Onrust over De Gaulle PROVINCIAAL NIEUWS Nieuwe orders voor Fekker- Friendships Internationale Pax Christi-tocht in Zeeland r 'Vrijdag17 frli 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Niet neutraal Euro-politiek PLEZIERVAARTUIG UITGEBRAND BROMFIETSER VERONGELUKT Ontsnapte jongeman pleegde serie inbraken DE ZAAK VAN DE VERDWENEN KOREANEN PRINSES BEATRIX NIET NAAR IERSEKE Terneuzen Geslaagd Ruilbeurs „Pro Rege" Aardenburg Benoemd Breskens Aanvoer vismijn Nieuwvliet Agenda raadsvergadernig JONGE DUITSER MET GESTOLEN BROMMER OP AUTOWEG Oost burg Geslaagd Sas van Gent Secretaresse-examen Geslaagd Verdacht van oplichting voor een bedrag van elf miljoen mark Weer getuige in onderzoek- Garrison vrijgelaten Boerenopstand in India Sociale wetgeving Raadselachtige vergiftiging KLEUTER DOOD NA VAL IN OLIETANK Konni Zilliacus karnemelk: koele drank, frisse drank, blanke drank, zomerdrank Burgemeester van Oost-Berlijn afgetreden CLASSIFICEERDER ONDER ROET BEDOLVEN NEDERLANDER IN OOSTENRIJK VERONGELUKT RUIL ITALIAANS TELEFOON PERSONEEL STAAKT Er gaat menige maand voorbij dat het Parijse blad Le Figaro geen gebeurtenis belangrijk genoeg acht om er een hoofdartikel aan te wij den. Daarom betekent het wel iets als dit aanzienlijkste Franse dag blad zich tot het publiek wendt met een zeer verontruste vraag, die neerkomt op: wat bezielt presi dent De Gaulle nu eigenlijk Kennelijk zijn hij en zijn minis ters druk aan het proberen goede maatjes te worden met de Sowjet- Unie en het verdere communisti sche oost-Europa. Tot op grote hoogte lukt dat ook wel aardig. Geen Franse politicus is sinds lang zö vriendelijk op het Kremlin ont vangen als nu premier Pompidou en als De Gaulle binnenkort zijn om de crisis in het nabije oosten uitgestelde reis naar Polen maakt, zal hij zeker geestdriftig ontvangen worden. Ook in Roemenië trouwens waar hij dit najaar heenreist, waar dan de merkwaardige situatie ontstaat dat in vele opzichten Parijs volg zamer is jegens de Russische ideeën dan Boekarest. Dat vertikt het bij voorbeeld om de dinlomatieke be trekkingen met Israël te verbreken, het meent dat de Joodse staat en zijn buren hun geschil zelf maar moeten uitpraten en dat ter wijl Frankrijk in de V.N. bijna net zo actief was als de Sowjet-Unie om stemmen bijeen te krijgen voor de Joegoslavische resolutie die on middellijke terugtrekking van Is- raëls legers eist. rikanen zijn de vreemde Franse sprongen een soort bewijs dat Europa zich van de V.S. niets meer wenst aan te trekken: een idee dat toch al sterk leeft doordat geen Europees land erg veel steun geeft aan de Amerikaanse strijd in Viet nam. En een grotere bedreiging voor de westerse eenheid en dus ook de kracht van de landen om de Atlantische Oceaan is een herleving van het Amerikaanse isolationisme dat hieruit kan ont staan. De Gaulle mag er anders over denken, maar Europa is zonder de V.S. helemaal niets: het heeft geen kracht, het heeft geen invloed, het heeft geen bescherming. Het heeft zelfs geen samenhang die althans uit de eenheid nog wat kracht kan putten. Dat is het verontrustende punt in De Gaulle onbegrijpelijke streven. BRUG IN WORDING Dat is allemaal desnoods nog te verklaren omdat bekend is dat De Gaulle nooit de politiek en de mo- raals door elkaar haalt. Sympathie voor Israël dat de Fransen trouwens zo uitgebreid van wapens voorzagen is mooi, maar als het politiek belang van Frankrijk an ders vergt, dan dubt De Gaulle niet lang. Maar wat kooDt hij er voor? Kosygin komt lanes in het Elv- sée op de heen- en op dè terugreis van zijn Amerikaanse bezoek, maar verklaart daarbij uitdrukkelijk dat hij niet eens gesproken heeft over het Franse idee van een viermo- gendheden-conferentie over het. nabije oosten. Zo'n conferentie zou een hernieuwde erkenning inhou den van Frankriiks status als grote mogendheid. Maar nee, daarvoor