Nederland in hel jaar 2000 I PLAATS OUDER DE ZON Voor 20 miljoen inwoners „minder recreatie en meer creatie" MINISTER LUNS VINDT INVOERING VAN EEN „EUROPAS" GEEN SLECHT IDEE MEER VERANTWOORDELIJKHEID VOOR GEMEENTEBESTUREN BIJ BESTRIJDING LUCHTVERONTREINIGING ONDERZOEK NAAR GEVAL VAN VERGIFTIGING BIJ PHILIPS H. J. de Koster ragina 5 Explosie van ideeën Toekomst ligt niet vast TWEEDE KAMER Hoge levens standaard Levens- 1 voorwaarden Sociale harmonisatie in de E.E.G. Ruimere bevoegdheden Speelbal Bedreiging? staatssec reta r i s buitenlandse zaken Vrijdag 9 juni 1967 DE VRIJE ZEEUW Op de 184e jaarvergadering van de maatschappij van nijver heid gaven de vier preadviseurs een toelichting op hun rappor ten. Prof. C. A. van den Beid merkte o.a. het volgende op De bevolkingsprojecties voor 2000 lopen sterk uiteen. De be gin 1965 gepubliceerde prognose kwam op een aantal van 21 mil joen in 2000. Dit cijfer is ook het uitgangspunt in het pre-ad- vies. Een week geleden echter publiceerde het C.B.S. een raming, die uitkomt op een kleine 18 min in 2000. Enkele gevolgen van een min- .der sterke bevolkingsgroei zijn 'sterkere vergrijzing van de be volking; het aantal personen boven de 65 jaar bedraagt in 2000 dan 12 pet. van de totale bevolking (i.p.v. 10 pet.); min der discrepantie tussen stijging van overheidsuitgaven en belas tingdruk; geringere woningbe hoefte; vermoedelijk eenzelfde reëel loon van 22.000 in 2000. De arbeidsduur zou komen op 38 uur per week in 2000. De ver korting van de arbeidsduur komt lager uit dan veelal wordt ge dacht. Aan een gelijkblijvend peil van de investeringen ligt de veron derstelling ten grondslag, dat langdurige diepe depressies kun nen worden vermeden, dan wel achterwege blijven. De industriële ontwikkeling stelt hoge eisen aan het onder wijs. Anderzijds is er een ver groting van de belangstelling voor onderwijs. Naar verhouding zullen steeds minder werk krachten beschikbaar zijn voor eenvoudige arbeid. De particuliere consumptie komt op het huidige peil van de 'Ver. Staten. Veel nadruk valt op duurzame goederen en recreatie. De technische ontwikkeling roept een aantal pathogene fac toren in het leven, zoals water en luchtverontreiniging, lawaai, misbruik van geneesmiddelen, radio-actieve straling e.d. Het is zinloos wanneer men zich gewel dige moeten en kosten getroost terwille van de gezondheid en deze massaal werkende factoren op hun beloop laat. Dr. C. de Galan lichtte zijn pre-advies aldus toe Het nuchtere „wetenschappe lijke" denken over de toekomst breidt zich voortdurend uit. Het is voor beleidsbeslissingen onmis baar. Die beslissingen beïnvloe den op hun beurt de ontwikke ling. De toekomst ligt niet vast, hij wordt gemaakt. Het gaat dus niet alleen om feitelijke, maar ook om wense lijke ontwikkelingen. Juist ten aanzien van overheid en z.g. col lectieve voorzieningen is dat zo. Hoe willen we het land (de ge meente enz.) besturen, welke omvang geven we de overheids uitgaven en hoe financieren we ze? Vooruitzien op deze terreinen berust dan ook maar ten dele op extrapolaties (b.v. verkeer). Al lerlei kwalitatieve elementen spelen mee een rol (onderwijs, woningbouw), evenals andere politieke overwegingen (defen sie, ontwikkelingshulp). De overheid vormt bovendien geen afgescheiden eenheid. Zij staat in complexe relatie tot de particuliere sector. De wederzijd se verbondenheid wordt steeds groter (arbeidsmarkt, cultuur, wetenschappelijk onderzoek, re gionale ontwikkeling, inkomens overdrachten). Overheidsuitga ven en z.g. collectieve voorzie ningen zijn deels consumptief, deels produktief, dikwijls van gemengd karakter. Aangezien het overheidsbeleid ingrijpender wordt en de om vang van de overheidsuitgaven relatief zal (moeten) toenemen, worden het karakter en de in houd van het beleid en de wijze van besluitvorming steeds