Terneuzen - uitgebekerd in district Zuid veroverde de Overwinningen voor Feijenoord en Go Ahead in de intertotocompetitie TERN. BOYS- TERNEUZEN- TERNEUZEN 1-5 Leen de Groot uit Utrecht zegevierde in de ronde van Midden-Zeeland DE SP0RTT0T0 WOENSEL 1-3 Waterpolo Maandag 19/dinsdag 20 juni 1967 de vrije zeeuw Pagina 5 Voetbaluitslagen SCHEIDSRECHTERS- VERENIGING ORGANISEERT VOETBALTOURNOOI Ganze en Schelde nog ongeslagen Sparta-Bordeaux 0-1 Go Ahead— F.C. Rouaan 5-0 GVAV— I Olymp. Lille 1—3 Giovanna Agusta zaterdag getrouwd Strasbourg— Feijenoord 1—3 Duivensport Belgische troepen niet vóór 1970 uit Duitsland Promotie 2e divisie HVCVeendam 11 Intertoto-competitie StrasbourgFeijenoord 13 SpartaBordeaux o1 Go AheadRouaan 50 GVAVOlymp. Lille 13 Kampioenschap van Nederland (Amateurs) MiddelburgAFC 21 (Middelburg kampioen) Districtsbeker Zuid I (halve finale) TerneuzenWoensel 13 Finale vuurtorentoernooi Tern. BoysTerneuzen 15 Voor zaterdag 24 juni a.s. heeft de scheidsrechtersvereniging Oost Zeeuws-Vlaanderen het jaarlijkse voetbaltoernooi vast gesteld waaraan negen ploegen deelnemen, namelijk de Terneu- zen-veteranen; veteranen Tern. Boys; de veteranen van Hoek; de Hontenisse-veteranen; veteranen van Corn Boys; Philips; de scheidsrechtersvereniging Wal cheren; de scheidsrechtersver eniging Noord- en Zuid-Beve land en de organiserende ver eniging. Er zal tweemaal tien minuten worden gespeeld in twee poules en wel op de terrei nen 6 en 7 van het Zuidersport park. Het toernooi begint om één uur. Middelburg, kampioen van Nederland Op één na alle voor deze week vastgestelde wedstrijden in de 4e klassen R en S zijn doorge gaan, zodat er nu enige tekening in de strijd begint te komen. In 4 R begon Ganze I goed door Ba ronie met een 113 nederlaag naar Breda te sturen. Schelde zorgde ervoor niet achter te ra ken en won met 53 van de Krabben. Ganze was nu weer aan de beurt om naar Tilburg te gaan. TRB/RES maakte het de Goe- senaars lastig, getuige de krappe 2—3 overwinning voor Ganze, dat in tegenstelling tot mede delingen vóór het seizoen thans weer in de sterkste opstelling speelt. Vrijdagmiddag om 4 uur belde Baronie naar Terneuzen dat ze niet zouden komen wegens spelersgebrek! Een dergelijk ge drag bevordert het vlotte kom petitieverloop natuurlijk niet en hopelijk zal de K.N.Z.B. hier tegen maatregelen nemen. De stand is nu: Ganze I 3 3 0 0 6 22—10 Schelde 2 2 0 0 4 11—6 TRB/RES 3 10 2 2 22—10 Krabben 3 1 0 2 2 18—15 Baronie 3 0 0 3 0 638 In 4S bleef SZV met 83 de baas over Ganze II, terwijl Schel- destroom kans zag om het bezoe kende Bruinvis met 21 te ver slaan. De stand is hier: Scheldestroom 3 3 0 0 6 192 SZV 3 2 0 1 4 18—8 Bruinvis 3 2 0 1 4 10—7 Ganze II 4 1 0 3 2 16—25 Luctor 3 0 0 3 0 233 i Voor deze week staan op het rooster in 4R: BaronieSchelde en Ganze ITRB/RES. Vermoe delijk zullen beide koplopers hun race nog even voortzetten. Hope lijk heeft Baronie thuis wél ge noeg spelers! In 4 S wint SZV thuis van Luc tor en als Scheldestroom kom pleet naar Goes gaat, hoeft de strijd tegen Ganze II geen pro blemen od te leveren. Simons kopte maar ook deze aan val van de Boys liep op niets uit. Bordeaux heeft in een romme lige wedstrijd een