t^rovinciaai nieuwó Toestand in midden oosten is niet verbeterd I >ki"v PLAATS ONDER DE ZON BOOTZ «6/ juist in uw vakantie Marathon vergadering van E. E. G.-ministers /ïrR'V Bejaarde winkelier dodelijk gewond door overvaller GEMEENTERAAD VAN AXEL Israëls reizende ambassadeur Comaij in ons land aangekomen Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Kloosterzande Middelburg Sas van Gent Russische oorlogsschepen door Bosporus Engeland wil verklaring zeevarende naties Open vraag Britse schepen cüeór straat van Tiran Sluis Zaamslag Nieuwe arrestaties in Griekenland Nederlandse schepen Vrijwilligers Amerikaanse ontwerpresolutie in veiligheidsraad Bacteriologische en chemische oorlogvoering zegt de Fransman zeggen ivy Genïeten:doen we allebei. De Fransman van zijn cognac, wij van B00TZ BRANDY SPÉCIAL. Een „Hollandse", door Bootz gemaakt. Vraag er naar, waar dan ook. Donderdag 1 Juni 1967 Onderwijzersexamens Aan de rijkskweekschool te Middelburg zijn o.m. geslaagd voor het onderwijzersexamen tweede leerkring de dames S. A. Masclee te Oostburg; R. v. d. Linde te Biervliet; H. J. Drie- dijk te Cadzand en de heer L. A. de Doelder te Terneuzen. T oelatingsexamens Uitgebreid Technische School Voor het toelatingsexamen tot de le klas 4-jarige cursus U.T.S. te Terneuzen zijn geslaagd: E. Coppejans, J. Verhelst en J. de Waal, allen te Sluiskil; C. Kooijman, A. Luteijn, A. van Zielst en W. Golverdingen allen te Terneuzen; L. 'de Putter, J. Buijze en D. Pladdet allen te Zaamslag; J. Rademakers te Sas van Gent; F. de Witte, E. de Jae ger en A. v. Opdorp allen te IJzendijke; M. Bisschop en J. Bo- gaert beiden te Kloosterzande; H. Bracke, J. van Hooije en A. Vlae- minck allen te Clinge; R. Chari- té te Aardenburg; G. van Dijk te Hengstdijk; G. van Goethem en R. Herman beiden te Koewacht; W. v. d. Heyden te Meerdonk (B.); A. Paardekam te St. Jan steen; G. Sponselee te Lamswaar- de; J. Timmerman en R. Tournois beiden te Eede; G. van 't West einde en J. Buijze te Groede; M. Willemsen te Waterlandkerkje; C. van der Linde te Biervliet; A. v. Oosterhout en C. Martens bei den te Hulst; H. Pielaat te Hoofd plaat; E. de Poorter te Stoppel dijk; C. Bareman, Ch. Dubbel dam en J. de Regt allen te Axel; H. Lacor te Yerseke; L. Spelier te Philippine; W. Timmerman te Overslag. Voor het toelatingsexamen tot de le klasse van de 3-jarige U. T.S. zijn geslaagd: O. Baecke te Biervliet; B. de Booy, J. Hiel, F. Voet en K. Maaijen allen te Kloosterzande; P. Colsen, E. Cortvriendt en J. de Schepper allen te Hulst; M. van Damme te Oostburg; G. Drumont te Clinge; G. Emans te Westdor- pe; P. Eijke, Ch. Ollebek, G. v. d. Velde, J. Vergouwe, W. Willems, W. Calle en L. Siereveld allen te Terneuzen; P. van Hoven te Axel; A. Mangnus, K. Martinet en L. Weemaes allen te St. Jansteen; P. de Schepper te Lamswaarde; ;D. Deurwaarder te Zaamslag; F. Luijcks en J. Gelderland beiden te Sluiskil; F. Verstelle te Phi lippine; E. de Milliano te Water landkerkje. Sportdag belastingambtenaren Niet minder dan 137 ambte naren van de directie Breda van 's rijks belastingen namen giste ren deel aan sportwedstrijden in het zuidersportpark. Zij hadden kennelijk geen last van de warm te, want zij hulden zich na ieder onderdeel weer snel in het trai ningspak. De hoofdinspecteur van de in voerrechten en accijnzen, de heer H. W. Vermeulen, betuigde zijn dank aan de gemeentelijke auto- riteiten voor de beschikbaarstel- ling van de terreinen. De heer P. J. van