Afscheid inspekteur-korpschef D. van Ooijen Uitreiking getuigschriften aan de landbouwhuishoudschool „De Leeuwtjes" te Ternneuzen De herindeling van Zeeuws- Vlaanderen Incident aan het Suez-kanaal? Worsteling nog maarpas begonnen Zaterdag 1 juli 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 9 Warme huldiging als politieman en stadgenoot Kubber; Biet Mejie*i Maatie.fc» naaileraies. Uitreiking getuigschriften U. T. S. te Terneuzen Bevorderingen Petrus Hondius-lyceum te Terneuzen Dajan: De huldiging, die de vertrekken de inspecteur-korpschef der ge meentepolitie D. van Ooijen gister middag op een bijeenkomst in de kantine van de N.V. „De Hoop" ontving, was tweeledig: hij werd toegesproken om zijn moderne menselijke wijze waarop hij het plaatselijke politie-apparaat gedu rende zes jaar diende en voor zijn wijze van „inburgeren" in het so ciaal-maatschappelijk leven, getui ge de vele belangrijke funkties die hij hierin vervulde. POLITIEMAN MET MODERNE INZICHTEN Burgemeester J. C. Aschoff die de rij van sprekers opende zei er dit van: „De Terneuzense politie kreeg de plaats 1967, niet met op vattingen die van 20 of 25 jaar ge leden dateren". Hij zei er „geducht" spijt van te hebben dat de heer Van Ooijen weggaat, doch gunde hem de pro motie van harte. „Een zeer goed politieman met moderne inzich ten die een goede korpsgeest kweekte en de goede combinatie vond om als politieman de gemeen schap te dienen en deel te nemen aan het sociaal-maatschappelijk leven. De opvatting van sommigen, dat een politieman zich op laatst genoemd terrein niet moet be geven, zeide spreker geenszins te kunnen onderschrijven. Hij heeft het verenigingsleven, getuige zijn vele funkties, op zeer positieve wijze benaderd. De bur gemeester voorspelde dat de heer Van Ooijen zich ook in zijn nieuwe standplaats, Middelburg, niet uit sluitend zou beperken tot zijn po litietaak, want, „dat zit nu een maal in uw bloed". „DE POLITIE ALS BOEMAN VERBANNEN" Adjudant E. Russchen wenste de heer Van Ooijen geluk met de eer volle benoeming, „wij zijn uiteraard trots, dat de vacature in Middel burg bezet zal worden door iemand uit het korps Terneuzen". Spreker zeide verder dat men zes jaar geleden bij het korps niet zo erg enthousiast was over de be noeming van deze toen jóngste inspekteur uit het land. „De eer ste tijd is voor ons niet gemakke lijk geweest, doch uw open beleid en het altijd bereid zijn ons te v/oord te staan hebben ons op de te volgen weg kunnen plaatsen". Hij noemde verder de moderne instelling van de heer Van Ooijen „misschien wat theoretisch" met de nadruk op geen distantie publiek - politie. Door uw deelname aan het openbare leven werd contact gelegd met de bevolking, de politie werd als boeman verbannen". Voorts wees hij op de verande ringen: de opgevoerde korpssterk te van 25 op 27, de verdere moto risering, uitbreiding van de com municatiemiddelen, de bouw van een