C.D.U. blij met kleine winst in Neder-Saksen KIEZERSCORPS BLIJFT ONDOORGRONDELIJK NEDERLANDSE SCHEEPVAART ZWAAR GEDUPEERD DOOR SLUITING VAN HET SUEZ-KANAAL Marktberichten SPREIDING BEDRIJFSVAKANTIES IN 1968 RADIO EN TELEVISIE BEURSOVERZICHT Woensdag 7 Juni 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Dank van de kiezers. Wa ter pol o Duivensport Boksen Puzzel In de gevarenzone Shelltankers Gemeente Terneuzen De neo-nazistische N.P.D. be haalde slechts zeven procent van de stemmen bij de landdagverkie zingen in Neder-Saksen. Dat is on geveer de helft van wat de partij zelf en vele waarnemers verwacht ten nadat deze groep In andere streken van Duitsland tamelijk grote successen had behaald. Succes baart doorgaans succes, in de politiek tenminste en dat kon men zeker verwachten in een deel staat als Neder-Saksen, die niet be paald ie bloeiendste is. Voor men echter de tegenslag van de natio- naal-democraten al te zeer be schouwt als een compliment aan het onderscheidingsvermogen van de kiezers, moet men in het oog houden dat de N.P.D. ook net aller lei paleisrevoluties aan de top (Thadden, Thielen) achter de rug heeft. Zo'n verscheurdheid doet een partij geen goed. Opvallend was het socialistische verlies, dat weliswaar niet zo schokkend was, maar dat bij de S.P.D. ais het zoveelste na de in voering van de grote coalitie toch wel pijnlijk is. De socialisten gingen in Bonn de grote coalitie aan met de chris- Bruinvis I—SZV I 4—2 De maandagavond gehouden waterpolowedstrijd tussen Bruinvis I en SZV I in het Sasse zwembad werd met 42 gewon nen door de gastheren. In de eerste speelhelft scoorde Bruin vis eenmaal evenals in de 2e speelhelft, zodat halverwege de wedstrijd de stand 20 was. In de derde speeltijd scoorde SZV uit Souburg uit een strafworp en even later werd door een goed gemikte worp van SZV de gelijk maker gescoord. In de vierde en laatste speeltijd kwam Bruinvis nog even opzetten en hoewel fele schoten zonder resultaat leven, wisten de Sassenaars nog 2 maal te scoren en brachten de stand op 42. VLUCHT UIT ANGERVILLE „Nog Sneller" - Breskens Deelname: 78 oude duiven. Snelheid eerste duif 1237 m; Ibatst prijswinnende duif 1160 m. 1 en 9. A. Vermeulen; 2 en 6. I. Riteco en Zn.: 3. J. v. d. Broec- ke; 4. W. Fejrijn; 5 en 8. L. de Meester; 7: J.ïpijcke; 10. A. Bon- dewel. PRIJSVLUCHT UIT MOESKROEN „Nog Sneller" - Breskens Oude duiven Deelname: 73 duiven. Snelheid eerste duif 1477 m; laatst prijswinnende duif 1347 m. 1. J. Zeegers; 2 en 4. W. Bruijn- ooge; 3 en 10. J. Faas; 5, 6 en 9. -H. Schelstraete; 7. I. de Jonge; 8. Voorde/Walle. Jonge duiven Deelname: 340 duiven. Snelheid eerste duif 1418 m; laatst prijswinnende duif 1272 m. 1. J. Oosterling; 2. A. Vermeu len; 3. J. Wisse; 4. J. Faas; 5. A. Verstraaten; 6. J. Faasde R.; 7. J. van Gijs; 8. H. Schelstraete; 9. Cornelis/Quaars; 10. T. Smalle- gange. „The Ring" blijft Cassius Clay erkennen Het toonaangevende Ameri kaanse boksblad „The Ring Ma gazine", dikwijls de „bijbel" van het Amerikaanse boksen ge noemd, zal Cassius Clay blijven erkennen als wereldkampioen in het zwaargewicht. Nat Fleischer, de uitgever van het maandblad, verklaarde maandagavond in New York tij dens een persconferentie: „Zo lang het geval-Clay nog sub ju- dice is, vinden wij het unfair om de wereldkampioen zijn titel te ontnemen. Wanneer Clay's aan spraken om vrijstelling van dienst te krijgen tijdens het pro ces op 19 juni in Houston niet erkend worden, zullen wij onze Randen echter van hem aftrek ken". Clay werd na zijn