PROVINCIAAL NIEUWS die scbrs'ïsa Marktberichten Lezers, Terneuzen Breskens Hansweert Hoek Hulst Oost burg Sluiskil IJzendijke Zaamslag Uitslag verkiezingen in Neder-Saksen Belgische sigaretten een kwartje duurder Goede resultaten van Zeeuws-Vlamingen op P.J.G.-sportdag BEURSOVERZiCHT KARAVAAN TROK DOOR ZEEUWS-VLAANDEREN Spanning in Aden Hongersnood in Peru Maandag 5/dinsdag 6 juni 1967 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Eindexamen HBS-A Aan het Petrus Hondiuslyceum te Terneuzen zijn geslaagd voor het eindexamen hogere burger school A: Edmondus Cornelis te IJzen- dijke: Hendrik de Feijter, Frede- rik Hanny, Debora Overdulve en Jaap Wieles, allen te Axel; Jacob Gunter te Sas van Gent; Hendrik Haak, Daniël Meeusen en Frangois Tollenaar, allen te Hoek: Johannes v. d. Hooft, Pie- ternella v. d. Klooster, Elisabeth van Pienbroek en Eduard Slui mer, allen te Terneuzen. Ds. Poelman blijft in Terneuzen Ds. J. A. Poelman, hervormd predikant te Terneuzen, heeft zondag van de kansel medege deeld, dat hij heeft bedankt voor de beroepen die op hem waren uitgebracht door de herv. ge meenten te Tiel, Meppel en Zoetermeer. Begin van brand Hedenmiddag (maandag) om streeks half drie werd de brand weer gealarmeerd voor een be gin van brand bij de wed. De D.D. in de Martinus Eijke- straat. Aan de achterzijde van de wo ning was de heer C. ten H. bezig met het afbraiden van verf van een der kozijnen. Vermoedelijk heeft de vlam zich een weg ge baand tussen de rolluiken, waar door het plafond van de achter kamer in brand geraakte. De brandweer was het vuur spoedig meester. Tentoonstelling „Oud-T erneuzen" Tijdens de vrijdagavond ge houden officiële opening van de door de vereniging „Oud-Ter- nenzen" georganiseerde tentoon stelling werd het 600ste lid in geschreven. Jeugd vakantieweek 1967 Ook in 1967 zal het jeugd- vakantiecomité in Terneuzen weer een jeugdvakantieweek organiseren. In de week van 7 t/m 11 augus tus kunnen kinderen van 8 t/m 14 jaar deelnemen aan een groot aantal aktiviteiten. Door samenwerking van het gemeentebestuur, gemeentepoli tie, Terneuzense jeugdraad, het Handelscentrum en vertegen woordigers van 't onderwijs kon een aantrekkelijk programma worden samengesteld. Op de slotbijeenkomst in het Zuidersportpark op 11 augustus zal burgemeester Aschoff de prijzen uitreiken. Als „extra" wordt dit jaar door de Terneuzense jeugdraad een rally voor fietsers van 14-16 jaar en voor brommers van 16-18 jaar gehouden op zaterdag 12 augus tus. Na afloop van de rally volgt 'n gemeenschappelijke maaltijd in het gebouw „De Schakel" en het evenement wordt besloten met een beat-bal. Maandag 7 augustus oriëntatie- rit om 13.30 uur dinsdag 8 augustuszwemwed strijden, aanvang 8.30 aparte wedstrijden voor jongens en meisjes in het „Scheldebad" atletiekwedstrijden, aanvang 13.30 uuraparte wedstrijden voor jongens en meisjes op het hoofdveld van het Zuidersport park woensdag 9 augustus hindernis wedstrijd, aanvang 8.30 uur aparte wedstrijden voor jon gens en meisjes op veld 4 van het Zuidersportpark brandweerdemonstratie, aan vang 14.00 uur op het terrein aan de Bellamystraat achter de begraafplaats donderdag 10 augustusrond vaart, vertrekpunt Grenulaan, 's morgens kinderen van 8 t/m 10 jaar, 's middags