overdekte schietbaan en het in aanbouw zijnde politiebureau. „Onze herinneringen aan u zijn: een jonge, energieke politieman met een open beleid en wars van vriendjespolitiek. Wij zijn ervan overtuigd, dat Middelburg niet uw eindstation zal zijn". De heer Russchen sprak verder nog enkele woorden in zijn kwali teit van voorzitter van de politie- sportvereniging. SPREKERS De heer A. J. van Pagee sprak namens de hoofden van dienst. Na mens de stichting Open Bejaarden- werk sprak de heer P. Loof die o.a. zeide te spreken mede namens 10 a 12 procent van de bevolking. „Wij zullen u missen bij dit werk" en overhandigde een geschenk mede namens Terneuzense bejaarden. De secretaris van de stichting Jeugd- verkeerstuin, de heer G. F. Gielen, noemde de scheidende inspekteur de grote stimulator voor de stich ting", de heer J. Standaert namens de Ned. Tafelronde: „vrij nemen •10de afscheid van een onzer trouw ste en beste vrienden". Dokter H. A. Boland sprak namens „Veilig Verkeer"» en wees daarbij op de belangstelling die de heer Van Ooijen voor kinderen toont. DANKWOORD VAN DE HEER VAN OOIJEN Tenslotte kwam deze zelf aan het woord en zeide erg getroffen te zijn door de vele goede woorden, ook aan zijn vrouw gewijd en de fraaie geschenken waarmee men hem vereerd had. Een bijzonder prettige tijd noemde hij zijn Ter neuzense periode. „Het is moeilijk Adjudant E. Russchen biedt de scheidende inspekteur een ge schenk aan. een korpschef in de moderne tijd te zijn. Dit is een zeer gevaarlijke funktie, we hebben het kunnen waarnemen in den lande". „Ik zou mij schamen als ik als jonge man geen moderne opvattingen had". Zich tot de heer Russchen wen dend zei hij: „Ik was jong en vol komen onervaren toen ik hier kwam. Ik heb uw steun bij mijn werk bijzonder gewaardeerd". Op de receptie die op deze bij eenkomst volgde, kwamen zeer velen afscheid nemen van het gezin Van Ooijen. Velen kwamen de heer en mevr. Van Ooijen ten afscheid de hand drukken. Donderdag had in gebouw „De Schakel" de uitreiking der ge tuigschriften van de landbouw huishoudschool „De Leeuwtjes" plaats. Dit gebeurde door de di rectrice mej. M. van Maldegem, die haar pupillen elk afzonderlijk toesprak met woorden van lof, bemoediging en een enkele een tikje vermanend. Zoals ieder jaar bij wat offi cieel de „eindles" heet, was er ook nu weer een opgewekte en feestelijke stemming bij de leer lingen en hun ouders, die in tal rijke mate van hun belangstel ling blijk gaven. Voor de laatsten betekende de ze avond dan ook „de bekroning van het harde werk van hun dochter", zoals mej. Van Malde gem het uitdrukte in haar ope ningswoord. Zij haalde de aktivi- teiten van het afgelopen school jaar in het kort naar voren en noemde hierbij o.a. het uitstapje naar Hedenesse van de assisten tenklas en de vormingsklas, de sportdagen, de peulvruchten- kookwedstrijd waarbij een eerste prijs werd behaald, enkele excur sies en de