Mao's revolutie uit de hand gelopen DE PREMIES EN DE „RUIMTE" MEDEWERKER N.V. DE HOOP TERNEUZEN BEURSOVERZIGHT De broederschap van de bronzen draak RADIO EN TELEVISIE Vrijdag 7 Jufil967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Slaags Uit de hand AUTORIJ SCHOOL STUURDE KANDIDATEN NAAR PSEUDO- EXAMINATOR Eigen weg SLUITINGSUUR HORECABEDRIJVEN IN BERGEN VERVROEGD IN VERBAND MET INCIDENTEN VERKEERSONGEVAL POLITIE VERDIENT GELD VOOR TRICHT VERDOVENDE MIDDELEN VIER ÏAAR VOOR ROOFOVERVAL DUIVENDRECHT OP POSTKANTOOR WIELRIJDER VERONGELUKT VERZENDING ZEEPOST De berichtgeving over China is verward en onbetrouwbaar. Er zijn verhalen van vluchtelingen uit Mao's rijk, die in Hongkong arriveren. Maar niet alleen ko men die aan met veel dat ze ook maar van horen zeggen hebben geruchten dus maar boven dien moeten ze in hun relazen ook wel verklaren waarom ze naar Hongkong zijn getrokken Dan zijn er de muurkranten, die uiteraard ook gelezen worden door diplomaten in Peking iets wat ze herhaalde malen met een pak slaag hebben moeten beko pen: ook dat was inmenging in China's binnenlandse aangele genheden. Echter: ook wat op de muren gekalkt staat hoeft niet al tijd waar te zijn de auteur staat veel meer voor ogen wik effect hij er mee kan bereiken. Tenslotte is er een enkele jour nalist in China, er reizen af en toe Japanse handelsdelegaties en ook dat levert wel berichten op, zij het echter zelden in de trant van „ik heb dit of dat mee gemaakt". Net als met de opge vangen radio-uitzendingen valt de juistheid nimmer te controle ren. Slechts in- grote trekken komt zo nu en dan iets vast te staan. En daaruit blijken de merkwaar digste zaken. In sommige provin cies hebben rode gardisten ge streden met andere rode gardis ten, twee soorten aanhangers van Mao; Het isr ook al voorgekomen dat het leger optrad tegen rode gardisten en. in enkele gevallen raakten militairen onderling slaags. Gewapende arbeiders hebben in andere gevallen zich weer tegen het leger gekeerd, Waarbij onzeker is welke der twee groepen un eigenlijk handelde uit aanhankelijkheid jegens Mao wellicht wel beide. Duidelijk is ook dat de meer derheid der militaire comman danten (en leger en burgerlijk bestuur zijn nauw met elkaar verweven) tot dusver niet de moeite heeft genomen openlijk zijn bijval te betuigen met de cul turele revolutie. Van het legioen van vice-premiers, vrijwel allen te eniger tijd fel aangevallen, hoort men welhaast niet meer. Zelfs van premier Tsjoe En-Lai niet, behalve dan enkele pogin gen tot matiging, waarvan wei nig effect wordt vermeld. Dit alles geeft een weliswaar vaag beeld, waarvan alleen maar duidelijk is dat de culturele re volutie totaal uit de hand gelo pen is en door allerlei groeperin gen op eigen houtje en naar eigen inzichten wordt voortgezet. Met als konsekwentie onder meer ook, dat sommige scholen die ter ere van de culturele revolutie de deu ren sloten, nog steeds geen kans hebben gezien het onderwijs te hervatten. Met als gevolg dat in sommige gebieden de oogst voor een groot deel door het leger bin nengehaald moest worden om dat de jeugd naar de steden was getrokken om de strijd voor het ware communistische geloof op straat te strijden. De kern van de moeilijkheden is wel, dat iedere beweging zijn eigen bourgeoisie schept het is een probleem dat ook Nasser bij voorbeeld nu aantreft