PLAATS ONDER DE ZON IN 1975 HEEFT NEDERLAND 51.609 AUTOMONTEURS NODIG HULP VOOR HET MIDDEN-OOSTEN Voor de zondag KERKDIENSTEN Overzicht van grondpolitieke suggesties gevraagd Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 24 juni 1967 Bouwvakarbeiders en militaire dienst Kermisrad voor 300 personen Vliegtuigbotsing in Zuid-Vietnam Suggesties grondwaarde Sanering Diefstal van loonzakjes FRONTALE BOTSING MET DODELIJK GEVOLG HUWELIJKSZWENDEL MAN VOOR BEZIT VERDOVENDE MIDDELEN AANGEHOUDEN NEDERLANDSE VRACHTWAGEN VERONGELUKT BIJ LUIK Verkeers afwikkeling met nabije oosten nagenoeg weer normaal ROTTERDAMMER BEROOFD VAN 6.000 ZO MAAR Agenda In de vergadering van de Zeeuwse Landbouw Maat schappij, die vrijdag in Goes is gehouden, heeft de voorzitter, ir. J. Prins, uitvoerig aandacht be steed aan de grondpolitiek. Na de opheffing in 1963 van de wet ver vreemding landbouwgronden, die een prijsbeheersingsregeling inhield, zijn de grondprijzen snel in opwaartse lijn gegaan en op dit moment hebben ze een alge meen niet verwacht niveau be reikt. Het aantal grondverkopen was vooral kort na de opheffing van de wet omvangrijk, maar ook daarna was het aantal transacties naar verhouding hoog. Volgens gegevens van 't centraal bureau voor de statistiek was in de jaren 1963 tot en met 1965 globaal ge sproken een verdubbeling van het aantal verkochte hektaren in vergelijking met vóór 1961. Speciaal aandacht wijdde de heer Prins aan het verband tussen grondprijs en onteigening. Het aan tal onteigenden, dat als koper op de' agrarische grondmarkt komt, zou voor wat Nederland betreft nog wel eens mee kunnen vallen, getuige een oriëntatie, die de Z.L.M. in de kanaalstreek in Zeeuws-Vlaanderen heeft verricht. Voor wat betreft Belgische ont eigenden die op de Nederlandse grondmarkt willen kopen, ligt de indruk wat anders. De prijzen die deze „liefhebbers" bieden zijn vaak van een zodanig niveau, dat ze snel publiek worden en een bericht in de dagbladen waard zijn. Het valt niet te ontkennen dat ook enkele van dergelijke gevallen een met name psychologische invloed doen gelden op de gehele grondmarkt. Ook buiten de onteigeningssektor worden dan ook bedragen neerge teld die „nieuwwaarde" hebben. De heer Prins had echter de indruk dat juist door deze vermeldens- In overleg met de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft' de minister van defensie besloten, ten aanzien van de voor de lichting 1968 of volgende lichtingen ingeschreven bouwvakarbeiders geen voorzie ningen meer te treffen, op grond waarvan aan hen in verband met hun werkzaamheden in de wo ningbouw vrijstelling van mili taire dienst zou kunnen worden verleend. Wel blijft de regeling, welke ten aanzien van de bouw vakarbeiders van de lichtingen 1964 tot en met 1967 is getroffen, onveranderd gehandhaafd. Dit betekent dat zolang zij aan de voorwaarden van de destijds ge troffen regeling blijven voldoen, zij steeds voor een termijn van twee jaar vrijstelling van militai re dienst krijgen. Nadat de vrij stelling zes jaar een tijdelijk ka rakter heeft gehad, wordt zij voorgoed verleend. De N.V. Machinefabriek Veko- ma te Vlodrop heeft van de Duit se kermisexploitanten Kallen koot te Karlsruhe opdracht ge kregen tot de bouw van een groot kermisrad van 40 meter hoogte, met 24 gondels en zitplaatsen voor 300 personen. Deze kermisattractie krijgt een stalen grondslag van 550 m2. Een 80 pk-motor zorgt voor aandrij ving van het rad en 4 luchtdruk- remmen regelen het