es sentiëler. Deze kwalitatieve pro blemen zijn groter dan de kwan titatieve. Prof. ir. J. J. Broeze lichtte zijn pre-advies aldus toe: De rest van deze eeuw zal be vestigen waarom de 20e eeuw die van de techniek heet en in nog groter mate dan tot dusver zijn stempel op onze omgeving en ons leven drukken. De kettingreactie der mense lijke ideeën en uitvindingen is in deze eeuw in een explosie uitgebarsten en hoewel wij niet weten, wat de naaste toekomst ons zal brengen, is het zeker dat ze ons met vele nieuwe dingen 'zal verrassen. De nieuwe kernenergie brengt op zichzelf geen soelaas, zolang de technologie niet heeft voor zien in splijtstof-genererende reactoren. Men verwacht dit om streeks 1980 en daarom zou in een redelijke prognose voor 2000 kunnen worden gesteld, dat het .energieprobleem dan zal zijn op- gelost. Tot 2000 toe zal de energiebe hoefte in ons land tot het acht voudige kunnen aangroeien. Het is in ieder geval allerbelang rijkst dat van de enorme inves teringen die hiervoor nodig zijn, veel door de Nederlandse indus trie in materie zal kunnen wor den omgezet, omdat Nederland zich het niet zal kunnen ver oorloven dit alles aan buiten landers over te laten. Nederland zal een actieve in- dustiepolitiek moeten voeren, leidende tot produkt.en van ge avanceerde conceptie, geache veerde uitvoering en tegen ac ceptabele prijzen. Voor ons land is de volauto matische massa-industrie geens zins een panacee. Om onze snel groeiende bevol king aan een hoge levensstan daard te helpen, is meer begrip voor het probleem nodig, hoe de industrie tegelijk welvaart- scheppend en in hoge mate werk verschaffend te maken. Dat pro bleem is nog niet opgelost. Samenvattend zei prof. Broeze: „minder recreatie, meer creatie." Prof. dr. A. de Froe betoogde o.a. Wij beseffen dat wij ons niet langer kunnen bepalen bij het ingrijpen in de gebeurtenis sen, maar dat wij op het gebeu ren moeten vooruitgrijpen, wil len wij onze vrijheid behouden. Wij groeien naar levensvoor waarden toe die niet verenig baar zijn met de levensvoorwaar den die wij overwonnen hebben. Van nature wordt de weerstand tegen besmettelijke ziekten in een bevolking op peil gehouden door het doormaken van deze ziekten ten koste van een hoge kindersterfte. Wanneer men door hygiënische maatregelen deze ziekten voorkomt, daalt de weer stand tegen deze ziekten. Het is bijzonder jammer dat de bestrijding van besmettelijke ziekten niet op mundiale schaal mogelijk is, zodat haarden blij ven bestaan van waaruit de ziektekiem opnieuw tot de aan val kan overgaan. Het reguleren vah de voort planting is een sociale maat regel die diep ingrijpt in het leve» v«n de enkeling. Minister Luns heeft donder dag in de Tweede Kamer ver klaard het idee van een „Euro pasje" dat voldoende zou zijn om de vijf overige landen van de Europese gemeenschap te bezoe ken, „geen slechte gedachte te vinden". De minister, die sprak tijdens de behandeling van het vrije ver keer van personen in de E.E.G. door de vaste commissie voor buitenlandse zaken, meende ech ter dat men met een dergelijk pasje niet ver komt. Het idee van een „Europasje" of een „Europees identiteitsbe wijs" was gelanceerd door de af gevaardigden Berkhouwer en Westerterp. De heer Westerterp herinnerde eraan dat de raad van Europa reeds in 1962 heeft voor gesteld een Europees paspoort in te voeren, een voorstel dat hij op nieuw in de aandacht van de mi nister aanbeval. Beide Kamerleden wezen op de recente verhoging van pas poortleges en vroegen zich af, of deze verhoging niet strijdig was met de richtlijn dat paspoorten, verblijfsvergunningen etc. tegen administratiekosten moeten wor den verstrekt. Minister Luns antwoordde dat er geen teruggang in het aantal paspoortaanvragen was geweest en dat het merendeel der pas poorten werd aangevraagd voor toeristische