'^Provinciaal meuwó ÜmI maant! Een lesje van de Gaulle I i PLAATS ONDER DE ZON laagtabletten Voor ds Lezers, die schrijven Fusie waterleidingen aitien-Zeelaid en Tboleu 1000 miljoen gulden ter bevordering van de werkgelegenheid zondag Weekenddiensten KERKDIENSTEN Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 15 juli 1967 Terneuzen Tiendaagse vakantietrip naar Lugano Oostburg Aanrijding Axel Ruim 260 deelnemers aan de zomerkampen van „Jeugdhaven Axel" Nieuwvliet Waarneming burgemeester Nieuwvliet De commissaris der koningin in de provincie Zeeland heeft be sloten aan het verzoek van de heer J. C. Everaars te voldoen om per 1 augustus 1967 ontheven te worden van de waarneming van het burgemeestersambt van Nieuwvliet. Eigen weg Heilig verklaard 'n blijvende uitkomst! AMERIKAANSE VLIEGTUIG- VERLIEZEN DE OLIE-AANVOER VAN ANTWERPEN - AGENDA - EX-SULTAN OVERLEDEN INBREKERS ACHTERVOLGD OVER KERKHOF Zondag 2 juli vertrok een Ter- neuzense reisclub onder leiding van de heer Vos voor een tien daagse reis naar Lugano. Na overnachtingen in Freudenstadt en Luzern ging het de derde dag naar het reisdoel: Lugano. Langs 't Vierwoudstedenmeer werd over de bekende Axen- strasse naar de St. Gotthard-pas gereden. De reizigers zullen deze tocht nooit meer vergeten! Een inlichtingenbureau in Den Haag had n.l. beweerd dat de bus ge makkelijk over de pas kon rijden, doch de bus had een lengte van 12 meter. Bij de afdaling van dit bergmassief van 2112 meter met zijn korte haarspelboch- ten bleek de bus te lang te zijn. Met behulp van de Zwitserse politie, die alle tegemoetkomend verkeer liet stoppen, werden alle moeilijkheden overwonnen door de bekwame chauffeur Wissel, waarvoor hij van veel automobi listen een open doekje kreeg in de vorm van het opsteken van 'n duim. Vanuit de standplaats Lugano werden de volgende dagen prach tige tochtjes gemaakt, o.m. naar Como, Milaan, 't Lago Maggiore met een bezoek aan Isola Bella, naar de Monte Generoso, etc. Op de terugtocht werd. de bus op de trein gezet en door de tun nel onder de St. Gotthard. gere den. Hierop vervolgde het reis gezelschap per bus de terugreis via Brunnen aan het Vierwoud stedenmeer. In Freiburg werd in het Europa-hotel de laatste nacht doorgebracht. 11 juli ging het op huis aan via de autobaan Karls ruhe, Mannheim, Darmstadt en Frankfort naar Keulen. In Maas tricht werd de laatste maaltijd genuttigd en via Antwerpen en Sint Niklaas, waar nog even ge zellig in de Boemerang werd vertoefd, werd de thuisreis naar Terneuzen aanvaard, waar men om 1 uur arriveerde en daar mede een einde was gekomen aan een prachtreis. de waarneming wordt voorzien. De commissaris der koningin heeft daarom de heer J. A. Leen- houts, burgemeester van Cadzand en Retranchement, met ingang van 1 augustus 1967 met de waar neming van het burgemeesters ambt van Nieuwvliet belast. Bij de watertoren had gister middag omstreeks vijf uur een aanrijding plaats tengevolge van een inhaalmanoeuvre. Mevr. F. uit Rijssel (Fr.) wilde met de door haar bestuurde auto de vóór haar rijdende auto be stuurd door de heer A. G. uit Geleen voorbijrijden toen uit de richting Oostburg een vrachtauto met aanhanger, bestuurd door de heer J. W. uit Heerlen kwam aan gereden. Om een aanrijding te voorkomen remde laatstgenoem de zó krachtig, dat de aanhang wagen dwars over de weg kwam te staan. De auto van de heer G. kwam onder de aanhangwagen terecht, waarbij de bestuurder een schou derfractuur opliep. De auto werd zwaar beschadigd. de echte Amerikaanse en beste ter wereld! Met het vakantieseizoen zijn ook voor de r.k. jeugdhaven de vakantiekampen weer begonnen. Dit betekent dat dit jaar ruim 260 jongeren uit Axel weer zul len genieten van een gezonde vakantie in de Brabantse bossen. De kampen worden dit jaar ge houden in Achtmaal en Rucphen. Sinds 30 juni t/m 5 augustus ver trekken