Algemene verzekering (bijzondere) ziektekosten Industrie-financiering biedt te weinig kansen VIETCONGAANVAL OP ZUIDVIETNAME MILITIE EGYPTISCHE ORDER VOOR NEDERLANDSE MACHINEFABRIEK Prins Claus volbracht 2e tocht Aanvallen op doelen in Noord-Vietnam Amerikaanse verliezen boven Noord-Vietnam Hoessein hield openhartige rede' ARRESTATIES IN JERUZALEM De Paus in Turkije Sparen Kruispunt Aanmoediging Zwak punt India bezorgd over wapenleveranties aan Pakistan in Australië Wielrennen Duivensport WANDELSPORT Door het land van Maas en Waal Uitvallers Voetbal Donderdag 27 juli 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 De regering heeft gemeend de naamgeving van de algemene wet zware geneeskundige risico's te moeten wijzigen in algemene wet (bijzondere) ziektekosten. In verband hiermee kan worden gesproken van de algemene ver zekering (bijzondere) ziektekos ten. Dit blijkt uit de vierde nota van wijzigingen op dit wetsont werp, welke is ondertekend door de minister van sociale zaken en volksgezondheid, B. Roolvink en door de staatssecretarissen van sociale zaken en volksgezondheid en van financiën. Ten aanzien van de uitbreiding van het object der verzekering tot de ziekenhuisverpleging ge durende het eerste jaar en de kli- nisch-specialistische hulp gedu rende die tijd wordt opgemerkt dat dit voorstel een aantal maat schappelijke organisaties aanlei ding tot reacties heeft gegeven. Op grond van een advies dat de commissie verzekeringen uit de sociaal-economische raad na mens deze raad heeft uitgebracht en rekening houdend met de des betreffende adviezen van de lan delijke specialisten vereniging en van de unie van assurantie-tus senpersonen heeft de regering be sloten het bij de derde nota van wijziging voorgestelde nieuwe derde lid van artikel 6 terug te nemen. Daardoor wordt wat be treft de ziekenhuisverpleging en de klinisch-specialistische hulp de werking van het wetsontwerp tot de aanvankelijke opzet terug gebracht. De regering hecht er aan ter wille van de zuiverheid der ver houdingen de toekomstige ont wikkeling geheel open te laten. In het licht van de algemene budgettaire situatie, zoals deze zich voor 1968 en volgende jaren laat aanzien, is het de regering tot haar leedwezen niet moge lijk de additionele bijdrage van 150 min die in de aan de loonontwikkeling 1967 aange paste rijksbijdrage van 600 min was begrepen te honoreren. Wanneer over de gehele linie of fers moeten worden gebracht, kan in redelijkheid de onderha vige sector daar niet buiten wor den gelaten. In verband met de toestand van 's lands middelen is het de regering niet mogelijk verder te gaan dan een bedrag van 75 min- als additionele bij drage in de verzekering te stor ten. Deze toestand heeft de rege ring voorts genoodzaakt te be sluiten de in artikel 18 van het wetsontwerp geregelde aanpas sing van de rijksbijdrage aan de loonontwikkeling te doen ingaan met ingang van 1 januari '72. Het als gevolg van de vermin dering van de aanvankelijk voor genomen rijksbijdrage ontstane tekort in de financiering kan uiteraard slechts worden opge vangen door het heffen van pre mie van de verzekerden. De re gering heeft hiertoe dan ook het voornemen. Zij meent voors hands de orde van grootte van 't premiepercentage te kunnen ra men op 0.2 procent. De regering meent voorshands te moeten afzien van het heffen van A.W.Z.