kleine, maar verdiende zege behaald op Spar ta. Weliswaar waren de Rotter dammers in de beginfase veel in de aanval, maar door te ko^ spel ontstonden er zelden doelrijpe kansen. Bovendien was de dek king van de Fransen afdoende. Een gevolg van deze taktiek was een regen van vrije schoppen, die de Belgische scheidsrechter Ge- luck moest uitdelen. Uit één daarvan belandde de bal bij Abolosso, die geen moeite had om raak te schieten. De Fransen waren beweeglijker dan de Spartanen en ook technisch hadden zij meer in hun mars. De enige in de Rotterdamse voor hoede die nu en dan gevaar lijk was, was de Deen Ole Mad- sen. Hij kreeg te weinig steun van zijn medevoorwaartsen, van wie Bosveld licht geblesseerd was. Er waren 7500 toeschouwers. Go Ahead heeft zich tegen F.C. Rouaan hersteld van de misstap pen tegen Lierse. De combinaties verliepen uitstekend en ook het plaatsen was beter verzorgd. Rouaan speelde evenals Go Ahead een constructieve partij. Aanvallend had het spel echter niet veel te betekenen. Go Ahead had in de eerste helft een 10 voorsprong door Wüstefeld. De beslissing viel direkt na de her vatting door een misverstand bij Rouaan. Bij Go Ahead was Bulteel ver vangen door Schneider. Toen de spelers van Rouaan de invaller met rugnummer 12 zagen lopen, zeiden zij dat er geen invaller was toegestaan. De verwarring was zó groot, dat Morel de bal in eigen doel schoot. Er moest een tolk aan te pas komen om de Fransen duidelijk te maken, dat invallers tijdens de rust in intertotowed- strijden wel degelijk zijn toege staan. Na die verwarring bracht Go Ahead de stand op 50 door goals van Wüstefeld, Kattestaart en Schneider. De wedstrijd trok ruim 4.000 bezoekers. Drie snelle uitvallen zijn GVAV noodlottig geworden. Twee daar van resulteerden vóór de rust in een 02 voorsprong voor de Fransen. Wel kwamen de Gro ningers na door een strafschop van Van Tilburg tot een hoop voller stand, maar de enige aan val van Olympique Lille besliste tien minuten vóór het einde de strijd. GVAV is voortdurend in het offensief geweest, maar de voor hoede faalde volkomen. Voort durend werd door het centrum De 21-jarige Giovanna Agusta heeft haar zin gekregen: na een maandenlange strijd met haar vader, de Italiaanse motorfabri kant graaf Dominico Agusta, is zij zaterdag in een voorstadje van Luik in het huwelijk getreden met de Braziliaanse voetballer José Germano. Bij de plechtigheid waren noch haar vader, die alles heeft ge probeerd zijn van huis weggelo pen dochter tegen te houden, noch andere familieleden aanwezig. Enkele dagen geleden nog had een rechtbank in Luik het ver zoek om het huwelijk van Gio vanna met de voor Standard Luik spelende Braziliaanse voetballer te verbieden, afgewezen. Op de fotoi het paar bij het ver laten van de kerk. Onder goede weersomstandig heden werd zaterdagavond de finale gespeeld van het door de Tern. Boys georganiseerde vuur torentoernooi. Er was een be hoorlijke belangstelling. De cij fers wijzen uit dat de Terneuzen- se combinatie een produktieve bui had. De verdediging van de Boys maakte een zwakke indruk. De Boys trapten af met de wind in de rug en reeds bij de eerste aanval moest doelman Knol een hard schot van Simons