Slachtoffers van het verkeer TIJGER BEKERS Johnson vraagt rassenonlusten de aanbevelingen om kop in te drukken 580 STAATSLOTERIJ Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag 31 juli/dinsdag lsrqsngns EEN DODE EN VIJF GEWONDEN BIJ AUTOBOTSING DUITS MEISJE VERONGELUKT WIELRIJDSTER DOOR AUTO GESCHEPT VERKEERSONGEVAL BIJ VERKEERSLICHT BROMFIETSER VERONGELUKT OVERGANG OP EENMALIGE POTTEN PER 1 AUGUSTUS KUNSTDIEFSTAL VLOOTDAG IN DE SOWJET-UNIE MUZIEKLERAAR AANGEHOUDEN WEGENS AANRANDING DOOR VAL NEK GEBROKEN Speelbank opgerold ESSO PRESENTEERT VAN ECHT BAVARIA PORSELEIN VERKEERSONGELUK 1 döde en 4 gewonden BOERDERIJBRAND MENINGITIS-EPIDEMIE IN BAMBERG HUWELIJK IN LIECHTENSTEIN ERNSTIG ONGELUK OP DE BRENNERPAS VUURPELOTONS OEFENEN IN INDONESIË „Vrij Baskenland" en „Vrij Bretagne" Canadese waarnemer moet Noord-Vietnam verlaten Het vergaan van de Iraklion Russisch protest Neger doodgeschoten Noodtoestand in Milwaukee Doordat een autobestuurder zon dagochtend circa half elf op de Groenlose weg onder Borculo geen voorrang verleende aan een van rechts komende wagen zijn beide auto's zó hevig op elkaar gebotst dat de bestuurder van de laatst genoemde auto bij aankomst in het ziekenhuis te Groenlo bleek te zijn overleden. Zijn beide ouders zijn vrij ernstig gewond in het zieken huis te Hengelo (O.) opgenomen. De bestuurder van de andere auto, de heer J. ten D. uit Eibergen, die geen voorrang gaf, werd slechts licht gewond. Diens beide ouders en zijn l'/i-jarig dochtertje liepen vrij ernstige verwondingen op. Zij werden in het ziekenhuis te Groen lo opgenomen. Bij een verkeersongeluk op de weg van Assen naar Groningen in de Drenthse gemeente Vries is za terdagmiddag het 20-jarige Duitse meisje Brigitte Bückmann uit Lau- strup om het leven gekomen. Zij was een van de inzittenden van een Duitse personenauto, die na een inhaalmanoeuvre tegen een boom aan de rechterzijde van de weg reed. De bestuurder van deze auto kwam in de linkerberm terecht, toen hij twee voor hem, achter el kaar rijdende auto's wilde inhalen en de vlak voor hem rijdende auto ook begon aan 'n inhaalmanoeuvre- De bestuurder van de Duitse wa gen gaf vol gas, passeerde de twee wagens alsnog, maar verloor toen de macht over het stuur bij het teruggaan naar rechts en reed tegen een boom. Zaterdagmiddag is de 42-jarige mevr. S. BlomHummel uit Nw- Weerdinge ten gevolge van een botsing met een personenauto om het leven gekomen. Mevr. .Blom stak op haar fiets de weg Weer- dingerkanaal-Zuidzijde over, toen zij werd geschept door een passe rende auto. Ernstig gewond werd zij naar het diaconessenhuis te Emmen vervoerd, waar zij in de loop van de avond is overleden. Zondagochtend tegen negen uur is de 36-jarige taxichauffeur H. D. uit Velsen op de westelijke rand weg bij de Zijlweg in Haarlem te gen een stilstaande auto gebotst, bestuurd door de 44-jarige me vrouw H. PaganoBos uit Assen delft. De auto, die bij een verkeerslicht stilstond, schoot naar rechts en kwam in een berm terecht. Me-, vrouw Pagano en haar 45-jarige echtgenoot J. Pagano, van beroep kantinebeheerder, werden naar het St. Elisabeth gasthuis vervoerd, waar de man enkele uren later is overleden. Vermoed wordt dat de bestuur ster niet gezien "had dat het licht groen was geworden. De Velsense chauffeur, die had verwacht dat de auto zou optrekken, reed door en kon een botsing niet meer vermij den. Op de kruising BasiswegZui- derweg en Spaarnwouderdijk is zaterdagmiddag de 63-jarige Am sterdammer G. W. Krielaart om 't leven gekomen, toen hij op zijn bromfiets werd aangereden door een personenauto, waaraan hij geen voorrang verleende. Het slachtoffer werd naar het Wilhel- minagasthuis vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Zoals reeds op 27 december 1966 