dienstwei gering enkele weken geleden niet meer als wereldkampioen er kend door de World Boxing As sociation en de New York State Athletic Commission. De lijst van uitdagers voor Clay ziet er voor wat „Ring Magazine" 'betreft' als volgt uit; 1. Karl Mildenberger (West- Duitsland); 2. Ernie Terrell (Ver. Staten); 3. Floyd Patterson (Ver. Staten); 4. Joe Frazier (V.S.); 5. George Chuvalo (Canada); 6. Manuel Ramos (Mexico); 7. Os car Bonavena (Arg.); 8. Zora Folley (V.S.); 9. Thad Spencer (V.Sj)j 10. Jimmy Ellis (V.S.). ten-democraten om het tamelijk vastgelopen bewind weer uit het zand te trekken. De nieuwe impul sen kwamen voor een goed deel uit S.P.D.-kring, met name van de eigenlijke architect van het kabinet; Wehner. Minister van economische zaken Schiller en minister van buiten landse zaken Brandt zijn de grote figuren in Bonn. Een nieuwe op stelling ten aanzien van Oost- Europa en het bestrijden van de economische stagnatie zijn hun werk. Maar de oogst aan populari teit heeft kanselier Kiesinger bin nengehaald. En dat zaait wrevel bij de socialisten. Vele jaren lang stond de S.P.D. als oppositiepartij zich te ergeren dat ze geen deel had aan de rege ringsprestaties en nu dat anders is geworden gaat de dank van de kiezer naar de andere kant. Dit is bezig in Bonn de sfeer te bederven, ook tot groot misnoegen van Kiesinger, die Inderdaad met tact zijn grote coalitie leidt. Het heeft de kanselier waarschijnlijk, hoe merkwaardig dat ook Mlnkt, genoegen gedaan dat tegenover het socialistische verlies ln Neder-Sak sen geen al te grote overwinning der C.D.U. kwam te staan. Was dat wèl het geval geweest en vooral als de C.D.U. de S.P.D. In dit land had afgelost als grootste partij, dan was de kans groot ge weest dat de coalitie in Bonn daar op was stukgelopen. En die samen werking is voorlopig belangrijker dan een paar zetels meer of minder in de landdag van een deelstaat. Voor de S.P.D. blijft de puzzel hoe ze afraken van de vreemde toestand dat de kiezer eerst de S.P.D. laakt omdat ze als oppositie partij zo weinig constructiefs bij draagt aan het landsbeleid en daar na, als de S.P.D. dat wel doet, toch weer de lof daarvoor aan de andere partij doet toekomen. De sluiting van het Suez-kanaal treft in Nederland vooral de grote oliemaatschappijen met hun tank schepen en de Verenigde Neder- landsche Scheepvaartmaatschappij te Rotterdam, die o.m. met zijn „Kerkschepen" diensten uitvoert op Australië, India, Pakistan, Bir ma, Japan, China en de Perzische golf. De grote tankers varen geladen langs Kaap de Goede Hoop, maar leggen de terugweg af via het Suezkanaal. De middelgrote en kleine tankers met ladingen tot 50.000 ton gaan normaal ook ge laden de route door het Suez kanaal. De V.N.S. exploiteert de Hol landAustraliêlljn (7 schepen), de HollandBombay-Karachilijn en de HollandBengalenBlrmalijn (9 schepen), de HollandOost- Azielijn (9 schepen) eh de Holland Perzische Golflijn (8 schepen). Een groot aantal schepen varend op de lijnen van de V.N.S., bevindt zich thans ten oosten van Suez: de Overijssel (K.R.L.), de Kieldrecht (Van Ommeren), de Heemskerk (V.N.S.), de Garoet (K.R.L.), de Bovenkerk (V.N.S.), de Rondo (S.M.N.), de Wonosari (K.R.L.), de Radja (S.M.N.), de Schiekerk, de Abbekerk, de Spaarnekerk, Alm- kerk, Servaaskerk, Amerskerk, Simonskerk, de Lelykerk, Groote- kerk, Giessenkerk en Laanderkerk (alle van de V.N.S.). Andere schepen bevinden zich in of nabii het Suezkanaal: de Kon- derkerk, de Zuiderkerk, de Kloos terkerk (V.N.S.). De Amstelkroon (rederij