stopzetten. Het gehele gevaarte krijgt een gewicht van 150.000 kilo en er zijn 18 wagens nodig voor het vervoer ervan. De bedoeling van de Duitse kermisexploitanten is, om er de grote kermissen mee af te reizen in de voornaamste Europese ste den. Een eerder door hetzelfde bedrijf gebouwd kermisrad van 30 meter hoogte en plaatsbiedend aan 120 personen krijgt op korte termijn een vaste plaats in het bekende Prater stadion te We nen. Als de bouw voltooid is, zal te Vlodrop een grootse kermis wor den georganiseerd, met vertoon van het reuzenrad. De zeven bemanningsleden van een Amerikaanse super Con stellation zijn donderdag om het leven gekomen bij een botsing in de lucht tussen hun toestel er 'n „Phantom" verkenningsvlieg tuig van de Amerikaanse lucht macht. Zes kilometer ten noorden van Saigon. De twee inzittenden van de „Phantom" wisten zich met hun schietstoel te redden, aldus een Amerikaanse militaire woord voerder. Volgens hem zijn de toestellen buiten de bebouwde kom neergestort. De Constellation vloog in char ter voor de transportafdeling van de Amerikaanse strijdkrachten. waardige transakties en door het feit dat normale transakties niet die bekendheid krijgen, een sugges tie ontstaat omtrent „de" grond prijs in Zeeland. Maar die ene grondprijs is er niet en zal er ook nooit komen. -Voor pachters, die gedwongen worden te kopen en voor jonge boeren, die voor de overneming van het ouderlijk bezit staan, geeft de ontwikkeling van het prijspeil vaak omvangrijke en haast onoplosbare problemen. De heer Prins was van mening dat gewaakt moet worden voor behoud van het instituut pacht, om zo het permanente vreemde vermogen, dat land- en tuinbouw zo hard nodig hebben, vast te houden. Er is rond deze problematiek wel een stroom van oude en nieuwe gedachten en sug gesties losgebroken. De grond- natiopalisatie, de grondbank (een idee van de Belgische volksver tegenwoordiger Cooreman), index grondbrieven (een Nederlandse variant hierop), het „hoeveschap", de commanditaire vennootschap, de erfpacht, de vrije pacht, zijn allemaal onderwerpen van nota's, studie en lezingen geweest. Waar nu volgens de heer Prins behoefte aan bestaat, is dat het geheel eens wordt gesystematiseerd met alle voor- en nadelen van deze sugges ties. Dan is er een overzicht mo'gelijk, waaruit een gezamenlijke konklu- sie getrokken kan worden. Het wordt nu tijd voor daadwerkelijke maatregelen, meende de heer Prins. Hoe moet bij vererving de waar de van de grond worden bepaald? Van de afdelingen van de Z.L.M. vindt 63 pet dat de verkoopwaarde van verpachte grond de maatstaf moet zijn, 31 pet houdt het op de rendementswaarde, de waarde dus van het op de grond geproduceer de. Over de resultaten voor Zeeland van de ontwikkelingskant van het ontwikkelings- en saneringsfonds voor de landbouw was de heer Prins niet erg te spreken. Voor ak kerbouw en tuinbouw in dit gewest heeft het geheel van aktiviteiten weinig tot niets betekend. Te lang is er gesold met gedachten, die een verbreding van aktiviteiten konden geven op terreinen, «vaar een sti mulans zou hebben bijgedragen tot struktuurverbeteringen. Als voor beelden noemde de heer Prins een plan tot aansluiting van weilanden op de waterleiding in een gebied, dat hier gezien de omstandigheden om vroeg, en een plan voor rooi- premies voor verouderde boom gaarden. Hij vroeg zich af of men op een aantal terreinen niet met rente subsidies zou moeten gaan werken. Wat de saneringskant van het fonds betreft: de