PLAATS ONDER DE ZON Chefarïne „4" doet wonderen bij pijn of griep! De nuchtere geest van Glassboro BEURSOVERZICHT Mij? voormalige nazi-functionarissen gearresteerd in Handboogsport Het naakte bestaan Indirect Amerikaans protest tegen executie van krijgsgevangene Franse mening Treinongeluk in Spanje Bankdirecteur mr. B. blijft in arrest De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk ai beroemd wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. Medewerker van Garrison neemt ontslag Waterpolo Voetbal Hoge boete voor Co Prins Duivensport %»uei^aag z,o juin i/o\ji jragina a Natuurlijk hebben Lyndon B. Johnson en Aleksej N. Kosygin in twee gesprekken te Glassboro niet even alle wereldproblemen voorgoed op gelost. Dat viel ook niet te verwachten. Het belangrijkst was dat de twee mannen, die door hun functies moeten fungeren als de „bewaar ders van de wereldvrede" hun onderlinge verhoudingen schoeiden op de grondslag van een redelijk gesprek. Een gesprek dat noodzakelijker wijs op twee niveaus moest verlopen. Er zijn pijnlijke directe kwesties als Vietnam en het nabije oosten, die ingewikkeld worden door allerlei overwegingen van strategische en tac tische politiek. Maar daarboven staat voor beiden het bewustzijn dat dit soort zaken nooit zover gedreven mag worden dat ze leiden tot een werkelijke oorlog waarin de twee supermachten met hun kernwapens worden betrokken. Daarover zijn de twee het eens; de rest is van de tweede orde en daarover kunnen de opvattingen gerust uiteenlopen, zelfs zeer fel. Wat het nabije oosten aangaat blijft Kosygin vasthouden aan de eisen die ook zijn neergelegd in de resolutie, die goede kans maakt door de algemene vergadering van de V. N. aangenomen te worden. Dat is: veroordeling van Israël als agressor, de eis tot terugtrekking van de troepen tot de wapenstilstandsstellingen en schadevergoeding aan de Arabische landen. Het belangrijkste waarover L. en K. het eens zijn staat daar niet in: namelijk, wat beiden in hun redevoeringen met nadruk hebben betoogd: dat alle landen van het nabije oosten, Israël in begrepen, recht hebben op .een veilig bestaan. Dat is voor de Arabieren uit Kosygins mond geen aangename taal, maar het is het reële hoofd ingrediënt van zijn standpunt. Tenslotte staat er voor de Sow- jet-Unie heel wat op het spel. Natuurlijk kan Moskou weer voor miljarden wapens naar Nasser sturen, maar als dan opnieuw 'n toestand ontstaat als van half mei, dan zouden de Russen daar mee Nasser de bevoegdheid geven te bepalen of en wanneer 'n derde wereldoorlog uitbreekt. Én dat is nu niet direct een per soon aan wie'men een dergelijke machtspositie kan toevertrouwen, daarover zal Johnson Kosygin niets hebben hoeven te vertel len. Juist zoals met veel tactische haken en ogen opeens de bijeen komst uit de lucht kwam vallen, hoewel hij waarschijnlijk al van tevoren was overeengekomen kosygin moest toch de Arabische gevoeligheden ontzien zo is het mogelijk dat de twee grote mannen ook ten aanzien van het nabije oosten een overeenkomst hebben bereikt. Of liever: een gezamenlijke mening. De moeilijkheid is, zoals Kosy gin trouwens ook op zijn pers conferentie te berde bracht, dat noch de U.S.S.R., noch de Ver- De woordvoerder van de Ameri kaanse missie in Saigon heeft dins dag een heftig protest laten horen tegen de executie van een Ameri kaanse krijgsgevangene, Gustav Hertz, door het Vietnamese natio nale bevrijdingsfront. Hertz, een employée van een Amerikaanse hulpverleningsorga nisatie werd op 2 februari 1965 ten noorden van Saigon door rebellen gevangengenomen. Op 15 juni van dit jaar maakte een klandestien radiostation melding van zijn exe cutie, die „uit vergelding" zou zijn uitgevoerd. De Amerikaanse woordvoerder noemde de executie van Hertz een schending van artikel 13 van de Geneefse conventie