t^rcvinclacii nieuwó PLAATS ONDER DE ZON 8 DAGEN DOOR NEDERLAND VOOR Mater Amabilisschool in kanaalzone helpt meisjes over de drempel der volwassenheid Weekenddiensten Voor de zondag Vouwfietsen KERKDIENSTEN Koningin bezoekt Wemeldinge Terneuzen Axel Goes Sluis IJzendijke Zaamslag HisSp bij grcael naar volwassenheid AarcSerafourg Wervingsactie noodzakelijk In de huishoudschool AGENDA - Ir. PHILIPS OVER DE HUIDIGE SITUATIE Vouwfietsen MANNAERT Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 3 juni 1967 (ADVERTENTIE) Koningin Juliana, die vrijdag aan boord van de „Piet Hein" een bezoek heeft gebracht aan de Biesbosch, brengt vandaag een bezoek aan Wemeldinge. Centraal in dit bezoek staat „de schutsluis", het sinds januari in gebruik zijnde internaat voor schipperskinderen. Dit internaat biedt plaats aan maximaal 80 kinderen en wordt thans bewoond door 62 schipperskinderen. Met de bouw van het nieuwe internaat werd in 1965 begonnen. Het kwam tot stand mede dank zij de verkoop van speldjes en lepeltjes. De stichting van het in ternaat werd voorts mede moge lijk gemaakt door giften van het Nederlands comité voor zomer- postzegels en van het Koningin Julianafonds. Technische school Terneuzen De in avondschoolverband ge houden lascursussen aan deze school werden op 31 mei j.l. be ëindigd doar het afnemen van het examen. De heer P. Geense te Terneu zen trad daarbij op als gedele geerde van het Nederlands In stituut voor Lastechniek. Van de in totaal 30 kandidaten werden er slechts 2 afgewezen. De namen van de geslaagden zijn: Booglassen beginners: A. Bareman, Axel; J. de Bet, Terneuzen; J. P. van Bendegem, Sluiskil; A. J. Dieleman en E. Dieleman, beiden Hoek; J. Die- rijck, Terneuzen; J. de Kraker, Hoek; J. G. de Ruijter, Terneu zen; R. Scheffer, Sas van Gent; A. C. L. Wouters. Sluiskil en A. P. M. de Wilde, IJzendijke. Booglassen gevorderden: F. A. van Dixhoorn, Axel; C. Dubbeldam, Sluiskil; F. C. M. Durinck, Sas van Gent; Ch. de Graaf, Biervliet; J. J. J. Hame link, Terneuzen; C. J. den Ha mer, Hoek; J. Kaijser, Terneu zen; R. A. Martens, Biervliet; J. Oppeneer, Axel; P. de Pooter, Hoek; J. P. v. d. Abeele, West- dorpe; P. Bos, Terneuzen; R. F. Corijn, Breskens; J. J. Geelhoed, Terneuzen; J. L. v. Geersdaele, Walsoorden; W. d'Hont, Kloos- terzande en W. J. P. Wijffels, IJzendijke. Opening tentoonstelling „Oud-Terneuzen" In de bovenzaal van café „La Belle Vue" opende gisteravond burgemeester J. C. Aschoff de tentoonstelling die de vereniging „Oud Terneuzen" van 3 tot en met 10 juni organiseert. De burgemeester noemde deze expositie ook zeer belangwek kend voor nieuwe bewoners van Terneuzen. Het is voor hen ook zeker de moeite waard als zij, de geschie denis van hun streek leren ken nen. Hij prees het initiatief van de vereniging en zei voorts dat vaak een zakelijke instelling goed en noodzakelijk is, maar de so ciale en culturele aspecten van de samenleving mogen zeker niet verwaarloosd worden. De heer Joh. de Vries, voorzit ter van Oud-Terneuzen, maakte bekend dat aanstaande maandag en dinsdag de bejaarden de ten toonstelling tegen gereduceerde prijs zullen kunnen bezoeken. De tentoonstelling is verdeeld in 3 afdelingen. Joh. van de Ree, heeft zijn schelpenverzameling, bijeengegaard uit het kanaal Gent-Terneuzen tijdens de wer ken, opgesteld op het toneel. De meest grillige vormen zijn hier te bekijken. De heren J. L. Platteeuw en M. de Jonge kwamen met foto-ma teriaal en kleine vondsten die te voorschijn kwamen bij de opgra vingen tijdens de restauratie van de „Grote Kerk". Op hun naam