door het ministerie van sociale zaken werd gemeld, wordt de statiegeldvergoeding voor een reeks in glazen potten verpakte artikelen (jam, pindakaas, appel moes, mayonaise, fritessaus, ap pelstroop, vruchten op sap en ta- felzuren) met ingang van 1 aug. 1967 afgeschaft. Na een door de accountants dienst van het ministerie van economische zaken uitgevoerd onderzoek is naar thans bekend is gemaakt gebleken dat de bij de overgang op statiegeldloze em ballage optredende besparingen bij genoemde artikelen niet ge heel opwegen tegen de hieraan verbonden meerkosten bij de fa brikant. Als gevolg hiervan zal de prijs af-fabriek definitief met 5 ct per pot van 37 cl. mogen worden ver hoogd. De minister van economi sche zaken heeft, mede met in achtneming van de bij de handel te verwachten besparingen, toe gestaan dat met ingang van 1 aug, de consumentenprijzen voor de betrokken produkten met 3 ct. per pot omhoog gaan, zulks in afwijking van 't oorspronkelijke voorstel van een verhoging van de consumentenprijs met 6 ct per pot. Aangezien de bij inlevering van de potten te geven vergoeding in de tot 1 aug. geldende overgangs regeling op 5 ct was bepaald, be tekent de thans genomen beslis sing dat de inclusief vergoeding gerekende prijs per 1 aug met 2 ct wordt verlaagd. Als voorbeeld kan worden genoemd de prijs van het merkartikel huishoudjam die thans 1,26 bedraagt, inclu sief 5 ct vergoeding bij inlevering van de potten. Vanaf 1 aug. zal geen inlevering meer mogelijk zijn, terwijl de prijs op 1,24 zal worden gebracht. Een madonnabeeld uit de der tiende eeuw, dat drie jaar gele den uit een kerk in Cossito bij Reiti (Italië) is ontvreemd, is door de Italiaanse recherche teruggevonden in een villa te Weggis in Zwitserland. De eige naar van de villa, de Italiaan Quinto Giorgini, is gearresteerd. Hij bezat nog veel meer kunst voorwerpen, waarop de Zwitserse justitie beslag heeft gelegd omdat zij vermoedt dat die ook gestolen zijn. Men is de dief op het spoor ge komen door een tip van de 80-ja- rige Duitse kunstkenner prof. Zimmermann, wiens bemiddeling Giorgini had ingeroepen voor de verkoop van het beeld naar Ame rika. In Leningrad is ter gelegen heid van de dag van de vloot een marinevaartuig getoond, dat zich op een luchtkussen voortbeweegt en een snelheid van 200 km per uur kan halen. Als andere nieu wigheden hebben waarnemers een onderzeeboot gezien die ra ketten kan afschieten en kleine, snelle vaartuigen die dat even eens kunnen ter verdediging van grotere schepen. Admiraal Kasatonov, onder bevelhebber van de marine, heeft verklaard dat de marine voor het eerst in de geschiedenis op grote afstand van het doel kan opere ren. Aan de opperheerschappij van het westen op zee was daar mee een eind gekomen. De rijkspolitie te Valkenburg heeft zaterdag, in samenwerking met de gemeentepolitie te Sit- tard, de 30-jarige ongehuwde musicus Van S. om 6 uur 's mor gens in zijn woning gearresteerd. De man had in Valkenburg een 17-jarige toeriste onder bedrei ging van een pistool aangerand. 's Nachts omstreeks één uur had de musicus op de Cauberg bij Valkenburg een verloofd paartje aangesproken, waarbij hij zich uitgaf voor. politieman in burger. Hij deelde het tweetal mee dat zij nog veel te laat op stap waren ën sommeerde de jongen hotelwaarts te gaan. Het meisje beval hij in. zijn auto te stappen. Hij zou er zelf voor zor gen dat het meisje „veilig" thuis kwam. Hij reed echter naar een bos in het kerkdorp Sibbe, gemeente Valkenburg, waar hij het meisje, terwijl hij haar met zijn pistool (dat later een alarmpistool bleek te zijn) bedreigde, heeft aange rand. Daarna reed hij het meisje terug naar Valkenburg. Zij heeft direct aangifte gedaan bij de .politie, die de musicus via het kenteken van de auto