voor de behan deling van krijgsgevangenen. Vol gens hem was de laatste tijd geen vietconglid door regeringstroepen terechtgesteld. enigde Staten in staat zijn andere landen, in casu Israël en Egypte, te dwingen tot een be paald doen of laten. Dat moet via omwegen gaan door druk uit te oefenen, door lokkende voorstel len te doen enzovoort. En zij tweeën zijn de mannen die dit moeten en kunnen doen. Het klaarblijkelijk ook willen doen. Als voetnoot kan dan nog even president De Gaulle genoemd worden, de grote voorstander van een conferentie van de grote vier. Die is door het gesprek van de grote twee volslagen over bodig geworden. Trouwens juist de uitlatingen van de Franse pre sident in de afgelopen week tonen aan dat zeker zijn bijdrage tot de conversatie weinig nut ge had zou hebben. De generaal ziet de zaken zeer simpel: de Amerikanen hebben een scheve schaats gereden in Vietnam en daardoor wordt China onaangenaam zodat het de Fransen zelfs verslaat in de race naar de waterstofbom. En daar door ontstaan overal in de wereld crises, zoals in het nabije oosten. Oplossing: de V. S. moeten maar uit Vietnam verdwijnen, dan is alles pais en vree. Een on zinnige simplistische gedachte, die door de Russen met 't zelfde minachtende stilzwijgen wordt behandeld als ze betrachten ten aanzien van Nassers grote excuus voor zijn nederlaag, namelijk dat de V. S. en de Britten de Israëli's zo geholpen hebben. De heer Kosygin heeft geen behoefte om met praat van de borreltafel en sprookjes van de baker politiek te bedrijven; hij houdt zich liever aan nuchtere waarheden en mogelijkheden. En dat is dan de grootste geruststel ling van Glassboro, hoeveel venijnige politieke schermutse lingen er nog komen, ook tussen de V. S. en de Sowjet-Unie. Een passagierstrein en een goe derentrein zijn in de buurt van Lo- grono met elkaar in botsing ge komen. Volgens de eerste berich ten zijn de beide machinisten om het leven gekomen en zijn een tien tal passagiers van de trein Caste- jonLogrono min of meer ernstig gewond. James Meredith, die vorig jaar tijdens een mars voor gelijke rechten werd neergeschoten heeft vanaf de plaats waar dit gebeurde de mars voortgezet. Op de foto Meredith in de stromen de regen aan het hoofd van de stoet. ARABISCH VLIEGTUIG VERONGELUKT Een Dakota van de Saoedi- Arabische luchtvaartmaatschap pij is maandag op weg van Djed- da naar Najran, 2 km van de grens met Jemen, verongelukt. Op één na vonden alle 18 inzit tenden de dood. De enige over levende, een der 15 passagiers, werd ernstig gewond, aldus ra dio Mekka. De 52-jarige directeur van de gefailleerde deposito- en fond- senbank Amsterdam N.V., mr. L. A. J. B., die verdacht wordt van overtreding van de Nederlandse deviezenbepalingen, verduiste ring van 30,000 gulden alsmede knoeierijen met certificaten voor een bungalowproject, blijft in voorlopige hechtenis. De raad kamer van de Amsterdamse rechtbank heeft dinsdagmiddag op vordering van de officier van justitie een bevel tot gevangen houding van mr. B. afgegeven, dat dertig dagen van kracht is en een onbepaald aantal keren met een gelijke termijn kan wor den verlengd. Mr. B. werd 20 juni gearresteerd. Die dag werd ook zijn bank, een eenmansbe drijf failliet verklaard. Het on derzoek in deze ingewikkelde zaak wordt verricht door de fis cale inlichtingen- en opsporings dienst van de belastingen, in sa menwerking met de Amster damse centrale recherche. INTERNATIONALS LICHT VERDEELD Het Damrak heeft dinsdag geen herstel kunnen laten zien voor de internationale waarden na de koersafbrokkelingen van maandag. Deze hoofdfondsen openden merendeels prijshou dend t.o.v. het voorgaande slot- niveau. Philips echter was met een eerste verhandeling op 92,40 ca 80 cent lager. Kon. Olie deed 125,50, Unilever 89,60 en AKU 49,30. Hoogovens werd op 