doeleinden, terwijl de richtlijn omtrent de kosten van paspoorten etc. betrekking heeft op het vrije verkeer van werknemers. De minister van sociale zaken en volksgezondheid, de heer Roolvink, heeft in de Tweede Kamer verklaard dat de sociale vooruitgang in de E.E.G. achter blijft bij vooruitgang op andere terreinen. Frankrijk wil de bevoegdheden van de commissie zoveel moge lijk beperken en wenst dat de commissie slechts overleg pleegt met de regeringen. Overigens was het niet zo, dat alleen Frankrijk de zaak tegen houdt. De standpunten der overi ge landen liggen tussen dat van Frankrijk en Nederland, terwijl deze landen soms in feite Frank rijk steunen. Nederland wenst een versoe peling van de nogal stringente bepalingen. Half september zal een nieuwe raadszitting worden gehouden. Men is overeengeko men dat de raad tenminste één maal per jaar de werkgelegen heidssituatie zal bespreken. Het christelijk-historische lid dr. Bos had gewezen op de toe nemende ontevredenheid van de vakbeweging over de sociale harmonisatie en op het feit dat de sociale vooruitgang in Europa achterblijft. De heren Van der Ploeg, Laan, Imkamp en Oele hadden soortgelijke kritiek geuit en geïnformeerd naar de be voegdheden van het'sociaal fonds en van de Europese commissie om sociale partners te consul teren. BLOED VOOR ISRAEL Amsterdam: Een groot aantal donors was woensdagavond aan wezig op het centraal laborato rium van de bloedtransfusie dienst van het Nederlandse Rode Kruis, om bloed af te staan voor gewonden in de strijd in het mid den-oosten. (ADVERTENTIE) ^BESCHERMT BRUINT tfS SNÉL Achttien-jarig meisje en Italiaan verdacht van moord op baby De politie te Enschede heeft een 18-jarig meisje, E. H, en de 25-jarige Italiaan V. L. aange houden. Zij worden ervan ver dacht hun pasgeboren zoontje om het leven te hebben gebracht. Het lijkje werd zondagavond ge vonden onder een hoop puin in de nabijheid van de ouderlijke woning van het meisje, waar haar Italiaanse vriend V. L. in de kost is. Acht maanden voor frauderende belastingambtenaar De rechtbank in Haarlem heeft de 45-jarige kommies le klasse bij de rijksbelastingen in Bever wijk G. G. T. wegens verduiste ring van 15.000 aan belasting gelden en valsheid in geschrifte veroordeeld tot een gevangenis straf van acht maanden, waarvan drie voorwaardelijk. De eis luid de twaalf aanden gevangenis straf, waarvan drie voorwaar delijk. In de periode 19631966 had verdachte ontvangen belasting gelden slechts gedeeltelijk afge dragen. Hij scheurde bladen uit het kohierboek en gebruikte val se kwitanties. Uit het onderzoek is gebleken, dat de kommies vroegere schulden met het ver duisterde geld heeft aangezui verd. Achttien maanden voor roofoverval De 25-jarige voeger W. A. P. en de 27-jarige metaalbewerker J. R. K., beiden uit Haarlem, zijn door de rechtbank in Haarlem wegens beroving met geweld pleging veroordeeld tot een ge vangenisstraf van één jaar en zes maanden. De eis tegen hen luid- de twee jaar. Op de avond van 4 februari had het tweetal in een café ge zien, dat een bezoeker bij het betalen van zijn consumptie een briefje van 1000,bezat. Toen de man het café verliet, volg den de verdachten hem. In een stille straat sloegen ze hem neer. Het slachtoffer bleef bewuste loos liggen en moest later in een ziekenhuis worden opgenomen. De verdachten zochten tever geefs het geld van het slacht offer. (ADVERTENTIE) Naar het oordeel van mr. L. G. van Reijen, directeur van de ver eniging van Nederlandse ge meenten (V.N.G.). dienen de ge meentebesturen binnen de gren zen van hun vermogen de ver antwoordelijkheid te dragen om de luchtverontreiniging tegen te gaan. Mr. Van Reijen zegt dit in zijn pre-advies over de bestuurlijke aspecten van de luchtverontrei niging, welk advies vandaag en zaterdag in bespreking komt op de in het Belgische Namen te