Herstel van Israël gaat hard Eerste lading munitie afgevoerd naar Leusderheide DE EGYPTISCHE SCHULDEN Er komen ook valse schademeldingen binnen Burgerlijke stand Benzine waarschijnlijk één cent duurder Loop dor Maandag 19/dinsdag 20 Juni 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Koning Feisal over „onreine handen" De heilige - plaatsen Twee mannen pleegden dertig inbraken FEEST IN KOPENHAGEN TWEE KINDEREN GEWURGD Toeristen Ruim 20 procent der automobilisten ziet onvoldoende Goede oogst van vollegronds- aardbeien verwacht ONTSLAG VOOR 22 MAN BIJ SPINNERIJ IN TILBURG WESTBERLIJNSE ROVERSBENDE VEROORDEELD BOEKHOUDER STAL ƒ25.000 „ZWARTE" KIJKERS EN LUISTERAARS MALIK MELDT ARRESTATIE VAN HONDERDEN CHINEZEN Zwaar werk Schade nog een vraagteken Kleuter geëlektrokuteerd Aanval opLiberty' was vergissing Kinderen in Peru ontvoerd De onregelmatigheden in „Esserheem" Israëls terugkeer van een oor logstoestand naar de economische problemen van alledag en van het bestuur over de uitgestrekte gebieden die het land er bij heeft gekregen, verloopt net 20 snel als de militaire operaties van vorige week. De reservisten trekken het burgerpak aan om hun plaats in het industriële proces weer in te nemen. Voor de export werkende ondernemingen hebben hun pro- duktiepeil van vóór de oorlog na genoeg weer bereikt. Sinds de straat van Tiran her opend is, heerst er weer een levendige bedrijvigheid in de ha ven van Eilat. Vrijdag werden er drie vrachtschepen geladen met exportgoederen voor het verre oosten, Australië en oost-Afrika. Tegen het eind van de maand vertrekken weer drie vracht vaarders met Israëlische produk- ten. Sommige economische ont- wikkelingsprojekten zijn tijdens de strijd onverminderd voortge zet. Het reusachtige chemische complex bij Arad, in de Negev, een gezamenlijke Israëlisch- Amerikaanse onderneming, is hiervan een voorbeeld. De oor logshandelingen hadden hier geen invloed op de aktiviteiten. De Israëliërs spreken weer over hun plan om een pijpleiding aan te leggen van Eilat naar Ahs- dod, aan de kust. Zij willen er jaarlijks 25 miljoen ton ruwe olie doorheen pompen en daarmee het Suezkanaal concurrentie aan doen. Israël maakt zich voorts wei nig zorgen over de berichten van nieuwe Russische wapenleveran ties aan Egypte. De klap, die zij dit land hebben uitgedeeld, ach ten zij zó zwaar, dat Egypte en zijn bondgenoten Jordanië en Syrië jaren nodig zullen hebben om iets op te bouwen dat op een leger lijkt. Gezaghebbende mili taire kringen schatten de Egyp tische verliezen aan tanks en vliegtuigen op 3,57 miljard dol lar. Koning Feisal van Saoedi- Arabië heeft in zijn hoedanigheid van „hoeder der islamitische hei lige plaatsen" een oproep tot alle vorsten en presidenten van mo hammedaanse staten en bevrien de landen gericht, waarin hij hun vraagt alle krachten te vereni gen en alle middelen te mobili seren om de moskee El Aqsa van Jeruzalem en de andere heilige plaatsen van de islam" te bevrij den uit de onreine handen der zionisten die de heilige plaatsen hebben bezoedeld". De verdediging van Arabisch Palestina, aldus de vorst, is niet alleen een zaak van de Arabische natie. Alle mohammedanen zijn hiervoor tegenover Allah ver antwoordelijk. „Alle mohamme danen en gelovigen moeten daar om in deze strijd voor ons ge meenschappelijk lot aan de zijde der Arabische broeders staan". In Den Haag zijn twee mannen gearresteerd, die dertig inbraken en pogingen daartoe hebben be kend. Het tweetal liep tegen de lamp door de oplettendheid van twee autosurveillanten, die maandagmorgen vroeg een auto zagen in de omgeving van de Rijnstraat, die op vreemde wijze heen en weer reed. De twee politiemannen zagen geen kans deze wagen aan te houden. Dit gebeurde later toch na waar schuwing van andere politie wagens. In de auto, waarin twee mannen zaten, lagen voorwerpen die van diefstal afkomstig moes ten zijn. De twee mannen, de 20- jarige koopman J. H. van G. en de 32-jarige schilder F. de J., be kenden tijdens het verhoor de vele inbraken. In totaal hadden zij voor vierduizend gulden ge stolen, maar op tal van plaatsen werden door hen aanzienlijke vernielingen aangericht. Het tweetal werd gisteren voorge leid. In Kopenhagen is donderdag nacht de langste tafel van de wereld ruim 1 km gedekt. 