staat ook een ge nealogische afdeling met foto kopieën uit de kerkelijke archie ven van Hoek, vanaf het jaartal 1590. Hoek heette toen nog Vrem- dieke. Het grootste gedeelte van de tentoonstelling wordt in beslag genomen door een keuze uit de verzameling van de meer dan 1000 prentbriefkaarten die de secretaris, de heer P. J. Baert, in zijn bezit heert en die veel laten zien over Terneuzen zoals het vroeger was. De tentoonstelling is geopend van 1 tot 9 uur en zondags van 2 tot 9 uur. Belgische auto's botsten Vrijdagavond omstreeks 7 uur kwamen op de kruising Kanaal kadeZuidsingel twee Belgische personenauto's met elkaar in botsing. De aanrijding ontstond doordat de ene bestuurder, de heer A. R. R. uit Lokeren, die over de Kanaalkade kwam gere den en links de Kinderdijk wilde oprijden, geen doorgang verleen de aan de andere autobestuurder G. H. J. uit Antwerpen, die uit de richting Zuidsingel kwam. Een bejaarde inzittende van de heer R. liep lichte hoofdverwon dingen op. De beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Eerste aardbeien van koude grond Door verscheidene telers wer den vrijdag op de fruitveiling in Kapelle-Biezelinge reds aard beien van de koude grond aan gevoerd. Het is het ras „Regina", waarvan thans de vruchten be ginnen te rijpen. Het duurt ech ter nog wel een week voor er sprake kan zijn van een aanvoer van betekenis. Voor deze eerste natuuraard- beien klasse I werd op de veiling 0,75 tot 0,93 per doosje van 250 gram betaald en voor de klasse II 0,55 tot 0,61 per doos je. De natuuraardbeien staan er dit jaar in Zeeland goed voor, maar het areaal is niet groot. Lan delijk wordt bij gunstig weer een wat grotere produktie van na tuuraardbeien verwacht dan het vorige jaar. Toen kwamen de eerste aardbeien in Kapelle op 3 juni aan de veiling. Geslaagd In Den Haag slaagde voor het diploma tweede stuurman grote vaart de heer F. van Dongen uit Sluis. Kolendampvergiftiging Vrijdagmorgen werden de wed. E. de Kesel en haar dochter in bed onwel. De dochter kon nog het bed uitkomen en liep naar de buren, waar zij in elkaar zakte. De buurman liep snel naar de woning om de ramen open te zetten. Dokter Lievens, die direct ter plaatse was, liet de beide slacht offers naar het ziekenhuis te Oostburg overbrengen. Hun toe stand is redelijk. Vermoedelijk is de kolendamp ontstaan doordat de kachel te ver dichtstond. Uitreiking Verkeerssleutels Donderdagavond vond in het jeugdgebouw „De Poort" de uit- king plaats van de verkeerssleu tels aan de cursisten, die een serie van zes lessen van het Ver bond van Veilig Verkeer met goed resultaat hadden gevolgd. De voorzitter van de plaatse lijke afdeling, de heer F. Diele man, verwelkomende hen en een aantal belangstellenden, in het bijzonder burgemeester J. de Pree. Deze reikte de certificaten uit met bijbehorende verkeerssleu tels, die hij eigenhandig opspel de bij vijf cursisten, die de test foutloos hadden afgelegd, n.l. mej. E. C. Lensen en de heren A. P. Schuitvlot, S. Buijze, J. Risseeuw en Chr. de Vos. Van de 45 deelnemers, die zich aanvankelijk aanmeldden legden 41 het examen af, waarvan er 38 slaagden. De burgemeester achtte dit een zeer goed resul taat, en schreef dit o.m. toe aan de deskundige leiding van wacht meester A. Janse van de rijks politie. Hij wees op de noodzaak om de kennis van de verkeers regels bij te houden. De veilig heid van het verkeer begint bij ons zelf, aldus de burgemeester. Namens de cursisten sprak de heer J. F. de Haas een dank woord aan de cursusleider. Hij bood hem een boekenbon aan en ter attentie van