-premie van perso- Viefeongleden hebben onder dek king van een geroofde ziekenauto een aanval gedaan op de Zuidviet- nhmese militie in het dorp Thoi Tam, dichtbij Saigon. De militie leed zware verliezen en onder de plaatselijke politie waren acht slachtoffers ïe betreuren, terwijl de verliezen aan Tebellenzijde onbe kend bleven, aldus een regerings woordvoerder in Saigon. Zuidvietnamese regeringstroepen hebben in acties in de provincie Thua Thien, 670 km ten noorden van Saigon, 57 rebellen gedood ten koste van lichte verliezen. In een gevecht in de provincie Quang Ngai, 575 km ten noordoos ten van Saigon, sneuvelden twee Amerikanen en acht rebellen. Amerikaanse zware B-52 bom menwerpers hebben gisteren twee aanvallen uitgevoerd op doelen in Noord-Vietnam, even ten noorden van de gedemilitariseerde zone, aldiK officiële Amerikaanse zegs lieden. In het gebied, tussen de 11 en 14 km ten noorden van het' Ameri kaanse kamp Con Thien, zouden zich volgens Amerikaanse inlich tingen Noordvietnamese troepen, geschuts- en luchtafweerstellingen en opslagplaatsen bevinden. Twee weken geleden werd het noordelijk deel van de gedemilita riseerde zone voor het laatst ge bombardeerd. Het leger en de bevolking van de Noordvietnamese provincie Yen Bai hebben op 13 juli een F 105 „Thunderstreak" van de Ameri kaanse luchtmacht, en op 19 juli een F-4 C „Phantom" van de Amerikaanse marineluchtvaart neergeschoten, aldus de Noord vietnamese pers. Tot 26 juli zijn volgens Noord vietnamese beweringen 2123 Ame rikaanse vliegtuigen boven Noord- Vietnam neergeschoten. Koning Hoessein van Jordanië heeft dinsdag tot beide kamers van het Jordaanse parlement een „bijzonder openhartige" toe spraak gehouden, zo wordt uit goede bron vernomen. Na afloop van de bijeenkomst werd de pers die buiten de zaal was gehouden, slechts 'n kort communiqué ver strekt waarin stond dat de vorst had gesproken over de wederop bouw van het land en de instel ling van militaire opleidingskam pen voor alle jongemannen die wapens kunnen dragen. Hij had opnieuw een Arabische topcon ferentie bepleit en de hoop uit gesproken dat de Arabische lei ders hebben geleerd van de „ern stige fouten" die gemaakt waren, en aan een betere toekomst voor het Arabische volk gaan bouwen. SCHUUR MET LANDBOUW MACHINES UITGEBRAND Door tot nog toe onbekende oorzaak is dinsdagavond brand uitgebroken in een van de N.V. Levensverzekering Maatschappij „Utrecht" toebehorende land- bouwschuur op het terrein van deze maatschappij nabij Hoog halen in de gemeente Beilen. De schuur met inventaris, waar onder diverse landbouwmachines en ongeveer duizend vierkante meter houtopslag ging geheel verloren. De brandweer van Bei len, die gealarmeerd was, trof de schuur reeds in lichterlaaie aan en kon wegens gebrek aan water vrijwel niets uitrichten. De schade wordt geschat op onge- veectfcoaöerdduizend Sulden. In de oude stad van Jeruzalem zijn dinsdagavond vijf Arabieren gearresteerd wegens versprei ding van pamfletten die de be volking oproepen zich van elke samenwerking met de Israëlische autoriteiten te onthouden en te streven naar ,.de bevrijding van Palestina uit de handen van de vijand". Volgens het blad „Maa- riv" zijn meer arrestaties op han den. De pamfletten ondertekend met „bevrijdingsbeweging", be vatten ook een waarschuwing aan het adres van Arabische „colla borateurs" De burgemeester van de stad Hebron die voor sa menwerking heeft gekozen, heeft Israëlische journalisten ge zegd dat hij bereid is bij terug keer van het Jordaanse bestuur over de