Koerle, di recteur van 's rijks belastingen, verzocht een minuut stilte voor een dezer dagen plotseling over leden collega, die omstreeks dat tijdstip naar zijn laatste rust plaats werd gebracht. „U bent gekomen", zo zei hii. „om records te breken, ik zal trachten een record te breken door zo kort mogelijk te praten". De heer Van Koerle feliciteerde de overwinnaars bij voorbaat met hun succes, maar niet min der met het succes dat men als eerlijk man. mentaal getraind aan deze wedstrijden zou kun nen deelnemen. De einduitslag was: 1. Terneuzen 18.396 p.; 2. Eind hoven ,17.712 p.; 3. Roosendaal 16.566 p.; 4. Breda 14.294 p.; 5. Tilburg 13.711 p.; 6. Vlissingen 2667 p. 4 x 400 meter estafette: 1. Breda 3.55.04; 2. Eindhoven 3.57.08; 3. Terneuzen 4.01.01. Persoonlijke prijzen vierkamp. Groep I: 1. J. v. Eerdewijk 2011 p.; 2. Homan 1886 p.; 3. Br. v. d. Horst 1842 p. Groep II: 1. Goris 1847 p.; 2. v. Remmen 1677 p.; 3. v. d. Weegen 1512 p. Groep III: 1. Meertens 1412 p.; 2. v. d. Haar 1361 p.; 3. Stob 869 p. Groep IV: 1. v. Hoecke 1400 p.; 2. Tuit 1079 p.; 3. Schrier 1047 p. Volleybal. Afd. A: Tilburg 10 p.; Roosendaal 7 p.; Terneuzen 6 p. Afd. B: Tilburg 9 p.; Ter neuzen 7 p.; Eindhoven 7 p. 15.Q0 meter: 1. Knapen 4.53.6; 2. Bakker 4.54.0; 3. Hokke 4.58.5. Uitslag voetbalwedstrijd Bra bantZeeland 31. Doctoraal examen Aan de katholieke universiteit te Nijmegen slaagde dezer dagen voor het doctoraal examen inde rechtsgeleerdheid de heer A. A. Rijk te Kloosterzande. Aanbesteding werken Sloehaven Woensdagmorgen is aanbe steed het maken van 'n zijkanaal en twee terreinophogingen met bijkomende werken in de Sloe haven in de gemeente Vlissin gen. De laagste inschrijver was 't aannemingsbedrijf Oosterwijk N.V. te Rotterdam voor 3.820.800 gulden. De tweede inschrijver was de maatschappij tot het uitvoeren van openbare werken Adriaan Volker N.V. te Rotterdam voor 3.920.000 gulden. Zeventig jaar lid Op 4 juni a.s. organiseert de duivenmaatschappij „De Vrede" uit Sas van Gent een duiven vlucht naar Angerville in Frank rijk met ruim tweeduizend gul den aan prijzen. Deze extra- vlucht wordt georganiseerd om dat de heer P. Fermont van de Kanaaldijk te Sluiskil meer dan zeventig jaar lid is van deze vereniging. Muziekfestival Als repetitie voor de grote uit voering tijdens het muziekfesti val zal de harmonie „De Ver enigde Vrienden" concerteren in het bejaardenhuis „De Redoute". Het concert vindt plaats op woensdag 14 juni en het festival op 17 en 18 juni. (Vervolg van pag. 1.) Vier lichte schepen van de Russische vloot zijn woensdag morgen door de Bosporus van de Zwarte naar de Middelland se Zee gevaren. Rusland heeft Turkije toestemming gevraagd om in totaal tien oorlogsschepen de Bosporus en de Dardanellen te laten passeren. Engeland dringt er bij andere zeevarende landen op aan een verklaring mede te onderteke nen waarin zij bevestigen de golf van Akaba als een interna tionale waterweg te beschouwen ondanks de afsluiting voor Is- raëlische schepen door presi dent Nasser. Minister van buitenlandse za ken George Brown zei gisteren in het parlement dat hij met de verklaring een adempauze hoop te te bereiken tot een meer duur zame oplossing zou kunnen wor den uitgewerkt. Een verklaring alleen zdu niet afdoende zijn. Minister Brown zei dat Groot- Brittannië nog steeds van me ning is dat de verenigde naties de voornaamste rol moeten spe len bij het handhaven van de vrede. Hij drong erop aan dat: a. secretaris-generaal Oe Thant een persoonlijke vertegen woordiger naar het midden oosten zou zenden om te hel pen bij verzoeningspogingen; b.' de militaire sterkte aan bei de zijden van de grens van Israël met de Arabische lan den zou worden verminderd; e. een V. N.