voelt Kosvgin niets zaken be spreekt hii met de andere echte grote: president Johnson. Wat zegt Le Figaro Werkelijke neutraliteit zou nog een zekere ver dienste kunnen "hebben, maar de balans slaat nu wel ver door naar het pro-Russische en het anti-Ame rikaanse. De onafhankelijkheid jegens de V.S. die De Gaulle beoog de, gaat nu zo'n beetje over in een afhartkeli-ikhèid van Moskou. Het blad vindt het een vreemd avon tuur met gevaarlijke asoecten, waardoor Frankriik Europa ver zwakt en dit werelddeel dreigt te vervreemden van de eigenliike en natuurlijke vrienden: Amerika en Engeland. Het laatste blijkt ook uit het merkwaardig feit dat alleen de Franse delegatie naar de biieen- komst van de Westeuronese Unie W.E.U. in Den Haag geleid wordt door een staatssecretaris, de ande ren stuurden ministers naar dit college dat uit de E.E.G.-leden plus Engeland bestaat. Waarom? Omdat hier de Brit Brown zijn grote pleidooi voor Britse toetreding tot de E.E.G. zal houden, dat de Fransen hem belet hebben af te steken in Brussel, het hoofdkwartier van de E.E.G. Dat is dan niet alleen een minachting van de Britten, maar ook van de E.E.G.-partners, die uit dit gebaar spreekt. Op zichzelf hoeft de merkwaar dige politiek van De Gaulle waaraan meer Fransen zich lang zamerhand ergeren dan spreekt uit de stemmenverhouding in het ontkrachte Franse parlement niet veel onrust te wekken, maar wel een bij-effect. Voor vele Ame- De vliegtuigfabriek Fokker heeft bekend gemaakt dat men twee nieuwe opdrachten heeft ontvangen voor in totaal 13 Friendship-vliegtuigen. 12 F-27 Mark 500 toestellen, de nieuwe verlengde versie van de Friend ship, zijn besteld door het Franse ministerie van posterijen en tele- communicaties. Reeds vorig jaar deze bestelling onderhandelingen werden gevoerd. Voorts heeft de Italiaanse luchtvaartmaatschappij Aero Transporti Italiani er een Friend ship bij besteld, waardoor deze maatschappij over 12 F-27 vlieg tuigen gaat beschikken. Deze 13 nieuwe Friendships brengen Fokkers orderboek op 142 verkochte toestellen, waar van er 178 ziin verkocht door de Amerikaanse Fairchild-Hiller orporation. De Fokkerfabrieken staan dus nu op het punt het magische getal 444 te overschrij den, het aantal verkochte Vickers „Viscou NTS"-vliegtuigen dat tot dusverre het meest succes volle Europese, ontwerp is ge- w«*t, Woensdagnacht is een oud- Engels marinevaartuig, gelegen in de oude jachthaven aan de Herengracht te Muiden, volledig uitgebrand. Woensdagavond omstreeks 11 uur werd de vrijwillige brand weer van Muiden gealarmeerd, die met groot materieel uitruk te. Aan boord bevonden zich negen vaten olie met een geza menlijke inhoud van 750 liter, zodat veiligheidsmaatregelen moesten worden genomen met het oog op ontploffingsgevaar. De brandweer moest zich verschan sen achter een muur die langs de Vecht en de haven aan de Herengracht loopt. Later kwam de brandweer te Weesp te hulp met twee motorwagens en een schuimblusapparaat, dat echter niet kon 'worden gebruikt door dat men het schip wegens ex plosies en de felle vlammen niet kon benaderen. Men heeft in totaal met tien stralen water ge geven. Omstreeks twee uur was het gevaar voor uitbreiding be zworen. De boot, die gekocht was van de zeevaartschool in Den Hel der, behoort toe aan een inge zetene van Bloemendaal en was omgebouwd tot een Dleziervaar- tuig, waarmee men donderdag naar St.-Tropez zou afvaren. Daartoe had men woensdag de olie en goederen aan boord ge bracht. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duis ter. Uit een voorlopig onderzoek van de rijkspolitie te water van Amsterdam blijkt, dat men nog woensdagavond aan boord heeft gewerkt om gereed te zijn voor de afvaart en daarbij olielam pen heeft aangestoken. Evenmin is nogsbekend of de schade door verzekering gedekt wordt. In Rietmolen, gemeente Nee- de, is woensdagavond een brom fietser, die links door de bocht ging, in botsing gekomen met een landbouwtractor. Zeer ern stig gewond werd de man, de 23-jarige H. J. J. Diepenmaat uit Haaksbergen, naar het zie kenhuis „Ziekenzorg" in En schede gebracht, waar hij korte tijd later is overleden. De 17-jarige S. B. uit Roer mond die in een observatiehuis in Doorn verblijft, liep dinsdag uit het tehuis weg. Woensdag werd hij in Maastricht aange houden. In de tijd die aan zijn aanhouding voorafging, heeft hij verschillende inbraken gepleegd in Driebergen en omgeving. Hij werd overgebracht naar Utrecht waar hij dezer dagen voor de officier van justitie zal worden geleid. De jongeman die heeft bekend de inbraken te hebben gepleegd, was niet betrokken bij de inbraak in een Driebergse garage, waar deze week 10.000 uit een kluis werd gestolen. De 16 Zuidkoreanen die sinds de tweede helft van juni uit West- Duitsland zijn verdwenen en naar officiële Zuidkoreaanse mededeling vrijwillig naar hun vaderland zijn teruggekeerd, worden in Seoel vastgehouden op verdenking van pro-communisti sche spionage. Dit is gisteren door een woord voerder voor de Zuidkoreaanse ambassade in Bonn meegedeeld. Volgens de woordvoerder waren de Zuidkoreanen door agenten van de Noordkoreaanse ambas sade in Oost-Berlijn tot spionage gedwongen. Hij baseerde deze mededelingen op inlichtingen van de Zuidkoreaanse politie. De Westduitse regering heeft in zeer scherpe termen bij de Zuid koreaanse ambassade om ophel dering verzocht en sinds dinsdag wordt een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid dat de Zuidkoreanen uit West-Duits- land ontvoerd zijn. De West duitse regering sluif de mogelijk heid van verdere maatregelen niet uit. De politie van Bonn heeft de wacht betrokken bij de Zuid koreaanse ambassade om toezicht te houden op de in- en uitgaande personen. Men is echter gestopt met het controleren van voertui gen Wanneer men nu van Terneu- zen naar Sluiskil rijdt, heerst er aan de kanaalwerken een bijna onwezenlijke stilte. Ook de men sen aan de kanaalwerken heb ben hun jaarlijkse vakantie. Stil is het ook bij de nieuwe brug, die even ten noorden van Sluiskil wordt geplaatst. Juist nog voor de vakantie begon heeft de „Ko lossus" van het bergingsbedrijf Van der Tak uit Vlissingen de vier brugdelen, die door de fir ma Wescon werden gemonteerd, geplaatst. Prinses Beatrix zal wegens een verkoudheid de feestelijkheden, die ter gelegenheid van de ope ning van het mossëlseizoen van daag te Ierseke door het comité „Zeeland presenteert" zijn geor ganiseerd, niet kunnen bijwonen. Prins Claus zal hierbij wèl aan wezig zijn. Aan de Koninklijke Akademie voor Schone Kunsten te Gent slaagde mej. J. M. Weijland voor de afdeling Sierkunsten (met onderscheiding) en voor de af deling Graveerkunsten-Etsen (met grote onderscheiding). Gedurende de maanden juli en augustus geen ruilbeurs in „Pro Rege". Aan de r.k. meisjesschool is met ingang van 1 augustus benoemd tot onderwijzeres mej. E. Verstrae- te. Mej. M. Mille uit Aardenburg werd benoemd tot onderwijzeres te Littooy (N.-£.). Aan de vismijn te Breskens zijn in de week van 26 juni t/m 1 ujli aangevoerd: 3236 kg exportgarnalen, 24 kg pellerijgarnalen, 20 kg bot, 1598 kg schar, 3158 kg schol, 14214 kg tong, 803 kg tarbot, 233 kg griet, 94 kg kabeljauw, 88 kg rog, 499 kg poon, 237 kg haai, 5 kg ma kreel, 1 kg kommeraal, 275 kg onverkochte bot en 852 kg onver kochte schol. Dinsdagavond komt de gemeen teraad in openbare zitting bijeen. Burgemeester J. C. Everaars heeft verzocht om eervol ontslag als waarnemend secretaris en amb tenaar van de burgerlijke stand. Aan de Ned. vereniging Sociale zorg voor mindervaliden wil het college een subsidie van 25 geven. Op de begroting moet een be drag van 5300 gebracht worden voor een nieuwe gasverwarming in de o.l. school. Deze uitgave is