nog Aardbevingen niet te voorspelle n Regeren is kiften! TOCH DIVERSE METHODEN IN STUDIE 0VERT0CHTK0STEN ZUID-MOLUKKERS BEURSOVERZICHT Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Spanningen Atoombom Draagbare seismograaf ■B DE TOESTAND IN CHINA Bomaanslagen in Hong Kong PHILIPPIJNSE SENATOREN WILLEN VERBOD MISDAADFILMS MINISTER LUNS OP VAKANTIE BRAND IN NIEUWBOUW STRIJD IN KWANGTOENG Talentenjachta in Utrecht LIJK VAN UTRECHTER IN ANTWERPSE HAVEN GEVONDEN Dit jaar geen bekroonde kinderboeken KIND VIEL IN EMMER HEET WATER Geen goed Woede DE NIEUWE ZAKEN- EN BEROEPEN- TELEFOONGIDSEN TONGEN VERONGELUKT DODELIJK ONGEVAL Verkeersdode in Den Haag CUBAANSE STEUN AAN TERRORISME IN VENEZUELA Donderdag Z7 Juli 1967 Binnen een jaar is Turkije voor de tweede maal door zware aard bevingen geteisterd. „Daar kan niemand iets aan doen," zegt men; „dit is natuurgeweld." Die bewering is niet helemaal juist. Er zou misschien al lang „iets te doen" zijn geweest aan aard bevingen als we (met ons allen) meer geld hadden besteed aan 't zuiver-wetenschappelijk onder zoek dat meer inzicht moet ver schaffen in de vraag, hoe aard- hevingen ontstaan. Er bestaan stormwaarschu- wingsdiensten die uitstekend functioneren. Ook tropische cyclonen zien we tegenwoordig tijdig aankomen, dank zij onze weersatellieten in de buiten aardse ruimte. Maar de „binnenaardse ruim- tes' is voor een groot deel nog (letterlijk) terra incognita: on bekend gebied. Of dat zo zal blij ven is intussen de vraag, want de seismologen werken met de hun ter beschikking staande middelen hard genoeg om te bereiken, dat we aardbevingen althans kunnen aankondigen. Voorkómen blijft voorlopig een vrome wens. Aardbevingen ontstaan natuur lijk niet „zomaar". Ze zijn het ge- volg van de verstoring van een (labiel) evenwicht ergens in de aardkorst. Aan die verstoring gaan spanningen vooraf, die op 'n gegeven ogenblik een breekpunt bereiken. Die spanningen moeten te meten zijn. In Californië is de laatste tijd geëxperimenteerd met een opstelling waarin ge bruik wordt gemaakt van een „laser"-straal, een priemdunne bundel z.g. coherent licht, die ook over lange afstanden niet uit waaiert. De proefopstelling strekt zich uit over twee bergtoppen, onge veer 15 kilometer van elkaar af. Op de ene staat het laser-appa raat, op de andere een reflector. Juist doordat de gereflecteerde lichtbundel zo uiterst dun is, is het mogelijk, uiterst zwakke bodemtrillingen zoals die welke vooraf plegen te gaan aan zware bevingen tijdig te signa leren. Ook andere meetmethoden zijn er op gericht, de druk te meten die heerst in het gesteente van de aardkorst, voordat de grote aard beving losbarst. De redenering hierachter is deze: de hoeveel heden energie die vrijkomen bij de zwaarste aardbevingen zijn vergelijkbaar met die van een atoombom van vijftien megaton t.n.t. Die energie in sluimerende vorm moet ergens te vinden zijn; ze kan niet zo doeltreffend zijn verstopt of we moeten haar ergens kunnen meten. Een andere methode, ontwik keld in Japan, werkt met'n lange buis, waarin de hoogten van twee waterspiegels aan de uiteinden worden vergeleken. Het systeem stelt de waarnemers in staat, microscopisch-kleine veranderin gen in hellingen te meten ook dit kunnen voorboden van een naderende aardbeving zijn. Een vierde manier is die waar bij men de snelheid meet van ondergrondse geluidsgolven. De snelheid waarmee deze zich voortplanten verandert, wanneer onder de grond de druk ver andert. Die veranderende druk verraadt dat er ondergrondse spanningen optreden. Een Amerikaanse seismoloog, Donald B. Hoover, heeft enige tijd geleden een „draagbaar" toe stel voor 't registreren van aard bevingen gebouwd. Het weegt 70 kilo, maar kan tenminste door 'n vrachtauto of een wentelwiek ergens heen worden gebracht. Deze draagbare seismograaf