500 diensters hebben daar vrij dag de hele dag bier, koffie en pannekoekjes verstrekt aan de bevolking ter herdenking van het feit dat Kopenhagen 800 jaar geleden werd gesticht. Van het verkeer hadden de eters en drin kers geen last want de tafel stond in een straat waar geen auto's of "bromfietsen mogen rij den. Twee kinderen, een meisje en een jongen van 10 en 11 jaar, die sinds zaterdagavond werden ver mist, zijn in een bos in de om geving van Chateau-Thierry in het Franse departement Aisne gewurgd aangetroffen. De kinderen heten Pierrette en Lucien Demarle. Het meisje bleek bovendien verkracht te zijn. Het lijk van haar broertje werd enkele honderden meters verder gevonden. Israël bereidt zich inmiddels voor op het verwerken van een stroom toeristen die het heilige land mogelijk zullen bezoeken. De Israëliërs werken met man en macht om alle steden ten wes ten van de Jordaan, waaronder Jeruzalem en Bethlehem, open te stellen voor Joodse en christe lijke pelgrims. Alle buitenlandse luchtvaartmaatschappijen heb ben hun geregelde vluchten op Israël hervat. Men verwacht dat zij in de komende maanden o.a. duizenden Joden uit de V. S. en Europa naar Israël zullen ver voeren. Honderdduizenden Isra- l eliërs hebben al een pelgrims tocht naar de klaagmuur in Jeru zalem gemaakt. Dit was sinds de verdeling van Palestina in 1948 onmogelijk. In 1966 kwamen 500.000 toeris ten naar de heilige plaatsen. Zij brachten een som geld in welke gelijk was aan het vijfde deel van de gehele Jordaanse begroting. De Jordaniërs hebben, afgezien van het vluchtelingenprobleem, bovendien nog de moeilijkheden op te lossen die zijn ontstaan door het verloren gaan van het vruchtbaarste deel van hun land, ten westen van de Jordaan, van waar duizenden tonnen groenten en vruchten naar de oliesteden en de woestijngebieden gingen. De export van deze produkten vormde meer dan een kwart van de totale uitvoer. Van 30 mei tot 15 juni hebben 2291 automobilisten zich beschik baar gesteld voor een vrijwillige en gratis ogentest in de drive-in van de stichting „Oog en Bril" (onder auspiciën van het ver bond voor veilig verkeer)' achter het motel in Bunnik, niet ver van het verkeersplein Oudenrijn. Van deze proefpersonen zagen 453 mensen onvoldoende. De stichting „Oog en Bril" is van dit percentage (20,2 procent) een beetje geschrokken. Op basis van de eigen ogentests, die tot nu toe in alle delen van het land werden gehouden en waarbij ook fietsers en bromfietsers op de korrel werden genomen, kwam een percentage van 17 uit de bus. Ruim 20 prbcent of wel één op de vijf weggebruikers vindt men een bee.tje te veel, vooral omdat in Bunnik uitslui tend automobilisten worden ge test. In de berekening zijn de ge zichtsgebreken met betrekking tot de gezichtsscherpte op af stand verwerkt. Geen rekening werd gehouden met mogelijke andere fouten dan de ogen. Op grond van de eerste erva ringen meent de stichting dat het Duitse, Zwitserse en Ameri kaanse systeem van verplichte ogenkeuring voor de uitgifte van een rijbewijs te verkiezen is boven het Nederlandse gebruik. Met een bril kan vaak veel wor den verholpen. Veertien procent van de kandidaten voor een rij bewijs in Duitsland wordt naar de oogarts gestuurd voor een nader onderzoek. Slechts twee procent wordt definitief een rij bewijs geweigerd. De eenvoudige ogentest in ons land wordt on voldoende geoordeeld. De drive-in aan de autoweg van Utrecht naar Arnhem blijft tot eind juni geopend. Aan de ogentest is een gratis banden-, accu- en ontstekingstest toege voegd. ALGERIJNS-SYRISCHE TOPCONFERENTIE In het Algierse Volkspaleis is de