iedere week 1 of 2, op 23 juli zelfs 3 groepen per fiets of auto hetzij naar een tentenkamp of boerderijkamp. De weken voor de aanvang van de kampen is dan ook onder hoogspanning ge werkt om alles tijdig voor elkaar te krijgen. Gelukkig beschikt r.k. jeugdhaven over een leidersteam dat enig is in Zeeuws-Vlaande ren. Het vakantiewerk is een onderdeel en ook één van de hoogtepunten van een heel jaarprogramma, waarbij een 40- tal leiders en leidsters te Axel zich inspannen om de Axelse jeugd een verantwoorde en een aangename ontspanning te bezor gen. De kampen 1967 kunnen als 'n lustrum worden beschouwd. Be gonnen in 1962 met 13 deel nemers groeide het vakantiewerk ait tot een reuzenkamp. De vakantiekampen zouden voor de paar honderd Axelse jeugdigen nooit zulk succes heb ben gehad, indien niet talrijke Axelaars zich achtér het werk van de leiding van r.k. jeugd haven hebben geschaard. Voor 't kamp 1967 stelden ruim 50 auto bezitters hun auto beschikbaar, waardoor niet alleen de jeugdig eten onder de deelnemers, maar ook de enorme vracht kampmate riaal naar Brabant kon worden vervoerd. Hierdoor konden zo wel de bivaks als de tentenkam pen op 'n eenvoudige, maar toch zeer verantwoorde wijze worden ingericht. Of de leiding ook problemen heeft om de jeugd tijdens de kampweken aangenaam bezig te houden? Wie hieraan mocht twij felen nodigt men gaarne uit eens een middag een kijkje te komen nemen op de kampen zelf. Men zal dan kunnen ervaren wat een degelijke planning, ge paard aan een door de jaren op gedane ervaring, vermag. Inmiddels kent men de Axelse jeugd reeds in Brabant. In Ruc phen, Achtmaal, Baarle Nassau, Hollenschot, Ossendrecht, Al phen en Nieuw Borgvliet werden vroeger reeds contacten gelegd, die na de vakantie nog werden verstevigd tijdens sportieve ont moetingen over en weer. In verband met de kampen is de jeugdhaven in de maand juli gesloten. Op 6 augustus gaat hij weer open en op 12 augustus gaat de jongerensoos weer open. In het belang van de gemeente Nieuwvliet is het uitermate ge wenst dat zo spoedig mogelijk in President De Gaulle is met zijn halve kabinet naar Bonn gereisd voor overleg met kanselier Kiesin- ger en diens zwaarste ministers. Dat hoort zo volgens het Frans- Duitse vriendschapsverdrag, een geesteskind van kanselier Aden auer dat echter nooit voorspoedig heeft willen opgroeien. Onder Erhard was de Duits- Franse relatie zo slecht als ze maar zijn kon en dat is een van de dingen geweest die hem zijn kanseliers- post hebben gekost. Kiesinger maakte snel na zijn ambtsaanvaar ding haast om het verdrag weer nieuw leven in te blazen, maar daarvan is niet veel meer gebleven dan een paar foto's waarop Kiesin ger en De Gaulle erg hartelijk met elkaar verkeren. Een verdrag is mooi, begint men in Bonn weer meer en meer te denken, maar je moet er ook wat aan hebben. En of dat zo is, daaraan gaat men twij felen. Bijvoorbeeld zou het vriend schapsverdrag moeten inhouden dat de twee landen op zijn minst wat overleg plegen voor ze zich in de internationale politiek over belang rijke punten uiten. Welnu, daarvan is weinig gekomen. Parijs heeft bijvoorbeeld kort ge leden een intensief contact gehad met Moskou. Dat is voor de Duit sers interessant, want de houding van het Kremlin is van groot be lang voor tal van Duitse problemen. Maar was er overleg vooraf? Wel nee. Men heeft zelfs van geen Frans protest vernomen over het voort durend geraas van Moskou over de Westduitse oorlogsophitsers. Dan hebben de Arabieren zich heel kwaad gemaakt over Duitsland dat naar hun smaak niet anti- Israëlisch genoeg was en ze mani puleren de oliekraan dreigend. En waar staat Parijs? Aan de Arabi- BERICHT VOOR DE BEJAARDEN VAN TERNEUZEN De bejaarden die de excursie naar St. Jansteen op 27 juni heb ben medegemaakt wordt mede gedeeld dat de aldaar gemaakte foto's te bezichtigen en te