kan tien dagen werken zonder dat iemand er naar omkijkt; het seismogram komt terecht op een langzaom lopende magneetband. Voorlopig kan men niets anders doen dan dit instrument opstellen in een gebied nadater'n aard beving is geweest. Toch heeft dat nut, want uit de vaak optredende naschokken (ook nu weer in Tur kije) is nog veel af te leiden over de diepte van de golven, de rich ting waarin ze zich voortplanten en de sterkte er van. Met elkaar kunnen deze waarnemingen lei den tot grotere kennis inzake de geologie van het betrokken ge bied. Het grote probleem van de seismologie is-* namelijk, dat de I...m .i ,I - wereldkaart zoveel witte plekken vertoont waar het gaat om juist deze gegevens. Daarom zijn mo biele waarnemingsstations zo nuttig. Vrijwel het enige wat men van aardbevingen kan voorspellen is, dat ze zich bijna altijd zullen jfoordoen langs de randen van de Stille Oceaan en langs de zoge naamde mediterrane gordel, zo als nu weer. Meer dan duizend mensen zijn gedood of gewond tijdens hevi ge gevechten die zich onlangs in Kanton hebben voorgedaan tus sen voor- en tegenstanders van partijleider Mao Tse-Toeng, al dus het in Hongkong verschij nende blad „Koeng Sjeoeng". Het spoorwegverkeer tussen Hongkong en Kanton, de hoofd stad van de in het zuiden van China gelegen provincie Kwan- toeng, was hierdoor twee dagen onderbroken. Bij de gevechten waren rode wachters, militairen en arbeiders betrokken. Het in Peking verschijnende blad „Jen Min Jih Pao, geeft toe dat een deel van het gebied van Woehan wordt beheerst door een groep leiders die zich tegen de culturele revolutie verzetten. Het in Sjanhai verschijnende blad „Wen Hoei Pao" bevestigt eerdere geruchten dat Hsieh Foe- Sjih samen met een andere par tijman tijdens een bezoek aan Woehan door „contra-revolutio naire elementen" is afgeranseld en beledigd. Hsieh is o.m. vice- premier, belast met de openbare veiligheid. Negen personen, onder wie drie kinderen, zijn woensdag in Hong Kong getroffen door de scher ven van een bom, die verborgen zat in een bij een tramhalte neergelegde pop. Een Britse sol daat liep verwondingen op toen onbekenden een bom in zijn auto wierpen. Enkele mannen wierpen twee bommen in een stadsbus, die zij vervolgens in brand probeerden te steken. Nie mand werd gewond. Een politie man schoot een van de terroris ten dood. Bomaanslagen zijn in Hong Kong, waar pro-Chinese communisten zich roeren, aan de orde van de dag. In de Philippijnen hebben drie vrouwelijke senatoren een wets ontwerp ingediend dat een ver bod voor vijf jaar van de ver toning van misdaadfilms beoogt. Deze periode zal volgens hem voldoende zijn om „de sfeer van misdadigheid" in het land te doen verdwijnen. 12 Zuid-Molukkers arriveerden eind maart 1962 als leden van een „delegatie van de republiek Mkluku Selatan" in het toenma lige Nederlands-Nieuw-Guinea. Zij werden immigratoir aan gehouden en na een onderzoek inzake hun betrouwbaarheid daar te lande begin juli 1962 in vrij heid gesteld. Uit de verslagleg ging van het voormalige gouver nement van Nederlands-Nieuw- Guinea is van het verschaffen van inlichtingen aan de Neder landse militaire inlichtingen dienst en/of het bewijzen van diensten met de in vraag 2 om schreven gevolgen niet geble ken. Bij het ministerie van de fensie zijn deze personen niet bekend. De minister van binnenlandse zaken antwoordt dit op schrif telijke vragen van het tweede kamerlid Van Dis (SGP) die wilde weten of het waar was, dat van twaalf Zuid-Molukkers, die in 1962 vóór de overdracht van West-Nieuw-Guinea aan Indo nesië uit veiligheidsoverwegin gen van Nieuw-Guinea naar Ne derland zijn geëvacueerd, omdat HET WAS TOCH „DE GOEDE" Een pas gescheiden vrouw uit Johannesburg, op zoek naar een nieuwe levensge- zei, besloot de hulp van een computer in te roepen. Zij