A.S.D.) en de Alcheba (Van Nievelt Goudriaan). De Far Eastern Freight Confe rence die achttien scheepvaart lijnen op het verre oosten ver tegenwoordigt verklaarde giste ren in Londen dat men ernstig De opleiding tot bejaardenverzorgster Het bestuur van de Neder landse federatie voor bejaarden zorg (N.F.B.) heeft besloten een nieuw leerprogramma voor de opleiding tot bejaardenverzorg ster te aanvaarden. Thans wordt nagegaan in hoeverre het moge lijk is de opleiding in het nieu we leerprogramma te doen voortzetten dan wel te hervat ten. Het bestuur van de N.F.B. heeft de erkenning van de oude opleiding en de erkenning van de op basis van deze opleiding gegeven cursussen ingetrokken. De N.F.B. verleent alleen erken ningen voor cursussen, die zijn gebaseerd op het nieuwe leer programma. Verleende diploma's behouden evenwel hun geldig heid. Twee Nederlandse bloemenhandelaars in Antwerpen veroordeeld Twee Nederlandse bloemen handelaars zijn in Antwerpen veroordeeld omdat zij onlangs op een domein bij Wuustwezel een duizendtal rhodondendronstrui- ken hadden „geplukt" en oo hun vrachtwagen geladen met het oog op verkoop in Nederland, zo meldt het Brusselse blad „Het Laatste Nieuws". Eén kreeg zes maanden gevangenisstraf, waar van vier voorwaardelijk, en een boete van 600 gulden; de ander drie maanden waarvan twee voorwaardelijk en een gelijke boete. De vrachtauto werd ver beurd verklaard. denkt aan het verleggen van de routes. Bij deze „Conference" zijn aan gesloten; Britse, Franse, Deense, Zweedse, Noorse, Japanse, Neder landse, Duitse en Italiaanse scheep vaartmaatschappijen. Vier Shell-tankers bevinden zich thans in de Middellandse Zee op weg naar Suez, de Doslna, Kenia, Philidora en de Zaria. De Ryptos nadert van de andere kant het door de Israëli's bedreig de kanaal. Dit schip zou daar van morgen om 4.00 uur aankomen op weg naar Rotterdam of Amsterdam voor een dokbeurt. De Dosina wordt in Tunis ver wacht, de Kenia werd vrijdag a.s. In het Suez-kanaal verwacht en de Philidora zou daar vandaag moeten aankomen. De Zarla Is op weg naar het Suez-kanaal en zou volgens het vaarschema daar zondag arriveren. BETOGINGEN TEGEN ENGELAND EN DE V.S. In Amerikaanse regeringskrin gen in Washington is dinsdag meegedeeld dat in Damascus, Alexandrië en Bagdad door de monstranten aanvallen zijn uit gevoerd op Amerikaanse gebou wen. In Alexandrië drongen Egyp- tenaren het consulaat binnen. Het personeel moest zich door de vlucht in veiligheid brengen. Van slachtoffers is geen melding ge maakt. Het consulaat heeft de Egyptische autoriteiten om be scherming verzocht. In Bagdad was de Amerikaan se bibliotheek het doelwit van de betogers. Boeken werden vernie tigd. In Damascus gooide de menig te ruiten in' van de Amerikaans- se ambassade. Verscheidene hon derden studenten vielen de am bassades van Engeland en Ame rika aan onder het roepen van leuzen als „Amerikaanse en Brit se imperialisten, vijanden der Arabieren". Ordediensten hiel den de betogers, die de gebou wen wilden binnendringen, tegen. In Cairo betrokken politie mannen de wacht bij de Ameri kaanse en Britse ambassades om deze tegen demonstraties te be schermen. GROTE VRAAG NAAR RESTANTEN APPELOOGST Op enkele Nederlandse fruit veilingen en met name in Gel- dermalsen, Utrecht en Baren- drecht worden nog steeds appe len van de oude oogst aange boden in hoeveelheden van be tekenis. Hoofdzakelijk gaat het daarbij om het ras „golden deli cious", dat is bewaard in z.g. gas- cellen van de koelhuizen. De kwaliteit van deze appels