bedrijfsbeëindi gingsregeling II is z.i. onnodig ge schorst. Bij een nieuwe opzet van de sanering zou hij met name ook het sociale aspekt in een herziene regeling volledig recht willen doen wedervaren. Hierbij zal het inko men van de man meer een maat staf moeten zijn dan het aantal hektaren dat hij inbrengt. Ook voor jongere boeren is een bedrijfs beëindigingsregeling gewenst, zo meende de heer Prins. Zijns inziens zou daar een herscholingsplicht aan moeten worden vastgeknoopt. Onderzocht zou dienen te wor den of, wat de basis voor een goe de saneringsregeling betreft, niet mede een taak kan zijn weggelegd voor het ministerie van sociale zaken. Bij de meelfabriek „De Vlijt" van Wessanens Koninklijke Fabrieken N.V. in Wormerveer zijn donderdag 170 loonzakjes met een totale inhoud van onge veer 25.000 gestolen. De zakjes bevonden zich in de portiersloge, omdat het gebruikelijk is, dat de portier de zakjes aan de perso neelsleden uitreikt. Als hij in de middagpauze gaat eten, worden de zakjes bewaard in een afge sloten muurkast. Donderdagmid dag bleken er 170 van de 270 zakjes te zijn verdwenen. Er waren geen sporen van braak, zodat het vermoeden bestaat, dat de dader met een loper en/of een valse sleutel de portiersloge en muurkast heeft geopend. De bedrijfspolitie en de ge meentepolitie hebben een uitge breid onderzoek ingesteld, maar tot dusver zonder resultaat. Op de rijksweg Tilburg-Breda ter hoogte van Dongewijk in Til burg, heeft zich vrijdagmorgen tijdens een inhaalmanoeuvre op de middelste baan van de drie- baansweg een frontale botsing voorgedaan die het leven heeft geëist van de 35-jarige M. Barends uit Rotterdam, Een bestelauto, komende uit de rich ting Tilburg, bestuurd door de 21- jarige T. L. uit die gemeente, reed van achter een file de mid- denbaan op, terwijl deze vanuit de richting Breda reeds werd bereden door B. met een perso nenauto. Tijdens de botsing werd B. op slag gedood. L. kwam be klemd te zitten in de cabine van zijn bestelauto en moest daaruit worden bevrijd. Zijn verwondin gen bleven beperkt tot een lin ker onderbeen breuk. In 1975 zullen naar schatting 3.250.000 personenauto's op de Nederlandse wegen rijden, het geen ongeveer één auto op vier inwoners betekent, uitgaande van een bevolking van 13 mil joen. Voor wat het onderhoud be treft zal één automonteur dan jaarlijks 85 auto's „rijdende" moeten houden. Dat wil zeggen, dat de garagebedrijven in Neder land in dat jaar over circa 51.000 monteurs moeten beschikken (38.000 technische monteurs en 13.000 verkopers en toezichthou dend personeel). Dit is de prognose van de Stichting Vakopleiding van de automobiel-, motor-, rijwiel- en aanverwante bedrijven (V.A.M.) in Voorschoten. De adjunct-direc teur van deze stichting, de heer J. L. de Jonge, deelde het A.N.P. mede, dat het vorig jaar in de garagebedrijven ongeveer 26.000 technische automonteurs werk zaam waren en circa 9.000 ver kopers en toezichthoudend per soneel. Ons land telde toen ander half miljoen personenauto's zodat één monteur jaarlijks 60 wagens moest onderhouden. De V.A.M., aldus de heer De Jonge, schat dat het Nederlandse wagenpark in 1970 zal zijn uitge groeid tot 2:500.000 auto's. Eén monteur zal dan 75 wagens per jaar onder zijn hoede krijgen. De stijging van 60 tot 75 auto's per monteur staat in geen verhou ding tot de sterke stijging van 't wagenpark in vijf jaar tijd (van anderhalf tot twee en een half miljoen) „maar," zo zegt de heer De Jonge, „men moet enerzijds