PROVINCIAAL NIEUWS AANBEVELING MINISTER BEERNINK TEN BE0EVE VAN BLIKSEMACTIE ISRAEL Weekenddiensten Gevonden voorwerpen De broederschap van de bronzen draak Expositie van Russische landbouwtrekkers te Biervliet Terneuzen Yerseke Sas van Gent Zaamslag Axel Biervliet Breskens Hoek Noordsiraatvrienden bereidden de heer en mevr. Koulen een verrassing Schietpartij in Braziliaanse congres INDRUKKEN VAN DE BRADERIE Zaterdag 10 juni 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Geslaagd voor Mulo-examen Te Goes zijn geslaagd voor het mulo-diploma A de dames L. in 't Veld te Terneuzen; P. H. Wisse en J. F. Troch te Sas van Gent; C. v. d. Wage te Hoek en E. Die- leman te Axel. Voor het A-diploma slaagden voorts de heren P. J. Verduin en B. A. de Rooij te Terneuzen. Voor het diploma B is geslaagd mej. M. A. de Regt te Terneuzen. Hedenmorgen Actie voor Israël Vandaag (zaterdagmorgen) wordt in Terneuzen een huis- aan-huis-kollekte gehouden ter wijl in de Noordstraat voor het stadhuis een bus zal worden ge plaatst, waarin ook giften kun nen worden gedeponeerd. Trekking loterij uitgesteld. Wellicht ten overvloede maken wij er onze lezers nog eens op attent dat de trekking van de loterij van het Ned. Roode Kruis afd. Terneuzen niet vandaag zal plaats vinden, maar op woens dagmiddag 14 juni a.s. op de markt. Volgende week de avondvierdaagse Ook dit jaar zal te Terneuzen onder auspiciën van de Neder landse wandelsportbond een avondvierdaagse worden gehou den. Op 13, 14, 15 en 16 juni zullen de wandelaars de uitgezette rou tes lopen. Voor de senioren is dat 3 x 15 en 1 x 20 km, voor de junioren (onder de 14 jaar) 4x10 km. De le en de 4e dag zal de drumband van de Terneuzense harmonie medewerking ver lenen. Er zijn enkele interessante routes uitgezet, die niet allemaal over gebaande wegen zullen gaan. Door het ontbreken van een wandelsportvereniging in Ter neuzen is 't voor de NWB moei lijk in Terneuzen de avondvier daagse te organiseren. Gelukkig kan ook nu weer dit wandeleve nement in Terneuzen plaatsvin den. De organisatoren hopen op veel deelnemers. De start zal elke avond om 18.30 plaatsvinden in het Zuider sportpark bij het paviljoen van het hoofdveld. Voor groepen en deelnemers zijn er de gebruikelijke herinne ringsmedailles. in openbare zitting bijeen voor de behandeling van de volgende agendapunten Voorstel tot het vaststellen van het exploitatieplan „Lovenpol- der" voorstel tot het aankopen van een perceel grond, gelegen in de Lovenpolder ter grootte van 64750 centiaren van de dia conie der Nederlands-hervormde kerk te Terneuzen voorstel tot het verkopen van een perceel grond ter grootte van 13685 cen tiaren aan de stichting Protes tantse Bejaardenzorg in Oost Zeeuws-Vlaanderen te Terneu zen voorstel tot het beschikbaar stellen van een perceel grond aan „De Hoekse Rakkers" voor stel tot nadere vaststelling van de vergoedingen per lokaal en per kleuter over 1964 ten be hoeve van de kleuterscholen voorstel tot het verlenen van medewerking aan het bestuur der neutrale fröbelschool voor de aanschaf van gymnastiekmate- riaal en stoeltjes voorstel tot 't verlenen van een uitkering aan het daarvoor in aanmerking komende personeel in verband met de verlate inwerkingtreding van het verhaalsbesluitvoorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het sportterreinvoorstel tot het nemen van enkele verkeersmaat