is nog goed en de vraag levendig, zo wel voor de binnenlandse markt als voor export. Klasse 1 „golden delicious" noteert op het ogenblik tussen 1,15 en 1,40 per kg. Jonathan, die ook nog wordt aangeboden, doet even boven 1,per kg. Vooral Frankrijk en West- Duitsland tonen veel belangstel ling voor de restanten van de Nederlandse appeloogst. In Nederlandse fruittelerskrin gen wordt aangenomen dat de appeloogst 1967 kleiner zal wor den dan die van het vorig jaar. In verschillende belanrijke pro- duktiegebieden is schade door nachtvorst ontstaan. Vooral het ras „cox's orange pippin" heeft hiervan in ernstige mate te lijden gehad, waardoor de oogst van dit belangrijke ras matig tot «iecht wordt. AMERIKAANSE RUIMTEVAARDER OMGEKOMEN De 37-jarige Amerikaanse ruim tevaarder Edward Givens heeft dinsdag het leven verloren, toen zijn auto in de huurt van het ruimtevaartcentrum bij Houston van de weg raakte. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden gisteren ln totaal aange voerd 3553 dieren, zijnde 150 slachtrunderen; 466 gebruiksvee; 260 vette kalveren; 51 graskalve ren; 1765 nuchtere kalveren; 8 varkens; 14 biggen; 21 paarden; 2 veulens; 44 schapen of lammeren; 746 weldelammeren; 26 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen; extra kwal. f 4.60 4,90, le kwal. 4,104,45, 2e kwal. 3,753,90,3e kwal. 3,40 3,55; Vette kalveren: extra kwal. 2,70—2,85, le kwal. 2,55 2,65, 2e kwal. 2,45—2,55, 3e kwal. 2,352,45; Stieren ƒ3,85 —ƒ4,40; Worstkoelen 3,35 3.50. Alles per kg. Kalf- en melkkoeien 1100 1575; Vare koelen f 909—1350; Vaarzen 750975; Pinken 575700; Graskalveren 400 550; Nuchtere kalveren 150 170; Mestkalveren f 95170; Schapen 85ƒ110; Lammeren 100120; Weide lammeren 80 100. Alles per stuk. Overzicht: Slachtrunderen; aan voer kort, handel zeer kalm met prijzen als maandag; Kalf- en melk koeien: gewone aanvoer, tamelijke handel met constante prijzen; Vare koelen: aanvoer als vorige week, rustige handel en onveranderde prijzen; Vaarzen en pinken: aan voer klein, stille handel met stabie le prijzen; Graskalverenr matige aanvoer, handel flauw met' prijzen als vorige week; Vette kalveren: aanvoer Sets groter, handel stroef en even lager In prijs; Nuchtere kalveren: aanvoer als vorige week, handel stug en vooral niet hoger ln prijs; Schapen en lammeren: kleine aanvoer, tameliike handel en goed prijshoudend: Welde- en zuiglam- meren: aanvoer korter, handel rus tig en ruim prijshoudend. VERJAARDAG PRINS ALBERT VAN BELGIE Lissewege (België): Ter gelegen heid van de verjaardag van prins Albert en zijn dochtertje prinses Astrid hebben Belgische fotogra fen de gelegenheid gekregen in Lissewege, waar het prinselijk gezin woont, te fotograferen. Hier de familie onbezorgd bijeen: op het paard prinses Astrid en prins Philippe, aan de hand van prins Albert de kleine prins Lau rent. Links prinses Paola. DODEN IN ADEN Bij vechtpartijen in Aden zijn acht Arabieren en één Brit om het leven gekomen. Rond 200 mensen, die pro- Egyptische leuzen schreeuwden, bestormden een politiebureau in een van de wijken van de stad. De politie gebruikte traangas om de betogers te verspreiden. Toen de vechtpartijen elders werden voori gezet, grepen Britse troepen in. Voor enkele delen van Aden is een uitgaangsverbod afgekon digd. De regering heeft zich ver enigd met het advies dat de stichting van de arbeid on langs heeft gegeven over de spreiding van de bedrijfsva- kantie in 1968. Het kabinet zal de uitvoe ring ervan krachtig steunen. Het schema voor 1968 ziet er als volgt uit: - Eerste periode 1 t/m 13 juli: 't westen van ons land (Noord en Zuid-Holland, Utrecht, alsmede Gelderland ten noor den en westen van dg rivie ren), plus de metaalindustrie. Tweede periode 15 t/m 27 juli: het oosten en noorden van ons land, plus de bouw en nevenbedrijven en de tex tielindustrie* xo,;r Derde periode 29" juli t/m 10 augustus: het gedeelte van ons land bezuiden de grote rivieren (Nrd-Brabant, Lim burg en Zeeland). Om een geleidelijke rou lering over een reeks van jaren mogelijk te maken is in het advies in volledige- over eenstemming met alle betref fende bedrijfstakken een schema opgenomen voor zes jaar, n.l. van 1968 t/m 1973. Het rouleringsschema be oogt te voorkomen dat de werknemers in de bedrijven en bedrijfstakken die in het tijdvak van begin juli tot medio augpst^<;,k9U.ektief wensen te sluitèn,' 'alle ih de zelfde periode met vakantie zouden moeten gaan. De adviezen van de stich ting van de arbeid zijn niet be doeld voor de bedrijven die buiten het tijdvak van begin juli tot midden augustus slui ten. Ze zijn evenmin bedoeld BENOEMING LID VAN DE GEMEENTERAAD De Voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de Gemeente raad maakt bekend, dat zijn be sluit van 5 juni 1967, waarbij de heer D. MORET, wonende te Terneuzen, Schepenenstraat 15, is benoemd verklaard tot lid van de Gemeenteraad wegens het ont slag nemen als lid van- de Ge meenteraad door dé heer J. A. de Feijter, wonende "fê Terneu zen,, Axelsestraat 267, ter ge meente-secretarie voo.r een ieder ter inzage is gelegd. Terneuzen, 5 juni 1967. voor de bedrijven die geen vakantiesluiting kennen. De stichting acht het ver heugend dat dank zij de medewerking van het meren deel der schoolbesturen de schoolvakanties in de meeste gevallen nu op een zodanig tijdstip beginnen, dat het de bedrijven in toenemende mate mogelijk wordt gemaakt reke ning te houden met het ad vies. DONDERDAG 8 JUNI 1967 HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Het levende woord, lezing; 7.15 Lichte grammofoonmuziek; (7.30- 7 32 Nws); 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws; 8.10 Lichte grammofoon muziek; 8.30 Nieuws; 8.32 Touring- club: informaties voor vakantie gangers; 8.45 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 School radio; 10.00 Stereo: Aubade: Hon gaarse kamermuziek; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Twee violen en orgel: klassieke en moderne mu ziek; 12.27 Mededelingen voor land en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Pro memorie, praatje; 12.45 Ge noeg hebben: een religieuze lunch; 13.00 Klassieke grammofoonmu ziek; 13.45 Voor de vrouw; 14.15 Moderne grammofoonmuziek; 14.45 Van 1685 tot vandaag, muzikale lezing; 15.15 Sphinx: programma voor de vrouw; 15.40 Bijbelover denking; 16.30 Klassieke kamer muziek; 16.55 Stereo: Parade: ge varieerd instrumentaal en vokaal programma; 18.10 Sportrubriek; 18.30 Halte: programma voor twin tigers; 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 Vokaal en semble met orgelbegeleiding: gees telijke liederen; 20.00 Lichte gram- mofoonmuz; 20.10 De wilde vaart, detective-hoorspel (dl. 5); 20.35 Avondpermissie: gevarieerd' pro gramma voor de militairen; 22.15 Dagsluiting; 22.30 NieuWs; 22.40 Boekbespreking; 22.45 Kerkorgel- concert: klassieke muziek; 23.15 Semi-klassieke en klassieke kamer muziek; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.20 Lich te grammofoonmuziek; 7.55 Deze dag; 8.00 Nieuws; 8.10 Actualitei- i LICHT HERSTEL OP VERLAAGDE NIVEAU Mét spanning blijft men