rekening houden met het feit, dat de personenauto steeds beter zal worden en daardoor minder onderhoud nodig heeft en ander- De Israëlische regering heeft haar ambassade in Den Haag ge machtigd te verklaren, dat de opbrengst van de actie van de Stichting van de Arbeid ten bate van Israël ook zal worden ge bruikt om de economische en sociale noden te lenigen van de Arabische vluchtelingen die wo nen in door Israël gezet gebied. Inmiddels wordt, zo deelt het ministerie van buitenlandse za ken mee, vrijdag het eerste deel van de gift van de Nederlandse regering ten behoeve van de vluchtelingen in Jordanië, name lijk 2000 dekens die per F-27 59. Hij ging er op zijn gemak bij zitten, keek haar aan en lachte een beetje schamper. „Wat ik daar verdien, is immers de moeite niet waard..." Evenals iedereen had ze het gevoel, dat hij haar eigenlijk voorbij keek. Zijn fletse ogen waren troebel. Telkens ging er een zenuwtrekking over zijn paffig, ongeschoren gezicht en dat had ze nooit eerder bij hem op gemerkt. „Ik moet geld hebben om een schip te kunnen kopen". Ze sloeg de broodkruimels van haar verschoten zwarte rok en pak te het gonje voorschot, dat ze al tijd droeg, maar even afgelegd had, toen ze ging eten. In haar grove, Ieren schoenen, mannenschoenen, had ze geen veters maar eindjes touw. De dikke, wollen kousen die ze droeg, zakten af. „Een schip..." begon ze. Maar meteen viel ze zichzelf in de rede: „...ik zal eens even moeten kijken". Ze was bang, dat de tem peratuur in de buitenste van de drie ovens te hoog opliep. „Ik kan de boel niet laten verbranden. Hij keek haar na, terwijl ze er- heenliep. Nee, ze had zelfs in zijn ogen niet veel meer van een vrouw. Ze was groot en lomp. Maar het was heel lang geleden, dat Piebe Lap een vrouw begeerd had en zelfs toen was die begeerte nog nooit erg sterk in hem geweest. „Ik moet..." riep hij haar na. Ze keek om en kwam een paar pas sen terug. Misschien was het nog niet nodig dat ze naar de thermo meter, die naast de schuif van de droogoven hing, ging kijken. „Ik moet weer een schip hebben... ik kan toch niet zo rond blijven lo pen... zo". Een schip had hij meer nodig dan een vrouw. Hij was er biina nooit zonder geweest en het leven leek doelloos ais hij niet meer naar zee kon gaan. „Je weet wel, dat ik er je het geld niet voor kan geven... Laatst zei ie, dat je zelf genoeg had". „Voordat ze me gesnapt hadden, ja... Maar nu heb ik niets meer, niet eens genoeg om een pakje ta bak te kopen. Alles wat ik bezat, had ik in die drieduizend liter al cohol gestoken..." Wanneer hij dit tegenover de rechter-commissaris van de koninklijke luchtmacht via Cyprus zijn overgevlogen en in de Jordaanse hoofdstad Am man afgeleverd. Het tweede ge deelte, bestaande uit 1000 dekens en verder uit medicamenten, wordt vandaag eveneens per Friendship 27 der koninklijke luchtmacht afgezonden en zal zondag te Amman arriveren. Mede dank zij de medewer king van het Nederlandsche Roo- de Kruis, dat hulp verleende bij inkoop en verlading van de goe deren, is het mogebik geweest de beslissing van de ministerraad die op 16 juni is genomen op korte termijn te effectueren. had toegegeven, zou hij twee jaar gekregen hebben, maar tegen Frouwk kon hij het wel zeggen. Het lag haar op de lippen om te antwoorden dat dat stom van hem was geweest, maar dat had geen zi.i. Ze zei alleen: „Je kon weten, dat je de een of andere keer gesnapt zou wor den". Ze was weer in het schaft- hokje naast hem op de bank gaan