jaarlijkse schoolten- toonstelling. „Doorzettingsvermo gen, te tonen eerlijk en sportief te zijn", was de morele bagage die de directrice haar scheidende leerlingen wilde meegeven. Na de uitreiking der getuig schriften gaf Marian Goossen uit Hoek een geestig verslag op rijm over het afgelopen schooljaar. Tenslotte feliciteerden nog de voorzitter van de provinciale on derwijscommissie, mr E. Wage, en de presidente van de commis sie van toezicht, mevr. J. de Kub- fosr Een extra feestelijk accent ver leenden de bloemen die werden aangeboden aan de directrice en de scheidende leerkrachten. DE UITSLAG Primaire opleiding: Anneke Dieleman, Zaamslag; Dini Donze; Addie v. d. Ende; Ki na den Engelsman; Anneke Haak, Hoek; Karin van Hoeve, Hoek; Joke Jansen, Kloosterzande; Ans de Jong, Zaamslag; Corrie de Jon ge, Hoek; Corrie Klaassen, Hoek; Rina Klaassen; garie Klaassen, Hoek; Jannie de Koeijer; Corrie Neels, Hoek; Dientje Pannekoek, Ans de Putter, Sluiskil; Janske de Putter, Hoek; Mien v. d. Ree, Zaamslag; Paula de Ritter, Hoek; Nelleke Wissel, Zaamslag; Joke Medendorp; Marijke Bareman; Joke Baaima; Hannie Beeldens; Nellie v. d. Berge; Joke Breur; Ria Cleemputte; Lenie de Clerck; Saartje Dieleman; Truus van Es; Angelina Everaert; Fennie Haag- sma; Frangoise Herrebout, Zaam slag; Janny Michels, Axel; Feya Rottier; Joke Scheele; Marian van Straaten; Lies van Sweeden; Elly Verduin; Anneke Verplan- ke; Coby de Waele; Ria de Weerdt; Anneke Wolfert. Getuigschriften aan de Assisten ten A of N: Els de Bruijne, Zaamslag; Bora van Doorn; Marleen van Eijk; Marian Goossen, Hoek; Wilma van Hecke; Lien Herrebout, Hoek; Mieke Janse; Fientje Kiel; Jeanette Klaassen; Nellie de Meester, Othene; Ina de Regt, Zaamslag; Ellie de Ritter, Hoek; Heieen Ruben; Anita de Ruijter; Honny Slot; Ria Sneep, Zaam slag; Bep Strijdonk, Sluiskil; He- leen Stuy; Anita de Visser; Care- la Wolfert, Ossenisse. Getuigschrift aan de vormings klas: Marij Audenaert; Nella Bolle- man, Axel; Jannet Burgier, Zuid- dorpe; Marianne Busch, Axel; Nelly v. d. Ende; Marion v. d. Ha gen; Clara de Jonge, Hoek; Dine- ke de Jonge; Nellie Kiel, Hoek; Addie de Kraker, Zaamslag; El- la Lantsheer, Hoek; Ria Pijpe- link, Axel; Suus de Putter, Zaam slag; Teuny Snap, Hoek; Coba Verstelle, Philippine; Lies de Regt, Axel, en Jannie van Krim pen. AFSCHEID VAN LEERKRACHTEN Er werd afscheid genomen van mevr. J. D. C. Krijger-Minder- houd, huishoudlerares; mevr. H. C. van Leeuwen-Hendrikse, VA- VO-lerares; mevr. J. E. Muller- Moens, administratrice; de heer D. J. van Nieuwenhuyzen, leraar schei- en natuurkunde; de heer W. J. Vermeulen, leraar lichame lijke opvoeding; mej. S. Wirtz, naailerares, en mej, C. E. M. Dek- Bij de vrijdag In hotel „Rotter dam" te Terneuzen gehouden bij eenkomst van de vaste commissie voor binnenlandse zaken uit de Tweede Kamer werden door het gemeentebestuur van Terneuzen de volgende punten naar voren ge