tot corner werken. De Boys kwamen terug via Roose en Jonkman die door gaf aan Maas, maar diens schot trof de paal. Aan de andere kant vloog een schot van Viveen ra kelings over de lat. In de 12e mi nuut was het raak, toen Buijze bij een hoge voorzet van Thijssen de bal miste. Van der Staal kwam vrij en maakte geen fout (01). Nadat doelman Leunis nog eens redding had gebracht toen hij oog in oog kwam met Viveen, viel in de 25e minuut de gelijkmaker. Rechtsback Lauret werkte de bal niet weg en Jonkman profiteerde er van (11). De stand was weer gauw veranderd toen v. d. Staal een defensiefout van de Boys af strafte (12). De tweede helft was drie mi nuten oud, toen Buijze over een dieptepass van Doorns trapte. Van der Staal liep door en gaf de bal naar Thijssen die de stand op 13 bracht. Halfspeler Verhage probeerde het ook eens, maar diens schot verwerkte Leunis tot corner. Nadat Roose voor de Boys een fraaie kans om zeep had ge bracht, deed Terneuzen het in de 28e minuut beter, toen Dooms Thijssen lanceerde (14). In de 34e minuut viel het laatste doel punt. Een pass van Doorns kwam bij Harte. Deze schoot en Leunis stopte de bal in eerste instantie, maar Dooms ving het leer op en gaf Leunis voor de vijfde maal het nakijken. Na afloop reikte de voorzitter van de Tern. Boys, de heer J. de Jonge, de „vuurtoren" uit aan aanvoerder De Smet, die tevens een lauwertakje als prijs in ont vangst mocht nemen. Aanvoerder Geelhoedt (tweede van links) zal na misgrijpen van de Woensel-doelman de bal krij gen en daarna het enige Terneu- zense doelpunt scoren. Leen de Groot, een 22-jarige huisschilder uit Utrecht, is de grote triomfator geworden van de achtste internationale ronde van midden-Zeeland. Vrijdag won hij het criterium (vier ron den van 28 km, in totaal 112 km) op Walcheren en zaterdagmid dag was hij opnieuw de sterkste in de grote omloop door Zuid- Beveland, Walcheren, Noord- Beveland en opnieuw Zuid-Beve land over 190 km. Deze omloop werd een ware afvalslag door de sterke wind, die de renners af matte. Het peloton brokkelde steeds verder af en er bleven on geveer 20 renners over. Voort durende demarrages zorgden er voor, dat steeds meer renners terugvielen. De beslissing viel bij Kortgene, circa 45 km vóór het einde. Daar sprong Wim Du bois uit het peloton weg. Alleen Leen de Groot slaagde erin hem te bereiken. Dit tweetal ging door en had al snel een minuut voor sprong bereikt. De Engelsman Graham Webb vocht zich tot dichtbij de koplopers, maar hij kon ze niet achterhalen. Ook Piet de Wit en Van de Burgh waagden een kans, maar succes was voor hen niet weggelegd. In de laatste 10 km was Leen de Groot duide lijk sterker dan Wim Dubois, die aan het eind van zijn reserves was. In de straten van Goes spurtte De Groot gemakkelijk naar de overwinning. Het eindklassement: 1. Leen de Groot 7.33.51 2. Wim Dubois 7.34.14 3. Cees Koeken 7.36.26 4. Jan van Katwijk z.t. 5. Piet Tesselaar 7.36.43 6. René Pijnen 7.36.57 7. Rini Wagttpans z.t. 8. Piet Legierse z.t. 9. Piet de Wit z.t. 10. Horton (Engeland) z.t. De uitslagen van de dit week einde gespeelde wedstrijden, die meetellen voor sporttoto 51, lui den: SpartaBordeaux 01 StrasbourgFeijenoord 13 GVAV—Lille 1—3 Go AheadRouaan 50 WareghemLugano 13 Daring Br.Lausanne 10 BeerschotSion 01 Lierse S.K.Grenchen 31 Austria WenenVienna 21 S.W. BregenzRapid Wenen 02 Grazer A.K.Linz A.S.K. 00 Wiener S.C.