Balans van een week oorlog in het nabije oosten RADIO EN TELEVISIE PLAATS ONDER DE ZON r ZULLEN AMERIKA EN RUSLAND HUN INVOED TERUGWINNEN Nasser staat voorlopig sterker dan ooit VadetdW irtvieeu Dames-of Heren- Terienka Regenjas 69,- 94,- 85,- Huist Minister Lardinois wil geen buffervoorraad aardappelen of maximumprijs enz. Dames zomermantel mantelpakje Specialist in betere dames- en heren- konlektie Goes Terneuzen Woensdag 14 Juni 1967 de vrije zeeuw Pagina 9 Arabische haat Scherven Verlies van 6 miljoen Gevaren Engeland uitgespeeld Drama op Japanse vissersboot De Chinezen in Indonesië DRIEVOUDIGE KINDERMOORD IN FRANKRIJK Arabisch plan voor „oorlogskas" Juwelendiefstal In Neuilly Bijna half miljoen voor Amsterdamse beatkelder Gratis Gratis en nog eens Gratis waardevoLle Bij aankoop van een of Tegen extra verlaagde prijzen Waaronder vele Merkgoederen Zuiver Scheerwol-Trevira enz. enz. (ADVERTENTIE) Nu met horten en stoten een eind gekomen is aan het schieten in het nabije oosten, kunnen de diverse partijen beginnen hun wonden te likken. De grootste verliezer, Nasser, komt er be trekkelijk nog het beste af. Na een dramatisch besluit om heen te gaan ontstond een hysterie in Egypte, die pas bedaarde toen Nasser zich bereid toonde maar te blijven, een besluit waarmee hij de Egyptenaren zowaar aan leiding gaf tot blijdschap. Sterker dan ooit gedragen door een emotionele aanhankelijkheid in de Arabische wereld lijkt Nas sers positie voorlopig onaantast baar. En dat is voor Israël waar schijnlijk ook een plezierige om standigheid. Als er onderhandeld moet worden, is Nasser in de Arabische wereld een figuur die zich kan permitteren concessies te doen zonder de toorn van alle Islamietische naties op zich te la den. Voor het overige is het de vraag hoe de andere staatshoof den zich zullen handhaven. Na de nederlagen van 1949 en die van 1956 laaiden alom de staatsgrepen op. Dat kon ditmaal zwakke figuren als koning Hoes sein van Jordanië en president Atassi van Syrië wel eens opbre ken. Militair is Israël zonder meer de triomfator. Het heeft weinig zin om net als in 1956 alle ver overingen weer af te staan. De oude stad van leruzalem met zijn heilige plaatsen zal men blijven bezetten, opdat na negentien jaar Joden de klaagmuur weer kun nen kussen. Spelen hier gevoelsoverwegin gen mee, ten aanzien van de Gaza-strook, de straat van Tiran, de westelijke Jordaanoever en de oostelijke oever van het meer van Galilea is de voornaamste factor dat juist hier de terreurgroepen uit Arabië Israël belaagden. Het probleem voor Israël is hoe het de militaire veroveringen kan omzetten in betere garanties voor zijn veiligheid. Hoe dat moet, is nog niet te zien. Voorlopig is de winst zwaar beladen met de hy potheek van een diepe Arabische haat. Trouwens: een oplossing zou via de Verenigde Naties bereikt moeten worden, al prefereert Is raël rechtstreeks met zijn buren te praten, die echter de voorkeur zullen geven aan een gesprek in de volkerenorganisatie, al was 't alleen maar omdat ze daar de steun hebben van het oostelijk blok, dat merkwaardigerwijs op eens weer versterkt is met Joego slavië, een gevolg van de per soonlijke vriendschap tussen Tito en Nasser. Moskou en een aantal andere communistische landen doen hun best door diplomatieke verbeten heid hun naam in de Arabische wereld een beetje te redden. Maar de Arabieren zullen het uitblij ven van alle hulp toen er werd gevochten, voorlopig niet verge ten. De Russen hebben een groot deel van hun Invloed in de Is lamietische wereld in scherven zien vallen door het Israëlische Minister Lardinois voelt niets voor het aanleggen van een buf fervoorraad aardappelen waar in tijden van schaarste uit geput zou kunnen worden en evenmin voor het vaststellen