Koningin Juliana bezocht Wemeldinge iBEKNELDiNj Jongeman slaat meisje neer De broederschap van de bronzen draak Pagina 4 DE VRIJE ZEEUV» Maandag 5/dinsdag 6 juni 1967 BENELUXTUNNEL IN DE BELANG STELLING TWEE KINDEREN VERDRONKEN GOEDEREN LOCOMOTIEF IN BRAND Caféruzie in Rotterdam Inbraak in Geldrop Rotterdamse verpleegster ernstig mishandeld Hartpatiënt op weg naar cle operatietafel omgekomen Drie jaar voor Amerikaanse legerarts De eerste automobi-j CABINE .list zag het wrak de berm en dacht !VRACttTAïTTr, als ik stop, mis ik mim afspraak. De H tweede automobilist zag het wrak in de berm en dacht als ik stop, moet ik mis- ocor<*" schien getuigen en dat is zo'n gedoe. De derde automobilist zag het wrak in de berm en dacht, stel je voor dat er nog iemand in zit-doodeng- en reed door. De vierde automobilist zag het wrak in de berm en dacht, ik zou me geen raad weten met een dode of zwaargewonde. De vijfde automobilist zag het wrak in de berm en dacht helemaal niets. De zesde automobilist zag het wrak in de bermen stopte, belust op een sensatieverhaal dat hij straks thuis zou kunnen vertellen. De tiende automobilist zag het wrak in de berm en stopte. Hij wrikte een verwrongen portier open, en trok voorzichtig een zwaargewonde naar buiten. Hij miste een afspraak. Hij maakte zijn handen vuil. Hij moet nog eens komen om te getuigen. Wat 'n gedoe, zeg! Zou u dat doen voor 'n man die u niet kent? Weer onlusten in Boston JONGEN SGHULDIG AAN MOORD OP 12 MENSEN Een zorgeloos, zonnig gezicht! DIIM GE MAIV5E Bijzondere frankeerzegels Suriname (cultureel centrum) - AGENDA - Koningin "Juliana arriveerde zaterdagochtend aan boord van de „Piet Hein" om ongeveer 10 uur in de binnensluis te We meldinge. Aan boord bevonden zich jonkvr. C. E. B. Röell, par ticulier secretaresse van de ko ningin en kapitein-luitenant ter zee P. J. Dierx, adjudant van de vorstin. Na de begroeting en een ballon- I non-groet werd koningin Juliana j een zanghulde gebracht door de I kinderen van het internaat voor I schipperskinderen „De Schut- I sluis." De vorstin werden bloe- I men aangeboden door Hannie I van de Klooster en Adrie Buitjes. Nadat de koningin een rond- gang door het internaat had ge- j maakt, daarbij rondgeleid door j de directrice mej. J. Oudeman, j volgde in het dorphuis van We- I meldinge een ontvangst. Ouders 1 van kinderen, die het internaat bezoeken en vertegenwoordigers van een aantal schippersvereni- gingen waren daarbij aanwezig. Ten huize van burgemeester C. N. F. van Sas van Wemeldinge bood het gemeentebestuur de j vorstin een aperitief aan. Daar voor had koningin Juliana van het gemeentebestuur van We meldinge een houten, in felle kleuren geschilderd hobbelpaard ten geschenke gekregen, bestemd voor prins Willem-Alexander. De aanbieding van dit geschenk ge schiedde in de Dorpsstraat, een bekoorlijk plekje dat als „be schermd dorpsgezicht" valt on der de zorgen van monumenten zorg. Ter gelegenheid van het bezoek WEMELDINGE: Geflankeerd Willem-Alexander, dat werd van koningin Juliana werd door de commissaris der konin- aangeboden door de S-jarige voorts een uitvoerig feestpro- gin en de burgemeester, bewon- Marry Oudman en Bram Hooge- gramma afgewerkt met als sluit- dert H. M. de koningin een steeger in Zuidbevelandse kle- stuk een optreden van „De trom- Zeeuws hobbelpaard voor prins derdracht. melaeren van Roesendaele". 111. Ruim 100.000 mensen hebben zaterdag een kijkje genomen bij de Beneluxtunnel in Vlaardingen, die vanavond door koningin Juliana officieel zal worden ge opend. Dit aantal is het dubbele van de schattingen waarmee de Rotterdamse en Vlaardingse poli tie aanvankelijk rekening hield. De belangstellenden konden de tunnel alleen maar te voet in gaan. Na de officiële opening door de koningin zal de tunnel, een belangrijke verbinding voor het verkeer dat bij Rotterdam de Nieuwe Waterweg moet krui sen, voor de automobilisten wor den opengesteld. Zondagmiddag is het driejarig zoontje van de familie H. de Bruin uit Hasselt op het Zwarte- water over boord geslagen uit het