bestel len zijn in Bochten Dieke aan de Koninginnelaan. sche kant. Voeren de Fransen met Bonn een gesprek over een heet hang ijzer als de Britse aanvraag van het lidmaatschap voor de E.E.G.? Welnee. Zelfs met egn zeer spe ciaal verdrag ervaart Bonn het zelfde als andere landen in de om gang met Parijs: De Gaulle gaat zijn eigen gang en wat anderen doen of willen interesseert hem niet. Zo trok hij zich terug uit de samen werking met de Britten voor een militair vliegtuig met verstelbare vleugels na eerst met zijn eigen vliegtuigbouwer Dassault contact te hebben overgenomen opdat de Franse behoeften aan een dergeliik toestel waren bevredigd. Dat de Britten er mee in de nesten kwa men en dat een akkoord gewoon verscheurd werd, dat moeten de anderen dan. maar slikken. Enzo voort, enzovoort. In de E.E.G. gaat het ook zo. Al iaren trouwens. In andere landen is men daaraan zo langzamerhand gewend en heeft men zich verzoend met de gedachte dat men maar rus tig moet wachten tot de kolos van het Elvsée ten grave wordt gedra gen. In Duitsland echter is het Frans-Duitse verdrag verheven tot en soort heilig pact dat koste wat het kost intact gehouden moest warden. Nu men meer en meer er vaart dat De Gaulle van zijn kant het voornamelijk gebruikt om er ziin verwijten aan de bondsrepu bliek mee te kruiden en hij zelf zakelijk rustig zijn gang gaat of het verdrag niet bestond, gaat men-zich teleurgesteld voelen. Dat is dan vervelend voor de Duitsers. Maar vervelender voor de hele wereld is dat de omgang met dit cynisch zakeliike Franse staats hoofd kennelijk toch besmettend heeft gewerkt. Zo zette Bonn een streep door een groot deel van het defensiebudget en verminderde het de troepensterkte zonder enig over leg met de NAVO, zoals eigenliik wel behoorlijk was geweest. De Britten en de Amerikanen, die juist kort geleden onder Duitse pressie zich bereid verklaarden hun troe pensterkte niet te verminderen, voelen zich .daardoor in niet ge ringe mate bekocht. Men mag aan nemen dat ook zij in den vervolge slechts geringe waarde gaan hech ten aan afspraken met partners die er vlot van afstappen als hun dat lijkt te passen. En zo ontstaat in de westelijke wereld langzaam maar zeker een sfeer van wantrouwen aan eikaars woord, dat kennelijk maar al te gemakkelijk wordt gebroken. Een geslaagd gaullistisch lesje, waar mee niemand blij hoeft te ziin. Bij de ijverigste leerling Bonn begint het plezier er tenminste al aardig af te raken. De Amerikaanse luchtmacht heeft sinds het begin van de oor log in Vietnam 2.393 vliegtuigen en hefschroefvliegtuigen ver loren, aldsu is in Saigon bekend gemaakt. De raad van beheer van de N.V. Waterleiding Maatschappij „Tho- len" heeft in zijn vergadering van 4 juli 1967 besloten om de aandeel houders voorstellen te doen tot algehele fusie met de N.V. Water leidingmaatschappij Midden-Zee land. In de vrijdagmiddag gehouden vergadering hebben de aandeel houders van „Tholen" met alge mene stemmen het voorstel van de raad agnvaard. Zowel terwille van de verstevh ging van het beleid dat ter zake van de watervoorziening in Zee land moet worden gevoerd, als ter voorkoming van onnodig zware las ten voor de bevolking van Tholen, was de raad van oordeel, dat spoe dige algehele fusie noodzakelijk is. Op grond van recente gegevens omtrent de financiële positie van het bedrijf is komen vast te staan, dat bij zelfstandigheid van de ven nootschap een belangrijke tariefs verhoging reeds per 1 januari 19R3 nodig zal zijn. De fusie zal tot stand komen door liquidatie van de vennoot schap en door overname door de N.V. Waterleidingmaatschappij Midden-Zeeland, die in totaal 600.000 aandelen zal geven aan de aandeelhouders van de N.V. Waterleidingmaatschappij Tholen, zijnde gemeenten op het eiland en aan de gemeente Halsteren. De gemeenten-aandeelhouders van het vroegere Thoolse bedrijf