mevr. Janse was er een bloemetje. De heer Janse was erkentelijk voor deze blijken van waar dering en sprak een propagan distisch woord voor het Verbond van Veilig Verkeer. De namen van de andere ge- de geslaagden zijn: J. J. Wis se, mej. A. de Pooter, mevr. A. HeidaSmid, J. J. Willemsen, mevr. Willemsen, J. F. de Haas, mevr. de HaasBordes, A. D. vap Doeselaar, J. Bakker, C. K. Hamelink, mevr. T. P. Hame linkWisse, H. Klaassen, S. van Hoeve, mevr. Van Hoeve-Huijs- sen, F. Kaijser, M. van dei- Hooft, J. Maas, J. C. Hamelink, M. de Feijter, mej. R. Dekker, A. Dekker, mevr. E. de Vos Lensen, K. de Koeijer, mej. J. C. Buijze, mevr. N. Hamelink van Hoeve, mevr. De Bruijne de Feijter, mevr. A. van Hoeve van Doeselaar, A. Dees, D. Ha melink, A. van Kerkvoort, mevr. L. M. Heijens, mej. R. M. Crom- been en G. Mol. Acht dagen lang onbeperkt reizen door het gehele land. Met een 8-daags Algemeen va Abonnement/Voor een verrassend lage prijs: slechts f 40.- (eerste klas f 60.-). Kinderen van 4 t/m 9 jaar half geld. In de kanaalzone Terneuzen zijn twee Mater Amabilisscholen, één in Terneuzen en de andere in Sas van Gent. Beide geven hun (avond)- lessen in de plaatselijke huishoud-' scholen. Een M. A.-school wil zijn een katholiek vormingsinstituut voor de vrouwelijke bedrijfsjeugd van 17 jaar en ouder. In Zeeland zijn zes van dergelijke scholen gevestigd; behalve bovengenoemde in de ge meenten Hulst, Kloosterzande, Goes en Vlissingen met een ge zamenlijk leerlingenaantal van 200. Het landelijk totaal bedraagt on geveer 20.000. Op een persconferentie in de landbouwhuishoudschool „De Leeuwtjes" te Terneuzen werden wij bij monde van de voorzitter van de stichting in de kanaalzone, bur gemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent, over deze vorm van onderwijs, voorgelicht. Hierbij waren ook aanwezig het overig bestuur, docenten en leidsters van de Zeeuws-Vlaamse scholen. „De Mater Amabilisschool wil het jonge meisje begeleiden bij haar intrede in de maatschappij, haar hulp bieden bij de groei naar volwassenheid". De M. A.-scholen willen dit be reiken met een programma, dat wordt uitgevoerd in de vorm van een gesprek met de docent als partner. Door het op gang brengen van een ongedwongen discussie over de meest uiteenlopende le vensvragen, waarover in veel ge zinnen helaas nog maar al te vaak gezwegen wordt, wil men de leer linge toerusten met een bewuste meningsvorming. Geen scholing dus volgens een vastgesteld leer plan met huiswerk en examens, doch een mentale voorbereiding op de „harde realiteit van het leven, een pendant, van de ..Levens school" voor de mannelijke be drijfsjeugd. De onderwerpen waar over wordt gediscussieerd zijn: op voedkunde, godsdienst, medische raadgevingen, woninginrichting, Bejaarden naar Antwerpen Het comité bejaardenreis be legde een vergadering met het oog op de jaarlijkse uitstap. Be sloten werd om dit jaar op 22 juni een reis naar Antwerpen te ondernemen. Vanuit Antwerpen wordt dan een boottocht, ge maakt naar Rupelmonde waar een gezamenlijke koffiemaaltijd zal worden gebruikt. Opgravingen worden voortgezet De opgravingen o.l.v. het Rijks Oudheidkundig Bodemonderzoek worden voortgezet. Men gaat nu beginnen aan een terrein in de Sint Bavostraat waar men 'op nieuw Romeinse vondsten hoopt te doen. 44) Frouwk werd ook geroepen om te worden gehoord. Ze was zijn vrouw en hoefde daarom niet tegen Piebe te getuigen. Maar ze deed het wel. Wat ze van hem vertelde, was niet mooi. Dat hij geen cent zou bezitten, had hij gelogen. „Hij heeft tegen mij wel an ders gezegd, toen hij