-strijdmacht detwee partijen opnieuw gescheiden zou moeten houden; ditmaal zou..de V. N.-strijdmacht zo wel op Israëlisch als op Egyp tisch gebied gestationeerd moeten zijn. In de Britse hoofdstad werd later gezegd dat vermoedelijk een tiental landen bereid zou zijn zich- achter de verklaring over de golf van Akaba te scha ren. Tot ideze landen zouden Denemarken,Noorwegen, Neder land, de Verenigde Staten en Canada behoren. Waarnemers merkten op dat minister Brown het een open open vraag liet, of Engeland zou deelnemen in een of andere ma ritieme regeling om de doorvaart naar de golf van Akaba te ver zekeren, als diplomatieke in spanning zou falen. Het Britse vrachtschip Canara is dinsdag., op weg naar de Jor daanse havenstad Akaba zonder moeilij.kheden de straat van Ti ran gepasseerd, zo wordt in Lon den van officiële zijde verno men. Zaterdag a.s. zal een ander Brits ..^cbip.,, eveneens met be stemming Akaba de straat door varen. Afdeling van het „Nut" koos nieuw bestuur In hotel „Wilhelmina" vond de jaarvergadering plaats van het departement Sluis-Aardenburg van de maatschappij tot Nut van het Algemeen. Nadat de heer J. van Amerongen uit Aardenburg de gebruikelijke jaarverslagen had laten horen, werd een nieuw bestuur gekozen, n.l. uit Aarden burg mej. J. Nieskens en de heren Ahn en Van Amerongen en uit Sluis de heren S. A. van Hal en J. A. le Clercq. Rundveekeuring Op dinsdag 30 mei werd te Zaamslag op het terrein van de heer Jac. de Klerk de jaarlijkse rundveekeuring gehouden. Dit maal was de deelname niet zo erg groot, daar er op 22 juni a.s. te Zaamslag een grote fokdag zal worden gehouden. De uitslag was als volgt: Stieren 2 jaar 'oud: la. Belter Toscaan 17, eig. Joz. Dees. Stieren 1 jaar oud: la. Jonk heer, eig. P. A. P. Dieleman; lb. Gerard Wouter 6 van Ytske 36, eig. P. A. P. Dieleman. Stieren onder het jaar: 1ste Sjoerd Ruth van Coegorspolder, eig. W. J. Dieleman. Vaarzen: la. Soukje, eig. W. J. Dieleman. le kalfskoeien: la. Remske 1, eig. H. Freijzer; lb. Ytske 20, eig. P. A. P. Dieleman; 2a. Sjourd 22, eig. P. A. P. Diele man. 2de kalfskoeien: la. Ytske, eig. Iz. de Feijter; lb. Teatske 51, eig. Iz. de Feijter. 3de kalfskoeien: la. Sjoukje, eig. Iz. de Feijter; lb. Joke, eig. Jac. de Kraker. In Griekenland zijn de afge lopen dagen 27 vroegere parle mentsleden van centrum en rechts gearresteerd. Dit is gis teravond meegedeeld door mi nister van binnenlandse zaken generaal Pattakos. De minister zei dat de arrestaties noodzake lijk waren „voor de veiligheid van de staat". Zij zullen worden vrijgelaten als zij schriftelijk of mondeling verzekeren het werk van de regering niet te zullen tegenwerken. De generaal zei voorts dat de vroegere fractievoorzitter van de uiterst linkse Eda-partij, Ilioe, van het eiland Jaros is overge bracht naar een ziekenhuis in Athene. De gezondheidstoestand van George Papandreou is in tegenstelling tot de geruchten die over hem de ronde doen, goed. De minister zei niet te kun nen zeggen of in 1968 parle mentsverkiezingen zullen wor den gehouden. De ministers van landbouw van de zes E. E. G.