Goud wordt minder uniek Meer dan 5 miljard! PLAATS ONDER DE ZON MILJOENENSCHADE DOOR NOODWEER IN BRABANT EN NOORD-LIMBURG? MAROKKAAN WILDE LANDGENOOT VERMOORDEN Voor de zondag KERKDIENSTEN Goudreserve Bodem in zicht Automatisch In Meppel is donderdagavond laat een roofoverval gepleegd on de 77-jariee alleenwonende land bouwer J. Lokken. De man werd gistermorgen vroeg door een buurman, de heer K. Werkhorst, naast het kippenhok dicht bii ziin boerderij gevonden. Hij had enkele zware hoofdwonden. Hoe wel hij even later bij kennis kwam, was hij nog niet in staat bijzonderheden te vertellen van wat er donderdagavond was ge beurd. Volgens de politie moet de overval ongeveer om 11 uur don derdagavond zijn gepleegd. De heer Lokken woont alleen in een boerderijtje dicht bij de autosnel weg rond Meppel, op ongeveer 200 meter afstand van het via duct over de Hoogeveensevaart. Zijn boerderijtje ligt vrij een zaam. Het was algemeen bekend dat Lokken meestal veel geld op zak droeg. Of en zoja hoeveel geld bij de roofoverval is meege nomen, is nog niet bekend. De heer Lokken is naar het diako- nessenhuis in Meppel overge bracht. De recherche is met het onderzoek begonnen en maakt hierbij gebruik van speurhonden. Veto GIRO-OPLICHTER GEPAKT NEDERLANDSE VERPLEEGSTERS NAAR ZUID-VIETN AM MAN REET STUK UIT HET OOR VAN ZIJN BUURMAN BRANDKAST GEKRAAKT NEDERLANDS ECHTPAAR IN DUITSLAND VERONGELUKT JONGETJE OVERREDEN Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK DOCUMENTAIRE OVER NIKITA S. CHROESJTSJOW VOOR A.V.R.O.- TELEVISIE BEZORGDHEID BRAND QP BOERDERIJ De ministers van financiën van de tien rijkste landen hebben de wat zieke wereldwelvaart een in jectie gegeven die baar een aardig eind naar hei stel kan helpen. Dat is gebeurd door iets te maken dat vrijwel een internationaal papier geld is, zonder dat het overigens die naam mag dragen. Met als kon- sekwentie dat aan de macht van het goud voor het eerst behoorlijk is geknabbeld. Het probleem waarover de tien ministers van Engeland, Frankrijk, West-Duitsland. Nederland, België, de Ver. Staten, Canada, Japan, Ita lië en Zweden zich in het Londen- se Lancaster House bezonnen, is wat in de wereldhandel likwiditeit heet. Dat is in het groot wat de ijsman in het klein meemaakt: in de war me seizoenen verdient hij goed en hij is dan zo verstandig wat over te houden voor de tijd dat hij geen mens een ijsje kan aanpraten. Vriest het lang dat het kraakt, dan kan zijn vrouw toch naar de sla ger en de bakker. Landen zijn ook zulke ongeregel de verdieners, maar ze hebben ook reserves om niet terstond te hoe ven bezuinigen als een kwartaal eens wat nadelig uitvalt met een tekort op de betalingsbalans. Die reserves bestaan uit goud in de eerste plaats en verder o.m. de dollar. Echter, wanneer de bodem van die reserve in zicht komt, wil een land nogal eens overgaan tot maatregelen die akelig zijn voor de bevolking, zoals het remmen van de import. Dat is echter ook akelig voor de leveranciers van dat land, want wat de ene natie niet koopt, verkoopt de andere niet. Die ziet zijn inkomsten dus ook dalen en dat kan als een besmettelijke ziek te om zich heen gaan slaan. Geen land hoeft zich te generen voor een dergelijk likwiditeitspro- bieem, want het tekort van de een is het overschot van de ander. Evenwel: een land dat alles heeft wat het wenst en toch een over schot heeft,- wordt niet automa tisch een grotere klant van de met een tekort kampende landen. Als dat zo was, waren de problemen van zo korte duur dat met een be trekkelijk geringe reserve kon wor den volstaan. Het tegendeel is echter het geval en de reserves be horen steeds groter te worden. De wereldhandel is in de laatste vijftien jaar met 150 toegeno men, maar de reserves met slechts een kleine veertig, vooral dank zij een ruimer .toepassen van de dol lar. Maar omdat juist de Ver. Sta ten