westelijke Jordaan-oevet voor het gerecht zijn keuze te rechtvaardigen. De gemeente raad had zijn beleid unaniem goedgekeurd zei hij. De Israë lische bevelhebber in het gebied, generaal Oezi Narkis, houdt re kening met een herleving van de terroristische activiteit zoals de Palestijnse organisatie Fattah voor de oorlog. Dit zou echter zijn troepen niet „al te ernstige pro blemen" kunnen stellen. nen van 65 jaar en ouder. Van deze personen wordt n.l. voor de andere volksverzekeringen geen premie geheven. Gegeven het ge ringe premiepercentage zouden de heffingskosten verhoudings gewijs te hoog worden. Nader zal, in overleg met de ziekenfonds raad, t.z.t. kunnen worden bezien wanneer het juiste ogenblik is aangebroken om de bejaarden in de premieheffing te betrekken. Schade van enkele tonnen bij brand op kasteel in Gulpen In het uit de 14e eeuw date rende kasteel „Neubourg" te Gulpen is woensdagavond om streeks half zeven voor de twee de achtereenvolgende dag brand uitgebroken. Door de rijkspolitie wordt onderzocht of hier sprake is van brandstichting. De brand van dinsdagmiddag bleef be perkt tot een personeelskamer- tje. De schade bedroeg toen en kele honderden guldens. Woens dagavond brandde bijna de ge hele zolderverdieping uit. alsook een gedeelte van de tweede eta ge. Het gehele gebouw liep boven dien enorme waterschade op. De totale schade kon nog niet pre cies worden vastgesteld, maar loopt in de honderdduizenden gudens. In het kasteel is sedert meer dan tien jaar een hotel ge vestigd. Dit^ zal voor de rest van dit jaar niet meer opengaan. De brand werd ontdekt door enkele hotelgasten die in het park achter het kasteel zaten. Uit het dak stegen rookwolken op. De brandweerkorpsen van Gulpen, Heerlen en Maastricht bestreden het vuur met groot materieel. Alle kostbaarheden, antiquiteiten, schilderijen en ho telzilver konden worden veilig gesteld. Op de bovenverdiepingen ging echter veel slaapkamermeubi- lair verloren. In verband met de kleine brand op dinsdagmiddag heben de tech nische dienst van de rijkspolitie verzekeringsexperts woens dag de hele dag naar de oorzaak gezocht. Er werd niets ontdekt dat op brandstichting wees. Deze kleine brand kon door de brand weer van Gulpen snel worden bedwongen. Volgens de rijkspo litie werd zeer zorgvuldig en langdurig nageblust. Niet alle Turken zijn even geestdriftig over het bezoek van de paus. Turkije is overwegend mohammedaans, de christenen vormen er met 200.000 aanhan gers een kleine minderheid. Geen van de vier reizen die de paus tot nu toe gemaakt heeft is op diplomatiek gebied zo de licaat geweest. De kerkelijke lei ders zijn niet onverdeeld blij met stappen naar eenheid met Rome, zoals patriarch Athenagoras. De betrekkingen tussen de ortho doxe kerk en de rooms-katholie- ke zijn echter aanmerkelijk ver beterd nadat de twee kerkhoof- den in 1964 elkaar de vredeskus gaven. PAUS NAAR ROME TERUGGEKEERD Paus Paulus is woensdagavond naar Rome teruggekeerd na een bezoek van twee dagen aan Tur kije. Op de laatste dag bezocht hij Ephesus en Izmir in Klein- Azië, waar overblijfeselen van het vroege christendom bewaard zijn gebleven. Maria en de apos telen Johannes en Paulus zou den in Ephesus hebben ge woond. In het jaar 95 zou Johan nes er zijn evangelie hebben ge schreven. Ook bezocht de paus de ruïne van de kerk waar in 431 een concilie is gehouden. Op dat concilie is het dogma van het goddelijke moederschap van Maria