bracht. Bepleit werd het ten oosten van Terneuzen geprojecteerde haven en industriegebied toe te voegen aan andere gebieden met een zelf de bestemming. Voorts werd gepleit voor een goede financiële regeling, terwijl de aandacht werd gevraagd voor een andere afronding in het westen bij Biervliet waardoor de gemeente Biervliet in haar geheel bij het nieuwe Terneuzen zal worden ge voegd. waarmede de gemeente BIERVLIET instemt. Er werd aangedrongen op een snelle beslissing opdat de nodige duidelijkheid wordt vekregen. Namens een minderheid werd gesteld dat het beter zou zijn dat twee kanaalgemeenten worden ge vormd. Wethouder M. de Vos, die wèl uitbreiding naar oost en west voor stond, hield zich overigens bij zijn minderheidsstandpunt: twee ka naalzonegemeenten, een noordelijke en een zuidelijke. GEWIJZIGD STANDPUNT De gemeente Axel bleek giste ren het oude standount geheel ver lat ente hebhen. Het radicaal ge wijzigde standnunt komt vrijwel overeen met het gezamenlijke voor stel van Sas van Gent, Westdorpe en Philippine, die drie gemeenten wensen in de kanaalzone, met als kernen Terneuzen, Axel en Sas van Gent. Axel heeft (bij de vroegere raadsamenstelling) gepleit voor samenvoeging bij de éne kanaal gemeente Terneuzen. Het verschil tussen hef voorstel van de drie zuidelijke kanaal gemeenten en dat van Axel is, dat de laatste ook graag Zaamslag wil opnemen bij het nieuwe Axel. Het andere plan laat Zaamslag opgaan in het nieuwe Terneuzen. Zaamslag zelf wil echter alleen maar: zelfstandig blijven. Een groot aantal leerlingen ontving gistermiddag uit handen van de voorzitter der stichting U.T.S., ir. V. J. J, B Gena, het ge tuigschrift. Hierbij waren aanwe zig de rijksgecommiteerden, le den van het stichtingsbestuur, do centen en vele ouders. Voor de eerste maal in het tienjarig bestaan der U.T.S. was er een jonge dame onder de ge slaagden, mej. P. Acke te Ter neuzen die, behalve met het ge tuigschrift ook nog een charman te bloemenhulde van de voor zitter in ontvangst mocht nemen. Ir. Gena wees erop dat de eisen die het bedrijfsleven aan zijn werknemers stelt, in de naaste toekomst strenger zullen worden. Vele bedrijfstakken zul len vervallen, voor andere zal herscholing noodzakelijk zijn. Als voorbeeld van dit laatste noemde hij de invoering van de cursus meet- en regeltechniek, waaraan vele werknemers deel namen. De directeur der U.T.S., de heer A. J. M. Vermeulen, zeide o.a.: „De kopers op de arbeidsmarkt worden kieskeuriger". Hij was van mening dat het diploma hierdoor alleen maar waardevol ler wordt, „het maakt dit tot een zeer begeerd document". Voorts zeide de direkteur deze mening aan de praktijk te hebben ge toetst: hij werd meermalen be naderd door werkgevers die voor keur hadden voor gediplomeer den. De heer Vermeulen adviseerde de geslaagden verder te stude ren en de kennis die zij bezitten verder uit te bouwen, b.v. door het volgens van schriftelijke