al zoveel betaalverplichting in goud tegenover de dollar op zich hebben genomen, is men zo'n beet je aan het eind gekomen van de mogelijkheden de zo nodige reser ves te verruimen. Met andere woorden: men zit ongeveer in de situatie van een ijsman na een zeer langdurige koudegolf. Diverse landen Engeland de laatste tijd herhaalde malen hebben een beroep op anderen moeten doen om over likwiditeits- moeilijkheden heen te komen. Het Internationaal Monetair Fonds kan tot op zekere hoogte helpen en in gevallen waar het I.M.F. aan het eind van zijn latijn was, hebben on der andere de tien wel eens de koppen bii elkaar gestoken en een extra-krediet ter tafel gebracht. Dat gebeurde echter steeds voor een bepaald geval met nauwkeurig omschreven voorwaarden. Wat de heren nu bekokstoofd hebben is een soort automatisch recht om kredieten op te nemen, die een land als het ware regel recht als een reserve kan beschou wen. Voor de riike landen is een dergeliik svsteem van een interna tionaal paoierpeld behaagliik. want het maakt het gemakkeliiker de ups en downs van het handelsfor- tuln te egaliseren en voor de arme landen is het' een troost dat daar door hun export, die ze broodnodig hebben, niet terstond liidt, zodra ROOFOVFTtVAT, OP FANOFOTTWER IN MEPPEL het de rijkere, importerende broe ders om de een of andere reden eens wat slechter gaat. Vooreerst gaat het nog om een henerkte proef, die echter toch al weer een tien procent verruiming van de wereldreserves kan beteke nen. De omvang is in deze echter minder belangrijk dan het principe dat zich nu heeft doorgezet tegen het verzet van de goudaanbidders als Frankrijk. In Rio de Janeiro zal aan het eind van het jaar nog wel menig woord je over deze zaak vallen op de ver gadering van de I.M.F., maar de grootste problemen liggen daar niet. En terzijde is een en ander ook een aardig succes voor de E.E.G.- landen, die bij eikaar zestien pro cent van de stemmen in het I.M.F. hebben. Tot dusver was tachtig procent nodig om belangrijke beslissingen er door te krijgen en de E.E.G. kon, hoe eensgezind ook, nooit een ve to laten horen, zoals de Ver. Sta ten met hun 22 wel. Dat veto recht komt nu bij vijftien procent te liggen, zodat Europa mits het eensgezind is of andere groepen van landen nu ook over een veto recht beschikken. En dus meer in vloed krijgen op het financiële wereldgebeuren. De Enschedése politie heeft donderdag in samenwerking met de spoorwegrecherche een zekere V. uit Enschedé gearresteerd, die vele malen spoorkaartjes heeft gekocht tegen inlevering van een girokaart en kascheques heeft ge- ind, terwijl niets op zijn giroreke ning stond. De Nederlandse Spoorwegen zijn voor ongeveer 1600 bena deeld; de P.T.T. voor 500. Ook enige zakenlieden zijn er ingelo pen. Zij leverden goederen tegen de belofte dat hij zou gireren. De spoorwegrecherche heeft inge grepen toen de N. S. de bedragen niet overgemaakt kreeg. Een aantal tuinders uit de Brabantse gemeenten Deurne en Someren en de Limburgse ge meente Sevenum wil een beroep doen op het nationaal rampen fonds om hen financieel te steu nen voor de catastrofale gevol gen van 't noodweer, dat woens dagavond over het zuid-oostelijk deel van Brabant en Noord-Lim burg trok. Zij zullen in een aan vrage worden gesteund door de gemeentebesturen van deze ge meenten, die zich hierover nader beraden. Woensdagavond liet het noodweer een spoor van vernier ling achter op tuinbouwbedrijven in Maarheze, Someren, Asten, de Deurnse dorpen Neerkant en Wat aanvankelijk een geval van mishandeling leek, is na onderzoek van de politie en door de bekente nis van de dader een poging tot moord gebleken. Uit wraak heeft de 25-jarige Marokkaan L. H. don derdagavond in een huis aan de Duinstraat geprobeerd zijn landge noot, de 27-jarige bakker A. M. F., te doden. Daartoe had H. een ba- ionetachtig dolkmes van