en poogt op te lossen met grootscheepse ontslagen. Mao heeft willen voor komen dat zich in zijn rijk en zijn staatsbestel allerlei van die ge vestigde belangen gingen neste len door ieder duidelijk te maken dat de schop onder het achter- De politie in Helmond heeft proces-verbaal opgemaakt tegeh drie inwoners van die plaats, J. van E. en D., die een aantal kan didaten voor het rijbewijs in de waan hadden gelaten, dat zij een officieel rijexamen hadden af gelegd. De monteur J., die ér een autorijdschool op nahield, liet in samenwerking met Van E., die als instructeur voor zijn rijschool werkte, een aantal kandidaten examen doen bij D. D. werd voorgesteld als examinator van Schaik. De zaak kwam aan het rollen, toen een 50-jarige adspi- rant-chauffeur uit Bakel, na bij D. voor het examen te zijn gezakt, maar steeds geen oproep kreeg voor het herexamen en naar een andere rijschoolhouder stapte. Via deze kwam hij voor het af leggen van een proeve van be kwaamheid terecht bij de echte examinator Van Schaik. De- - adspirant-chauffeuf had zelfs geen argwaan gekregen, toen hij bij het examen, dat D. hem had afgenomen, het theore tische deel van het examen moest afleggen in de auto, waarin hij zojuist-'het praktijk-examen had gedaan. ■De pseudo-examinator D. ont kent zich v,oor Van Schaik te hebben uitgegeven. J. heeft in middels de kandidaten, die hij bij D. examen had laten doen, hun examengeld' terugbetaald. werk ieder ogenblik kon komen, eventueel toegediend door de massa's van revolutionair gezin de jongeren. Wat men nu meemaakt is dat de door dergelijke trappen be dreigden gebruik maken van wat ze aan machtspositie hebben ver worven. En het blijkt dat dit de meerderheid is: radio-Peking heeft al enige malen erkend dat de ware revolutionaire geest slechts bij een minderheid blijkt te leven. Daarom heeft het zin voor radio-Moskou om het verzet tegen voorzitter Mao bij tijd en wijle aan te wakkeren door de Chinezen op te roepen zich te ke ren tegen degenen die het land naar verderf leiden. Maar dank zij Mao (en deels ook blijkbaar ondanks Mao) is er een georganiseerd systeem ont staan in industrie, in leger en in burgerlijk bestuur dat een eigen sterkte heeft gevonden en een eigen weg gaat. Het feit bijvoor beeld dat ondanks alle binnen landse troebelen het programma voor de H-bom in recordtijd is verwezenlijkt, getuigt'ervan: het apparaat is sterker dan welke op- gezwiepte acties ook. En die pres tatie moet men. niet onderschat ten, want de Chinezen hebben in drie jaar verwezenlijkt waar de Russen vier, de Amerikanen ze ven jaar voor nodig hebben en wat de Fransen nog altijd niet voor elkaar hebben gekregen. China blijkt inwendig sterk genoeg om een massa beroerin gen te doorstaan, waarschijn lijk ook de grootste als de fei- lijke opvolging van de oude Mao geregeld moet worden. Degenen die zitten te wachten op een verval van binnenuit in China, wachten waarschijnlijk vergeefs: er zal echt wel een ander China komen, maar ze ker niet zwakker dan het hui dige en zeker niet minder com. munistisch. Verwacht wordt dat de staats commissie-Vos die tot taak heeft de premieverdeling van sociale verzekeringswetten tussen over heid en bedrijfsleven te bestuderen, in de loop van dit jaar haar rap port gereed kan hebben. Of dit nog voordat de troonrede zal worden gehouden het geval zal zijn, is niet