kinderen van 11 t/m 14 jaar, kaarten af halen aan de hulpkassa van 't Scheldebad op dinsdag 8 augustus van 910 uur Filmvoorstelling in „De Scha kel", Kerkhoflaan, 8.30 uur kinderen van 11 t/m 14 jaar 13.30 uur kinderen van 8 t/m 10 jaar vrijdag 11 augustus wielerwed strijden, aanvang 8.30 uur aparte wedstrijden voor jon gens en meisjes op het terrein achter de nieuwe begraaf plaats demonstratie met politiehon den en prijsuitreiking, aan vang 13.30 uur op het hoofd veld van het Zuidersportpark. Tentoonstelling in Porgy and Bess Hedenmiddag werd in de nieuwe bovenzaal van de Ter neuzense jazzclub- „Porgy and Bess" een tentoonstelling ge opend, dié-een beeld geeft van leven en werken in Suriname en de Nederlandse Antillen. Deze tentoonstelling is georganiseerd ter gelegenheid van het tienja rig bestaan van „Porgy and Bess". De heer Frank Koulen wil met deze tentoonstelling de bekend heid van de Zeeuws Vlamingen met zijn geboorteland verdiepen. Hij organiseert de tentoonstel ling in samenwerking met de Sticusa, de stichting culturele samenwerking SurinameAntil len. Zeer fraaie foto's van de grote verscheidenheid aan men sentypen en talrijke voorwerpen uit die onbekende wereld roepen het beeld op van „de West". In het kader van de braderie viering zal deze tentoonstelling in „Porgy and Bess" stellig veel belaocctaUlog weten te trekte®, Expositie Kathe Kollwitz „Deze tentoonstelling is onge twijfeld een compliment waard," aldus wethouder D. Binnekamp zaterdagmiddag tot galeriehou der J. Juffermans, die in zijn galerie J 34 (Grenulaan) de eer ste expositie heeft ingericht uit het werk van de Duitse expres sionistische kunstenares Kathe Kollwitz. Het werk, afgestaan door de vereniging België- D.D.R., werd tevoren in het ge meentehuis te Stoppeldijk geëx poseerd. Deze tentoonstelling is tot en met 14 juni geopend. Het compliment voor de heer Juffermans betrof speciaal de overzichtelijke manier waarop de expositie is ingericht. De heer J. Hüsken hield een korte inleiding over het werk van de in 1945 overleden „socia listische" kunstenares, die het grafische werk had gekozen om dat dit zich beter dan een schil derij leende voor het maatschap pelijke protest dat zij wilde laten hor en. De tentoonstelling is dagelijks te bezichtigen van twee tot vijf uur. Bijkantoor boerenleenbank Burgemeester Eekhout heeft onder grote belangstelling een bijkantoor van de Raiffeisenbank Biervliet in Breskens geopend. Tijdens zijn toespraak hoopte hij dat het geld aan beide zijden zou rollen. Hij vond dat een bank de leefbaarheid van zijn gemeente ten goede zal komen. Deze officiële opening geschied de door het storten van een ge schenk van de bank groot 500 op de rekening van de stichting hulp aan het dienstcentrum. De heer Te Kolsté, vertegen woordiger van de centrale bank uit Utrecht, deelde mede dat aan dit gebouw 2800 manuren zijn gespendeerd om het vroegere levensmiddelenbedrijf tot een bankgebouw om te vormen. De architect J. Loonen heeft een goed ontwerp voor het geheel kunnen maken. Woorden van dank dichtte de heer Te Kolsté tot de heer G. Termote, voorzit ter van de bank, en tot het ge meentebestuur van Breskens voor de medewerking. Het woord werd verder ge voerd door de heer Termote namens het bestuur, architect