t^rovinci&al nieuwó 0*0 c PLAATS ONDER DE ZON M'fe Belgische artsen dreigen met massale uittocht Marktberichten BEIRSOVERZICHT 't mooiste examencadeau Pagina 2 Terneuzen Axel Goes Hulst Sas van Gent Zaamslag „Een heel nieuw gezicht" DIIMGEMANSE DE VRIJE ZEE U VI Maandag/dinsdag 29/30 me! 1967. (ADVERTENTIE) Geslaagd Voor de akte nijverheidsonder wijs N XII (koken, voedingsleer en huishoudelijke vakken) slaag de o.m. mej. I. M. van der Vlugt te Utrecht, vroeger te Terneuzen. Inbraak In de nacht van zondag op maandag is ingebroken in het kledingmagazijn J. van Dix- hoorn en zoon in de Noordstraat. Ontvreemd werden enkele kostuums en pantalons. De dief of dieven) heeft (hebben) zich toe gang verschaft door een w.c.- raampje achter het kledingmaga zijn in de Molengang. Aanvaring Zaterdagmiddag werd het Bel gische motorschip „Laurence" bij het uitvaren van de middensluis aangevaren door een ander Bel gisch motorschip, de „Thyjeda" (493 ton). De 960 ton metende en met ce ment geladen „Laurence" liep bij de aanvaring een gat in de voor steven op, waardoor het schip water maakte. Men heeft de „Laurence" voor reparatie aan de grond gezet. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Een mooie schoolreis en twee dagen verbroedering Twee opvangscholen, de open- hare school aan het Wagnerhof en die aan de Tamarindestraat, hadden de handen in elkaar ge slagen om samen een schoolreis te organiseren. De oudercommis sies zorgden voor het vervoer, vaders namen een dag vrij, moe ders brachten de kleintjes bij de buren en samen met het onder wijzend personeel werd er iets moois tot stand gebracht, name lijk een tweedaags verblijf in de bossen bij Bergen op Zoom ih het kamphuis „De Kloof". De voorzitters van de ouder commissies heetten nu opper hoofd de Dikke Beer en opper hoofd Flipper. Het onderwijzend personeel bestond o.a. uit de chefs „Glasoog" en de „Zwarte Panter". De eerste dag een olympiade tussen de verschillende volkeren (Canada, Engeland, Nw Zeeland, Nederland, Japan, enz.), be staande uit 9 x 7 jongens en meisjes. Na een maaltijd die evenals de andere maaltijden door de kinderen werd omgezet in een eetwedstrijd, werden wandelin gen gehouden met natuurver- spiedingen en tot slot een bin nen-kampvuur met schetsjes die tevoren in de klas waren voor bereid. De tweede dag stond in het teken van speurtochten met op drachten. Daarna volgde 's mid dags de climax: het Indianen- kamp. Elk volk maakte een tent en versierde zijn kampomgeving met totempalen, erepoorten, pa lissaden en wat niet meer. Men waande zich in een indianen reservaat en het mooiste was dat elk kind op een kampeertoestel zijn eigen pannekoeken bakte. Onverstoorbaar werd dit voort gezet, ook tijdens een korte flin ke bui, maar dan in de tent weg gekropen. Het was een geslaagd feest. Een film werd opgenomen die met enige dia's op de ouder avond in september zal worden vertoond. Kettingbotsing Zaterdagmiddag te 15.45 uur leden vier personenauto's over de Hulsterseweg in de richting Axel. De eerste auto reed over 'ti op de weg liggend auto-onder deel. Er sprongen vonken over de weg. De bestuurder van de tweede auto, J. N. de B. uit Baas rode (B.), schrok hiervan en remde sterk af met het gevolg dat de achteropkomende auto, bestuurd door W. M. uit Borger- hout, ,op de auto van De B. bot ste. Ook de hierachter komende auto, bestuurd door J. A. van N. uit Heppen (B.), botste tegen zijn voorrijder op. De drie auto's werden flink beschadigd. Geen voorrang Zaterdagmiddag te 16 uur reed M. A. F. uit Lokeren (B.) met een personenauto uit de Juliana- straat de kruising met de Wil- helminastraat op. Hij verleende geen voorrang aan een bestel auto, bestuurd