in de beurszaal de berichtgeving vol gen over de vijandelijkheden in het midden-oosten. Een duidelijk beeld van de toestand kon nog niet worden verkregen, zodat er voor het Damrak alle aanleiding bestond de nodige reserve in acht. te nemen. Dit nam niet weg dat zich na de koersverliezen van maandag enig herstel baan brak. Het sterk verlaagde koers- peil heeft hier en daar kopers aangetrokken, zodat de tendens dinsdag iets geruststellender was. De daling werd niet voort gezet en de markt vertoonde een herstel, dat echter niet overal van-harte bleek te gaan. Het duurde enige tijd voor men er in slaagde een openings koers voor Kon. Olie vast te stel len. Het werd 123 en dat bete kende een herstel van 3% gul den. Unilever was nogal aan schommelingen onderhevig. De opening lag op 90, dus 4% gul den beter, maar toen stortte Unilever in tot ƒ87,30. Hieruit blijkt de onzekerheid waarin de m?rkt verkeert. Philips kwam op een twee gulden hoger niveau en AKU handhaafde zich op het verlaagde peil van maandag. Ook in de overige afdelingen was de stemming wat beter. Vooral voor HVA kwam dit tot uiting. Men zag blijkbaar in dat Ethiopië vrij ver van het strijd toneel is gelegen, zodat er voor HVA geen directe reden tot zorg aanwezig is. Het fonds herstelde tot 115 na een vorig "slot van 108%. De scheepvaarthoek was merendeels prijshoudend en zelfs vast voor H.'A.L.; Nievelt en Scheepvaart-Unie, dit on danks het bericht over de slui ting van het Suez-kanaal. De affaire leek iets groter dan maandag, een gevolg van de lichte vraag. Zelfs Nederlandse staatsfondsen waren beter ge stemd.. .O.ver, de gehele linie werd hier 'een koersherstel geregis treerd. De 6 pet. lening 1967 deed 96% pet. Hoogovens werd in de eerste periode gedaan ƒ75,90 4 gul- De Voorzitten ypprnoem:!, tien):- De markt-sloot voor de in* J. C. ASCHOFF. tèrnationale waarden vast, mede onder invloed van tijdens de beurs binnenkomende berichten over Israëlische successen. Kon. Olie liep daardoor omhoog tot 123,50. Voor Deli kwam in de le periode een koers tot stand van ƒ61 2%). HVA hand haafde het verhoogde openings niveau. Amsterdam Rubber was prijshoudend. KLM deed 358. De scheepvaart was in toenemende mate vast gestemd, o.a. voor Rott. Lloyd en Van Ommeren. De lokale industrieën lieten hier en daar koersverbeteringen zien. Zo was Albert Heyn weder om 20 punten hoger, Brocades -f 25, Bensdorp 8, Naarden 10. E.M.S. herstelde tot 39,50 en voor de nieuwe aandelen tot 23. De VMF trok acht punten aan. Vast waren opk Bührmann, KNP, Bier-aandelen, Bijenkorf- beheer en Simon de Wit. Ca. 10 punten verloren Nutricia, Lijempf en Enkes. General Ban den noteerde 15 gld. De markt sloot in 'n onzekere afwachtende houding. Nabeurskoersen A.K.U.: 49,40) Hoogovens: 75,00) Kon. Olie: 124,00—124,70 (123,40) Philips: 87,50— 88,00 86,30) Unilever: 88,00— 88,70 87,90) K.L.M.: (357,00) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.0010.10 Amerikaanse dollar 3.583.62 Canadese dollar 3.323.37 Franse frank (100) 73.25—73.75 Belgische frank (100) 7.117.16 Duitse mark (100) -90.2590.75 Zweedse kroon (100) 69.4070.40 Zwitserse fr. (100) 83.3583.85 Deense kroon (100) 51.6052.60 Noorse kroon (100) 50.0051.00 Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.95—14.05 Portugese escudo (100) 12.60—12.75 Spaanse peseta (100, gr. coup.) &MU£&IO ten; 8.15 Lichte grammofoonmuz.; (8.308.35 De groenteman); 8.50 Morgenwijding; 9.00 Sereo: Strijk kwartet: klassieke muziek; 9.30 Toppers van toen: lichte grammo foonmuziek; 10.00 Voor de kleu