zullen een vertegenwoordiger krij gen in de raadfvan commissarissen van de N.V. Waterleidingmaat schappij Midden Zeeland. De raden der gemeenten zal thans gevraagd worden of zij' be reid zijn tot aandelenruil en om de concessievoorwaarden der W. M. Z. te accepteren. Nadat de beslis singen der gemeenteraden bekend zijn, zal de vergadering van aan deelhouders definitief tot fusie op eerdergenoemde voorwaarden be sluiten. Indien de financiële sane ring van het bedrijf met het depar tement van sociale zaken en volks gezondheid spoedig kan worden geregeld, zal nog dit jaar de fusie een feit kunnen worden. In Zeeland zijn straks nog vier drinkwaterleidingmaatschappijen werkzaam, n.l. „Schouwen-Duive- land" op het eiland Schouwen, mid den-Zeeland op Noord- en Zuid- Beveland, op Tholen en op het eiland Walcheren, met uitzondering van de gemeente Middelburg, die een eigen waterleidingbedriif heeft en als vierde het waterleiding bedrijf van Zeeuwsch-Vlaanderen. Het kabinet heeft, zo deelt de rijks voorlichtingsdienst mede ter ge legenheid van het debat over de bestrijding van de werkloosheid in de Tweede Kamer der Staten- generaal op 13 juni 1967 het vol gende gesteld: Wanneer de cijfers over de maand juni niet een duidelijke keer ten goede in de werkgelegenheids situatie te zien geven, zullen ver dere stimulerende maatregelen worden genomen. Hoewel een zekere stabilisatie in de werkgelegenheidssituatie is ingetreden, heeft de ontwikke ling van de werkgelegenheid in de maand juni de hiervoor ver melde duidelüke keer ten goede niet vertoond. Mede gezien het te verwachten aanbod van jeugdige arbeids krachten heeft het kabinet be sloten het tiidens de debatten 'n de Tweede Kamer reeds aanee- kondigde programma van 1000 milioen geleidelijk in uitvoering te nemen. Daartoe zal in de gebieden, waar de werkloosheid een naar de op vatting van de regering te grote omvang heeft, aangenomen, in de maanden juli en augustus met uitvoering van dit programma worden begonnen. Zoals eveneens tiidens de openbare discussie in de Tweede Kamer reeds is aangekondigd, zijn plan nen in voorbereiding voor ver dere maatregelen' ter bevorde ring van de werkgelegenheid. De Antwerpse haven zou ern stige financiële verliezen lijden, als de olie-aanvoer niet meer met tankers (die havenrechten betalen) zou geschieden doch via een pijpleiding zou lopen, zo heeft de Antwerpse wethouder Delwaide donderdag op een persconferentie verklaard. In 1965 beliep de totale tonne- maat van tankschepen die Ant werpen aandeden, niet minder dan 10 miljoen ton, d.i. een vijf de van het totale scheepsverkeer van Antwerpen, aldus de wet houder. De persconferentie was be legd n.a.v. berichten volgens welke Esso, BP en Petrofina plannen hebben voor een pijp leiding van Rotterdam naar Ant werpen. Deze maatschappijen zouden overigens bereid zijn an dere mogelijkheden ter verzeke ring van hun olie-aanvoer in overweging te nemen, als ze voorgesteld zouden worden. Wethouder Delwaide gaf toe, dat de industriële positie van Antwerpen verbeterd zou kun nen worden door grotere olie- aanvoer. Men zou dan echter wel in Antwerpen zekerheid moeten krijgen over de ontsluiting van het industriegebied op de linker- Schelde-oever. Volgens Delwai de zou de Belgische regering bij de overweging van plannen voor een pijpleiding dit laatste mede in ogenschouw moeten nemen. 