regelen. Comité „Zeeland presenteert" viert feest De Zeeuwse visserij-manifes tatie „Zeeland presenteert" wel ke ter gelegenheid van de ope ning van het mosselseizoen op 7 juli a.s. te Yerseke zal worden gehouden, zal een voor de pro vincie Zeeland symbolisch karak ter dragen. In het programma is niet al leen plaats ingeruimd voor de schepen behorende tot de vis sersvloten van de diverse Zeeuw se visserijgemeenten, maar ook voor diverse watersport- en ple ziervaartuigen. De machtige Zeeuwse vissers vloot, symbool van een rijk ver leden en heden, doch met een onzekere toekomst voor de boeg, zal op 7 juli zij aan zij gaan met ranke sport- en pleziervaartui gen, een steeds belangrijker ele ment van Zeelands toekomst. Dat heden en toekomst hand in hand kunnen gaan, bewijst de zin voor de realiteit welke ken merkend is voor de Zeeuwen, hetgeen verder blijkt uit het feit, dat aan de in juli 1965 ge reedgekomen vissershaven van Yerseke en aan de gedeeltelijk gereedgekomen jachthaven op deze visserijdag een naam zal worden gegeven. De vlootschouw begint om 14 uur en duurt tot 15.45. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld aan boord vn een der vissers schepen de tocht over de Ooster- schelde mee te maken en te zien hoe tijdens deze tocht de eer ste mosselen worden opgevist. Na de vlootschow vindt de naamgeving aan de vissershaven en de jachthaven plaats. Verschillende muziekkorpsen zullen de gehele dag te horen en te zien zijn. Voorts is er 's morgens eer programma voor de jeugd, ter wijl in de avonduren naast con certen op diverse plaatsen veel soortig amusement zal worden geboden. Ook zaterdag 8 juli zal nog ir het teken der feesten staan. Een duivenwedvlucht, een wieler ronde voor professionals, een waterstertocht voor jachten en een vuurwerk vullen die dag. Bejaarden gaan op reis Donderdag 22 juni a.s. gaan de ouden van dagen van Sas van Gent op reis voor hun jaarlijks terugkerend uitstapje. Er wordt een bezoek gebracht aan Schou- wen-Duiveland en de terugweg zal lopen via Antwerpen. Om alle moeilijkheden in het steeds drukker wordende verkeer te voorkomen zal geen gebruik worden gemaakt van particuliere wagens, maar alle bejaarden zul len in bussen worden geplaatst. Aan de reis zijn voor de deel nemers geen kosten verbonden. Dit is mede te danken aan de gulle gevers van Sas van Gent en de spontane medewerking van de bedrijven. Tienermis Zondag zal voor de zesde ach tereenvolgende maal de jonge ren-misviering in de r.-k. kerk te Sas van Gent plaatsvinden. De muziek wordt weer verzorgd door „The Blue Devils" uit Wachte- beke en organist H. Uytterhoe- ven. Dirigent is G. Pollet en het geheel staat onder leiding van kapelaan Testers. Bezoek zwembad In de afgelopen maand hebben bijna 9.000 mensen het zwembad te Sas van Gent bezocht. De top dag was de zaterdag vóór Pink steren met ruim 1200 bezoekers. Het juiste aantal bezoekers was 8939 en de laagste gemeten tem peratuur 20 graden. Programma waterpolocompetitie Het programma voor de zwem en waterpoloclub de „Bruinvis" ziet er verder als volgt uit: Woensdag 14 juni: Schelde- stroomBruinvis; donderdag 29 juni: LuctorBruinvis; maan- ADVERTENTIE) Vele modellen en kleuren Vanaf 5.95 .VOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA N.V., ÏKERKSTR. 