geproclameerd. Bij zijn vertrek uit Izmir zei de paus dat hij door zijn bezoek nog verlangender is te werken voor „de grote zaak van de een heid der christenen". Langs de route van Ephesus naar Izmir was veel belangstel ling van het publiek. De mo hammedaanse bevolking had de vlag uitgestoken en bloemen buitengezet. In de stad Selcuk had men een erepoort met bloe men en varens opgericht. Paus Paulus is inmiddels in Rome teruggekeerd. Terwijl een groot deel van ons volk nog vakantie geniet, bui gen zich de leiders van het eco nomisch leven al weer over ta bellen en plannen. Bij 't bedrijfs leven is het niet anders dan bij gemeente en rijk. Ook daar moet men de beoogde doeleinden in kaart brengen, daarbij rekening houdend met de cijfers uit het verleden. De resultaten van het bedrijfs leven waren in 1966 over het algemeen niet slecht. Wij kun nen dit nu schrijven, want de meeste en belangrijkste resulta ten liggen ter tafel. Zitten er dus weinig scheuren en zwakke plek ken in onze industrie en handel, toch is het rendement van het in aandelen gestoken vermogen nog gering. De koersen zijn laag in verhouding tot de uitgekeer de winst. Nu mag het waar zijn dat een aanzienlijk deel van de winst in 't bedrijf blijft, daar zijn slechts weinig aandeelhouders mee ge diend. De minderheid van de aandelenbezitters heeft een zo danig inkomen, dat het daaruit vloeiend inkomen niet van be lang is. De overigen hebben nu al weer bijna enkele jaren niets anders gezien dan koersverlie zen en onvoldoende rendement. Is het een wonder dat er dan in beurskringen gesproken wordt over een flauwe stemming op de beurs? Machinefabriek J. van der En- de uit Tiel heeft van het Egyp tische ministerie van irrigatie in Cairo een belangrijke order ge kregen voor de levering van draineermachines en/of onder delen daarvan. De eerste fase van de overeenkomst bestaat uit de verzending van 20 stuks tot een gezamenlijke waarde van 1,8 miljoen gulden. De betaling is voor Van der Ende veilig ge steld door middel van een zgn onherroepelijk accreditief, ge confirmeerd door de Amro-bank, waardoor deze bank het risico van de transactie heeft overge nomen en zich heeft verolicht het bedrag aan de machinefa briek uit te betalen tegen inleve ring van facturen en andere be scheiden, ook al zou de Egvpti- sche regering in gebreke blijven. De machines zullen worden ingezet voor irrigatiewerkzaam- heden in de Nijldelta. Over twee maanden zal de eerste zending van twee machines naar Egypte worden verscheept, waarna in zes periodes van elk vijf weken steeds drie machines zullen vol gen. Als de andere fases van het contract ook zullen worden ge realiseerd en dat hangt voorna melijk van de vraag af of de Egyptische regering bereid en in staat zal zijn om verdere gel den in dit project te steken, zal het orderbedrag kunnen oplopen tot ongeveer viif miljoen gulden door de uitvoering van nog twee fases, t.w.: a. de levering van nog eens 20 machines op dezelf de condities, nadat de eerste zen ding in Egypte zal zijn gearri veerd en b. de zending van on derdelen voor een derde reeks van 20 machines die in Egypte zullen worden geassembleerd. Het Egyptische ministerie van irrigatie heeft het voornemen om de draineermachines daarna zelf in licentie te gaan bouwen in samenwerking met de machi nefabriek. De spaarders gaan hun vermo gen afstaan voor langdurig ren tende leningen, die nu zo rond 6% interest afwerpen. Alsdan ook het financieren