houden administratieve dagen. Mr. Van Reijen stelt de vraag, of de gemeentelijke indeling nog wel beantwoordt aan de behoef ten van deze tijd. „Dienen zij niet op enigerlei wijze te wor den betrokken in het nroces van schaalvergroting, dat onze heden daagse samenleving te zien geeft", zo vraagt hij zich in het pre-advies af. Daarin wijst hij er op, dat de hoofdinspectie van de volksge zondheid, belast met het toezicht op de hygiëne van het milieu, zich de zorg voor de luchtver ontreinigingszaken in belangrijke mate aantrekt. Toch is het de vraag, aldus mr. Van Reijen, of het verstandig zou zijn op dit terrein alleen voor deze inspectie een taak te zien. Aan andere overheidsorga nen, die reeds toezicht uitoefe nen op de hoedanigheid van ge bouwen, van industriële uitrus tingen en werkwijzen, van waren en voertuigen, kan z.i. evenzeer de mogelijkheid worden gebo den en de verplichting worden opgelegd bij hun beslissingen het aspect van mogelijke lucht verontreiniging in hun overwe gingen te betrekken. Voor zoveel nodig dient daartoe aan die or ganen en diensten door verrui ming van hun bevoegdheden de nodige armslag te worden gebo den. Deze wijze van aanpakken heeft zekere voordelen. In de eerste plaats zal de burger niet met nog eens een instantie te maken krijgen, voor hij bepaal de handelingen kan verrichten of zaken in brengen. het verkeer kan Een dergelijke organisatie zal ook voorkomen, dat de burger in nog sterkere mate dan nu vaak het geval is, het gevoel krijgt de speelbal te worden tus sen verschillende instanties. Ook uit een oogpunt van ef ficiency lijkt het mr. Van Reijen geboden dat, wanneer een over heidsorgaan zich met bepaalde technische aspecten van een zaak bezighoudt om gevaar, schade of hinder te voorkomen, dat orgaan dan zoveel mogelijk alle in aanmerking komende aspecten in beschouwing neemt. „Het doet het overheidsgezag in het algemeen geen goed, wan neer een controlerende ambte naar langs bepaalde aspecten van een aan zijn toezicht onder worpen zaak heen ziet, omdat die aspecten hem niet aangaan", aldus mr. Van Reijen. CONSTANTE KWALITEIT -25 STUKS f 1.59 De Eindhovense politie stelt in samenwerking met de Phi- lipsbewakingsdienst in een der Philipsfabrieken een onderzoek in naar vergiftigingsverschijnse len bij de 45-jarige afdelingsbaas A. Sander. Het onderzoek heeft nog geen enkel resultaat opge leverd. In totaal worden onge veer 30 personen gehoord. Hier toe behoren allereerst de negen tien directe ondergeschikten van S. De overigen zijn personeels leden, die met het geval iets te maken zouden kunnen hebben. De politie is van mening, zo werd donderdag op een persconferen tie op het hoofdbureau van poli tie meegedeeld, dat op een of andere manier aan S. thallium moet zijn toegediend. Dinsdag is de politie met het onderzoek be gonnen, nadat zij van de zijde van de fabrieksdirectie was ge waarschuwd. Een bedrijfsarts had bij S., die reeds een week AMERIKAAN WEGENS SPIONAGE VEROORDEELD Herbert Broeckenhaupt, een sergeant bij de Amerikaanse luchtmachtstaf, is woensdag te Alexandria, in de staat Virginia, tot 30 jaar gevangenisstraf ver oordeeld op beschuldiging van samenzwering om militaire ge heimen uit te leveren aan de Sowjet-Unie. De 24-jarige, uit Duitsland afkomstige verdachte kreeg tien jaar voor het pogen om op onwettige wijze gegevens betreffende de nationale ver dediging in handen te krijgen en nog eens 20 jaar voor pogingen om deze gegevens uit te leveren. Hij moet deze straffen achter elkaar uitzitten. Zijn verdediger zal beroep aantekenen. 