Loonen, de heer J. van der Poel uit Terneuzen namens de aan nemers en de heer F. de Koeijer namens de ring van Raiffeisen- banken. Aanrijding Op de rijksweg Breskens Schoondijke zijn twee personen auto's met-elkaar in botsing ge komen. De bestuurder van de personenauto, R. S. uit Westdor- pe, kwam uit de Kruisdijkweg op het moment dat W. M. uit Meliskerke op de voorrangsweg uit Schoondijke naderde en een andere personenauto aan het in halen was. Beide voertuigen werden be schadigd. Twee Franse zeelieden gearresteerd In Hansweert zijn twee Fran se zeelieden aangehouden op ver denking van stropen. Bij hun aanhouding bleken beiden in het bezit te zijn van een vuurwapen en een paar kratten gestolen aardbeien. Zij zijn op het politie bureau van Hansweert voor na der verhoor ingesloten. De zee lieden zijn opvarenden van een Frans schip, dat in de haven van Hansweert ligt. Schoolreisje Ongeveer 50 leerlingen van de laagste klassen der openbare school te Hoek maakten vrijdag met de dames der oudercommis sie en het onderwijzend perso neel hun jaarlijkse schoolreisje. Om 8 uur vertrok men per bus naar Oostburg, waar de water toren werd beklommen. In Aar denburg bracht men een bezoek aan de speeltuin, waarna men naar Knokke reed, waarbij „Sis- ka" wafels werden gegeten. Een rit op de boulevard in Knokke met „trapauto's" en het maken van zandkastelen vormde het slot van dit geslaagde uitstapje. Buitendag C.J.V. Ring Oost Zeeuws-Vlaanderen Zaterdag werd onder ideale weersomstandigheden 'n buiten dag gehouden voor de leden van de CJV-jeugdclubs uit diverse plaatsen in O. Z. Vlaanderen in de bossen langs de Spanjaards- weg in de Braakman. Ongeveer 70 meisjes en jon gens namen hieraan deel. Des morgens werd een vossen jacht georganiseerd en des mid dags had leider P. H. Kaijser een uitgebreide speurtocht uitgezet. Met enthousiasme namen de ver schillende groepen hieraan deel en het ringbestuur heeft de jon geren hiermee een plezierige dag bezorgd. Doctoraal examen Aan de katholieke universiteit te Nijmegen is geslaagd voor het doctoraal examen vrije studie richting mej. A. C. Vroome te Hulst. Voetbalvereniging jubileerde De voetbalvereniging Oost burg, die dit jaar haar 40-jarig jubileum viert, ontving zaterdag 24 juniorenelftallen van de voet balverenigingen Breskens, Corn Boys, Terneuzense Boys, Terneu zen, Aardenburg, Sluis, Schoon dijke en Biervliet. Het waren a-, b- en c-junioren, die tweemaal tien minuten tegen elkaar in het veld kwamen. Oostburg ontving de extra-ver- enigingsprijs. De jubilerende ver eniging schonk de prijs echter aan „Terneuzen", die met een gelijk aantal punten uit de bus kwam. Terneuzen BI behaalde de ex- tra-productiviteitsprijs voor het grootste aantal doelpunten en de sportiviteitsprijs (na scheidsrech- tersbeoordeling) ging naar Sluis Cl. In groep A waren de eerste drie: Oostburg, Breskens en Corn Boys. In groep B: Terneuzen, Terneuzense Boys en Aarden burg. In groep C: Aardenburg, Sluis en Oostburg. Benoeming schoolhoofd De heer J. A. Lauret, hoofd van de openbare school te Sluis kil, is met ingang van 1 augustus a.s -benoemd tot hoofd van de openbare school te Benthuizen. Jeugd Rode Kruis actief Sluiskilse schoolkinderen heb ben ter gelegenheid van het 100- jarig