74) „We zullen Jakob eens roe pen", zei Japie Visser. Hij scha kelde de luidsprekerinstallatie in en riep: „Hallo Hallo Hallo Maar het was onbegonnen werk. „Er wordt van ons blijkbaar niet verwacht dat we bij slecht weer een schip zullen paaien", zei hij, toen hij het schakelaar tje weer overhaalde. Het geluid van zijn stem in de blikken luid spreker was tenminste verloren gegaan in het huilen van de wind, het bulderen van de zee en het kletteren van de regen. „Zijn jullie klaar met de vlet, jongens?" „Heb je er bezwaar tegen als ik met de vlet meega?" vroeg rooie Tjeerd. Hij moest een vage onrust, die in hem woelde, be dwingen. „Wjj zijn verzekerd," zei Japie. „Als jou iets overkomt, is het voor je eigen rekening." „Ja, dat weet ik „En bovendien krijg ik er een hele hoop last mee. Wij zijn nu eenmaal geen reddingboot, maar een r,echerchevaartuig." Als je het liever niet hebt. blijf ik wel hier aan boord," zei Tjeerd. Japie Visser keek hem aan. Het buiswater kletterde tegen de ramen van de stuurhut. „Nee, ga maar. Hij begreep dat Tjeerd een beroerd gevoel moest hebben. Waarschijnlijk maakte hij zich er een verwijt van, dat hij Jakob Thomsen alleen op de Panamees gelaten had. „Het is niet om de jongens", zei Tjeerd. „Die spelen het ook zonder mij natuurlijk wel klaar. Zelfs beter dan wanneer ik erbij ben. Maar. „Ja, ga maar", herhaalde Japie Visser. Tjeerd liep het trapje af uit de stuurhut en sprong over de lage verschansing van het slin gerende en stampende bootje in de ranke vlet, die danste op de golven. „Kijk uit, jongens riep Japie door de scheepsroeper. „Waag niet te veel. Als het niet gaat, kom dan liever met een terug én verknoei geen tijd ook." „We kijken wel uit, schipper „Nu hoop ik alleen, dat die motor van jullie het doet," zei Tjeerd. De matroos-motordrijver zei: „Die doet het altijd, Tjeerd, maar jij mag wel oppassen dat je niet zeeziek wordt." Vóór ze wegvoeren riep hij nog tegen Japie, die door het raam van de stuurhut naar bui ten leunde en toekeek: „Kun je niet een keer dwars door dat wrak schieten? Misschien merkt hij daar iets van Japie haalde de schouders on. maar riep toch naar voren, dat ze het kleine kanon schietklaar moesten maken. Het was eigen lijk jammer om de waterdichte, zeildoekse hoes eraf te halen. Het koperwerk zou nat worden van zout water en ze zouden er heel wat moeite mee hebben om het weer blinkend te poet sen. Maar ze vonden het toch ook wel de moeite waard om eens ergens op te kunnen schie ten. Ze schoten tweemaal. De eerste maal scheerde de kleine kogel vlak voor de boeg van de Panamees langs. De tweede keer raakten ze hem ter hoogte van de machinekamer. Iemand zei: „Nu zul je zien, dat Jakob Thomsen precies daar stond, waar we die kogel door het schip jaagden." „Dat is niet te hopen", zei Japie Visser. „Zo is het mooi genoeg geweest. Schei er maar mee uit Want als je nog een keer schiet, gaat het dwars door de kaarten- kamer en daar zal hij wel er gens zitten." Dat was tenminste het meest aannemelijk. De kaartenkamer op de brug was het enige deel van het schip, dat nog een eind boven water uitstak. Maar Jakob zat er blijkbaar niet. Dan had hij het schieten ook moeten horen. Toen de vlet zo dicht mogelijk langszij kwam en rooie Tjeerd riep, schreeuw de, brulde en schold zo hard hij kon, kwam er geen Jakob te voorschijn. „Stuur hem er nog wat dich terbij!" zei Tjeerd, die naar voren liep. „Ik wil proberen er aan boord te komen Nadat ze uit de haven vertrokken waren, was hij gekweld door een gevoel van onrust, waartegen hij zich tevergeefs verzet had. Nu wa.s het voorbij, vervaagd, vergeten. Nu was er alleen dat wrak van die Panamees. waar hii tot. elke prijs aan boord moest. „Doe het niet, Tjeerd," waarschuwden de jongens in de vlet hem. „Niet doen? Wat moeten we dan?" vroeg Tjeerd. „Naar huis gaan misschien en hem aan zijn lot overlaten? Stuur er wat dich terbij met de steven!" Er zwiepte een eind touw bui ten boord van het wrak. „Als ik dat maar te pakken krijg „Tjeerd, doe het nietJij met je ene arm!" „Je kunt me nog meer vertel len! Ik ben met mijn ene arm meer waard dan jij met twee!" „Schiet op," zei de matroos, die aan het roer gestaan had. „Ik zal het proberen." „Nee, hou jij het roer! Dan kan ik beter gaan," zei de ma troos-motordrijver en hij voegde eraan toe: „Ik heb tenminste geen vrouw en