-landen begonnen woensdagavond om negen uur een marathonvergadering. Zij zouden in de loop van de nacht een serie besluiten moeten nemen inzake nieuwe verordeningen voor een aantal belangrijke landbouwsec toren, waarvoor op 1 juli de vol ledige gemeenschappelijke markt moet ingaan. De ministers hebben 2l/4 dag hun uiteenlopende visies op de proble men in deze sectoren (granen, var kens, vlees, eieren en pluimvee en oliehoudende zaden) uitvoerig be sproken. Woensdagmiddag om half zes hadden zij een punt bereikt, waarop de discussie uitgeput raak te en aan dr. Mansholt, vice-voor- zitter van de E. E. G.-commissie, het verzoek werd gedaan een „pak ket" met compromissen op te stel len. Minister Lardinois verklaarde bij de aanvang van de vergadering, kort na negen uur, dat het er wel naar uitzag dat de ministers tot de nodige beslissingen zouden komen. De weg naar de gemeenschappe lijke markt voor de genoemde sec toren zou dan echter nog niet ge heel vrij zijn. Er zuilen nog enige honderden bijzondere uitvoerings besluiten moeten worden uitge werkt en door de ministers in de loop van de maand juni goedge keurd. Vergadering van dinsdag 30 mei 1967. Aanwezig: Voorzitter: burgemeester M. K. van Dijke. Secretaris: P. G. van den Bos- se. Wethouders: de heren M. L. M. IJsebaert en C. van Bende- gem. Leden: de heren A. Boüman, P. Dekker, J. Dieleman, J. den Doelder, M. 't Gilde, A. H. van der Lee, J. C. van Luijk, E. Maas, A. de Waard en J. Vink. Afwezig met kennisgeving de heer D. J. Oggel. De voorzitter opent de verga dering met het uitspreken van het ambtsgebed. INGEKOMEN STUKKEN De heer De Waard informeert naar de motie van de gemeente raad van Goes, waarin deze zich tegen de fusie uitspreekt van de P.Z.E.M. en de Zegam. B. en W. stellen voor de motie voor kennisgeving aan te nemen. De heer De Waard vraagt of er voldoende overleg is geweest met de gemeenteraden. Is dit al lemaal wel in orde? De voorzitter bevestigt dat de leden van de raad van bestuur van de Zegam geen overleg met de gemeenteraden hebben ge pleegd. Dit is ook niet nodig, al dus de voorzitter. Het hoogste orgaan in dezen, „de raad van aandeelhouders", heeft bij meer derheid van stemmen (onze ver tegenwoordiger was er tegen) besloten te onderzoeken of een samengaan van P.Z.E.M. en Ze- Israëls reizende ambassadeur, Michael Comay, die zeven jaar lang vertegenwoordiger voor zijn land bij de V. N. is geweest, is dinsdag per lijnvliegtuig uit Tel Aviv op Schiphol aangekomen als politiek adviseur voor de Is raëlische minister van buiten landse zaken. In verband met de crisis in het midden-oosten gaat hij in enkele Westeuropese landen overleg ple gen met de daar gestationeerde Israëlische ambassadeurs, waar bij hij ook contact zal opnemen met de regeringen der betrokken landen. Nederland is het eerste land, waarheen hij zich op deze reis heeft begeven. De mogelijkheid bestaat dat hij contact zal pogen op te nemen met minister Luns, nadat deze terug zal zijn gekeerd van de top-conferentie in Rome. Volgens Comay vindt de Israë lische regering het bemoedigend, dat met de andere zeevarende mogendheden Nederland het standpunt heeft ingenomen, dat er vrije doorvaart moet zijn voor alle schepen van alle naties door de golf van Akaba. „Mag ik er in dit verband aan toevoegen", zo vervolgde hij, „dat er in de afgelopen 10 jaar door de golf van Akaba als inter nationaal vaarwater meer Neder landse schepen naar Eilat zijn op gevaren dan van welke andere natie ook, met uitzondering na tuurlijk van Israël zelf. Het hoog houden van het principe dat de vrije doorvaart