snel kon achterhalen. Tijdens het verhoor bekende Van S., leraar aan een Zuidlim burgse muziekschool, dat hij een week eerder eenzelfde aanran dingspoging in de kom van Val kenburg had ondernomen. Het stel dat hij toen had aangespro ken, had zich niet door hem laten intimideren. Zaterdagmiddag is de 3%- jarige Erna Donker te Hellaan op een ijzeren hek geklommen, daar vanaf gevallen en de nek gebroken. De moeder van het kind is twee jaar geleden bij een verkeersongeval dodelijk veron gelukt. Mede op last van de officier van justitie te Alkmaar, mr. Ko- perberg, heeft de gemeentepolitie van Medemblik in samenwerking met de districtsrecherche bij een inval in hotel Radbout te Medem blik een speelbank opgerold. De ongeveer tien spelers, afkomstig uit Amsterdam en Utrecht, die roulette speelden, werden na ver hoor naar huis gezonden. De ex ploitant van de speelbank, V. A. uit Oosterbeek, werd in verzeker de bewaring gesteld. Men lokte spelers door in circulaires, die men in het westen van het land verspreidde, tijdens het week einde gratis logies en ontbijt aan te bieden. 4 Naar eerst thans bekend is ge worden is in de nacht van vrij dag op zaterdag de 17-jarige Sonja van Leur uit Dordrecht bij een verkeersongeluk in Breda om 't leven gekomen. Het meisje was een van de vijf inzittenden van een personenauto, die op de hoek van de Markendaalseweg en de Fellenoordstraat tegen een lichtmast botste. De overige vier inzittenden konden na behande ling in het ziekenhius te Breda naar hun woonplaats Dordrecht terugkeren. In Sexbierum is zaterdagavond door nog onbekende oorzaak de boerderij van de heer T. Zplstra volledig uitgebrand. De boerderij, die pas vorig jaar een verbouwing van ongeveer 100.000,had ondergaan, werd gebruikt als kampeerboerderij voor gezinnen. Zaterdagmorgen waren juist de laatste gezinnen vertrokken. De schade wordt geschat op ander halve ton. Kroonprins Hans Adam von Lichtenstein is gisteren in de Pa rish kerk te Vaduz in het huwe lijk getreden met gravin Marie Kinsky. Op de foto het paar hij het verlaten van de kerk na de huwelijksvoltrekking. Links op de achtergrond de ouders van de bruidegom prins Franz-Joseph II and Gina von Liechtenstein. In de Beierse stad Bamberg heerst hersenvliesontsteking. De epidemie schijnt zich via de over bevolkte openbare zwembaden te verspreiden. Er zijn al tientallen patiënten. Kroonprins Hans Adam van Liechtenstein (22) is zondag in het huwelijk getreden met de Duitse gravin Marine Kinsky (27). De plechtigheid is bijge woond door 450 aristocratische gasten, onder wie koningin An- ne-Marie van Griekenland. Zwit serse en Oostrijkse politieman nen verleenden assistentie aan het 25 man tellende politiekorps van het prinsdom. Het paar gaat in St. Gallen, Zwitserland, wo nen, waar de prins economie stu deert. MAANDAG 31 JULI 1967 EERSTE KLASSE v Prijzen van: 5 zijn gevallen op de nummers eindigende op 6 50 zijn gevallen op de nummers eindigende op 641 1Ó0 zijn gevallen op de nummers eindigende op 267 200 zijn gevallen op de nummers eindigende op 871 400 zijn gevallen op de nummers eindigende op 937 1000 zijn gevallen op de nummers eindigende op 6718 Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van 2000 is gevallen 2000 is gevallen 2000 is gevallen 2000 is gevallen 2000 is gevallen 5000 is gevallen op het nummer 038221 op het nummer 051666* op het nummer 069032 op het nummer 029697 op het nummer 051219 op het nummer 034689 De prijs van 20.000 is gevallen op het nummer 085663 Let welop dit nummer zijn twee prijzen gevallen. 5) „Het hangt zeker samen met die moordenares?" begreep ik snugger. „Hoe kom je daarbij?" zei Ter ry nuchter, en hij keek me af keurend aan. „Ik moet toch leven! Dat vond ik een klap. 