van 'n maxi mumprijs voor aardappelen om speculatie te voorkomen. Dit blijkt uit 's ministers ant woord op vragen van het twee de-kamerlid mevr. Brautigam (P.v.d.A.). Dit antwoord luidt: „Het aanleggen van een buf fervoorraad is in beginsel mo gelijk. Wel zou een dergelijke voorraad, om de voorziening vei lig te stellen en invloed op het prijspeil te kunnen uitoefenen, vrij groot moeten zijn. Naar schatting zou hiervoor een op slag nodig zijn van 40.000 ton. Uit ervaring is gebleken, dat een schaarste aan aardappelen zich gemiddeld nog niet éénmaal in de drie jaren voordoet. Dit be tekent dat gemiddeld niet meer dan een derde deel van zulke voorraden behoeft te worden aangewend voor het doel waar voor ze zijn aangekocht en dat de rest voor veevoeder zou moe ten worden afgezet. Uitgaande van een gemiddeld prijsniveau voor consumptie aardappelen in de herfst en re kening houdend met de kosten van bewaring e.d. zou het ver lies op deze voorraden gemid deld 6 miljoen per jaar bedra gen. Het aanleggen van buffer voorraden zou derhalve hoge kosten met zich brengen. Inmiddels heeft zich als ge volg van E.E.G.-afspraken een wijziging in de marktsituatie voorgedaan. Het nationale be leid is vervangen door een ge meenschappelijk beleid, waar voor ook de verdragsbepalingen gelden. Wèliswaar is het onder deze omstandigheden mogelijk buffer voorraden aan te leggen, maar enige invloed op de ontwikke ling van het prijsniveau is nau WtTijks te verwachten. In de ge- chappelijke markt, waar land deel uitmaakt, is meenschap; vSÜWri het prijsniveau de resultante van vraag en aanbod. Dit prijsniveau wordt in hoofdzaak bepaald door de vraag naar export. Het be perken van de export naar lid staten is niet meer toegestaan. Het vaststellen van maximum prijzen is mogelijk, maar ook van deze maatregel kan niet on der alle omstandigheden effect worden verwacht. De kans is na melijk aanwezig, dat bij een ge bonden prijspeil de beschikbare voorraden zullen worden afge zet naar West-Duitsland en Bel gië, waar steeds een grote vraag naar Nederlandse aardappelen bestaat. Het is zelfs niet ondenk baar, dat een buffervoorraad, zodra deze op de markt wordt gebracht, met dezelfde bestem ming zou verdwijnen. Overigens dient te worden be dacht, dat het ook niet juist is maximumprijzen vast te steller ter bescherming van de consu ment, zonder dat men tegelijker tijd minimumprijzen vaststelt ter bescherming van de produ cent, aldus de minister. offensief. Door hun diploma tiek offensief tegen Israël het verbreken van de betrek kingen, acties in de V.N. enz. kunnen ze dat slechts ten dele terugwinnen. Door wapenleveranties kunnen ze echter veel goed maken. En in ieder geval behoudt de Sowj et- Unie grote invloed in het nabije oosten. Moreel liggen de Amerikanen en de Engelsen er weer uit in de Arabische wereld. Net als in 1956. Rode Kruis heeft bloedplasma nodig voor Arabische gewonden Het internationale comité van het Rode Kruis te Genève heeft een dringende oproep gedaan om bloedplasma voor zwaargewon den in een aantal Arabische lan den. Als reactie hierop zou het Nederlandse Roode Kruis, indien enigszins mogelijk, reeds zondag 'n belangrijke hoeveelheid bloed plasma naar Genève zenden. Deze hoeveelheid bloed, zo deelt het Roode Kruis mede, is of wordt niet onttrokken aan de hoeveelheid, die bij de dezer da gen nog aan de gang zijnde acties is of wordt verkregen voor de slachtoffers in 't Midden-Oosten. Indien mocht blijken dat als ge volg van verdere aanvragen van het internationale comité donors nodig zijn voor slachtoffers in het Midden-Oosten, zal het hoofdbe stuur van het Nederlandsche Roode Kruis een nieuwe oproep doen. Voor de V. S. is dat niet zo'n drama. De Amerikanen zullen al tijd weer