ongeveer 25 centimeter gekocht. Dit heeft H. thans de politie verteld. H. is ingesloten. Hij wordt dinsdag voor Het Nederlandse Rode Kruis zendt half augustus twee ver pleegsters uit naar Zuid-Vietnam. Het zijn de 24-jarige mej. L. M. C. W. Verlinden uit Nijmegen en de 22-jarige mej. J. C. M. Melief uit Amsterdam. Zij reizen via Genève naar Saigon, waar zij twee weken worden ingewerkt onder toezicht van het hoofd van een liga-delegatie aldaar. De tijdsduur dat de meisjes hun verpleegwerkzaamheden in dienst van het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis zul len verrichten is voorlopig ge steld op vier maanden. De uitzen ding geschiedt op verzoek van de liga van Rode-Kruisverenigingen. Tijdens een ruzie heeft een 28-jarige kolenwerker uit Rot terdam een stuk uit het oor van zijn 36-jarige buurman gebete" De twee mannen kregen onen;" heid omdat de kolenwerker zr' ergerde aan het feit dat de kin deren van zijn buurman met de deuren liepen te smijten. De I orenbijter kwam er bij de twist I ook niet zonder schade af. Een paar stompen van zijn tegenstan der bezorgden hem een flinke hoofdpijn. De aan het oor ge schonden buurman moest in het havenziekenhuis worden opge nomen. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. De brandkast in een kantoor in de Nassau Ouwerkerkstraat in Den Haag is de afgelopen nacht gekraakt. Er verdween 14.000 aan contanten. Hoe de brandkast- krakers zijn binnengekomen in 't pand van de Amsterdamse Aan nemingsmaatschappij is nog een raadsel. Zij doorzochten de direc tiekamers, waarbij de bureaus werden opengebroken. De brand kast werd van een kantoorruimte naar een gang gebracht, waar hij werd opengebrand. Documenten en andere paperassen bleven on aangeroerd evenals de vakantie bonnen en postzegels ter waarde van een paar duizend gulden, die eveneens in de brandkast lagen. de officier van justitie voorgeleid. H. Kocht het mes 's woensdag, 's Avonds ging hij naar de Duin straat, waar hij F. niet aantrof. Donderdagavond was F. er wel. Hij zat naar een televisieprogramma te kijken, toen H. in de kamer ver scheen. H. kon het huis binnen komen met een sleutel, die hij had gehouden, toen de huiseigenaar hem twee maanden geleden uit het pension zette. Aanleiding voor de uitzetting was de voortdurende ruzie van H. met F., die hem nog een paar tien tjes schuldig zou zijn. H. vond het maar niets, dat hij het huis werd uitgezet. Hij wilde daarom wraak nemen op F. In de kamer sloeg hij F. eerst met een fles rode wijn op het hoofd. De fles ging kapot, maar F. be zweek niet. Daarop ontstond een vechtpartij. Een 54-iarige aan nemer, die ook in de kamer was, wilde er niets mee te maken heb ben en verliet het pand. Bij de vechtpartij trok H. het mes. F. wist de steken met ziin handen op te vangen, pakte een salontafel om zich de landgenoot van het lijf te houden en slaagde er in het dolkmes uit de handen van H. te slaan. Deze nakte daarop een zaag, waarmee hij F. opnieuw te liif ging. Tenslotte bleek F. de sterkste van He twee. Het resul taat was. Hat H. versuft in de gang lag, toen de politie kwam kijken, die door omwonenden was gewaar schuwd. Beide mannen bleken verwondin gen te hebben ongelooen. Die van de aangevallen F. waren ernstig. Hellenaveen en het Limburgse Sevenum. Op het veld staande gewassen en tuinderskassen wer den vernield en fruitbomen to taal ontworteld, juist nu de oogst voor dit jaar na twee minder goede jaren zo goed beloofde te worden. Er werd in twee uur tijd door grote hagelstenen voor miljoe nen guldens schade aangericht. In het Deurnese Helenaveen zijn minstens 20 tuinders door dit noodweer volkomen aan de grond geraakt. De bessenoogst van het bedrijf „Bloemenlust" van de heer A. van Wel in Helenaveen, ging totaal verloren. De schade op dit bedrijf bedraagt naar schatting een half miljoen gul den. In Someren, aldus