—W. Neustadt 3—1 AdmiraWacker Wenen 01 Juist ingevuld ziet het totofor mulier er als volgt uit: 2—2—2—1—2—1—2—1 1 2 3 1 2. De cijfers van sporttoto 51 lui den: Aantal deelnemers: 332.416 Inleg: 449.969 Eerste prijs: 81.670 (zondagavond waren er nog geen meldingen binnen). Tweede prijs: 44.547 (12 meldingen) Derde prijs: 22.273 De totale inleg van het gehele toto-seizoen bedroeg 39.290.000. Dat is 1.200.000 minder dan vo rig jaar. Viermaal werd een „on verdeelde" ton uitgekeerd. Vo rige-week had opnieuw één man alle uitslagen juist voorspeld. Terneuzen is er tegen de vierde klasser Woensel niet aan te pas gekomen. De roodzwarten had den een hopeloze offday, terwijl Woensel een technisch spelletje op de grasmat legde. Met een beetje geluk hadden de gasten reeds bij de rust een ruime voor sprong kunnen hebben. Direkt na de aftrap brak de Woenselspeler Boermans ge vaarlijk door, maar de bal ging naast. In de 7e minuut viel het eerste doelpunt toen de Bra- brantse stopper een pass gaf naar zijn rechtsbinnen Dingen, die de aarzelende roodzwarte verdedi ging te vlug af was (0Vi. Een combinatie Deij-IJsebaert bracht de bal bij Lauret die via de lat overschoot. Een mooie aan val van Woensel bracht Geel hoedt uit positie, waardoor Din gen een fraaie scoringskans kreeg maar zijn schot draaide net naast. In de 30e minuut kroop Terneu zen op wonderlijke wijze door het ook van de naald toen Den Har- tog tegen de paal schoot. De bal werd weer ingeschoten maar nu tegen 'n speler. Van Hulle werkte de bal van de doellijn weg. In de laatste minuut van de eerste helft miste Woensel de kans van de dag. Boermans en Den Hartog stonden vrij voor doel, maar laatstgenoemde schoot in het zij net. Na de rust zat Woensel weer direkt voor het Terneuzense doel, maar schoten van Boermans, Den Hartog en De Bie faalden. Nadat IJsebaert een mooie kans om zeep had gebracht en doelman Dekkers enicele corners had ver werkt, viel het tweede doelpunt. Bij een verre trap over de rood zwarte achterhoede ging Dingen achter de bal aan. Frederiksen kwam ten val en Dobbeleir was uitgelopen, waarna Dingen de bal in het lege doel deponeerde (0-2). Terneuzen vond dit te erg. Fokke viel in en Geelhoedt ging mee in de voorhoede en verklein de in de 31e minuut de achter stand, toen de Woenselverdedi- ging in paniek verkeerde (12). Terneuzen oefende nu felle druk uit. Fokke schoot naast, maar rukte zó ver op dat de verdedi ging werd verwaarloosd. In de 39e minuut een doorbraak en rechtsbuiten Den Hartog scoorde 1—3, met welke stand het einde kwam. gespeeld en dit bezorgde de uit stekend ingrijpende Franse ver dediging geen moeilijkheden. Fritsen en Van Tilburg probeer den het met enkele schoten, die bij doelman Samoy geen pro blemen schiepen. Olympique kwam aanvallend nauwelijks in aktie maar zag kans driémaal te scoren. Het eerste doelpunt viel tien minuten vóór rust toen Van Leeuwen niet vrijuit ging bij een schot van de grote man in de Franse ploeg, Peyroche, die op het middenveld