'k Voel de, dat ik er rood van werd, en zei: „Hebben detectives niet zo iets als stand op te houden, Terry?" „Zeker," beaamde hij schaam teloos. „Daarom maken we er zo'n aantrekkelijk leugentje van. Anders zouden we natuurlijk ge woon erheen kunnen gaan, en vragen, of er ook iets voor ons te doen was." „Maar ben je er dus niét zeker van, deze mensen binnen enkele dagen uit de brand te kunnen helpen?" probeerde ik op zijn eergevoel te werken. „Met mijn capaciteiten!", snoef de Ter,ry verwaand. „Die bij Jiet geval, waaraan je nou bezig was, gefaald hebben," herinnerde ik hem. „Het is onzedelijk, iemand te ontmoedigen," verweet hij me. Ik schudde afkeurend mijn hoofd, sprakeloos over zo'n grove geldzucht. „Pas op, dat je kop d'r niet af DOOR OLAF J. DE LANDELL valt," waarschuwde Terry sar castisch. „Ik weet van ouds, hoe los 'ie zit." Maar ik bleef schudden, ten eerste, omdat ik'uit zijn hatelijk heid begreep, dat ik op zijn schuldgevoel werkte, en ten tweede om te tonen dat mijn kop vast genoeg zat. Hij is echter zo hard als een steen (Terry bedoel ik), en ging voort: „In een uurtje kunnen we er zijn. Ga dus je kof fer pakken; je hebt niet meer no dig dan een tandenborstel en wat schone zakdoeken." Aangezien ik op dat ogenblik net geen inspiratie had, en ook geen opdrachten, besloot ik, me bij hem aan te sluiten. Gooide wat rommel in een city-bag en ging mee naar zijn kamers. Terwijl hij de deur open de, zei.'hij: „In de slaapkamer vind je pommade en 'n sportpak. Ik wil j-.e niet dadelijk op kosten jagen, dus kun je van mijn gar derobe gebruik maken tijdens je vermomming. In het laadje van mijn nachtkastje ligt wat rommel voor een snor, en pas deze bril even." Ik nam de bril aan en zette 'm op. „De neusbrug kon wat wijder," vond ik. Terry greep het telefoonboek. Draaide een nummer. Bestelde monturen op zicht. „Binnen een kwartier." Terwijl ik me verkleedde en metamorfoseerde, zat hij op de rand van zijn bed en praatte hon derd uit. „We gaan vandaag nog naar die Van Doff-dooie kijken," vertelde hij, „Als we tenminste toegang krijgen. Ik heb officieel niets met de politie uit te staan, zie je. Jij gaat mee als mijn secretaris. Al leen als het nodig is, word je Terry van der Linden." „Gelukkig," antwoordde ik. ,,'k Snap niet, hoe je de hele dag de hele week wat zeg ik? je hele leven met een bril en met een snor kunt lopen, om nog te zwijgen van dit walgingwekkend stinkende smeersel in je haar." Als antwoord klakte hij alleen maar met de tong en dacht luid op: „Wat moet jij nog leren, je woorden te wikken en te wegen. Ik zou je kunnen vertellen, dat ik al die dingen alleen maar doe om niet op jou te gelijken. Maar ik zeg het veel keuriger. Op een manier, die niemand kwetst en toch waarheid bevat: „Ik heb het allemaal voor jou gedaan, Han. Om je te bevrijden van een dub belganger, die door zijn bestaan alleen het jouwe onmogelijk had kunnen maken." „Als ik nou tranen in m'n ogen heb," weerde ik af, „dan komt het van dat prikkelende goed, waarmee ik die snor moet plak ken." „Wist ik al," tjeemde hij. „An dere tranen ken jij niet." De brillen werden gebracht. Ik kreeg er net zoéén als hij, maar dan een maat groter. De bezor ger werd ermee weggezonden na de boodschap in ontvangst ge nomen te hebben: „Er moeten ge wone glazen in. En gauw terug. Binnen een kwartier." „Ik heb mijn leven ingedeeld in kwartieren," legde Terry uit. „Net als de maan," begreep ik. „Ik lach alleen om geestige moppen," waarschuwde hij na drukkelijk. „Lach je vaak, als je alleen bent?" wilde ik weten. „Mensen als ik zijn nooit al leen," weerlegde hij. „Die heb ben hun gedachten." Na een half uur was ik Terry. Als ik zeg „sprekend", dan is dat zwak en on-kernachtig uitge drukt. Ik wist een ogenblik niet meer, of ik in de spiegel keek, of naar