Algerijns-Syrische „topconfe rentie" begonnen. We zien hier v. I. n. r. de Syrische president Nourredine El Atassi, de Alge rijnse president Houarl Bourne- dienne en de Syrische minister van buitenlandse zaken dr. Ibra him Makhos. De Westduitse bondsrepubliek vraagt zich af of Egypte, dat tot dusver zijn financiële verplich tingen nakwam, na de recente gebeurtenissen in staat zal zijn op 30 juni een termijn van 4.6 miljoen mark te betalen, zijnde de rente van een krediet van meer ^dan 230 miljoen mark. Bonn heeft voorts kredietgaran ties verstrekt tot een bedrag van ruim 700 miljoen mark voor goederen, die Westduitse bedrij ven aan Egypte hebben geleverd. De bondsrepubliek staat aan het hoofd van de westerse krediteu- ren van Kairo met een totaal Met de glasaardbeien is het dit jaar best gegaan en voor de vol- legrondsaardbeien zijn de voor uitzichten gunstig. Bij deze laat ste weet men het nooit zeker, omdat het weer er zoveel aan toe of af kan doen, maar op het ogenblik wordt over 't algemeen een overvloedige bloei en een goede vruchtzetting gerappor teerd. Het ziet er echter wel naar uit dat de vruchten klein van stuk zullen blijven. Dit alles blijkt uit een over zicht van het produktschap voor groenten en fruit. Het areaal glasaardbeien was maar weinig uitgebreid, maar de aanvoer aan de veilingen was veertig procent groter dan vorig jaar. Desondanks waren de prij zen die de telers haalden, niet lager. De oogst per hectare was dertig procent hoger dan vorig jaar, de bruto-geldopbrengst ook. De natuuraardbeien hebben vorig jaar veel met het weer te stellen gehad. De vollegrondscampagne be gint op een vrij normaal tijdstip, wellicht iets aan de late kant. Afgelopen week werd er naar schatting 'n kleine tien ton aan gevoerd. Deze week lijkt de aan- De directie van de spinnerij Swagemakers-Bogaerts te Til burg deelt mede, dat de aanpas sing van het personeelsbestand van de afdeling strijkgarenspin- nerij aan de huidige bedrijfs economische eisen tot gevolg heeft, dat Voor 22 personeels leden bij het arbeidsbureau ont slagvergunning zal worden aan gevraagd. De betrokkenen zijn hiervan op de hoogte gesteld. De ondernemingsraad en de vakbon den zijn bij het overleg betrok ken. Negen mannen en een vrouw zijn vrijdag in West-Berlijn veroor deeld tot gevangenisstraffen van in totaal 30 jaar, omdat zij gasten in verscheidene Westberlijnse nachtclubs met verdovende mid delen bewusteloos hadden ge maakt en hen daarna hadden be roofd. De bende bestond voorname lijk uit kelners en barmeisjes tussen 23 en 29 jaar. In de con sumpties van gasten mengden zij „k.o.-druppels" waardoor deze in slaap vielen. Dat zou tussen april en oktober vorig jaar minstens 50 maal zijn gebeurd. De gasten werden ontdaan van geld, horlo ges en andere waardevolle arti kelen. veer in de tientallen tonnen te zullen lopen. De aansluiting op de Nederlandse glasaardbeien en op het Italiaanse natuurprodukt valt gunstig. Beide lopen thans ten einde en zullen wel ongeveer van de markt verdwenen zijn voordat de oogst van natuur aardbeien op volle toeren draait. De Nederlandse aardbeienex port bestaat vrijwel uitsluitend uit glasaardbeien en voor de in dustrie bestemde vollegronds- aardbeien. De afzet van volle- grondsaardbeien was de afgelo pen jaren voor rond de helft ge richt op de Nederlandse indus trie, voor een kwart op de Duitse industrie en voor een kwart op de verse binnenlandse markt. krediet van 250 miljoen dollar, gevolgd door de Ver. Staten met 170 miljoen en het internationale monetaire fonds met 105 mil joen dollar. De goudreserves van Egypte worden geschat op 100 miljoen dollar, waaraan kan worden toe gevoegd ongeveer 30 miljoen in deviezen. Bevoegde financiële kringen in Parijs achtten de financiële situatie al dramatisch voor het uitbreken van de oorlog met Is raël. Het opschorten van de hulp van het I.M.F. heeft de moeilijk heden voor Egypte nog vergroot. Daarbij komt nog de sluiting