77,50 geadviseerd. KLM was een paar gulden lager ingevolge Wall- street. De handel in al deze fond sen was opnieuw gering. Evenals maandag op Beurs plein 5 heeft ook Wailstreet maandag hoegenaamd niet ge reageerd op het overleg tussen president Johnson met premier Kosygin. Men was in Wailstreet eerder teleurgesteld over de In verschillende Westduitse plaatsen zijn maandag vijf voor malige hoge functionarissen van de nazi-veiligheidsdienst gearres teerd. onder wie een medewerker van Adolf Eichmann. Ze zijn naar West-Ber]ijn gebracht, Aangehouden ziin He 56-jarige Bernhard Baatz. de 57-jariae dr, Toachim Deumling. de 56-iari"e Harro Thom»en, de 74-jarige dr, Ftr.ii Berndorff en de 62-jarige Fritz W«hrn. Baatz, Deumling en Thomsen hebben alle drie de leiding gehad van de afdeling Polen van de vei ligheidsdienst. Ze zouden deelge nomen hebben aan de moord ot> een groot aantal Poolse dwang arbeiders. Wöhrn heeft met Eichmann samengewerkt op de afdeling Jood- 61.) Het werk schoot toen harder op. Maar goed ook, want het was nog vroeg in de tijd. Het mooie, rustige weer kon plot seling een einde nemen en als er een noordwester opstak, had den ze kans, dat het wrak van de Panamees uit elkaar gesla gen werd, zodat de lading die er nog in was en de instrumen ten die aan boord waren, verlo ren gingen. Die week bleef het weer ech ter nog mooi. De beide vissers die met de botter van Tjeerd voeren, hadden echter niet veel geluk. Toen ze hun eerste vracht aan wal gebracht en in de binnenhaven gelost hadden, was Piebe Lab bij hen gekomen. Hij was aan boord gestapt en had gezegd: „Ik ga maar met jullie mee naar de Panamees!" Hij meende, dat niemand daar iets op tegen kon hebben. Dat de beide vissers, allebei al be jaarde mannen, een beetje ver legen werden, viel hem niet op. En toen de oudste hem vroeg of hij dan weer op de Panamees wilde gaan werken, zei hij: „Dat is de bedoeling, ja!" Maar het ging niet zo een voudig. „We gaan er niet dadelijk heen," zei de oudste van de beide vissers. „Ik wil eerst nog even naar huis!" En de ander zei, dat hij ook nog even naar zijn vrouw moest. Toen ze terugkwamen, had den ze Jan Boetjes bij zich. Piebe was in de roef gaan zit ten. Hij riep hem aan dek. „Als je aan het werk wilt, Piebe, moet je hier zijn. Aan boord is volk genoeg, maar hier bij het lossen kan ik nog wel een paar man gebruiken!" Maar dat was de bedoeling van Piebe Lap niet. „Kan een van de anderen niet hier komen en ik naar de Pana mees gaan?" vroeg hij. „Nounee," zei Jan Boet jes. Hij was zelf ook een beetje verlegen. Hij had niet graag on genoegen, zeker niet met Piebe Lap. Hij had hem zijn zin wel willen geven, maar Ina, dat ver pleegstertje, had hem gezegd, dat het beter was als hij ervoor zorgde, dat Piebe niet weer aan boord van de Panamees kwam omdat hij iets in de zin had, iets tegen Jacob Thomsen. Frouwk moest haar gewaarschuwd heb ben. Jan zelf geloofde er niet veel van. Het zou wel weer zo zijn, dat die vrouwen zich aller lei dingen in het hoofd haalden. Maar hij had toch liever geen gezanik, waardoor het werk kon worden opgehouden. „Nee, Rooie Tjeerd heeft zijn mensen daar se zaken van de veiligheidsdienst. De arrestatiebevelen ziin uitge vaardigd door de Westberlijnse procureur-generaal die al jaren be zig is met een onderzoek naar de activiteit van het „Reichssicher- heirtsamt". Verwacht wordt dat er verschillende aDarte processen ge voerd zullen worden. Berndorff en Wbhrn zullen de voornaamste vm-dachten ziin in het nroces teven 13 voormalige func tionarissen van de afdeling Joodse zaken, hekend onder de naam ...Tudenreferat", Zii zouden Joden hebben gevangen laten zetten ten behoeve van de staatsveiligheid met de bedoeling hen naar concen tratiekampen door te sturen en de dood in te iagen. Vele Joden zou den langs deze weg vermoord