vulde een lange vra- genlijst in, waarbij ze aan gaf welke eigenschappen de man die zij wenste moest hebben en zichzelf beschreef. Gespannen opende ze de „vertrouwelijk" aange- merkte enveloppe die een paar dagen later in de bus gleed, om tot haar grote ergernis tot de ontdekking te komen dat de computer haar vorige echtgenoot als „man uit duizenden" had gekozen. Met zijn trouw bewaarde, tra ditionele strohoed op het hoofd en vergezeld van zijn echtgenote, is de minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, gis terochtend vroeg van Schiphol naar Italië vertrokken om daar In de buurt van Pisa een vakan tie van drie weken door te bren gen. SCHIPHOL: De minister van bui tenlandse zaken, mr. Luns, ver trok gistermorgen van Schiphol voor een drieweekse vakantie in Italië. De bewindsman scheen echter niet helemaal zeker te zijn van het weer, want de paraplu ging mee op vakantie In een studenten hoogbouw- flat in aanbouw in de wijk Voor hof in Delft van de N.V. Staal- project Delft, is woensdagmor gen brand ontstaan tijdens het lassen. Via een bitumenlaag op een liftschacht trok het vuur naar goven. Er ontstond vooral schade op de galerijen, op het dak en in het trappenhuis, ter wijl een dertigtal ruiten werd vernield. De flat zou begin sep tember gereed komen. Door deze brand, die met een aanzienlijke rookontwikkeling gepaard ging, moet met enige vertraging reke- Het echtpaar Luns logeert bij het plaatsje Massa Carrara (be roemd om zijn marmerrijke ber gen) vlak naast een buitenver blijf van de schoonmoeder van prins Albert, die er zelf met prin ses Paola dikwijls zijn vakantie doorbrengt. Voor het hoedje, een onafschei delijk attribuut tijdens zijn va kanties, had de minister een ex cuus. „Het is de enige zomerhoed, die mij past", zei hij, „alJijkt het of het ding de jaren heen begintnm§ worden gehouden te krimpen". Over de uitlatingen van gene raal De Gaulle in Canada toon de mr. Luns zich verbluft. „Ik ken hem vrij goed. Hij luistert charmant, geduldig en met grote beleefdheid naar andere menin gen, maar hij tolereert ze beslist niet. Je kunt net zo goed tegen een muur praten. Langzamer hand wordt hij oud. Hij is bijna 77 jaar". Een in Hongkong verschijnend blad heeft woensdag gemeld, dat in de in het zuiden van China gelegen provincie Kwantoeng od grote schaal wordt gevochten tussen voor- en tegenstanders van partijleider Mao Tse-Toeng. Het blad had dit vernomen van reizigers uit de provinciale hoofd stad Kanton. Het treinverkeer tussen Kanton en Hongkong is plotseling aanzienlijk minder ge worden. In samenwerking met onder meer een gramofoonplatenmaat- schappij en een muziekweekblad organiseert de stichting stads- ontspanning Utrecht van 21 tot en met 25 augustus in het Wil- helminapark in Utrecht een ta lentenjacht voor zangers, zange ressen, beat-, rhythm- en blues- en folklorische groepen. De talentenjacht 1967 wordt geleid door Johnny Lion. De voorronden worden op 21, 22, 23 en 24 augustus gehouden, de fi nale op 25 augustus. In de haven van Antwerpen is dinsdag het stoffelijk over schot gevonden van de 22-jarige kantoorbediende H. J. van Oyen uit Utrecht. Vermoedelijk is de jongeman, verdronken. De Utrechtse politie werd hier van door het consulaat in Ant werpen op de hoogte gesteld. De kantoorbediende, die sa men met zijn zwager in de Am pèrestraat 27bis in Utrecht woonde, heeft afgelopen vrijdag de woning verlaten. Er was op dat moment geen sprake van onenigheid tussen beide mannen. Vrijdagavond heeft de heer Van Oyen nog zijn zwager gebeld om te zeggen dat hij de laatste trein naar huis had gemist. De jury voor het kinderboek van het jaar, ingesteld door de commissie voor de collectieve propaganda van het Nederlandse boek, heeft besloten dit jaar geen boek aan te wijzen voor de be kroning „Kinderboek van het jaar, tot tien jaar", en evenmin voor de bekroning „Kinderboek van het jaar, tien jaar en ouder". Tijdens de kinderboekenweek van 15 oktober tot 4 november zullen dus geen prijzen (twee maal 1500 gulden) worden uit gereikt. De motivering van het besluit van de jury wilde de com missie, desgevraagd, op dit mo ment nog niet bekendmaken. 