bekend. Dit is gisteren meegedeeld op een persconferentie die in Den Haag is gehouden naar aanleiding van het jaarverslag over 1966 van het Nederlands katholiek werk gevers verbond. Over in omloop zijnde geruchten dat, in afwijking van de verwach ting uitgesproken in de betreffende kamerstukken, toch premie zal moeten worden geheven voor de wet op de zware geneeskundige risico's is officieel nog niets be kend. Wel kan worden verwacht dat, zonder dat enige uitbreiding aan de verzekerde voorzieningen zou worden gegeven, de premies voor sommige sociale verzekerin gen autonoom zullen stijgen. Een tendens tot stijgende premie voor de A.OW. valt ook waar te nemen, nog geheel afgezien van het feit of men het niveau van de uitke ringen niet of wel wil verhogen. De toenemende vergrijzing maakt een verhoging van de premie welhaast noodzakelijk, zo is de indruk. De premie voor de A.O.W. wordt elke vijf jaar vastgesteld door actuaris sen van de rijksverzekeringsbank. Verwacht wordt ook dat de pre mie voor de juist ingegane wet op de arbeidsongeschiktheidsverzeke ring die nu nog 4,2 pet bedraagt vrij snel tot 5 pet zal moeten stij gen. Al met al zullen al deze premie stijgingen, zo zij doorgang zullen vinden, moeten komen uit de „ruimte" die in 1968 beschikbaar zou moeten zijn voor loonsverho gingen en pensioenverbeteringen. Incidenten, die zich de afge lopen weekeinden tijdens de nachtelijke uren in Bergen (N.- H.) hebben voorgedaan, hebben voor de burgemeester van die plaats, de heer L. J. de Ruiter, doen besluiten het sluitingsuur van café's, dancings, etc te Ber gen met ingang van heden met één uur te vervroegen. De bur gemeester heeft dit besluit geno men in overleg met de officier van justitie te Alkmaar, met de plaatselijke politie en met een uit drie gemeenteraadsleden be staande „commissie voor de open bare orde", die i.v.m. de ongere geldheden van de laatste tijd in Bergen was ingesteld. In het afgelopen weekeinde werd een inwoner van een nabu rige gemeente in het centrum van het dorp door een groep jon gelui mishandeld. 50 auto's, die in het centrum geparkeerd ston den, werden beschadigd en van enkele woningen werden de rui ten ingegooid. De burgemeester heeft mede gedeeld, dat als de maatregel geen effect sorteert, het sluitingsuur nogmaals vervroegd zal worden. De eigenaren van de horecabe drijven in Bergen zouden don derdag in een onderhoud met de burgemeester vragen het besluit in te trekken. Zij wijten de inci denten aan het politietoezicht, dat naar hun mening onvoldoen de is. Zij voelen zich door de maatregel benadeeld, niet alleen omdat het laatste uur „het meest produktief" is, maar .ook omdat zij ter verzorging van de muziek in hun zaken contracten hebben afgesloten, die op het late slui tingsuur gebaseerd zijn. Een verkeersongeval op de Hilversumse straatweg in Baarn heeft woensdagavond het leven gekost aan de 16-jarige brom fietser, mej. M. J. Jansen uit Amersfoort. Op het rijwielpad langs de weg verloor zij door on bekende oorzaak de macht over het stuur en reed tegen een boom. Mejuffrouw Jansen sloeg met grote vaart met haar hoofd tegen de boom en liep daardoor ernstig schedelletsel op. In de loop van de avond is zij in het ziekenhuis te Baarn aan de gevolgen van haar verwondingen overleden. Haar duopassagiere, de vijf tienjarige mejuffrouw A. B., eveneens uit