de laatste keer bij me kwam." „Ja, maar dat zei hij misschien om indruk op u te maken." „Geen sprake van. Indruk op me makenHij Hij weet te goed, dat hij dat toch niet kan. Hij moet heel wat verdiend heb ben, het laatste half jaar. En ik ken hem goed genoeg om te weten, dat het waar is als hij zo iets tegen me zegt." Rooie Tjeerd ging uit zich zelf naar de stad en verklaarde tegenover de rechter-commissa- ris, dat Piebe, volgens Joop van Laar, elke week gemiddeld dan een tweehonderd gulden had verdiend, waarvan hij Jakob Thomsen niet meer gaf dan twin tig, vijfentwintig. De rechter commissaris wilde het wel ge loven, maar had niet veel aan verklaringen en uitlatingen van kerels als Witte Jopie. En dat zag Tjeerd ook wel in. Hij ging weer terug naar het dorp, naar zijn woonark, die maar niet klaar kwam. En Piebe Lap en Jakob Thomsen werden opnieuw voor een termijn van vier weken in voorarrest gehouden. Marthe mocht haar man een paar maal opzoeken. Hij was nog wel wat terneergeslagen als ze kwam, maar toch minder dan ze verwacht had. Hij scheen zich in het leven in het Huis van Bewa ring wel te kunnen schikken. De bewakers waren over het alge meen brave kerels, zei hij. Hij verveelde zich ook niet Jakob Thomsen had zich nog nooit ergens verveeld. En de een of andere keer zouden ze hem toch wel naar huis sturen. Bovendien werd de tijd die hij in voorarrest doorbracht, later van zijn straf afgetrokken, vertelde hij. Toen Marthe alweer op het koken, muzikaal onderwijs, han denarbeid, naaien en maatschappe lijke vorming. Hoewel de signatuur katholiek is, is de school ook toegankelijk voor niet-katholieke meisjes. Er is een teruggang in het aan tal leerlingen geconstateerd. Deze is, volgens het bestuur voor een deel te wijten, voor wat Zeeuws- Vlaanderen betreft aan de afstan den die vaak groot ziin om een school te kunnen bereiken, de al gemene geestelijke vervlakking en de weinig stimulerende houding van sommige opvoeders. Het be stuur ziet de noodzaak ook van een wervingsactiviteit die uit moet gaan van de bedrijven waar meis jes werken. Behalve het bovengenoemd pro gramma doen de scholen veel aan excursies, met welker uitvoering zich uiteraard de leidsters belas ten die in de regel jonge vrouwen ziin die met de meisjes een groep vormen. De school in Terneuzen geniet "astvriiheid in een der lokalen van de huishoudschool. Toen wij tijdens de persconferentie er even gingen kiiken was de groep bezig met het beluisteren van het slotkoor uit de Negende Symphonie van Beet hoven, uiteraard Der grammofoon plaat. Dit, in biiziin van een docent die hen wilde leren van deze mu ziek te gaan houden. De opleiding aan de school, die wil zijn een vormingsinstituut wis selt van twee tot drie jaar. In Ter neuzen en Sas van Gent vinden de lessen plaats op donderdag, in Kloosterzande op woensdag en in Hulst op dinsdag en donderdag avond. punt stond om weg te gaan, .'roeg hij pas hoe ze zich erdoor sloeg. Ze zei„O, goed." Ze had juist haar laatste geld uitgegeven voor een spoorkaartje, maar dat vertelde ze hem niet. Wat hielp het of hij daar zijn hoofd over brak Het was beter er maar niet aan te denken. Ze verzweeg ook, dat ze van plan was aan het verk te gaan. Er was altijd wel .ets te doen op de drogerij of de rokerij. Met Ina, dat verpleeg stertje, had ze het er al over ge had, maar ook dat hoefde Jakob niet te weten. Ze beloofde, dat ze de volgende week terug zou komen. „Kan ik ook wat voor je mee nemen... behalve je schone wasgoed. „O nee," zei hij. Hij verdiende wat met couverten plakken en daarvoor mocht