no dig geworden in verband met de omschakeling op aardgas. Na een wilde achtervolging heeft de politie dinsdagmiddag de 15-jarige H. Thron, een jon geman afkomstig uit het Duitse Dormagen, aangehouden. De knaap reed op een gestolen brommer op de autoweg Utrecht Amsterdam ter hoogte van Breukelen. Een rijksrechercheur die dat zag, stopte en vertelde de jon gen dat hij iets deed dat niet mocht. De knaap bedacht zich geen moment, gooide zijn brom fiets neer en verdween in de weilanden. De bemanning van een surveillance-wagen van de politie Breukelen bijgestaan door leden van de Porsche-groep van de rijkspolitie wist de jeugdige Duitser tenslotte te achterhalen. Toen kwam het eruit dat hij de brommer in Amsterdam had ge stolen. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propae- deutisch examen elektrotechnisch ingenieur de heer M. A. Deur waarder, alhier. Op het te Tilburg gehouden examen voor het diploma secre taresse instituut Schroevers slaagde mej. M. Wijne te Sas van Gent. Aan de Koninklijke Akademie voor Schone Kunsten te Gent slaagde de heer F. Rammeloo voor de afdeling Sierkunsten (met onderscheiding). In West-Duitsland is gearres teerd de 40-jarige bouwonderne mer Hans Dietrich Kessleh uit Hittfeld bij Hamburg die ver dacht wordt van verduisteringen voor een bedrag van elf miljoen mark. Hij zou meer dan honderd echtparen van hun spaarduiten afgeholpen hebben, die zij als huurvoorschot voor een zoge naamd in aanbouw zijnde wo ning aan de onderneming van Kessler hadden overgemaakt. Vóór zijn arrestatie had de in heel West-Duitsland gezochte zakenman een nieuw schutters- uniform gekocht om daarmee in het weekeinde in het Hamburg- se voorstadje Lauenburg aan het schuttersfeest te kunnen deelnemen. Een rechter in Dallas heeft woensdag de onmiddellijke vrij lating bevolen van Sergio Acacha Smith, die twee maanden op ver zoek van officier van justitie Jim Garrison uit New Orleans is vast gehouden als „belangrijke getuige" in het onderzoek naar de moord op Kennedy. Smith, die tijdens het Batistabewind ambassadeur van Cuba in India was, zegt door zijn arrestatie zijn baan bij een in- en uitvoerbedrijf te zijn kwijtgeraakt en heeft een aanklacht tegen Gar rison aangekondigd. Drie dagen ge leden is een andere getuige van Garrison, de voormalige nachtclub- eigenaar Gordon Novel, in Colum bus (Ohio) op vrije voeten gesteld. De Indische regering is ern stig bezorgd over de toestand in het district Naxalbari, ongeveer 450 km ten noorden van Calcutta, waar boeren in opstand zijn ge komen en pro-Chinese commu nisten nu de bevolking opwek ken, zich daarbij aan te sluiten. Naxalbari is een smalle, tussen Nepal en Oost-Pakistan inge klemde strook en van strategische belang. Volgens de laatste be richten versterken de rebellen zich. Ze hebben wegen versperd, rijstopslagplaatsen geplunderd en wapens vergaard. De bezorgd heid van de regering in Nieuw- Delhi wordt nog vergroot door oproepen van radio-Peking tot de bevolking van het district, tegen het centrale bewind op te staan. India heeft woensdag in een nota bij China tegen deze campagne geprotesteerd. De Sociaal-Economische Raad heeft in zijn besloten vergade ring van vrijdag j.l. een interim advies vastgesteld over een ont- werp-algemene maatregel van bestuur waarbij de minister van sociale zaken en volksgezond heid het samenlopen van enige sociale uitkeringen van Neder land wil regelen met uitkerin gen op dat gebied van een an dere mogendheid. Het interim advies heeft betrekking op het samenlopen van een uitkering op grond van de Nederlandse wet op de arbeidsongeschiktheids verzekering met uitkeringen krachtens de sociale wetgeving van een andere mogendhei.d De S.E.R. acht een regeling op korte termijn op dit gebied uitermate gewenst. Het was hem nog niet mogelijk een advies uit te brengen over het voorne men van de