hem. Maar aangezien de- geen, naar wie ik keek, sprak, en ik beslist zeker wist, dat ik zweeg, moest die andere Terry-zelf ,zijn. Doch toen hij even daarna met z'n rechteroog tegen me knipte, terwijl ik het juist met mijn lin keroog tegen hem deed, toen trok ik een heel lelijk gezicht, en be merkte, dat ik nti voor de spiegel stond. „Zo." zuchtte hij (zelf). „Dat is keurig, Han. Nou was je de hele boel maar weer af, en trek je eigen pak weer aan. Dan ga je als 'n nette vent naar de W.C. en als je dan totaal klaar bent, gaan we d'r vandoor." Hijzelf pakte in een krankzin nig tempo een koffer. Ik had bijna niet de tijd, zijn pak uit te trek ken, want terwijl ik het op het bed neerlegde, was het al ver dwenen. (Wordt vervolgd.) Bij een afdaling op de Bren- nerpas heeft een zware vracht wagen twee personenauto's ver pletterd tussen zichzelf en een andere vrachtauto. De twee per sonenwagens, een Duitse en een Zwitserse, werden in elkaar ge drukt. Een vloog in brand, zodat alle vier de wagens in vlammen opgingen. Alle inzittenden van de personenauo's vijf of zes men sen, die niet dadelijk te identifi ceren waren zijn verbrand. De chauffeur van de achterste vrachtauto is aangehouden. Hij verkeerde vermoedelijk onder invloed van sterke drank. Het ongeluk gebeurde zaterdag tegen middernacht. In Indonesië zijn vuurpelotons aan het oefenen met het oog op de terechtstelling van luitenant kolonel Oentoeng die ter dood is veroordeeld omdat hy de mis lukte communistische opstand in 1965 zou hebben geleid. Het pers bureau Antara dat dit meldde zei van betrouwbare zijde te hebben vernomen dat voorts de commu nistische leider Njojo die wegens zijn aandeel in de opstand ook de doodstraf heeft gekregen en drie andere samenzweerders luite nant Ngadimo,, majoor Soedjono en majoor Moeljoon binnen kort zullen worden geëxecuteerd. In Bayonne, Biaritz.en talrijke andere plaatsen aan de Franse Baskische kust zijn honderden aanplakbiljetten verschenen met de leuzen „Leve- het vrije Que bec' en „Leve het vrije Basken land". De affiches waren onder tekend door de nationalistische beweging „Embata". In Wales heeft intussen het lagerhuislid Gwynfor Evans ver klaard, dat het hoog tijd is dat de Britse staatslieden de natio nale vrijheid voor Bretagne op eisen. Met welk recht spreekt de Gaulle zich uit voor een vrij Quebec, terwijl zijn eigen rege ring alles in het werk stelt om het Bretonse volk „evenals de bevolking van Wales van Kelti sche oorsprong „te vernietigen", zo vroeg Evans zich in zijn kies district Carmarthen af. Hij sprak van de „Franse tirannie" in Bre tagne. De Canadese kapitein Jamés Mac Fie, lid van de internatio nale controlecommissie, heeft van de Noordvietnamese autori teiten aanzegging gekregen dat hij het land moet verlaten we gens activiteit die de veiligheid van Noord-Vietnam in gevaar brengt. De Griekse justitie heeft 45 personen schuldig verklaard aan het vérgaan van de Griekse veer boot „Iraklion", waarbij 241 mensen om het leven kwamen. Het ongeluk gebeurde vorig jaar december in Egeïsche Zee. Tot de 45 beklaagden behoren officieren van het schip, amb tenaren van het ministerie van koopvaardij, de eigenaars van het schip en hun personeel. Som migen wordt plichtsverzaking ten laste gelegd, anderen vervalsing van documenten. Slechts 47 passagiers van de bijna 9000 ton metende „Irak lion" hebben de ramp overleefd. Het schip zonk op weg van Piraeus naar Kreta bij het eiland Antimilos. Een koelwagen in een van de ruimen stond niet goed vast en ramde tijdens storm weer een gat in het schip. En kele beschuldigden zijn gearres teerd. De Russische ambassadeur jn Oost-Duitsland heeft bij de am bassadeurs van Frankrijk, Enge land en Amerika in -Bonn gepro testeerd tegen het voornemen van de