mogelijkheden vinden om zich met dollars een weg te banen. Voor de Britten is de zaak somberder: beschermelingen als Koeweit en de oliesultanaten langs de Perzische Golf staakten zonder meer de oileleveranties aan Groot-Brittannië, hoewel het nog altijd zijn militaire posi ties in dat gebied heeft, bijvoor beeld Aden. Een beter bewijs dat de Britse rol in deze streken is uitgespeeld, had Londen niet kunnen krijgen. Alleen Frankrijk, dat zich uiterst neutraal hield, heeft theo retisch politieke winst behaald. Maar zelfs dat is twijfelachtig. In het algemeen wordt het westen als geheel in Arabische ogen verantwoordelijk gesteld voor de stichting van Israël en voor zijn thans gebleken kracht. Het beste wat De Gaulle er uit zal halen, is waarschijnlijk dat hij weer eens kan aanvoeren dat de Britten te veel aan de Ameri kaanse leiband lopen om goede Europeanen te kunnen zijn. Maar dat argument zal in de E.E.G. weinig indruk maken. Zo ziet de balans van de oor log in het nabije oosten er onge veer uit. Met het merkwaardig as pect dat voorlopig niet te zien is hoe iemand er beter door gewor den is. Op een vissersboot in de Japanse havenstad Koere is het stoffelijk overschot van vijf jongens gevon den. Volgens de politie zijn zij ver moedelijk door verstikking omge komen. Het Indonesische kabinet heeft besloten dat er geen nieuwe ver blijfsvergunningen meer aan Chi nezen zullen worden verstrekt. Voor diplomatiek en consulair personeel wordt een uitzonde ring gemaakt. De al aanwezige Chinezen die over een werkver gunning beschikken, dienen vol ledige bescherming door de In donesische overheid te genieten voor zover zij zich niet aan mis drijven hebben schuldig ge maakt. Hetzelfde geldt voor an dere buitenlanders en staatlozen. Een en ander wordt gemeld door het legerblad „Berita Joedha". Al eerder is besloten geen bui tenlandse scholen toe te staan in Indonesië met uitzondering van de scholen voor diplomatenkin- deren. Verenigingen van buiten landers worden slechts toegela ten voor zover zij zich bewegen op de gebieden van de gezond' heid, religie en sport. VOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA N.V IKERKSTR. 25. AMSTERDAM. TEL. 23 27 27Ï In de Noordfranse stad Armen- tières heeft een 28-jarige vrouw haar drie kinderen van negen, vijf en twee jaar om het leven ge bracht. De vrouw is getrouwd met een arts, die verbonden is aan een psychiatrische kliniek. Zij was zelf herhaaldelijk behandeld wegens haar labiele geestestoestand. Ne^rrslietses in Florida In de negerwijk van Tampa zijn in de nacht van zondag op maandag relletjes uitgebroken. Het kwam tot hevige gevechten tussen negers en de politie, die trachtte te voorkomen dat zij winkels plunderden. De brandweer moest in aktie komen om verscheidene branden, die door de negers waren aange stoken, te blussen. Men brengt de onlusten in verband met de dood van een neger, die door een po litieman werd neergeschoten toen hij bij een inbraak werd be trapt en weigerde zich te laten arresteren. De politie maakte gebruik van automatische wapens en de negers schoten terug met geweren en pistolen. Er zouden verschei dene gewonden zijn gevallen. Een oolitieman bezweek aan een hartverlamming. Vele houten huizen in de negerwijk staan—in brand. Een blank echtnaar is door negers ontvoerd. De vrouw wist later te ontsnappen. De ambassadeurs van de Arabi sche landen in Algiers hebben een plan bekendgemaakt voor de stich ting van een gemeenschappelijke oorlogskas om door te kunnen gaan met „de striid waarvan het lot der Arabieren afhangt". Uit goede bron wordt vernomen dat de Arabische landen zal worden aanbevolen hun beleggingen in Amerika en Enge land ongedaan te maken. De am bassadeurs hebben zich voorts aan gesloten bij de oproep