ters; 10.10 Arbeidsvitaminen: po pulair verzoekplatenprogramma; (11.0011.02 Nws); 11.55 Beurs berichten; 12.00 Stereo: Dansorkest en zangsolisten; 12.27 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Licht instrumentaal ensemble; 13.00 Nieuws; 13.10 Actualiteiten; 13.30 Muzikale toeristenroute: pi anorecital, koorzang en orkestmu ziek; 14.30 Voordracht; 14.45 Mo derne muziek; 15.00 Voor de zie ken; 16.00 Nieuws; 16.02 Canta America: muziek uit Suriname, de Nederlandse Antillen en omringen de landen; 16.30 Stereo: Licht in strumentaal ens; 16.45 Engaged: komische opera; 18.00 Nieuws; 18.15 Actualiteiten: 18.30 Stereo: Metrojol orkest; 18.55 Gesproken brief; 19.00 Stereo: Pianorecital: klassieke en moderne muziek; 19.30 Een God die leeft en werkt: ge dichten rondom God; 20.00 Nws; 20.05 Kunstkroniek; 20.35 Samson, oratorium; 22.30 Nieuws; 22.40 Actualiteiten; 22.55 Stereo: Disco- taria: nieuwe Grammofoonplaten; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM III: 9:00 Nieuws; 9.02 Lichte vocale muziek; 10.00 Nieuws; 10.02 Nieuwe langspeel platen; 11.00 Nieuws; 11.02 Lichte grammofoonmuziek; 12.00 Nieuws; 12.02 Transistor: gevarieerd pro gramma met een toeristische in slag: 13.00 Nieuws: 13.02 Top der tig: Nederlandse hitparade van de week (14.00 Nieuws): 14 30 Lichte muziek door Nederlandse arties ten; 15.00 Nieuws; 15.02 Actuali teiten; 15.05 Klein chanson; 16.00 Nieuws; 16.02 Actualiteiten; 16.05 1 ORRRRrrr.tienerprogramma; 17.00 Nieuws; 17.02 Actualiteiten; 17.0518.00 Draaijiiofdraalik: ver zoekplatenprogramma BRUSSEL (Ned. uitz.): 12.00 Nieuws; 12.03 Liedjes; 12.40 Weer bericht, mededelingen, programma- overzicht en SOS-berichten voor de schippers; 12.48 Lichte muziek; 12.55 Buitenlands persoverzicht; 13.00 Nieuws, weerbericht en beursberichten; 13.20: Tafelmuzlek; 14.00 Nieuws: 14.03 Lichte mu ziek: 15.00 Nieuws; 15.03 Piano muziek: 15.32 Klassieke muziek; 16.00 Nieuws; 16.03 Beursberich ten; 16.09 Dansmuziek: 17.00 Nws, weerbericht en mededelingen; 17.15 Kwartetmuziek; 17.30 Koorwed- strifd: 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de soldaten: 18.28 Paardesoortuitsla- gen; 18,30 Franse les: 18.32 Amu sementsmuziek; 18.45 Sportkro niek: 18.52 Taalwenken; 18.55 Lied; 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokroniek; 19.45 Lichte muziek: 20.00 Openbaar kunstbezit; 20.15 Kamermuziek; 21.15 Boekbespre king; 21.30 Israëlische godsdienst uitzending; 22.0022.15 Nieuws en berichten. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 18.45 Voor de kleuters: De Minimolen: 18.50 Jour naal: 18.55 Reclame; 19.00 De Ver rekijker internationaal jeugd journaal: 19.10 Van gewest tot ge west; 19.30 Mensen in de sport; documentair-informatief program ma; 19.53 Toeristische tins; 19 56 Reclame; 20.00 Journaal; 20.16 Re clame; 20.20 Attentie; 20.45 De Ring, blijspel; 22.15 Jazz met Jacobs; 22.4522.50 Journaal; 23.0023.30 Teleac: Automatise ring (14A). NEDERLAND II: 20.00 Nieuws in 't kort; 20.01 Reclame; 20.05 Coronation street, tv-film; 20.55 Achter het nieuws; 21.20 Werk in liedjes; 21.45 Avontuur: Een vul kaan verbergt zich, filmreportage over de vulkaan Mount Burney; 22.10 Reclame; 22.15 Journaalf 22.3023.00 Dichterbij; program ma over de bijbel. BELGIE (Ned. ultz.): 15.15— 16.80 Eurovisie; Wielrennen: Ron de van Italië; 19.30 Programma voor oudere kijkers; 20.00 Journaal; 20.25 Dr. Kildare, feuilleton! 20.50 20.50 Gelbelstraat 27, tv-spel; 22.40 Nieuwe films» 28,10 Nieuwe.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 7