nog fiscale voordelen afwerpt wanneer men geld leent, dan is de verschui ving naar de markt van lenin gen duidelijk. Daarnaast heeft het grote pu bliek van kleine snaarders de weg naar de aandelenmarkt nog niet in voldoende mate gevon den. Het rendementsbeeld lokt daartoe onvoldoende, maar ook de wijze waarop de financiële berichtgeving werkt verdient ten deze de aandacht. Bij berichten over industrie en handel wordt een taal ge bruikt en meer dan eens een toon aangeslagen, die alleen spreekt voor de ingewijden in de wereld van Hermes. Dit is een conservatieve wijze van presentatie die onwerkelijk aan doet. Wij zullen er niet aan ont komen het grote publiek bij de financiering van het bedrijfs leven te betrekken. Niet alleen de duizendjes zijn nodig maar ook de honderdjes en tientjes. Bij de bestaande kapitaal- schaarste van thans en de daar mee gepaard gaande werkloos heid zijn de twee zijden van de economische medaille duidelijk bloot komen te liggen. Aan de ene kant staan handel en industrie. Zij liggen in Ne derland op een kruispunt van wereldhandel met veelal^ een gunstige vestigingsplaats. Zij zien rondom zich een expanderende wereldhandel met steeds beter georganiseerde grote economi sche eenheden. Achter het be drijfsleven staat een leger van in den brede gezien goed opge leide arbeidskrachten, die hun hoop op het bedrijfsleven heb ben gevestigd. Als dat bedrijfsleven zich niet snel uitbreidt staan de arbeids krachten met lege handen. Al hoewel een goed deel van dat bedrijfsleven een conservatieve financiële politiek heeft gevoerd, komt het nog grote kapitalen te kort om de economische wereld ontwikkeling bij te houden. zou ons bedrijfsleven er nu ont takeld bij liggen. Dat is nu niet zo, althans niet wat betreft de inrichting van de bedrijfshallen en de kwaliteit van de appara tuur. Het zwakke punt ligt echter in de achterstand in onderzoek naar nieuwe produkten en nieu we afzetmogelijkheden. De re search is geen sterk punt van de Nederlandse industrie, enkele internationale concerns uitgezon derd. Die research is met name een zwak punt voor de midden- en kleinbedrijven. Zij zal voor de kleine bedrijven wel een vrome wens blijven maar de midden bedrijven kunnen hier tot veel betere resultaten komen. Zien wij in dit licht eens naar de ge publiceerde fusies in enkele gro tere industrieën. Die fusies ziin tot stand gekomen om doorslag gevende redenen. En die rede nen waren: research en kapitaal voorziening. Voor vele vennootschappen is het moment gekomen, waarbij zij dringend behoefte hebben aan nieuwe risico-dragende midde len. Het geld kan er komen als de bestuurders van ons bedrijfs leven er in slagen het volkska pitaal te mobiliseren. Zij kun nen dit bereiken wanneer zij er in slagen de sparende werkne mers op eenvoudige wijze en langs populaire weg voor de toe komst van de industrie te inte resseren. Alleen goede voorlichting is echter onvoldoende. Evenmin is het voldoende om kleine aan delen-coupures uit te geven in eensgevend geld. De aandelen zullen groeikansen moeten bie den en een goed rendement. Een behoorlijk dividend moedigt de spaarders aan in hun vertrou wen in de onderneming. Beleggers in aandelen moeten duidelijker dan tot nu toe zien dat hun deelneming in het in- dustieel vermogen wordt ge- In dit verband moet men zich de situatie voorstellen waarbij in de achter ons liggende jaren de bestedingen in nog sneller tempo waren opgevoerd als nu reeds het