bestaan van 't Nederlandse Roode Kruis hun medewerking gegeven aan een geschenken actie voor invaliden, die hun vakantie doorbrengen op de „Henry Dunanf'-rondvaartboot, in het „Henry Dunanf'-vakantie- oord te Zeist of in de „Valken berg" bij Amersfoort. Kinderen van alle drie de scholen hebben ongeveer 60 kaarsenstandaards en 60 place-mats vervaardigd, die aan invaliden zullen worden uitgereikt. De kaarsenstandaards zijn vervaardigd van klei en hout, de place-mats zijn of ge borduurd of beschilderd met Roode Kruis-motieven. De zen ding zal nog deze week naar Den Haag worden verzonden. Aanrijdingen Op de voorrangskruising Tramstraat-Koninginnestraat kwam 'n personenauto, bestuurd door mej. C. D. uit Heerlen, in botsing met de personenwagen van de heer W. G. uit Sleidinge (Belg.). Mej. D. verleende geen voorrang. Beide voertuigen werden be schadigd. Op de provinciale weg nabij Parkzicht kwamen zondagavond twee personenauto's bestuurd door A. v. H. uit Antwerpen en T. W. uit Terneuzen, met elkaar in botsing. Juist over de kruising kwam v. H. te veel naar links met zijn wagen. Beide auto's kwamen uit de richting Schoondijke en lie pen aanzienlijke schade op. Behendigheids wedstrijden De behendigheidswedstrijden welke de afdeling Oostburg (West Zeeuws-Vlaanderen) van de katholieke plattelandsjeugd zaterdag op de markt van IJzen- dijke organiseerde, trok veel be langstelling. R. Vervaet uit Bier vliet, H. Cammaert uit Schoon dijke en W. Vervaet uit Biervliet bleken het beste te kunnen om gaan met de landbouwtractoren, die de praktijkschool ter beschik king had gesteld. De K.P.J.-dames toonden zich bekwaam in het bloemschikken, Bij hen waren de drie eerste prijswinnaars de dames H. de Zutter, E. Thomaes en R. de Mar- telaere. Ook bjj de modeshow lie ten de dames zich niet onbetuigd. Hier kregen de dames M. Th. Mullaert, H. de Zutter en J. de Bats de drie eerste prijzen. K.P.J.-voorzitter H. Cammaert dankte na afloop de prijzen- schenkers alsmede de gemeente IJzendijke en het bestuur van de praktijkschool voor de medewer king. Geslaagd Aan de chr. kweekschool „De Klokkenberg" te Nijmegen slaagde onze dorpsgenoot de heer C. J. van Cadsand voor de akte van onderwijzer (tweede leer- kring). Volgens de verkiezingsleiding hebben de verkiezingen, die zon dag in de Westduitse deelstaat Neder-Saksen zijn gehouden voor de landdag (parlement) van deze staat, het volgende resultaat opgeleverd: S.P.D. (socialisten) 66 zetels of 43,1 percent (in 1963: 73 zetels)C.D.U. (christen-demo craten) 63 zetels of 41,7 percent (in 1963: 62 zetels); F.D.P. (vrije democraten) 10 zetels of 6,9 pet. (in 1963: 14 zetels); N.P.D. (National-democratische Partei Deutschland) 10 zetels of 7 pet. (in 1963 geen zetel). De uiterst rechtse N.P.D. heeft nu in zes van de elf Westduitse deelstaten (WestBerlijn inbegre pen) afgevaardigden in de land dagen. De partij kwam ook in Neder-Saksen boven de vereiste vijf percent uit. Partijleider Adlof von Thadden had na de verwijdering uit de partij van voorzitter Fritz Thielen op 10 percent van het totale aantal stemmen gerekend. De N.P.D. op 28 november 1964 in Hanno ver opgericht als vergaarbak voor rechts-radicale splintergroe pen heeft laten weten dat zij rond 30.000 leden heeft. Kennelijk heeft de oprichting door Thielen van een andere nationale partij, de K.V.P., maar weinig kiezers in Neder-Saksen ontrouw gemaakt. Het succes van de christendemocraten wordt door deskundigen voor een niet gering deel toegeschreven aan de populariteit van bondskanselier Kiesinger. K.L.M.