van het Suezkanaal. De opbrengsten uit deze vaarweg betekenden voor het land een belangrijke bron van inkomsten. De vorde ringen van Frankrijk schatte men op minder dan 50 miljoen dollar. Volgens het blad „Al Achram" heeft Egypte een economisch plan op lange termijn in voor bereiding om de gevolgen te compenseren van de sluiting van het Suezkanaal en het wegblij ven van toeristen. In de finan ciële en economische begrotin gen zullen belangrijke wijzigin gen worden aangebracht, terwijl prioriteit zal worden gegeven aan militaire projecten, het ver groten van de agrarische export en het overhevelen van op het ogenblik niet te realiseren pro jecten naar die welke de pro- duktie verhogen. De 27-jarige boekhouder M. H. J. T. heeft kans gezien ander halve week geleden niet minder dan 25.000 gulden te stelen uit de brandkast van het City-thea ter in Den Haag. De jongeman was twee jaar in dienst bij deze bioscoop. Hij beschikte over een sleutel van de buitendeur, maar niet over die van kantoor en brandkast. De boekhouder is toch op de een of andere manier in het bezit van deze sleutels gekomen, zodat hij kon gaan in breken. De man heeft daarna de benen genomen. Hij is even in het buitenland geweest; verder heeft hij zich in Nederland schuil gehouden. Toen hij deze week naar zijn woning in Den Haag ging, werd hij gearresteerd. Van het gestolen geld was slechts vijfduizend gulden over. De boekhouder heeft de in braak bekend. Het geld heeft hij verloren met gokken. De groep ambtenaren van de dienst luister- en kijkgelden heeft dezer dagen bij een z.g. ge richte controle in drie wijken in Almelo 404 gevallen opgespoord van bezitters van radiotoestellen, die geen luistervergunning had den aangevraagd. Voorts werden in de drie wijken 243 gevallen van niet-aangegeven televisie toestellen opgespoord. Tegen de bezitters van deze toestellen werd proces-verbaal opgemaakt. Zij krijgen een boete, waarvan de grootte door de kantonrechter zal worden vastgesteld, plus een navordering over de tijd dat zij geen luister- of kijkgeld hebben betaald. De dienst luister- en kijkgel den controleert in tegenstelling tot vroeger alleen die adresssen, waarvan de bewoners zich niet hebben laten registreren bij de dienst en dus geen luister- en/of kijkgeld betalen, De Indonesische minister van buitenlandse zaken, Adam Malik, heeft vrijdag het parlement in Dja karta meegedeeld dat honderden Chinezen zijn gearresteerd die be hoorden tot een uit Peking geleid netwerk voor ondermijnende acti viteit. Het parlement sprak zich in een resolutie uit voor verbreking van de betrekkingen met China, maar Malik zei dat alleen in het uiterste geval tot die stap zou wor den overgegaan. Vrijdagmorgen is een leger wagen met de eerste lading mu nitie van het geëxplodeerde mu nitieschip In de Utrechtse kern haven naar de Leusderheide ver trokken, waar de explosieven zullen worden vernietigd. Het transport, dat via het circuit Oudenrijn in de richting van Amersfoort reed, werd begeleid door een witte porsche van de rijkspolitie, de Utrechtse ge meentepolitie en de marechaus- De opruimingsdienst is begon nen het hele terrein rond de ha ven voor de tweede maal" te On derzoeken. Het wordt niet uitge sloten geacht, dat nog overge bleven munitie zal worden ge vonden. Deze werkzaamheden zullen ook gedurende het week einde doorgaan. Volgens de laatste gegevens zijn bij de marechaussee in Utrecht nu ongeveer 500 scha demeldingen van particulieren binnengekomen. De schadetaxa- teurs hebben geen eenvoudige taak: er zijn namelijk ook valse meldingen bij Het bergingsvaartuig van de bruggen-, vaar- en duikersschool uit Vught, de „RV 29", is gear riveerd met zwaar duikersmate riaal. De commandant van deze militaire school, majoor J. J. de Roo, zei dat men in eerste in stantie het uiteengeslagen schip wil localiseren en vrij maken van explosieven. Het is volgens hem moeilijk te zeggen hoe lang dit onderzoek en de berging