zitten. „Waarom?" vroeg hij. „Als Ja kob Thomsén zijn mond niet voor bijgepraat had..." Frouwk keek hem aan. „Wie zegt je, dat hij zijn mond voorbijgepraat heeft?" „Ja... wie? Ik weet het", zei hij op een toon alsof dat hem een ze kere voldoening schonk. „Je liegt het!" „Ik lieg het niet!" Toen Witte Joop het die zaterdagavond bij Bob tegen hem gezegd had, had hij het niet willen geloven. Iets in hem had zich koppig verzet tegen de gedachte alleen al. Toch was die, nadat hij bij Bob vandaan ging, tel kens weer in zijn brein opgekomen. De hele nacht, de hele volgende dag. En steeds had hij zich er even hardnekkig tegen verzet. Het was een verwarrende gedachte en om het een of ander voelde hij zich er zelf door gekrenkt zonder dat hij dit echter zou kunnen verklaren of zich er ook maar vaag van bewust was. Het was ook een gedachte, waarachter zich iets anders ver school, iets wat van meer belang was, maar dat hij niet op het spoor zijds zullen de garagebedrijven efficiënter gaan werken, waarbij aan de vakbekwaamheid van de monteurs steeds hogere eisen zullen worden gesteld. In 1970 zullen, indien deze prognose wordt bewaarheid, ongeveer 33.000 technische automonteurs nodig zijn en 11.000 man ander personeel. De heer De Jonge kan nog geen oordeel geven over de suggestie van de B.O.V.A.G. om werkloze metaalarbeiders te gaan opleiden tot automonteur. De V.AM. en de B.O.V.A.G. voeren op het ogenblik besprekingen over deze kwestie met het ministerie van sociale zaken. De Rotterdamse politie heeft de 30-jarige lasser A. S. uit de Maasstad gearresteerd wegens huwelijkszwendel. Volgens de politie benaderde de lasser het afgelopen half jaar drie dames, die via een advertentie naar een huwelijkspartner hadden ge zocht. Na schone huwelijksbelof ten wist de Rotterdammer, die voortdurend in financiële moei lijkheden verkeerde van de vrouwen in totaal een bedrag van 700,los te krijgen. De Amsterdamse centrale re cherche heeft gisterochtend de 42-jarige B. N. uit de hoofdstad aangehouden wegens bezit van verdovende middelen. In zijn woning in de binnenstad werden bijna een pond hashish, een ons hennep en een kleine hoeveel heid opium in beslag genomen. De man staat bij de politie be kend als handelaar en ver slaafde. Een Nederlandse vrachtwagen die met hooi was geladen is don derdagavond te Ougree bij Luik in botsing gekomen met een andere vrachtwagen en omgesla gen. De chauffeur werd zwaar gewond. Zijn bijrijder werd op slag gedood. kon komen. Als iets hem verwar de, hem hinderde, wekte dat bij Piebe Lap alleen maar woede, de redeloze, niets ontziende woede, die hem geheel verblindde en zich op de een of andere manier moest uiten. En wat hij tegenover Witte Joop en de anderen in de kroeg aan de haven nog zo heftig bestreden had, verkondigde hij, na er twee nachten en een dag vruchteloos over getobd te hebben, zelfs als z'n vaste overtuiging tegen Frouwk. „Ik lieg 't niet! Hij heeft zijn mond niet kunnen houden en door hem ben ik erin geluisd". Misschien was Frouwk, niet tegenstaande hun huwelijk aller ongelukkigst geweest, de enige die hem een beetje kende. Tenslotte was ze eens zijn vrouw gweest en hadden ze samen een kind gehad, al was dat dan gestorven. En het is zelfs mogelijk dat zij, juist omdat ze een vrouw was, beter wist wat er in hem omging dan hij zelf. Ze ging er tenminste niet op door, maar probeerde hem af te leiden. „Je zei, dat je geld moest hebben om een schip te kunnen kopen". Dat had hij gezegd ja. Als iemand