een glansrol ver vulde. Een minuut later stelde Peyroche rechtsbuiten De Buf in staat er 02 van te maken. In de tweede helft kwamen de Fransen slechts tot één uitval die door Peyroche in een doelpunt werd omgezet. Niet minder dan 7.000 toe schouwers woonden deze wed strijd bij. 29. Jansen 01; 42. Heine 11; 65. Kindvall 12; 79. Jansen 1—3. Toeschouwers: 2.315. Feijenoord had geen moeite om van Strasbourg te winnen en de uitslag zou hoger zijn geweest, als de vele kansen benut waren. De Rotterdammers domineerden in alle opzichten en maakten er een demonstratiepartij van. De Franse doelman Schuth was con stant in aktie en hij behoedde zijn club voor een grotere neder laag. Nadat Geels in de 28e mi nuut tegen de lat had gekopt, was het Wim Jansen, die een minuut later een voorzet van Moulijn van 20 meter inschoot. Vlak vóór rust slaagde Heine er in de ge lijkmaker te scoren. Hij rondde een hoekschop van Farias met het hoofd doeltreffend af. In de tweede helft drukten de Rotter dammers de meerderheid in twee doelpunten uit: Kindvall schoot eerst nog eens tegen de paal in de 63e minuut maar vlak daarop was het raak via dezelfde speler (12). In de 78e minuut kreeg Strasbourg een strafschop toege wezen, maar Pieters Graafland wist het schot van Merschel te keren. De bal belandde toen bij Jansen, die met een magnifieke solo de Franse achterhoede te snel af was (13). De standen in de groepen van de intertotocompetitie, waarin Nederlandse clubs uitkomen, lui den: Groep 1: 1. Bordeaux 2. Lugano 3. Sparta 4. Waregem Groep 2: 1. Feijenoord 2. Daring Br. 3. Strassbourg 4. Lausanne Groep 3: 1. Sion 2. Olymp. Lille 3. Beerschot 4. GVAV Groep 4: 1. Lierse S.K. 2. Go Ahead 3. Grenchen 4. Rouaan 1 1 0 0 2 1—0 1 1 0 0 2 3—1 3 1 0 2 2 4—3 3 1 0 2 2 3—7 3 2 0 1 4 8—3 3 2 0 1 4 3—5 10 0 10 1—3 1 0 0 1 0 0—1 1 1 0 0 2 1—0 1 1 0 0 2 3—1 3 0 2 1 2 1—2 3 0 2 1 2 2—4 3 3 0 0 6 7—2 3 1 0 0 2 6-4 10 0 10 1—3 1 0 0 1 0 0—5 EUROPEES KAMPIOENSCHAP AMATEUR LANDENTEAMS Schotland en Oostenrijk heb ben zich vrijdagavond in Palma de Majorque geplaatst voor de finale van het toernooi om het Europese kampioenschap voor amateurlandenteams. Schotland schakelde door een 31 over winning, bevochten in de ver lenging, Spanje uit, terwijl Oos tenrijk Turkije met 10 versloeg. De beslissing viel ook in deze wedstrijd in de verlenging. BOND VAN ZATERDAGVLIEGERS „E.M.M." - Terneuzen WEDVLUCHT UIT PT. ST. MAYENCE Snelheid eerste duif 889.9 m.; laatste prijswinnende duif 809.5 m. 1. D. Deurwaarder; 2, 3, 5, 6, 9 en 10. A. J. Smallegange; 4. Adr. cheele; 7. P. Scheele; 8. mevr. A. C. Wieland-de Zwarte. De Belgische minister van de fensie, Poswick, heeft verklaard dat de Belgische troepen die in Duitsland gelegerd zijn, daar ze ker tot '70 zullen moeten blijven. De Belgische regering werkt aan een grootscheeps program voor reorganisatie van de strijd krachten, Pas na overleg met de andere N.A.V.O.-landen zal een beslissing worden genomen over terugtrekking van de Belgische troepen uit Duitsland en die be slissing zal wel niet vóór 1970 kunnen worden genomen, zo verklaarde de minister in ant woord op vragen uit de Belgische senaat.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 5