48) En toen ze koffie gedronken hadden en een stuk koek hadden gegeten, leek het allemaal niet meer zo moeilijk. Ina had er in elk geval geen moeite mee Mar- the van de meester ervan te overtuigen, dat ze het geld, dat Tjeerd haar elke week bracht, moest aannemen. „Jij mag je geen zorgen ma ken. je moet het zo goed mo gelijk hebben. Is het niet alleen voor jou, danEn ze glim lachte tegen de bleke, bekom merde jonge vrouw. Zoals vrou wen die een zoet geheim hebben. Bovendien, zei ze, kon ze Tjeerd het geld teruggeven, zodra Jakob weer thuis was. „En dat zal nu zo lang niet meer duren". Ze moest het beschouwen als geleend geld. En denken, dat ze niet de enige was die geld leende. Jan Boetjes, de reder deed het ook. En het waren geen kleine bedragen die hij leende. Het liep in de duizenden, misschien tien duizenden. Hij wist het zelf niet precies en durfde er nauwelijks aan denken ook. Maar hij, of de Rederij Noordzee dan, waarvan hij de directeur was, kocht grote percejeji grond, nieuws machines voor de garnalendrogerij, liet huizen en loodsen bouwen, liet een weg aanleggen van de bin nenhaven, dwars door de wei landen, naar het station, waar de vis overgeladen werd in spoor wagons, hoewel het'de bedoeling was ze in de toekomst met vracht auto's te laten vervoeren. „En dan kunnen de Neder landse Spoorwegen hun zaak hier wel opdoeken", beweerde dikke Jan. Misschien had hij wel ge lijk. Het reizigersvervoer had weinig te betekenen; alleen een paar vrouwen, die van tijd tot tijd eens naar de stad wilden, gingen met de trein; wie er verder kwa men, en dat waren vrijwel alleen maar mensen die op het kantoor of de terreinen van de Rederij Noordzee moesten zijn, architec ten, ingenieurs of grote vishan delaren, kwamen wel met hun eigen auto. De spoorwegen moes ten het hoofdzakelijk hebben van het vervoer van goederen, van vis. Een kapitaal betaalde de Re- derjj Noordzee elke maand, zei Jan Boetjes. „En dat kan ik zelf verdienen als ik een paar grote vrachtauto's aanschaf". Rooie Tjeerd, die Marthe van de meester elke week haar vijf tien of twintig gulden gaf, bere kende daarvoor geen rente. Het kwam niet in hem op. Maar de oank, waar Jan zijn geld leende, .eed dat wél. Het was geen hoge ente. Drie en een halve cent van uke gulden. Het leek zo goed als nets. Pas tegen het eind van het aar, toen de boekhouding moest -vorden afgesloten, bleek dat het .och nog een behoorlijk bedrag ■verd als de lening niet in de gul- iens maar in de tienduizenden iep. De boekhouder, die procura- .iehouder was geworden hoewel dikke Jan zelf nauwelijks wist wat een procuratiehouder was, scheen er heel licht over te den ken. Maar Jan Boetjes kreeg het er een beetje benauwd van. Dat kon hij tegenover de procuratie houder natuurlijk niet laten mer ken. Ook niet tegenover de vis sers die bij hem kwamen om af te rekenen. Alleen als iemand eens, wanneer het zo in een ge sprek te pas kwam, opmerkte, dat hij een hoop geld moest ver dienen, zei hij; „Ja, maar het brengt een hoop zorgen mee ook.al die ver antwoordingEn dan de verantwoording voor dingen waar hij eigenlijk geen verstand van had. Ook als zijn vrouw er eens, heel bedeesd, over begon, zei hij dat. Hij had een goede vrouw, Jan Boetjes. Een eenvoudig mens. Haar vader was een klein vissers mannetje geweest, die niet eens een eigen botter had bezeten. Ze was God en het leven niet on dankbaar voor wat haar gegeven werd, toen ze trouwde met Jan, die eigenaar was van vier mooie loggers, zeilloggers waren dat toen nog. En hij was een goede man voor haar geweest ook. Een man die niet meer van haar vroeg dan ze hem kon geven en van wie zij ook het onmogelijke niet ver langde. Ze hadden twee kinderen gehad, een jongen en een meisje. De jongen was gestorven, toen hij nog klein was in de mist op het wad verdwaald en omgeko men. Het meisje was verpleeg ster geworden, het moet de be doeling zijn geweest haar eerst naar een hogere burgerschool en dan naar de universiteit te stu ren Jan z'n bedoeling tenmin ste! maar daarvoor had ze de gaven niet en daarom werd ze verpleegster. Erg flink was ze niet, maar wel lief, goedig. Ze