cur sussen en avondlessen. De directeur stapte nog even over naar een vak dat zich moei lijk laat omlijnen, doch waar aan op de U.T.S. ruimschoots aandacht wordt besteed: de ver houding tot de medemens, zowel tot de ondergeschikte als de su perieur. Dat een meisje de U.T.S. door loopt geldt nog steeds als een bijzonderheid. Mejuffrouw Acke bezocht drie jaar het lyceum te Hulst en werd in 1965 toegelaten aan de U.T.S., afdeling bouw kunde. Na twee jaar studie heeft zij nu het voorlopig getuig schrift, haar opleiding vormt een goede basis voor de studie die zij aan de academie voor beeldende kunsten „St. Joost" te Breda zal gaan volgen, met als uiteindelijk doel als binnenhuis- architecte te gaan werken. Definitieve getuigschriften Praktikanten afdeling Bouwkunde. P. Colpaart, Kloosterzande; J. de Feijter en E. Sorber, Axel; P. Herrebout, Zaamslag; W. Her- weg, Sluiskil; J. Hoefeijzers en T. Maes, Hulst en R. de Waal, (Waar geen plaatsnaam is ver meld, wonen de leerlingen te Terneuzen.) Van VK naar le klas Ae Me Aardewerk, Ha Ca Ber- wald (met lof), J. H. G. Claes- sens, Ia Te Ja Doorenweerd (met lof), Eh. Ma Ja Aa Fassaert, Mn Fleurbaay, P. C. Johannisse, Fa Ma Kalkman, Biervliet; Ma Ce Ae Lammerts, D. W. Linden- bergh, W. P. J. de Lint, Eh Ce As Roegiers, M. Siereveld, Pa Siereveld, A. Veerman, Sa Ba Ee As, Axel; Eh. Aa La Boerbooms, Fa de Bakker en Sa de Graaf, Axel. Van le naar 2e klas. Me Ie Jn Audenaert, H. L. P. Breepoel, Sas van Gent; J. E. L- de Deckere, Zaamslag; F. C. M. Dirkem, J. J. Dronkers, E. E. van de Hauwe, Biervliet (met lof); F. Th. van der Hulst, C. de Jonge, Ha Ja de Jonge, P. F. M. Kosters, Aa Le van Loo, Ma Ha Ja Mevissen, Ma Je Ollebek, Zaamslag; G. W. de Ridder, J. W. A. M. de Rooy, W. G. van Rossum, beiden Sas van Gent; P. S. A. Smolders, H. W. E. M. Snoeck, Sluiskil; H. R. T. Ver mast, Sas van Gent; Eh Ml Ver- straeten, Ca Py Ae Verjaal, Bier vliet; Ma Ja Veth, Ma Ae Vil- lerius, H. J. Verbeek, Ny Ms Ie de Vos, Sas van Gent; Ie Chn Ma IJsebaert, Ra Heijkens, Nannin- ga, Sas van Gent. Van lb naar 2e klas. A. J. J. Bogaart, Ae Me Js Bonte, G. Ch. Edwards v. Muy- en, P. A. A. M. de Groen, Ma Ma van Hecke, Aa Ca Ma Heems kerk, L. J. F. van den Hemel, Ba Ta van den Hemel, Ja Eh van den Hemel, Me Gunter, Sas van Gent; Je Mn Jurry, Ha Ja Kalkman, Biervliet; Eh Aa Kok, Sas van Gent; J. F. Kolijn, Ne Sa Koster, Ae Ma Kouwij zer, G. de Lange (met lof), Fa Eh. Mas sa, Sas van Gent (met lof) en Ae He Neeteson, beiden Sas van Gent; W. J. Piessens, Stoppel dijk; Ca Ma Ja Aa Slabber, W. A. Tijssen, W. J. J. C. Vercoute- ren, Ca Ne Eh Verpoorte, Axel; M. J. Ea F. Willems, Wa Ca Wisse, Sas van Gent; J. P. Wol fert, Axel; Pa Ie Ma Ysebaert en M. Roorda. Van lc naar 2e klas Ca Boon, My Ja Becks, J. v. d. Bospoort, Eh Ca Buys, Ma Ja Ma Colman, G. P. Damen, F. W. Dekker, Hoek; Ma Aa Dekker, Axel; Ca He Dekker, Zaamslag; P. M. van Eijk, M. W. de