek om gratie tegen het doodvonnis was afgewezen. Volgens onbevestigde berich ten in de Boliviaanse pers heb ben militairen een 23-jarige Nederlander aangehouden, die beschuldigd wordt van deel neming aan guerrilla-aktiviteit in Zuid-Bolivia. De betrokkene, wiens naam wordt opgegeven als John Dunisveld, zou hebben ge zegd onschuldig te zijn. De ge noemde Nederlander zou ook hebben gezegd dat hij anthropo- loog was en via Paraguay naar Bolivia was gekomen. Hij werd aangehouden te Camiri, op 670 km ten zuidoosten van de hoofd stad La Paz, vanwaar het Boli viaanse leger tegen verzetsgroe pen opereert. Een beruchte bandiet, gezocht in verband met de moord op 48 men sen, is dinsdag na een vuurgevecht met de politie op 80 km ten noord westen van Rawalpindi gearres teerd. Zes weken lang heeft de Pakistaanse politie gejaagd op de 42-jarige Mohammed Khan, een ex-militair die in 1965 onderdook. In West-Pakistan is in de loop van de laatste jaren een legende rond zijn persoon en optreden ge weven. Kranten brachten uitvoeri ge levensbeschrijvingen waarin hij soms werd vergeleken met Robin Hood maar ook werd voorgesteld als een onaeRStfiifcï JöfiQidsnaar. duur zakte Philips in tot 99.30 en Unilever tot 91.20. K.L.M. gaf 21 gulden prijs als gevolg van de scherpe koersdaling in Wall street. Deli-maatschappij en Hoogovens waren eveneens la ger. In de eerste periode waren 5 tot 10 punten hoger: Oranjeboom, Ned. Gist, Key en Kramer, Tech nisch Bureau Marijnen, Ind. Mij Zutphen, Chem. Fabriek Naar- den, Kon. Tapijt en Ned. Kabel. Albert Heyn boekte een opmer kelijke koersdaling van 19 pun ten. Verliezen van betekenis kwamen niet voor. Nabeurs AKU: 57.30—57.50 (57.30) Hoogovens: (92.00) Kon. Olie: 132—132.50 (131.35) Philips: 99.40 gb—99.50 (99.35) Unilever: 90.90 gb91.50 gl (91.25) K.L.M.: (319) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, heden geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 9.9810.08 Amerik. dollar 3.57%3.61% Canadese dollar 3.323.37 Franse frank (100) 73.25—73.75 Belgische frank (100) 7.19—7.24 Duitse mark (100) 89.6090.10 Zweedse kroon (100) 69.4070.40 Zwitserse fr. (100) 82.9583.45 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 Deense kroon (100) 51.5052.40 Noorse kroon (100) 49.5050.90 Oostenrijkse schilling (100) 13.94—14.04 Portugese escudo (100) 12.50—12.65 Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5.97—6.12 De koninklijke Belgische wie lerbond heeft woensdag in Brus sel de namen van de beroeps renners bekend gemaakt, die op 3 september in Heerlen zullen deelnemen aan het wereldkam pioenschap op de weg voor profs. Het zijn de nationale kampioen Jos Boons, Jean-Baptist Claes, Willy In 't Ven, Eddie Merckx, Willy Monti, Guido Reybroeck, George van den Berghe en Daniël van Rijckeghem. Als reserves zijn aangewezen: Walter Godefroot, Willy Van- neste, Noël van Clooster en Noël Foré. Woensdag is officieel bekend ge maakt dat de dood van oud wereldkampioen op de weg Tom Simpson het gevolg van het gebruik van doping is. Cassius Clay, vervallen vet klaard van zijn wereldtitel in het zwaargewicht omdat hij geen dienst wilde doen in het Ameri kaanse leger, mag de V. S. niet verlaten. Een gerechtshof in Houston heeft woensdag beslist dat de bokser, die zich Moham med Ali noemt, zijn paspoort voorlopig niet zal terugkrijgen. Op 20 juni j.l. was Clay in ver band met zijn dienstweigering veroordeeld tot vijf jaar gevan genisstraf, 10.000 dollar boete en inneming van het paspoort. Clay tekende later hoger beroep aan en werd op borgstorting vrijge laten. De ex-wereldkampioen was van plan naar Tokio te rei zen, waar hij in een wedstrijd zou uitkomen. COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN Velling van 2 augustus 1967. GROENTEN Per 100 stuks: Sla I 1827, II 6—18. Per stuk: Bloemkool A II 2656 ct, B II 1737 ct, afw. 2235 ct; Groene komkommers B 28 ct, B II 21—24 ct, C II 15—17 ct. Per bos: Selderij I 1924 ct, II 9 ct; Peterselie II 625 ct; Peen II 1820 ct; Kroten II 8 ct; Radijs II 5—9 ct. Per kg: Andijvie I 3238 ct, II 37 ct; Stoksnijbonen II 2569 ct; Princ. bonen II 2545 ct; Flits 41 43 ct; Rode kool 47 ct; Spits kool II 1620 ct; Selderij I 122 ct; Peterselie II 8391 ct; Augurken 45 ct; Savoye kool I 618 ct, II 717 ct; Prei II 2685 ct; Rabar ber II 1721 ct; Spinazie II 2333 ct; Pronkbonen II 25 ct; Uien I 19 22 ct; Tomaten O 4666 ct, A II 50—71 ct, B 28 ct, B II 17—64 ct, C 40 ct, C II 25 ct. AARDAPPELEN Per 100 kg: Eerstelingen 14 23; Doré 17; Bintjes 13—19; Lekkerlanders 16; Eigenheimers 17—18. ZACHT FRUIT Per doos: Aardbeien 8285 ct; Rode bessen II 47 ct; Frambozen II 5256 ct; Bramen II 4156 ct. Per kg: Druiven (blauw) I 265— 333 ct; Meloen 194151 ct, II 38— 14L ct; Pruimend et- i

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3