door C. P. H. uit Axel, waardoor een botsing ont stond. De bestelauto botste tegen een geparkeerd staande auto van H. de K. uit Axel. De drie voertui gen werden beschadigd. Wielerwedstrijd P. J. G. Vrijdagavond heeft de P.J.G. een wielerwedstrijd gehouden op toerfietsen voor jongens en meisjes. Start en aankomst waren bij het landhuis Kijkuit. Er moest 22 km worden gereden door de polder in vier ronden. Er werd hard gefietst, zodat de afstand in 34 minuten werd afgelegd. De meisjes moesten 6 km rijden. De uitslag luidde bij de jon gens 1. L. de Nijs 2. K. van Hoeve (voor de 2e maal de wis selbeker) 3. J. Dekker 4. A. van Hoeve 5. D. Dieleman 6. M. Quaak 7. J. Romeynsen 8. N. v. d. Maas 9. J. Verstraten, 10. H. de Gent; 11. M. Ver- brugge 12. H. v. d. Maas 13. M. Dekker14. G. Ferket15. P. van Duijze. Schooljongens 1. L. Dees 2. H. Soneele 3. H. de Feijter. Meisjes 1. Tiny Scheele 2. Greet Verbrugge 3. Mattelij de Jonge '4. Carla van Cadsand. In het „Landhuis - Kijkuit" vond de prijsuitreiking plaats waar men nog enige tijd gezellig bijeen,,bl§|f. Hengelwedstrijd Zaterdag organiseerde de hen gelsportvereniging „Geduld Overwint Alles" de eerste wed strijd, die meetelde voor het clubkampioenschap. Het aantal deelnemers bedroeg 75 en de vangst was goed. Naast de vele prijzen werd er gevist om de fraaie wisselbeker, beschikbaar gesteld door het streekcentrum Axel. De prijzen werden uitgereikt door de heer Van Riel. ,De uitslag was: 1. C. C. Dieleman te Axel 6190 pnt.; 2. Th. Paelink, Oostakker 3760 pnt.; 3. J. A. Strijdonk, Sluiskil 3285 pnt.; 4. J. Slock, Zuiddorpe 3285 jnt.5. E. Kalle, Sas van Gent 3190 pnt.; 6. C. Roose, Axel 2990 pnt.; 7. P. Kalle, Westdorpe 2010 pnt.; 8. P. Bock- stael, Sas van Gent 1995 pnt.; 9. L. Mesure, Wondelghem 1885 pnt.; 10. G. Neijt, Sas van Gent 1850 pnt.; 11. J. v. Langevelde, Axel 1800 pnt. en 12. J. C. Deij, Axel 1710 pnt. Drs W, Lockefeer uit Hulst voorzitter Zeeuwse K.V.P. De kring Middelburg van de KVP heeft zaterdag in Goes de heer drs. W. Lockefeer uit Hulst tot voorzitter gekozen als opvol ger van de heer P. Molthoff, bur gemeester van Hulst en Vogel waarde. De verkiezing kwam eerst bij de derde stemming tot stand na een spannende strijd met de heren mr. M. van Driel uit Mid delburg en W. Weterings te Ter neuzen. In de beslissende derde stemming verkreeg de heer Lockefeer 31 van de 60 stemmen en de heer Van Driel 23 stem men. Zes afgevaardigden stem den blanco. Verder werden o.m. in het bestuur gekozen de heer W. Col- sen te Sas van GentP. Eijn- wachter te Aardenburg E. van Ruymbeke te Nieuw-Namen P. Kool te Terneuzen C. Steenbak ker te HulstJ. Martens te IJzendijke en mevr. Reuser-van Achten te St. Jansteen. Pluk groene kruisbessen begint Morgen (dinsdag) zal op Zuid- Beveland een begin worden ge maakt met de pluk van groene kruisbessen. Hiermede begint in dit gebied elk jaar het volle- gronds-fruitseizoen. De groene kruisbessenteelt was vroeger van grote betekenis, maar de laatste jaren is het areaal belangrijk in gekrompen en bovendien is de oogst dit jaar matig. De aanvoe ren zullen dan ook klein blijven. Dinsdagochtend 30 mei om half elf vindt de eerste verkoop van groene kruisbessen plaats bij de fruitveiling in Kapelle-Bieze- linge, waar dan ook het aanbod van de veiling „Zuid-Beveland" te Goes te koop zal zijn. Daarna zal er dagelijks veiling voor dit produkt worden gehou den, de eerste week steeds in Ka- pelle-Biezelinge, daarna afwis selend in Goes en Kapelle. Het vorig jaar begon de pluk van groene kruisbessen in Zee land op 31 mei. Beroep aangenomen Mej. H. B. de Neeling, vicaris te Zuidzande, heeft het beroep aangenomen dat op haar was uitgebracht