hem had willen helpen, als hij weer een schip had en naar zee kon gaan, zou hij zich verder ook ner gens om hebben bekommerd, zich niet hebben afgevraagd hoe het mogelijk was, dat die lui van de recherche hem hadden gesnapt en aan Jakob Thomsen niet eens meer hebben gedacht. (Wordt vervolgd.) VRACHTWAGEN TEGEN GOEDERENTREIN Etten-Leur: Op een niet beveilig de overweg bij Etten-Leur is een vrachtauto tegen een goederen trein opgereden. De botsing ver oorzaakte een grote ravage. Bei de sporen werden versperd. De chauffeur moest zwaar gewond uit de cabine worden gezaagd. Op de foto de totaal vernielde vrachtwagen. De PTT deelt mee, dat met in gang van heden lucht- en zeepost- verkeer weer mogelijk is, met al de bestemmingen in het nabije oos ten, waarmede de verbindingen sedert 5 juni j.L verbroken of ge stagneerd zijn geweest. Ook, de afwikkeling van tele foon-, telegraaf- en telexverkeer verloopt nagenoeg weer normaal. Met enige vertraging zal hier en daar nog rekening gehouden moe ten worden. De 66-jarige Rotterdammer J. van den Berg heeft bij de politie aangifte gedaan van 'n beroving waarbij hem zijn portefeuille met ongeveer 6.000,werd ontsto len. In de nacht van woensdag op donderdag, zo vertelde de heer Van den Berg de politie, werd hij in de Banenstraat in de Maasstad onverhoeds aangevallen door 'n aantal mannen die hem tegen de grond sloegen. Met de porte feuille maakten de onbekenden zich uit de, voeten. De politie is bezig met een uitgebreid onder zoek naar de daders, maar tot op heden ontbreekt van hen elk spoor. Het slachtoffer liep bij de beroving geen verwondingen op. „Een man spande de boog zonder een bepaald doel." I Koningen 22 34 De veldtocht gaat door, niet tegenstaande de ernstige waar schuwing van Micha. En Josa- fat, die de profeet des Heren wilde raadplegen, gaat toch mee. U zietde fijne puntjes zijn er bij hem af. U hebt het „edelmoe dige" voorstel van Achab ge lezen „Ik ga vermomd, houd gij uw statiegewaad." Vermomd, dus onherkenbaar. Maar dan komt 't. Er wordt een pijl afgeschoten, zo maar, en Achab krijgt het dode lijke schot. Is dat door het toeval, dus zomaar, het had evengoed niet kunnen gebeuren Of is dat het noodlot, zo was het voor Achab weggelegd, daar ontkwam hij niet aan. Ik hoor belijdende mensen wel eens zeggen „Och, je krijgt toch wat voor je wegge legd is." Een nare uitdrukking. Uit de waarheid van God die alles bestuurt, God de Vader, is hier het hart weg gesneden. Geen toeval, geen noodlot en ook geen noodlottig toeval, zoals kranten berichten zeggen. De vrome Israëliet ziet hierin de afreke ning, en terecht. Dit slot was niet voor Achab weggelegd, maar hij had erom gevraagd. Lichtzinnig, telkens weer. Nu hij die afreke ning ziet naderen, deinst hij er voor terug. Vandaar die vermom ming, die hem niet meer kan redden. Hem niet en ons niet. Geen enkele vermomming, ook geen vrome. „Want alle dingen liggen open en bloot voor de ogen van Hem, voor wie wij rekenschap hebben af te leggen." (Uit: „Hij sprak en ik hoorde.") OOST ZEÈUWS-VLAANDEREN ZONDAG 25 JUNI 1967 NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 Ds. P. J. Pen- nings. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J. va*n Meeuwen. Hontenisse: 9 uur Ds. E. Grams- bergen. (Viering H. A.) Hulst: 10.30 Ds. E. Gramsbergen. (Viering H. Avondmaal.) Philippine: Geen opgave. Sas van Gent: Geen opgave. Sluiskil: 9 uur Ds. H. J. Ruis; 10.30 uur Ds. H. J. Ruis (bed. H. Avondmaal.) Terneuzen: Grote kerk. 9 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt (bed. H.A.); Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. Scholten (bed. H.A.); 7 uur Ds. J. Scholten (bed. H.A.) Zaamslag: 10.