van de Alge rijnse president Boemedienne tot een strijd op leven en dood „tegen Israël en het Imperialisme". Gebruik makend van de afwezig heid van een Franse industrieel en zijn vrouw hebben inbrekers uit hun woning in Neuilly nabij Parijs een brandkast meegenomen met ju welen ter waarde van 300.000 francs (ongeveer 200.000 gulden). De dieven laadden de brandkast in de auto van de industrieel, waar mee zij vertrokken. I 51) Er was een vracht van driedui zend liter alcohol aan boord van zijn botter gevonden. Hij had, zonder de vereiste papieren, in volle zee gevaren. Hij had na zonsondergang de voorgeschre ven verlichting niet gevoerd. En er bleken ook een paar geweren met munitie, waarvoor geen ver gunning was verleend, in het vooronder verborgen te zijn ge weest. Die geweren en de alcohol werden verbeurd verklaard. Jakob Thomsen kreeg tweemaal honderd gulden boete. Hij kreeg nog zes maanden gevangenisstraf ook. Met aftrek, zodat hij nog tol het voorjaar moest zitten. En dat was het ergste niet. Marthe van de meester wist alleen niet, waar ze tweemaal honderd gulden boete van moest betalen. Ze had het niet. Ze leefde zelf van geld dat Rooie Tjeerd haar leende. Toch is het wel betaald. Rooie Tjeerd is eens gaap praten met 4een paar mensen, Hij moet er zelfs met Johannes van Laar, Wit te Joop, over gesproken heb ben. Hij had maar 'n half woord hoeven te zeggen. Die man zat er goed genoeg bij. En een paar honderd gulden kon hij missen. „En als je meer moet hebben, zeg je het maar Daarmee was dat afgedaan. En daarvoor hoef de Tjeerd dan ook niet meer naar een advocaat. Hij moest al leen eens praten over het oprich ten van een coöperatie, 'n coöpe ratie van vissers, die de Rederij Noordzee kon overnemen. Zo iets was natuurlijk niet in een paar uur beslist. Er moest heel wat over geschreven worden. Er moesten urenlange besprekingen worden gevoerd met de banken. Er moest door dë vissers over worden vergaderd. „Mijn nieuwe woonark zal wel nooit klaarkomen," zei Rooie Tjeerd. Er ging geen dag voorbij, dat hij er rustig aan kon werken. Hij maakte zich er wel eens kwaad om. „Want wat kan mij die coöpe- DONDERDAG 15 JUNI HILVERSUM 17.00 Nws; 7.10 Meditatie; 7.15 Lichte gr. muz. (7.30-7.32 Nws); 7.55 Overweg- inf.; 8.00 Nws; 8.10 Lichte gr. muz.; 8.30 Nws; 8.32 Touring- club vakantietips 8.45 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.00 Stereo Aubade: klassieke muz. (gr.); 11.00 Voor de zieken; 11.30 Klassieke gr. muz.; 12.27 Mede delingen voor land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.40 Pro memorie, praatje; 12.45 Genoeg hebben, 'n religieuze lunch-bijdrage; 13.00 Klassieke gr. muz.; 13.45 Voor de vrouw; 14.15 Moderne gr. muz.; 1445 Van 1685 tot vandaag, muz. lezing; 15.15 Sphinx progr. voor de vrouw; 15.45 Pianorecital (gr. klassieke muz.; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Instru mentaal trio populaire kamer- muz.; 16.55 Stereo: Lichte gr. muz.; 17.50 Stereo: Koorzang; 18.10 Sportrubr; 18.30 Halte: pro gramma voor twintigers; 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 Dubbelkwartet met orgel: geestelijke liederen; 20.00 Lichte gr. muz.; 20.30 Avondpermissie: gevar. progr. voor de strijdkrachten; 22.15 Avondsluiting; 22.30 Nws en her haling SOS-berichten; 22.40 Boekbespreking; 22.45 Kerk orgelconcert: oude muz.; 23.15 Wonen zonder midden: inter view over wonen en samenleven in een stadsgebied; 23.45 Lichte gr. muz.; 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.20 Lichte gr. muz.; 7.55 Deze dag; 3.00 Nws; 8.10 Actualiteiten; 8.15 Lichte gr. muz. (8.30-8.35 De groenteman: 8.50 Morgenwijding; 9.00 Klassieke gr. muz.; 9.30 Top pers van toen (gr.); 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Arbeidsvitami