geval is geweest. I>an India heeft tegenover West- Duitsland en de Verenigde Staten ernstige bezorgdheid uitgesproken over vermelde leveranties van mi litaire uitrusting aan Pakistan, zo deelde de Indische minister van buitenlandse zaken, Tsjagla, woens dag mee. India had enige tijd ge leden, toen het vernam van Paki staanse pogingen om indirect van West-Duitsland circa 200 Ameri kaanse M-47 en M-48 tanks te ko pen, contact opgenomen met Bonn en Washington, en toen de verze kering gekregen dat de leverantie niet door zou gaan. Groot was de verbazing toen uit verklaringen, afgelegd voor een subcommissie uit de Amerikaanse senaat, het tegendeel bleek, aldus Tsjagla. De Westduitse ambassade heeft intussen berichten uit Washington over de levering van wapens aan Pakistan door West-Duitsland als „absolute verzinsels" betiteld. We! waren er al geruime tijd geleden vliegtuigen aan Perzië geleverd, maar onder het voorbehoud dat dit land de toestellen niet zou door verkopen aan een derde partij, zo verklaarde de ambassade. plo Imwiiwr!**!*» Als gevolg van de toenemende welvaart in Europa en de grote concurrentie van andere landen is de immigratie in Australië vorig jaar afgenomen. Er kwamen 141.033 immigranten binnen tegen 147.507 in 1965. Concurrentie ondervindt Australië hoofdzakelijk van Ameri ka, Canada en Zuid-Afrika, waardeerd. Winst is geen on waardige zaak, maar een recht vaardige beloning voor durf en ondernemersgeest. Die goede geest sluimert in ons volk maar wij hebben haar te slapen ge legd door politieke laster en het scheef trekken van economische waarheden om welke reden dan ook. Weten wij de financierings- lust aan te wakkeren dan zal dit ook de spaarzin aanmoedigen. Alleen met goede financiering en gedurfde investering zal onze industrie zich innerlijk verster ken en de werkgelegenheid bren gen, die wij zo nodig behoeven. De Acht van Chaam De Arnhemmer Jan Hesse heeft woensdag de amateurwed strijd tijdens de Acht van Chaam gewonnen. 160 renners leverden verwoede strijd over een afstand van 120 km. Op tien kilometer voor de eindstreep vormde zich na talrijke schermutselingen een kopgroep van negen renners met 0.a. Rini Wagtmans, Joop Zoete melk, Daan Holst en René Pijnen. Jan Hesse was echter al zijn concurrenten te slim af. Hij de marreerde in de slotfase, pakte 50 meter en stond die voorsprong niet meer af. De uitslag luidt: 1. Jan Hesse (Arnhem) de 120 kilometer in 2.18.14. 2. Bennie Groen (Steenwijk) op 3 sec. 3. Rini Wagtmans (St. Willi- brord) z. t. 4. René Pijnen (Woensdrecht) z. t. 5. Gaby Minneboo (Heenvliet) z. t. 6. Rink Cornelisse (Amsterdam) z, t. 7. Adrie Duyker (Beverwijk) z. t. 8. Daan Holst (Amsterdam) z. t. 9. Joon Zoetemelk (Rijpwete- ring) z. t. 10. Jos Frijters (België) z. t. De Zeeuw Jo de Roo heeft woensdag de Acht van Chaam voor beroepsrenners gewonnen. Hij had voor de 160 km 3 u„ 45 minuten en 38 seconden nodig. Gerard van Vianen eindigde in dezelfde tijd op de tweede plaats. 