Amersfoort, werd slechts licht gewond. Mevrouw J. S. van Bemmel Schoenmaker uit de Frederik Hendrikstraat in Utrecht was de politie woensdag zo dankbaar voor het openen van de deur van haar woning, waarin zij de huissleutels had laten liggen, dat zij beide agenten met een bankbiljet van 25 wilde belo. nen. De agenten waren via het balkon en het bovenlicht in de keuken de woning binnenge drongen en hadden de toegangs deur weer voor de hevig ge schrokken vrouw geopend. De agenten weigerden uiteraard het geld, maar de vrouw; bleef en orm aandringen. kunt het beter voor een goed doel be stemmen", suggereerden de agen ten. Mevrouw Van Bemmel vond dat een goed idee. Het bankbil jet is nu bestemd voor de slacht offers van de windhoos in Tricht. In Parijs is 33 kilo heroïne ter waarde van ongeveer driekwart miljoen gulden in beslag geno men, zo is donderdag door de po litie meegedeeld. De heroïne was blijkbaar bestemd voor de Ameri kaanse markt. Drie mannen, onder wie twee Corsicanen, wer den bjj een overval op een wo ning in Parijs gearresteerd, de twee koffers met de heroïne wer den in beslag genomen. De politie had de Corsicaanse eigenaar van de woning geschaduwd sinds hij in mei van een reis naar Mexico was teruggekeerd. (ADVERTENTIE) GEVRAAGD voor ons kantoor met Mulo- of Middelbare schoolopleiding Iemand met handelsgeest, enkele jaren ervaring en in het bezit van diploma's op handelsgebied, geniet de voorkeur. Voor een energieke kracht zijn er goede voor uitzichten. Komt U eens met ons praten 7 U kunt ook schrif telijk solliciteren. Stationsweg 4, Tel. 01150 - 2744 SCHEEPVAART WAARDEN GEVRAAGD De stemming voor de scheep vaartaandelen is gistermiddag vast tot zeer vast geweest. Dit als gevolg van lokale vraag, terwijl voor rekening van het buitenland deze stukken uit de markt wer den genomen. Er heerste in deze hoek een ongekende drukte. Na een betrekklijk kalme opening kwamen de kooporders los waar tegenover weinig aanbod aan wezig was. Hoofdzakelijk hier door steeg Kon. Boot van 94% tot 99 met woensdag als slotkoers 93%. Van Nievelt verbeterde van 102% tot 104 (101%). Scheep vaart-Unie trok aan van 140% tot 141% (139%). H.A.L. ging van 91 naar 92 (90%). De internationale waarden waren merendeels vriendelijker. Philips kon met een opening op 90,60 het gehele verlies van de voorgaande dag vrijwel inlopen. De vraag kwam hier van het publiek. Unilever ging 60 cent omhoog tot 90,90. Kon. Olie ver beterde aanvankelijk een halve gulden op 126,70, doch zakte later in tot 126,40. AKU daalde een paar dubbeltjes tot 49,60. Voor Hoogovens werd 80,50 (onv.) als advieskoers opgege ven. De handel in al deze fondsen had een traag verloop. Unilever echter ging bij de opening een post om van 1000 stuks. Daarna werd het in deze hoek veel kal mer. Wallstreet was woensdag weer geheel compleet nadat vele er maandag waren weggebleven omdat de beurs dinsdag gesloten bleef wegens Independence-day. Men had kennelijk zakenhonger waardoor een omzet werd be reikt van ruim 9 miljoen aan delen. De markt sloot aan de vaste kant. De cultures gaven weinig ver andering te zien. De staatsfond- senmarkt was wederom gemak kelijker voor de 7 pet. leningen. De KLM kan met trots terug zien op een gunstig boekjaar, al dus de beurs. De nettowinst is belangrijk gestegen waardoor het verliessaldo vrijwel geheel van de balans