kinderen!" „Ik ga," zei Tjeerd. „Vooruit nu Schiet op!" Hij schreeuwde. Hij lachte ook. Hij sprong en kreeg het zwabberende, zwie pende eind touw te pakken, maar schoot meteen in de diepte. „HemelHij houdt het niet!" riep de motordrijver, die een haak pakte om hem die in zijn kleren te pikken als hij weer boven kwam. Maar het was al niet meer nodig. Rooie Tjeerd dook weer op en trok zich omhoog. Op de een of andere manier had hij zijn laarzen uitgeschopt. En voordat de anderen goed en wel tot bezinning kwamen, had hij zich door een golf hoog laten optillen. Met zijn ene hand palm de hij het zwiepende touw in. Hij liet het los en greep de rand van de ijzeren verschansing. En hij slingerde zich er al overheen ook. (Wordt vervolgd.) ZATERDAG 15 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Kogels voor Mr. Solo". ZONDAG 16 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „De dwaze recruut"; 5 en 8 uur: „Kogels voor Mr. Solo". MAANDAG 17 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De dwaze recruut". DINSDAG 18 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De dwaze recruut". Zainal Abidin Sjah, de voor malige sultan van Tidore, is de vorige week op Ambon over leden. Hij was 55 jaar. Tidore was vroeger een sultanaat in Oost-Indonesië. LIEFDE EN VREES „Er is in dc liefde geen vrees." 1 Johannes 4 ISa. Het is mij verteld als waar ge beurd. In een gezin was het de be geerte van de ouders om hun kinderen op te voeden in liefde zonder vrees. Dus geen bangma kerij, geen griezelverhalen, ook niet bij een onweer. Zoals dat in sommigegezinnen te doen ge bruikelijk is. Neen, als het onweerde, dan sprak God. Ten overvloede is dit nog bijbels ook. ,,'t Schepsel beeft en staat ver wonderd, als de God der ere dondert". Op een avond kwam er een ge weldig onweer. Vlammende blik sem en dreunende donder, vlak na elkaar, onophoudelijk. Moeder dacht aan haar kinde ren, vooral aan de jongste, die in een kamertje alleen sliep. Was dit niet te machtig voor het ventje? Zo ging zij luisteren aan zijn deur, die op een kier stond. Nauwelijks was zij daar, of er volgde een knetterende slag. Maar het jongetje vond het blijkbaar prachtig, want zij hoor de hem zeggen: „Harder, God, harder." Daar is in de liefde geen vrees. Dat is om jaloers op te zijn. Zou de Heeft het ook niet zo be doeld hebben, toen Hij zeide: „Indien gij u niet verandert en wordt gelijk de kinderkens?" (Uit: „Hij sprak en ik hoord.") Twee Duitsers hebben in de nacht van donderdag op vrijdag 5.000 gulden gestolen uit een geldkist in het kantoor van de Haagse begraafplaats Oud Eik en Duinen. De mannen werden ontdekt doordat de 17-jarige zoon van de beheerder 's nachts om één uur thuis kwam en ge stommel in hét kantoor hoorde. De jongeman waarschuwde zijn vader en deze belde de politie. De inbrekers namen de benen toen zij een klik hoorden in het telefoontoestel in het kantoor, dat met het toestel in huis ver bonden is. Zij begrepen dat iemand belde. De twee mannen renden het kerkhof op, achtervolgd door de politie en door de beheerder en diens zoon. Plotseling kwa men zij voor een sloot te staan. De man, die het gestolen geld bij zich had, zag kans over de sloot te springen, maar de ander plonsde er midden in. Bij de sloot gearriveerd zagen de ach tervolgers uit het kroos het hoofd van de Duitser opsteken die hun toeriep dat hij zich overgaf. Hij bleek de 45-jarige bankwerker K. A. J. uit Frank furt am Main te zijn. Achter een boom op het kerkhof vond de politie een tas met gloednieuwe inbrekerswerktuigen. De andere Duitser is nog niet gepakt. TERNEUZEN: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt dè praktijk der artsen waargenomen door dokter K. J. Hoving, Oran jestraat 25, tel. 2445. Apotheek geopend: A. J. Klaas- sen, Noordstraat 54, tel. 2090. Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: Claeyssens, Jac. van Lennepstr. 