1. Jo de Roo, de 160 km in 3.45.38; 2. Gerard van Vianen z. t. 3. Johnny Brouwer z. t. 4. Arie de Bal 3.46.10 5. Dies Kosten z. t. 6. Peter Post z. t. 7. Jo van Seggelen z. t. Cees Lute z. t. 9. Henk Nijdam z. t. 10. Marinus Paul z. t. PRIISVLUCHT UIT QUIVRAIN „De Reisduif" - Breskens Aantal 54 duiven. Snelheid eerste duif 1212 m; snelheid laat ste prijswinnende duif 999 m. 1., 2., 5., 7. en 10 Mevr. Woit- tiez; 3., 4. en 6. D. Pieters; 8. en 9. J. v. d. Lijcke jr. PRIJSVLUCHT UIT ALBERT „Nog Sneller" - Breskens Aantal 349 jonge duiven. Snel heid eerste duif 1812 m; laatste prijswinnende duif 1595 m. 1., 2. en 3. J. Wisse; 4. J. Faas de R.; 5. en 7. Notebaart de K.; 6. P. Blaakman; 8. J. Jacobs; 9. Jn. Faas; 10. A. Boekhout. Met 21 oude duiven. Snelheid eerste duif 1815 m; laatste prijs winnende duif 1698 m. 1. J. Maas; 2. A. Verstraaten; 3. en 7. W. Bruijnooge; 4. J. v. Gijs; 5. J. Pijcke; 6. A. Bonde- wel. ELST: De knappe meisjes van 't Israëlische militaire contingent in de vierdaagse stapten stevig voort naast hun mannelijke col lega's en droegen belangrijk bij tot de populariteit van de groep. Prins Claus heeft woensdag om 13.15 uur zijn tweede 50 km- tocht tot 'n goed einde gebracht. Hij was om vijf uur in de mor gen gestart, zodat het tempo, waarin de prins liep, met de rustperiodes meegerekend, ruim 6 km/u bedroeg. In een vraaggesprek deelde prins Claus mee, dat hij de wan delomstandigheden van de twee de dag veel gunstiger had ge vonden dan die van de openings dag. Het was hem ook juist daarom meegevallen, omdat hij nog nooit eerder een dergelijk aantal kilometers in zo'n kort tijdsbestek lopend had afgelegd. Het vorstelijk contact met de andere deelnemers was uitste kend en er was tijdens de wan deling tijd genoeg voor een leer zaam praatje. Volgens de prins was het niet alleen noodzakelijk over een goede lichamelijke con ditie te beschikken, maar boven al over een goed humeur. Prins Claus vond de vierdaagse een wezenlijke bijdrage voor de lichamelijke opvoeding in het algemeen. De tweede dag van de Nij meegse vierdaagse heeft de wan delaars minder moeilijkheden bezorgd dan de eerste. Een belangrijk winstpunt voor ieder van de 13.925 wandelaars die in Nijmegen startten voor het traject in het Land van Maas en Waal was dat de vochtig-- heidsgraad van de lucht aanzien lijk lager dan dinsdag was. Niet temin heeft de medische dienst van de vierdaagse 2285 deelne mers moeten behandelen. De meesten uiteraard voor het door prikken en verder behandelen van blaren. Maar bij de helpers (125 dames en heren van het Rode Kruis en 40 masseurs) dia deze vier dagen vrijwel geen rust kennen, kwam woensdag ook een wandelaar die blinde darmontsteking had. Het zou overdreven zijn om te stellen dat prins Claus onop gemerkt is gebleven in 't leger van wandelaars. Vooral in Wy- chen was de belangstelling voor de echtgenoot van onze kroon prinses enorm groot, maar het irritant hinderlijke, het opdrin gerige was verdwenen uit het legioen van wandelaars, die de prins kennelijk als een van de hunnen hebben aanvaard. De drukte in Heumensoord, waar de meeste „slachtoffers" van deze Nijmeegse afstands marsen worden behandeld, be wees echter dat een groot ge deelte van de deelnemers meer dan voldoende persoonlijke moeilijkheden heeft om zelfs op een dag waarop betrekkelijk rustig wordt gelopen nog over dreven aandacht te besteden aan één van de bijna 14.000 wande laars. Op de tweede dag van de vier daagse zijn 458 deelnemers uit gevallen. Deense doelman voor Glasgow Rangers De Schotse club Glasgow Ran ters heeft zich versterkt met de Deense doelman Erik Sörensen, die al drie seizoenen in Schotland speelde bij Morton. Het transfer- bedrag bedroeg meer dan 100.000 gulden. De vaste doelverdediger van de Rangers, Norrie Martin, is onlangs in een ziekenhuis opge nomen met 'n acute blindedarm ontsteking.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3