hij elke dag drie sigaretten kopen. Meer had hij niet nodig. Hij was nooit een sterke roker geweest. „En ver der krijg ik hier alles wat ik kan wensende mensen zijn erg goed voor me Dat waren ze voor Marthe ook. Ze brachten haar eens wat vis. Er was een boer, die had laten zeggen, dat ze bij hem melk kon halen. Aardappels had ze genoeg, want Jakob had juist voordat hij opgepakt werd een voorraad voor de hele winter ingeslagen. De bakker rekende niet teveel voor het brood dat ze haalde. Er was ook altijd wel iemand die haar een vrachtje hout liet bren gen, drijfhout, dat hij opgepikt AUTO OVER DE KOP Bestuurder verongelukt Op de Zfjdelweg in Amstel veen is donderdagavond een per sonenauto bij het passeren van een brug langs de leuning ge schaafd, aan het slingeren ge raakt en vervolgens over de kop geslagen. De bestuurder, de 44- jarige G. H. van Broekhuizen uit Amsterdam, kwam hierbij om het leven. 10-JARIG MEISJE OVERREDEN De tien jaar oude Martha W. J. M. Ceelen is donderdagavond vlak voor de ouderlijke woning op de Kreijl in Heeze door een personenauto gegrepen en dode lijk gewond geraakt. Het meisje was voor een stilstaande auto de weg overgestoken. Het overleed later op de avond in het St. Anna- ziekenhuis te Geldrop. 20-JARIGE VERPLEEGSTER STAK 53-JARIGE VRIEND NEER De 20-jarige M. van L. uit Rot terdam heeft gisternacht na een ruzie haar 53-jarige vriend D. van T. uit Delft, portier in het ziekenhuis waar zij werkte, bij het viaduct aan de Delfgauwse- weg met een aardappelschilmes je in de nek gestoken en ernstig verwond. De man slaagde er in strompelend een woning te be reiken, vanwaar hij naar het zie kenhuis werd vervoerd. Na een operatieve ingreep was zijn toe stand redelijk. De verpleegster, die zelf op ka mers woont, reed na haar daad in haar auto naar haar ouders in Rotterdam, waar zij later gearres teerd is. Het meisje dat inmid dels heeft bekend is ingesloten op beschuldiging van doodslag c.q. zware mishandeling. Insluipers actief in Amsterdam Twee insluipers maken de laat ste weken Amsterdam-oost on veilig. Zeker tien gevallen van diefstallen uit woningen zijn de politie ter kennis gekomen. Hoe wel het niet steeds enorme be dragen zijn werd er donderdag toch 800 gulden uit een woning meegenomen. De politie heeft twee signalementen opgekregen maar 't kan zijn dat 't een en de zelfde man betreft. Het ene sig nalement luidt: Indische Neder lander, 1.85 meter lang, ongeveer 30 jaar, net gekleed met aktetas. Het andere signalement is: Joods type, 25 a 30 jaar, 1.80 meter lang, net gekleed. De mannen ver schaften zich toegang tot de wo ningen indien de deur niet openstaat met behulp van een loper, Is de bewoner thuis dan doen ze zich voor als vertegen woordiger. HEDEN: Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Nevada Smith". Zuidersportpark, 6.30 uur: Vuurtorentoernooi Tern. Boys, Terneuzen IBreskens I. ZONDAG 4 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „Flipper en de pira ten"; 8 uur: „Nevada Smith". Zuidersportpark, 2.30 uur: bekerwedstrijd Terneuzen Zeeland Sport. MAANDAG 5 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Nevada Smith". DINSDAG 6 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Nevada Smith". had, toen hij op het wad lag te vissen en dat Rooie Tjeerd voor haar zaagde en hakte. Het leven was ontwricht, dat kleine leven tje van haar, maar ging toch ook verder wel weer z'n gang. De dagen verstreken en werden weken, de weken werden maan den. De herfst liep ten einde, maar de winter scheen niet streng te zullen worden. Het was tenminste nog steeds vrij zacht weer. Telkens als ze bij Jakob vandaan kwam, wachtte Ina haar op. 