Feijter, Axel; La Ha Fraanje, R. W. O. de Groff, Sas van Gent; R1 Oa Hamelink, Ra Harpman, Honte- nisse; Me Ja Eh van Hoeve, Bier vliet; En Aa Hogenhout, Je Sa Ye Kruysse, C. M. Louwiesse, Aa Ja Ha Mast, M. A. Mink, J. G. Neels, Da Mn Roelands, J. F. Rouw, Ca Ja Scheele, Vogel waarde; Le La Scheffelaar, Vil voorde (B.)Ae Me Stuy J. Vis ser, Ma Pa de Vos en A. K. de Vries. Van ld naar 2e klas A. P. de Blécourt, J. K. Bolle- man, Axel; D. J. A. Faas, Bier vliet; Ka Eh de Feijter, Axel (met lof); J. de Graaf, A. Haak, Sluiskil; Es van Hoven, Axel; Aa Ca Klerk, Ce Korbee (met lof), Je Je Koster, G. W. J. Krui- mink, J. J. v. d. Kuil, Jt We Eh Laarman Wa La Millenaar, Axel; Sa Aa Muller, Me Le Renaud, Va Ja van Rijsbergen, Axel; Fa Le Ca Schieman, Sluiskil; Aa Ma Tuik, G. C. Tukker, Bier vliet; Ma Ne Verbrugge, Heijns- dijk; M. J. Verburg, C. N. E. Verpoorten, Philippine; Ma Ja Aa Verschelling, Va Me Visser, en A. W. van Wolf eren. Van H.B.S. 2 naar H.B.S. 3 J. P. M. Agten, Ma Ga Bol, R. Borgman, Sluiskil; Me Bouman, Axel; K. G. Dieleman, Axel; J. J. Dingenouts, Ma Ea Wa Elbertse, Ma Ca Eskes, M. A. de Feijter, Axel; G. G. Fieret, A. P. W. Galle, A. Groenenboom, Axel; Ea Ma Ce van Hecke, Sluiskil; Ae Ma Pa d'Hont, A. J. van der Hooft, K. C. Klaassen, Axel; Ee Kooy- man, Sluiskil; A. J. Kuiper, Axel; Ga Aa Ma Meulenberg, Ma La Martens, B. F. Sandee, Axel; Ae Ma v. d. Sluis, Sluis kil; A. J. Verstraeten, F. J. Vis ser, P. K. van der Waa, Axel; Ea Ja de Waal, A. Wieland, W. K. Wieland en De Aa Heikens. Van HAVO 2 naar HAVO 3 Ma Ra Pa Pa Adriaansens, O. J. M. Belaert, J. F. Calbo, Pa Aa de Doelder, Ca Aa Dronkers, Ma Ja de Feijter, Mt de Graaf, Axel; R. A. Heyens, S. M. M. Hofman, P. F. J. M. Knegtel, M. van Lan ge velde, Axel; A. J. Lechner, Aa Eh de Mul, M. G. Nieuwenhui- zen, Hoek; F. J. van Rossum, Sas van Gent; A. A. M. Schoonis, Sas van Gent; J. M. M. van Til- borg, H. O. L. Tromp, Sas van Gent; W. S. v. d. Vecht. Zelzate (B.); Ch Ca Vinke, Ne Ma Wel- leman, Ne Ce de Regt, Axel; A. D. van Wijk, Axel; Aa Ti Ha Abrahamse, P. M. van Beveren, Axel; Me Ty de Bruijne, C. E. van den Bulck, P. Hamelink, Ca Da Hofman, Ma Jansen van Roo sendaal, C. G. Meijer, Jn En Mn Meijer, Ga Millenaar, Eh Mos, Pa Ja Overdulve, Axel; P. M. Polderman, Je Eh Pot, Axel; J. W. A. P. de Putter, Biervliet; Aa Ma van der Weèle, J. van Wijck, Axel; Mn Ye van Wolfe- ren en P. K. v. d. Waa, Axel. Van Gymnasium 2 naar Gymnasium 3 D. van Aken, Va Eh Berre- voets, H. M. de Bliek, Sas van Gent; C. H. Boland, W. L. Cats- man, J. W. Duinink, Axel; J. A. de Feijter, Axel (met lof); Ga Ca Hovestadt, G. Hovestadt, Aa Ma Ja van der Klooster, P. de Kraker, Zaamslag; N. J. R. van Liere, Pa La van Pagee, Ca Ca de Putter, Axel (met lof) en Ma Mikkers. Van HAVO 3 naar HAVO 4 M. Beaufort, Hoek; Ja Ma Beun, A. W. D. v. d. Berge, As Ta Ma Damen, Je v. d. Griek, Me Groenendijk, Ca Ma Eh Hol, Ma Ja Ta