1 In het Julianaziekenhuis te Ede is dinsdag de driejarige Christina van den Brink uit We- kerom overleden. Het kind was twee weken geleden in een em mer heet water gevallen toen het stond toe te kijken in de varkensmesterjj van haar vader. Haast nog sneller dan Kurt Georg Kiesinger zijn populariteit won schijnt hij hem ook weer te verliezen. En dan \yel weer door vrijwel het zelfde euvel als onder Erhard de kabinetten zwak en be sluiteloos maakte: openbaar gekif tussen ministers. Ditmaal zijn Schroder en Strauss tegenover elkaar in aktie, waarbij meespeelt dat de eerste op defen sie een portefeuille beheert waar van de tweede alles uit eigen er varing weet, al zit hij nu op finan ciën. En wellicht speelt ook mee dat Strauss het Schröder nog altijd niet vergeven heeft dat deze niet voor hem op de bres sprong inder tijd bij het Spiegel-schandaal over dc arresttaie van een journalist in Spanje. Strauss kwam daardoor zó in opspraak dat hij moest aftreden, al had hij wellicht zijn vergrijpen nooit kunnen plegen zonder mede werking van het ministerie van buitenlandse zaken, toen geleid door Schröder. Hoe dan ook, het is zonder meer een wansmakelijk gezicht ministers publiekelijk met elkaar te zien kra kelen. En voor de Duitsers nog meer omdat ze op die manier de kabinetten van Erhard als maar zwakker zagen worden. En nu vliegen Kiesinger de ver wijten om de oren dat hij niet flin ker optreedt om zijn ministers dit soort uitbarstingen onmogelijk te maken. Wijlen Adenauer was ook niet alles, maar in ieder geval had hij de wind er onder in zijn kabi net. Het doet Kiesinger ook geen goed dat dan weer uitlekt dat Schröder zijn ontslag bij hem heeft ingediend naar aanleiding van al lerlei defensie-geharrewar. En dat hij niet zelf een knoop resoluut doorhakt maar zijn generaals als getuige het tegendeel laat beweren van wat andere generaals weer hebben betoogd op uitnodiging van Strauss. Maar wat het akeligst aankomt is het defensiebeleid als zodanig. Bezuinigen, verluidde het eerst. Met als konsekwentie verminde ring van de troepensterkte. Zo kon president Johnson het in de krant lezen. Waarna hij prompt in woe de ontstak. Immers de Duitsers hadden altijd geklaagd dat ze nooit ergens in gekend werden en juist daarom was over een geringe ver mindering van Britse en Ameri kaanse troepen in Duitsland uitge breid gedelibereerd en nu dit zonder boe of ba. Vervolgens klonk uit Bonn dat het wellicht toch wel kon zonder vermindering van het aantal man schappen, maar dan bezuinigend op materieel. Maar hoe dan? Voor het materieel zijn toch al langlopende kontrakten getekend? Kortom, men kan het niemand kwalijk nemen dat hij dit alles niet direkt ziet als een voorbeeld van krachtig regeren. Met een variatie op een wasmiddelenreclamespreuk wordt nu al gezegd in Bonn: Kie singer is de beste Erhard die er ooit was. Een compliment is dat zeker niet i zij aan de Nederlandse militaire inlichtingendienst belangrijke inlichtingen hadden verschaft, wordt verlangd dat elk hunner 2253 zal betalen voor de vlieg reis van Nieuw-Guinea naar Ne derland, welk bedrag voldaan moet worden door aflossingen van 10 per maand. De minister zegt, dat bij de praktische effectuering van een regeringstoezegging veilig te stellen personen, waartoe de Zuid-Molukkers konden worden gerekend, werden geacht te be horen tot de groep „sociale ge vallen", voor welke de reis naar Nederland mogelijk werd ge maakt op voorschotbasis. De beoordeling van het ant woord op