van de verschillende onderdelen van het schip in beslag zal nemen. Indien het militaire bergings vaartuig dat een hijsvermo gen van 40 ton heeft - de wrak ken niet alleen kan bergen, zal een particuliere bergingsmaat schappij worden ingeschakeld. De drie duikers, die nu de hele dag bezig zijn, hebben geen ge makkelijke taak, aldus majoor De Roo. Zü moeten bijna steeds op hun buik door de modder kruipen. De duikers hebben al heel wat munitie uit het water naar boven gehaald. Volgende week dinsdag komt waarschijnlijk nog een tweede bergingsvaartuig, de „RV 38", naar Utrecht. Dit schip zal de „29" zoveel mogelijk assisteren. Op het ogenblik zijn bij de bergingswerkzaamheden onge veer twintig militairen van de vaar- en duikersschool betrok ken. Begin volgende week zal nog een vierde duiker worden ingeschakeld. De leiding bij deze werkzaamheden is in handen van sergeant-majoor D. Joannides. Noch het departement van defensie, noch de schade-experts van de gemeente Utrecht en de marechaussee kunnen op dit mo ment een nauwkeurige schatting geven van de schade die het ge- explodeerde munitieschip aan de bedrijven rondom de Utrechtse haven heeft aangericht. Men spreekt al van enige tientallen miljoenen guldens. De technische schadedeskun- digen van bouw- en woningtoe zicht in Utrecht zullen op korte termijn de balans opmaken. Hier door zullen de herstelkosten aan de woningen kunnen worden be spoedigd. Het totale schadebe drag aan de industriële bedrij ven zal meer tijd vergen. Vrijdagmorgen zijn de Neder landse spoorwegen begonnen met het wegslepen van enkele ernstig beschadigde goederen wagons. Een N. S.-expert taxeer de de schade daaraan op 50.000 gulden. Het tweéjarig zoontje van de familie Lucassenuit Horst werd vrijdagavond op slag gedood toen het met de onder stroom staande wasmachine in aanraking kwam. De kostenstijging, die een ge volg is van het feit, dat de olie tankers geen gebruik kunnen maken van het Suezkanaal en de olie uit het midden-oosten om Kaap de Goede Hoop naar Nederland moet worden gebracht zal ten gevolge hebben, dat de benzineprijs in Nederland een cent per liter omhoog gaat. Een woordvoerder van het mi nisterie van economische zaken deelde zaterdag mede, dat de minister een verzoek van de oliemaatschappijen om toestem ming voor verhoging van de prij zen en andere aardolieproduk- ten bestudeert. De minister zal naar verwachting spoedig een beslissing nem§n. De grootte van de prijsverho ging staat nog niet vast, maar zowel de woordvoerder van het ministerie als die van de olie maatschappijen dacht aan een prijsverhoging van één cent per liter benzine. Zoals bekend is de benzineprijs in West-Duitsland reeds met een pfenning per liter verhoogd. Officieren van het Amerikaan se verbindingsschip „Liberty", dat op 8 juni door Israëlische torpedo's werd getroffen, toen het voor de kust van het schier eiland Sinai lag, hebben berich ten tegengesproken, als zouden de Israëliërs het vaartuig be wust hebben aangevallen. Vol gens een van de officieren had de bemanning van de Israëlische torpedoboot, toen zij de vergis sing had bemerkt, de volgende boodschap geseind: „Afschuwe lijke vergissing. Kunnen wij hel- oen?" Ook een woordvoeder van de Amerikaanse ambassade te Valetta op Malta, waar 't schip nu voor anker ligt, verklaarde dat de Ver. Staten volledig de Israëlische verontschuldiging accepteren. Bij de aanval sneu velden 34 opvarenden en wer den er 75 gewond. In de afgelopen zes maanden zijn minstens vijftig kinderen uit de omgeving van de oude inca-stad Cuzco in Peru ont voerd, zo heeft de politie van deze stad verklaard. De kinde ren werden gedwongen op boer derijen te werken. TERNEUZEN Geboren: 7 juni Cornelis Jan, z. van Johannes Witte en Mina Ver hulst, won. te Axel, Koegorsstr. 5; Ronaldus Cornelis Jacobus, z. van Johannes J. Heeres en Wilhel- mina C. Broos, Zuidlandstr. 