jachtje, dat zijn vader bestuur de. De rijkspolitie te water had zondagavond het lijkje nog niet gevonden. In de polder Mastenbroek vlak bij Hasselt is een tweejarig zoon tje van de familie J. Kroes in een sloot bij de ouderlijke woning verdronken. Tussen Valkenburg en Maas tricht is zondagochtend een goe derenlocomotief in brand geraakt, als gevolg waarvan drie perso nentreinen tussen Valkenburg en Maastricht resp. 25 minuten en zes en zeven minuten vertraging hebben opgelopen. Om ongeveer half negen be merkte de machinist F. Hornink uit Heerlen, die twee goederen locomotieven gekoppeld naar Maastricht bracht, dat uit een er van rookwolken sloegen. Omdat hij vreesde dat zich een lek in de olietank van de locomotief zou bevinden, durfde hij niet te rem men. Hij heeft de locomotief la ten uitrijden naar Houthem, waar de Valkenburgse brandweer het vuur heeft gedoofd. Er hebben zich geen persoonlijke ongeluk ken voorgedaan. Bij een caféruzie in Rotterdam is dit weekeinde de 26-jarige bouwvakarbeider Paul Rinkel uit de Maasstad door zijn 41-ja- rige zwager met een bierglas in de hals geslagen. Het slachtoffer liep daarbij een ernstige slag aderlijke bloeding op, die opna me in het ziekenhuis noodzake lijk maakte. De dader, de 41- jarige schilder J. D. van H., werd door de politie gearresteerd. In de nacht van zaterdag op zondag hebben onbekenden in gebroken in het kantoor van het garagebedrijf Th. Vlemmings in Geldrop. Via een met hardboard afgesloten deur kwamen zij in het kantoor, waar alle laden van de bureaus werden doorzocht. Een bedrag van 1000 wordt vermist. Voorts hebben de inbrekers een kleine brandkast, waarin ongeveer 1700 zat, meegeno men. Voor het vervoer van de brandkast hebben de daders ge bruik gemaakt van een auto, die in de garage was gestald. Vermoed wordt dat meer dan één man bij de inbraak betrok ken is. Bij de Rotterdamse politie heeft zich dit weekeinde de 34- jarige steigermaker H. van A. aangegeven, nadat hij kort daar voor zijn 18-jarige schoonzuster, een leerling-verpleegster, tot driemaal toe met een hamer op het hoofd had geslagen. Het meis je moest met ernstige verwondin gen in het ziekenhuis worden op genomen. Van A. bracht de leerling-ver pleegster de slagen toe tijdens 'n woedeuitbarsting zaterdagavond. In het huis van de steigermaker aan de Nieuwe Binnenweg in Rotterdam ontstond een woor denwisseling, toen zijn vrouw aanmerkingen maakte op het feit dat hij die nacht zo laat was thuisgekomen. De man wond zich daar zo over op, dat hij een ha mer greep en zijn vrouw op het hoofd sloeg. Toen zijn schoonzus ter, die in de woonkamer op een bank sliep, zich met de twist wil de bemoeien, sloeg Van A. ook haar neer. Omdat hij meende het meisje te hebben doodgeslagen, raakte A. in paniek. Daarvan maakte zijn licht gewonde vrouw gebruik door haar man de hamer De 18-jarige Antonio Bruno uit Rome, die in de Verenigde Sta ten een hartoperatie zou onder gaan, is zaterdag om het leven gekomen toen de ambulance, die hem naar het vliegveld zou bren gen, in Rome tegen een auto van de douane botste. De patiënt, die tijdens de reis voortdurend zuur stof kreeg toegediend, werd bij de botsing uit de ziekenauto ge slingerd. Er waren zes gewonden. Kapitein Howard Levy, een Amerikaanse legerarts, die had geweigerd militairen op te leiden voor de oorlog in Vietnam, is za terdag door de krijgsraad in Co lumbia tot drie jaar gevangenis straf en ontslag uit de dienst ver oordeeld. te ontfutselen en hem op haar beurt met het voorwerp op het hoofd te slaan. Met hoofdwonden liep de man de straat op, waar hij voorbij gangers verzocht hem naar de po litie te brengen. Na in een zie kenhuis te zijn behandeld werd Van A. gevangen gezet. De ver pleegster moest in verband met haar ernstige toestand in dit zie kenhuis worden opgenomen. vïmvuK j ss^*"s,set Publicatie aangeboden door dit blad - in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame Voor de tweede achtereenvol gende avond is het zaterdag in Boston in de Amerikaanse staat Massachusetts tot rellejes geko