25, AMSTERDAM, TEL. 23 27 27H dag 3 juli: BruinvisGanze; dinsdag 11 juli: SZV—Bruinvis, en maandag 17 juli: Bruinvis Scheldestroom. Reis vrouwenvereniging Donderdag j.l. maakte de her vormde vrouwenvereniging ,Mar- ha" haar jaarlijkse uitstapje. Deze reis ging via Perkpolder ioor Brabant naar Gorkum, waar 'e eerste koffiepauze werd ge- ïouden. Om ongeveer 11 uur werd Loosdrecht bereikt, waar een boottocht over de plassen een aantrekkelijk onderdeel van het programma vormde. In het C.J.V.-buitencentrum „De Ber kenhoeve" te Oud-Loosdrecht werd gegeten en via een rondrit over Hilversum, Hoge en Lage Vuursche kwam het gezelschap aan bij het kasteel „De Haar" te Haarzuilen. Hier volgde een uitgebreide rondleiding. Via Kamerik, Woerden en Rotterdam werd de terugreis ondernomen en om 10 uur arri veerden de dames weer in Zaam slag. Vonnis De Nederlander J. H. Vermeu len is gisteren in Sydney tot 5000 gulden boete veroordeeld wegens onwettige uitvoer van vogels. Vermeulen, die als adres een hotel in Sydney opgaf, zei eigenlijk naar Australië te zijn gekomen om boemerangs te kopen en schilderijen te ver kopen. Afscheid van mej. Joziasse In verband met het door mej. W. E. Joziasse gevraagde eervol ontslag als leidster van het dien stencentrum voor de bejaarden zorg en van de open-bejaarden werk ligt het in de bedoeling op donderdag 15 juni a.s. om 19.30 uur in het dienstencentrum aan de Singelweg officieel af scheid van haar te nemen. Het bestuur van de stichting prot.-chr. bejaardenzorg te Axel nodigt ook alle bejaarden uit bij dit afscheid aanwezig te zijn. Maandag raadsvergadering De gemeenteraad van Biervliet vergadert maandag 12 juni om half acht. De agenda vermeldt o.a. een voorstel tot verkoop van woning wetwoningen; verkoop perceel erfpachtsgrond aan de oudestad vobr 3 per m2; diverse subsi dieaanvragen van het Groene Kruis; zwemclub „De Braak man" en verzoek plaatselijke muziekvereniging; nieuwe vast stelling van uitgifteprijs van bouwgrond in het gemeentelijk bestemmingsplan; verbetering van de straatverlichting te Drie wegen; plaatsen van een licht mast aan de Kruisweg en het aanbrengen van verlichting in het bestemmingsplan ten zuiden van de schoollaan; verbetering weg-wijzering rond de bebouw de kom en het verlenen van machtiging aan B. en W. tot ver koop van de gemeentewoning Gentsestraat 88. Bedankt voor beroep Ds. L. Spaans te Breskens heeft bedankt voor het beroep dat op hem was uitgebracht door de hervormde gemeente te Bent huizen. Ontvangst op gemeentehuis Wegens het behalen van het kampioenschap voor de Al-junio ren en Cl-pupillen van de Bres- kense voetbalvereniging heeft een ontvangst op het gemeente huis plaats gehad. Bij deze ontvangst waren aan wezig burgemeester J. Eekhout en wethouder W. van der Hooft; voorts de commissie van beheer en onderhoud der sportaccommo daties, het bestuur van de v.v. Breskens en de beide elftallen. De gemeenteraad vergadert De gemeenteraad komt op woensdag 14 juni a.s. m 19,30 u. Op het terrein van het con structiebedrijf en landbouw- werktuigenhandel van de firma Pladdet aan de Braakmanlaan te Biervliet loopt tot en met van daag een bijzondere show met Russische landbouwwerktuigen, type Belarus. Het zijn, naar men ons verzekerde, Russische won- dertrekkers, met unieke eigen schappen en voor elk doel te ge bruiken. Zo is de DT 20 volledig te verstellen van landbouwtrek ker tot fruitteelt- en tuinbouw- trekker, waarvan de zitting zo wel vóór als achter