zijn. in ploegen ingedeeld en het schiet mooi op. Wij blijven zelfs achter met lossen. Dus als jij nu hier blijft Hij verwachtte niet, dat Piebe dadelijk zou toestemmen en was zelfs wat verbluft, toen die zonder verder tegenspreken aan wal stapte. De beide vissers gooiden met een de trossen los en voeren weg. Het was al donker, toen ze met hun volgende vracht terug kwamen. En nadat ze gelost waren, gingen ze werkelijk even naar huis. Ze legden de botter in de buitenhaven, aan het Lange Hoofd. Lang bleven ze niet weg. Ze hoefden alleen maar een beetje eten te halen dat hun vrouwen al klaargezet hadden. Toen ze weer aan boord kwamen en de haven uit voeren, draaide de motor al niet zoals het behoorde. Ze zet ten daarom het zeil bij en ke ken even of de ontsteking en de smering in orde waren. Voor zover ze bij het licht van hun zaklampen konden zien, man keerde er niets aan. En het wa ren toch allebei geen kwajon gens, die mannen. Eén van hen had zelf jarenlang een botter met een sterke, vier cylinder ruw-oliemotor gehad en hij wist er het een en ander van. Daar om probeerden ze het nog maar eens en bleven doorvaren. Lang voordat ze bij de katoenboot kwamen, begon er in de motor iets te knarsen, te rieken, te schuren en te kloppen, zodat ze hem opnieuw moesten afzetten. Ze gingen onder zeil verder. Gelukkig stond er een frisse zuidwestelijke bries, zodat ze daar geen moeite mee hadden. Zodra ze langszij van de Pa namees lagen, kwam Rooie Tjeerd zelf ook even kijken. De motor bleek helemaal in elkaar gedraaid te zijn: lagers waren resultaten van dit langdurige overleg. Ook de op komst zijnde belastingverhoging in Amerika was niet bepaald een opfrissertje om met kooporders in de markt te stappen. De Newyorkse beurs sloot lager, ook voor de Neder landse fondsen Kon. Olie, Philips en KLM. Van deze kant bezien viel de stemming in Amsterdam nog mee en zeker t.o.v. de voor beurskoersen die beneden het openingsniveau lagen. Philips zakte later verder in tot 92,10, doch Kon. Olie verbeterde tot 125,80. De scheepvaartsector was merendeels iets gemakkelijker. Van de cultures lag HVA aange boden in de markt. De staats- fondsenmarkt gaf wederom voor de 7 procent leningen geringe koersverbeteringen te zien. In de fondsen Bontekoning- Aukes en William Pont werd geen notering opgemaakt. Deze maatschappijen hebben besloten tot een volledige samenwerking door middel van aandelenruil. Gisteren werd voor het eerst gehandeld in aandelen van nomi naal 50 in de N. V. Beleggings maatschappij Protector. De koers per aandeel van 50 werd vast gesteld op 129,50. De belang stelling voor dit fonds was zeer bevredigend, Gedurende het verdere beurs- verloop verbeterde Kon. Olie tot 126,20 door lokale vraag waar door dit fonds aan de vaste kant sloot. Unilever ging omhoog tot 90,10, In de eerste periode waren de koersverliezen ver in de meer derheid. Lager waren: Kemo en de Kondor ieder met vijftien punten, Nutricia daalde zeven, Albert Heijn en Bijenkorf ieder één punt. Van Nelle gaf vijf pun ten prijs. De Veenendaalsche Stoomspinnerij was verder iri reactie. Scheveningen kwam op het dieptepunt met een koers van 39. Hollandia-Kattenburg daal de ÏV-z punt tot 65 op minder gunstig bedrijfsnieuws. Aan de winstzijde kwamen geen veran deringen van betekenis voor. vastgelopen en de zuigers ram melden in de cylinders. Tjeerd zei er niet veel van. „Het is niet onze schuld," zei den de beide mannen die ermee gevaren hadden. Want dat zou hij allicht kunnen denken. Maar hij schudde het hoofd. „Nee, dat weet ik wel. Pro beer maar of je straks ook op de zeilen terug kunt komen. En als je morgen aan wal bent, bel dan meteen de fabriek op. La ten ze een monteur sturen." Die monteur kwam en vroeg wat er in vredesnaam met dé motor was gebeurd. Het was 'n zo goed als nieuwe motor. Toen