men. In de negerwijk zijn de rui ten van talrijke winkels inge gooid. Er is ook geplunderd. Van de daken is op politie en brand weer geschoten. Een brandweer man is aan de pols geraakt. De moeilijkheden zijn vrijdag begonnen toen een groep huis moeders een zitstaking begon in een gebouw van de sociale dienst. Zij vonden dat zij te lang moes ten wachten en dat de ambtena ren te veel lastige vragen stelden. De 18-jarige Thomas Ruppert is te White Plains schuldig bevon den aan moord door brandstich ting in een Joods verenigingsge bouw in de Newyorkse wijk Yon- kers in december 1965, waarbij 12 personen om het leven kwa men. Ruppert was als portier werk zaam in het verenigingsgebouw. Hij werd schuldig bevonden aan eerstegraads moord in 12 ge vallen, aan moord bij het begaan van zwaar misdrijf in eveneens 12 gevallen, en aan brandstich ting. Het vonnis zal later worden uitgesproken. Ruppert kan tot le venslange gevangenisstraf wor den veroordeeld. (ADVERTENTIE) Elke donkere bril is nog geen goede zonnebril! Vergelijkt U maar. En ontdek, hoe een echte zonnebril U een zorgeloze kijk op de zomer geeft. Een veilige bril. Veilig in de auto. Aangenaam in alle omstandigheden. En ook Uw omgeving ziet U anders. Modieuzer aantrekkelijker... •5E Zie ook ome Polaroid kollektie. -Opticien AXELSESTRAAT 46 - TERNEUZEN TELEFOON 01150- 3373 Ter gelegenheid van het vierde lustrum van de stichting Cultu reel Centrum van Suriname zal de postadministratie aldaar van 21 juni t/m 21 augustus 1967 een serie van twee bijzondere fran keerzegels zonder toeslag in om- mop brengen. Deze zegels, die ontworpen zijn door mevrouw Sibiene Ianszen-Waller Zeper, hebben de volgende waarden, voorstellingen en kleuren 10 cent, god van de dans „Siva Nataraja" en Spitze van ballet danseres, lichtgroen, blauw en zwart25 cent, trommelmasker „Bashi-Lele" en de krul van een viool, lichtgroen, bruin en don kergrijs. Als bijzondere tekst is op beide zegels vermeld „1947 Cultureel Centrum 1967". De prijs van de serie is in Nederlandse munt 0,70. De geldigheid voor de franke ring eindigt op 31 december 1967. Bijgaande foto's werden geno men van de goedgekeurde ont werpen. MAANDAG 5 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Nevada Smith". DINSDAG 6 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Nevada Smith", Zonadgavond om ongeveer half negen is de 23-jarige secre taresse, mejuffrouw L. Hintum uit Utrecht, in Bunnik in de om geving van het theehuis Rhijnau- wen door een 20- a 22-jarige jongeman neergeslagen met een stuk beton. Het meisje liep daar bij een hersenschudding op. Sa men met de 43-jarige arts me vrouw J. Groenewegen, die ook uit Utrecht komt, wandelde de secretaresse in de richting van het theehuis, toen zij een paar keer werden gepasseerd door een jongen op een fiets. Toen zij verder liepen zagen zij hem lang uit op een bank liggen. De twee vrouwen vervolgden rustig hun weg tot op ongeveer veertig me ter van de bank. Toen werd de jongste door de jongeman neer geslagen. Hij maakte zich snel uit de voeten toen de andere vrouw begon te gillen. MOEDER EN ZOON GEORDINEERD AMSTERDAM: Moeder en zoon, mevrouw Mara MostertSchen- delaar en Gerard Johan Mostert, zijn zondagmidwag in de Maar ten Lutherkerk gelijkertijd tot predikant van de Evangelisch- Lutherse kerk geordineerd. 24) „Prins Balthazar roept Aiglon verwonderd uit, „ik dacht u eerst in mijn burcht te ont moeten." Als antwoord wenkt de ruiter hem met een bevelend handge baar naderbij te komen. Haastig drijft de roofridder zijn paard over het smalle rotspad en zodra hij de ander heeft bereikt, be ginnen beide mannen op ge dempte toon een gesprek. „Dus toch Balthazar", mom pelt Aram grimmig, „dat is dus zijn dank voor mijn gastvrij heid." Broek, de wapensmid, laat een verachtelijk gesnuif horen. „De schurkgromt hij, „in mijn hele leven heb ik nog geen stap buiten ons goede koninkrijk ge zet, maar als dat galgenaas nog eens koning van Napels mocht worden, dan poetst Broek de plaat!"

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 4