het stuur kan Trekkers van Russische makelij, in diverse modellen en prijsklas sen, worden geëxposeerd door Pladdets constructiebedrijf te Biervliet. worden geplaatst. Er Is ook een kleine trekker te zien, die licht en gemakkelijk te bedienen is en die voorzien is van een hydrau- liek, gecombineerd met hydrau lische besturing en onafhanke lijk inschakelbare aftakas. Deze trekker heeft ook een luchtver verser op de uitlaat. Er staan ook twee trekkers met voorwielaandrijving, die ook van een bijzondere constructie zijn. Het oudere type, 60 pk, wel in een nieuw jasje gestoken, is hier ook tentoongesteld. Dit is een goedkope trekker. Alle trekkers kunnen ook met een cabine worden uitgerust met air-conditioning en zonnescherm. Ingewijden zeiden ons dat ze versteld stonden over de produk- tie die momenteel door Rusland op de markt wordt gebracht. Vandaag wordt nog geëxpo seerd van 9 tot 12 en van 14 tot 21 uur. De vrienden van de heer en mevrouw Fr. Koulen, allemaal uit de Noordstraat en omgeving, wilden het tienjarig bestaan van „Porgy and Bess" niet ongemerkt voorbij laten gaan. Een nogal verbaasd echtpaar Koulen zag gisteravond om zeven uur het vreemdste gezel schap in de zaak komen, dat er ooit is geweest en dat wil in dit geval nogal wat zeggen. Een imi tatie-afgezette president met zwart mutsje, een Tiroler en een torero, een al even Spaanse „grande", compleet met man tilla en veel textiel, kleurig en omvangrijk. Het werd allemaal spoedig duidelijk, toen de heer J. Tazelaar, voorzitter van het De heer Tazelaar biedt de heer en mevr. Koulen de geschenken aan. Voor Frank een (auto) radio en voor mevrouw bloemen en een horloge. H.C.T., zijn korte toespraak be gon: „Eerst en vooral, Frank, dit heeft niets met H.C.T. en even min iets met „de Noordstraat en omgeving" te maken. Het is doodgewoon een kleine maar spontane hulde van je Noord straatvrienden. Wij weten alle maal dat je een onmisbare figuur bent geworden, zowel voor de Noordstraat als voor Terneuzen. Jouw zaak is wel echt „een tref punt van de wereld". Je hebt hem in je eigen stijl opgebouwd en moeilijkheden zijn er ook ge weest, dat weten we allemaal. Je vrouw heeft je bij die opbouw geholpen op een manier die jij alleen maar begrijpt. Vanmor gen hebben wij besloten jou en je vrouw een geschenk aan te bieden". De heer Tazelaar overhandig de de heer Koulen een draagbare (auto)radio en aan mevr. Kou len bloemen en een polshorloge. Wie Frank Koulen kent, weet dat hij zeer ad rem is, maar niet op dit ogenblik! Eerst na een paar minuten kon hij alleen maar zeggen: „Kom, laten we wat drin ken".... In het Braziliaanse congres heeft donderdag een afgevaar digde van de „Braziliaanse de mocratische beweging", een op positiepartij, een partijgenoot, Estacio Souto Maior, ernstig ge wond door tijdens een menings verschil over het voorzitterschap van een commissie voor het toe risme een revolver op hem leeg te schieten. De dader, Nelson Carneiro, wist te ontkomen. BRITS-SPAANS OVERLEG OPGESCHORT Het Spaans-Britse overleg over het vraagstuk-Gibraltar is donderdagavond op een dood punt gekomen. De besprekingen over het Spaanse verbod om in het luchtruim nabij het vliegveld van Gibraltar te komen zijn op geschort. Engeland zal de kwes tie voorleggen aan de internatio nale organisatie voor de burger luchtvaart in Montreal. Mocht dit niets opleveren, dan zal Enge land zich wenden tot het inter nationale gerechtshof in Den Haag of tot een hof van arbi trage, zo deelde een Britse woordvoerder mee. „Veel drukker dan vorig jaar", was bet commentaar van de enthousiaste H.C.T.