door de hervormde gemeenten van Hulst en Honte- nisse. Schieting De uitslag van de schieting in de schuttersvereniging De Kring luidt als volgt: A. Renique de hoogvogel en een zij vogel; 2. R. Krieckaert 'n zijvogel en 4 kleine vogels; 3. L. de Maayer een kalle en 6 klei ne vogels; 4. L. Vlasveld 3 klei ne vogels; E. Martens 2 kleine vogels. Feestavond CSM Zaterdag hield de centrale sui kermaatschappij voor haar leden de jaarlijkse personeelsavond. Bij gebrek aan eigen ruimte had men de beschikking gekre gen over de feestzaal van de glasfabriek waar een stel goede artiesten optrad. Het was een geslaagde avond. Wandeltochten W.S.V. „Oranje Nassau" Onder ideale weersomstandig heden Wefden zaterdagmiddag te Zaamslag wandeltochten georga niseerd door de plaatselijke wan delsportvereniging „Oranje Nas sau". Om 3 uur verzamelden de 391 deelnemers zich op het sport terrein, waar de harmonie „De Volharding" hen kwam afhalen voor een rondgang door het dorp met een défilé voor het college van B. en W. op het bordes van het gemeentehuis. Hierna zwermden de groepen uit op de 5 km, 10 km, 15 km en 25 km. De routes lagen voorna melijk ten noorden van de kom in de polders tot aan de Schelde. Na terugkeer verzamelden de deelnemers zich in het vereni gingsgebouw, waar burgemeester J. de Pree de prijzen uitreikte. De wisselbeker van het ge meentebestuur reikte hij uit aan „Beatrix" te Terholen voor de groep, die in de 10 km de eerste prijs behaalde. De uitslagen waren verder als volgt: 5 km: 1. „Beatrix", Terhole 629 punten; 2. „Emma", Axel 626 p.; 3. „Indie", Gorinchem 621 p. 10 km: 1. „Beatrix", Terhole 638 p. (wisselbeker); 2. Hontenisse 632' p.; 3. „De Zwaluwen", Clinge, 628 p. 15 km: 1. „Indië", Gorinchem 650 p.; 2. „Emma", Axel 642 p.; 3. Hontenisse 615 p. Voor de 25 km hadden zich al leen individuele deelnemers aan gemeld. Alle deelnemers ontvingen een herinneringsmedaille. De alge hele leiding was in handen van de heer P. Alewijnse. Concert „De Volharding" Des avonds verzorgde de mu ziekvereniging „De Volharding" het eerste concert in dit seizoen op de muziektent. Hiervoor be stond van de zijde van het pu bliek goede belangstelling. Dit concert werd op verrassende wijze onderbroken, doordat bur gemeester De Pree aan „De Vol harding" een beker kwam aan bieden als bewijs van waardering van het gemeentebestuur voor de prestaties die „de muziek" ook dit jaar weer heeft geleverd, zo dat het mocht deelnemen aan het topconcours te Arnhem. Dankbaar accepteerde de voor zitter, de heer R. J. van de Veke, deze geste van het gemeentebe stuur. Hij was er erkentelijk voor dat leden van B. en W. het con cours in Arnhem hadden willen bijworfën en zo hun belangstel ling hadden getoond. De dirigent, de heer J. Meijers uit Terneuzen, sloot zich bij deze dank aan en wees er op, dat zulke prestaties alleen konden worden bereikt door de grote ambitie en serieuze studie der leden. Met grote aandacht luisterde het publiek naar het concours nummer „Drie Dansen" van Khachaturian, dat op voortreffe lijke wijze werd uitgevoerd, ter wijl boven de andere concert nummers ook wel uitstak de ver tolking van „Das Land des La- chelns" van F. Léhar. JONGETJE ONDER TREIN Omstreeks half vier zondagmid dag is het 8-jarige jongetje A. J. Generstein uit Bergen op Zoom op zijn fiets onder de trein Roosen daalVlissingen terechtgekomen. Het kind overleed ter plaatse. Het ongeluk deed'zich voor op een niet- beveiligde overweg in de gemeen te Bergen op Zoom. De trein kreeg 26 minuten vertraging. Drie personen in staat van beschuldiging- na Londense goudroof Twee mannen en een vrouw zijn vrijdagavond in staat van beschul diging gesteld wegens medeplich