hij hem uit elkaar haalde, vond hij zand in de smering, „Was de olie wel goed?" De olie, waarmee ze gesmeerd hadden, was goed geweest. Dat konden ze hem laten zien. En dat zand moest iemand erin ge gooid hebben in het ogenblikje, misschien een kwartiertje, dat de beide mannen even naar huis waren geweest om hun eten te halen. Maar wie, vroe gen ze zich af, was er in die tijd op het Lange Hoofd geweest? Rooie Tjeerd zei, dat ze zich daar maar geen zorgen over moesten maken. Het was nu eenmaal niet anders. Het zou hem zeker vier- of vijfhonderd gulden kosten om de motor weer in orde te laten maken, maar ook daar was niets aan te doen. Het ergste was voorlopig, dat ze een botter minder had den om de katoenbalen, die ge lost werden, aan wal te bren- gen. En dat juist, terwijl ze elk ootje waarmee iets vervoerd kon worden, zo goed konden gebruiken, want het leek er toen werkelijk op alsof het mooie weer niet lang meer zou aanhouden. (Wordt vervolgd.) Vier middelen In één tablet helpen snel en... doen wonderen? William Gurbich, leider van de groep die op last van officier van justitie Garrison van New Orleans een onderzoek instelt naar de moord op president Kennedy heeft maandag zijn ontslag bekendge maakt. Gurbich zei „in hoge mate te twijfelen" aan het onderzoek en dat de tegen Clay Shaw geuite be schuldigingen zouden moeten wor den ingetrokken volgens welke hij heeft samengespannen om Kenne dy te vermoorden. Shaw werd in maart gearresteerd en in staat van beschuldiging gesteld. Garrison zei later in een verkla ring dat Gurbich reeds zes weken geen contact met zijn staf heeft ge had en met vertegenwoordigers van de N.B.C. had gesproken, welke omroep vorige week een televisiedocumentaire had uitge zonden waarin kritiek was geuit op Garrisons handelwijze. Hij noemde Gurbich's optreden „de jongste poging van het hoofdkwar tier in ,het oosten om ons onder zoek in discrediet te brengen". „Het wordt steeds duidelijker dat elementen van de federale rege ring wanhopig pogen te voorkomen dat het volk van dit land ontdekt wat werkelijk in Dallas gebeurde". Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, zijn onver anderd gebleven. NABEURSKOERSEN AKU: 49.40 (49.20) Hoogovens: (78) Kon. Olie: 125.80—126 (126) Philips: 92.20 gb.—92.60 gl. (92.20) Unilever: 89.80 (89.80) K.L.M.: 361 (365) Daggeld wederom verlaagd Het tarief voor daggeld (call money) is, ingaande heden, met een half procent verlaagd tot vier procent. Dit door de iets ruimere geldmarkt onder meer als gevolg van betalingen van 't rijk o.a. voor onderwijsdoelein den, Zeer binnenkort wordt een verkrapping van de geldmarkt verwacht door de ultimo-opvra- gingen, die ditmaal zeer groot zullen zijn in verband met de uit betaling van vakantiegelden voor de bouwvakkers. SCHELDE I-GANZEI 8-5 De strijd tussen de twee kop lopers in de 4e klasse R van de waterpolokompetitie begon al di- rekt Hoed voor de gasten, want on middellijk na middenuit kon Schop er 01 van maken. De thuisclub spee'de wel een beetje zenuwach tig. Toch kwamen er kansen en Leeman kon er 11 van maken. Baarends gaf zijn ploeg echter weer een 1—2 voorsprong. Na het wisselen kwam Schelde er iets heter in en de mee naar voren gezwommen Peij schoot raak (2—2). Met een prachtige doorslaebal liet Baarends echter Keeper Rijnhout misgrijpen (23). Een 4 m-worp uit strafworpnunten tegen Ganze werd door De Pooter gemist, maar even later maakte Leeman er uit een doelworsteling 3—3 van. In het derde speldeel kreeg de thuisclub door haar betere kondi- tie een licht overwicht en er volg den nu mooie aanvallen. Eerst maakte Peij er na 'n rush 43 van, waama de vriigespeelde De Weijer de bal op tijd kreeg en de stand op 5—3 bracht. Uit enige Ganze-aan- vallen Wist Baarends de achter- Stand te verkleinen f54). In het laatste «meldeel werd de