8; 8 juni Mario Francois Maurice, z. van Frank F. Cl. Antheunis en Lu- cienne J. P. A. Cortvriendt, won. te Axel; Johanna Antonia, d. van Leo- nardus Langenberg en Pietje J. den Hartog, won. te Rotterdam. 9 juni Johny Willy Louisa, z. van Marcèl E. van Esbroek en Enny J. Guinea, won. te Westdorpe. Otto Agnes Gerda Pierre, z. van OttoE. de Hui- De snelle toename van het aan tal gedetineerden in de gevange nis „Esserheem" te Veenhuizen heeft, naar de overtuiging van minister Polak (justitie), mede een rol gespeeld bij de onregel matigheden in die gevangenis. De minister heeft dit verklaard tegenover de vaste commissie voor justitie uit de Tweede Ka mer. Het aantal gedetineerden steeg van januari tot mei j.l. van 100 tot 190. Thans is op het departe ment van justitie in studie een plan om de efficiency van de selectie-procedure te verbeteren en om de selectiemethodiek te verbeteren. Doorvoering van dit plan zal o.m. leiden tot een ver fijning van het plaatsingsbeleid van gedetineerden. Minister Polak zegt over de onregelmatigheden, die plaats vonden in de periode van 11 t/m 18 mei, o.m. dat bij de brand in het kledingmagazijn van „Esser heem" niet van opzet, doch wel van schuld sprake is. Bezien zal worden, of de brandbeveiliging in het gesticht kan worden ver beterd. De slaapkooien zullen moeten worden vervangen, doch aldus minister Polak tegenover de leden van de vaste commissie „het zou nog wel een aantal jaren duren voordat de laatste cham- brettes verdwenen zouden zijn". De kosten voor vervanging van de chambrettes zijn z.i. niet te onderschatten. Het vervangen van de ongeveer 200 slaapkooien in „Esserheem" door zes cellen barakken zou volgens een ruwe en voorlopige schatting ongeveer 3 a 4 miljoen gulden vergen. Naar de mening van minister Polak is niet gebleken van een direkt verband tussen het niet- verlenen van gratie ter gelegen heid van de geboorte van prins Willem-Alexander en de onge regeldheden. sters en Agnes Cl. E. M. Remery, won. te Sas van Gent. 11 juni Jan nis Marinus, z. van Izak Ch. Ver gouwe en Cornelia de Bruyne, D. Visserstr. 4; Marianne, d. van Jan J. Tissink en Janna Cornelia Simon- se, Blokken 16; Patricia Jacqueline Henny, d. van Wilfried L. de Cuij- per en Maria L. P. Mangnus, Ferd. Bolstr. 19. Johanna Maria Wilhel- mina, d. van -Everardus A. van Baal en Johanna M. van Nimwe- gen, Bellamystr. 67; Els, d. van Si mon L. J. van der Hooft en Maat je N. Jonker, Burg. Geillstr. 48; Manja, d. van Hendrik Th. A. de Gijsel en Maria Johanna Vink, Ka- naalweg 96; Willem Jan, z. van Jan A. Riemens en Rosa de Schep per, P. de Hooghstr. 41. 14 juni Pe ter Alexander, z. van Michël A. Vanwildemeersch en Christiana A. Serruys, won. te Axel en Anna Gijsberta, d. van Willem Houthuis en Cornelia A. van den Broeke, Vergaertstr. 44. Huwelijksaangiften: 9 juni Leen- dert van der Waal, 27 j„ jm„ won. te Middelharnis en Cornelia E. Broekhoven, 20 j., jd. Salomon A. de Kraker, 26 j., jm„ won. te St. Philipsland en Jantje Schutte, 22 j., jd. 14 juni Cornelis Wisse, 31 j., jm„ won. te Goes en Levina C. Meertens, 24 j. jd. Huwelijksvoltrekkingen: 14 juni Marinus J. Dees, 27 j„ jm„ won. te IJzendiike, en Ineke Verschoor 22 j., jd. 15 juni Rinus J. van Eijk, 21 j.. jm., en Helena A. de Pooter, 22 j. jd. Overleden: 7 iuni Catharine C. Bakker, 80 j„ geh. gew. met C. v. d. Gouwe, Tamarindestr. 15; An- thonij F. Stoffels, 81 j„ echtg. van C. K. Eekman, Kazernestr. 11. 8 juni Pieter J. van Driel. 67 j., echtg. van N. van Langevelde. won. te Axel. 11 juni. Josephus F. M. Lippens, 51 j., echtg. van A. M. Dhaemers, won. te Axel. \kma TERNEUZEN In de periode van 8 tot 15 juni hebben zich in deze gemeente geen personen in deze gemeente geves tigd. In dezelfde periode zijn vertrok ken: A. van der Veer, Donze-Visser- str. 42, naar Doetinchem; S. Schin kel-van der Have, Dokweg 43, naar Wolphaartsdijk; P. J. Kraak, Axel- sestr. 201, naar Middelburg en P. Jeras, Rozenstr. 116, naar Koe wacht.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 7