Ivens, F. J. Kolijn, M. G. J. Kruishoop, Ma Ba Ga Ma v. d. Steen, Ny Ma Veth, Ba Ne v. d. Wege, Aa Ma Groenhof, W. A. Bareman, Ma de Bruijne, M. L. Dallinga, Sluiskil; Ma Je van Es, P. J. de Feijter, Axel; Ca Ny Hamelink, Ja Ma Hame link, Axel; J. M. M. Kloet, Zaam slag; A. A. Mast, G. de Meijer, Biervliet; Sa van Pienbroek, R. J. L. Simpelaa, A. Surowiec, I. Tollenaar, Hoek; C. J. Verberk- moes, Zaamslag; Ga Me Wester terp en C. J. W. Wieles, Axel. Van Gymnasium 3 naar Gymnasium 4 W. J. C. de Blécourt, Sa Fa Ma de Bodt, Zaamslag; Oa Bou man, Axel (m. lof)Le Ch Brun- nekreeft, Aa Sa Dieleman, Axel; Aa Ja Kooman, Sluiskil; G. L. Meij, Sluiskil; C. de Putter, Axel; M. A. Renaud, Ae Le Reijnhout, Ja Ca Room, W. A. Stadhouders, W. J. Villerius en Ja Aa Vinke, Ossenisse. Van HBS 3 naar HBS 4 M. van der Bilt, Axel; M. J. Burger, Axel; F. D. Dekker, Zaamslag; T. F. J. van Esbroek, Axel; W. J. de Feijter, Hoek; W. C. van Gink, Axel; M. Goedings, H. W. Houg, Zaamslag; J. J. J. de Jonge, Biervliet; W. v. d. Kieft, Sas van Gent; A. Klaijsen, Biervliet; J. Klerk, L. A. de Kok, B. I. de Leeuw, Zaamslag; P. A. Moret, Sluiskil; Ma Ca Neve, A. J. de Putter, Hoek; R. M. Rammeloo, Sas van Gent; Ma Ga Eh van Refjen, Da Ga Roosma, J. M. F. Smies, Pa Ka Swets, A. Tjallinks, P. Verhelst, Axel; W. G. Versloot, W. J. Vinke, J. de Waard, Axel; W. Wolfaarts, Bier vliet; Me Strijbos en Ma Roorda. Van HBS A4 naar HBS A5 J. M. Bliek, A. Bouman, H. A. de Bruijne, D. Brugman, P. van Ee, Biervliet; Eh Ae de Feijter, Hontenisse; P. 't Gilde, Hoek; W. L. F. v. d. Hemel, Sas van Gent; A. J. de Jonge, E. A. Mar- théze, Axel; H. Mos, W. E. de Ruijter, Axel; S. A. Vinke, Axel en P. J. de Weerdt. Van HAVO 4 naar HAVO 5 P. J. van den Amele, Hoofd plaat; H. J. M. Berrevoets, H. A. Beun, Biervliet; H. G. Borgh- stijn, W. H. Broekhuysen, Mid delburg; W. J. de Buck, Sas van Gent; J. Burger, Axel; Aa Dek ker, Axel; Aa Dieleman, Axel; J. J. W. Dieleman, A. J. Dobbe laar, Axel; La Pa v. d. Griend, Ja Ja v. d. Hagen, Aa Ma van Hecke, Aa van Kerkhoven, Ce Kok, Sas van Gent; Ca Fa Lants heer, Hoek; C. J. de Man, H. H. Mollema, Ja Ge de Oude, Bier vliet; Me Ca de Putter, Aa Ma Rouw, C. H. D. Ruysscher, Bier vliet; H. T. Sarneel, Sas v. Gent; Sa Ma de Smidt, Ma Ma van Til- borg, Ha Ma Verschuren, Aa Ja Vinke, Ossenisse; Be Eh Jy Voogt, Ja Ja Westveer, San van Gent; Me Le IJsebaert en Ie Lam mens (met lof). Van Gymnasium 4 naar Gymnasium 5 M. J. T. Adler, A. Bareman, P. C. Boeye, Biervliet; P, C. Bo- Mej. P. Acke ontving mèt het ge tuigschrift bloemen van de voor zitter, ir Gena. Clinge; W. A. van Puyvelde, Lamswaarde (na praktijkjaar H.T.S.). Praktikanten afdeling Electrotechniek P. Acke, J. Hettema, C. Hof man, P. v. Langevelde en G. Vi- veen, allen Terneuzen; P. van Alem, Sluiskil; J. Burm, Hulst; G. de Deckere, Clinge; A. Ruij- tenburg en A. Verbraeken, bei den Axel; J. v. d. Vrede, Zaam slag; J. de