verdween. Door de gunstige gang van zaken in de periode april tot en met juni 1967 is thans het resterende ver lies geheel weggewerkt. Dit laat de weg open naar een dividend- hervatting. De KLM heeft echter voor de komende jaren zeer grote bedragen nodig voor het aan schaffen van nieuwe vliegtuigen. Dit zou een belemmering kunnen zijn voor een dividendhervatting, aldus de beurs. Scheepvaart-Unie liep verder uit tot 142, H.A.L. tot 93. Kon. Boot zakte een puntje in tot 98. In de eerste periode noteerden wij aan de verlieszijde: Zwanen berg met 6,25 of 31 pet Kon. Zout met 25 punten, en Billiton-2 met 3. Aandelen l'Europe waren 10 punten lager niet af te komen op 220. Scheveningen bereikte 'n nieuw dieptepunt op 33. Er waren ook koerswinsten, waar van Chemische Fabriek Naarden met 20, De Vries IJzer en Heine- ken ieder met 6, Nederlandse Vlas met 8 punten. Aniem blijft in de belangstelling bestaan en was ook gisteren wederom hoger Hoogovens verbeterde 1. 46 „Maarmaar dat is on gelooflijk," barst Balthazar ge- ergerd los, terwijl hij zich tot Aram wendt. „Ik verzeker u, dat mijn baret hier op de stoelknop hing tóen ik de kamer verliet. Een der bedienden moet hem weggehaald hebben." Aram voelt de twijfel en het wantrouwen weer in zich opkomen. Is deze man werkelijk een rechtschapen ridder, die door zfjn broeder Angelö wordt zwartgemaakt met allerlei listen zoals de oude graaf Bizzi hem verzekerde? Of is hfj een sluwe schurk, die Aram door Aiglon van de rotsen wilde laten werpen en nu probeert, zich vrij te praten? Balthazar ziet de twij fel op het gelaat van de jonge ridder en hij wordt rood van drift. „Gelooft gij wellicht niet wat ik, de prins van Napels, u aan het botte verstand probeer te bren gen," snauwt hij woedend. Aram recht in de ogen kijkend. Doch deze slaat zijn blik niet neer. „Uw broeder is eveneens prins van Napels, en hij beweert het tegendeel," antwoordt hij be heerst. „De titel van prins is dus geen waarborg voor eerlijkheid, want één uwer spreekt onwaar heid." „Gij reist tezamen met hem naar Napels. Gij zijt de beste maatjes met die schurk. Gü draagt zelfs de bronzen draak, 't teken van zijn bende, op uw strijdhelm," schreeuwt Balthazar rood van drift. „Ontken het eens, als ge durft." „Ik ontken het niet, maar „Daar dan." Met een bliksem snelle beweging schiet Balthazars hand naar voren en treft Aram met volle kracht op de kaak. Met een kreet van pijn wankelt de jonge ridder achteruit'. Beursindices (1953 100) 4/7 5/7 6/7 Int. conc. 388.1 386.9 388.4 Industrie 314.9 315.6 316.8 Scheepv. 114.7 114.5 117.2 Bank en verz. 169.1 169.0 168.4 Handel enz. 152.3 153.8 153.1 Algemeen 304.8 304.9 305.9 Nabeur skoersen A.K.U.: 49.90) Hoogovens: 81.40) Kon.Olie: 125.50—126.00 (126.30) Philips: 90.50 90.50) Unilever: 90.50 90.60) K.L.M.: (362.00) Advieskoersen buitenlands bankpapier De adviskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.0110.11 Amerikaanse dollar 3.583.62 Canadese dollar 3.323.37 Franse frank (100) 73.3573.85 Belgische frank (100) 7.187.23 Duitse mark (100) 90.0090.50 Zweedse kroon (100) 69.5070.50 Zwitserse fr. (100) 83.2583.75 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 Deense kroon (100) 51.6052.60 Noorse kroon (100) 50.0051.