verklaarde de secretaris van de tuinbouw- vereniging, de heer A. Bennen- broek, is voor minstens vijf mil joen gulden schade aangericht. Naar schatting van de secretaris is minstens één miljoen kg fruit verloren gegaan. De kans dat de verzekering deze schade totaal zal dekken is uiterst miniem. De tuinders en vooral zij die telen op de koude grond, zijn niet ver zekerd tegen hagelschade, terwijl anders de yprzekeringen wel de schade voor hangend fruit dek ken, maar niet voor vernielde fruitbomen. Hoewel men nog geen volledig overzicht van de aangerichte schade heeft staat wel vast dat dit één van de ern stigste vernielingen is die in de laatste jaren zijn voorgekomen. „GROOT" EN KLEIN Saint Pierre: De Franse presi dent Charles de Gaulle haalt een klein jongetje aan tijdens zijn bezoek aan het Franse eiland, gelegen voor de kust van New foundland. Zoals bekend, is de president op doorreis naar Ca nada. Bij een verkeersongeluk op de weg tussen Hirschberg en Soest in Noordrijn-Westfalen is giste ren een Nederlands echtpaar uit Enschedé om het leven gekomen. Hun auto kwam in botsing met een tegemoetkomende vracht auto. De 28-jarige heer H. S. Gielink bezweek tijdens het vervoer naar een ziekenhuis aan zijn verwon dingen; zijn 26-jarige echtgenote overleed ter plaatse. Een drie jarig dochtertje van het echtpaar en een 12-jarig zusje van de vrouw moesten ernstig gewond in het ziekenhuis van Soest wor den opgenomen. De familie bracht haar vakantie ip West- Duitsland door. De zevenjarige Erik C. G. Merkies uit Ede is donderdag middag om het leven gekomen, toen hij onder een bezemwagen van de gemeentelijke reinigings dienst viel. Het kind reed op een fietsje naast de wagen en was,al enkele malen door de bestuur der, de heer J M. uit Lunteren weggestuurd. Op een ogenblik, dat de chauffeur extra aandacht voor het stuur nodig had, ge beurde het. ongeluk. Het kind viel onder de wagen, waarbij een achterwiel van de wagen over hem heen ging. (ADVERTENTIE) (ƒ5.000.000.000,-.) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim vijf miljard gul den. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de WALSTRAAT 7 TERNEUZEN NOORDSTRAAT 6 AXEL 79) Ze lagen languit op dat vlot van een paar luiken en Piebe had Jakob Thomsen vastgebon den met een paar einden touw, Hie er omheen geslagen waren. Zo dreven ze, door de duisternis, door de zee, die over hen heen spoelde, door de regen, die op hen neer kletterde. En ze hadden daarvan gaf Piebe Lap zich wel rekenschap misschien één kans op de honderd, op de dui zend om bij het baken te komen. Maar als ze het voorbijdreven, hadden ze een veel grotere kans om ergens op Rottum aan te spoelen of op Borkum of aan de Duitse waddenkust „Waar ze wel ergens 'n plaatsje voor ons zullen hebben op een kerkhof," dacht hij. En dat was geen angstige gedachte, niet de gedachte van een wanhopige of van iemand die voor alles wat er met hem gebeurde onverschillig was geworden. Het was een ge dachte, waar hij vrede mee had. Alleen sprak hij die niet uit. Jakob Thomsen zou het toch niet hebben begrepen. Ze zijn tegen dat baken op ge dreven. Ze hebben die ene kans op de honderd, op de duizend ge troffen. Jakob was toen nog zo goed bij of weer zo goed bij! dat hij in het latwerk klom, waar Piebe hem het eerst vastsjorde. „Nu kan er gebeuren wat wil, mijn jongen, maar hier overkomt je niets. Als je het beetje kou en de nattigheid verdraagt, ben je over een paar dagen of misschien al veel eerder weer thuis Daarna sjorde hij zich zelf vast. De paar luiken, die ze als vlot gebruikt hadden, dreven weg; waarschijnlijk zou de een of andere visserman ze vinden, op- nikken en aan brandhout hak ken. En toen had hij verder niets te doen Het kan zijn, dat hij alles ge daan had waarvoor hij in 't leven bestemd was. Hij voelde zich heel tevreden. Hij had ervoor gezorgd, Hat Jakob