moet worden ge garandeerd, is dan ook van prak tisch belang voor Nederland. Wij verwachten van Nederland en van de andere zeevarende naties, dat zij maatregelen zullen nemen om zich hun rechten niet te laten beknotten". Gevraagd of Israël vrijwilli gers, die zich in het buitenland beginnen te melden, zal accepte ren, antwoordde hij: „Wij zijn niet geïnteresseerd in rekruten voor ons leger, dat im mers de hoogste graad van ge oefendheid en efficiency heeft bereikt, maar wel zijn er sugges ties gekomen uit sommige lan den van jonge mensen, die ons willen helpen in het dagelijkse arbeidsproces. Omdat vele van onze jonge mannen voor militai re dienst zijn opgeroepen, is er een schaarste op de arbeidsmarkt ontstaan, die wij gaarne willen aanvullen met volontairs uit an dere landen. Wij zullen hen in de eerste plaats te werk stellen in de kleinere dorpen". gam mogelijk is. Het is dus mo gelijk dat de gemeenteraad aan de vertegenwoordiger van de gemeente vragen stelt. Wethouder IJsebaert onder streept het betoog van de voor zitter. VERKEERSTEKENS De heer Van Luijk vraagt de gemeenteraad te willen inlichten wanneer er rigoureuse wijzigin gen worden ingevoerd. De voorzitter zegt dit toe. In de praktijk verandert er weinig. Het betreft alleen een aanpas sing aan het wegenverkeers reglement. Wanneer er grotere plannen zijn moeten wij toch bij de raad komen om de benodigde gelden te vragen. Het voorstel wordt aangeno men. BEGROTINGSWIJZIGING Bij de behandeling van het voorstel om de begroting 1967 te wijzigen zegt de heer T>. Dek ker dat zijn fractie het destijds goed heeft gezien toen er op gro te bezuiniging werd aangedron gen. Toen kon het niet en nu komen B. en W. zelf met bezui nigingsvoorstellen. De heer Van Luijk neemt aan dat deze bezuinigingen worden voorgesteld op gezag van G. S. Spr. vraagt of men nu de zeker heid heeft dat de begroting zal worden goedgekeurd zonder be lastingverhoging. Wethouder IJsebaert wijst er op dat de post voor de eende- hokken ook inhoudt de omhei ning rond de vijver. Of de be groting nu zal worden goedge keurd, kan spr. niet zeggen om dat het laatste woord aan G. S. is. De begroting wordt ongunstig beïnvloed door de uitgaven bij sociale zaken. Wij hebben bezui nigd waar dat mogelijk was. Over belastingverhoging zullen wij ons moeten beraden bij de volgende begroting, aldus wet houder IJsebaert. De minister heeft hiervoor bepaalde richtlij nen gegeven. Het voorstel wordt daarna aangenomen. Van de rondvraag wordt geen gebruik gemaakt, waarna de voorzitter de vergadering sluit met het uitspreken van 't dank gebed. De raadsvergadering had nau welijks drie kwartier geduurd. De Verenigde Staten hebben woensdag bij de veiligheidsraad een ontwerpresolutie ingediend, waarin op alle partijen in de crisis in het Midden-Oosten een beroep wordt gedaan gehoor te geven aan de oproep van Oe Thant om „af De echte Amerikaanse, te zien van het voeren van oorlog" in het rode busje en alle andere handelingen die de met gele opdruk. spanning zouden doen toenemen, maaatahleHan na te laten. De raad zou de „on- L," middellijke voortzetting van het in- II blilveilde Uitkomst! ternationale diplomatieke overleg impoitmir fii<it»rg«icx Botterdam Tei.oto-23116» moeten aanmoedigen om te komen tot pacificering van de toestand en 42) HOOFDSTUK IX Er was een macht volk op de been, toen de RP 6 langs de smalle, bochtige vaargeul tussen de hoge, bulterige zandbanken en kleiplaten door naar de