-VLIEGER MET FAMILIE OMGEKOMEN IN TUNESIE Op de laatste dag van zijn vakantie is de K.L.M.-vlieger J. A. Oosterveer uit Den Haag met zijn echtgenote, mevr. Ooster veerMiddelkoop, en zijn 4-jarig zoontje bij een auto-ongeluk in Tunesië om het leven 'gekomen. Blijkens een bericht van het Franse persbureau A.F.P. ge beurde het ongeluk vrijdagmid dag 6 km ten noorden van Tunis op een autoweg. Met grote snel heid botste de heer Oosterveer, een van de jongere vliegers van de K.L.M., met zijn auto tegen een andere wagen, die bestuurd werd door de Algerijnse diplo maat Abdelmajid Biout. Deze werd daarbij eveneens op slag gedood. Een mede-inzittende, de voormalige Algerijnse consul in Tunesië, Abdelaziz Djabelkhir, werd slechts licht gewond. Aanvankelijk leek het er op alsof mevr. Oosterveer het onge luk zou overleven. Zij werd met zware verwonidingen overge bracht naar een ziekenhuis in Tunis. De K.L.M. in Den Haag ontving zaterdag het bericht dat ook zij was overleden. BROER EN ZUSTER BIJ VERKEERS ONGEVAL GEDOOD Zondagmiddag omstreeks half drie kwamen de 24-jarige W. Trag- ter en zijn zuster, de 20-jarige J. Tragter, beiden uit Borculo, op de weg BorculoNeede onder de ge meente Borculo door onverklaar bare oorzaak met hun motor tegen een boom terecht. Daarna werden zij overreden door een tweede motorrijder. Broer en zuster waren op slag dood. De tweede motor rijder liep een shock op. In België worden de sigaretten oo 1 juli een kwartje per pakje duurder. Alleen „technische moei lijkheden" zouden de prijsverho ging eventueel nog kunnen vertra den, zo meldt „Het Laatste Nieuws". Een pakje sigaretten zal 16.50 francs 1,20) gaan kosten in plaats van 13,50 franc. De helft van de prijsverhoging komt de fiscus ten goede, de andere helft de siga- rettenfabrikanten. De doelman van N.-Beveland was in de finale bijzonder op dreef. De Zeeuws-Vlamingen, zowel van de afdeling Oost Zeeuws- Vlaanderen als van West, zorg den zaterdag voor topprestaties op de jaarlijkse Zeeuwse sport dag, die de plattelands-jongeren- gemeenschap in het Zuidersport park te Terneuzen organiseerde. Het was een Oost Zeeuws- Vlaamse (Marie van Driel), die als de veelzijdigste sportvrouw uit de driekamp kwam, en een West Zeeuws-Vlaming (J. Lu- teijn), die als de beste uit de herendriekamp te voorschijn kwam. Aan deze provinciale sportdag namen ruim honderd P. J. G'ers uit geheel Zeeland deel. De uitslagen waren: Voetbal: 1. Noord-Beveland, 2. O. Zws-Vlaanderen, 3. W. Zws- Vlaanderen. Volleybal: 1. W. Zws-Vlaande- ren, 2. O. Zws-Vlaanderen. Estafette: 1. Noord-Beveland, 2. O. Zws-Vlaanderen. Touwtrekken (dames)O. Zws- Vlaanderen. Touwtrekken (heren): 1. West Zws. VI., 2. Oost Zws. VI.. Hardlopen 100 m (dames): 1. M. van Driel (O. Z. VI. 14.1), 2. J. Hoogstraten (N .B. 14.3), 3. R. van Arenthals (O. Z. VI. 15. Idem (heren): 1. D. de Loof (N.B. 11.8), 2. J. Luteyn (W. Z. VI. 12.1); 3. J. J. Scherp (N. B. 12.1). Kogelstoten: 1. J. Dieleman (O. Z. VI. 12.71 m), 