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 2.30 uur Ds. W. C. Luuring, van Cadzand. GEREF. KERK Axel: 10 en 17 uur Ds. K. Kui per, van Campinas (Brazilië), thans met verlof in Nederland. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. A. J. Ver beek. Terneuzen: 10 uur Ds. L. Berger (bed. H. Avondmaal); 16.30 u. Ds. L. Berger. Sas van Gent: 19.00 uur Ds. L. Berger. Zaamslag: 10 en 15 uur Ds. De Goede, van Ommen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Kuiper. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 uur Ds. K. D. van Dijk; 15 uur Ds. K. D. van Dijk (viering H. Avondmaal). Zoutespui: 10 uur leesdienst; 16.45 uur Ds. A. Kuiper, van Axel. CHR. GEREF. KERK Zaamslag 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 19 uur Ds. G. Zijderveld, van Middelburg. Terneuzen (Frans Halslaan); 10 en 15 uur Ds. G. Zijderveld, van Middelburg. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bidstond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur Heiligingssamen komst; 19.30 uur Verlossings samenkomst, o.l.v. luitenante M. Naujoks. 11.45 uur Zondags school. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7, 8.30, 10 en 19 uur H. Mis sen; 14 uur Lof. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Missen. Hulst: 's zaterdags 19 uur; zondags 8, 10, 11.30 en 17 uur; in de week: 7, 7.30 en 19.30 uur H. Missen. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis sen. Sas van Gent: 7, 9, 11 en 17 uur H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.45 en 17 uur H. Missen. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: H. Missen op zondag: 7, 9.30 en 11 uur... in de week: 7.30 uur; op zaterdag: 7.30 en 9 uur. Triniteitskerk: H. Missen op zon dag: 8, 11 en 17 uur; in de week: 7.30 en 19.15 uur; op zaterdag 7.30, 9 en 19.15 uur. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg 11 u. Ds. L. Spaans, van Breskens. Biervliet: 9.30 uur Ds. G. F. H. Keiling. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. (Bed. H. Doop.) Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu ring; 19.30 uur Ds. G. F. H. Kelling, van Biervliet. Groede: 11 uur Ds. H. W. Door- nink; 10 uur Zondagsschool. Hoofdplaat9.30 uur Ds. W. B. Bergsma, van Waterlandkerk je. Nieuwvliet: 11 uur Ds. H. W. Door- nink. Oostburg: 9.30 uur Eerw. Heer Verduijn, uit Breskens. Retranchement: 10.45 uur Ds. T. A. C. van Drunen, van Oost burg. Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. (Viering H.A.) St. Anna ter Muiden11 uur Ds. C. Balk. Sluis: 9.30 uur Ds. C; Balk. St. Kruis: 11 uur Da. H. B. de Neeling, van Zuidzande. Waterlandkerkje: 11 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 11 uur Ds. W. C. Luu ring, van Cadzand. Zuidzande: 9.30 uur Mej. Da. H. B. de Neeling. DONDERDAG 29 JUNI 1967. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 19 uur Ds. Weststrate. ZATERDAG 24 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Comedie of Terrors". ZONDAG 25 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „Stormbrigade An- zio"; 5 en 8 uur: „Comedie of Terror". MAANDAG 26 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: Stormbrigade Anzio". DINSDAG 27 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: Stormbrigade Anzio".

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2