's Avonds kwam Japie Visser van de rechercheboot dan eens even horen of ze nog nieuws had. En de volgende dag kwam Tjeerd vragen of hij nog iets voor haar kon doen. Ze zag er wel wat tegenop om op de dro gerij te gaan werken, vooral om dat daar zoveel vrouwen werk ten en ze altijd nog een beetje schuw was tegenover anderen. Maar ook dat zou waarschijnlijk wel wat meevallen als ze er eerst een paar dagen was geweest. Ze was er geen paar dagen. De eerste voormiddag al, terwijl ze bezig was spierinkjes aan de pennen te rijgen, waarmee ze in de rook gehangen werden, kreeg ze het plotseling benauwd, zó benauwd, dat ze hijgde naar adem, alles voor haar ogen begon te draaien en ze het ge voel had alsof de grond onder haar voeten golfde. Ze voelde, dat ze viel of in een diep en don ker gat zonk. (Wordt vervolgd.) Grote belangstelling heerste voor de uitgebreide informatie over de gang van zaken in de onderneming op de door enige honderden per soneelsleden van Philips bezochte jaarlijkse voorlichtingsbijeenkomst van de raad van bestuur met de kernen en ondernemingsraden. Twee van de 3 leden van de raad van bestuur, die het woord voerden, t.w. ir. F. J. Philips en de heer P. C. Breek gaven blijk van het grote vertrouwen dat de lei ding heeft in de toekomst, een toe komst die volgens beiden ongetwij feld goede perspectieven biedt. Conclusie van ir. Philips: „Ik ge loof zeker, dat wij op de goede w?g zijn. Halverwege dit jaar zijn wè ongeveer klaar met de aanpas sing. De automatisering gaet wel door. Wij zullen het met zijn allen eenvoudiger enbeter moeten doen". Ongeveer in dezelfde geest had de heer Breek gesproken. Zijn conclusie: „Ik geloof, dat we vol doende maatregelen hebben ge nomen, dat we voldoende visie hebben gehad. Kortom, ik durf te zeggen, dat we weten wat we wil len". Zo meldt de vrijdag versche nen Philips Koerier. TERNEUZEN: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. J. Hoving, Oran jestraat 25, tel. 2445. Apotheek geopend: A. J. Klaas sen, Noordstraat 54, tel. 2090. Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Claeijssens, Jac. van Lennepstraat 85, tel. 2706 (b.g.g. 008). SLUISKIL. HOEK EN PHILIPPINE: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Hillaert, Zand straat, tel. 01157435. AXEL: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstraat 8, tel. 666. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag, waar genomen door dierenarts J. F. de Haas, Axelsestraat 108 te Zaam slag, tel. 01153—366. BEKEERD EN TOCH ONBEKEERD „Bood hij hen geld aan". Handelingen 8 18 Achter Philippus aan kwamen Petrus en Johannes om diens pionierswerk te voltooien. Door hun handoplegging ontvingen de pas-bekeerden de Heilige Geest en dit gebeurde blijkbaar als op de Pinksterdag, dus zichtbaar. Op Simon maakt dit een ge weldige indruk. Dat is nog eens wat! De handen op iemands hoofd leggen en dan: hocus-pocus. Hij gaat naar de apostelen, kan ik dat ook leren, wat kost mij dat? Dat is natuurlijk helemaal mis. Hier wordt Simon de vader van een lelijke zonde, waartegen nu nog kerkelijke reglementen waarschuwen. Het kopen of ver kopen van kerkelijke ambten voor geld: Simonie. Dat is heel erg. Petrus zégt hem dan ook on gezouten de waarheid. Een droevig déraillement van een pas-bekeerde als bewijs dat diens geloof en bekering niet echt waren. Is dat waar? Treffend vind ik de ootmoed, de verbijstering, waarmee Simon de strenge bestraffing aanvaardt. Het is, alsof hij niet begrijpt, dat