2. C. J. de Hulster (W. Z. VI. 9.06 m). Hoogspringen (dames): 1. M. van Langerak (Schouwen 1.30 m); 2. T. Roelse (W. Z. VI., 1.25 m), 3. J. van Hoeve (W. Z. VI. 1.20 m). Idem (heren): 1. P. Provoost (W. Z. VI. 1.65), 2. H. van Gor- sel (Tholen 1.60), 3. J. Brakman (W. Z. VI. 1.55). Hardlopen 1500 m: 1. J. Luteyn (W. Z. VI. 4.30), 2. P. Provoost (W. Z. VI. 4.33.8), 3. J. Hamelink (O. Z. VI. 4.37). AMSTERDAMSE BEURS IN HET TEKEN VAN DE VIJANDELIJK HEDEN Beurs en bedrijfsleven werden deze maandagmorgen onaange naam verrast door de berichten over oorlogshandelingen tussen Egypte en Israël. Het lag voor de hand dat de omstandigheden voor een normale beurshandel niet gunstig lagen. De onzeker heid over hetgeen nog kan ge beuren en de vraag, wat uit het conflict zal voortvloeien, beheer sten de markt. Het onmiddellijke effect was eet', zeer flauwe stemming voor de internationale fondsen. Elke vraag ontbrak. In eerste instantie gaf men er de voorekur aan af te wachten hoe Wallstreet zou reageren. Voorop in de flauwe tendens ging Kon. Olie die opende op 122,50, hetgeen een koersdaling ten opzichte van vrijdagmiddag van zes gulden betekende. Olies gingen vervol gens terug tot 121,20. Unilever was 4 gulden lager, Philips moest eveneens genoegen nemen met een koers op een 4 gulden lager niveau terwijl AKU terugging naar 49. Alles bijeen een som bere en onzekere markt die het karakter droeg van oorlogsge vaar. Onder de cultures was HVA 'eer flauw op de overweging dat Ethiopië niet ver van het oor logsterrein afligt. De scheep vaartmarkt was zwak gestemd, vooral voor K.N.S.M. en Scheep vaart-Unie. Sterk gedrukte ten dens lieten ook alle Nederlandse staatsfondsen zien. De 6 pet. lening 1967 liep terug naar 95%. Het slot kwam merendeels op het laagste punt van de dag. een verlies van bijna 4. Verlie zen werden ook geleden onder de cultures. HVA werd zelfs ge daan op 110 (min 6%). Hoogovens ging terug naar 72, KLM ging van 371 terug naar 360. De B.N.G.-leningen waren aangeboden incl. de nieuwste 6 '4 pet. lening, uitgegeven op 99 die vandaag voor het eerst noteerde en wel 97%. Onder de lokale fondsen kwamen vrijwel uitslui tend koersdalingen voor, die soms hard aankwamen zoals Brocades 44, Gist en spiritus 25, Bols 4 gulden, Fokker 17, Heine- ken 10 en voorts Van der Grin ten, Zout-Ketjen, Wijers, Bühr- mann. Nutricia. Mulder-Vogem enz. Muller verloor 30 punten. Ook Billiton was flauw. E.M.S. ging voor de oude aandelen terug van 40% naar 37. Frank Rijsdijk sprong omhoog naar 279% inge volge het aangekondigde bod van 280 pet. Een uitzondering was Albert Heyn die 10 punten hoger noteerde. De dames van Oost Zeeuws-Vlaanderen in aktie bij het touw trekken. Um (nog meer) bekendheid te geven aan de komende braderie trok maandag een reklame-kara- vaan door Zeeuws-Vlaanderen. De braderie-karavaan op het Szydlowskiplein te Axel. In Aden is vandaag een gepen sioneerde Britse marine-officier doodgeschoten. Vier bataljons van het Britse leger zijn in staat van paraatheid gebracht. In Aden wo nende Britse particulieren hebben de raad gekregen binnenshuis te blijven. Enkele uren na het uitbre ken van de Israëlisch-Arabische oorlog werd een auto van een Joodse inwoner van de stad in brand gestoken. De bisschop van Puno, mgr. Julio Gonzalez, heeft verklaard, dat moeders in de door droogte geteisterde Peruviaanse provin cie Puno hun pasgeboren babies om het leven brengen, omdat zij het niet kunnen aanzien, dat deze van honger omkomen. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag in totaal aange voerd 1429 dieren, zijnde 985 slachtrunderen en 444 varkens. De noteringen waren als volat: Slachtrunderen: extra kwal. 4,60 4,90, le kwal. 4,10—4,45, 2e kwal. f 3,75—3,90, 3e kwal. 3,40 3,55; Varkens: extra kwal. 2,10—2,15, le kwal. 2—2,10, 2e kwal. f 1,952,3e kwal. 1,90 1,95; Stieren 3,85—f 4,40; Worstkoeien 3,35f 3.50; Slacht- zeugen 1,85f 1,95; Zware var kens 1,801,85. Overzicht: Slachtrunderen: aan voer even korter, handel klein, prijzen gemiddeld iets gedrukt;; Varkens: aanvoer iets ruimer, han del redelijk, afloop slepend, prijzen niet hoger. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Op de aardappelbeurs te Rotter dam werden vandaag de volgende noteringen opgemaakt: Klei-aardappelen voor het bin nenland: Bintjes 3550 mm opw. 2225; Bintjes 40 mm opw. 2428; Furore 40 mm opw. 19—24. Klei-aardappelen voor de export: Bintjes 40 mm opw. 27; Furore 40 mm opw. 1921. Voer-aardappelen f 24. Stemming: binnenland en export willig. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. KOEKAKTIE TERNEUZENSE BOYS De Boys vormen een vereniging waarvan het ledenaantal in één jaar toenam met 40 een ver eniging die blijkens haar aktivitei ten iets wil doen voor de Terneu zense jeugd. Men denke o.a. aan de verschillende toernooien. In het nieuwe seizoen neemt de club deel aan de competitie met tien elftal len met training onder deskundige leiding. Zo'n vereniging heeft men sen nodig om dit alles te organise ren en leiding te geven, ook om in een snel groeiende gemeente als Terneuzen in de toekomst de jeugd op te vangen en een goede ont spanning te geven. Daar is boven dien geld voor nodig. Dit geld wil len de Bovs bij elkaar zien te krij gen door het voeren van akties. De voorbereidingen voor het houden van een bazar zijn al in volle gang en zaterdag 10 juni zul len de leden van de Terneuzense Bovs aan de deur komen voor het verkopen van kruidkoek. Door een voordelige inkoop is het mogelük deze koek tegen een redelijke prijs aan te bieden, zodat het voor nie mand een bezwaar hoeft te zijn er één of meerdere te kopen.- Men steunt er een goed doel mee, n.l. aktie ten bate van de jeugd. HET BESTUUR. Dulvensoert PRIJSVLUCHT UIT CRF.IL „Voorwaarts", Zaamslag-Veer. Deelname 99 duiven. Snelheid le duif 1071,4 m. 1, 4 en 7. J. de Feijter te Axel; 2. P. Willemsen te Zaamslag; 3 C. van Doorn te Zaamslag; 6. C. A. van Boven te Axel; 8 en 9. H. de Feijter te Axel. PRIJSVLUCHT UIT CLFRMONT „Nog Sneller", Breskens. Deelname 202 duiven. Snelheid le duif 1546 m; laat ste prijswinnende duif 1456 m. 1, 7 en 9. J. van Gijs; 2, 5 en 10. W. Faas; 3. I. Riteco en zn; 4. J. v. d. Broecke; 6. J. de Mees^ ter; 8. W. Fenijn. PRIJSVLUCHT UIT TOURS „Steeds Sneller", Breskens Deelname: 45 duiven. Snelheid le duif 1060 m; laat ste prijswinnende duif 748 m. 1, 2, 8 en 10. J. van Gijs; 3 en 7. A. v. d. Heuvel; 4. J. Klaay- sen; 5. H. Schelstraete; 6. Cor- nelis/Quaars; 9. J. Oostenbrugge.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 3