tigheid aan de kortgeleden in de wijk Islington te Londen gepleeg de diefstal van 150 staven goud. Het drietal is zaterdag nog voor een rechter verschenen. Getrouwde Amerikaanse priester Een rooms-katholieke priester, die acht maanden geleden met een gescheiden vrouwen moeder van vijf kinderen is getrouwd, is door zijn bisschop uit zijn priesterlijke fünktie ontzet, nadat hij de bisschop van zijn huwelijk op de hoogte had gesteld. De priester, James Nelson, zegt na zijft huwelijk pastoor van de St. Augustinuskerk in Hous ton te zijn gebleven om aan te tonen, dat het priesterschap en het sacrament'Van het huwelijk niet onverenigbaar zijn. „JOHN F. KENNEDY" GEDOOPT Newport News: De 9-jarige Ca roline Kennedy slaat met een fikse slag de fles champagne stuk, waarmee het nieuwste Ameri kaanse vliegdekschip, de „John F. Kennedy", gedoopt is. De plechtigheid werd o.a. bijge woond door president Johnson, mevrouw Kennedy en John Ken nedy. (ADVERTENTIE) Ruim 3.000 Belgische artsen hebben op een conferentie in Brus sel gedreigd met een massale uit tocht uit het land, als de regering de voorgenomen nieuwe wetgeving inzake de geneeskundige verzor ging zou afkondigen. Deze artsen, aangesloten bij de zgn. federatie-Henrard, verzetten zich fel tegen de nieuwe wet geving, die volgens hen de vrijheid en het aanzien van de medische stand bedreigt en een staatsgenees- kunde zal invoeren. De voorzitter van het stakings comité van de federatie verklaar de op de bijeenkomt in Brussel, dat zodra de toepassingswetten dot/r de regering worden afgekondigd, de artsen zich naar reeds vastge stelde verzamelplaatsen in het bui tenland zullen begeven, waar ze zullen blijven tot de nieuwe wet ten weer ongedaan zullen zijn ge maakt. De exodus naar het buitenland is voorzien om te voorkomen, dat via een mobilisatiemaatregel de sta kende artsen toch aan het werk worden gezet, zo zei hij. MISS HOLLAND NAAR NICE Amsterdam: Miss Holland, de 20-jarige Haagse telefoniste Irene van Campenhout, vertrok dit weekend van Schiphol naar Nice, om daar deel te nemen aan de strijd met andere lieftallige jon gedames om de Europese titel. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam van heden werden in totaal aan gevoerd 1422 dieren, zijnde: 1056 slachtrunderen en 366 varkens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. ƒ4,60ƒ4,90, le kw. ƒ4,15 ƒ4,50, 2e kw. 3,80—3,95, 3e kw. ƒ3,45ƒ3,60; varkens: ex tra kw. ƒ2,10ƒ2,15, le kw. ƒ2 —ƒ2,15, le kw. ƒ2—ƒ2,10, 2e kw. ƒ1.95—ƒ2, 3e kw. 1,0 1,95; stieren (alle kw. lev. gew. per kg): ƒ3,85ƒ4,40: worst koeien: ƒ3,35ƒ3,50; slachtzeu- gen: 1,751,90; zware var kens: 1,801.90. Alles per kg. Overzicht Slachtrunderen: kor ter aanvoer met kalme handel, prijzen even lager; varkens: iets kleiner aanvoer, handel goed en iets hogere prijzen. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappeleri voor het bin- nennland: Bintjes 3550 mm opw. 1820; Bintjes 40 mm opw. ƒ20ƒ23; Furore 40 mm opw. 1620. Klei-aardappelen voor de ex port: Bintjes 40 mm opw. 20 ƒ22; Furore 40 mm opw. geen notering. Voeraardappelen 24. Stemming: Binnenland en ex port flauw. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. Vreemd, dat U niet eerder op het idee kwameen nieuwe bril I Ineens merkt U hoe anders U kunt zijn. Een markanter per soonlijkheid. U voelt zich spor tiever- vrijer. Ja, en ook aan Uw omgeving is het te merken. Meer belangstelling? Meer respect?... Gewoon door een nieuwe bril. •Opticien AXELSESTR AAT 46 - TERNEUZEN TELEFOON 01150-3373 Kat veroorzaakte dodelijk ongeluk In de nacht van zaterdag op zondag is nabij de rotonde Ypenburg te Rijswijk (Zuid-Hol land) de 25-jarige mej. P. A. van G. uit Den Haag