haven kwam. Uit de verte moesten sommigen al gezien hebben, dat 't bootje van de recherche Jakob Thomsens botter sleepte en dat zei genoeg. Ze hadden het elkaar toegeroepen. Het ging als een lopend vuurtje door het dorp. Iedereen liet zijn werk liggen. Mannen en vrouwen stonden in drommen op de dijk. De rijks- veldwacht was er ook. Vier man. jonge mannen met gladgeschoren gezichten en in strakke blauwe uniformen. Ze lieten niemand op het Lange Hoofd. Pas toen de boot van .de recherche gemeerd lag en ze aan boord zouden gaan, maakte'de opperwachtmeester 'n gebaar, dat Marthe van de mees ter maar-even moest komen. Marthe maakte zich nogal overstuur. Ze huilde en zag er geheel verslagen uit. Maar dat was nu juist niet nodig. Ze zou zien, dat het allemaal zo erg niet was als 't wel leek, zeiden de mensen. Het kon zijn, dat Jakob een week of wat de gevangenis inging. „En wat hindert datAls hij weer terug is, is alles gauw genoeg vergeten." „Maar de schande „Ach, wat schande Het is niet voor moord of diefstal, dat ze hem opgepakt hebben „Hoevelen zijn er niet, die ge zeten hebben voor smokkelen „Ja, of voor strandroof, zoals 't heet. Of voor stropen Mensen van wie je het niet zou denken. een man op wie toch eigenlijk ook niets aan te merken was. Om het een of ander hadden ze woorden gekregen. Ze hadden misschien allebei hun slechte dag. In elk geval was het erop uitgedraaid, dat die jonge kapi tein de jachtopziener in 'n slenk gegooid en met het hoofd onder water gehouden had. „Nu ga je eraan moet hij gezegd hebben. „Ik verzuip je!" Dat deed hij na tuurlijk niet. Hij zal 't ook hele maal niet van plan zijn geweest. Hij kreeg het zelfs opeens be nauwd, waarschijnlijk nog be nauwder dan de jachtopziener 't had en haalde hem uit het water, sleepte hem op de oever en bleef bij hem zitten tot hij weer wat op zijn verhaal was gekomen. Daar zou het ook wel bij zijn gebleven als een stuk of wat arbeiders van Rijkswaterstaat, die bezig waren met 'n beschoei ing, niet iets gezien hadden en te hulp waren gekomen. Daar was er eentje bij die het later niet voor zich kon houden en toen kwam er praat, van, zodat de jachtopziener wel procesver baal moest opmaken. Drie maan- De havenmeester zelfeen den had die kapitein gekregen beste kerelHij kwam oor spronkelijk van een van de eilanden. Toen hij jong was, had hij gevaren. Eerst als stuurman, later als kapitein. Kapitein op de grote handelsvaart. Maar toen hij eens, tussen twee reizen, een paai dagen thuis was, was hij wat gaan stropen. Iedereen deed dat. Hij werd erbij gesnapt ook Het had ook drie jaar kunnen worden als de jachtopziener niet voor de rechtbank verklaard had, dat hij zelf waarschijnlijk 'n beetje ruw opgetreden was. Maar hoe dan ook, de ander moest zijn drie maanden uitzitten. Daarna ging hij weer naar zee. Geen mens heeft hem er ooit op aan gekeken. En niemand zou er ook door de oude jachtopziener nog, Jakob Thomsen op aankijken als De Sowj et-Unie voert een pro gramma uit voor de aanmaak van bacteriologische en chemische wapens en heeft op dit gebied een grote voorsprong op Ameri ka. Dit heeft het hoofd van de onderzoekingsafdeling van de Amerikaanse strijdkrachten, ge neraal Betts, tegenover een com missie van het huis van afge vaardigden verklaard. De generaal zei dat Rusland niet uit is op de vervaardiging van chemische en bacteriolo gische wapens voor tijdelijke uit schakeling van de tegenstander, maar wel degelijk op dodelijke wapens. Volgens