de vraag in hoeverre betrokkenen uit deze categorie met het oog op hun financiële en maatschappelijke omstandig heden in staat moeten worden geacht tot gehele of gedeeltelij ke restitutie van de door de overheid betaalde overtochtskos- ten, waarvoor een schuldbeken tenis werd getekend, is in han den gelegd van het ministerie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk, waar velen uit hoofde van de eerste opvang en verzorging bij aankomst in Ne derland reeds bekend waren. Er is geen aanleiding gevonden voor de Zuid-Molukkers op deze algemene gedragslijn een uitzon dering te maken. De invordering zal, wanneer deze op grond van de bevindingen kan geschieden, op zeer soepele wijze plaatsvin den. Het gaat niet op om de (hoge re) tarieven voor advertenties en vermeldingen in de nieuwe (particulier uitgegeven) zaken- en beroepentelefoongidsen te ver gelijken met de tarieven voor de totnutoe door de P.T.T. verzorg de uitgaven. De nieuwe uitgaven zullen namelijk in uitvoering en advertentiewaarde nogal ver schillen van de oude uitgaven. Aldus het antwoord op schrifte lijke vragen van het tweede kamerlid Portheine (VVD). In tussen zal de minister van eco nomische zaken er nauwlettend op toezien, dat de prijzen voor vermeldingen en advertenties in de betreffende zaken- en beroe pentelefoongidsen in overeen stemming met de prijsgedrags- regels tot stand komen. De minister van verkeer en waterstaat is van mening, dat de bepalingen in het contract vol doende waarborgen bieden, dat de tot op heden door de P.T.T. aan het publiek verleende dienst met betrekking tot het samen stellen en uitgeven van de za ken- en beroepengidssen onver minderd wordt voortgezet. De PTT voorziet de betreffen de uitgeversmaatschappij te gen betaling dagelijks van alle wijzigingen die in de gidsen aangebracht moeten worden. De bewindslieden vertrouwen, dat de moderne opzet, gebaseerd op het zelfde principe als dat van de bekende Amerikaanse „yel low pages" voor 't bedrijfsleven zal blijken op te wegen tegen het onvermijdelijk daaraan ver bonden onmiddellijke nadeel der kostenstij gingen. INTERNATIONALS GEDRUKT Ook gisteren hebben de inter nationale waarden met geringe koersverliezen genoegen moeten nemen. Voor Philips en Kon. Olie was dit het gevolg van enig Amerikaans aanbod, hetwelk in een vrijwel lege markt terecht kwam. Kon. Olie opende hier door op 130,20, tegen een voor gaande slotprijs van 131,50. Phi lips was bijna één gulden lager op 97. Unilever kon zich vrij goed handhaven met een eerste afdoe ning op 90,20 (90,40). AKU gaf bij de opening 80 cent prijs op 52,20. Hoogovens werd op 88 (87,90) geadviseerd. De activiteit in al deze fondsen liet, evenals In het ziekenhuis in Heeren veen is gisterennacht overleden le 16-jarige J. Bleeker uit Hen- (elo. De jongen was dinsdagmid dag zwaar gewond geraakt, toen hij per bromfiets op weg naar Ameland, bij Haskerdijken plot seling de weg overstak en door sen busje werd aangereden. Gistermorgen is de 66-jarige heer J. Schutte uit Blokker bij een verkeersongeval op de pro vinciale weg in zijn woonplaats zo ernstig gewond geraakt, dat hij ter plaatse overleed. Toen hij per rijwiel ter hoogte van de spoorwegovergang de weg wilde oversteken, werd hij aangereden door een personenauto. In Den Haag is de 70-jarige me vrouw H. J. Staal slachtoffer ge worden van het verkeer. Zij werd gegrepen door een personenauto toen zij voor haar woning aan de Laan van Nieuw Oost Indië van af een vluchtheuvel wilde over steken. Zij overleed in het zieken huis aan de Zuidwal aan het hoofdletsel dat zij bij de aanrij ding opliep. Een commissie van onderzoek van de organisatie van Ameri kaanse staten heeft in haar rap port, dat gisteren is gepubliceerd, verklaard dat Cuba voortgaat met het geven van steun aan het terrorisme en aan ondermijnende