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.95—14.05 Portugese escudo (100) 12.60—12.75 Spaanse peseta (100 gr. coup) 5.97—6.12 De 23-jarige monteur Juan M. van E. en de 24-jarige op Cura sao geboren lasser Stanley K. E. uit de hoofdstad, die op 23 sep tember van het vorig jaar de ge wapende roofoverval op 't hulp postkantoor in Duivendrecht pleegden, zijn door de Amster damse rechtbank ieder veroor deeld tot vier jaar gevangenis straf met aftrek. Er was vijf jaar met aftrek tegen hen geëist. Van de buit van ruim 10.000 gulden is niets meer over. De mannen, die een volledige bekentenis had den afgelegd werden vorig jaar oktober bij de Duits-Zwitserse grens door de Duitse politie ge arresteerd nadat in hun wagen, die betrokken was geweest bij 'n verkeersongeval, wapens werden aangetroffen. Nadat zij eerst hun vrouwen in Amsterdam geld had den gegeven was het duo naar Duitsland uitgeweken waar in veertien dagen het resterende geld door Stanley aan drank en vrouwen en door Juan alleen aan alcohol was opgemaakt. De 47-jarige hoofdemployé der P.T.T., mej. W. C. Boumeester, liet zich door de revolver die geladen was waarmede Stan ley haar bedreigde niet van haar stuk brengen. Toen Juan een wolk traangas uit een busje in haar richting spoot stapte zij direct achteruit om het gas te ontwijken en zij verdween via de achterdeur om hulp te halen. De overval gebeurde juist op de laatste dag dat zij als waar nemend kantoorhoudster dienst deed. In Duitsland had het twee tal na de overval voor 600 mark pistolen gekocht, die zij naar Amsterdam liet zenden. Toen de mannen bij de douane de wapens niet kregen omdat zij geen wapenvergunning bezaten pro beerden zij via een inbraak in het douanekantoor de wapens te be machtigen. Beiden werden door de politie gearresteerd maar later weer vrij gelaten. Op de Europaweg te Gronin gen raakte woensdagavond een 55-jarige L. van Hoorn uit Gro ningen, toen hij per fiets de ver keersweg kruiste, onder een auto. Hij was vrijwel op slag dood. Glassplinters van de vernielde voorruit drongen in het gezicht van de bestuurder en van zijn naast hem zittende echgenote. Beiden moesten voor behande ling naar het academisch zieken huis. Een achter hun auto rijden de Duitse automobilist kon niet zo gauw meer stoppen en botste op de zwaar beschadigde auto. ZATERDAG 8 JULI 1967 HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Het levende woord, lezing; 7.15 Pianorecital (modern); 7.30 Nws; 7.32 Geestelijke liederen; 7.55 Overweging; 8.00 Nws; 8.10 gevar. progr. (8.30 Nws; 8.32-8.45 vakan- tietips; 9.35 Waterstanden); 12.25 Marktber.; 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.40 Overheidsvoorlich ting: Spaarzinnigheden; 12.50 Rubr. over missie en zending; 13.00 Verzoekplaten voor militai ren; 14.00 Familieprogr.; 17.00 Radio voor tieners; 18.00 Lichte muz. (18.30-18.35 Kanjer Koning Kompetitie); 19.00 Nws; 19.10 Aktual.; 19.30 Lichte gr. muz.; 20.30 Verzoekplatenprogr.; 22.30 Nws; 22.40 Overweging; 22.45 Muz. amusementsprogr.; 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws en ochtendgymn.; 7.20 Soc. strijd lied; 7.23 Lichte gr. muz.; 7.55 Deze dag; 8.00 Nws; 8.10 Lichte gr. muz. (8.30-8.35 persoverz.); gevar. progr. (11.00 Nws); 12.15 Reisreportage (1); 12.27 Mede delingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Actueel sportnieuws; 13.00 Nws; 13.10 VARA-Varia; 13.15 Lichte gr. muz. voor teen agers; 14.15 Progr. voor twinti gers; 14.55 Radio Jazz