striid iets te fel. Uit een 4 m-worp tegen Ganze scoorde Leeman (6-4) en uit een doelworsteling kon even later dezelfde speler de bal het laatste duwtje geven (7—4). Ganze gaf het echter nog niet op en van dichtbij bracht Baarends de stand op 75. maar het laatste woord was aan de thuisclub, want toen Leeman het achtste Schelde- doelpunt maakte, was de strijd be slist. Al met al een verdiende 85 overwinning van de thuisclub, die vooral in de laatste twee speldelen goed waterpolo speelde én door deze overwinning ongeslagen aan kop blijft. De Nederlandse topscorer van de Amerikaanse club Pittsburgh Phantoms Co Prins heeft dinsdag een boete van 500 dollar (ongeveer 1700 gulden) opgelegd gekregen. Prins is vrijdag in de wedstrijd te gen de Philadelphia Spartans door scheidsrechter Ken Stokes uit het veld gestuurd wegens „verregaan de onbeschaamdheden". Het was de tweede keer, dat Prins voor tijdig de kleedkamer moest opzoe ken. AXEL Schieting „Ons Vermaak" De handboogmïj „Ons Var- maak" hield zaterdag een ge slaagde schieting. De uitslag luidt: Wip I: Hoogvogel R, van Loy te Wachtebeke; 2e hoogvogel, verloot; le zijvogel J. Brugge- man te Westdorpe; 2e zijvogel R. Waterschoot te Kloosterzan- de; 4e zijvogel A. Herman te Axel; le kal A. de Brouwer te Zelzate (B.); 2e kal Em. de Nijs te Koewacht. Wip II: le hoogvogel V. Ver hagen te Slijdinge B.); 2e hoog vogel G. de Bruine te Wachte beke (B.)le zijvogel A. de Smedt te Overslag B.); 2e zij vogel V. Verhagen vnd; le kal R. v. Remoortel te Stekene (B.); 2e kal B. Plasschaert te Graauw (B.). Zeeuws-VJaamse kampioenschappen te Nieuw-Namen Voor het 16e achtereenvolgen de jaar werden de kampioen schappen met 4-tallen verscho ten. Door de grote deelname wa ren reeds in 3 plaatsen voorwed strijden gehouden. Uit elke ge meente kwamen de 3 hoogstge- plaatste schutters en de 3 met de meeste punten in deze finale uit. Iedere persoonlijke schutter had 2 x 10 schoten, elk 4-tal 2 x 40. De uitslag was: Persoonlijk kampioen de jongste schutter Emiel Vermandei uit Koewacht met 7 pnt; hij ontving van bonds voorzitter J. Bruggeman een Delfts blauwe asbak, een geld prijs en een ingelijst diploma. Reservekampioen werd J. Wa terschoot 5 pnt; 3e pr. P. Blon- deel, Aardenburg 3 pnt; 4-tal len kampioen „Ons Vermaak I", Axel met 18 pnt door de schut ters B. Celie, A. Roose, A. Hoog straten en A. Herman. Deze ont vingen een wisselbeker, een asbak en een geldprijs. Reserve- kampioen werd Axel II met 18 punten. Keizers en koningen dingen te Heinkenszand naar de provinciale Koningstitel Er namen 42 schutters aan deze schieting deel, 31 uit Zuid- Beveland en 11 uit Zeeuws- Vlaanderen. Onder de Bevelan ders bevonden zich 3 Europese kampioenen, 17 koningen, 10 keizers en de titelbezitter 1966. De Zeeuws-Vlamingen hadden 2 keizers en 9 koningen onder hun schutters. Het grote verschil aan deelnemers kómt doordat de maatschappijen op Zuid-Beve land zijn versnipperd in kleine, die vaak met 3 of 4 spelen op dezelfde wip. In Zeeuws-Vlaan- deren heeft elke maatschappij 1 wip. Iedere schutter mocht drie maal schieten naar de alleen staande vogel en iedere ronde werd uitgeschoten. De prijs be stond uit een medaille, een wis selbeker en een geldprijs. Reeds in de eerste ronde trof een schot van J. Boonman van' „Concordia" te 's-Heerenhoek de vogel en deze bracht hiermee de koningstitel Zeeland 1967 op zijn naam, want de volgende schui- ters hadden geen succes. VLUCHT UIT NEUFVILLES „De Reisduif" - Breskens Door „De Reisduif" uit Bres kens is een vlucht gehouden met 100 duiven uit Nuefvilles. Snelheid eerste duif 731 m; laatste prijswinnende duif 398 m. 1, 5 en 7. mevr. Woittier; 2. D. Pieters; 3. J. v. d. Rijke jr; 4. J. v. d. Rijke sr; 6 en 10. C. Klaasse; 8 en 9. Fr. Scheele.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 5