activiteiten in Venezuela. In het rapport, dat is ingediend op een speciale bijeenkomst van de organisatie in Washington, zegt de commissie dat een lan ding van guerrillastrijders in Ve nezuela, op acht mei j.l., was ge raamd en uitgevoerd onder lei ding van Cubaanse autoriteiten en met deelneming van de Cu baanse strijdkrachten. Venezuela had zich bij de O.A.S. beklaagd over de landing, waarbij de Venezolaanse strijd krachten twee Cubanen gevangen namen en een derde neerschoten. Aan de inval namen nog vier Cu banen deel, alsmede negen Vene- zolanen die, volgens het rapport, in Cuba waren uitgerust en be wapend. Op de huidige bijeenkomst in Washington zal men overleg ple gen over maatregelen tegen Cu ba's steun aan terrorisme en guerrilla in verscheidene lid-sta- ten. De O.A.S. heeft voorlopig be sloten op 14 augustus in Washing ton een bijeenkomst van minis ters van buitenlandse zaken te houden ter bespreking van de Cubaanse steun aan subversieve activiteit. dinsdag, te wensen over. De markt stond lichtelijk onder in vloed van het feit, dat Wallstreet dinsdag opnieuw iets lager sloot. Ditmaal echter ook voor de Nederlandse fondsen, hetgeen van invloed was op de stemming van deze waarden in Amsterdam. Toen de geringe verkopen voor Amerikaanse rekening in de olie hoek waren geëffectueerd, kwa men wat kooporders los van lokale zijde waardoor de prijs op liep tot 130,70. Ook AKU her stelde zich van 52,20 tot 52,70. De scheepvaartsector was licht verdeeld H.A.L. was iets lager doch voor Scheepvaart-Unie be stond belangstelling. Dit laatste fonds verbeterde van 145% tot 146 (144%). Kon. Boot daalde van 92% tot 92 (93). Ook in deze sector was de omzet gering. Het zelfde moet gezegd worden van de staatsfondsenmarkt. De stem ming in deze sector was echter goed prijshoudend. Utermöhlen gaat per 2 oktober 1967 over tot het vervroegd af lossen van de resterende 666.000 4% pet. converteerbare obligaties tegen 101 pet., plus rente. De conversie vindt plaats tot en met 29 september. De aan delen van dit concern werden iets hoger geadviseerd. De beurs houdt rekening met 'n overname van Utermöhlen door een andere maatschappij. Hoogovens verbeterde één gul den doch KLM was twee gulden lager. Deli Maatschappij was wederom flauw. Kon. Olie ver beterde verder tot 130,70, AKU kwam op de voorgaande slotprijs van 53. In de eerste periode bleek de adviesprijs van Utermöhlen te hoog te zijn gegrepen, want dit fonds daalde in deze periode 4 punten. Albert Heijn ging 3%, de Bijenkorf 3 en Simon de Wit 6 punten omhoog. Rommenhöller en Gist en Spiritus stegen ieder 4 punten. Amstel Brouwerij gaf 2 punten prijs doch Heineken ging 3 punten omhoog. Lijm- Gelatine daalde 4 punten. Kemo ging 10 punten omlaag, terwijl Smits Kleding op 10 punten lager niet was af te komen. Na enkele voorgaande laatkoersen kwam in Matubel eindelijk notering met 'n verlies van 14 punten. Beursindices Int. conc. Industrie Scheepv. 24/7 407.3 324.5 118.4 (1953 100) 25/7 26/7 407.2 323.6 118.6 172.7 154.3 316.2 406.9 323.4 117.5 172.7 153.8 315.9 Bank en verz. 172.2 Handel enz. 154.1 Algemeen 316.6 Nabeurs AKU: (53.00) Hoogovens: (89.00) Kon. Olie: 130.40—130.70 (130.60) Philips: 96.30 gb—97 (97.00) Unilever: 90.30 gb—90.60 (90.35) KLM: (347.00) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 9.98—10.08 Amerik. dollar 3.57%—3.61% Canadese dollar 3.32—3.37 Franse frank (100) 73.2573.75 Belgische frank (100) 7.17—7.22 Duitse mark (100) 89.7090.20 Zweedse kroon (100) 69.4070.40 Zwitserse fr. (100) 83.15—83.65 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 Deense kroon (100) 51.40—52.40 Noorse kroon (100) 49.9050.90 Oostenrijkse schilling (100) 13.94—14.04 Portugese escudo (100) 12.50—12.65 Spaanse peseta (100 gr. coup)

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 4