Betts is het van groot belang voor Amerika zo snel mogelijk het programma voor de ontwikkeling en vervaar diging van chemische en bacte riologische wapens uit te voeren. Generaal Betts legde zijn ver klaring meer dan een maand ge leden af, maar zij is dinsdag ge deeltelijk voor publikatie vrijge geven. om te zoeken naar redelijke, vreed zame en rechtvaardige oplossin gen". De resolutie bevat veel uit het rapport van secretaris-generaal Oe Thant waarin werd gevraagd om een „adempauze". Aan de Amerikaanse resolutie was een ochtend van intensief overleg voorafgegaan. hij een paar weken gezeten had. Dat zeiden ze tegen Marthe van de meester. Ze lachten erom. Ze zeiden, dat het niet de moeite waard was om zorgen over te maken. En Marthe wilde het wel geloven. Ze hoopte alleen, dat Jakob Thomsen niet dadelijk zou worden weggebracht. „Hij zal toch eerst nog wel even naar huis mogen En dat mocht niet. Die van de recherche en de rijksveldwacht hadden hem graag laten gaan. Ze hoefden niet bang te zijn, dat Jakob Thomsen zich ergens uit de voeten zou maken, want waar moest hij heen Maar het kon nu eenmaal niet. Het was niet verantwoord. Alleen vonden ze goed, dat Marthe nog even bij hem kwam in de hut aan boord van de RP 6. Ze wilde het graag. Ze had hem zoveel te zeggen. Maar toen ze tegenover elkaar stonden, zei ze niets. Jakob Thomsen ook niet. Ze keken elkaar maar aan als een paar kinderen die iets uitgehaald 'hadden, er verdriet van hadden en het graag goed wilden maken maar niet wisten hoe ze Het moesten doen. Tot de opperwachtmeester zei „Nou, Thomsen, neem nu maar afscheid van je vrouw Mis schien sturen ze je morgen al weer naar huis." Toen gaven ze elkaar bedeesd de hand. „Dag, Marthe „Dag, Jakob (Wordt vervolgd.) B00TZ- BESTE „KONJAK- NEDERLANDS FABRIKAAT f 10,40 PER HELE LITER De tachtigjarige J. J. A. Dou se in Utrecht is woensdagmid dag in zijn snoep- en feestarti kelenwinkel aan de Laan van Nieuw-Guinea door een onbe kende neergeslagen. In de loop van de avond is de bejaarde win kelier in het academisch zieken huis aan zijn verwondingen over leden. Om ongeveer kwart voor vijf ging een meisje de winkel bin nen. om iets te kopen. In de win kel trof zij niemand aan maar uit de kamer achter de zaak zag zij rook komen. Toen zij ging kijken ontdekte zij tot haar gro te schrik de bejaarde heer Don- se die zwaar bloedend voor een kast lag. Zijn schedel was inge slagen. Het meisje sloeg direct alarm. De politie constateerde dat de hele winkel overhoop was ge haald. Zij heeft niet kunnen ont dekken of en zo ja hoeveel geld er is verdwenen. Het schijnt dat de dader nog heeft geprobeerd zijn slachtoffer in brand te steken. Uit het voorlopig onderzoek van de politie blijkt dat de dader niet heeft geprobeerd zijn slacht offer zelf in brand te steken, maar de inboedel van het huis. Hij heeft daartoe een stapel kran ten aangestoken en die onder «en buffet in de kamer gegooid. Het slachtoffer woonde alleen. De laatste jaren werd hij af en toe door een huishoudster ver zorgd, maar de laatste tijd was dat niet het geval. Een zoon placht hem regelmatig eten te brengen. De politie heeft de indruk, dat de bejaarde winkelier niet onbe middeld was. Volgens verschil lende buren zou de man duizen den guldens hebben gehad. Inmiddels is komen vast te staan dat de man slagen zijn toe gebracht met een bot voorwerp. Het corpus delicti zelf is niet ge vonden.

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2