bondsrepubliek de wet op de noodtoestand ook voor West- Berlijn te doen gelden. Daardoor zouden de rechten van politieke partijen, vakbonden en particu lieren worden beperkt, aldus de Russische nota, die dit in strijd met de internationale status van de stad acht. President Johnson heeft zater dag de commissie van onderzoek naar de rassenonlusten verzocht hem op korte termijn aanbevelin gen te doen over maatregelen om dergelijke onlusten te voorkomen en over de wijze waarop zij het best bestreden kunnen worden als zij eenmaal zijn uitgebroken. De commissie kwam zaterdag voor de eerste maal bijeen op" het Witte Huis. Voorzitter is Otto Ker- ner, gouverneur van Illinois. Ver der hebben er zitting in John Lind say, burgemeester van New York, de negersenator Edward Brook en Roy Wilkins, directeur van de na tionale vereniging voor de vooruit gang van gekleurden. Een in Detroit patrouillerende parachutist heeft zaterdagavond een neger doodgeschoten. Het ge beurde in het oostelijk stadsdeel, toen de neger bij een identiteits controle de vlucht nam. Hij was gewapend en vuurde op zijn ach tervolger. Er vielen drie gewonden. De onlusten van de afgelopen week deden zich voornamelijk in het westen voor. De meeste para chutisten waren al uit de stad te ruggetrokken. In Newburgh (New York) tracht ten ongeveer tweehonderd negers een bijeenkomst van de partij voor nationaal reveil te verstoren. Toen zij daarin niet slaagden sloegen zij de ruiten van winkels in en gooi den stenen en flessen naar de po litie. Groepen negers hebben zondag avond te Portland in de Ameri kaanse staat Oregon en te Milwau kee in Wisconsin ruiten van win kels ingeslagen. In beide steden greep de politie onmiddellijk in en kon de orde spoedig hersteld wor den, Bij de ongeregeldheden in Mil waukee werd een politieman dode lijk door een kogel getroffen. Zes politiemannen werden bij vuurge vechten met sluipschutters ge wond, van wie enigen zwaar. Ver der liepen nog zeker dertig per sonen, zowel negers als blanken, verwondingen op. De burgemeester van Milwaukee heeft de noodtoestand afgekondigd en de benzinestations en café's in de wijk waar dê moeilijkheden voorkomen laten sluiten. De gouverneur van Wisconsin ga fde nationale garde, die al pa- rrat stond, opdracht de voornaam ste negerwijk van Milwaukee bin nen te gaan, nadat bij de vuurge vechten met negers slachtoffers onder de politie waren gevallen. Duizend man van de natioale garde trokken onmiddellijk de wijk bin nen. De politie sloot een groot deel van het gebied af. Verslaggevers werd de toegang verboden. Jeugdige negers gooiden met brandbommen en bekogelden de politie met stenen. Enige huizen zouden in brand staan. De jonge lieden sloegen ruiten van politie auto's in en drongen een winkel binnen om geweren buit te maken. Nadat zij door het politïekordon rond de wijk waren gebroken trok ken zij door het voornaamste za kencentrum, een spoor van vernie ling achterlatend. Eeden van de organisatie voor rassengelijkheid „Core", die deel namen aan een congres, liepen de straat op om de menigte tot kalm te te manen. In Riviera Beach, Florida, maak te de politie van traangas gebruik om 400 negers uiteen te drijven, die brand hadden gesticht in een opslagplaats van bouwmateriaal. In Portland werd voor nationale garde en staatspolitie de alarm toestand ingesteld, nadat kleine groepen jonge negers ruiten had den ingegooid en minstens één brandbom hadden geworpen. In Milwaukee heeft de politie met neger-tieners gevochten. Daar vielen een dode en enkele tientallen gewonden. De burgemeester heeft de gou verneur van Wisconsin verzocht de nationale garde paraat te hou den. Milwaukee heeft 740.00Q in woners, waarvan 62.500 negers.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2