-voorzitter, de heer J. Tazelaar. „Ik heb er maar één woord voor, aldus de heer W. Bliek, „fantastisch" en de heer De Mul uit de Vloos- wijkstraat dacht er niet anders over. De voorzitter van de „Noord straat en omgeving", de heer Verlinde: „Iedere deelnemer heeft zich erg ingespannen; de reacties van de bezoekers (hun aantal is volgens mij veel groter dan vorig jaar en wat hebben wij tot nu toe een fantastisch weer), zijn onverdeeld gunstig. De heer Boerbooms (Kersstraat) „Alle verwachtingen verre over troffen. Middenstanders uit an-, dere plaatsen komen inlichtin gen vragen om ideeën voor hun acties op te doen. Vertegenwoor digers uit „Holland" kijken hun ogen uit." Ieder die de laatste dagen in de „Noordstraat en omgeving" is geweest, zal het enthousiasme van de deelnemers kunnen be grijpen. Terwijl wij dit zitten te schrij ven, klinken de vrolijke tonen van de boerenkapel „Eigen Kweek". Er is overal muziek en amusement voor jong en oud en al ligt de kunstmarkt een beetje achteraf, er zijn nog heel wat mensen die de weg er heen weten te vinden en met belang- De minister van binnenlandse zaken, mr. H. K. J. Beernink, heeft de landelijke inzameling voor Israël, die maandag a.s. zal worden gehouden, warm aanbe volen. In een verklaring, die vrijdag werd uitgegeven, zegt de minis ter: „De geldinzamelaktie, die maandagavond 12 juni in vrij wel alle Nederlandse ge meenten wordt gehouden, heeft mijn volle sympathie. Van harte hoop ik, dat het ge hele Nederlandse volk bereid is met gulle hand te geven". 28. Uit alle macht zet Aram zich schrap tegen de keien, waarmee het rotspad bezaaid is. Het angst zweet parelt op zijn voorhoofd, hij wil schreeuwen, maar zijn keel is als dichtgesnoerd en er komt geen geluid over zijn lippen. Genadeloos duwen Aiglons knechten hem steeds dichter naar de rand van padhij hoort de hijgende ademhaling der schurkenhij hoort, hoe achter hen Broek, zijn trouwe wapensmid losbarst in een stortvloed van verwensingen. Onder hen gaapt de peilloze diep te, van het ravijn, een donkere kloof, bodemloos in het nachtelijke duister Dan springt er opeens luid schreeuwend een jongen tevoor schijn vanachter enigg struiken. In wilde ren stuift de knaap op de mannen bij de afgrond toe en als een roofdier stort hij zich op een der knechten van Aiglon Terwijl de man Presto ruw van zich afschudt, klinkt plotseling de bevelende stem van Aiglon: „Stop, laat Aram en die knaap met rust. Er dreigt onraad En gespannen tuurt de roofridder het rotspad af, waar in de verte het gedempte geluid van hoefge trappel tot hen doordringt Wijzende op de mogelijkheid, dat men behalve in de kerken ook in de stemlokalen zijn gel den kan deponeren, schetste de minister zijn hoopvolle verwach ting met de opmerking, dat „het Nederlandse volg nog nimmer zo eendrachtig ter stembus is ge trokken als maandag hopelijk het geval zal zijn". TERNEUZEN: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter R. J. P. Bauwens, Jac. van Lennepstraat 87, tel. 3768. Apotheek geopend: M. B. M. Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. A. C. Leenhouts, v. Steenbergenlaan 68, tel. 3360 (b.g.g. 008). SLUISKIL, HOEK EN SLUISKIL: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr Bouwens te Hoek. tel. 01154—274 (b.g.g. 008) AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter C. A. Schiltman, Nieuwstraat 36, tel. 777. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel Sas van Gent en Zaamslag, waar genomen door dierenarts J. Jans sen, Stationsstraat 10, te Axel, tel. 01155—488, stelling kijken wat de heden daagse kunst te bieden heeft. Vandaag is het de laatste dag. Dan zijn er nog heel wat attrac ties, (vooral in de namiddag). Wie het een beetje rustiger wil doen (maar wij vrezen dat het niet zó rustig zal zijn), doet er goed aan eens in „Belle Vue" een kijkje te.nemen om zich bij „Oud Terneuzen" even te ver diepen in een verleden dat nooit heeft kunnen dromen dat Ter neuzen dit zou kunnen preste ren. De aandachtige bezoeker zal in hetgeen hij daar vindt wel licht een echo horen van een tijdperk dat onherroepelijk voor bij is. TERNEUZEN De inspecteur-korpschef van de gemeentepolitie Terneuzen maakt bekend, dat de volgende gevonden voorwerpen bij de daarachter staande adressen zijn te bekomen. Bruin leren portemonnee met in houd, De Rooi}, Lindenlaan 18; bruine portemonnee met inh., oud rijbewijs, A. Durinck, Jul. van Stolbergstr. 33; speelgoedbeertje, Dekker, Rozenstraat 17; knippor- temonnee met inh., Dodeweerd, Iepenlaan 48; herenportemonnee m. inm., R. de Jong, Jul. van Stolberg straat 30; rode damesportemonnee met inh., P. J. Hamelink, G. Gezel- lestraat 58; kassleutel, Concertge bouw, Arsenaalstraat; regenman tel, Dieleman, Esdoornlaan 3; kruisje aan kettinkje, Meulemees- ter, Bouwkeet Rosegracht; 20 vaar tenboekje P. S. D., van Duiven- bode, Narcisstraat 8; bromfietstas, H. Meijer, Rembrandtlaan 3; blau we boodschappentas, Verlinde, Axelsestraat 18; huissleutel, A. Ha melink, N. J. Hartestraat 4; kinder portemonnee met inh., B. Gouds waard, Oleanderstraat 34; dames horloge, Leemans, Erasmusstraaf 71; kinderarmbandje, G. Dekker, Julianastraat 37; schakelarmband, A. Jansen, Axelsestraat 67: ge streepte paraplu, Van der Sloot, Noordstraat 26; windjack, Prov. Boot, Scheldekade; blauwe basket balschoen, Tollenaar, Knol C 68, Hoek; rode kinderoortemonnee met snaarzegels, N. Bijl, Tholensstraat 16. Aan het bureau van politie, Schoolplein 2, bevinden zich de vol gende gevonden voorwerpen: Sleutel, plastic hoes, zonnebril in groen etui, blouse, zwarte regen broek, zwarte herenhandschoen, 4 sleutels, 2-delige werphengel, huis sleutel. verzekeringsplaatje DNV 186, blauwe balpen, portefeuille met verzekeringsoaoieren t.n.v. Th. Dobbelaar, Zaamslag, zeemleren dameshandschoenen, kentekenplaa1 FM 51—17. AXEL Van 15 april tot en met 31 mei 1967 zijn hij de rijkspolitie te Axel als gevonden opgegeven: Beige kinderportemonnee, Ruij- tenburg, Magrette 52; zilveren oor bel, Jolanda Schipper, Margriet- straat 43: huissleutel, riikspolitie t« Axel; ziiden damessjaal, Jansen v. Roosendaal, Beethovenstraat 4; armbandje met plaatie waarop ge graveerd Ina, S. v. Seulekom, Te- waterstraat 3; meisjesmantel, rijks politie te Axel; geruit handtasje, riiksoolitie te Axel; autosleutel, J. de Kraker, Oranjestraat 16; bril, Herrebout, Bylocquestraat 69b; armbandje met plaatje waarop ge graveerd Marion, rijkspolitie te Axel; snoer rode kralen met goud kleurig slot rijkspolitie te Axel.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3