minister bij dezelf de algemene maatregel van be stuur anti-cumulatiebepalingen van kracht te doen worden over uitkeringen aan A.O.W. en A.W. W. hier en uitkeringen van een andere mogendheid. De raad is het met de minister eens dat bij de wet op de ar beidsongeschiktheidsverzekering beperking van het samenlopen niet kan worden gemist. Bij het ontbreken daarvan zouden inko mens kunnen ontstaan die boven het uitkeriingsniveau uitgaan. Drie leden van het gezin H. uit Enschedé zijn bewusteloos geraakt in een zomerhuisje (gem. Haaksbergen), waar de familie haar vakantie door brengt. De heer H. ontdekte 's nachts dat zijn vrouw, oudste zoon en oudste dochter niet meer bij kennis waren. Na behandeling door een arts knapten zij snel weer op. Hoe wel de familie als oorzaak het eten van een op de markt ge kochte partij aardbeien aan geeft, betwijfelt de keurings dienst van waren dit, omdat van elders geen klachten zijn ont vangen. De heer H. en zijn jongste dochter, die beiden geen vergif tigingsverschijnselen vertoonden, hebben echter niet van de aard beien gegeten. Aan boord van de in de tweede Petroleumhaven te Rotterdam binnentanker „Pam 22" heeft zich donderdag een ongeluk voorge daan dat het leven heeft gekost aan de kleinzoon van de schipper, de 3-jarige Johan Stremme. Tijdens het laden van het schip viel het knaapje door een man gat in een van de scheepstanken, waarin op dat moment anderhal ve meter stookolie van 71 graden celsius stond. Toen men erin ge slaagd was het jongetje uit de tank te halen, bleek hjj te zijn overleden. Konni Zilliacus, die deel heeft uitgemaakt van de linkervleugel van de fractie der Britse labour- partij in het lagerhuis en dikwijls het buitenlands beleid van zijn eigen partij heeft gegispt, is don derdag in de leeftijd van 72 jaar in een Londens ziekenhuis overleden. Zilliacus heeft 19 jaar tot 1939 gewerkt bij de afdeling voorlichting van het secretriaat van de volkenbond. Na de oorlog vestigde hij in het lagerhuis de aandacht op zich door zijn vele vragen naar aanleiding van het buitenlandse beleid van de regering. Zijn opvattingen werden echter niet altijd door de labour- partij gedeeld. Hi} stond verschei dene keren op zeer gespannen voet met de leiding van de labourpartlj en is een keer uit de partij gesto ten. Voor maar 45 cent per echte liter en nog thuisbezorgd ook. Sinds 1952 organiseert de inter nationale katholieke vredesbewe ging „Pax Christi", jaarlijks een internationale voettocht. Voor de derde keer is Nederland als ont vangend land aangewezen. De internationale route van de Pax Christi-beweging beoogt een diepere visie te geven op de men selijke gemeenschap en op de wereld waarin wij leven. De internationale gemeenschap op christelijke basis, die men wil verwezenlijken, tracht men tijdens een route te beleven in de prak tijk. Men zal begrip moeten kun nen opbrengen voor andere leefge woonten en denkrichtingen. Daar om is een intensief contact met de mensen van het land waar men doortrekt, een wezenlijk bestand deel van de tocht. Omdat een internationale route ook verkondiging wil zijn, is er in de opzet naar gestreefd het hele land hierbij te betrekken. Daarom wordt er in alle provincies van ons land een route georganiseerd. Alle routes komen tenslotte samen in 's-Hertogenbosch. OOK IN ZEELAND Voor de eerste maal is dit keer ook de gehele provincie Zeeland in het plan opgenomen en zal er dus ook een route door onze provincie trekken. Deze Zeeuwse route is als volgt opgezet. Op donderdag 3 augustus komen de deelnemers bij een te Bergen op Zoom. Vrijdag 4 augustus loopt men van Bergen op Zoom naar Rilland. Zaterdag 5 augustus van Rilland naar Kloos- terzande. Zondag 6 augustus van Kloosterzande naar St. Jansteen en maandag 7 augustus van St. Jan steen naar Terneuzen. Op dinsdag 8 augustus wordt te Terneuzen een rustdag