Thomsen met de rug naar de wind stond of hing in de sjorringen. Soms kwam er een "olf aanstormen, Hie tot over hun 'mofden sloeg. Toen het laag water moest zijn, stonden ze er nog tot aan hun middel in. Af en toe zei hij iets. Zijn stem klonk vreemdalsof het niet Piebe Lap was die het gézegd had. Zacht, maar toch zelfs boven het geweld van de storm uit wel te verstaan. Wat hij zei, drong ook wel tot Jakob Thomsen door. Hij stond zelf met het gezicht naar de wind en de zee. Telkens als een golf kwam aanrollen die dreigde over hen heen te gaan, waarschuwde hij: „Pas op!" Dan was Jakob erop verdacht en kon hij zijn arm voor zijn ge zicht, vooral voor zijn mond hou den, zodat hij niet te veel water zou slikken. Ze merkten geen van beiden, dat de dag aanbrak. Jakob Thom sen merkte ook niet, dat Piebe Lap niets meer zei, hem niet meer waarschuwde. Het geweld van de storm ging aan hem voor bij. Zjjn lichaam werd heen en Op zaterdag 29 juli van 20.25 tot 21.20 uur via Nederland II presenteert A.V.R.O.'s Televi- zier de kijkers een documentai re van de N.B.C. over voormali ge Russische eerste-partijsecre- taris en premier Nikita S. Chroesjtsjow. In deze documen taire laat Chroesjtsjow zich uit over wijlen president John F. Kennedy en oud-vice-president Richard Nixon die hij respectie velijk een „echte staatsman" en „een nietsnut" noemde. Men krijgt in de documentai re ook opnamen te zien van ont moetingen die Chroesjtsjow in zijn politieke carriere heeft ge had met enkele andere grote wereldfiguren als Eisenhower, Fidel Castro, Mao Tse Toeng, Stalin en Tito. „Maakt u dan niet be zorgd." Mattheüs 6 31 Deze woorden zijn geen aan sporing tot zorgeloosheid, die een uiting is van lichtzinigheid. Zij zijn wel een waarschuwing tegen bezorgdheid, die een uiting is van een verkeerde levenshouding: overschatting-onderschatting. Overschatting van de stoffelijke dingen en van ons aandeel, onze verantwoordelijkheid daarbij. Als gevolg daarvan onderschat ting van de geestelijke dingen, het Koninkrijk Gods en Zijn ge rechtigheid en Gods aandeel in ons leven. Het is met deze twee als met de schalen van een weeg schaal: hoe hoger de ene rijst, des te dieper zakt de andere. De zonde, hier genoemd, wordt vooral groot bij mensen, die christenen willen zijn en zij ondervinden de gevolgen ervan dan ook het smartelijkst. Wij worden alleen maar geroepen om te volgen, maar bij bezorgdheid krijgen wij de neiging om voor uit te lopen. Het is vandaag al zo moeilijk, hoe zal het over een week, over een jaar zijn?! Er is een oude legende, die luidt als volgt: Aan de opstandingsavond liep Jezus met Petrus, Johannes en Jacobus door de nauwe, don kere straten van Jeruzalem. Petrus liep vooruit (ook al een gevolg van overschatting) maar plotseling raakte hij de weg kwijt. „Heer," riep hij, „wat is het hier donker!" Maar toen hij op Jezus' bevel omkeek, zag hij zijn medediscipelen, achter de Heer aan, wandelen in het licht. Bezorgd zijn is altijd wandelen in het donker. („Hij sprak en ik hoorde") In Mèerkerk heeft gistermor gen brand gewoed op de boer derij van de heer Boogerd aan de De Broekseweg. Een land- bouwschuur, waarin hooi en stro lag opgeslagen, brandde geheel af. Het woonhuis liep in hoofd zaak waterschade op. Mensen noch vee liepen letsel op. De brandweren van Meerkerk en Ameide bestreden het vuur. Hooibroei is vermoedelijk oor zaak van de brand. ZONDAG 23 JULI 1967 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. C. van Evert, van Lochem. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. A. J. Kromhout, van Halfweg. Hontenisse: 9 uur Ds. J. A. Poel man, vanTerneuzen. Hulst: GeenMienst. Philippine: Geen dienst. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. L. Berger, van Terneuzen. Ge zamenlijke dienst. Sluiskil: 9 en 10.30 uur Ds. H, J. Ruis. Terneuzen: Grote kerk: 9 uur Ds. E. F. Verbaas, van Fijnaart. Goede Herderkerk: 10.30 uur Ds. J. A. Poelman: 19 uur Ds. E. F. Verbaas, van Fijnaart. Zaamslas: 10.30 en 14.30 uur Eerw. Heer M. Allewijn, van Middel burg. GEREF. KERK Axel: 10 en 17 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Sas van Gent: 19 uur Ds. W. H. Gispen, van Terneuzen. Terneuzen: 10 en 16.30 uur Ds. W. H. Gispen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uurDs. M. van Doo- ren. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 9 uur Kand. W. J. v. d. Linde, van Zwolle; 16.45 uur Ds. M. van Dooren, van Axel. Zoutespui: 10.30 en 14.30 uur Kan didaat W. J. v. d. Linde, van Zwolle. weer gezwiept. Het baken slin gerde, kraakte, kreunde, maar 't bad nog erger stormen doorstaan. Er was geen tijd meer en er was geen ruimte meer. Er was niets meer dan ziin eigen lichaam, dat gebeukt, geslagen werd en waar in touwen dien in het vlees dron gen, maar toch geen pijn meer deden. Koud had hij het niet. Zó hebben ze hem gevonden. Hem en Piebe Lap. Rooie Tjeerd droeg hem als een kind in de roef van de rechercheboot. Het leek allemaal heel onwezenlijk. Niet voor Jakob Thomsen. want hij had er weinig begrip van. maar voor Tjeerd zelf, voor Japie Vis ser en de anderen. Ze legden Piebe en hem elk op een bank. Goed dat Ina erbij was. Ze had haar mouwen al opgestroopt en zij zei wat er moest gebeuren. Warm water. Warme dekens. „En jullie niet. allemaal hier in hef. vooronder! Blijf aan dek!" Toen het bootje voor de wal kwam, hadden ze de vlag ge hesen. Maar dat was vanaf de dijk niet meer te zien. Het was weer aardedonker. Daarom knipte Japie Visser de grote schijnwerper aan en door de luid spreker riep hij al uit de verte; „We hebben ze gevonden Jakob Thomsen en Piebe Lap!" (Slot volgt.) CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P, Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswifkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 en 15 uur Leesdienst. Temeuzen (Frans Halslaan): 10 én 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENT' „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HEILS Temeuzen: 10 uur Heili»insssamen- komst; 19.30 uur Verlossines- samenkomst o.l.v. Luitenante M Naujoks. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 7, 8.30, 10 en 19 uur H. Mis sen; 14 uur Lof. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Missen Hoek: H. Kruiskerk: zaterdagavond 19.15 uur H. Mis; zondag 9.30 uur H. Mis. Hulst: 's zaterdags 19 uur; zon dags 8, 10, 11.30 en 17 uur; in de week 7, 7.30 en 19.30 uur H. Missen. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis sen. Sas van Gent: 7, 9, 11 en 17 uur H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.45 en 17 uur H Missen. Temeuzen: H. Willibrorduskerk: zaterdagavond 19.15 uur H. Mis; zondag 8 en 10.30 uur H. Missen. Triniteitskerk: zaterdagavond 19.15 uur H. Mis; zondag 9, 11 17 uur H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Biervliet: 9.30 uur Mevr. H. A. Oosterveldvan Aken. Breskens: 9.30 uur Ds. Klein Kra nenburg. van Vinkeveen. Cadzand: 9.30 en 19.3(1 uur Wika J. Lans, van Hardenberg. Groede- 9.30 uur Ds. W. A. Poort, van Hattum. Hoofdplaat: 1 uur Ds. H. W. Door- nlnk, van Groede. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. H. W. Doornink. Oostburg: 9.30 uur Mej. Da. S. R C. van Ketnnen. van Hedenesse. Retranrhement: 9 30 uur Ds. J. B. van Bork. van Havelte. Schoondiike: 9.30 uur Ds. M. J. W Schopenhauer, van Rozendaa' St. Anna ter Mu'den: uur Ds Odé. van Wiln (G Sluis: 9.30 uur Ds. Odé. van Wiln (G). Waterlandkerkie: 10 uur Ds. W. B Beresma. IJzendiike: 9.30 uur Mei, Da. H. B. de Neeline, van Zuidzande. Zuidzande: 9 30 uur Mei. Da. H R Ochtendwüdineen: Camnins „Zee bad" in Rresi<ens en ..De Panne- schuur" in Nieuwvliet, elke zon dagmorgen om half negen

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2