had de aard van haar moeder. En toen ze als verpleegster verloofd raakte met een jongen die voor arts studeerde, vond Jan Boet jes het ook best. Ze is met die jongen getrouwd zodra hij afge studeerd was en het werd een goed huwelijk. Heel goed. Jam mer alleen, dat ze zo ver weg woonde, helemaal in het zuiden van Brabant, zodat ze haar moe der maar zelden kon opzoeken. „Maar een mens kan niet alles vergenwe mogen al blij zijn, dat we het zo goed hebben", meende Jan Boetjes' vrouw. Wat ze dan ook was. Ze had veel voor anderen over. Ze gaf graag en uit de volheid van haar goede hart. Aan Ina, die ze in huis genomen had omdat Jan nogal veel uit moest en ze niet graag alleen bleef en ook omdat het meisje haar, alleen al door haar uniform, aan haar dochter deed denken. „Die met een dokter getrouwd is", zoals dikke Jan er altijd bij zei, wanneer het ter sprake kwam of hij kans zag het ter sprake te brengen. (Wordt vervolgd.) wegens ziekte niet op het werk was verschenen, vergiftigings verschijnselen waargenomen en bij onderzoek thallium in bloed en urine van de man aangetrof fen. x Woensdagmiddag ging de po litie ertoe over de directe on dergeschikten van S. te verho ren. S. was bij hen niet bepaald gezien. Hij was kort geleden op de afdeling geplaatst om „orde op zaken" te scheppen. „Je moet oppassen, we krijgen je wel klein", was hem als een verkap te bedreiging voor de voeten ge gooid. Op deze afdeling wordt thallium gebruikt bij de ver vaardiging van lampen. De stof wordt door het laboratorium in de vorm van korreltjes uitgege ven. Per lamp is tien milligram nodig. Thallium, dat een zwaar ver gif wordt genoemd, is smaak- en reukloos. De politie vermoedt dat S. de stof meermalen in klei ne hoeveelheden is toegediend. De toestand van S. is goed. Van levensgevaar is geen sprake. Men acht het uitgesloten dat het bij ongeluk of vergissing ge beurd zou zijn, maar ook acht men het uitgesloten, dat het ver gif in de koffie van S. zou zijn gedaan, daar de man, naar hij heeft verklaard, steeds zelf zijn koffie uit de automaat haalde. Bij koninklijk besluit van 5 juni 1967 is benoemd tot staats secretaris van buitenlandse zaken de heer H. J. de Koster, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Zijn benoeming gaat in met ingang van de datum van zijn beëdiging. Henri J. de Koster werd 5 no vember 1914 in Leiden geboren. Hij studeerde economie aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam. Na verdere studie in Engeland en de V. S. begonnen zijn werkzaamheden bij de meel fabriek „De Sleutels". Sinds 1939 werd hij direkteur van deze ven nootschap. In 1945 trad de heer De Kos ter op verzoek van de regering op als adviseur van de regerings commissaris, hoofd van het „Netherlands Government Food Purchasing Bureau" in New York. De Nederlandse vereniging van meelfabrikanten koos hem in 1950 tot voorzitter, een funktie die ook zijn vader jarenlang heeft bekleed. In 1951 werd hij vice- voorzitter en in 1954 voorzitter van de internationale vereniging van meelfabrikanten, waarbij thans 15 landen zijn aangesloten. In 1961 werd de heer De Kos ter gekozen tot voorzitter van het verbond van Nederlandse werkgevers, in welke funktie hij dr. ir. F. Q. den Hollander op volgde. Sjnds 1959 maakte hij toen deel uit van het presidium van dit verbond, speciaal belast met de behandeling van buiten landse aangelegenheden. De nieuwe staatssecretaris is officier in de orde van Oranje- Nassau. Op grond van zijn ille gale werk tijdens de bezetting werd hij onderscheiden met de bronzen leeuw. Hij is voorts com mandeur in de kroonorde van België op grond van zijn bijdrage aan de toenadering tussen Neder land en België. De heer De Koster heeft zitting in de Tweede Kamer voor de volkspartij voor vrijheid en democratie.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 5