nen: populair verzoekolatenpro- gramma (11.00-11.02 Nws): 11.55 Beursberichten; 12.00 Licht orkest; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Stereo: Licht orkest; 12.50 Draaiorgel- banken (gr.) 13.00 Nws; 13.10 Actualiteiten; 13.30 Stereo: Sopraan en piano: klassieke en moderne liederen: 14.00 Beiaard concert: 14.15 Filips de Goede, gestorven 15 juni 1467: culturele beschouwing in woord en muz.; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Nws; 16.02 Lat.iins-Amerikaanse muz. (opn.): 16.30 Jeugd en ritme; 17.00 Bereisde Roel zag on zijn tochten nrogr. over Sloch- teren; 18.00 Nws; 18.15 Actuali teiten: 18.20 Uitzending van de* Katholieke Volkspartij, Kaarten op tafel, een uitzending over politieke zaken, die de aandacht verdienen; 18.30 Stereo: Dans- orkest met zangsolisten: 18.55 Gesproken brief; 19.00 Stereo: Pianoduo: moderne muz.; 19.30 Mens en Bijbel: bijbelgesprek; 19.55 Kerk veraf en dichtbij; 20.0 Nws; 20.05 Land der Muzen: kunstkron.; 20.30 Stereo: Radio kamerorkest en solist: klassieke en moderne muz.: 21.20 Je sterft maar éénmaal, hoorspel; 22.30 Nws; 22.40 Actualiteiten; 22.55 't Mag geen naam hebben: licht gevar. platenprogr.; 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III: 9.00 Nws; 9.02 Lichte vocale muziekjes; 10.00 Nws; 10.02 Nieuwe lang- speelpjlaten; 11.00 Nws: 11.02 Muziek bij de koffie: licht pla tenprogr; 12.00 Nws; 12.02 Tran sistor: gevar. progr. met een toe ristische inslag; 13.00 Nws; 13.02 Top dertig: Nederlandse hit parade van de week (14.00 Nws); 14.03 Lagelanders: lichte muz. door Nederlandse artiesten; 15.00 Nws; 15.00 Nws; 15.02 Actualitei ten; 15.05 Klein chanson; 16.00 Nws; 16.02 Actualiteiten; 16.05 lORRRrrr tienershow; 17.00 Nws; 17.02 Actualiteiten; 17.05- 18.00 Verzoekplatenprogr. BRUSSEL (Ned. uitz.): 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muz.; 12.40 Weerbericht, med., progr.-overz. en s.o.s.-berichten voor schip pers; 12.40 Gitaarmuziek; 12.55 Buitenlands persoverzicht; 13.00 Nieuws, weerbericht en beurs berichten; 13.20 Tafelmuziek; 14.00 Nieuws; 14.03 Lichte muz.; 15.00 Nieuws; 15.03 Amusements- ratie eigenlijk schelenIk heb toch zelf geen botter en ben nie* van plan me er ooit eentje aan te schaffen ook Ina zei „Zo'n ark timmeren kan ieder een die kans ziet een spijker in een plank te slaan En dan zei Tjeerd „Je kunt me nog veel meer vertellen. Waar bemoei jij je eigenlijk meeJij schijnt zo iemand te zijn die het niet kan laten haar grote neus overal in te steken." „Er zijn heel wat jongens die mijn neus erg mooi vinden „Nou, ga dan naar die jongens toe en laat mij met rust „Als ik je ook nog met rust laat, kruip je in je woonark en versuf je Je bent veel te lang met rust gelaten „O ja En vind je, dat ik daar geen recht op heb Ik met mijn ene hand," viel ze hem al in de rede. Toen kon hij zich niet meer goed houden en viel nijdig uit „Ja Ja Ja Ik met mijn ene hand „Je laat je er nogal op voor staan, dat je maar één hand hebt Het klonk wat scherp. Maar ze wist wat hij kon verdragen. „Mag het?" „En je vindt zeker, dat het leven je slecht behandeld heeft." „De laatste tijd zeker. zo lang jij me overal naloopt „O, en daar laat ik het nog niet muziek; 16.00 Nieuws en beurs berichten; 16.09 Dansmuz.; 17.00 Nieuws, weerbericht en med.; 17.15 Lichte muziek; 17.30 Inter nationale koorwedstrijd; 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportuitslagen; 18.30 Franse les; 18.32 Lichte orgel muziek; 18.45 Sport; 18.52 Taai- wenken; 18.55 Kinderliedjes; 19.00 Nieuws, weerbericht en ra diomagazine; 19.40 Muziekpro gramma; 20.00 Concert; 21.41 Klassieke muziek; 22.00 Nieuws en berichten. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 18.45 Voor de kleuters; 18.50 Journaal; STER: 18.55 Reclame; 19.00 De Verre kijker internationaal jeugd journaal; 19.10 Van gewest tot gewest; 19.30 Mensen in de sport, dokumentair-informatief programma; 19.53 Toeristische tips; STER: 19.56 Reclame; 20.00 Journaal; STER: 20.16 Reclame; 20.20 Openingsconcert Holland festival in het Circustheater te Scheveningen; 21.00 Silhouet: portret van een tijdgenoot: 21.30 De aap. monoloog; 22.00 Brand punt: 22.50—22.55 Journ.: 22.00 23.30 Teleac: Automatisering (14 - herhaling van maandag). NEDERLAND II: 20.00 Nieuws ;n 't kort: 20.01 Reclame: 20.05 Moef Ga Ga - extra; 20.20 Een meisje trouwt toch wel, tv-spel; 21.00 Op zoek naar de mens, een lokumentaire over de mens en zijn identiteit; 21.45 The Tele phone, korte opera van Menotti; STER: 22.10 Reclame: 22.15 Jour- iaal; 22.30 Dichterbij: gesprek ken over de Bijbel. BELGISCHE TV ''Ned. uitz.): 19.30 Velvet, tv-feuilleton voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.25 Dr. Kildare, tv-serie: 20.50 De nachtbei van de apotheker, ope ra; 21.40 Historisch "rogramma; 21.55 Première: nieuwe films; 22.25 Jazzprisma; 22.50 Nieuws. B. en W. van Amsterdam hebben de gemeenteraad voorgesteld een bedrag van f 472.000 beschikbaar te stellen voor de bouw van een openbare schuilkelder en deze in te richten ais beatkelder en ten be hoeve van andere jeugdactiviteiten. B. en W. zijn van mening, dat in de hoofdstad geen accomodaties aanwezig zijn om beatmuziek door de jeugd te laten brengen zonder ernstig overlast van de omwonen den. Men heeft dus gezocht naar een ruimte waar de jeugd deze „ge liefde vorm van vrijetijdsbesteding" ongestoord kan uitoefenen. Een dergelijke ruimte kon worden ge vonden onder de Vondelparkbrug. B. en W. delen voorts mee, dat het rijk bereid is een bijdrage van 322.200 te geven in de kosten van het geschikt maken van deze ruimte voor schuilkelder ten be drage van in totaal f 372.000. Bo vendien zal 'n bedrag van f 100.000 nodig zijn voor de inrichting als beatkelder. De Amsterdamse jeugd raad is bereid in onderlinge samen werking de exploitatie ter hand te nemen. Geldkistje met 15.000 gestolen Tijdens het weekeinde is inge broken in het huis van de fruit koopman Keiman aan de Kersweg in Amerongen. Een geldkistje dat in een linnenkast op de slaapkamer stond, verdween. Er zat ongeveer f 15.000 In. Ook drie spaarbank boekjes werden meegenomen. De diefstal vbnd plaats op een mo ment dat de bewoners afwezig wa ren. Men heeft zich via een w.c.- raampje toegang tot het huis ver schaft. eens bij. Ik loop je net zolang na tot jeTot ik je heb waar ik je wil hebben „En waar is dat Hij vergiste zich als hij soms verwachtte, dat ze zöu zeggen voor de ambte naar van de burgerlijke stand. Ze zei „Jullie zullen vertrouwd per soneel moeten hebbenJan Boetjes heeft me verteld, dat de coöperatie ook 't materiaal, net ten, touwwerk, teer, olie, benzine en alles wat de vissers nodig heb ben voor gezamenlijkee rekening inkoopt en er moet iemand zijn, die het beheert." Hij meende „Dat is wel een baantje voor Jakob Thomsen als hij uit de ge vangenis komt." „En iemand voor de admini stratie Dat zou jij kunnen doen „Ik kan niet schrijven „Dat kun je wel. Maar het hoeft ook niet eens. Voor het schrijven zelf zijn wel een of twee meisjes te vinden, maar jij houdt het toezicht. Je wordt hoofd van de administratie." „Ik word nietsWeet je wat jij moest doen, Ina Ze wist het wel. Hij had het haar al eens vaker gezegd. „Een aardige jongen opzoeken en trouwen „Zo iets. En een hoop kinderen krijgen, waarover je de baas kunt spelen Hoe maakt Marthe van de meester het (Wordt vervolgd.) >^xsxsxsxëxëxëxëxëxsxëxëx* &xëxë>&x$><$><sxëx~xëxsx~x^ De Wijngaardstraat 5 Nieuwstraat 68 Bierkaaistraat 30

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 9