het zo erg is. Zijn hart is wel aangeraakt, maar verstandelijk leeft hij nog half en half in zijn oude, heidense wereld. Bekering is geen tovenarij. Ik geloof niet in wat men noemt „het primaat van het intellect." D.w.z. dat bij het geloof eerst het verstand komt en daarna het hart. Liever keer ik het om. Eerst het hart en dan is Simon niet de enige, bij wie het verstand een lange weg moet afleggen om het hart in te halen. (UitHij sprak en ik hoorde.) (ADVERTENTIE) diverse vlotte modellen Keus uit 5 merken Reeds vanaf ƒ175,— Magneet Burco Vesting Staiger Moulton Axelsestraat 16 Telefoon 2220 Terneuzen ZONDAG 4 JUNI 1967 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 uur Ds. P. J. Pennings. 10.30 uur Geen dienst. Hoek: 9 en 10.45 uur (H. Doop) Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9 uur Ds. E. Gramsber- gen. Hulst: 10.30 uur Ds. E. Gramsber- gen. Philippine: 9 uur Ds. E. E. Stern. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. E. Stern. Sluiskil: 9 en 10.30 uur Ds. De Knijff, van Gent. Terneuzen: Grote kerk: 9 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. H. Doop. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman. H. Doop; 19 uur Ds. P. A. L. Brinkman, van Schoon- dijke. Zaamslag: 10.30 uur Ds. P. J. Pen nings, van Axel; 14.30 uur Ds. J. A. Poelman, van Terneuzen. GEREF. KERK Hoek; 10 en 14.30 uur Ds. A. J. Ver beek. Terneuzen; 10.30 en 16.30 uur: Ds. L. Berger. Sas van Gent: 19.00 uur: Ds. J. Ver beek. Zaamslag: 10.00 en 15.00 uur: Ds. Berkhoff van Glanerbrug GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. M. van Dooren. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen; 10 uur Ds. K. D van Dijk; 15 uur Ds. A. Kuiper. Zoutespui: 10 Leesdienst; 16.30 uur Ds. K. D. van Dijk, van Terneu zen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Pannekoek. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds A. de Reuver, VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bidstond. NED. PROTESTANTENBOND Terneuzen (K.M.C.-gebouw): 10.30 uur Eerw. Heer C. Lecompte, van Gent. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7, 8.30, 10 en 19 uur H. Mis sen; 14 uur Lof. Clinge; 7, 8.30 en 10 uur H. Missen. Hulst: 's zaterdags 19 uur; zondags 8, 10, 11.30 en 17 uur; in de week: 7, 7.30 en 19.30 uur H. Missen. i Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis sen. Sas van Gent: 7, 9, 11 en 17 uur H. Missen. Sluiskil: 7, 8.30, 10.45 en 17 uur H. Missen. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: H. Missen op zondag: 7, 9.30 en 11 uur... in de week: 7.30 uur; op zaterdag: 7.30 en 9 uur. Triniteitskerk: H. Missen op zon dag: 8, 11 en 17 uur; in de week: 7.30 en 19.15 uur; op zaterdag 7.30, 9 en 19.15 uur. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 19 uur Ds. H. W. Doornink, van Groede. Biervliet: 11 uur Ds. G. F. H. Kel- ling. H. Doop. Breskens; 9.30 en 18.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 11 uur Ds. H. W. Door nink. H. Doop. Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. G. F. H. Keiling, van Biervliet. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. H. W. Doornink. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retranchement: 10 uur Eerw. Heer I. Verduijn, van Breskens. Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 11 uur Ds. W. C. Luu- ring, van Cadzand. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendiike: 9.30 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten. Zuidzande: 9.30 uur Wika R. Was- terval.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2