85, tel. 2706 (b.g.g. 008). SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE: Weekeinddienst Groen en Wit- Gele Kruis: zr Neve te Philippi ne, tel. 01159—306. AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tpt zondagnacht 12 uur wordt dè praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstraat 8, tel. 666. 'i.. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tót zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen !n Axel, Sas van Gent en Zaamslag,- waar genomen door dierenarts J. Jans sen, Stationsstraat 10 te Axel, tel. 01155—488. ZATERDAG 15 JULI 1967 GEREF. GEMEENTE uur extra dienst voor de zending. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 19 Voorganger: ds. C. Smits, Chr. Geref. pred. te Sliedrecht. ZONDAG 16 JULI 1967 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. V. E. Schaefer, van Gent. Hoek: 11 uur Ds. M. J. van Wijck, van Lunteren. Hontenisse: 9 uur Ds. H. J. Ruis, van Sluiskil. Hulst: 10.30 uur Ds. H. J. Ruis, van Sluiskil. Sluiskil: 9 en 10.30 uur Ds. Jeddens, van Melle (B.). Terneuzen: Grote kerk: 9 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman; 19 uur Ds. P. J. Pennings, van Axel. Zaamslag: 10.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. H. Avond maal: 14.30 uur Ds. H. J. Ruis, van Sluiskil. H. Avondmaal en Dankzegging. GEREF. KERK Axel: 10 en 17 uur Ds. J. Th. Heemskerk. H. Avondmaal in beide diensten. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Sas van Gent. 10.30 uur Ds. W. H. Gispen, van Terneuzen. Terneuzen: 10 uur Ds: L. Berger; 16.30 uur Ds. W. H. Gispen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. M. van Doo- ren. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. J. de Feijter. Zoutespui: 10 en 14.30 uur Kandj. daat R. Keesenberg, van Zwolle. CHR. GEREF. KF.RK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. C. Smits, van Sliedrecht. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 en 15 uur Leesdienst. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HE1LS Terneuzen: 10 uur Heiliaingssaroén- komst; 19.30 uur Verlossipgs- samenkomst o.l.v. Kapitein Jas pers, van Vlissingen. d ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 7, 8.30, 10 en 19 uur H. Mis sen; 14 uur Lof. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Missen Hoek: H. Kruiskerk: zaterdagavond 19.15 uur H. Mis; zondag 9.30 uur H. Mis. Hulst: 's zaterdags 19 uur; zon dags 8, 10, 11.30 en 17 uur; in de week 7, 7.30 en 19.30 uur .H. Missen. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis sen. Sas van Gent: 7, 9, 11 en 17 uur H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.45 eh 17 uur H. Missen. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: zaterdagavond 19.15 uur H. Mis; zondag 8 en 10.30 uur H. Missen. Triniteitskerk: zaterdagavond 19.15 uur H. Mis; zondag 9, 11 17 uur H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Biervliet: 9.30 uur Ds. M. J. van Wijck, van Lunteren. Breskens: 9.30 uur Ds. D. van Bo ven, van Middelburg. Cadzand: 9 30 uur Ds. W. C. Lou ring; 19.30 uur Ds. E. v. d. Bij. Evang. pred. te Cadzand. Groede: 9.30 uur Eerw. Heer I. Verduijn, van Breskens. Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. J. G. IJ. van Hoogstraten, van IJzendijke. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. H. Bart- lema, van Vlissingen. Oostburg: 10.30 uur Mej. Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. Retranchement: 9 30 uur Ds. J. B. van Bork, van Havelte. Schoondiike: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Anna ter 'Muiden: 11 uur Ds. Poort, van Hattum. Sluis: 9.30 uur Ds. Poort', van Hat tum. Wateriandkerkje: 10 uur Ds. W. R. Bersrsma. IJzerc""'».: 9 30 uur Ds. J. G. U. vpn w^ncstraten. Zuid7and°: 9 30 uur Mej. Da. H. B. de Neeling.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2