verongelukt, toen zij een overstekende kat wilde ontwijken. Nadat de auto op een wegafzetting was ingere den, sloeg de wagen over de kop en raakte mej. Van G. in het wrak bekneld waardoor zij over leed. Een mede-inzittende kon zon der noemenswaardig letsel door de kapotte voorruit uit het wrak worden bevrijd. Levensgevaarlijk gewond Op de provinciale weg te Mau- rik slipte zondagmiddag de 28- jarige D. v. K. uit Tiel met zijn auto. De wagen sloeg enkele ma len over de kop en ramde bijna een tegenligger. De bestuurder werd 20 meter weggeslingerd en kwam met zijn hoofd op het wegdek terecht. In levensge vaarlijke toestand is het slacht offer naar het ziekenhuis te Tiel vervoerd. Schip gestrand en losgetrokken Op de westergronden bij Ter schelling is zaterdagavond om 7 uur een Grieks vrachtschip, ge laden met erts, gestrand. Dit schip, de „Rinaldo" (7000 ton), is zondagmorgen om half 12 los getrokken door de sleepboten „Holland" en „Kon" van de Mij Doeksen uit Terschelling. De „Holland" sleepte het Griekse schip naar Emden, omdat het schade aan de motor had opge lopen. I 4 40. „Over- een half uur zijn we zover. En of we nu een half uur langer of korter onderweg zijn, maakt immers niets uit. Het wordt morgen toch laat na de middag eer wij thuis zijn". „Thuis", herhaalde Rooie Tjeerd zachtjes in zich zelf zonder te we ten waarom. Een van de beide motoren begon ook weer onregelmatig te draaien. Er viel hem plotseling in: „Als dat ding nu eens bleef staan.- Visser, die het ook meteen hoor de, zei: „Waarom hebben de jongens nu die bougie niet even nagekeken, toén we daar straks toch urenlang lagen te drijven?" Van tijd tot tijd sloeg er een felle steekvlam uit de uitlaat. Als Piebe achterom keek, moest hij die zien. Hij mocht het zien. Want zelfs op één motör zou het recherchebootje nog zo hard kunnen lopen, dat ze hem binnen het half uur ingehaald hadden. Schipper Visser haalde een han del over. De motoren begonnen zwaarder te ronken. Het bootje schudde e'n trilde en stak de ste ven in de golven, zodat er een klap buiswater over het voordek sloeg. „Als Piebe ons in het oog krijgt en onraad ruikt, gooit hij zijn la ding nog over boord", veronder stelde Rooie Tjeerd. „Hij zal het tenminste proberen... en hij mag het dóen", zei schipper Visser. „We zien hem. niét meer, schip per!" riep iemand van de voor plecht. „Hij duikt, zq meteen wel weer op!" antwoordde. Japie. Hij begon zachtjes te fluiten. „Misschien hebben zij ons al ge zien", voegde Dij' eraan toe, meer in zich zelf dan tegen Tjeerd. Hij boog zich over het stuurrad, druk te een knopje in en alle lichten flitsten aan....... het witte toplicht de rode en- groene boordlichten en een felle schijnwerper op de voor steven. „Probeer eens of je hem erin kunt krijgen, jongens!" riep hij n.:ar voren. Tjeerd voelde zich opeens wonder lijk gespannen. Het liefst zou hij naar de voorplecht zijn gegaan om zelf de schijnwerper te hanteren, maar het was de jongens daar wel toevertrouwd. De lichtbundel zwierde over de deining, tastend, zoekend. Soms even aarzelend als ze meenden iets te zien, dan weer verder glijdend. Schipper Visser zei: „Het overkomt je niet elke dag, Tjeerd, maar als je achter een paar kerels aan zit, is dit het mooiste ogenblikhet ogenblik vlak voordat je ze te pakken hebt. Als ze eenmaal stoppen en je stapt bij ze aan boord, is de aardigheid er eigenlijk al af. En wat daarna komt, is niets dan narigheidproces verbaal opmaken, verhoor voor de rechtercommissaris „Ja!" werd er van voren geroe pen. Ze keken allebei, schipper Vis ser en Tjeerd. Ze zagen de botter tegelijk. Piebe had het roer om gegooid en was van koers veran derd. Hij kwam recht op de Zee