Magazine; 15.30 Geluidscollage; 16.00 Nws; 16.02 Oosteurop. kron.; 16.20 Licht gevar. muz. progr.; 17.05 Amateursprogr.; 17.30 Radio- weekjournaal; 18.00 Nws en com mentaar op het nws; 18.20 Lichte muz.; 18.45 Reportage Wimbledon 1967; 18.50 Gr. muz. voor stereo; 19.20 Artistieke Staalkaart; 20.00 Nws; 20.05 Amusementsmuz.; 20.40 Hoorspel; 21.50 Instr. en semble (oude muz.); 22.20 Na beschouwing Ronde van Frank rijk 1967; 22.30 Nws; 22.40 Lichte gr. muz.; 23.10 Lichte gr. muz.; 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III: 9.00 Nws; 9.02 Klass. gr. muz.; 10.00 Nws; 10.02 Operamuz. (gr.); 11.00 Nws; 11.02 Hilversum 3-vertisse- ment; 11.30 Leger des Heilsmuz.; 12.00 Nws; 12.02 Vakantietips; 13.00 Nws; 13.02 Tienerama (14.00 Nws); 14.30 Ramblers Radio Reprises; 15.00 Nws; 15.02 Modern Amerik. amusement; 15.30 Muz. zwerftocht (16.00 Nws); 17.00 Nws; 17.02-18.00 Sport en lichte muz. BRUSSEL VI.: 12.00 Nws; 12.03 Mini Menu; 12.40 Weerbericht, mededelingen, progr. overz. en SOS-berichten voor schippers; 12.45 Zweedse muz.; 12.55 Bui- tenl. persoverz.; 13.00 Nws en weerber.; 13.15 Matinee (14.00 en 15.00 Nws); 17.00 Nws, weerber. en mededelingen; 17.10 Quiz; 17.35 Lichte muz.; 18.00 Nws; 18.03 Voor de strijdkrachten; 18.28 Paardesportuitslagen; 18.30 Keurig Frans; 18.32 Franse lied jes; 1.8.45 Sportkron.; 18.52 Taai- wenken; 18.55 Gr, muzj 19.00 Nws en weerber.; 19.30 Amuse mentsmuz.; 20.00 Jazzmuz.; 21.00 Klass. muz.; 22.00 Nws en berich ten; 22.15 Dansmuz.; 23.40-23.45 Nws. Televisieprogramma's NEDERLAND I: 15.30 Nws in 't kort; 15.31 Reel.; 15.34 Week- journ. met titels voor S.H.; 15.57 Reel.; 16.00 Geheim Agent 86; 16.25 Vrouwelijkheden; 17.00- 17.30 Voor de kinderen; Finales intern, tenniskampioenschappen te Wimbledon; 18.45 De Mini- molen; 18.50 Journ.; 18.55 Reel.; 19.00 Ja zuster, nee zuster (herh. van 29 okt. 1966); 19.30 Kijkje achter de schermen v.e. mieren kolonie; 19.50 Reaktie op reak- ties; 19.56 Reel.; 20.00 Jouranal; 20.16 Reel.; 20.20 Op stap met reportageploeg; 20.50 Variété uit de Sowjet Unie; 21.35 Knokke Song Festival '67: België Engeland; 22.30 Rawhide; 23.20- 23.25 Journ. NEDERLAND II: 20.00 Nws in 't kort; 20.01 Reel.; 20.05 Progr. voor smalfilmers; 20.20 Politie museum (dl. 7); 21.20 Klass cello-recital; 21.40 Gesprekken; 22.10 Reel.; 22.15-22,30 Journ. BRUSSEL VI.: 14.00-16.30 Ten- nisreportage; 19.00 Kath.-gods- dienstige uitzending; 19.30 Tie nerklanken; 20.00 Nws; 20.25 Dr. Kildare; 20.50 Echo; 21.20 Het Chinese tochtscherm; 21.35 IXe Europese Beker voor Zangvoor dracht; 22.35 Politiefilm; 23.55 Nws. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan tussen haakjes, ach ter de naam van het schip ver meld. Argentinië: ms. „Cap San Lorenzo" 14-7 Australië: ms. „Poona" 10-7 Brazilië: ms. „Louis Lumière" 11-7 ms. „Gaasterland" 13-7 Canada: ss. „Maasdam" 10-7 ms. „Beaveroak" 13-7 Chili: ms. „Mads Skou" 11-7 Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms. „Transvaal" 12-7 Ned. Antillen: ms. „Mercurius" 11-7 Nieuw-Zeeland: ms. „Leuve Lloyd" 10-7 Suriname: ms. „Maron" 11-7 Verenigde Staten van Amerika: ms. „Schiedijk" 12-7 ss. „Nieuw Amsterdam" 14-7 Zuid-Afrika (Rep.) m.l.v. Zuid- West-Afrika: ms. „Oostkerk" 12-7 Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten aeven de postkantoren.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 7