gehouden. Woensdag 9 augustus gaat de tocht van Ter neuzen naar 's-Heerenhoek, de vol gende dag van 's-Heerenhoek naar Goes en op vrijdag 11 augustus van Goes naar Zierikzee. Op zaterdag 12 augustus vertrekt men per bus naar 's-Hertogenbosch waar alle routes tezamen komen. Het is de bedoeling dat alle trek kers op de pleisterplaatsen logeren bij families. Voor Terneuzen wor den 30 k 40 families gezocht die één of twee deelnemers aan deze Pax Christitocht gastvrijheid ver lenen van maandagavond 7 augus tus tot woensdagmorgen 9 augus tus. Degenen, die hiertoe bereid zijn, gelieven zich vóór 15 juli op te geven bij J. van Arendonck, Kor te Kerkstraat 22, Terneuzen, tele foon 2327. Na opgave volgen nog nadere gegevens. Het contact met mensen van verschillende nationaliteit is beslist een buitengewoon interessante er varing. De deelnemers aan de inter- De 73-jarige Friedrich Ebert is woensdag afgetreden als bur gemeester van Oost-Berlijn. Tot zijn opvolger is benoemd de 53-jarige Herbert Fechner, die tot nu toe burgemeester van het vlak bij Berlijn gelegen Koepe- nick was. Ebert, die sinds 148 burgemeester van Oost-Berlijn is geweest en lid is van het polit bureau van de Oostduitse com munistische partij, is afgetreden in verband met zijn leeftijd en gezondheidstoestand. nationale route zijn jongeren van 20 tot 25 jaar, voor het grootste gedeelte afkomstig uit West-Euro pa. Per route zijn er 50 deelnemers, het aantal mannelijke en vrouwelij ke deelnemers is ongeveer gelijk en bestaat uit Nederlanders, Fran sen, Italianen, Duitsers, Spanjaar den en nog enkele van diverse an dere nationaliteiten. Donderdgmorgen omsteeks elf uur is de 24-jarige classificeerder J. Vlasboom uit Rotterdam in een silo aan de Welplaaweg onder roet bedolven en gestikt. Zijn broer, de 20-jarige H. C. Vlasboom, die het slachtoffer uit zijn benarde positie wilde redden, raakte daarbij zelf in moeilijk heden. Hij werd gered door de Rotterdamse brandweer, maar liep ernstige verwondingen op. Hij is overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam. Ht slachtoffer zou donderdag morgen de met roet bedekte wan den van de lege silo schoonma ken. Als de silo leeg is, blijkt er nog circa tien ton roet aan da wanden te zitten. Plotseling kwam de roetaanslag naar bene den en bedolf het slachtoffer. De 37-jarige Wilhelm Adolf Woelders uit Eemnes is woens dag bij een val in een rivier in Oostenrijk vermoedelijk om het leven gekomen. De heer Woelders, die met zijn moeder en pleegvader op vakan tie was in Soelden, wilde naar mededeling van de Oostenrijkse gendarme, foto's op korte af stand nemen van de sterk ge zwollen Oetztaler Ache. Hij gleed daarbij uit, viel in 't water en werd door de stroom meege sleurd. Tot dusver zijn opsporings acties naar het lichaam van de heer Woelders zonder resultaat gebleven. Twee huilende Japanse' echt paren hebben woensdag hun vier jaar oude zoontjes geruild nadat was gebleken dat zij vlak na de geboorte in de verkeerde wieg moeten zijn gelegd. Het zijn een 38-jarige professor en zijn vrouw en een 36-jarige aannemer en zijn vrouw die door deze ver gissing zijn getroffen. Uit een onderzoek naar de bloedgroe pen kwam aan het licht dat de „zoon" van de professor bloed groep A heeft terwijl de profes sor en zijn vrouw bloedgroep B hebben. Beide echtparen hebben be loofd elkaar nooit meer te zul len opzoeken. Donderdag is het personeel van de Italiaanse staatstelefoon voor 48 uur in staking gegaan, uit pro test tegen taakvermindering door het automatiseren van het tele foonbedrijf. De staking loopt vrijdagavond te middernacht af. Internationale en interlokale ge sprekken zijn voor het meren deel gestoord. Veel verbindin gen werden tot nog toe met de hand tot stand gebracht, de tele foondienst wprdt geleidelijk ge automatiseerd.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3