meeuw af. Waarschijnlijk had hij gehoopt haar voorbij te komen en de Eems weer op te varen, maar zodra hij in het felle-licht kwam, wendde hij opnieuw de steven. „Jongen, dat helpt je geen zier", zei Japie Visser gemoedelijk alsof hij meende, dat Piebe hem wel ver stond. Hij drukte een paar maal op ONGEANIMEERD EN FLAUW VOOR KON. OLIE Er is sinds vrijdagmiddag wei nig gebeurd dat voor de Amster damse effectenbeurs enige keer ten goede kon brengen. De drei ging van Irak tegenover de petroleumlanden was merkbaar in de koers van Kon. Olie die biina 2Ys gulden lager opende op 131, nadat vrijdagavond nog een knopje. Een rode lamp op de stuurhut flitste aan en weer uit, aan en weer uit. Toen op de botter geen zeil gestreken werd, riep hij: „Probeer het maar eens met de proppeschieter, jongens! Maar schiet de andere irant opals je met scherp geladen hebt!" Dat hadden ze. Daarom schoten ze ver achter de botter langs. Het schot knetterde eerst en rommelde daarna over het water. Heel in de verte hoorden ze nog de echo ook. Maar ze moesten nog drie, nog viermaal schieten. Piebe was voor geen klein gerucht vervaard naar het scheen. „Of hij rekent er wel op, dat we toch niet proberen de botter te raken!" Eindelijk streek hij het zeil. „Nou kijk uit!" waarschuwde Visser. „We gaan niet in de vlet, maar zullen proberen met de boot bij hem langszij te komen. Houden jullie je allemaal zoveel mogelijk gedekt". „Je denkt toch niet...?" vroeg Tjeerd. „Jazeker denk ik dat! Houdt hem in het licht, jongens. Houdt hem in het licht, zodat we kunnen zien wat hij doet! Nee, niet alleen de botter in het licht houden! Piebe Lap zelf. Als we hem uit het oog verliezen, al is het nog maar zo kort, acht ik hem tot alles in staat! Geef mijn karabijn eens, Marten!" (Wordt vervolgd.) verhandeld was op 134. De beurshandel was, van beperkte omvang. De arbitrage kon wei nig uitrichten. Het was vooral 't. publiek dat in Kon. Olie met aanbod op de markt kwam. Ook de overige internationals waren zwak gestemd. Zo ver1 oor AKU een gulden en ging Philips anderhalve gulden lager. Ook Unilever lag ca. 'n gulden bene den het slotpeil van vrijdag. Wat de cultuurfondsen betreft werd HVA verhandeld ex 11 pet. dividend en was daarmee onge wijzigd. Amsterdam Rubber daarentegen moest 1 punt prijs geven. In de scheepvaarthoek viel weinig te beleven. Met uit zondering van Scheepvaart-Unie, die aan de zwakke kant waren, was de stemming prijshoudend. Voor Nederlandse staatsfondsen waren de veranderingen mini maal. Zowel Centrale Suiker a's Studebaker werden in open hoek verhandeld. Vandaag werden ter beurze geïntroduceerd de certificaten van Fidelity Capital Fund en van Fidelity Trend Fund. Tevens worden voor het eerst verhandeld de 6)4 pet. obligaties der 15-jarige lening van 20 min. dollar ten laste van André Citroen te Parijs. Deze obligaties zijn in maart door een internationaal banksyn- dicaat uitgegeven tegen 99 oct. Later liep de koers van Kon. Olie nog verder achteruit. Hoog ovens maakte in de le periode een notering van 389, dus 6 pun ten hoger. Olies waren per saldo ca. 3 lager. Ook de cultures konden zich moeilijk handhaven. KLM werd in de le periode 9 gulden lager genoteerd op 380. De scheepvaarthoek had enige vaste elementen voor Van Om meren en Rotterdamse Lloyd. De E.M.S. was nauwelijks prijshou dend. De VMF werd vrijwel on veranderd genoteerd ex 12 pet. dividend. General Banden kwam op 25 laten. Er waren koersdalin gen en verbeteringen onder de lokale fondsen. Lager waren Van Reeuwijk, Holec, Tetterode, Heinekens, Zout-Ketjen en Fok ker. Hoger waren Chemische Naarden, Ahog, Nutricia en Rijs- dijk-Holland,

de Vrije Zeeuw | 1967 | | pagina 2