Vriend, Aardenburg en R. Daelman, Westdorpe. Praktikanten afdeling Werktuigbouwkunde. J. Albicher, Philippine; A. Bentschap—Knook, Hoek; A. v. d. Bulck, Hengstdijk; E. Buysse, Sas van Gent; A. de Deyne, Kruispolder; A. den Hamer en J. Bakker, beiden Zaamslag; H. Hoolhorst, Oostburg; J. Radema kers, Hulst; C. Reubens, Sluis; B. Royers en C. v. d. Velde, bei den Terneuzen; E. de Visser, Sas van Gent; R. Willems en A. Wil lems, beiden St. Kruis; A. Buys, Koewacht en F. Vervaet, Hoofd plaat. Israëliërs zouden donderdag bij het Suez-kanaal één Egyptenaar hebben gedood en een andere ge wond, zo is uit goede bron in Cairo vernomen. De twee Egyptische militairen bevonden zich aan boord van een vaartuig dat tussen de Egyptische en de Israëlische oever heer. en weer voer om gewonden uit de Sinai naar Egyptisch gebied te brengen. De Israëliërs zouden, zoals gebruikelijk, een teken heb ben gegeven dat het vaartuig mocht naderen, maar op het ogen blik dat het zich nog maar enkele meters van de wal bevond, zouden zij het vuur hebben geopend. Generaal Mosje Dajan, de popu laire Israëlische oorlogsleider en minister van defensie, heeft don derdag op een bijeenkomst van zijn rafi-partij gezegd dat Israël zich „met zijn nagels zal moeten vast klampen aan alle tijdens de jong ste gevechten veroverde gebieden tot er vrede zal zijn geticht". Dajan zei dat Israël de Sowjet- Unie tijdens de worsteling die nog maar pas begonnen was op zijn weg zal vinden. „Als het een ge schil tussen ons en de Arabieren zou blijven, zouden de zaken vroeg of laat tot een oplossing worden gebracht, maar de Sowjet-Unie is als de bondgenoot van Egypte en Syrië door de verpletterende ne derlaag van deze landen reeds ge kwetst en zal zeker niet onverschil lig zijn voor het falen van de in de Sowjet-Unie gemaakte wapens". „Het is voor de Russen een kwa lijke zaak als de Russische T-55 tank wordt uitgeschakeld door Amerikaanse Shermans uit de tweede wereldoorlog en als Mig vliegtuigen de een na de ander worden neergeschoten door Mira ges". land, Aa Aa Bouman, J. C. Cap- pon, Axel; M. Dieleman, Sluis kil; C. A. Sneep, Zaamslag en Sa Sa Tollenaar, Sluiskil. Van Gymnasium B4 naar Gymnasium B5 P. J. Dees, Biervliet; H. B. Hanny, Axel; Pa Ja Ma Heijnen, D. C. Kaijser, Zaamslag; L. J. Fillet, Fe Ramondt, Sluiskil; H. C. v. d. Sluis, Sluiskil; P. N. Ver poorte, Axel; M. L. de Vries en J. Rammeloo, Sas van Gent. Van Gymnasium 5a naar Gymnasium 6a Ha Eh Blok, Axel; Ae Eh Buijs, Ja Ma Ea Koster, De Mt Ae v. d. Lee, Axel; P. J. Pen- nings, Axel; H. P. Prinse, Ae de Ruijter, J. W. Verstraate, A. J. v. d. Vreede, Zaamslag, Ne Mos en Sa Ra Heikens. Van Gymnasium 5b naar Gymnasium 6b J. H. Bolling, F. G. J.van Cam- pen, J. J. Dieleman, Axel; A. A. C. A. Kaan, Biervliet; Ja Aa Kooman, Sluiskil; A. M. van Langevelde, Axel; Da Scheele, Zaamslag en J. C. yan Waart.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3